Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7707670 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ljubasabac
Ljubomir Bozinovic
policajac
MUP
Sabac, Srbija

Član broj: 328240
Poruke: 3
91.150.71.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.03.2015. u 22:36 - pre 110 meseci
pozdrav svima na forumu
nov sam i potreban mi je savet i pomoć oko izvora kotla. Ove godine sam prešao na grejanje na pelet kuća 200kv szolacija solidna
zadnja ploča izolovana stiriporom iznutra gorionik feroli p7 kotao sa najgorim stepenom iskorišćenja nema ni jednu promaju u sebi
ja sam pravio neke ali otom potom meni treba pomoć i savet oko izbora kotla RADIJATOR ZRENJANIN ali onaj na naftu
neko kaže nevalja ništa neko kaže super interesuje me iskorišćenje kotla i dali može da zagreje moju spratnu kuću pošto me ubeđuju
da nemože,takođe imam 4kraki m ventil i kapolarni termostat za pumpu.
Hvala na pomoći
 
0

Ultrena
Lazarevac, Srbija

Član broj: 327500
Poruke: 749



+54 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.03.2015. u 22:50 - pre 110 meseci
Citat:
malden mb:
Pre mali dotok zraka- kisika-premala brzina ventilatora pa pelet nepravilno sagorijeva tj.čađi kod sagorijevanja

U meniju "Korekcija vazduha" sam povecao sa 0 o/s na +1 o/s. Video sam na par mesta opciju za korekciju vazduha pa sad ne znam bas koja treba... Videcu za par dana kako ce biti.
Koji je simptom za prejak ventilator?
Gorionik: EcoPell 6-35; Kotao 25kw + 120L bojler; 4k
ventil sa regulacijom;
130 kvadarata (blok-5cm vuna-cigla; drvena stolarija);
Evidencija potrošnje 2016/17
Evidencija potrošnje 2017-22
 
0

legoera
-------------

Član broj: 320669
Poruke: 21



Profil

icon Re: Grejanje na pelet22.03.2015. u 08:39 - pre 110 meseci
Citat:
ljubasabac:
pozdrav svima na forumu
nov sam i potreban mi je savet i pomoć oko izvora kotla. Ove godine sam prešao na grejanje na pelet kuća 200kv szolacija solidna
zadnja ploča izolovana stiriporom iznutra gorionik feroli p7 kotao sa najgorim stepenom iskorišćenja nema ni jednu promaju u sebi
ja sam pravio neke ali otom potom meni treba pomoć i savet oko izbora kotla RADIJATOR ZRENJANIN ali onaj na naftu
neko kaže nevalja ništa neko kaže super interesuje me iskorišćenje kotla i dali može da zagreje moju spratnu kuću pošto me ubeđuju
da nemože,takođe imam 4kraki m ventil i kapolarni termostat za pumpu.
Hvala na pomoći


ja sam ove zime koristio takav kotao sa gorionikom rucne izrade koji je veoma slican feroliju (po principu rada) i grejao oko 180 m2. kuca bez izolacije,puna cigla. pvc stolarija,grejanje radilo 24/7, i do sada potrosio 5,5 tona peleta. neko ima i manju potrosnju ali ja sam zadovoljan kad se uzme da ni proteklih godina bez 1000evra nisam smeo da docekam zimu a o komforu da i ne pricam. ako i nades takav kotao prvo sto moras da uradis je da preradis donja vrata da mogu jednostavnije da se otvaraju za ciscenje taloznika koji nije nesto veliki i bitno je da imas dobar odzak da ti ne greje ulaznu cev za dopremanje peleta na gorioniku(to je jako bitno). cim budem u prilici postavicu par slika. inace iskoriscenost tog kotla je daleko veca od kotlova na cvrsto gorivo
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet22.03.2015. u 09:55 - pre 110 meseci
koborjanos
Čemu skepsa: modularni rad je najvažnija osobina gorionika na pelet kojom se obezbeđuje fleksibilnost, odnosno prilsgođavanje snage, time i potrošnje trenutnim potrebama. Kod ferrolija je to relativno primitivno rešeno, ali uz primereno podešavanje daje sasvim dobre rezultate. To se odnosi na sisteme bez akumulatora toplote: ako je akumulator prisutan, modularni rad je nepotreban, šta više - višak je. Zbog toga i postoji taj parametar t18: da modulaciju možete da uključite/isključite spram sistema koji imate.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet22.03.2015. u 11:36 - pre 110 meseci
dobar je taj primitivni modularni rad kod ferolija i u kombinaciji kod manjeg spremnika topline (cca.200lit.),bitno je da se ima diferencijalni termostat na tom spremniku koji pali i gasi plamenik,a ne onaj original sa plamenika na kotlu koji ima diferenciju samo 10*C ,diferencija se po zimi stavi cca.15*C pa još ulogu igra inercija sistema i spremnika (sve ukupno cca.18*C) i da vidiš miline kako plamenik radi npr. 1.-2.-.3. snaga u vremenu od cca.5 minuta i digne temperaturu za cca.7*C pa se prebaci natrag u 1. i radi radi dugo dugo vremena do zadane temperature,em nema naglog podizanja temperature em se smanjila potrošnja peleta em plamenik zadovoljava sa isporučenom toplinom,naravno u toplijim danima tj. u prijelaznom razdoblju grijanja ta diferencija je poželjno da je i veča (cca. oko 25*C), al da feroli ima pametni modularni rad koji bi prepoznavao potrebu za prebacivanje u određenu snagu a ne samo u 1. e to bi tek bila ljubav koja se ne plača skupo

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 22.03.2015. u 12:48 GMT+1]
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet22.03.2015. u 15:11 - pre 110 meseci
Citat:
malden mb:
evo moja iskustva,volio bi da slično iznesu i ostali korisnici sa detaljnim opisom kao i ja,Ferroli sunp7 ne voli kada je: T04=maje od 7 ili veči od+2,kada je T07=manji od 15 ili veči od+2,kada je T09=manji od 25,kada je T11=manji od 28,T08=cca.51~61,T10=71~78, ispod tih postavki na niskim temperaturama dolazi do učestalog A01 jer puž ne dozira ravnomjerno (boljka feroli upravljačke jedinice+puža za jako male snage/ispod 12kW) a ventilator ne zadovoljava potrebni pritisak/tlak u ložištu zbog rijetkog zraka na vanjskim malim/niskim temperaturama, ipak ima lijeka i za to, dakle potrebno je pravilno na dimnjak postaviti spravu koja se zove Zugbegrenzer i tek onda poštelati/sinkronizirati rad plamenika prema cugu dinjaka,veče snage nisam koristio za grijanje neizoliranog objekta veličine 180kvm,sa ovim parametrima i shemom/fotkama skalamerije koju sam zakeljio ovdje na forumu ja sam od 28.8.2014. do dana današnjeg 21.03.2015.potrošio 5800kg peleta uz grijanje 24/7,nisam koristio nikakve instrumente u obliku analizatora dimnih plinova i sličnih,sve sam štelao gledajuči kroz špijunku na vratima kotla i gledajuči rad plamena u određenim uvijetima došao sam do ovih iskustava koje sam primijenio kod sebe,s obzirom na uložena novčana sredstva u kotlovnicu ( cca.1200eura/9200Kn) ja sam više nego zadovoljan u prvoj godini sa grijanjem na pelet

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 21.03.2015. u 23:34 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 21.03.2015. u 23:35 GMT+1]



Odakle ideja da pri radu gorionika i u kotlu i u komori gorionika imate nekakav pritisak (ja ovo doživljavam kao NADPRITISAK)
Onog trenutka kad imate NADPRITISAK u komori za sagorijevanje, dolazi do dimljenja na cijev za doziranje a gorionici koji imaju presostat bit će isključeni i izbacit će odgovarajuću grešku na displeju
 
0

ljubasabac
Ljubomir Bozinovic
policajac
MUP
Sabac, Srbija

Član broj: 328240
Poruke: 3
91.150.71.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet22.03.2015. u 16:02 - pre 110 meseci
što se tiče odjaka on je ok f180 visok oko12-13m mene samo interesuju iskustva sa ovim kotlom (zrenjaninac na naftu) ako ga neko kloristi na približnoj kvadraturi 200kv
i spratnoj kući, da li može da radi, pošto neko priča da može a neko kaže da nemože na spratnu kuću, nema dovoljno vode u sebi što po meni nema logike.
Navodno iskorišćenje nikakvo gasovi nemogu da prolaze kroz kanale nego direktno izlaze na dimnjak.
Video sam nekog na forumu da koristi taj kotao i feroli p7 gorionik ali nemogu da ga pronađem, pa ga molim za savet i iskustva i naravno preporuka.
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
178.148.187.*

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet22.03.2015. u 16:53 - pre 110 meseci
Imao sam priliku da se družim sa jednim Zrenjanincom kombinovnim sa Ferolijem: lepo je to radilo.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet22.03.2015. u 17:29 - pre 110 meseci
Kod mene dimnjak fi 200 8m ali sa popucalim šentovima- cug, kako je otoplilo, nikakav.
Gorionik radi uz pomoć ventilatora na vrhu dimnjaka ali se pripremam za sanaciju. Poslije završetka i mjerenja objavljujem rezultate.

https://youtu.be/IyBvngzZrwE

 
0

reci klaza
Dominik Dojcinovic
ne radim
Beograd

Član broj: 317222
Poruke: 67
24.135.213.*



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet22.03.2015. u 19:13 - pre 110 meseci
Da li je neko kupovao skoro BIO ENERGY pelet,kupio sam tonu i pelet je sitan kao kukuruz,mislim da je trecina dzaka,znaci oko 5kg oko 5 milimetara duzine,a i ostalo ne prelazi 2cm,i dosta je svetliji od prethodnog.Puz ga ubacuje u nenormalnim kolicinama,morao sam da spustim sve snage i to dosta,i opet dosta trosi i ima dosta pepela!!?
 
0

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet22.03.2015. u 20:52 - pre 110 meseci
Citat:
dusanmijat:
Odakle ideja da pri radu gorionika i u kotlu i u komori gorionika imate nekakav pritisak (ja ovo doživljavam kao NADPRITISAK)
Onog trenutka kad imate NADPRITISAK u komori za sagorijevanje, dolazi do dimljenja na cijev za doziranje a gorionici koji imaju presostat bit će isključeni i izbacit će odgovarajuću grešku na displeju



pa sam govoriš da postoji ali si ga nazvao "stručnim" nazivom,nisi nikome ništa sa tom izjavom konkretno pomogao,jel naranđa il pomoranđa uopče nije bitno-voče je,nattlak ili pottlak ili potpritisak ili natpritisak,uglavnom radi se o nekakvom pritisku,dal je u negativnom ili pozitivnom smijeru nebitno je u ovom slučaju,uglavnom hoču reči korisnicima feroli plamenika da če imati velikih problema sa određenim postavkama u određenim uvijetima te kako i na koji način mogu riješiti te probleme,običnom korisniku uopče nisu bitni nazivi,bitno je da on jednostavno upiše postavke koje mu osiguravaju stabilan i ekonomičan rad plamenika,kako-zašto-zbog čega-sa čine-sa kime-itd.....pa ne treba korisnik pelet plamenika doktorirati-magistrirati termodinamiku i slično da bi znao kako koristiti pelet plamenik,mene ne treba ispravljati ali treba odgovarati korisnicima ovog foruma kako mogu riješavati probleme,zato se i dopisujemo ovdje: kako riješiti nastale probleme i kako spriječiti da ne nastaju,sve ostalo objesi mačku o rep, kuiš ;-) ,da i feroli ima taj presostat i on ima određeno toleranciju nastalog pritiska u ložištu do isključivanja plamenika (koji na žalost služi samo za takvu zaštitu a ne i za reguliranje pritiska u ložištu)

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 22.03.2015. u 22:02 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 22.03.2015. u 22:05 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 22.03.2015. u 22:05 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 22.03.2015. u 22:07 GMT+1]
 
0

koborjanos
mlađi referent u pemziji
štazi
Kovin

koborjanos
Član broj: 327553
Poruke: 436
93.87.213.*



+60 Profil

icon Re: Grejanje na pelet22.03.2015. u 21:13 - pre 110 meseci
Da ja trošim Bioenergy pelet. I moj je dosta sitan. Mislim da to nije razlog povećane potrošnje, pod uslovom da sagori sav. To što je beo je dobro. Šareni i smeđ može da bude sumnjiv. Trosio sam paralelno i KMD pelet koji je dosta duži i nisam u krajnjem skoru primetio neku bitnu razliku u potrošnji.

Govorim o Ferroli gorioniku.

Ferroli SUN P-7, Tam Štadler 25KW star 30 godina!! Naravno i protočni kotao na gas Beretta
 
0

reci klaza
Dominik Dojcinovic
ne radim
Beograd

Član broj: 317222
Poruke: 67
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet23.03.2015. u 18:41 - pre 110 meseci
Lepo sagoreva,nema sta,ali je zbog sitnine povecana potrosnja,puz ubacuje dosta vise peleta,morao sam dosta da smanjim svaku snagu na TERMIS gorioniku,mislim na doziranje.Prethodni Bioenergy je bio skroz drugaciji,tamniji,krupniji i potrosnja je bila bolja.




 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet23.03.2015. u 18:48 - pre 110 meseci
Kod bioenergy-a je tako jer siluju matrice do kraja pa bude razlike u kvalitetu peleta
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

sajkatava
zvezdara

Član broj: 326009
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Grejanje na pelet23.03.2015. u 19:46 - pre 110 meseci
Sto se tice Bioenergy peleta kod mene je ista situacija kao kod RECI KLEZE,mada sam generalno nezadovoljan sa svim vrstema peleta koje sam koristio,a koristio sam barem 5-6 vrsta.Od mnogo losih Bioenergy se pokazao nesto boljim.
KEPO MC -20,..210m2,...4-kraki ručni+trokraki zaštitni
mešni ventil,stiropor 15cm
na zadnjoj ploči,5cm stiropor na zidovima(fasada),alu
i pvc stolarija..
 
0

el magnifico
ramo ramic
setac
korzo
bihac,BiH

Član broj: 326926
Poruke: 58
37.203.93.*



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet23.03.2015. u 21:06 - pre 110 meseci
silovao ne silovao,matrica se trosi
isto tako valjci koju se okrecu po njoj i pritiscu pelet
a sitan pelet je znak da je matrica pri kraju.
ili valjci

 
0

toppelet
serviser
toppeletservis

Član broj: 328075
Poruke: 476
188.124.199.*



+27 Profil

icon Re: Grejanje na pelet23.03.2015. u 21:50 - pre 110 meseci
Citat:
malden mb:
Citat:
dusanmijat:
Odakle ideja da pri radu gorionika i u kotlu i u komori gorionika imate nekakav pritisak (ja ovo doživljavam kao NADPRITISAK)
Onog trenutka kad imate NADPRITISAK u komori za sagorijevanje, dolazi do dimljenja na cijev za doziranje a gorionici koji imaju presostat bit će isključeni i izbacit će odgovarajuću grešku na displeju



pa sam govoriš da postoji ali si ga nazvao "stručnim" nazivom,nisi nikome ništa sa tom izjavom konkretno pomogao,jel naranđa il pomoranđa uopče nije bitno-voče je,nattlak ili pottlak ili potpritisak ili natpritisak,uglavnom radi se o nekakvom pritisku,dal je u negativnom ili pozitivnom smijeru nebitno je u ovom slučaju,uglavnom hoču reči korisnicima feroli plamenika da če imati velikih problema sa određenim postavkama u određenim uvijetima te kako i na koji način mogu riješiti te probleme,običnom korisniku uopče nisu bitni nazivi,bitno je da on jednostavno upiše postavke koje mu osiguravaju stabilan i ekonomičan rad plamenika,kako-zašto-zbog čega-sa čine-sa kime-itd.....pa ne treba korisnik pelet plamenika doktorirati-magistrirati termodinamiku i slično da bi znao kako koristiti pelet plamenik,mene ne treba ispravljati ali treba odgovarati korisnicima ovog foruma kako mogu riješavati probleme,zato se i dopisujemo ovdje: kako riješiti nastale probleme i kako spriječiti da ne nastaju,sve ostalo objesi mačku o rep, kuiš ;-) ,da i feroli ima taj presostat i on ima određeno toleranciju nastalog pritiska u ložištu do isključivanja plamenika (koji na žalost služi samo za takvu zaštitu a ne i za reguliranje pritiska u ložištu)

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 22.03.2015. u 22:02 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 22.03.2015. u 22:05 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 22.03.2015. u 22:05 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 22.03.2015. u 22:07 GMT+1]


važno je da se odgonetne šta feroli odradi sa tom tolerancijom pritiska kada dimnjak dobro vuče da li poveća ili smanji

broj obrtaja ili kada mu se javi malo veći pritisak od zadatog kako reaguje u + ili -
kad dodes bogu na istinu nek ti u dusi vlada mir
 
0

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet23.03.2015. u 23:02 - pre 110 meseci
[quote]malden mb:
,da i feroli ima taj presostat i on ima određeno toleranciju nastalog pritiska u ložištu do isključivanja plamenika (koji na žalost služi samo za takvu zaštitu a ne i za reguliranje pritiska u ložištu)


toppelet:
"važno je da se odgonetne šta feroli odradi sa tom tolerancijom pritiska kada dimnjak dobro vuče da li poveća ili smanji

broj obrtaja ili kada mu se javi malo veći pritisak od zadatog kako reaguje u + ili -"


odgovor na pitanje je pocrvenio ,dakle presostat ima toleranciju npr. par paskala nadtlaka ili podtlaka i onda gasi plamenik i izbacije A01 grešku,nažalost ne služi za održavanje zadanog pritiska kojeg stvara plamenik u ložištu

sljedeča akcija biti če mi stavljanje pul ventilatora na izlazu kotla i pokušaj sinkronizacije sa ventilatorom plamenika,e kad bi to uspio bio bi car,knez i kralj

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 24.03.2015. u 00:15 GMT+1]
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet23.03.2015. u 23:14 - pre 110 meseci
Kojim povodom mu se zadaje podpritisak: čemu Paskali, a ne (recimo) procenti, Volti, rpm-ovi..?
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet23.03.2015. u 23:23 - pre 110 meseci
kod ferolija vrijednost ventilatora plamenika za određenu snagu se štela u paskalima,ostalo radi elektronika a kako ona to prikazuje presostatu uopče nije bitno,ti si postavio vrijednost ventilatora u određenoj veličini u paskalima i ako dođe do oscilacije te vrijednosti presostat isključuje plamenik A01 greška
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7707670 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.