Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7705739 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.kbcnet.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.11.2014. u 18:44 - pre 115 meseci
Druga slika prikazuje lamda sondu na dimnjači. U pitanju je 25 Kw smart novi . trenutno su ga štelovali za Slovenački sklad.
Da odgovorim na elektroniku mikronovinu. LCD elektronike su mi mnogo bolje nego LED i od kada se ugrađuje na TERMOFLUX nisam imao ni jedan problem sa elektronikama.
A ima ih već popriličan broj, samo ove godine preko 50 kom. Od 14KW do 75 KW ugrađenih kotlova PELLING.
ECO PELING je austrijska elektronika i meni lično ne odgovara. Jeste ona bolja, 10 modulacija, sonde za akumulatore toplote itd vec smo pisali o tome. Ali serviseru ne ostavlja puno prostora za štelovanje. Za neko ozbiljnije štelovanje morate da tražite da vam softver prilagode vašim potrebama i da ga preinstalirate. U suštini ECO PELLING kao što je Već jedan član foruma pisao dobro rade.
Što se tiče FUMISOVE elektronike, to će mo da vidimo. Pušteno je 5kom 35KW i treba da se pusti jedna 50KW Smart. Takođe 4kom. 20KW kompakt i dva kamina. Svi su sa Fumisovom elektronikom. Za sada radi dobro. Imali smo par problema zbog mog pogrešnog ukucavanja nekih parametara. Ali i ja se prvi put susrećem sa njom. U suštini nije problematična ima previše opcija ali ponekad zatrebaju.
Upravo će mo 50KW smart povezati na akumulator toplote. Preko elektronike će mo regulisati temperaturu u akumulatoru, naravno ubacivanjem dodatnih sondi na elektroniku. Ima dosta prostora za igranje ali rezultati će se videti na kraju godine kako to sve radi. Za sada je prerano pričati.

Moram da razumem novog kolegu prodavca, moram tako da nazovem čoveka jer reklamira i prodaje nove kotlove. I drago mi je što cenzura nije toliko stroga za razliku kada je počinjao ovaj forum. Tada su nam stalno brisali poruke čim bi neko probao da proda kotao ili gorionik. Svi smo mi koristili ovaj forum za reklamiranje i prodaju. Samo je mali broj pisao istinu u slučaju nekog kvara na njegovom uređaju. Svi uređaji će imati i kvarove i male probleme. Uvoznici ili prodavci koji budu imali najviše sluha za svoje kupce i to odklonio u najkraćem roku, najbolje će proći.
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.11.2014. u 19:00 - pre 115 meseci
Iako je rezultat više nego dobar, izvrstan čak, ipak mogli bi ste malo više da se potrudite, jer CO na snazi 2 trebalo bi da bude manji od onog na snazi 1. Kakvi su rezultati na ostalim snagama?
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

s26mar
Marko Stankovic
student
Žitorađa

Član broj: 276508
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.11.2014. u 19:10 - pre 115 meseci
MBS 25
Jel to ovaj isti kotao sto reklamira eco-wood?
 
0

aslservis
Darko Lausev
servis
aslservis
Subotica, Srbija

Član broj: 323989
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.aslservis.com


Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.11.2014. u 19:14 - pre 115 meseci
Jedno pitanje u vezi kotla Toby 12b.... Da li je moguce da se smanji doziranje u modulaciji tako da trosi minimalno(nesto kao pilot plamen) a da ne prijavi da nema goriva. Pitam ovo zbog potrosnje posto mi se cini da bi manje trosio kad se uopste ne bi gasio nakon sto dostigne odredjenu temperaturu. Nakon gasenja dosta brzo spadne temperatura u kotlu pa dok se propali i nagura opet do zadate temp ode brdo peleta. Onako bi bilo lepo da blago odrzava plamen i temp kotla i mislim da bi tako dobio dosta manju potrosnju. Ovako mi na 94m2 srednje izolovane kuce sa dosta niskim plafonima dnevno ode vreca peleta a grejanje je upaljeno (u intervalima) nekih 10k sati.
 
0

LONG WAY
self
Serbia

LONG WAY
Član broj: 324906
Poruke: 118
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.11.2014. u 19:18 - pre 115 meseci
Citat:
s26mar:
MBS 25
Jel to ovaj isti kotao sto reklamira eco-wood?



Rekao bih kanda su Twinsi ( blizanci )


IT`S A LONG WAY TO THE TOP
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.11.2014. u 19:23 - pre 115 meseci
Citat:
s26mar:
MBS 25
Jel to ovaj isti kotao sto reklamira eco-wood?

Nije! To je Stilmetal. Oni ugrađuju Fumis elektroniku.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

LONG WAY
self
Serbia

LONG WAY
Član broj: 324906
Poruke: 118
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.11.2014. u 19:27 - pre 115 meseci
Necia 25KW je identicna kao i MBS Pellet kotao 25 kW / , sve identicno , e sad ko od koga kupuje to neznamo a doznace se.


IT`S A LONG WAY TO THE TOP
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.11.2014. u 19:28 - pre 115 meseci
Citat:
aslservis:
Jedno pitanje u vezi kotla Toby 12b.... Da li je moguce da se smanji doziranje u modulaciji tako da trosi minimalno(nesto kao pilot plamen) a da ne prijavi da nema goriva. Pitam ovo zbog potrosnje posto mi se cini da bi manje trosio kad se uopste ne bi gasio nakon sto dostigne odredjenu temperaturu. Nakon gasenja dosta brzo spadne temperatura u kotlu pa dok se propali i nagura opet do zadate temp ode brdo peleta. Onako bi bilo lepo da blago odrzava plamen i temp kotla i mislim da bi tako dobio dosta manju potrosnju. Ovako mi na 94m2 srednje izolovane kuce sa dosta niskim plafonima dnevno ode vreca peleta a grejanje je upaljeno (u intervalima) nekih 10k sati.

To malo oteže: onomad se epski namučismo da ga nateramo da ne prijavljuje nedostatak peleta na snazi 1.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.kbcnet.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.11.2014. u 20:16 - pre 115 meseci
Nisam slikao ostle snage. Tada su samo stelovali dve snage. Naravno, dok ne vidim svojim ocima stelovanje ne dajem previse poverenja ispitivanju. To mozemo lako proveriti. Nadam se da je MB popravio svoju 25 cu i 35cu. Jer ono sto sam video prosle godine vecinu bi ostavilo bez teksta.
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.11.2014. u 20:27 - pre 115 meseci
[quote]LONG WAY:
Necia 25KW je identicna kao i MBS Pellet kotao 25 kW / , sve identicno , e sad ko od koga kupuje to neznamo a doznace se.

Nije to tajna: MBS isporučije Progetu one svoje kamine, a za uzvrat uzima ove kotlove, svako ugrađuje svoju elektroniku i kvit posla. Nije reč o nagađanju, već o faktima.

Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

aslservis
Darko Lausev
servis
aslservis
Subotica, Srbija

Član broj: 323989
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.aslservis.com


Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.11.2014. u 20:32 - pre 115 meseci
Secam se.... Reko mozda neko zna neku foru oko podesavanja. To bi mi sigurno smanjilo potrosnju koja je definitivno poveca...
 
0

eco-wood

Član broj: 326014
Poruke: 43
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.11.2014. u 20:35 - pre 115 meseci
U prirodi ljudi je teorija zavere, ali evo da ne bude, objasnicu :)

U nekom od mojih ranijih postova, napisao sam da je ove proizvode od Progetto uvozio veliki srpski proizvodjac pod svojim brendom ali nisam zeleo da navodim, kasnije je zmajdin to obelodanio sto je OK jer nema sta tu da se krije.
Nemate sta da sumnjate, kotlovi su identicni, to je bila dvosmerna saradnja, Progetto njima kotlove pod MBS brendom a ovi njima sporete i peci.
Medjutim, kako u Grckoj sada vise nije moguce prodati nijedan sporet na drva, mozda po neku pec i 90% pelet programa, Progetto ne zeli kompenzaciju, MBS ne zeli da plati i ECO-WOOD se eto tu nasao da nastavi uvoz i distribuciju pod originalnim brendom.

Ono sto je tu najbitnije a osim brenda se razlikuje od MBS-a su upravo nove SMART elektronike od Tiemme i nova Carrara pec koju MBS nije ni zeleo da uzima jer ima svoju od 18kW.

Eto, nadam se da sam razjasnio sada ko je od koga i sta kupovao.
 
0

eco-wood

Član broj: 326014
Poruke: 43
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.11.2014. u 20:42 - pre 115 meseci
[quote]zmajdin:
Citat:
LONG WAY:
Necia 25KW je identicna kao i MBS Pellet kotao 25 kW / , sve identicno , e sad ko od koga kupuje to neznamo a doznace se.

Nije to tajna: MBS isporučije Progetu one svoje kamine, a za uzvrat uzima ove kotlove, svako ugrađuje svoju elektroniku i kvit posla. Nije reč o nagađanju, već o faktima.


Progetto jeste u prvoj godini uzimao Termo pelet 18kW od MBS-a, ali je kasnije razvio Carraru i nije bilo potrebe za tim.
Takodje je Progetto imao dosta problema sa ovom 18kW od MBS u Grckoj jer je to bila prva godina proizvodnje i imali su dosta reklamacija.
Niko nije ugradjivao svoju elektroniku, vec je do ove godine Progetto ugradjivao samo Micronovu i nista drugo, kada je krenuo sa Tiemme opet MBS nije zeleo tu elektroniku jer je bila skuplja i nije zeleo da plati, vec je Progetto i dalje samo za MBS ugradjivao Micronovu a za sebe Tiemme.
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.11.2014. u 21:11 - pre 115 meseci
Citat:
aslservis:
Secam se.... Reko mozda neko zna neku foru oko podesavanja. To bi mi sigurno smanjilo potrosnju koja je definitivno poveca...


Sve će to da bude mnogo bolje kad bar malo zahladi. Za ove temperature, kad čovek nije načisto da li da greje ili ne, jedino rešenje je akumulator toplote.

Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

eco-wood

Član broj: 326014
Poruke: 43
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.11.2014. u 12:58 - pre 115 meseci
Evo merenja sa elektronike Carrara, samo ne znam kako da postavim sliku:

Exhaust temp: 81
Water Temp: 58
Room Temp: 22
Vacuum: 25



[Ovu poruku je menjao eco-wood.rs dana 10.11.2014. u 18:22 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao eco-wood.rs dana 10.11.2014. u 18:24 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
0

milo1

Član broj: 322322
Poruke: 39
79.101.106.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.11.2014. u 13:46 - pre 115 meseci
Kao forumas koji prati forum radi prukupljanja informacija raznoraznih peci na pelet a sve u cilju kupovine iste forumasu koji pise pod nadimkom eco-wood.rs mogu reci samo jedno.
mozda su kotlovi koje prodajete zaista kvalitetni ali posle vaseg jucerasnjeg izlaganja ja taj kotao ne bi uzeo ni da ni ga date za dzabe. Mogu samo da zamislim kakvu postprodajnu podrsku pruzate svojim kupcima i kako im izlazite u susret po pitanju reklamacija.Takvim firmama je bitno samo da uzmu pare. E sad kad mi vi budete odgovorili da reklamacija nema mogu samo da kazem a verujem da ce se svi sloziti NEMOGUCE
 
0

eco-wood

Član broj: 326014
Poruke: 43
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.11.2014. u 14:15 - pre 115 meseci
Postovani milo1,
vas je izbor naravno koji ce te proizvod kupiti i tu niko ne moze nista da promeni.
Postujem to sto ste rekli, ali cini mi se da niste propratili temu od pocetka.
Ja sam rekao da na prodatih desetak komada nismo imali reklamacija i primedbi, sto ne znaci da ih nece biti na prodatih 100 komada.
Sigurno je da ce ih biti tipa otkazala neka sonda ili slicno, ali glavna stvar je da mi reklamacije na funkcionalnost nismo imali i nismo imali potrebe za stelovanjem.
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.11.2014. u 15:47 - pre 115 meseci
Lepo bi "legla" fotografija ložišta. Inače, fotografija se postavlja tako što se prvo "podigne" post, pa se onda klikne na dugme "upload uz poruku", dole desno, prvo po redu i onda "chose" i tako dalje redom. To dugme je za vas stalno dostupno na vašim postovima, tako da ne morate da pišete novi, samo dodajte na onaj gde ste postavili podatje.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

eco-wood

Član broj: 326014
Poruke: 43
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.11.2014. u 17:27 - pre 115 meseci
Hvala, nisam video, mislio sam da dodam odmah uz novu poruku.
Postavio sam gore sliku sa dobijenim vrednostima, a sto se tice lozista to cu mozda sutra jer sada nisam u lokalu.



[Ovu poruku je menjao eco-wood.rs dana 10.11.2014. u 21:05 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
0

LONG WAY
self
Serbia

LONG WAY
Član broj: 324906
Poruke: 118
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.11.2014. u 20:38 - pre 115 meseci


Estetski veoma lepa pec , Grci su odradili dobar posao .


IT`S A LONG WAY TO THE TOP
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7705739 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.