Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta raditi u datoj situaciji?

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta raditi u datoj situaciji?
(Zaključana tema (lock), by Srđan Pavlović)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 26288 | Odgovora: 171 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 13:26 - pre 174 meseci
Citat:
Srđan Pavlović: A ti se preseli u Ameriku, tamo zivi Rambo i Brus Vilis, i ostali sto spasavaju svet.


Ma, preselio bi se on tamo nego onda ce Rambo, Roki, Brus Vilis, Popaj, Dzoni Bravo i ostali da dobiju kompleks nize vrednosti...
 
0

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
212.200.219.*



+7 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 13:26 - pre 174 meseci
Uvredio je koliko i ti ljudi koji podjebavaju druge kako se kurce po forumu i izigravaju nekog ramba...

Svako radi ono sto misli da je najbolje i to je to, ali zajebavati nekoga ko je mozda i uradio nesto (sto ne mora da znaci da je bilo pametno i promisljeno, ustvari definitivno tu nema mnogo razmisljanja) je isto tako bedno, tako da ne vidim kako je sada on uvredio nekoga sto je napisao jajare... Tema se svela na to da se svi pljuju na kraju :S

p.s. U Americi vam je Chuck Norris :). Jedan jedini :)
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
0

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
93.86.224.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 13:27 - pre 174 meseci
Citat:
Srđan Pavlović: @a1200 - pa ti ne mozes ni na forumskoj diskusiji da ostanes mirne glave i stalozen,
ne d'o bog da nekome ozbiljno zatreba TVOJA pomoc... :)

Hahahaha... al me nasmeja covece :) Totalno si upravu...
Vec ga zamisljam kako trci, cepa kosulju sa sebe i ulece u sukob i dobija toljagom po glavi i pada na pod onesvescen a napadac ga preskace kao neki kamen i nastavlja dalje "svoj posao" :)
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 13:30 - pre 174 meseci
Citat:
@a1200 - pa ti ne mozes ni na forumskoj diskusiji da ostanes mirne glave i stalozen,
ne d'o bog da nekome ozbiljno zatreba TVOJA pomoc... :)


U pravu si... kad bolje razmislim, pre bi covek trebao da se obrati tebi i ljudima sa slicnim razmisljanjem, pa sednete lepo (iza zakljucanih vrata, naravno) i polako razmislite... naravno, bez zvanja policije (jer oni posle mogu da te smaraju - na primer, traze izjavu kako bi se nasilnik osudio)...
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 13:32 - pre 174 meseci
Ako si pazljivo citao ono sto sam ja pisao, mogao si odmah videti da sam
ne-zvanje policije okarakterisao kao gresku.
 
0

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-a-4.sezampro.rs.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 13:40 - pre 174 meseci
Da li je i jedan ucesnik za sve vreme rasprave napisao da ne treba zvati muriju? Ne razumem postove koji su na fazon aj sad cu nesto da lupim pa da se drzim toga. Takavom postu je ovde isto toliko mesto kao da neko kaze "Ali Mars je crvene boje!"
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 13:44 - pre 174 meseci
Citat:
Nalazim se u nepoznatoj zgradi (ne znam ko je ko od komsija) i u jednom trenutku pocinje vriska, kao iz najgorih horror filmova mada mislim da u njima nikada nije realno prikazano jer ne moze glumac na takav nacin da vristi ako se necega panicno ne boji. Vristanje se ponavlja iznova i iznova, valjda kako udahne tako sve izdahne u vristanju pa ponovo udahne i u krug. Pomislili smo da je to napolju medjutim tada se zacuju 2-3 tupa teska udarca na spratu kao da neki tezak predmt pada na pod (oni koji su u zgradama znaju kako to zvuci) i taj vrisak postaje sve jaci, i tada shvatam da je u nasoj zgradi. Zena/devojka sto vristi izlece iz svog stana i lomi se koliko brzo silazi niz stepenice. Po zvuku shvatamo da ju je taj neko sustigao i ponovo se cuju teski udarce jedan za drugim i neprestalno vristanje i vristanje iznova i iznova, jbt ledi se krv u zilama svakome ko to cuje sigurna sam. Posto se on uopste ne cuje, nema nikakve razmene reci, psovanja, samo udarci i vristanje, vucenje po podu hodnika delovalo je kao da neko hoce da je ubije jer svadje obicno izgledaju drugacije, psovanje, tuca, pa opet psovanje....
Nas u tom stanu ima petoro, vecina devojaka i par momaka. Totalni tajac u zgradi, niko ne izlazi, niko ne pomaze.
Jbt kako smo ograniceni kao bica, valjda se javlja strah za sebe i zelja za prezivljavanjem i niko ali niko od ko zna koliko ljudi u zgradi ne izlazi makar da podvikne, mozda bi ovaj stao. Jedino sto se desilo, drugarica trci do vrata i zakljucava ih i samo se gledamo i kontam tako je i u ostalim stanovima. To traje oko minut ipo bez prestanka i zatim se zacuje neka prica, muski glasovi i sve prestaje. Posle kada smo izasli sa sprata vodi krvavi trag i izlazi van zgrade a sta je dalje bilo ne znam.

I sad pitanje, sta normalan covek da radi u takvoj situaciji? Mislim jasno je meni ono proviriti, reci nesto, mozda se uplasi, zvati policiju i slicno ali cinjenica je da niko nije nista uradio jer policija ni posle nije dosla. Znaci sigurno on je prestao sam od sebe kad mu je bilo dosta.


Koliko sam ja shvatio - ti nisi zvala policiju iako si neposredni svedok ovog dogadjaja (+ josh 4 osobe koje su bile sa tobom)? Valjda je Sveti Petar trebao da vaskrsne i okrene murju... u ostalom sto bi ti zvala, kad ocigledno nije niko drugi... zar ne? pa glupo je...
 
0

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-a-4.sezampro.rs.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 13:45 - pre 174 meseci
A jesam li rekla da nije trebalo? Rekla sam VEROVALI ILI NE NIKO NIJE POZVAO. Ajde stto ja nisam ja sam jajara ali nije niko od verovatno preko 100 ljudi koji su to culi. Znaci to nije vezano za pojedinca i njegov opisni pridev, cinjenica je da tako funkcionisu ljudi u ogromnoj vecini.To je tema.
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 13:52 - pre 174 meseci
Ma uredu je... a sto nisi zvala?
Neces da se "uplices" u nesto sto "nije tvoj problem"?
Ili, mozda, "sto bi ti bila jedina pametna" kad vec niko nije reagovao?

U ostalom, davno je to napisano...
Citat:
"Kada su nacisti došli po komuniste,
ja sam ćutao;
jer nisam bio komunista.

Kada su zatvorili socijaldemokrate,
ja sam ćutao;
jer nisam bio socijaldemokrata.

Kada su došli po sindikalce,
ja se nisam pobunio;
jer nisam bio sindikalac.

Kada su došli po mene,
nije preostao niko da se pobuni.".


http://sh.wikipedia.org/wiki/Prvo_su_do%C5%A1li...
http://blog.b92.net/text/12316/Prvo%20su%20do%C5%A1li.../


 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 13:56 - pre 174 meseci
Ne smem ni da zamislim sta je bilo kada su dosli po Chuck Norrisa ;)
 
0

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-a-4.sezampro.rs.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 13:59 - pre 174 meseci
Zbog jednostavne stvari gore opisane vise puta koju ne bih da ponavljam. Brzina kojim se desilo, pogubljenost itd i zbog jos jedne stvari. Da se desi situacija u kojoj neko nekoga ubije a ne pripada nekoj mafiji vec znas covek budala, napio se, ili ljubomoran i slicno razbucao zenu, ti si to video i sigurno bi se zavrsilo prijavom. Ovako, prvo ima puno ljudi neko ce prijaviti a drugo mozda se makljaju svaki dan, ne znam ih, i mozda je samo tuca ma kako to glupo zvucalo "samo", i zavrsice sa razbijenim nosem i par masnica a on ce dobiti jos jednu od 100 prijava koje ima, pa cete ici na sud da to sudija cuje, ko je zvao, sta si video itd, onda ce te i taj nasilnik videti i upoznati. Realno nista posebno nije uradio, vec rekoh da se ubod nozem ako nije ostecen vitalni organ vodi kao laksa povreda, i tako taj nece u zatvor, dobice novcanu kaznu za tucu i sutra ce da sretne mene pa cu se jako usreciti. Onda je bolje da preoustim stanarima koji tu zive da oni pozovu ili neko treci jer na kraju krajeva ti se iskreno i nadas da ce neko od njih da pozove, ne uzivas ti u spoznaju sta se tamo desava i drzis palceve da sto duze traje.
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 14:04 - pre 174 meseci
Pa eto... posto tako reaguje vecina (izbegavanje odgovrnosti iako zna da je to pogresno), onda sve ok. Samo sutra nemojte da se iznenadjujete u kakvom vi to svetu zivite... jer zivite upravo onako kako ste zasluzili.
 
0

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-a-4.sezampro.rs.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 14:07 - pre 174 meseci
Mi vec zivimo u takvom svetu i to odavno i to ja ili ti necemo promeniti.
 
0

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
93.87.185.*



+363 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 14:07 - pre 174 meseci
I sta se desilo u konkretnom slucaju s pocetka rasprave? Jel se zna?
Use Your Mind. Or someone else will.
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 14:09 - pre 174 meseci
Odgovorno ponasanje podrazumeva da si apsolutno svestan posledica onoga sto radis, po sebe i po drugoga.

Uletanje nepromisljeno u rizicne situacije je neodgovorno ponasanje. Kako prema sebi, tako i prema drugome.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 14:09 - pre 174 meseci
To je sasvim normalna psiholoska reakcija i desava se svuda.

Vecina ljudi ne radi nista jer misle da ce neko drugi nesto da uradi - potreban je "liderski" profil (kakvih, opet, ima samo manje nego ovih prvih) da nesto uradi.

Klasika.

Naravno, TREBALI ste da pozovete muriju - i eventualno da viknete na skota cisto da zna da ga neko posmatra.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-a-4.sezampro.rs.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 14:13 - pre 174 meseci
To tako funkcionise u svim drzavama pa i u nasoj. Kod ubistava organizovane mafije svi cute, niko nije lud da zbog osude jednog coveka rizikuje svoj i zivot svoje porodice. Kod sitnih prestupnika, siladzija pravni sistem je takav da te nece zastititi jer prekrsaj nije toliki da bi se neko trajno zatvorio, sto znaci ako navuces budalu na sebe snalazi se sam, jer sve sto ce drzava uratiti, uredno mu isporuciti 50-etak prijava i po koju novcanu kaznu a on ce i dalje biti tu ako zeli da te zastrasuje, ugnjetava i slicno. Jedino gde reaguje vecina ljudi je u situacijama kada nesto glupo uradi "normalni" covek a razlog, zato sto ce te drzava od njega zastititi visokom kaznom zatvora. Tu je caka i bit svega, izmedju ostalog.
 
0

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-a-4.sezampro.rs.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 14:17 - pre 174 meseci
Citat:
i eventualno da viknete na skota cisto da zna da ga neko posmatra.


Tu i jeste caka, on je svestan da ga mnooogi posmatraju i nije ga briga. Ja se kladim da bi vecina da iz bilo kog razloga krene da batina nekoga i da ovaj izadje u hodnih zgrade i pocne da urla pa makar da ste mu i samo samar lupili, istog trenutka stala bas zbog te spoznaje jbt sta ce komsije reci, jer to vec nije samo tvoja stvar. Covek koji nastavlja i pored toga, i strasnog urlanja zene nikako ne moze da se svrasta u uracunljive, cim je i dalje tu, opasno nije uredu.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 14:19 - pre 174 meseci
Citat:
Nevena79
Kod ubistava organizovane mafije svi cute, niko nije lud da zbog osude jednog coveka rizikuje svoj i zivot svoje porodice


Nisu to iste stvari - ovo je najverovatnije "domestic violence" i sasvim je normalno okrenuti policiju - iz mnogo razloga.

Ako niko nista ne uradi - moze samo da bude sve gore i gore.

Koliko si energije ulozila za svo to pisanije po forumu, stvarno ste mogli da okrenete 92 i da kazete sta se desava.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 14:23 - pre 174 meseci
Citat:
Uletanje nepromisljeno u rizicne situacije je neodgovorno ponasanje. Kako prema sebi, tako i prema drugome.

Ovde se za pocetak ni ne zna kakva je bila situacija... jer niko cak nije ni provirio kroz spijunku, a kamoli otvorio vrata da prozviri, ili cak kroz zatvorena viknuo "Prestanite, zvao sam policiju". Tako da nema reci o nekom "uletanju"...

Sta bi bilo da ju je lik izbo nozem i ostavio na stepenistu da krvari - mozda bi tada tih 5 minuta u pozivu hitne/policije znacile razliku izmedju zivota i smrti. E vidis, to je krajnja neodgovornost.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta raditi u datoj situaciji?
(Zaključana tema (lock), by Srđan Pavlović)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 26288 | Odgovora: 171 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.