Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta raditi u datoj situaciji?

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta raditi u datoj situaciji?
(Zaključana tema (lock), by Srđan Pavlović)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 26481 | Odgovora: 171 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gleb
statistika
bgd

Član broj: 185972
Poruke: 44
*.adsl.eunet.rs.



+3 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 11:39 - pre 175 meseci
citat:
Takodje i ako ih zoves eto ti cimanja narednih x dana, dolazice, saslusavati te posle mozda poozvati i na sud pa ce te i taj degen upoznati i ima tu 100 stvari kad ne znas sa kim imas posla. Naravno kada znas lakse je.

Ko ti je to rekao? Ko ce te bre zvati i gde? Ako policija zatekne scenu nasilja i intervenise potpuno je nebitno ko ih je zvao. I u novinama stalno pise - gradjani su obavestili policiju dok je ... lalala.

I ako te zovu posle pa sta? Sta ce da bude ne razumem? Izgubices par sati na svedocenje i?
Tvojih par sati je skuplje od siledzije manje na ulici, tako?

Ako je tako, nemoj posle da se zalis ako tebe snadje isto.
I ostali koji bi samo da gledaju svoja posla.

i da, sta je na kraju bilo, jesi se bar raspitala ako prstom nisi mrdnula, sem po tastaturi?
gleb
 
0

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-a-4.sezampro.rs.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 11:44 - pre 175 meseci
I policajci su poprilicna g....a i to je takodje razlog zasto se ljudi ne odlucuju za njih kada im nije zaista 100% situacija takva da nema izlaza. Kao klinka sam pronasla sa drugaricama novcanik i kao svaki glup/dobar gradjanin ponosno smo ga odneli u Policiju koja je bila tu u blizini. Tamo smo dozivele torturu koja ce mi za uvek ostati u secanju. Cika u plavom nikako nije mogao da poveruje da mi nismo uzele pare (jer je bio prazan, samo sa dokumentima) i skoro smo dobile batina. Na kraju je dosao covek cije je to i rekao im je pustite ih bas me briga, vazni su mi dokumeti inace da je bio zadrt ko zna kako bi sve proslo.
 
0

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-a-4.sezampro.rs.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 11:45 - pre 175 meseci
Galeb mogao bi i ti procitati koji moj post i to do cega dovodi svedocenje.
I umnozicu ovo 100x

Citat:
P.S. i opet cinjnica je da ako se 99% ljudi nadje u situaciji da na ulici vracajuci se iz grada primeti kod garaza da trojica mlate nekoga, nece prici da mu pomogne, a vidite sta se desava i jasno vam je sta se desava. Ovde nista nije jasno i nista ne znas.
 
0

nerodimac
Beograd

nerodimac
Član broj: 174929
Poruke: 3
93.87.123.*



+3 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 11:48 - pre 175 meseci
Kakav sociopatoloski trash. :)
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-243.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 11:49 - pre 175 meseci
Citat:
Nevena79:P.S. i opet cinjnica je da ako se 99% ljudi nadje u situaciji da na ulici vracajuci se iz grada primeti kod garaza da trojica mlate nekoga, nece prici da mu pomogne, a vidite sta se desava i jasno vam je sta se desava. Ovde nista nije jasno i nista ne znas.


cinjenica je da ce 90% ljudi iskulirati i obicnu suncanicu,odnosno osobu koja se onesvestila od suncanice!
pogotovo ako se to desi na mestu sa vise ljudi
 
0

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+21 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 11:55 - pre 175 meseci
Kako ste se rasprdeli.A sta bi radio da je tvoja majka bila u pitanju.Nabio bi mu taj tt ili taj rucni bacac,ili tenk..sta vec ima u rukama prema vasim predpostavkama, u dupe.
 
0

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-a-4.sezampro.rs.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 11:56 - pre 175 meseci
Potpuno je druga psihologija osobe koja je u takvom srodstvu sa nastradalim, povredjenim, napadnutim i sl. To je neuporedivo.
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-243.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 11:59 - pre 175 meseci
^^opet,zavisi od osobe do osobe
neka osoba ce tudjinu pomoci hladne krvi,a rodjenom kad treba ce se slediti i poceti mozda i histerisati...

 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 12:00 - pre 175 meseci
Naravno. Evo ja cu biti iskren i reci cu da moja reakcija u razlicitim situacijama
najverovatnije nece biti ista ako je u pitanju neko moj blizak / voljen, ili neka
osoba koju apsolutno ne poznajem.

Potpuno je prirodno da za nekog veoma bliskog budes spreman na preuzmanje
daleko veceg rizika, ili da o rizicima cak i ne razmisljas, sto je opet normalno u
takvim situacijama, ali ne uvek i isplativo, nazalost.
 
0

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+21 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 12:13 - pre 175 meseci
Nema vise mesalica i lopata kad je neko tvoj u pitanju?Da neko maltretira tvoju majku,i da niko ne reaguje,onda vise nema kamencic u cipeli?Al u redu.Bar si bio iskren.
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 12:16 - pre 175 meseci
Prica sa mesalicama i lopatom ima za cilj da ilustruje kako
izgleda kada imas SAMO ZELJU da nekome pomognes, sto
se vrlo cesto ispostavi kao nedovoljno, nazalost.

I ta prica nema veze sa tim da li je neko tvoj ili ne, u oba slucaja se moze desiti pogresna procena situacije.
 
0

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-a-4.sezampro.rs.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 12:17 - pre 175 meseci
Citat:
Nevena79:P.S. i opet cinjnica je da ako se 99% ljudi nadje u situaciji da na ulici vracajuci se iz grada primeti kod garaza da trojica mlate nekoga, nece prici da mu pomogne, a vidite sta se desava i jasno vam je sta se desava. Ovde nista nije jasno i nista ne znas.


Ti nisi odgovorio na ovo. Sta bi uradio? Otisao mao okolo, ja znam odgovor sta god ti sad kao rekao da ispadnes muskarcina. A zasto bi tako uradio? Zato sto si procenio da su napadaci jaci od tebe i da bi ta trojica posle njega tako i tebe.
 
0

nick2

Član broj: 31563
Poruke: 169
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 12:28 - pre 175 meseci
Evo jos jedan jakooo banalan primer ne pomaganja coveku i potpuno bezalzenoj situaciji, okretnica autobusa, puna stanica, coveku crko auto-akumulator, parkirao se na okretnicu (ne sme tu da se parkira), svi gledaju kako se covek muci, niko da pridje da pita jel treba pomoc, prilazimo ja i drug, dobar dan-dobar dan, jel treba pomoc gospodine, da momci akko mozete da me pogurate, -naravno, gur,gur... upali covek auto i zahvaljuje se do neba....odlazi...
primer kako ljudi nece da pomognu i u najbanalnijoj situaciji, gledaju svoja posla i bole ih...
Guess I'll always be a soldier of fortune...
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 12:29 - pre 175 meseci
@nick2 - ipak govorimo o situacijama koje ukljucuju daleko vece rizike
za onoga koji pomaze od guranja necijeg auta.
 
0

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 12:30 - pre 175 meseci
Ne znam zasto imam utisak da bi se i ta dvojica muskaraca koji su bili u tom stanu isto ovako predstavljali na forumima kao neko ko bi mu "izas'o i naucio ga pameti" a nisu hteli da pozovu policiju... Dok sam nekako ubedjen da bi ovi drugi (ovi sto se ne qrce po forumu) uzeli telefon da ucine pravu stvar i pozovu policiju.
 
0

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
212.200.219.*



+7 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 12:35 - pre 175 meseci
Citat:
lepo
je videti iskazanu hrabrost na forumu.


Ako ti ne bi izasao ili bi neke situacije iskulirao, nemoj misliti da bi svi tako.

Sto se tice "mesalica" i toga, bolje je 5x lupiti tako nekoga, ali sesti put nekome spasiti zivot.

@Nevena79
Normalno je da ti nisi izasla i ne trebas, ali sledeci put pozovite makar pandure. Ni ja ih ne volim i svakodnevno gledam kako sta i kao klinca su me privodili i maltretirali, a bio sam maloletnik, ali ipak bolje je pozvati ih za ovo. Ja uvek sebe stavim u tu situaciju, mozda je to razlog. Da nije uvek pametno, nije, da se desava da na kraju ti ispadnes kriv i grbav desava se, ali jednom kada je tako nesto, a stvarno nekoga izvuces, bude druga prica.

Meni samo nije jasno da makar niko pandure nije pozvao, to je bas... Ok, neko se plasi ne sme da izadje, neko jednostavno nece, bas ga briga, ali makar ne okrenuti ni telefon...

poz
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 12:38 - pre 175 meseci
Citat:
Sto se tice "mesalica" i toga, bolje je 5x lupiti tako nekoga, ali sesti put nekome spasiti zivot.


Jel bi tako pricao i da su tebi polomili ruku tako strucno, dok si izbacivao kamencic iz cipele? ;)
 
0

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
212.200.219.*



+7 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 12:41 - pre 175 meseci
Ne mogu da verujem kakav si lik :). Ti si bas od onih koji bi da svi za njih sve odrade, a oni svoje dupe u kraj da povuku kada zatreba, bez uvrede.

Nije bitno, stvarno ne zelim sa tobom da pricam o tome vise, shvati kako hoces to, ali ocigledno nikada niko tvoj nije bio u takvoj situaciji ili ti licno.

Pozdrav
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
0

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+21 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 12:48 - pre 175 meseci
Koje ste vi lignje od ljudi.Lepo kaze decko da niste imali u porodici nekog ko je bio maltretiran.Zasto ja ne bih pretpostavio da je tvoja majka zena koju maltretiraju.I na forumu i u zivotu morate da se slozite da treba da se pozove policija i da se reaguje.To sto niste pozvali policiju,to je negativno,i ispali ste sisavci obicni bez kicme.
 
0

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
93.86.224.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 12:50 - pre 175 meseci
Zaista je ovo zapetljana situacija iako zvuci jednostavno.
Evo ja pokusavam da se postavim u situaciju tih muskaraca i jednostavno ne znam sta bih ja uradio. Mada, sve nesto mislim da bih bez mnogo razmisljanja uzeo telefon i pozvao 92 a nebih razmisljao o svedocenju ili ko zna kojim jos problemima. Ali da bih otvarao vrata i izlazio na hodnik da se mesam u situaciju sigurno nebih. Makar ne u prvi mah.

Jedne prilike sam isao ulicom i video kako covek vuce zenu za kosu a ona se otima, mada ne nesto previse srcano, nekako mi je to sve cudno delovalo. Zena me je ugledala i pocela da vice "Molim te spasi me, molim te!". Osvrnuo sam se oko sebe i na ulici video samo jos jednog decka (cinio se mladji od mene) a cak nisam bio ni siguran da je on u toku situacije. Necete verovati ali moja prva pomisao je da je u pitanju skrivena kamera. Mada, i da nije namestaljka ja opet nisam imao vremena nista da ucinim. Covek je uvukao zenu u neku prodavnicu (koliko se ja secam) a ja sam svakako kasnio u skolu pa sam prosao. Ta situacija mi je vecitu u glavi i ne mogu da je zaboravim i ni dan danas ne znam sta sam trebao da uradim.

Mislim da za mesanje u neke fizicke obracune treba biti ne samo fizicki nego i mentalno jak. Ja se veoma brzo potresem i kada sam nervozan ja ne reagujem uvek onako kako bi zeleo. To je zaista jace od mene. Blokiram se i to je to.

Jedan malo offtopic a mozda ima neke veze:
Gledam filmove i uvek se smejem ljudima koji se skamene kada vide zmiju koja je od njih relativno udaljena i oni imaju mogucnost bega, ali se ljudi (glumci) skamene i ne beze. Ovo mi je bilo smesno sve do trenutka kada sam jedne prilike i sam dosao u slicnu situaciju. Plivao sam po reci, uzivao na suncu, kad pored mene na metar i po propliva veeelika recna zmija. Ja sam u momentu blokirao. Znaci ja mislim da u zivotu nisam proveo mirnijih 5 sekundi svog zivota (ja sam zivac i uvek mrdam neki dao tela).

Necu dalje da pisem, mislim da su dalji komentari suvisni i da "ko razume taj shvata" :)
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta raditi u datoj situaciji?
(Zaključana tema (lock), by Srđan Pavlović)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 26481 | Odgovora: 171 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.