Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta raditi u datoj situaciji?

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta raditi u datoj situaciji?
(Zaključana tema (lock), by Srđan Pavlović)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 26484 | Odgovora: 171 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 14:26 - pre 175 meseci
@a1200
Pa ja ne znam jesu li oni virili kroz spijunku ili nisu,
ali ako jesu, i ako su PROCENILI da bi njihovo ukljcivanje
pomoglo, onda su tako i trebali da urade.

Zvati policiju je prvo i osnovno - e, tek posle toga
napravis procenu situacije (nije to nesto sto se pravi
godinama vec u par sekundi recimo) da li i kako reagovati
tako da se iz citave situacije izvuce maksimalna moguca korist po sve.

Ja nemam nista protiv reagovanja u odredjenim situacijama, samo smatram
da nepromisljeno reagovanje moze cesto doneti vise stete nego koristi.

Recimo - ako proviris kroz vrata i vidis da lik na hodniku drzi pistolj i puca u nekoga, kako bi ti postupio tacno?
 
0

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-a-4.sezampro.rs.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 14:29 - pre 175 meseci
Ne bih vise komentarisala tvoju potrebu da se postavis iznad drugih, snazniji, lepsi, pametniji. Osobina onih koji sve to nisu pa je to jedini nacin da zadovolje svoj ego.

Reci cu samo jos jednom trebalo ih je pozvati, NIKO na ovoj temi nikada nije rekao da ih nije trebalo a ti prepisuj, resavska skola, jos jedan odraz inteligencije.
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 14:31 - pre 175 meseci
Nevena, stavi molim te znak "@" i nick onoga kome se obracas ispred teksta, da ne bude zabune.
 
0

dusty
Predrag Glumac
Zemun, Srbija

Član broj: 15383
Poruke: 549
*.kwcp.net.

Sajt: www.mika.rs


+6 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 14:31 - pre 175 meseci
Cekajte, otkud sada u prici lako/tesko naoruzanje ? Pa niko nije ni kroz spijunku provirio da vidi sta se desava ? Poenta je da je ljudskom bicu verovatno bila potrebna pomoc i da niko nista nije uradio sve pod nekim izgovorima da nije pametno ici lopatom na bager, da je sablaznjen kako niko drugi nije reagovao i da je najveca budala onaj koji bi nesto i preduzeo. A cinjenica da niko cak ni policiju nije zvao, iako i se pokretac teme slaze da bi to bilo dobro. Misliti i cvece brati ....

Sta bi se desilo da je neko i izasao na hodnik da vidi (ne da skace na noz/pistolj/VRB) sta se zbiva? U roku od pola sekunde popio sarzer 7.62mm u lobanju? Previse crne hronike i filmova ....

Ovde covek izbija zivot zeni na sred hodnika zgrade !!!! Ne treba da intervenises ako mislis da nisi spreman, ali da pogledas, pozoves policiju, ocenis situaciju ... sta da je to bio neki dzanki koji je izbo zenu nozem, uzeo novacanik i odmaglio, i ostavio je da iskrvari na smrt ???

Citat:
Vakat je da u Americi imas par stotina miliona registrovanog oruzja u opticaju (i boga pitaj koliko neregistrovanog) i da skoro svako ima po cev...

Pa ti budi heroj - ali sanse da ti se glava druzi sa olovom su prilicno velike, pogotovu ako upadnes u sred neke domace svadje

Daleko od toga da trebas da se mesas u tudje svadje u tudjoj kuci, pa i panduri to nerado rade Ali makar pogledati, proceniti i naravno prethodno zvati policiju.

Zavisno gde su u americi, mozes da popijes metak jer se setas gde ne bi trebao .... znaci ne izlaziti iz kuce i kola?! E, ako smo dosli do toga da budemo kao USA .....
America national sport is called baseballs. It very similar to our sport, shurik, where we take dogs, shoot them in a field and then have a party.
 
0

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-a-4.sezampro.rs.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 14:32 - pre 175 meseci
Zna on na koga se odnosi a znas i ti da se ne odnosi na tebe :)
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 14:32 - pre 175 meseci
Tako je, mora da je inteligencija u pitanju... a btw. moj poslednji post nije imao nikakve veze sa tobom i tvojim inteligentnim ponasanjem u datoj situaciji, kao i psihologijom mase.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 14:37 - pre 175 meseci
@Nevena79,

Koliko vidim - vi (bilo vas je nekoliko) niste uradili ama bas nista - sasvim je logicno da ocekujete kritiku na forumu, posto ste mnogo vise energije ulozili u samo izlaganje sta niste uradili.

Ako neko iznese da je uradio nesto ruzno i neodgovorno - a ovo je bas to; sasvim je logicno ocekivati da ce doci do negativne reakcije drugih.

Stvarno je neodgovorno ne pozvati policiju ako ste vec culi to sto ste culi - vi ste bas bili najpozvaniji jer ste se ocigledno fokusirali i obratili paznju na to sta se desava - mnoge vase komsije su sigurno radile nesto drugo, mozda cak nisu ni culi to vristanje - a VI ste ne samo culi nego ste se cak i "skoncentrisali" na to. U takvom sticaju okolnosti je stvarno cudno sto niste pozvali 92.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-a-4.sezampro.rs.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 14:41 - pre 175 meseci
Da i jesam li ja nesto drugo rekla? Bit cele price po cini mi se treci put(za one koji citaju) je da, takve situacije se desavaju. I kada se dese, bez obzira sto vas je 100-tine gotovo je sigurno da niko drugi to nece uraditi ako necete vi. Nauciti iz ovog primera kako stvari funkcionisu u praksi (ne teoretisanju) pa ce mozda biti drugacije kod nekog drugog u nekoj drugoj situaciji.


Ali i dalje stojim cvrsto kod stava da ne bih prijavila da vidim da neko nekoga prebije, isamara i slicno iz prostog razloga sto je velika sansa da ce dobiti maximalno mesec dana zatvora a posle toga cu ja imati problema kao i ta zrtva jer ko je nasilan taj je nasilan i malo zatvora ga nece promeniti, a nismo u New Yorku pa da te sutra nece naci.
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 14:43 - pre 175 meseci
@Dimkovic
Jesu uradili - zakljucali su vrata i to je prvi ispravan korak.

Drugi korak - zvanje policije (nisu pozvali, zasluzene kritike).

Treci korak - pokusaj da se proceni rizik i reaguje samostalno pre
dolaska policije - ovo je stvar ishoda procene, mada mi izgleda da
se nisu ni potrudili nesto mnogo da procene sta se desava, sto takodje nije za pohvalu.
 
0

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
93.86.224.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 14:45 - pre 175 meseci
Ja sam izvukao jedan zakljucak iz Nevenine price koji je porazavajuci a to je da se ljudi plase pozvati policiju. Ajmo sada na kratko da zaboravimo konkretan slucaj i zapitamo se zasto se ljudi plase pozvati policiju?
Nevena je navela nekoliko njenih razloga sa kojima bih se i ja slozio. Ko zeli moze da navede svoje (ako se Nevena slaze).
Glavni razlog je taj sto pozivaoc NIKAKO nije aniniman i vrlo lako moze sebi da zakomplikuje zivot time sto se umesao u nesto sto (mozda) nije ni morao. Ta komplikovanost moze da ode toliko daleko da se cak i svedokov zivot dovede u pitanje.
Sve ovo govori da nam je pravosudni sistem JAKO los!!! I na osovu toga ja totalno razume Nevenu zasto ona nije pozvala policiju. No, postavlja se pitanje "pa zar su svi u tom momentu bili svesni tih mogucih 'komplikacija' ako nazovu policiju i prijave napasnika????" i to mi ostaje vecna misterija.

Ali, da ponovim svoje misljenje, ja se najverovatnije nebih setio 'komplikacija' u toj situaciji koju je Nevena opisala pa bih pozvao policiju, ali kada bi se situacija smirila, razmislio bih i sigurno bih se setio i pomislio da sam uradio glupu stvar sto sam BAS ja pozvao policiju.

Dakle, nemojte napadati jadnu devojku, napadajte pravni sistem ove nase drzave.
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 14:49 - pre 175 meseci
Pa vidi - to je zacarani krug i nije dobro tako posmatrati jer nema kraja prebacivanju odgovornosti.

Svedok jeste kriv ako ne pozove, murija i pravodudje jeste krivo ako ne radi kako treba.
To su dva razlicita aktera, i u istom trenutku mogu raditi oba, zakazati samo jedan, ili zakazati oba.

I nikad se sva odgovornost ne sme svaliti samo na jednoga - konkretno u ovom slucaju je deo
odgovornosti i na sudu i policiji, ne samo na postavljacu teme, jer treba da se zapitaju i oni koliko
i zasto uzivaju poverenje gradjana i njihovu spremnost da se oslone na te sluzbe.
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-243.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 15:39 - pre 175 meseci
ali nevena,sto pravdas "duzinu" dogadjaja sa nepozivanjem policije?
sta ste radili nakon smirenja? sto onda niste pozvali,ili sto ti tvoji prijatelji danas nisu pozvali pandure?
Citat:
ksrele: Dakle, nemojte napadati jadnu devojku, napadajte pravni sistem ove nase drzave.


pravni sistem ove drzave je nizi od nule,a da se to popravi ne pomaze ni zmurenje na dva oka u ovakvim situacijama

niko [valjda] neveni ne govori da je trebala da izadje na hodnik da ispicka lika,da istrese mitraljezom,vec samo da je trebalo policiju da pozove

Citat:
Nevena79: Ali i dalje stojim cvrsto kod stava da ne bih prijavila da vidim da neko nekoga prebije, isamara i slicno iz prostog razloga sto je velika sansa da ce dobiti maximalno mesec dana zatvora a posle toga cu ja imati problema kao i ta zrtva jer ko je nasilan taj je nasilan i malo zatvora ga nece promeniti, a nismo u New Yorku pa da te sutra nece naci.


sto kernel rece,zacarani krug...a volje za izlazak iz kruga se nema
 
0

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-a-4.sezampro.rs.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 15:44 - pre 175 meseci
I sto ja rekoh ako ju je samo tukao bez nekih ozbiljnijih posledica ni danas da se desi ne bih prijavila a razlozi gore. I po ko zna koji put nemam pojma sta je bilo dalje i da li je posle neko nesto zvao, ne zivim tamo i niko mi ne zivi tamo, tu sam bila na nekom casu i otisla posle pola sata i ne pitaj me to stalno, znacu za nedelju dana kada opet odem ako znaju domacini a ni oni ne zive tu vec iznajmljuju stan za poslovne potrebe i bla bla bla lala bla bla
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 15:47 - pre 175 meseci
Citat:
ako ju je samo tukao


Ovaj, Nevena... ovo ti je bas crnjak :)
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-243.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 15:48 - pre 175 meseci
Citat:
Nevena79: I sto ja rekoh ako ju je samo tukao bez nekih ozbiljnijih posledica

oprosti,ali sta su ozbiljne posledice [izuzimajuci smrt] koje su "vredne uzbunjivanja"?
 
0

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
89.216.225.*

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 15:53 - pre 175 meseci
Ajde svi vi koji tvrdite da je trebalo iskočiti u hodnik i obračunati se sa napadačem da odgovorite na jedno prosto pitanje. Koliko puta ste bili u sličnoj situaciji i kako ste tačno postupili ? Lako je zamišljati takve situacije i onda stavljati sebe u ulogu heroja, ali je potpuno druga stvar kada se tako nešto zaista i desi. Jednostavno, svaka reakcija u takvoj situaciji može dovesti do različitih posledica od kojih većina nosi više štete nego koristi i normalna osoba će dobro promisliti šta da uradi i da li nešto da uradi. U takvim situacijama (pogotovo ako ne postoji mogućnost da se situacija detaljno sagleda kao u konkretnom slučaju), najpametnije je pozvati policiju, a ako misliš da ćeš imati nekih problema zbog toga, to se može uraditi i anonimno, pa tek onda razmišljati dalje.

Da je u pitanju neki član porodice i slično (pošto vidim da mnogi pominju i "šta da je bio neko vaš"), to je već drugačija situacija i naravno da je i reakcija drugačija, obično ishitrena, što takođe može dovesti do više štete nego koristi, ali retko ko bi u takvim slučajevima mogao da se kontroliše i racionalno razmišlja. No to je već neka druga tema.

@Nevena
Velika greška je što niste pozvali policiju, što i sama shvataš, ali sada je gotovo. U svakom slučaju prihvati to kao grešku i nemoj koristiti smešne izgovore zašto to nije učinjeno. Ako ste se plašili mogućeg svedočenja, mogli ste da obavite poziv anonimno. A i da vas pozovu da svedočite, šta biste zapravo posvedočili ? Da ste čuli neko vrištanje na hodniku ? I zašto biste zbog toga imali problema ? Da prepoznate napadača ne možete, jer ga niste ni videli. Da ispričate šta se desilo, ne možete, jer ni to niste videli. Da imenujete napadača pogotovo ne možete, jer nemate pojma ni šta se desilo, a kamoli ko je učestvovao. Prema tome, najverovatnije bi vam samo uzeli izjavu na licu mesta, kao i svim ostalim komšijama iz zgrade, a čisto sumnjam da bi onda napadač iz osvete došao da pokolje pola zgrade, jer su izjavili da su čuli neko vrištanje u hodniku. Dakle, jedino ko bi tu mogao da svedoči jeste devojka koja je vrištala i policajci koji su došli u intervenciju (pod uslovom da su stigli na vreme), tako da ako bi ta devojka odlučila da ne svedoči protiv napadača, isti verovatno ne bi ni bio osuđen, pa ne bi imao za šta da se sveti. Ako bi svedočila, onda bi ga osudili na osnovu njenog svedočenja, pa opet ne bi za šta vama da se sveti, već njoj, ako uopšte do toga dođe. U svakom slučaju, poenta pozivanja policije nije u tome da li će neko biti osuđen ili ne (to ionako nije posao policije, već sudstva), već da se spreči konkretan akt nasilja, a možda i ubistvo, a posle nek sve ide svojim tokom.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
0

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-a-4.sezampro.rs.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 16:16 - pre 175 meseci
Delom si upracu osim ovoga:

anonimni poziv :
- sa fixnog telefona, to ideca znaju da nije moguce
- sa mobilnog na pretplatu nije moguce

I drugo, dodjes posle na svedocenje i lepo sednes na onu klupicu a advokat kaze: "Vi ste pozvali policiju? Recite nam sta ste videli"?

A on kaze, aha, znaci ti si ta kucka.

Pa dajte ljudi zar stvarno verujete da ce policija spreciti nekoga ko svake trece subote nekog premlati? Takvi dobijaju packe u novcu i to je to, eventualno ako ih puknu koji put u stanici ali nista se nece promeniti, pa koliko ih svake subote bude privedeno, ne budite smesni.

A npr da neko kolima udari pesaka i ja vidim tablice a on pobegne to bih prijavila bez dvoumljenja, to je sasvim drugi tip zlocina na drugom nivou.

Takvi dogadjaji su za mene specificni i tu bih 1000 puta razmislila pre prijave a npr da neko udari nekog kolima pa pobegne, bez razmisljanja bih prijavila ali to je prekrsaj a ovo nesto mnogo strasnije u cega se ne bih petljala bez preke potrebe.
@srdjane, da na zalost crnjak. Sta pod tim mislim vec sam rekla. Ako bi neki lokalni ljubomorni muz nekog ubio i ja to videla prijavila bih, a ako bih znala da su deo lokalne bande ne bih prijavila jer moze on i otici u zatvor ali ima ko i mene da saceka. A drugi deo oko batina, opet ako bi se bilo koji okrsaj zavrsio batinama opet ne bih prijavila jer zbog batina toga vise puta receno nece zatvoriti pa mi opet ne treba da razmisljam da li smem sama da setam ulicom ili uvek moram traziti pratnju. Meni to zaista ne treba, i tako bih postupila i hladne glave.

A npr da vidim da neko udari pesaka kolima i pobegne a ja zapamtim tablice to bih prijavila bez dvoumljenja to je za mene sasvim nesto drugo gde se ne osecam ugrozenom vec sam tu da pomognem.
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-243.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 16:44 - pre 175 meseci
Citat:
Nevena79: A npr da vidim da neko udari pesaka kolima i pobegne a ja zapamtim tablice to bih prijavila bez dvoumljenja to je za mene sasvim nesto drugo gde se ne osecam ugrozenom vec sam tu da pomognem.

??
kakva je razlika?

tu se ne moze primeniti tvoj scenario o advokatu i kucci?
 
0

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 17:06 - pre 175 meseci
Ima jedan detalj koji me malo iznenadjuje.

Diskusija se svela na sukob dva entiteta, solidarnih/humanih protiv uplasenih/glodara/zdravorazumskih_cinika.

Ima medjutim i treca kategorija motiva za reakciju u ovakvim situacijama, koja je bar u moje vreme bila izuzetno
prisutna na nasem delu Balkana:

tipovi koje sustinski mnogo ne zanima ko koga bije i zasto, ali osecaju javno nasilje, vristanje, nered, kao
nasrtaj na svoj elementarni bioloski suverenitet na koji moraju da odreaguju. Tipicna reakcija takvih likova
je znala da bude nesto u stilu: "Sta je to, jeste li ljudi ili majmuni ???. Cela zgrada se ori od vas - mars u
dzunglu pa se tamo dernjajte !!! A ti, lafe, nasao si koga ces da bijes.....nemoj da vam dodjem oboma".

Okrene se i udje nazad u stan.

Takvi su izgleda apsolutno nestali sa lica zemlje Srbije.

 
0

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 17:25 - pre 175 meseci
Citat:
milanche: A ti, lafe, nasao si koga ces da bijes.....nemoj da vam dodjem oboma".

Okrene se i udje nazad u stan.


I hrabro se okrenu i udje u stan... Ha ha ha...
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta raditi u datoj situaciji?
(Zaključana tema (lock), by Srđan Pavlović)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 26484 | Odgovora: 171 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.