Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7698073 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.11.2013. u 20:27 - pre 127 meseci
Citat:
taneb:
Danas sam u isčekivanju onog kontrolera koji sam naručio iz kine montirao motor ESBE ARA 671, kontroliše ga radni
termostat (od gorionika na naftu). Motor se zakrene za 90° za 240s.
Što kaže naš narod, "Kako sam se nadala dobro sam se udala", termostat uspeva da održi temperaturu polazne vode
ka radijatorima u opsegu +-1°C od zadate. Motor okreće ventil od 0 do 1/3. Dvoumim se izmedju regulacije
temperature u kući sa termoglavama i sobnog termostata koga mogu da povežem na gorionik. Moraću da probam obe
varijante pa da vidim šta je bolje od toga.
Temperatura polaznog voda ka radijatorima bila je 40°C, u kotlu je bilo 70°C, povratna cev od radijatora je bila na 38° i
povratna cev u kotao je bila na 58°C. Do sada nisam imao ovako malu razliku izmedju polazne i povratne cevi ka
radijatorima, samo 2°C....

Nadjoh malo vremena da zakomplikujem "sistem" za kontrolu motora mešnog ventila. Dodjoh na ideju da sobni termostat,
umesto na gorionik, povežem na red izmedju radnog termostata i motora i to na smeru koji otvara ventil.
Ovako povezani termostati daju mogućnost da se otvaranje ventila kontroliše sobnim termostatom.
U slučaju kada u kući fali temperature sobni termostat spoji kontate i radni termostat otvara i zatvara ventil koliko mu je
potrebno da bi održavao temperaturu polazne cevi koja je zadata na njemu.
U slučaju kada je u kući postignuta zadata temperatura, zatvaranje ventila se obavlja nesmetano, dok otvaranje ventila
nije moguće jer sobni termostat razdvaja kontakte i ventil ostaje zatvoren dok sobni termostat opet usled manjka temperature
ne spoji kontakte.
Videću narednih dana kako će ovo da se pokaže.
Evo i šema kako sam to povezao.

“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
Prikačeni fajlovi
 
0

nnikki
Srbija

Član broj: 69689
Poruke: 243
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.11.2013. u 20:41 - pre 127 meseci
Evo da se javim jos jednom sa informacijama pa necu valjda vise

Temp.kotla 80
Povrat u kotao 42

Polaz u sistem kod kotla 47,9
Povrat iz sistema ka kotlu kod kotla 40,5

Polaz u kuci 47,8
Povrat ka kotlu,u kuci 40,8

Napolju je tempeatura vazduha 13'C
Junkers 25KW + Ecopell 35, (prizemna kuća,90kvm,5cm stiropor,drvena stolarija)
Kako izracunati snagu na Ecopell:3600s (s/h) /
23,5s+2,8s
(ciklus + vreme punjenja) = 136.88 (137 puta u satu gorionik dodaje gorivo).
137 * 2,8s = 383,6s (rad motora po satu)
383,6s * 5,1g (ubacivanje peleta u jednoj sekundi) = 1956g
1956g * 4,7KW (toplotna snaga po kilogramu peleta) = 9,19KW
 
0

nnikki
Srbija

Član broj: 69689
Poruke: 243
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.11.2013. u 21:52 - pre 127 meseci
Citat:
Nadjoh malo vremena da zakomplikujem "sistem" za kontrolu motora mešnog ventila. Dodjoh na ideju da sobni termostat,
umesto na gorionik, povežem na red izmedju radnog termostata i motora i to na smeru koji otvara ventil.
Ovako povezani termostati daju mogućnost da se otvaranje ventila kontroliše sobnim termostatom.
U slučaju kada u kući fali temperature sobni termostat spoji kontate i radni termostat otvara i zatvara ventil koliko mu je
potrebno da bi održavao temperaturu polazne cevi koja je zadata na njemu.
U slučaju kada je u kući postignuta zadata temperatura, zatvaranje ventila se obavlja nesmetano, dok otvaranje ventila
nije moguće jer sobni termostat razdvaja kontakte i ventil ostaje zatvoren dok sobni termostat opet usled manjka temperature
ne spoji kontakte.
Videću narednih dana kako će ovo da se pokaže.





Tebi sobni termostat sluzi kao prekidac koji ukljucuje motor da propusti onoliku temperaturu ,kolika je zadata rednim termostatom.Taj termostat omogucava samo jednu temperaturu.Kako se postize temperatura prostorije koju trazi sobni termostat?Duzim propustanjem kroz mesni ventil?

Junkers 25KW + Ecopell 35, (prizemna kuća,90kvm,5cm stiropor,drvena stolarija)
Kako izracunati snagu na Ecopell:3600s (s/h) /
23,5s+2,8s
(ciklus + vreme punjenja) = 136.88 (137 puta u satu gorionik dodaje gorivo).
137 * 2,8s = 383,6s (rad motora po satu)
383,6s * 5,1g (ubacivanje peleta u jednoj sekundi) = 1956g
1956g * 4,7KW (toplotna snaga po kilogramu peleta) = 9,19KW
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.11.2013. u 22:06 - pre 127 meseci
Citat:
nnikki: Tebi sobni termostat sluzi kao prekidac koji ukljucuje motor da propusti onoliku temperaturu ,kolika je zadata rednim termostatom.Taj termostat omogucava samo jednu temperaturu.Kako se postize temperatura prostorije koju trazi sobni termostat?Duzim propustanjem kroz mesni ventil?


Da, baš tako.

“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.11.2013. u 09:25 - pre 127 meseci
Citat:
nnikki
Temp.kotla 80
Povrat u kotao 42

Polaz u sistem kod kotla 47,9
Povrat iz sistema ka kotlu kod kotla 40,5

Polaz u kuci 47,8
Povrat ka kotlu,u kuci 40,8

Napolju je tempeatura vazduha 13'C

Ako su mrenja pouzdana, na 13 stepeni spoljne temperature za grejanje vaše kuće potrebno je 4,9 kWh, doduše u ovo doba godine: u februaru, recimo, pri isto ovoj spoljnoj temperaturi biće potrebno više, jer topli dani su tek minuli, pa sama kuća još ima nešto akukulirane toplote.

Gubitak u instalaciji od kotla do kuće i nazad je simboličan, svega 0,2kWh, opet ako je merenje verodostojno. Zbunjuje, međutim, da je u povratnom vodu veći pad temperature nego u polaznom, a trebalo bi da bude obrnuto, ili bar isto, odnosno da pad temperaure u povratnom vodu bude "za zeru" manji od onog u potisnom.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

nnikki
Srbija

Član broj: 69689
Poruke: 243
109.72.63.*



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.11.2013. u 09:45 - pre 127 meseci
Sve je mereno unimerom koji ima dodatak za merenje temperature.Mislim da ce zimi taj gubitak biti za nijansu veci.
Junkers 25KW + Ecopell 35, (prizemna kuća,90kvm,5cm stiropor,drvena stolarija)
Kako izracunati snagu na Ecopell:3600s (s/h) /
23,5s+2,8s
(ciklus + vreme punjenja) = 136.88 (137 puta u satu gorionik dodaje gorivo).
137 * 2,8s = 383,6s (rad motora po satu)
383,6s * 5,1g (ubacivanje peleta u jednoj sekundi) = 1956g
1956g * 4,7KW (toplotna snaga po kilogramu peleta) = 9,19KW
 
0

taloviub

Član broj: 308516
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.11.2013. u 14:43 - pre 127 meseci
Sinoc sam skinuo originalni kabal sa konektorom sa termostata i povezao drugi kabal sa buksnama. Do sada se nije desio prekid rada ventilatora.

@zmajdin. Ili ja ne umem da nadjem parametar t20 ili je to kod mene neizvodljivo, naime posle t19 vraca me na pocetak t.j. t01. Smem li uopste da izvucem foto-celiju obrisem je i vratim nazad?
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.11.2013. u 15:18 - pre 127 meseci
Imam neko upurstvo za Teffoli u kome taj parametar postoji. Sa druge strane, ako ga nema - onda ga nema.

Ni za ono drugo nemam odgovor: ne znam čestito ni gde se nalazi foto-ćelija, odnosno kuda gleda. Taj gorionik poznajem (samo) po postvkama plamena.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.11.2013. u 16:05 - pre 127 meseci
Od prije nekoliko dana kako je malo zahladilo i moj gorionik je dobio šansu da pokaže šta zna i može. Nisam se odmah javio, dok ne utvrdim dali nije slučajnost u pitanju, elem poslije 3-4 dana, mislim da je baš ono što mi treba. Kao što mnogi znaju, samogradnja je u pitanju a gorivo koštice od višnje. Na ovom vremenu radi ovako: U igri su 2 režima rada 6kw i 18kw. Sa 18kw izlazim na temperaturu od 65 stepeni a onda na 6kw. Sa 6kw radi skoro 3 sata dok ne postigne zadatih 80 kada se gorionik gasi. Nakon pauze od 20-ak minuta temperatura padne na 78 kada ponovo starta i ponovo radi skoro čitav sat do gašenja. Razlog ovako male diference je vrijeme u kojem sigurno zadržavam žar za sledeći start a u hladnijem periodu sve postavke lako prilagođavam potrebama. Za sad je sve super a JEFTINO. Inače, cijelo vrijeme prema radijatorima ide 48 stepeni a u bojler temperatura koja je u kotlu. Povrat u kotao je oko 63 stepena. Uskoro sledi i jedan filmić. Pozdrav svima
 
0

taloviub

Član broj: 308516
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.11.2013. u 21:23 - pre 127 meseci
Citat:
zmajdin:
Imam neko upurstvo za Teffoli u kome taj parametar postoji. Sa druge strane, ako ga nema - onda ga nema.

Ni za ono drugo nemam odgovor: ne znam čestito ni gde se nalazi foto-ćelija, odnosno kuda gleda. Taj gorionik poznajem (samo) po postvkama plamena.


U svakom slucaju hvala!
 
0

obgup

Član broj: 25515
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.11.2013. u 12:40 - pre 127 meseci
Pozdrav svim cenjenim ucesnicima diskusije!

Evo i ja da se prijavim na temu, stigao mi je Bosch-ov pelet set 32kw, jos cekam majstora da postavi dimnjak i servisera da pusti sistem u rad.

Uzeo sam za probu 1 paletu Bioenergy peleta...

Inace u pitanju je grejanje proizvodnog prostora od cca. 300m², 3,5 m visine plafona. Do sada smo se grejali sa loz uljem (WV term kotao sa gorionikom Veishaupt) i potrosnja je bila, pa, kako koje godine, ali mozemo grubo reci, izmedju 3000 - 7000 l loz ulja.

Poslednjih godina je to postalo neodrzivo, u ekonomskom smislu pre svega, tako da je doneta odluka da se promeni nacin grejanja, a pelet se nametnuo kao najoptimalniji izbor imajuci u vidu odnos cene energenta i rada neophodnog za eksploataciju istog.

Toliko, pa kad krene lozenje vatre, javljam se sa utiscima, brojkama, pitanjima....


Pozdrav!
 
0

srecko18
nezaposlen

Član broj: 216114
Poruke: 116
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.11.2013. u 14:18 - pre 127 meseci
Citat:
zmajdin:
4,3 je bitno manje od 7,5, mada me opet čačka zašto temperatura pada. Možda jer je pumpa prebrza, a da jeste prebrza, vidi se po razlikama u temperaturama polznog i povratnog voda u kotlovskom i radijatorskom krugu: ona prva je prevelika, a ona druga, pak, premala.


koja razlika i temperaturama bi bila najbolja? ako recimo u polazu šaljem 45 koju temperaturu bi najbolje bilo da dobijem u povratku?zanima me da isprobam šta će se dešavati sa promenom brzime na pumpi. kod mene je trobrzinska pumpa i postavljena je na brzinu 2 a razlika polazak/povratak je sada 5 stepeni. termo glave na 3, mada imam tri radijatora bez termo glava, hodnik,kupatilo...

e sad danas sam malo pratio šta se dešava sa mojim gorionikom(ELMEC) i ono što mi se nije dopalo je to što se prečesto pali-gasi. gasio se na +5 od zadate a palio na -2 od zadate i dok se on ugasi što traje jedno desetak minuta ubrzo zatim padne temperatura i pali se ponovo.
sada sam podesio da se pali na -10 od zadate.
zadata 70 i dok se ugasi ode na 83 i ponovo se pali na 60, tako da je sada bolja situacija.

sutra cu ga postaviti na 80 zadata temp. pa cu videti koliko ce se podici prilikom gasenja..
 
0

MiskoNo1
...
Earth, Europe, Serbia

Član broj: 160982
Poruke: 122
195.178.37.*



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.11.2013. u 14:20 - pre 127 meseci
Citat:
obgup
...Evo i ja da se prijavim na temu, stigao mi je Bosch-ov pelet set 32kw, jos cekam majstora da postavi dimnjak i servisera da pusti sistem u rad...

Inace u pitanju je grejanje proizvodnog prostora od cca. 300m², 3,5 m visine plafona. ...
Pozdrav!


Mislim da je to slab gorionik za tolki prostor.
Doduše, nigde ni nije rečeno na koliku se temperaturu zagreva taj proizvodni prostor.
Pozdrav!
 
0

salecooler
komersijalista
cool

Član broj: 318604
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.11.2013. u 15:23 - pre 127 meseci
Molio bih za malu pomoc, naime zeleo bih da napravim turbulatore za moj kotao junkers superclass pa bi mi svaki savet, ideja dobro dosli.
Hvala unapred
 
0

obgup

Član broj: 25515
Poruke: 9
37.19.107.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.11.2013. u 23:18 - pre 127 meseci
Citat:
MiskoNo1:

Mislim da je to slab gorionik za tolki prostor.
Doduše, nigde ni nije rečeno na koliku se temperaturu zagreva taj proizvodni prostor.
Pozdrav!



Toplotni gubici objekta su oko 30 Kw, tako da mogu reci da si delom u pravu, ali sa druge strane, ambijentalna temperatura moze biti i 15°C (mada je najcesce oko 18-19), pa mislim da nece biti problema...

Pozdrav!
 
0

nnikki
Srbija

Član broj: 69689
Poruke: 243
109.72.63.*



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.11.2013. u 06:13 - pre 127 meseci
Citat:
salecooler:
Molio bih za malu pomoc, naime zeleo bih da napravim turbulatore za moj kotao junkers superclass pa bi mi svaki savet, ideja dobro dosli.
Hvala unapred

Bosch ima svoje turbulatore pa ako mozes,nadji od nekoga kako izgledaju pa daj da ti se uradi.Nije tesko da se napravi.U sustini ,Bosch u kotao stavlja samo jedan turbulator u drugu komoru,mada je jedan clan sa ovog foruma napravio i za prvu komoru turbulator.Evo ja ti saljem tri slike koje je on meni poslao jer i ja imam slican kotao,da vidis kako bi trebalo da izgleda.Ja sam uradio samo jedan turbulator(onaj za drugu komoru) pa cekam kada taneb bude u prolazu da vidimo kakvi su ti izduvni gasovi i sl.pa cu onda videti ima li potrebe za jos jednim turbulatorom ili ne.Da znas da moras da ih pravis po dimenzijama za tvoj kotao jer ima razlike u velicini kotla(mislim da 24,25 i 27kw su isti).



Junkers 25KW + Ecopell 35, (prizemna kuća,90kvm,5cm stiropor,drvena stolarija)
Kako izracunati snagu na Ecopell:3600s (s/h) /
23,5s+2,8s
(ciklus + vreme punjenja) = 136.88 (137 puta u satu gorionik dodaje gorivo).
137 * 2,8s = 383,6s (rad motora po satu)
383,6s * 5,1g (ubacivanje peleta u jednoj sekundi) = 1956g
1956g * 4,7KW (toplotna snaga po kilogramu peleta) = 9,19KW
Prikačeni fajlovi
 
0

djunis82
Ivan Đunisijević
Čačak

Član broj: 318190
Poruke: 66
82.117.197.*



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.11.2013. u 09:03 - pre 127 meseci
Nakon nekoliko dana od smanjivanja brzine pumpe na 1. utisak je da se nekih 15-20 minuta skratilo vreme u kojem polazni vod dostigne 45, a kotao 62-3 stepena. Gorionik prvih sat-sat i 10min radi na snazi 15kw, pri mesnom ventilu otvorenom 1/3. Nakon toga, snagu smanjim na 12kw, a mesni ventil zatvorim na izmedju 1/4 i 1/3, što je dovoljno za odrzavanje i blago povecanje obe temperature.


@Zmajdin: U vise poruka na ovoj temi citam da smatrate da su neke nize snage gorionika sasvim dovoljne za grejanje. S tim u vezi imam pitanje:
Sta bi Vam od mojih podataka trebalo da utvrdite kolika snaga je meni dovoljna?
Ja koristim 15kw kao 1. i 2. brzinu na automobilu, a 12kw kao 3. brzinu. Snaga od 12kw mi nije dovoljna da kotao i radijatorski krug zagreje na zadovoljavajuce temperature.
Inace, hvala za savet i objasnjenje oko rada pumpe.

[Ovu poruku je menjao djunis82 dana 15.11.2013. u 11:12 GMT+1]
 
0

nnikki
Srbija

Član broj: 69689
Poruke: 243
109.72.63.*



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.11.2013. u 10:01 - pre 127 meseci
djunis82,te snage koje je zmajdin naveo su,da ne kazem u idealnim uslovima.Mislim da je svakome od nas kuca razlicita,izolacija drugacija,nacin grejanja drugaciji.Meni sada gorionik radi dva do tri puta na dan,startuje skoro na hladno i u startu je potrebno vise vremena i snage ako hocu da postignem zadato.Kasnije,kada se zagreje,to bude bolje i blize parametrima koje je dao zmajdin za moju kucu ,orjentaciono.Ja sam se nervirao malo u pocetku ali sada sam pustio da radi i da vidim kako ce sve teci.Jedino sto mislim da cu morati da stavim regulaciju mesnog ventila jer ce mi to olaksati malo protok tople vode ka radijatorima tj.pustace odredjenu temperaturu,samo da vidim sta mi je najpovoljnije.
Junkers 25KW + Ecopell 35, (prizemna kuća,90kvm,5cm stiropor,drvena stolarija)
Kako izracunati snagu na Ecopell:3600s (s/h) /
23,5s+2,8s
(ciklus + vreme punjenja) = 136.88 (137 puta u satu gorionik dodaje gorivo).
137 * 2,8s = 383,6s (rad motora po satu)
383,6s * 5,1g (ubacivanje peleta u jednoj sekundi) = 1956g
1956g * 4,7KW (toplotna snaga po kilogramu peleta) = 9,19KW
 
0

djunis82
Ivan Đunisijević
Čačak

Član broj: 318190
Poruke: 66
82.117.197.*



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.11.2013. u 10:26 - pre 127 meseci
Pa, da. Imam u vidu to sto kazes.
I meni bi bas lepo cucnula neka regulacija mesnog ventila, mada ni ovo sad nije strasno. Kad radi po tajmeru, cela prica mi se svodi na to da se pojavim 60-70 minuta po ukljucivanju, malo zatvorim ventil i smanjim snagu. I to je to. E sad, ja se u kotlarnici pojavljujem svakih pola sata da zabelezim stanje i kako se ponasa. Ali ni to nece biti tako uvek.

Uzgred, Nniki, potrosnja peleta mi se smanjila na oko 2.6-2.7kg po satu rada. Uz napomenu da su intervali rada od po 2-3 sata na gorepomenutim snagama. Mislim da je to efekat ugradnje mesnog ventila (koji je omogucio smanjenje primenjene snage) i smanjenja brzine rada pumpe.

E sad, da malo namisljam (a da mi Taneb ne zameri) Ovom gorioniku bi tako lepo cucnulo programiranje snage rada u tajmerskom rezimu, odnosno da se umesto mogucnosti zadavanja posebne temperature kotla, omoguci zadavanje snage rada u odredjenom vremenu.
Uzgred, sama "komandna tabla" gorionika je bas naklonjena korisniku, laka je za upotrebu i snalazenje.

@Taneb (za ostale, govorim o ECOPELL gorioniku):
1) sta znaci parametar "osnovna temperatura" u podmeniju PODESAVANJA? Kod mene je ona podesena na 10*C
2) sta znaci ono "vreme do smanjenja snage" u podesavanju automatskog rada? Znam da si mi objasnio telefonom, ali mi je iz mozga ispario tvoj odgovor (tj. rezon ovog parametra)... Daj, jos jednom molim te, taj info, pa cu ja znati gde da se vracam ako opet zaboravim



[Ovu poruku je menjao djunis82 dana 15.11.2013. u 11:40 GMT+1]
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.11.2013. u 11:18 - pre 127 meseci
Citat:
djunis82:
...
@Taneb (za ostale, govorim o ECOPELL gorioniku):
1) sta znaci parametar "osnovna temperatura" u podmeniju PODESAVANJA? Kod mene je ona podesena na 10*C
2) sta znaci ono "vreme do smanjenja snage" u podesavanju automatskog rada? Znam da si mi objasnio telefonom, ali mi je iz mozga ispario tvoj odgovor (tj. rezon ovog parametra)... Daj, jos jednom molim te, taj info, pa cu ja znati gde da se vracam ako opet zaboravim



[Ovu poruku je menjao djunis82 dana 15.11.2013. u 11:40 GMT+1]

--Osnovna temperatura je parametar koji automatika koristi za izračunavanje potrebne snage za start
kada je kotao skroz hladan.


--Ako gorionik krene sa npr. 15KW i radi manje od vremena predvidjenog sa smanjenje snage npr.40 min,
sledeći start će krenuti sa 12KW. Na osnovu ovog vremena automatika zna dal' je snaga bila velika, mala
ili dovoljna.
“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7698073 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.