Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7707378 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
*.eblcom.ch.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.03.2015. u 13:24 - pre 110 meseci
Oni su to ispitali i testirali u Austriji .Dobili sva priznanja.Mi imamo crvenu sliku na forumu.Vasic presek koi mozda nije indetican.Dosad je najbolji ne samo u regionu nego na celom svetu.
 
0

el magnifico
ramo ramic
setac
korzo
bihac,BiH

Član broj: 326926
Poruke: 58
31.176.213.*



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.03.2015. u 14:11 - pre 110 meseci
TIHA PATNJA,jos ga drzi
 
0

koborjanos
mlađi referent u pemziji
štazi
Kovin

koborjanos
Član broj: 327553
Poruke: 436
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+60 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.03.2015. u 15:07 - pre 110 meseci

Zeljo, izvini nisam pazio na času, si ti neki serviser, montažer?
Ferroli SUN P-7, Tam Štadler 25KW star 30 godina!! Naravno i protočni kotao na gas Beretta
 
0

urade
Lazarevac

Član broj: 10200
Poruke: 212
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.03.2015. u 15:23 - pre 110 meseci
Ovde se hvali neki nedovrseni proizvod koji je testiran i visoko ocenjen i nagradjen u inostranstvu a da mu se ne znaju ni tehnicke karakteristike ni pocetak serijske proizvodnje!
Kuca 11x8.6m,prizemlje+potkovlje,izolacija 8cm stiropor, na tavanskoj ploci
20cm staklene vune,drvena stolarija sa duplim staklom.Compact 20 kotao,4kraki mesni,seltron
pogon,Tech regulacija.12.2m panelnih radijatora.Radnim danima od 5-24h vikendom 7-24h
T=22°C ,od 24-5(7)h T=19.5°C
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.03.2015. u 15:40 - pre 110 meseci
Proizvod je ispitan i u Julu krece proizvodnja. Izbaceno je nekoliko komada i ceka se da prodje kompletno ispitivanje na svim kotlovima. Njihov odgovor, u prodaju izlazi 100% proveren kotao. Ne zele reklamacije tokom sezone. Ne kao kod nas izbaci pa onda prepravljaju kod potrosaca. To nam je svima poznato. Iskreno receno i da imam u potpunosti presek ne bi ga izbacio sve dog ne krene prodaja. Ovaj forum cita i konkurencija i kao sto smo videli uglavnom se kopiraju kotlovi.
 
0

koborjanos
mlađi referent u pemziji
štazi
Kovin

koborjanos
Član broj: 327553
Poruke: 436
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+60 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.03.2015. u 15:50 - pre 110 meseci
Ok, pisaću o svojim iskustvima sa gorionikom Ferroli SUN P-7. Nisam prodavac, serviser, preprodavac, proizvođač nečega, ili bilo šta slično. Samo korisnik. U jednom trenutku mogao sam da dobacim do cene i kupio ga.

Ne tvrdim da je to najbolji gorionik na pelet. Naprotiv na prvi pogled dosta je nežnog izgleda, ne uliva poverenje. Da je lep to stoji. Jbg pa većina ostalih izgleda ko da su ih deca pravila na časovima opštetehničkog, pa im nije baš uspelo!!
Priključen je na kotao Tam Štadler od 25KW (mislim) star 27 godina.
Od oktobra kad sam počeo da grejem kuću do sada, potrošio sam 236 vreća ili 3540kg. Mnogo!!!
Da napomenem da imam i dve klime invertera koje povremeno uključujem kad je grejanje na pelet isključeno. Uključivao bi ih i više (jer rade perfektno do nekih -5ºC) ali „žena faktor“ sprečava. Voli da su radijatori vreli. Volim i ja ali ipak.............
Grejem oko 80 m2 ali različitim intenzitetom. Podrum, od kotla (skinuo vrata od kotlarnice). U ostalim prostorijama osim hodnika imam termostatske ventile. Nemam ih u dnevnom boravku gde se nalazi bežični termostat Computerm (znam, znam......).
Imam četvorostruki mešni ventil, ali neki stari Štadlerov bez pogona i elektronike. Uh umorih se (mator čovek).
Kuća mi nije dobro izolovana. Pre skoro 30 godina malterisana je perlitnim malterom. Loše!!!
Glavni prozori su mi Inles (?) sa trostrukim staklima ali stari.......
Ima nešto, ali ni izdaleka optimalno. Možda jednog dana.


E sad, gorionik mi je posle početnih poteškoća sa greškom A01 (o čemu sam već pisao) radio izvanredno. To je i glavni razlog zašto ništa nisam dirao sem što sam snagu sa 3 (kako mi je majstor namestio) prebacio na 2. Pre neki dan kad je otoplilo, smanjio sam na 1.

Pokušaću da postavim par slika pepela i rešetke gorionika. Imam dosta šljake koja se pod prstima prosto raspada bez pritiska. Pepeo je svetlo siv sa crnim česticama. Nema nesagorelog peleta ili sl. Koristio sam uglavnom pelet Bioenergy Point i nešto malo KMD Kladovo. KMD je nešto lošiji sa nešto više šljake ali dosta manje pepela!? Imam i pojavu dima na dimnjaku. Ima ga od skoro neprimetnog kad je vetrovito do znatne količine. Čistim gorionik svaka 3-4 dana. Imam utisak da bi uprkos pojavi šljake uspeo da radi i duže bez čišćenja.
Da li neko ima neki predlog kako da malo poboljšam sagorevanje i smanjim količinu šljake?
Nadam se da ću ako ne ranije, bar pred početak sledeće grejne sezone uspeti da dovedem druga Zmajdina da fino našteluje gorionik.





Da i još nešto. Rešetka gorionika mi deluje dosta masivno i jako. Isto tako i cev. Prosto mi je neverovatno da su se nekima krivile, pregorevale i sl.
Ferroli SUN P-7, Tam Štadler 25KW star 30 godina!! Naravno i protočni kotao na gas Beretta
Prikačeni fajlovi
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.static.stcable.net.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.03.2015. u 15:54 - pre 110 meseci
@Vasić : verujte mi da sve "konkurencije" imaju već više informacija o kotlu nego Vi
@željezara: termoflux je dobio nagradu za dizajn i ništa drugo, ne mešajmo ostalo...
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

urade
Lazarevac

Član broj: 10200
Poruke: 212
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.03.2015. u 15:58 - pre 110 meseci
Onda ste Vase postove trebali ostaviti za jul...Izbegla bi se rasprava... Konkurencija ce i u julu citati forum pa taj presek kotla mozda nije pozeljno ni tada objavljivati...
Odgovor je bio za Vasica
Kuca 11x8.6m,prizemlje+potkovlje,izolacija 8cm stiropor, na tavanskoj ploci
20cm staklene vune,drvena stolarija sa duplim staklom.Compact 20 kotao,4kraki mesni,seltron
pogon,Tech regulacija.12.2m panelnih radijatora.Radnim danima od 5-24h vikendom 7-24h
T=22°C ,od 24-5(7)h T=19.5°C
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
*.eblcom.ch.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.03.2015. u 16:04 - pre 110 meseci
Citat:
urade:
Ovde se hvali neki nedovrseni proizvod koji je testiran i visoko ocenjen i nagradjen u inostranstvu a da mu se ne znaju ni tehnicke karakteristike ni pocetak serijske proizvodnje!


Svaka ti cast na ovom postu.Dato je ime nerodjenom sinu za kojeg se zna da ce biti general.Ako se uopste rodi.Halo mi nemamo procenat od te firme zasto da je hfalimo u nepoznato.Proglasena je maketa svedskim cudom.Bolje receno ideja.Kad bude napravljen onda da komentarisemo.To za dizajn na sajmu nama kao potrosacima i nije bitno.Najbolje je pobrisati onu sliku jerneko moze da je kopira.Vasicu sve sto pise u Avazu ja ne citam.Cudi me da ti naletis na tako nesto .Bolje reklamiraj nase proizvode.

[Ovu poruku je menjao zeljezara dana 21.03.2015. u 17:18 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao zeljezara dana 21.03.2015. u 17:20 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao zeljezara dana 21.03.2015. u 17:23 GMT+1]
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.cpe.vektor.net.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.03.2015. u 16:33 - pre 110 meseci
@koborjanos
potrosnja ti je masala....ima tu puno mesta za smanjenje...ja grejem 200kvm bez izolacije i potrosio sam 4,2 t do sada...a ti imas vise nego duplo manje kvm i jos koristis klimu.
naj pametnije sto mozes je da angazujes zmajdina isplatice ti se itekako...a i bez njega moj savet ti je da izolujes tavanicu iznad grejnog prostora.to nije velika investicija a ima veliki uticaj na potrosnju.
ja sam prosle godine potrosio 5.5t...razlika izmedju ove i prosle godine je da sam stavio vunu na tavanicu (120e).ugradio pogon i regulaciju za mesni ventil,izolovao cevi u kotlarnici i kotao dodatno izolovao.
rezultat svega je dosta manja potrosnja, naime prosle godine temperatura u kuci je bila 21/22....a ove 23.i siguran sam da necu potrositi 5.5t.
mislim da je svaki stepen preko 21 dodatna potrosnja od 6%
sve sto sam uradio ima nekog uticaja na potrosnju ali najveci ucinak je izolacija tavanice.
Ecopell 35
 
0

koborjanos
mlađi referent u pemziji
štazi
Kovin

koborjanos
Član broj: 327553
Poruke: 436
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+60 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.03.2015. u 17:08 - pre 110 meseci


Pankec,

Imam potkrovlje koje je dosta dobro izolovano. Zidovi nisu. Tek da imaju nešto, a zidano je blokom osamdesetih godina.

Mislim da su tri najvažnije stvari za smanjenje potrošnje peleta:

1.Izolacija
2.Izolacija i naravno
3.Izolacija

Nameravam da se dogovorim sa drugom Zmajdinom da dođe kod mene, ako ne ranije, bar pred početak sledeće sezone.

Svašta mi se izdogađalo u životu, za kratko vreme, pa ne mogu nikako da se pokupim i usredsredim.
Ferroli SUN P-7, Tam Štadler 25KW star 30 godina!! Naravno i protočni kotao na gas Beretta
 
0

koborjanos
mlađi referent u pemziji
štazi
Kovin

koborjanos
Član broj: 327553
Poruke: 436
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+60 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.03.2015. u 17:23 - pre 110 meseci
Zašto je diskusija na temi "Cena kvalitet i nabavka peleta u Srbiji" zamrla?

Mislim da bi bila korisna za većinu članova.
Ferroli SUN P-7, Tam Štadler 25KW star 30 godina!! Naravno i protočni kotao na gas Beretta
 
0

el magnifico
ramo ramic
setac
korzo
bihac,BiH

Član broj: 326926
Poruke: 58
*.tr1.dlp215.bih.net.ba.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.03.2015. u 17:24 - pre 110 meseci
sad je i avaz problem?
odmotava se klupko polako
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.03.2015. u 17:49 - pre 110 meseci
Citat:
koborjanos:
Ok, pisaću o svojim iskustvima sa gorionikom Ferroli SUN P-7. Nisam prodavac, serviser, preprodavac, proizvođač nečega, ili bilo šta slično. Samo korisnik. U jednom trenutku mogao sam da dobacim do cene i kupio ga.





Da i još nešto. Rešetka gorionika mi deluje dosta masivno i jako. Isto tako i cev. Prosto mi je neverovatno da su se nekima krivile, pregorevale i sl.


Ovo odlično izgleda, kakvih smo se slika ovdje nagledali.
Pitanje za sve koji su imali ovakve i slične probleme: Dali je neko uzimao uzorke po jedno doziranje pa na preciznu digitalnu vagu?
Npr. Pun koš- 10-15 doziranja svako u posebnu kesu za zamrzivač
Pola koša- 10-15 doziranja # # # #
Koš skoro prazan-10-15 doziranja svako u posebnu kesu pa onda svako doziranje na precizno mjerenje. Kad ovo uradite većina će se neprijatno iznenaditi a posebno kad te grame pomnožite nekoliko puta sa nečim pa dobijete razlike koliko je mogla biti snaga od-do/h. Ko nema ravnomjerno doziranje uzalud se trudi da dobije odlično sagorijevanje.Sva ta podešavanja intervala koja se mjere u 1/10 sekunde su samo jedinice za račun na olovku dok u praksi između 1-minutnog doziranja i sledećeg 1-minutnog doziranja razlika je oho ho. Nemojte da vam ovo bude mrsko jer možda vam razriješi velike dileme. Neka su svima odstupanja što manja.
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.03.2015. u 18:20 - pre 110 meseci
Izvinjavam se sto sam uopste bilo sta pisao. Nije mi namera reklama. Zaboravite na thermoflux. Nije mi zao sto sa njima saradjujem jer kao uvoznik i serviser drugih kotlova i gorionika , sa njihovim kotlovima imam najmanje reklamacija. Svi oni koji budu hteli da saznaju o tehnickim karakteristikama thermofluxa idite direktno na njihov sajt. Tu ce te najvise saznati.
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.cpe.vektor.net.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.03.2015. u 18:39 - pre 110 meseci
@koborjanos
bolje na jesen kad uzmes pelet da se tad podesi kako treba....ako je tavanica izolovana tu nesto gadno ne stima...kolika je temperatura u kuci...
Ecopell 35
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.03.2015. u 20:08 - pre 110 meseci
@koborjanos
Postavite t18 na "1", sve će biti mnogo lepše: ne mislim na pepeo, jer lepo izgleda, nego mislim na potrošnju. Takođe, valjaće malo snaga da se prilagodi grejanom prostoru, o čemu ćemo negde najesen.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

koborjanos
mlađi referent u pemziji
štazi
Kovin

koborjanos
Član broj: 327553
Poruke: 436
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+60 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.03.2015. u 20:57 - pre 110 meseci


Pankec

Temperatura u dnevnoj sobi je 22-23 stepena a u ostalim prostorijama 21-22.


Zmajdine

Predlažete mi modularni rad gorionika. Nešto sam skeptičan, ali hajde da to pripišemo mojim godinama. Voleo bih da dođete i naštelujete gorionik kako treba, ali mi se ovih dana toliko toga desilo (nevezano za grejanje) da je to ......................
Nadam se da ćemo se dogovoriti pre sledeće sezone.
Ferroli SUN P-7, Tam Štadler 25KW star 30 godina!! Naravno i protočni kotao na gas Beretta
 
0

koborjanos
mlađi referent u pemziji
štazi
Kovin

koborjanos
Član broj: 327553
Poruke: 436
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+60 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.03.2015. u 21:06 - pre 110 meseci
Citat:
dusanmijat:


Ovo odlično izgleda, kakvih smo se slika ovdje nagledali.
Pitanje za sve koji su imali ovakve i slične probleme: Dali je neko uzimao uzorke po jedno doziranje pa na preciznu digitalnu vagu?
Npr. Pun koš- 10-15 doziranja svako u posebnu kesu za zamrzivač
Pola koša- 10-15 doziranja # # # #
Koš skoro prazan-10-15 doziranja svako u posebnu kesu pa onda svako doziranje na precizno mjerenje. Kad ovo uradite većina će se neprijatno iznenaditi a posebno kad te grame pomnožite nekoliko puta sa nečim pa dobijete razlike koliko je mogla biti snaga od-do/h. Ko nema ravnomjerno doziranje uzalud se trudi da dobije odlično sagorijevanje.Sva ta podešavanja intervala koja se mjere u 1/10 sekunde su samo jedinice za račun na olovku dok u praksi između 1-minutnog doziranja i sledećeg 1-minutnog doziranja razlika je oho ho. Nemojte da vam ovo bude mrsko jer možda vam razriješi velike dileme. Neka su svima odstupanja što manja.



Slažem se u potpunosti. Kod Ferroli ja dolazi do zastoja kod nedovoljno punog spremnika za pelet (A01). Kad sam prvi put pisao o tome izgleda da me ljudi nisu razumeli.

Ferroli SUN P-7, Tam Štadler 25KW star 30 godina!! Naravno i protočni kotao na gas Beretta
 
0

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.03.2015. u 22:14 - pre 110 meseci
evo moja iskustva,volio bi da slično iznesu i ostali korisnici sa detaljnim opisom kao i ja,Ferroli sunp7 ne voli kada je: T04=maje od 7 ili veči od+2,kada je T07=manji od 15 ili veči od+2,kada je T09=manji od 25,kada je T11=manji od 28,T08=cca.51~61,T10=71~78, ispod tih postavki na niskim temperaturama dolazi do učestalog A01 jer puž ne dozira ravnomjerno (boljka feroli upravljačke jedinice+puža za jako male snage/ispod 12kW) a ventilator ne zadovoljava potrebni pritisak/tlak u ložištu zbog rijetkog zraka na vanjskim malim/niskim temperaturama, ipak ima lijeka i za to, dakle potrebno je pravilno na dimnjak postaviti spravu koja se zove Zugbegrenzer i tek onda poštelati/sinkronizirati rad plamenika prema cugu dinjaka,veče snage nisam koristio za grijanje neizoliranog objekta veličine 180kvm,sa ovim parametrima i shemom/fotkama skalamerije koju sam zakeljio ovdje na forumu ja sam od 28.8.2014. do dana današnjeg 21.03.2015.potrošio 5800kg peleta uz grijanje 24/7,nisam koristio nikakve instrumente u obliku analizatora dimnih plinova i sličnih,sve sam štelao gledajuči kroz špijunku na vratima kotla i gledajuči rad plamena u određenim uvijetima došao sam do ovih iskustava koje sam primijenio kod sebe,s obzirom na uložena novčana sredstva u kotlovnicu ( cca.1200eura/9200Kn) ja sam više nego zadovoljan u prvoj godini sa grijanjem na pelet

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 21.03.2015. u 23:34 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 21.03.2015. u 23:35 GMT+1]
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7707378 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.