Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7706230 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.11.2014. u 22:28 - pre 115 meseci
Citat:
zmajdin:
eco-wood.rs
lepo izgledaju ti kotlovi, lep su i cene. Gde mogu pobliže da se pogledaju, ne mora svi, bilo koji ali da je kotao, ne i kamin, mislim negde gde radi, gde može da prostite sondica u rupicu da se stavi, pa da se premeri. Neko uputstvi za upotrebu, na servisno mislim, dobro bi došlo. Može?

Upustvo verovatno ima na sajtu proizvodjča elektronike temme.

“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.11.2014. u 23:19 - pre 115 meseci
Nema na sajtu za ovu elektroniku o kojoj je reč, ali imam je ja, a i kolega eco-wood mi je poslao. Dakle, reč je o elektronici SY250 sa dogotalno-analognim konverterom (DAC). Elektronika jeste vrhunska, ali nije namenjena ovim malim kotlovima kojima se ovde bakćemo, nego onima od par stotina kolovata pa naviše. To ne znači da ne može da radi i na malim, ali za tim nema potrebe. Tu istu elektroniku, samo bez DAC-a ugrađuje Radijator u onaj Compact 20. Elektroniku sa sličnim performnsama proizvodi i MicroNova, a tu je i Fumis, koji je sa tim cinculiranjem najdalje otišao - pored održavanja konstantnog (pod) pritiska ima i PID regulaciju (Proporcijalno-Integralno - Diferencijalno) doziranja peleta, što jeste zvučno, ali ničemu ne koristi. Nešto slično imaju i Tieme i MicroNova elektronike - nije PID nego "step-by-step, ama ni to ničemu ne služi na malim kotlovima. Voleo bih da upoznam tog baju koji onu SY250 DAC ume da podesi. Ama, ne da ume, nego da objasni čemu to služi. Imam softver za konfiguraciju svih Tieme kontrolera, imam i za Fumis, znam o čemu govorim.

Što se EcoPell elektronike tiče, mislim da je taman, mada i ona ima više mogućnosti nego što je (zaista) potrebno. Tvrdim, rame uz rame da stane sa ovim "evropskim". Toliko.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
+1

bure
blazo djukic
Beograd

Član broj: 40062
Poruke: 76
*.static.madnet.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.11.2014. u 23:40 - pre 115 meseci
Evo nastelovah tajmer na Compact 20 i radi o srece moje.

Kako male stvari coveka cine srecnim...
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.11.2014. u 23:42 - pre 115 meseci
Mašala!
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

reci klaza
Dominik Dojcinovic
ne radim
Beograd

Član broj: 317222
Poruke: 67
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.11.2014. u 08:56 - pre 115 meseci
Moj kotao place,a Zmajdinove elektronike nema da mu brise suze...
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.11.2014. u 09:22 - pre 115 meseci
Ne plače kotao za tom elektronikom, već za "proper" podešavanjm. A i elektronika stiže iza koliko sutra, a odlazi od srede pa nadalje.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

reci klaza
Dominik Dojcinovic
ne radim
Beograd

Član broj: 317222
Poruke: 67
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.11.2014. u 09:51 - pre 115 meseci
Jel to odlazi znaci da je u prometu od srede,ispitano, doterano,i sve to tako? MASALA ELEKTRONIKA
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.11.2014. u 11:10 - pre 115 meseci
Tako bi trebalo da bude, ako nešto (opet) ne ukenja stvar. Ineče, TrmRglt je već je ispitan, doteran, trenutno je u razvoju model za više krugova grejanja i tako to... Samo još proizvođač da isporuči tu "nultu" seriju. Obećao je ponedeljak, ali ja sam tog dana, pa i onog sledećeg "mrtav čovek" za sve osim za novine za koje radim. Zato rekoh "odlazi od srede".
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

eco-wood

Član broj: 326014
Poruke: 43
*.google.com.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.11.2014. u 14:06 - pre 115 meseci
Nema razloga polemisati vise, evo opisacu licno iskustvo sa Carrara peci ma pelet sa kotlom.

Pec radi svaki dan vec 30 dana po 10 do 12 sati.
Grejna površina je oko 80m2 sa visinom plafona 3m.
U pitanju je lokal sa velikim staklenim površinama.
Potrošnja nikada nije prelazila dzak peleta dnevno, koristimo Forest iz Pukovca. Ko ga koristi zna kakvog je kvaliteta, nista posebno jer ima dosta peska i % kore.
Sve sto radimo oko peci je da ujutru ocistimo gorionik od pepela i pritisnemo dugme.
Staklo ostaje cisto tokom celog dana, gorionik se nikada nije prepunio peletom.
Kontrolisemo ga preko temperature vode, dok je sobna postavljena na 25 i ne dozvoljavamo da je dostigne. Uslov je sta prvo postigne.
Poseduje 6 jacina rada i rezim Auto i Manual, najbolje je pustiti ga na Auto da on sam kontrolise rad.
Ima dnevni tajmer za 3 moguca paljenja i gasenja, nedeljni i vikend.
Ima mnoge neiskorišćene mogućnosti, povezivanje spoljnog puza rezervoara, prikljucenje bafera...
 
0

eco-wood

Član broj: 326014
Poruke: 43
*.google.com.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.11.2014. u 14:23 - pre 115 meseci
Sto se tice kotla Vesta 40kW, pustili smo u rad desetak komada za ovih mesec dana i ni kod jednog nismo imali problema.
Jedino je sobni termostat morao biti prikljucen na elektroniku jer bez toga ne može da radi i pumpa naravno.
Ovde u Vranju smo pustili u rad kod naseg prijatelja i vise od mesec dana nema nikakvih problema niti smo bilo sta stelovali. On greje 3 sprata sa 25 radijatora nekih skoro 300m2 i kotao pali i gasi iz sobe putem termostata.
Da ne bude zabune i Carrara 24kW smo pustili takodje desetak komada i nigde nema problema.
Mozda ce neko reci da je ovo mali uzorak, ali ove stvari ili rade dobro odmah ili prave probleme od početka.
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.11.2014. u 14:31 - pre 115 meseci
E sad je već bolje, lepo napišeš tvoje iskustvo sa pećkom kojom se greješ.
Nas proizvodjača, prodavaca i servisera na ovom forumu ima dosta i nije ok
da svi sad dodjemo i pričamo kako je naše sve naj naj, a ostalo su igračke.
Kad bi se svi ponašali i pisali kao ti juče onda običan korisnik nebi ništa mogao
da sazna na ovoj temi.
Dok se budemo mi ponašali kako treba i delili iskustva sa ostalim posetiocima
ovog foruma, tema će nešto vredeti i novi korisnici će moći da saznaju dosta
korisnih stvari o grejanju na pelet, bilo da je reč o pećima, kotlovima i gorionicima.
“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
+1

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.11.2014. u 14:34 - pre 115 meseci
Ako puštate kotao u rad sa odsustvom bilo kakvog štelovanja na objektima različite izolacije i karakteristike i sa rezličitom vrstom i kvalitetom peleta .. to je veoma impresivno ... ili ?
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

LONG WAY
self
Serbia

LONG WAY
Član broj: 324906
Poruke: 118
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.11.2014. u 14:59 - pre 115 meseci
boree ja ukapirah da je to SMART pelet kotao - sve sam radi tako da nema potrebe za stelovanjem samo namestis 24C i vozi .
IT`S A LONG WAY TO THE TOP
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.11.2014. u 15:04 - pre 115 meseci
extra
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.11.2014. u 15:15 - pre 115 meseci
Ne znam koliko je hladno bilo u Vranju u poslednjih 30 dana, al' nekako mi ono "potrošnja nikada nije prelazila dzak peleta dnevno", a za lokal od 80 kvadrata ne zvuči baš impresivno, mada možda su vrata bila otvorena.

Može kotao da radi perfektno bez dodatnog štelovanja, na one sa ventilatorom na izduvu mislim, ali ne sa svakim peletom, već onima po EU standardu: promena peleta znači promenu parametara, narano ne svih, već samo onih koji direktno utiču na sagorevanja, a to je baš ono što najviše tišti korisnike. E sad, ne znam ja ni kakav je taj Forest pelet, istina nisam baš čuo pohvale, ako ima peska moralo bi da ima šljake. Kako god, manje-više svi proizvođači insistiraju na podešavanju sagorevanja, jer na to ih obavezuje mnioštvo ekoloških zakona, propisa i tako toga, e da ne bi bili odgovorni za ono što prolazi kroz korisnikov dimnjak.

'El mogu da se dobiju fabričke postavke? Pretpostavljam da nisu tajna.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

eco-wood

Član broj: 326014
Poruke: 43
*.google.com.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.11.2014. u 15:19 - pre 115 meseci
Upravo tako, kao što sam gore već pisao, elektronika ima mogućnost samopodesavanja ventilatora a time i nacina sagorevanja.
Da budemo realni, ukoliko neko pokušava da se greje nazovi peletom kod koga ima vise otpadaka nego drveta, tesko da ga bilo sta moze spasiti, ali do sada u Srbiji nismo imali problema.
Vlasnik fabrike nam je priznao da je imao mnogo problema i stelovanja pre upotrebe ove elektronike, ali kako je počeo sa njom da radi, kaze da je za 90% smanjio intervencije.
Upravo je to ono cemu tezimo svi, proizvodjaci, trgovci i korisnici, plug and play :)
Nisam imao nameru da ikoga vredjam juce i izvinjavam se ako se neko tako osetio, sukob mišljenja i tematika ponesu razgovor u drugom smeru.
Pozdrav
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.11.2014. u 16:13 - pre 115 meseci
Naravno da elektronuka to radi, ali samo u zadatim okvirima i na osnovu nekog podatka koji do nje stiže, pa ja pitam koji je to podatak i koji je okvir. Prosto, znatiželjan sam koji davač pokreće proceduru za promenu režima rada ventilatora, zbod toga sam i pitao ono o fabričkim postavkama po kojima se vidi i kako je ploča konfigurisana, naravno ako nije tajna.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

eco-wood

Član broj: 326014
Poruke: 43
*.google.com.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.11.2014. u 16:42 - pre 115 meseci
Vec sam pisao da radi na principu podpritiska u komori.
Pec ima 6 nivoa snage, za svaki je odredjen koliko podpritisak mora biti u komori, ukoliko nema propisanog podpritiska ili je preveliki, brzina ventilatora se koriguje za određeni % +/-.
U kucistu puza je smeštena sonda koja meri ovaj parametar i na osnovu kojeg elektronika povecava ili smanjuje brzinu ventilatora.
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.11.2014. u 17:07 - pre 115 meseci
U kućištu puža?
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.kbcnet.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.11.2014. u 18:10 - pre 115 meseci
Rezultati ispitivanja na prvoj i drugoj snazi smart 35kw.
Prikačeni fajlovi
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7706230 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.