Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7722871 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet23.03.2015. u 23:37 - pre 111 meseci
kod ferolija vrijednost ventilatora plamenika za određenu snagu se štela u paskalima,ti si postavio vrijednost ventilatora npr. u 1.snazi u paskalima i ako dođe do oscilacije te vrijednosti presostat isključuje plamenik A01 greška,na kojem principu to radi uopče me ne zanima jer mi je bitno samo da ne oscilira pritisak koji sam zadao ventilatoru plamenika, a kako to postiči lijepo sam opisao isto kao što sam i opisao od kojih vrijednosti feroli počinje učestalo trokirati na večoj hladnoči (zbog rijeđeg zraka),
ima tko kakvu ideju kako sinkronizirati pul ventilator (kavezni motor) sa radom ventilatora plamenika
ispričavam se na duplom postu-ne znam uređivati /brisati
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet23.03.2015. u 23:53 - pre 111 meseci
Ne negiram, jer biće da ne znam, ama (opet) se pitam zašto se promaja zadaje u Paskalima. Inače, na "većoj hladnoći" vazduh nije ređi.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.03.2015. u 09:33 - pre 111 meseci
Moj grijeh moj preveliki grijeh,zmajdine hvala na ispravci,omaška,gustoča zraka je proporcipnalna temperaturi,a zašto feroli nema štelanje ventilatora plamenika u drugoj jedinici ne znam,valjda zbod jedinice u kojoj se mjeri cug dimnjaka pa da bude sve u istoj jedinici,te vrijednosti za dimnjak su u paskalima,možda ima tu logike

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 24.03.2015. u 10:47 GMT+1]
 
0

ppacaa

Član broj: 310239
Poruke: 24
195.178.37.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.03.2015. u 10:20 - pre 111 meseci
Ako je bilo odgovora na ovo pitanje, ne zamerite :) ili mi bar dajte neki hint da ga nađem.

Kako odrediti temperaturu odlazne vode ka instalaciji da grejanje bude optimalno? Naročito sada kada su dani topliji. Da li je bolčje ići sa toplijom vodom pa da se prostorije brže zagreju i sobni termostat brže isključi gorionik ili pak ići na nižu temperaturu vode pri čemu su periodi rada gorionika duži ali na manjimsnagama i u modulaciji? KAd aje manja potrošnja peleta za isti ili sličan efekat grejanja?
 
0

Ultrena
Lazarevac, Srbija

Član broj: 327500
Poruke: 749



+54 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.03.2015. u 11:24 - pre 111 meseci
E tu smo dosli do automatike koja na odredjuje temperaturu ka kuci na osnovu spoljne temperature...
Kod mene radi do 55 stepeni (uglavnom je 47-52), upalio se u 5:50 i sa 21 stepen ugrejao na 23, zavrsio u 7:10, od tada se vise nije palio do sad. To je 5 sati pauze.
Ali dok on ugasi na 23.2, radijatori topli pa onda temperatura nekad uz pomoc sunca predje 24 stepena.
Od kad sam smanjio temperaturu u kuci sa 24 na 23, u spremniku ostane peleta za jos jedan dan.
Gorionik: EcoPell 6-35; Kotao 25kw + 120L bojler; 4k
ventil sa regulacijom;
130 kvadarata (blok-5cm vuna-cigla; drvena stolarija);
Evidencija potrošnje 2016/17
Evidencija potrošnje 2017-22
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.03.2015. u 11:56 - pre 111 meseci
To zavisi od naćina rada elektronike gorionika/kotla: pre svega od načina dolaska do modulacije, ako je uopšte ima to jest, jer i dalje ima takvih elektronika. Drugi važan momenat je izolacija. Generalno, što niža temperatura u radijatorima, a da je grejanje onakvo kakvo želimo, to je svima bolje.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.03.2015. u 19:19 - pre 111 meseci
Ako nekog interesuje centrometalov rezervoar CAS-S 501 sa jednim izmenjivačem neka mi se obrati u PP , korišten je dve sezone i zbog nedovoljnog kapaciteta je zamenjen za 1001 , jedina nevolja je što je u Subotici ...Al možda bi se mogao rešiti prevoz u široj okolini uz nadoknadu samo za gorivo .
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.03.2015. u 20:07 - pre 111 meseci
Kako je ustanovljeno da je mali/nedovoljan. Bilo bi korisno da znamo, naročito oni koji nameravaju da akumulator postave. Dobro je, naime, kad se uči na tuđem iskustvu.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.03.2015. u 20:13 - pre 111 meseci
Izvinjavam se , nema veze sa grejanjem , korišćen je za pranje tepiha , leti na solarno...
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.03.2015. u 20:31 - pre 111 meseci
Jbg-a, a ja pomislio - Evo prilike!
"Triki" je da se akumulator dimenzioniše, a da bude taman - ni mali, ni veliki: iako je opšte pravilo "što veći, to bolji", prostor je ograničavajući faktor, kinta takođe. Onako odokativno, minimum bi bio dvostruke zapremine radijatorskog kruga, ali još nisam bio u prilici da proverim. Još nisam video akumulator(e) toplote, a da nije/su u mojoj kotkarnici.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

gile960

gile960
Član broj: 326847
Poruke: 14
212.178.236.*



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.03.2015. u 05:03 - pre 111 meseci
Citat:
boree:
Izvinjavam se , nema veze sa grejanjem , korišćen je za pranje tepiha , leti na solarno...


"cas s501 je akumulacioni rezervoar za toplu tehničku vodu sa cevnim izmenjivačem za spajanje sa solarnim kolektorima". to znači da može i u krug grejanja a da se ne koristi spirala za solarni kolektor. ipak. 475 l je dosta malo ali kontam da bi moglo biti povoljno.
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.03.2015. u 06:15 - pre 111 meseci
Tako , meni je pre bila ideja da ovakav rezervoar postavim a u spiralu pustim vodu iz vodovoda pa da imam u garaži toplu vodu , barem zimi , da žena ne urla kad krenem u kupatilo posle nekog prljavog posla...i sad mi zagolica maštu solarno al je poveća investicija koja se baš ne otplati brzo na ovim prostorima .

[Ovu poruku je menjao boree dana 25.03.2015. u 07:44 GMT+1]
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
*.eblcom.ch.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.03.2015. u 09:33 - pre 111 meseci
Akumulator toplote za pelet.
Cini mi se da vise proguta toplote nego sto sacuva.Za cumur je bio dobar.Mogao si da sacuvas i da krcmis pomalo.A kod peleta brzo mozes da postignes temperaturu.Ali da grejes 2000 l stalno.Cini mi se da je bolje bez toga ako vec ima mis ventil i sa motornim pogonom regulaciju polaza modulaciju..Sa idejom da smanjim gorionik da se skoro nikad negasi a da zadovolji potrebu .Dobio sam drasticnu potrosnju jer mi se ono pola hladne vode u akumulacionom samo podhladjivalo ono sto proizvedem.Istina je da kotao nema trunke bitumena dobro sagoreva.Malo ciscenja gorionik radi bez zastoja ali potrosnju sam znatno povecao.
 
0

ppacaa

Član broj: 310239
Poruke: 24
195.178.37.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.03.2015. u 13:22 - pre 111 meseci
Citat:
zmajdin:
To zavisi od naćina rada elektronike gorionika/kotla: pre svega od načina dolaska do modulacije, ako je uopšte ima to jest, jer i dalje ima takvih elektronika. Drugi važan momenat je izolacija. Generalno, što niža temperatura u radijatorima, a da je grejanje onakvo kakvo želimo, to je svima bolje.


Tako sma i ja mislio i tako i radim. Ka radijatorima mi ide 47-52 stepeni u zavisnosti od spoljne temperature.
Još jedno pitanje koje je verujem odgovoreno ali ja ne nađoh :( Da li je bolje da se snaga modulacije tako podesi da kotao ostaje u njoj što duže ili ne? Ja sam nekako razumeo da snaga u modulaciji treba da bude takva da u slučajevima kada je napolju temperatura od 2-3 do 10 stepeni (najveći deo grejne sezone), modulacija traje najduže to jest da je jednaka energetskoj potrebi grejnog sistema. Ostale snage svakako trebaju da budu što manje a da temperatura vode raste odgovarajućim tempom.
 
0

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.03.2015. u 09:57 - pre 111 meseci
da se javnem i ja nakon pauze. novi problem koji se pojavio je sledeći: na termostatu u dnevnom boravku stoji dnevna temperatura podešena na 21C. kad je dostignuta, termostat isključi pumpu, toplota ostane u kotlu...temperatura u sobi padne na 19C, ne uključuje se kotao/pumpa. kuća se totalno rashladi. siđem u kotlarnicu i probam ručno na dugme On/Off da uključim kotao - ne reaguje (logično, kad je već "uključen"). onda moram da otvorim vrata od gorionika i tada se resetuje elektronika, na displeju elektronike umesto visoke temperature koju je prikazivao pre otvaranja vrata od gorionika, sad prikaže onu realnu kolika je u kotlu (29C-31C) i tek tada je moguće na dugme On/Off pokrenuti kotao.

juče je dolazio serviser, iznela sam mu sve probleme koji se javljaju (uključujući i grešku E2 koja se svakodnevno javi jednom) i reklamiraće elektroniku kod proizvođača i tražiti zamenu. prvo je rekao da će gledati i koš za pelet da stavi original centrometalov (stavljen je mali boschov koš), jer je ugao pod kojim puž vuče drugačiji i možda i to utiče na grešku E2, ali kasnije, kad je pratio rad kotla, rekao je da mu se ne sviđa što u ložištu plamen bukti žestoko, a tek tada se pali lampica koja registruje plamen. kaže da bi trebalo da se upali kad je plamičak mali, a ne da prođe toliko vremena pre nego što ga registruje. tad je prokomentarisao da greška E2 može da bude i usled problema sa zakasnelim registrovanjem plamena, pa je sad ostalo na tome da se menja elektronika, a onda da vidimo kako će se ponašati. ako i dalje nastavi sa pojavljivanjem greške E2, tražiću da postave originalni koš, a ako ni to ne reši problem - povraćaj novca, a sa kotlom neka rade šta god znaju.
 
0

el magnifico
ramo ramic
setac
korzo
bihac,BiH

Član broj: 326926
Poruke: 58
37.203.84.*



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.03.2015. u 12:11 - pre 111 meseci
povracaj nvca?
volio bih da grijesim,ali to ce se desiti nikad.
 
0

Goran1966
Goran Marjanovic
Beograd, Srbija

Goran1966
Član broj: 235876
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.03.2015. u 12:18 - pre 111 meseci
Topao pozdrav, a kakav bi drugi bio, za vredne forumase!
Poslednjih dva meseca sam veoma zainteresovan za teme vezane za pelet. Primetio sam da su ljudi veoma aktivni po tom pitanju pa rekoh da se malo prikljucim, kud svi Turci tu i mali Mujo, sto bi rekli.

Resio sam da po prestanku ove grejne sezone moju pec "Radijator" Kraljevo tip K, koso loziste, snage 18kW prepravim na pelet. Prateci forume i posle razgovora sa nekoliko proizvodjaca moja je odluka da ugradim Ecopell gorionik. Primetio sam da je clan pod nadimkom "taneb" aktivan ovde a ujedno i, pretpostavljam, serviser Ecopell-a. Mozda sam cak sa njim razgovarao telefonom ako mu je ime Branimir.

Ukratko, pec je predimenzionisana za prostor koji cu da grejem a to je 60m2 sa izolacijom zidova od 5cm, blok zidan na 25 i sa plafonskom izolacijom. Prostor je orjentisan jugoistok-severozapad. Do sada smo se grejali na ugalj/drva, temperatura prostora 23-24 stepena, pec drzana na 70 stepeni a preko cetvorokrakog ventila regulisana temperatura u radijatorima. Na zalost u vreme kada se pec kupovala znanje o grejanju je bilo ravno nuli a pomoc od majstora je bila ni prineti tom broju, znaci u minusu. Pretpostavljam da pre osam godina nije ni mogao da se nadje mali kotao za ovu kvadraturu, u svakom slucaju sta je tu je.
Voleo bih da cujem od forumasa da li imate neke predloge ili preporuke sta bi bilo dobro uraditi ili prepraviti sada dok je vreme sa na zalost ogranicenim novcanim sredstvima, gorionici su ozbiljno ulaganje.
Unapred zahvalan za sve predloge.
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.03.2015. u 17:57 - pre 111 meseci
Za 60m2 koji god gorionik da ugradite biće preteran , na Vašem mestu bi išao na kamin i to max 12kw MBS ili KEPO pošto oni daju vodi 8kw a prostoru 4kw , ili toby 12b mada bi i on bio previše al u kombinaciji sa buferom ako imate viška mesta može , al opet kažem mala je m2...što se tiče finansija na isto Vam dođe , tamo vamo par desetina eura
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

Ultrena
Lazarevac, Srbija

Član broj: 327500
Poruke: 749



+54 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.03.2015. u 19:59 - pre 111 meseci
Najmanja snaga na Ecopell je 9 kw, a max 33 kw... Onda je tu manja iskoriscenost nego kod kotlova na pelet, treba dobro razmisliti sta uzeti.
Gorionik: EcoPell 6-35; Kotao 25kw + 120L bojler; 4k
ventil sa regulacijom;
130 kvadarata (blok-5cm vuna-cigla; drvena stolarija);
Evidencija potrošnje 2016/17
Evidencija potrošnje 2017-22
 
0

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.03.2015. u 21:26 - pre 111 meseci
Citat:
el magnifico:
povracaj nvca?
volio bih da grijesim,ali to ce se desiti nikad.


ako kotao ne bude radio kako treba ni nakon narednih intervencija, boga mi će da vrate novac.
 
+2

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7722871 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.