Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7705615 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
*.adsl-2.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.12.2015. u 21:20 - pre 101 meseci
Ugradite jos jednu pumpu u kotlovski krug, a senzor od TrmRglt stavite na povratnu cev koja ide u kotao i neka bude namesten na 60*C i imacete extra sistem koji ce da drzi kotao uvek zagrejanim minimum na 60 stepeni, a i jako brzo zagrevanje radijatora. Verujte mi, bolje od ovoga ne moze nikako!
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
 
0

goran.pn

Član broj: 331603
Poruke: 6
..8.131.wireless.dyn.drei.com.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.12.2015. u 21:21 - pre 101 meseci
ZA ZMAJDINA:Jel moze neka slika od gorionika i kratak opis ,,,,,, unapred hvala
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.12.2015. u 21:29 - pre 101 meseci
Citat:
mladen.jovic:
Ugradite jos jednu pumpu u kotlovski krug, a senzor od TrmRglt stavite na povratnu cev koja ide u kotao i neka bude namesten na 60*C i imacete extra sistem koji ce da drzi kotao uvek zagrejanim minimum na 60 stepeni, a i jako brzo zagrevanje radijatora. Verujte mi, bolje od ovoga ne moze nikako!


U ovom slučaju, šta je sa radijatorskog kruga? Ko njega kontroliše? Mislim da zmajdin nije išao na ovu opciju
 
0

s26mar
Marko Stankovic
student
Žitorađa

Član broj: 276508
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.12.2015. u 21:29 - pre 101 meseci
Taj gorionik ima Mladen, skoro je postavio slike svoje kotlarnice pa se tu vidi, a mozes da ga vidis na ovom linku
 
0

pexi77

Član broj: 330327
Poruke: 39



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.12.2015. u 21:34 - pre 101 meseci
@dusanmijat Cekam odgovor, pa ako moze, podesicu kao sto ste mi i rekli. Kod Vas je ipak drugaciji sistem, druga elektronika, a po svemu sudeci deluje i bolje uigrano, a samim tim i iskoriscenije nego kod mene.
@mladen.jovic Ako ste mislili na moj sistem, onda vec imam ugradjenu pumpu u kotlovski krug, tj pumpa je dosla uz sam kotao ili bolje receno, u samom kotlu je. Nije mi jasno koji senzor od TrmRglt da stavim na povratnu cev koja ide u kotao. Ovo pitam, pod uslovom da je ponudjeno resenje od Vas dato za moj sistem. Nije mi jasno zbog toga, sto jedini logican izbor za senzor na koji ste mislili je onaj koji pali pumpu u radijatorskom kad je postignuta odredjena temperatura u kotlu. Ali, po Zmajdinovom upustvu, kotlovska sonda se postavlja u cauru u kotlu gde se nalazi sonda elektronike kotla, ili da se pricvrsti za potisni vod kotla plasticnom vezicom ili aluminijumskom trakom.
Ja sam se ovog pravila i drzao i postavio sam sondu na potisni vod kotla, pa mi je zbog toga neobican Vas predlog, sto ne znaci da nije dobar i da u principu i on radi i daje potrebne rezultate.

[Ovu poruku je menjao pexi77 dana 15.12.2015. u 22:51 GMT+1]
ThermoFLUX Interio20
 
0

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
*.adsl-2.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.12.2015. u 21:49 - pre 101 meseci
Jeste, na vas sam mislio. Pa ovako: TrmRglt ce da kontrolise T povrata u kotao i tako ce da otvara i zatvara mesni. Kotlovska pumpa obezbedjuje ujednacenu T na potisu i povratu u kotao kada je mesni zatvoren. Kada se postigne 60*C na povratu i kada se radijatorska pumpa upali i mesni pocne da otvara, onda TrmRglt kontrolise T povrata i polako se otvara kako raste T u kotlu i sva toplavoda tada ide direkt u radijatore, a povrat je obezbedjen na 60, dok je u trenutku kada je mesni otvoren T u kotlu za 7-10 stepeni visa od povrata. Znaci povrat je 60, mesni se polako otvara i tezi da dostigne zadatu radijatorsku t. Kada dostigne zadatu radijatorsku, onda nastavlja da zagreva kotao sve dok sobni termostat ne iskljuci grejanje ili dok se kotao ne ugasi kada dodje do zadate t od recimo 80*C. To Tako najbolje radi, ja to garantujem! Ispunjeni su svi uslovi, a to su: Nema pothladjivanja kotla, T u kotlu jako brzo 67, povrat u kotao minimum 60, kada se ugasi grejanje, mesni se polako zatvara i nikada ne padne t u kotlu ispod 60. Kotao startuje sa 60 i jako brzo krece da greje radijatore. Nema kondenzacije i sagorevanje je maksimalno na toj kotlovskoj T.
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
 
0

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
*.adsl-2.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.12.2015. u 22:00 - pre 101 meseci
TrmRglt ima dva senzora i kontakte koji pale i gase pumpu u radijatorskom krugu. Po uputstvu, jedan senzor se stavlja na polazni vod prema radijatorima posle mesnog i pumpe, a drugi se stavlja u kotlovsku sondu i na osnovu kotlovske T pali pumpu i otvara mesni ventil. E sada, ja tvrdim i dajem glavu na sto da svi oni koji imaju pumpu i u kotlovskom krugu pored one obavezne u radijatorskom, treba taj senzor koji inace ide u kotlovsku cauru da stave na povratnu cev u kotao i da nameste da se pumpa i mesni aktiviraju na 60*C, dok zadata kotlovska T treba da bude izmedju 75 i 80*C. Ako je na povratu u kotao obezbedjeno 60, onda ce na potisu da bude minimum 67-68 i onda radijatori vec pocinju da greju uveliko, a kotao zasticen skroz! Znaci cim se obezbedi 60 na povratu, mesni polako pocinje da se otvara i da propusta postepeno toplu vodu u radijatore dok ne dostigne zadatu radijatorsku t preko senzora na cevi od radijatorskog potisa. Kada postigne radijatorsku t, onda nastavlja da greje kotao. Tako je kod mene i ja vam garantujem svojom glavom da je to ubedljivo najbolje resenje za one koji imaju pumpu u kotlovskom krugu! Oni koji nemaju, pod hitno da je ugrade, jer ce sistem da poboljsaju drasticno! Do tada neka senzor bude u kotlovskoj cauri. Ja sam sve ovo probao i video kako radi i sada vam prenosim svoje iskustvo! Kada nema pumpe u kotlovskom krugu, onda dok se mesni otvara i zatvara, kotao se neravnomerno zagreva, a i radijatori takodje. Mesni radi levo desno i t u kotlu naglo raste, pa pada, pa opet raste, pa pada i tako 2-3 puta. Sa kotlovskom pumpom i senzorom na povratu, to radi savrseno izbalansirano!
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
 
0

pexi77

Član broj: 330327
Poruke: 39



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.12.2015. u 22:10 - pre 101 meseci
@mladen.jovic Procitao sam vase iskustvo i ne sumnjam da niste u pravu. Cak sta vise, provericu vase tvrdnje ovih dana, i nadam se istom zakljucku kao i Vi. Hvala Vam na odgovoru i savetu. Sve sto ste napisali stoji i ima logike, a kod Vas se dokazalo i u praksi. Vidim da saradjujete sa Zmajdinom, pa ako je on saglasan, trebalo bi vasu tvrdnju da upise u upustvo koje ide uz TrmRglt 1.1. U prevodu, ako sistem pored cetvorokrakog mesnog, ima pumpu u kotlovskom i pumpu u radijatorskom, da se kotlovska sonda postavi na povrat u kotao. Takodje, jos jednom da ponovim, uradicu po Vasem upustvu pa cu napisati utiske.
ThermoFLUX Interio20
 
0

s26mar
Marko Stankovic
student
Žitorađa

Član broj: 276508
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.12.2015. u 22:45 - pre 101 meseci
@pexi77
Extra ti izgleda kotlarnica, bas si sve to dobro skockao. Jedina mana je mali spremnik kotla.
Postoji li sansa da se nabudzi neki spremnik na ThermoFlux Interio?
 
0

pexi77

Član broj: 330327
Poruke: 39



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.12.2015. u 23:16 - pre 101 meseci
@s26mar Hvala. Nije moglo bolje od ovoga, eventualno je mogao da se doda termometar na povratu i jos jedan ventil za zatvaranje na povratu, tacno preko puta pumpe u radijatorskom krugu. To je neko moje misljenje sa ove vremenske tacke gledista. Ogranicen sam prostorom, a kotao se samo naizgled nalazi u kotlarnici. U stvari to je kuhinja, i kotao se nalazi samo sa suprotne strane od kuhinjskih elemenata, sporeta, frizidera i zamrzivaca, i zauzeo je mesto u cosku. Ostalo je jos moleri da zakrpe rupe od odzaka, tj od dimnjace koja izlazi iz zida i matica koje pricvrscuju dimnjak. To mi bode oci, ali ce da saceka prolece i drugu sezonu. Kotao mi se svideo zbog kompaktnih dimenzija, a za spremnik sam se pomirio da je mali. Svega 30kg peleta staje u njega, i treba da se bas lepo sloze tih 30kg. Ne postoji nikakva sansa da se nabudzi za veci kapacitet. Ali to i nije neki problem. Da ne bude da ga samo hvalim, ali cinjenica je da mora stalno da ima u njemu pola, nikako manje, samo vise peleta u spremniku. Najcesce mi je prijavljivalo gresku nedostatak peleta, a u spremniku ga ima. Fazon je u tome sto ostane sa strane, a sredina se trosi. Zato je potrebno povremeno baciti pogled na spremnik i nabaciti rukom prema sredini pelet, u slucaju da vas mrzi da dodajete drugu vrecu peleta. I da, iznenadio sam se da kotao ipak odaje vise toplote na vratima nego sto sam se nadao. Ne smeta nista, samo sam radijator koji stoji u kuhinji zatvorio, jer je za sada, toplota koju odaje kotao dovoljna za taj prostor.
ThermoFLUX Interio20
 
0

s26mar
Marko Stankovic
student
Žitorađa

Član broj: 276508
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.12.2015. u 23:26 - pre 101 meseci
@pexi77

Ja mislio kotlarnica, zato sto ne vidim nista okolo. On je i predvidjen da stoji u kuci, fazon etaznog grejanja. Steta sto ovaj displej i elektronika nisu napred pa bi mogao da se napravi neki spremnik na sam kotao odozgo. Dobar majstor ti ovo sve ugradio, deluje bas pedantno.
 
0

jardol1
vitez bih

Član broj: 331614
Poruke: 26
..ireless.vitez.global.net.ba.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.12.2015. u 06:26 - pre 101 meseci
Citat:
mladen.jovic:
TrmRglt ima dva senzora i kontakte koji pale i gase pumpu u radijatorskom krugu. Po uputstvu, jedan senzor se stavlja na polazni vod prema radijatorima posle mesnog i pumpe, a drugi se stavlja u kotlovsku sondu i na osnovu kotlovske T pali pumpu i otvara mesni ventil. E sada, ja tvrdim i dajem glavu na sto da svi oni koji imaju pumpu i u kotlovskom krugu pored one obavezne u radijatorskom, treba taj senzor koji inace ide u kotlovsku cauru da stave na povratnu cev u kotao i da nameste da se pumpa i mesni aktiviraju na 60*C, dok zadata kotlovska T treba da bude izmedju 75 i 80*C. Ako je na povratu u kotao obezbedjeno 60, onda ce na potisu da bude minimum 67-68 i onda radijatori vec pocinju da greju uveliko, a kotao zasticen skroz! Znaci cim se obezbedi 60 na povratu, mesni polako pocinje da se otvara i da propusta postepeno toplu vodu u radijatore dok ne dostigne zadatu radijatorsku t preko senzora na cevi od radijatorskog potisa. Kada postigne radijatorsku t, onda nastavlja da greje kotao. Tako je kod mene i ja vam garantujem svojom glavom da je to ubedljivo najbolje resenje za one koji imaju pumpu u kotlovskom krugu! Oni koji nemaju, pod hitno da je ugrade, jer ce sistem da poboljsaju drasticno! Do tada neka senzor bude u kotlovskoj cauri. Ja sam sve ovo probao i video kako radi i sada vam prenosim svoje iskustvo! Kada nema pumpe u kotlovskom krugu, onda dok se mesni otvara i zatvara, kotao se neravnomerno zagreva, a i radijatori takodje. Mesni radi levo desno i t u kotlu naglo raste, pa pada, pa opet raste, pa pada i tako 2-3 puta. Sa kotlovskom pumpom i senzorom na povratu, to radi savrseno izbalansirano!


Mladen
Svaka cast jesi uporan.
Tvoja obicna pumpa u kotlovskom krugu ,nepravi nikakav problem
Pametnoj pumpi u radijatorskom krugu, mislim nepravijoj osilacije u radu sad,i prije dok je bila sama
U citavom sistemu.
Mislim da si ti u pravu'jer definitivno sa jednom pumpom u krugu radijatora problem je u krugu kotla.
E sad za znalce gdje stavit jacu pumpu ako su dvije obicne ,a gdje pametnu pumpu ako je jedna obicna ,a jedna pametna?.?.?.??.?...?
TOPLING
 
0

DBobo

Član broj: 120975
Poruke: 131
*.crnagora.net.



+11 Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.12.2015. u 07:51 - pre 101 meseci
Centrometal PELTEC 36 KW i ThermoFlux Peeling Eco 35 KW razlika je u cjeni oko 1000 €, je li tolika razlika među njima? Da li uopšte ima neke razlike? Volio bih da mi pomognete u izboru. Mislim da je bolje uzeti Thermo Flux i spremink?
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.12.2015. u 07:53 - pre 101 meseci
Zmajdinova elektronika koliko ja znam otvara mesni na 60C, automatski gasi na 59 mesni i pumpu ako je ukljucena preko njega. Naravno 60C sami zadajemo ili vec koliko hocemo. Mali kotlovi koji imaju malu litrazu ne mogu da se nasteluju kako hocemo bar dva do tri sata. Vec provereno. Drugo i da imate trecu sondu koja ce da drzi 60C u povratnoj grani u kotlovskom krugu, imamo problem najverovatnije da je mesni zatvoren i radijatori hladni. To sve super radi sa kotlovima vecih litraza. Druga varijanta akumulator toplote od 500l i onda bi sve moglo da funkcionise sa kotlovima malih litraza.
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.12.2015. u 08:22 - pre 101 meseci
Ako nemas akumulator toplote po meni je nepotreban eco pelling. Uzmi Pelling.
Razlika u 1000 eur moze da bude i opravdana ako uzmemo u obzir automatsko ciscenje turbulatora, resetke, skuplju automatiku ako je skuplja. Dodatni motor za ciscenje resetke. Moguce da ta razlika nije 1000eur ali inovacija se placa a i konfor.
Thermoflux napokon izbacuje osiromasenu verziju novog kotla. Izbacuju lamda sonde, elektroniku koja je enormno skupa. Izbacuju zvezda sistem sa puzem za ubacivanje peleta. Kotao ce biti slican centrometalovom pel tec-u. Elektronika je Zmajdiniva tj Italijanska Tiem. Samo veci displej, novija. Cena jeftinija duplo nego sto je planirana prvobitna verzija. Cekam do kraja godine da izbave cenu a mozda jedan i dovezem kod sebe.
Bice jeftiniji nego pel tec. Tako su mi bar rekli.
Jeduna razlika u odnosi na prvobitnu verziju je vecu rezerviar. 250kg peleta. Nije sastavni deo kotla.
 
0

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.12.2015. u 12:31 - pre 101 meseci
Koga zanima prepravak uljnog gusnatog kotla na pelet plamenik sa mogučnošću regulacije konstantne temperature polaznog voda,dakle uvijek ima potrebne vruče vode kad i koliko radijatorima treba da održavaju potrebnu zadanu temperaturu objekta,zaštita kotla od pothlađivanja te regulacija tempreature grijanog prostora iz objekta koji se grije,autonomiju kotla od sedam dana a sa svim time grije se 180 kvm neizoliranog objekta + 150 litara sanitarne tople vode u režimu rada 24 sata na nočnoj temperaturi od 21,5*C i dnevne 22,1*C sa snagom plamenika 9~13 kW i potrošnjom do maksimalno dvijeipol vreče peleta i sve to za cca. 1000 eura neka potraži moje postove,priložene su i fotografije sa opisom,
Peltec18~35 je svemirski brod naspram spomenutog kotla za usporedbu tj. slobodnim riječnikom rečeno kao BMW da uspoređujete sa TASovim Golfom-sa jednim i drugim se može voziti ali za užitak/mogučnosti/komociju u vožnji cijena je sa razlogom različita pa tko si što od toga može priuštiti

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 16.12.2015. u 13:44 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 16.12.2015. u 13:47 GMT+1]
 
0

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
*.adsl-2.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.12.2015. u 13:02 - pre 101 meseci
Citat:
jardol1:
Citat:
mladen.jovic:
TrmRglt ima dva senzora i kontakte koji pale i gase pumpu u radijatorskom krugu. Po uputstvu, jedan senzor se stavlja na polazni vod prema radijatorima posle mesnog i pumpe, a drugi se stavlja u kotlovsku sondu i na osnovu kotlovske T pali pumpu i otvara mesni ventil. E sada, ja tvrdim i dajem glavu na sto da svi oni koji imaju pumpu i u kotlovskom krugu pored one obavezne u radijatorskom, treba taj senzor koji inace ide u kotlovsku cauru da stave na povratnu cev u kotao i da nameste da se pumpa i mesni aktiviraju na 60*C, dok zadata kotlovska T treba da bude izmedju 75 i 80*C. Ako je na povratu u kotao obezbedjeno 60, onda ce na potisu da bude minimum 67-68 i onda radijatori vec pocinju da greju uveliko, a kotao zasticen skroz! Znaci cim se obezbedi 60 na povratu, mesni polako pocinje da se otvara i da propusta postepeno toplu vodu u radijatore dok ne dostigne zadatu radijatorsku t preko senzora na cevi od radijatorskog potisa. Kada postigne radijatorsku t, onda nastavlja da greje kotao. Tako je kod mene i ja vam garantujem svojom glavom da je to ubedljivo najbolje resenje za one koji imaju pumpu u kotlovskom krugu! Oni koji nemaju, pod hitno da je ugrade, jer ce sistem da poboljsaju drasticno! Do tada neka senzor bude u kotlovskoj cauri. Ja sam sve ovo probao i video kako radi i sada vam prenosim svoje iskustvo! Kada nema pumpe u kotlovskom krugu, onda dok se mesni otvara i zatvara, kotao se neravnomerno zagreva, a i radijatori takodje. Mesni radi levo desno i t u kotlu naglo raste, pa pada, pa opet raste, pa pada i tako 2-3 puta. Sa kotlovskom pumpom i senzorom na povratu, to radi savrseno izbalansirano!


Mladen
Svaka cast jesi uporan.
Tvoja obicna pumpa u kotlovskom krugu ,nepravi nikakav problem
Pametnoj pumpi u radijatorskom krugu, mislim nepravijoj osilacije u radu sad,i prije dok je bila sama
U citavom sistemu.
Mislim da si ti u pravu'jer definitivno sa jednom pumpom u krugu radijatora problem je u krugu kotla.
E sad za znalce gdje stavit jacu pumpu ako su dvije obicne ,a gdje pametnu pumpu ako je jedna obicna ,a jedna pametna?.?.?.??.?...?



Meni ne pravi nikakve probleme, obicnu pumpu staviti u kotlovski krug, a pametnu u radijatorski.
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
 
0

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
*.adsl-2.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.12.2015. u 13:07 - pre 101 meseci
Citat:
vasic74:
Zmajdinova elektronika koliko ja znam otvara mesni na 60C, automatski gasi na 59 mesni i pumpu ako je ukljucena preko njega. Naravno 60C sami zadajemo ili vec koliko hocemo. Mali kotlovi koji imaju malu litrazu ne mogu da se nasteluju kako hocemo bar dva do tri sata. Vec provereno. Drugo i da imate trecu sondu koja ce da drzi 60C u povratnoj grani u kotlovskom krugu, imamo problem najverovatnije da je mesni zatvoren i radijatori hladni. To sve super radi sa kotlovima vecih litraza. Druga varijanta akumulator toplote od 500l i onda bi sve moglo da funkcionise sa kotlovima malih litraza.



Ne treba vam treca sonda na TrmRglt, vec samo za sve one koji imaju kotlovsku pumpu pored radijatorske, senzor koji inace po uputstvu ide u cauru kotla, staviti na povratnu cev u kotao i namestiti t na 60-63*C, zavisi od samog kotla i njegove litraze, kao i od brzine kotlovske pumpe, ali na 60 nema greske. Licno cu ovo da preporucim Zmajdinu da tako napise u uputstvu, jer je to tako bolje. A eventuelna treca sonda treba da bude spoljni senzor koji ce da pravi krivu grejanja na osnovu spoljne T. PS. I mali kotlovi ce sada stabilno da rade, to je 100% ako uradite ovako!
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.12.2015. u 16:28 - pre 101 meseci
TrmRglt 1.3 (će da) ima tri sonde, kontrolisaće dve pumpe i slušaće 2 termostata. Hardver je napravljen, softver se (još) piše. Odmah za njim dolazi TrmRglt 2.x sa šest sondi, tri pumpe i dva mešna ventila. I z njega je hardverski deo već urađen, ima k tome dva-tri meseca, ama ne postizva se.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

arkadija
Spasovski Boro
Skopje

Član broj: 327121
Poruke: 90
77.28.14.*



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.12.2015. u 16:30 - pre 101 meseci
Definitivno, slaba pumpa u kotlovskom krugu daje bolju cirkulaciju ( od gravitacjiske koja nije dovoljna za dobar balans ), amortizira hladni povrat iz radijatorskog kruga i stabilizira rad kotla, mesni ventil radi u boljem ritmu i signalna crta je bliza nultom polozaju t.j blize je 1/3 i tek samo tu i tamo nesto brljavi malo levo malo desno ali nema vecih odstupanja kao prije kada je crta isla i preko pola. Rezultat svega je stabilniji rad kotla i manji utrosak peleta.
Sto se peleta tice
boljevacki bioenergi je pun kore i vlaznost mu je visoka, stvara sljaku koja je doduse mekana, pepo koliko hoces, kaloricnost mu je slaba i samim tim utroska je veci
jablanicki moca stvara tvrdu sljaku, malo pepela ali mi je zato zamastio turbolatore tako da mi je trebalo celo prepodne da ocistim kotao, kaloricnost mu je u redu inace na kesi je oznaka A1
sparrow mi ja za sada najprikladniji A2 je, kaloricnost je u redu , daje malo pepela, sljaka je mekana ali ipak prisutna
testirano pod istim zadatim uslovima rada kotla, po 10 vreca od svakog u seriji, najvecu sobnu t i najduze je radio sa sparrow 74 sata sto je cca 2,03 kg/h, najslabije boljevacki samo 65 sati cca 2,31 kg/h.
sve na kraju ovisi o kvalitetu peleta, a on je na nasu zalost veoma sumnjiv i nestabilan ....
pozz
Thermoflux Pelling 25 ECO
250 m3, prizemlje 115 m3 aktivno 22-23* , sprat 135 m3 odrzavanje 19-20*
regulacija po spoljnoj T:Esbe CRC 141;4k:Esbe VRG 141, termoglave na svim radijatorima
pumpa u rad.krugu:Wilo Stratos Pico 1-6, pumpa u kot.krugu:Grundfos 25-4
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7705615 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.