Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7705888 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

eco-wood

Član broj: 326014
Poruke: 43
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.11.2014. u 17:04 - pre 115 meseci
Upravo tako, proizvodjaci elektronike daju garanciju 1god. ali kod nas je zakonska 2god. tako da se ili mora dati 2god. minimum, ili se mora ograniciti da ne vazi za neke komponente, kao sto je kod auta za gume ili akumulator...
Uvezao sam ih masu i nikada mi nisu dali garanciju vecu od 1god. - mislim na proizvodjace elektronike!
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.11.2014. u 17:10 - pre 115 meseci
@bure: drago mi je što je bio zmajdin i "pipnuo radijator" i siguran sam da će fercerati , samo mi je krivo što su zbrzali to sa prodajom i bez ikakve kontrole tj atesta (ispitivanja) dali u prodaju , Vi ste platili za gotov proizvod i to ste trebali i dobiti. Javljajte , slikajte , uživajte
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

LONG WAY
self
Serbia

LONG WAY
Član broj: 324906
Poruke: 118
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.11.2014. u 17:14 - pre 115 meseci
Bure daj neku sliku u radu a lepo bi bilo i da napravis neki kraci video pa da okacis ovde da ga pogledamo .
Compact je ipak nas domaci proizvod i treba ga maksimalno predstaviti .
IT`S A LONG WAY TO THE TOP
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.11.2014. u 17:18 - pre 115 meseci
Citat:
eco-wood.rs:
Od koje nase, mislio si na tu koju imas kod sebe, jer nema srpske, zapravo mnogi pokusavaju da naprave nesto ali za sada nisam video da je neko ugradio u komercijalne proizvode.
I Micronova i Tiemme su italijanske elektronike.
Prednost Tiemme je sto radi na principu podpritiska u komori za sagorevanje, dakle ima senzor koji meri podpritisak u komori i na osnovu toga koriguje sama brzinu ventilatora, sto u laickom prevodu znaci da povecava ili smanjuje dotok kiseonika u zavisnosti od toga koliki je podpritisak, odnosno kakvo je sagorevanje i promaja.

Video sam kako izgledaju ostali gorionici, po samom izgledu su mi kao igracke u odnosu na ovaj grcki, a video sam mnoge i u funkciji :(
Takodje ni jedan ne ugradjuje SMART elektroniku u gorionik, jer bi bilo "a ovaj je skuplji a isti su" i tesko bi se takav proizvod probio na ovo trziste.
Zato sam i rekao da se tesko dolazi do njih, izvoze ljudi na Zapad, tamo su pare i tamo je kvalitet, nama ostaje da se davimo ovde u blatu i kupujemo sto tamo niko nece (vecina nas) jer nas standard tera na to.
Ali, bolje je kupiti nesto za 2 godine kad se nakupe pare, ali vredno, nego se posle kajati!



Ovu koju ja imam je 100% srpska (moja), i na njoj mogu sve da prevrnem naopačke (mislim na sam rad gorionika). Ja sam jedan od mnogih koji je pokušao i za tvoju informaciju sam u tome i uspeo.
Na bilo kojoj univerzalnoj elektronici ko god da je uzima u Srbiji je mnogo sitan kupac i ne možeš ništa da promeniš, tako da tvoje iskustvo u samom radu možeš da okačiš mačku o rep.
Jedina prava regulacija rada ventolatora je ako u sistemu postoji lamda sonda (koja meri višak kiseonika u izduvnim gasovima) uz naravno odvojeno doziranje primarnog i sekundarnog vazduha.
Ova varijanta sa merenjem potpritiska mi nije jasna, znam da mikronova meri potpritisak ali iz bezbednosnih razloga. Molim te da mi objasniš kako na tvojoj elektronici potpritisak utiče na sagorevanje!
Kako i po čemu ti praviš razliku igračke i dobrog gorionika???
BTW. Garancija na moju elektroniku je 2 godine!
“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
+1

eco-wood

Član broj: 326014
Poruke: 43
*.google.com.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.11.2014. u 17:40 - pre 115 meseci
Sama činjenica što si rekao da ti mozes da je okrenes naopačke govori da ona sama ne može ništa!
Ipak mi se svidja ako je domaca i nadam se ništa gora od raznih uvoznih tipa Bosch, Ferroli ili Centrometal.
Lambda sonda je vec klasika, ide se dalje u razvoju i koriste se metode za usavršavanje ovih proizvoda.
To sto Micronova radi je presostat i ukoliko nema potrebnog pritiska, odnosno promaje, ona gasi pec i to je cista sigurnost i nista vise.
Podpritisak je u komori i svaka snaga peci ima zadati koliki mora biti, ukoliko nema adekvatnog elektronika putem ventilatora ubacuje vise ili manje vazduha.
Ne želim da omalovazavam ničiji rad, ali jednostavno o ovoj temi znam mnogo jer sam u ovome od 2007.kad niko nije ni znao sta je to pelet.
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.11.2014. u 18:05 - pre 115 meseci
Citat:
eco-wood.rs: Sama činjenica što si rekao da ti mozes da je okrenes naopačke govori da ona sama ne može ništa!
Ipak mi se svidja ako je domaca i nadam se ništa gora od raznih uvoznih tipa Bosch, Ferroli ili Centrometal.
Lambda sonda je vec klasika, ide se dalje u razvoju i koriste se metode za usavršavanje ovih proizvoda.
To sto Micronova radi je presostat i ukoliko nema potrebnog pritiska, odnosno promaje, ona gasi pec i to je cista sigurnost i nista vise.
Podpritisak je u komori i svaka snaga peci ima zadati koliki mora biti, ukoliko nema adekvatnog elektronika putem ventilatora ubacuje vise ili manje vazduha.
Ne želim da omalovazavam ničiji rad, ali jednostavno o ovoj temi znam mnogo jer sam u ovome od 2007.kad niko nije ni znao sta je to pelet.


Koliko znaš toliko i pišeš...
Bosch i feroli su identični (osim boje), samo ti izgleda da to nisi video.
Korisnika gorionika koje si pomenuo na ovom forumu ima dosta i ima i pozitivnih i negativnih komentara.
Za kotlove i gorionike koje uvoziš nisam pročitao ni pozitivne ni negativne komentare, pusti korisnike da malo pišu kakva je roba
koju ti "valjaš".
Lamda sonda je već klasika, a ti je nemaš u svojim proizvodima!!! (istim onim proizvodima koje ti nisi ni napravio, već ih samo "valjaš")
Nije mi jasno kako zadati parametri potpritiska regulišu rad na svim kotlovima isto? Velika je razlika potpritiska u ložištu od kotla do kotla, pa na to
još kad se doda prirodna promaja odžaka i atmosverski pritisak...

Prvo napišeš "Sama činjenica što si rekao da ti mozes da je okrenes naopačke govori da ona sama ne može ništa!
Ipak mi se svidja ako je domaca i nadam se ništa gora od raznih uvoznih tipa Bosch, Ferroli ili Centrometal."

a posle samo par rečenica napišeš "Ne želim da omalovazavam ničiji rad, ali jednostavno o ovoj temi znam mnogo jer sam u ovome od 2007.kad niko nije ni znao sta je to pelet."
Ajd' odluči se hoćeš ili nećeš da omalovažavaš!
PS. Vidim po broju postova na ovoj temi i po datumu registracije na forum da imaš dosta iskustva u ovoj temi.




“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.11.2014. u 18:09 - pre 115 meseci
Citat:
aragornix: Pitanje za TaneB. Koje mogucnosti ima vasa elektronika u Ecopell-u u odnosu na druge? Moze i opsirniji odgovor?


Opširniji odgovor možeš dobiti ako se javiš na pp.
Pogledaj moje ranije postove i videćeš da sam ja na forumu običan korisnik, a ne firma koja
koristi forum za besplatno reklamiranje.
“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

Staznaja
Beograd

Član broj: 309679
Poruke: 208
*.opera-mini.net.



+28 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.11.2014. u 18:40 - pre 115 meseci
Konkurencija je sjajna stvar. Trziste je dzungla u kojoj se svi mogu prilicno izgubiti, i kupci ali i prodavci. Kupci se snadju ili ne i to kosta njih i njihov kucni budzet, ali snalazenje ili ne snalazenje prodavca kosta sve u firmi u kojoj rade. Prodavci bi trebalo zbog toga da pohadjaju kurseve marketinga i da mnogo citaju o psihologiji.
Ako se uzme u obzir da su proizvodi na "nasem" trzistu proizvodi za par godina dolazimo do zakljucka da vecina nas na forumu smo potencijalne musterije za novi kotao/gorionik. Kad neko ima stav "ja najbolje znam", kada prica a ne kaze nista novo, kada prica o konkurentskom proizvodu a ne o svom i kada na pomalo bljutav nacin prica o nekadasnjim odlukama mozda buducih kupaca onda taj definitivnmo nema pojma o prodaji.

Eco-wood, ako imas osecaj da pisem o tebi, onda si prokleto u pravu. Nemoj misliti da zelim da polemisem sa tobom, samo sam hteo da ti pomognem u tematici u kojoj si slab kao sto ti nama pokusavas da pomognes oko izbora kotla.

Inace moj izbor pre tri godine je pao na Centrometal ckp bas zbog toga sto znam gde zivim. Nisam se pokajao i ako ne mogu reci da nisam mogao i bolju kupovinu napraviti. Potrosnjom sam veoma zadovoljan, sta vise uz Zmajdinovo podesavanje i savete grejem se jeftinije nego dok sam se grejao na ugalj. Naravno, kada dodje vreme za to razmislicu i o proizvodima koje zagovaras, ali samo ako me ubedis da su bolji od konkurencije a ne da je konkurencija losija.
Grejem 160m2 u tri etaže.
Dve etaže pvc stolarija i dve etaže termo glave.
Kombinacija ck-p 35 kW i cppl 35kW podešavanjima
smanjene snage. Četvorokraki bez pogona.
Od sezone 2018/19 kuća sa tri strane izolovana stiroporom
8cm i po tavanu mineralna vuna 10cm...
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.11.2014. u 19:08 - pre 115 meseci
eco-wood.rs
lepo izgledaju ti kotlovi, lep su i cene. Gde mogu pobliže da se pogledaju, ne mora svi, bilo koji ali da je kotao, ne i kamin, mislim negde gde radi, gde može da prostite sondica u rupicu da se stavi, pa da se premeri. Neko uputstvi za upotrebu, na servisno mislim, dobro bi došlo. Može?
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

bure
blazo djukic
Beograd

Član broj: 40062
Poruke: 76
*.static.madnet.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.11.2014. u 20:15 - pre 115 meseci
Citat:
boree:
Nisam baš siguran u garanciju na elektroniku na 5 g (kod bilo kog proizviđača) već samo obavezne 2g ,a 5g ide na kotao tj "limariju".


Ja se bavim servisnim poslom. Servisiram razlicite proizvode u garantnom roku kao ovlasceni servis...

GARANCIJA vazi 5 godina na SVE dakle potpuna garancija. E da uslovljena je godisnjim servisom koji trenutno kota 30 eura. Servis ukljucuje rasklapanje i ciscenje komponenti, pregled ventilatora lezajeva...

Da sada nastaje period igranja i sa parametrima, tajmerom, temepraturama...

Sada je na redu motorizacija koju cu odraditi po savetima kolege Zmajdina...
 
0

LONG WAY
self
Serbia

LONG WAY
Član broj: 324906
Poruke: 118
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.11.2014. u 20:18 - pre 115 meseci
Uz sve duzno postovanje i respekt prema svima , pridruzujem se Zmajdinu za malo vise informacija :
Elem ovo je to sto mi je malo nelogicno :

Carrara Metal 24kW - Zavisno od zapremine prostora i izolacije objekta, u stanju je da zagreva kucu povrsine maksimalno od 120m2 do 150m2 .
Ja sam mislio da tih 24KW mogu da greju bez izolacije bar 150 kvm a sa osrednjom izolacijom bar 200 kvm a sa dobrom bar 300 kvm .

A ovo mi se dopalo kod Grka i to pozdravljam :



Mislim da je ova koncepcija dosta dobra i da pomaze ustedi peleta a i maloj temperaturi izduvnih gasova.

IT`S A LONG WAY TO THE TOP
 
0

lav102
Suhalj Dragan
Vlasnik firme
doo lav-prevoz
Sombor,Srbija

Član broj: 311704
Poruke: 13
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.11.2014. u 20:30 - pre 115 meseci
Citat:
taneb:
Citat:
aragornix: Pitanje za TaneB. Koje mogucnosti ima vasa elektronika u Ecopell-u u odnosu na druge? Moze i opsirniji odgovor?


Opširniji odgovor možeš dobiti ako se javiš na pp.
Pogledaj moje ranije postove i videćeš da sam ja na forumu običan korisnik, a ne firma koja
koristi forum za besplatno reklamiranje.


Sto se tice opsirnijeg odgovora samo zelim da se zahvalim gospodinu taneb-u sto mi nije dao ama bas nikakav odgovor na moje pitanje putem pp koji sam mu poslao jos 23.09.2014.
Jos jednom veliko hvala!
 
0

eco-wood

Član broj: 326014
Poruke: 43
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.11.2014. u 20:34 - pre 115 meseci
Citat:
zmajdin:
eco-wood.rs
lepo izgledaju ti kotlovi, lep su i cene. Gde mogu pobliže da se pogledaju, ne mora svi, bilo koji ali da je kotao, ne i kamin, mislim negde gde radi, gde može da prostite sondica u rupicu da se stavi, pa da se premeri. Neko uputstvi za upotrebu, na servisno mislim, dobro bi došlo. Može?


Da se ne reklamiram, zmajdin imas kontakte na sajtu, slobodno posalji mail i poslacu ti sve sto te interesuje.
 
0

eco-wood

Član broj: 326014
Poruke: 43
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.11.2014. u 20:55 - pre 115 meseci
Sto se tice nevernih toma i njihovog znanja, znao sam da ce se osetiti prozvanim jer ih boli neznanje!
To sto tebi nije jasno kako se na osnovu podpritiska u komori podesavaju parametri ventilatora i ne mora da ti bude jasno, ti si cuo za lambda sondu i dovoljno je to za tebe.

Evo recicu ti da postoji i treci nacin samopodesavanja, a to je putem senzora temperature u komori i dodatnog presostata i ventilatora.
Dobro si cuo, kotao koji ima 2 presostata i 2 ventilatora i to ce uskoro izbaciti jedna domaca firma, ali je resenje inostrano i necu ti reci cije jer nema vajde i da ti kazem, jer ti mislis da najbolje znas i ljudima uvaljujes neko polovicno resenje za koje i sam znas da puno vise peleta trosi od pravog kotla na pelet.
To sto ti ne razumes ovde i ne treba, jer da razumes mozda bi nekad napravio nesto slicno, a mozda ne znas da su u pitanju formule koje preracunavaju parametre po nekoliko stotina puta u sekundi, to je upravo poslovna tajna firme koja proizvodi te elektronike!

O Centrometalu ne kazem uopste da je losa firma u domenu kotlova na drva, ali ove prepravke na vratima sa nekim gorionicima su tako jadne, da to necete da shvatite dok ne koristite pravi kotao na pelet.
Ne treba biti mnogo pametan pa videti % iskoriscenja goriva kod jednog i drugog i samo ih uporediti, sve ce vam biti jasno.

Ne omalovazavam ljude time sto kazem da sam radio na ovome od 2007. jer i ja do tada nisam cuo sta je to pelet, ali mnogi su par godina kasnije culi za to, pa sta tu ima cdno i uvredljivo.
Prva pec u Srbiji je napravljena u jednoj velikoj firmi i to uz pomoc Italijana te davne 2007. Te godine u Srbiji nije prodat koliko se secam ni jedan komad, ali nije ni radjeno za Srbiju.

Firma koju mislite da reklamiram je nova u Srbiji i pod grckim brendom Progetto do sada nije prodavala proizvode, ali su se kotlovi grcke firme prodavali i pre u Srbiji preko jednog velikog proizvodjaca u Srbiji, samo su tada nosili Srpski brend i imali losiju elektroniku.
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.11.2014. u 21:06 - pre 115 meseci
Citat:
eco-wood.rs: ...ali su se kotlovi grcke firme prodavali i pre u Srbiji preko jednog velikog proizvodjaca u Srbiji, samo su tada nosili Srpski brend i imali losiju elektroniku.


A ta firma je Milan Blagojević iz Smedereva (MBS) - http://www.mbs.rs/podrumski_kotao_25_sr.html, elektronika je MicroNova koja i nije tako loša kako se o njoj govori. Kolega Vasić je jedan takav isporučio prošle godine, on može o tome više da kaže.

Uzgred, kotlovi sa dva ventilatora i sa (mislim) Fumis elektronikom proizvode se u Srbiji evo petu godinu, a proizvođač je, dal' iz Zaječara, dal' iz Knjaževca, ne mogu nešto da se setim, ama ni naziv firme nikako da iskopam iz staračke memorije, al setiću se.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

eco-wood

Član broj: 326014
Poruke: 43
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.11.2014. u 21:29 - pre 115 meseci
Zmajdin, treba praviti razliku o 2 ventilatora od kojih jedan uduvava vazduh a drugi izduvava i to se nije dobro pokazalo.
Takodje postoje 2 ventilatora u obicnim pecima na vazduh, jedan za dim a drugi za topao vazduh u prostoriji.
Fumis je slovenacki proizvodjac i nije tako los, ali su ovi italijani najveci proizvodjaci i po meni ispred Fumisa.
Micronova recimo godisnje proizvede oko 300.000 elektronika za sve vrste proizvoda, ima tu i za drva i pelet.

Ovo sto sam ja napomenuo su 2 ventilatora od kojih jedan obican za dim koji se zna gde stoji, a drugi je u samoj komori-mislim duva u komori direktno i to se ukljucuje onog trenutka kada temperatura u komori pocne da pada, odnosno kada pelet loseg kvaliteta slabo gori. Uduvavanjem dodatnog vazduha i kiseonika, postize se bolje sagorevanje i izbegava da se gorionik zatrpa peletom.
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.11.2014. u 21:44 - pre 115 meseci
Ne mogu da kažem da sam razumeo: gde taj drugi ventilator uduvava vazduh, kad i zašto? Jel može malo pobliže: koja komora? Možda ima neka skica, crtež, presek, šta god, e da bi bilo jasnije, najlepše molim.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.11.2014. u 21:54 - pre 115 meseci
Citat:
lav102:
Citat:
taneb:
Citat:
aragornix: Pitanje za TaneB. Koje mogucnosti ima vasa elektronika u Ecopell-u u odnosu na druge? Moze i opsirniji odgovor?


Opširniji odgovor možeš dobiti ako se javiš na pp.
Pogledaj moje ranije postove i videćeš da sam ja na forumu običan korisnik, a ne firma koja
koristi forum za besplatno reklamiranje.


Sto se tice opsirnijeg odgovora samo zelim da se zahvalim gospodinu taneb-u sto mi nije dao ama bas nikakav odgovor na moje pitanje putem pp koji sam mu poslao jos 23.09.2014.
Jos jednom veliko hvala!


Septembar i oktobar su u ovom poslu špic sezone i možeš prelistati temu i videti da se nisam javljao ni na forumu, pa samim tim nisam ni video poruke.
Nema razloga da se zahvaljuješ jer poruku nisam video.
Dužan sam kao serviser da se javim i odgovorim na sva pitanja korisnika EcoPell gorionika, a na pitanja koja su poslata na pp i nisam obavezan da odgovorim.

“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.11.2014. u 22:23 - pre 115 meseci
Citat:
eco-wood.rs:
Sto se tice nevernih toma i njihovog znanja, znao sam da ce se osetiti prozvanim jer ih boli neznanje!
To sto tebi nije jasno kako se na osnovu podpritiska u komori podesavaju parametri ventilatora i ne mora da ti bude jasno, ti si cuo za lambda sondu i dovoljno je to za tebe.

Evo recicu ti da postoji i treci nacin samopodesavanja, a to je putem senzora temperature u komori i dodatnog presostata i ventilatora.
Dobro si cuo, kotao koji ima 2 presostata i 2 ventilatora i to ce uskoro izbaciti jedna domaca firma, ali je resenje inostrano i necu ti reci cije jer nema vajde i da ti kazem, jer ti mislis da najbolje znas i ljudima uvaljujes neko polovicno resenje za koje i sam znas da puno vise peleta trosi od pravog kotla na pelet.
To sto ti ne razumes ovde i ne treba, jer da razumes mozda bi nekad napravio nesto slicno, a mozda ne znas da su u pitanju formule koje preracunavaju parametre po nekoliko stotina puta u sekundi, to je upravo poslovna tajna firme koja proizvodi te elektronike!

O Centrometalu ne kazem uopste da je losa firma u domenu kotlova na drva, ali ove prepravke na vratima sa nekim gorionicima su tako jadne, da to necete da shvatite dok ne koristite pravi kotao na pelet.
Ne treba biti mnogo pametan pa videti % iskoriscenja goriva kod jednog i drugog i samo ih uporediti, sve ce vam biti jasno.

Ne omalovazavam ljude time sto kazem da sam radio na ovome od 2007. jer i ja do tada nisam cuo sta je to pelet, ali mnogi su par godina kasnije culi za to, pa sta tu ima cdno i uvredljivo.
Prva pec u Srbiji je napravljena u jednoj velikoj firmi i to uz pomoc Italijana te davne 2007. Te godine u Srbiji nije prodat koliko se secam ni jedan komad, ali nije ni radjeno za Srbiju.

Firma koju mislite da reklamiram je nova u Srbiji i pod grckim brendom Progetto do sada nije prodavala proizvode, ali su se kotlovi grcke firme prodavali i pre u Srbiji preko jednog velikog proizvodjaca u Srbiji, samo su tada nosili Srpski brend i imali losiju elektroniku.


Nije mi jasno što imaš potrebu da vredjaš sve ostalo što se prodaje, a ti od toga nemaš koristi.
Ja ni jednog momenta na ovoj temi nisam napisao ništa loše ni o jednom gorioniku ili kotlu, pa ni o gorionicima koje ti valjaš.
O formulama koje preračunavaju nešto po nekoliko stotina puta u sekundi nemoj ti da pričaš jer ti nisi taj koji je to napravio.
Kad prozvedeš bilo šta na polju gorionika i kotlova na pelet onda piši o furmulama, presostatima, lamda sondama, ventilatorima i poslovnim tajnama.
Ovako ostavi to da pišu ljudi iz micronove, tieme, centrometala, ferolija pa i ecopela.
Pošalji link ove teme da i ti ljudi čije proizvode valjaš vide kakvu si im reklamnu kampanju napravio!
Ova rečenica ti je hit meseca: "O Centrometalu ne kazem uopste da je losa firma u domenu kotlova na drva, ali ove prepravke
na vratima sa nekim gorionicima su tako jadne, da to necete da shvatite dok ne koristite pravi kotao na pelet."

Pa gde se montiraju ovi gorionici koje ti valjaš, verovatno na dimnjaču?

PS. Dosta smo danas naučili od tebe, ostalo je još samo da napišeš nešto i o kotlovima i gorionicima koje valjaš.

“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.11.2014. u 22:25 - pre 115 meseci
Citat:
Staznaja:
Konkurencija je sjajna stvar. Trziste je dzungla u kojoj se svi mogu prilicno izgubiti, i kupci ali i prodavci. Kupci se snadju ili ne i to kosta njih i njihov kucni budzet, ali snalazenje ili ne snalazenje prodavca kosta sve u firmi u kojoj rade. Prodavci bi trebalo zbog toga da pohadjaju kurseve marketinga i da mnogo citaju o psihologiji.
Ako se uzme u obzir da su proizvodi na "nasem" trzistu proizvodi za par godina dolazimo do zakljucka da vecina nas na forumu smo potencijalne musterije za novi kotao/gorionik. Kad neko ima stav "ja najbolje znam", kada prica a ne kaze nista novo, kada prica o konkurentskom proizvodu a ne o svom i kada na pomalo bljutav nacin prica o nekadasnjim odlukama mozda buducih kupaca onda taj definitivnmo nema pojma o prodaji.

Eco-wood, ako imas osecaj da pisem o tebi, onda si prokleto u pravu. Nemoj misliti da zelim da polemisem sa tobom, samo sam hteo da ti pomognem u tematici u kojoj si slab kao sto ti nama pokusavas da pomognes oko izbora kotla.

Inace moj izbor pre tri godine je pao na Centrometal ckp bas zbog toga sto znam gde zivim. Nisam se pokajao i ako ne mogu reci da nisam mogao i bolju kupovinu napraviti. Potrosnjom sam veoma zadovoljan, sta vise uz Zmajdinovo podesavanje i savete grejem se jeftinije nego dok sam se grejao na ugalj. Naravno, kada dodje vreme za to razmislicu i o proizvodima koje zagovaras, ali samo ako me ubedis da su bolji od konkurencije a ne da je konkurencija losija.


@eco-wood.rs
Pročitaj još jednom ovaj post, čini mi se da nisi ukapirao o čemu se ovde radi!!!
“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7705888 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.