Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7655416 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lavbanjalucki
bogoljub ivanic
Rad na određeno vreme u svojoj firmi
"Šumadija"
Banjaluka

Član broj: 298647
Poruke: 229



+21 Profil

icon Re: Grejanje na pelet17.12.2015. u 22:15 - pre 100 meseci
Citat:
Borivoje80:
Drugari,
molim za malu pomoc oko podesavanja :) Ugradili smo kotao Topling Prnjavor 25 kw, pelet biopoint, sve radi savrseno, grejemo 130 m2 bez izolacije. Sledece godine planiram da ugradim mesni ventil i elektronku a do tada cackam kotao. Podesio sam max temp 53 stepena, diferencija 13, kotao radi na najslabijoj snazi, 1 od 3, pumpu koja je na povratnom vodu sam namestio da vrti non stop. Od 20.10. do danas smo potrosili oko 1200 kg peleta.
Znam da je najbolja varijanta mesni ventil i elektronika ali to planiram sledece godine.
Da li neko ima savet za drugacije podesavanje ili je ovo ok?
Pozdrav svima.

Čestitam na izboru.Na tom kotlu sam "doktorirao".Šta god ti treba slobodno se obrati.Kod mene radi već 8-u sezonu,nikad se ni "nakašljao" nije.Doduše,kod mene je 50KW u kombinaciji sa akumulatorom "domaće proizvodnje", MAde in Republika Srpska.
 
0

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
*.adsl-2.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet17.12.2015. u 22:19 - pre 100 meseci
Citat:
k.i.z.a:
Sve sam probao ali ne funkcionise. Izigravao sam pogon mesnog ventila i to je u redu, vrlo lako ja nastelujem 40*C ka radijatorima ali onda gorionik brzo dostigne njegovu zadatu temperaturi i ugasi se. Pumpa nastavlja da da vrti vodu i opet i rashladi u kotlu. Onda gorionik opet pali i radi dok ponovo ne stigne do zadate temperature pa ugasi. A to stalno paljenje i gasenje gorionika povecava potrosnju i smanjuje vreme rada na max snazi koja jedino daje ucinak.
Morao bi biti gorionik koji smanji snagu na min i odrzava plamem a to centrometalov gorionik ne moze.


Jedino i najbolje resenje je da ugradite akumulator toplote i resicete sve probleme. Imacete bolji sistem nego bilo ko bezakumulatora. To je vrh i nema bolje!
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
 
0

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
*.adsl-2.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet17.12.2015. u 22:26 - pre 100 meseci
Citat:
dusanmijat:
Citat:
zmajdin:
Citat:
dusanmijat: ... I zmajdinovo ćutanje po ovom pitanju trebalo bi nešto da znači???

Iju! 'El to neka prozivka?

TrmRglt 1.1 može da kontroliše radijatorski krug, a može i kotlovski, ali oba u isto vreme ne može. Ima tri moda: "rdr" - radijatorsli krug vs. kotao, "sbr" - kontrola radijatorskog kruga vs. akumulator/sabirnik toplote i "pdn" - za podno grejanje.

Apsolitno nema veze kako se koristi, brzina otvaranja/zatvaranja zavisi isključivo od razlike izmeću zadate i ostvarene temperature.


Nije bila ni pomisao u tom pravcu a kamoli prozivka sa lošim namjerama. Samo sam očekivao obrazloženje iz prve ruke za regulaciju koju ti proizvodiš i prodaješ. Dosta ljudi nije baš shvatila namjenu i način kako radi a željeli bi. Nije baš zgodno kad naš Mladen kaže da pri ugradnji tvoje regulacije treba kotlovsku sondu postaviti na povrat kotla jer se tada ventil otvara mnogo sporije i otvara ga postepeno Ljudi se zbune i očekuju nešto a to ne dobiju



Uslov da se sonda stavi na kotlovski povrat je da postoji kotlovska pumpa! U suprotnom ne radi kako treba. Drugi uslov je da se kotlovska pumpa pali na sto nizoj T ili da radi non stop. Treca stvar je da se radijatorska pumpa pali i gasi u odredjenom histerezisu od recimo 3 stepena, da nebi doslo do paljenja i gasenja iste u okviru 1 stepena. Ili da i ona radi stalno kao kod mene. Ako se sve ovo ispuni, mora da radi dobro.
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
 
0

lavbanjalucki
bogoljub ivanic
Rad na određeno vreme u svojoj firmi
"Šumadija"
Banjaluka

Član broj: 298647
Poruke: 229



+21 Profil

icon Re: Grejanje na pelet17.12.2015. u 22:34 - pre 100 meseci
[quote]mladen.jovic:
TrmRglt ima dva senzora i kontakte koji pale i gase pumpu u radijatorskom krugu. Po uputstvu, jedan senzor se stavlja na polazni vod prema radijatorima posle mesnog i pumpe, a drugi se stavlja u kotlovsku sondu i na osnovu kotlovske T pali pumpu i otvara mesni ventil. E sada, ja tvrdim i dajem glavu na sto da svi oni koji imaju pumpu i u kotlovskom krugu pored one obavezne u radijatorskom, treba taj senzor koji inace ide u kotlovsku cauru da stave na povratnu cev u kotao i da nameste da se pumpa i mesni aktiviraju na 60*C, dok zadata kotlovska T treba da bude izmedju 75 i 80*C. Ako je na povratu u kotao obezbedjeno 60, onda ce na potisu da bude minimum 67-68 i onda radijatori vec pocinju da greju uveliko...
Mladene,sve sam pažljivo pročitao i slažem se sa svim ali???
Šta ćemo ako nam je potrebna polazna temp. 50*C (samim tim povratna je oko 40,recimo)? Da li ova situacija nešto menja u tvom pristupu ovoj problematici?
Inače,nemamTrmrglt niti bilo šta slično,imam pumpu u kotlovskom i pumpu(dve) u radijatorskom krugu,trokraki mešajući.

 
0

lavbanjalucki
bogoljub ivanic
Rad na određeno vreme u svojoj firmi
"Šumadija"
Banjaluka

Član broj: 298647
Poruke: 229



+21 Profil

icon Re: Grejanje na pelet17.12.2015. u 22:39 - pre 100 meseci
Citat:
DBobo:
Centrometal PELTEC 36 KW i ThermoFlux Peeling Eco 35 KW razlika je u cjeni oko 1000 €, je li tolika razlika među njima? Da li uopšte ima neke razlike? Volio bih da mi pomognete u izboru. Mislim da je bolje uzeti Thermo Flux i spremink?

Centrometal-ni u snu! Bezobrazno skupi.(moje mišljenje).
 
0

pexi77

Član broj: 330327
Poruke: 39



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet17.12.2015. u 22:45 - pre 100 meseci
@mladen.jovic Imam pumpu u kotlovskom krugu, i ona je sastavni deo kotla. Programirana je da se uključuje kad kotao postigne 50C. Ispod toga ne može, a ne znam i da li bi i valjalo. Probao sam sa prvim parametrom gde sam podesio temperaturu uključenja pumpe na 60C u radijatorskom. Kotao je dostigao 73C zadanih, prešao +2C i krenuo u hladjenje. Pumpa se nije uključila:-\ . Smanjio sam zatim na 55C, kotao ponovo krenuo sa radom, došao do 70C i pumpa se uključila. E, onda kreće igranka bez prestanka. Krenuo je da se otvara mešni, u kotlu 72C, sonda posle pumpe počela da diže temperaturu sa 19 do 31C, i pumpa se ugasi. Ja u čudu, temperatura u kotlu počela da opada, i pumpa se ponovo uključila!!! Vidim ja da ovo mora neko pametniji da dokuči, a ja da se batalim nečeg što neće da radi kako sam se nadao. Vratio sam sondu na potis, i sve je po starom. Tako da nedostatak početničke sreće i strpljenja, ostavio je pokušaj za neki drugi put.
ThermoFLUX Interio20
 
0

bsinzar
Bela Crkva

Član broj: 331182
Poruke: 37



Profil

icon Re: Grejanje na pelet17.12.2015. u 22:46 - pre 100 meseci
Pozdrav ljudi
Koristim Centrometalov pelet set 25kw za svega stotinak m2,cetvorokraki mesni ventil bez automatike (dok zmajdin ne napravi resenje za Centrometal) podesen na pola,pumpa u radijatorskom krugu,sobni termostat u dnevnom boravku podesen na 21 stepen koji ukljucuje i iskljucuje pumpu,termoglave postavljene u 2 spavace sobe i hodniku... Dolazio je zmajdin sa sinom u Novembru i smanjio parametre na gorioniku i od tada manje trosi,ali i dalje previse! Dok je ovakvo vreme,dnevne T oko 5 stepeni,preko dana se grejemo klima uredjajima,da bi pristedeli pelet za hladnije dane,a kotao ukljucujemo oko 16-17h i radi do ponoci. Za to vreme potrosi izmedju 18 i 20kg na snazi 3 i 4 od mogucih 6... Bice i hladnije,pa ce sigurno trositi i vise,tako da se uzdam u zmajdina i njegov pronalazak resenja za ekonomicnije grejanje... Znam da je akumulator toplote za sada mozda i jedino resenje za Centrometal,ali je trenutno prevelika investicija. Ako neko ima bilo kakav savet,uvek je dobrodosao!

Centrometal pelet set 25 kw,zamenjena kotlovska
regulacija,esbe 4-kraki mesni ventil + TrmRglt
pumpe u kotlovskom i radijatorskom krugu
grejna povrsina 100 m2,stiropor 5 cm,tavanska
ploca 10 cm staklene vune
 
0

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
*.adsl-2.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet17.12.2015. u 23:04 - pre 100 meseci
[quote]lavbanjalucki:
Citat:
mladen.jovic:
TrmRglt ima dva senzora i kontakte koji pale i gase pumpu u radijatorskom krugu. Po uputstvu, jedan senzor se stavlja na polazni vod prema radijatorima posle mesnog i pumpe, a drugi se stavlja u kotlovsku sondu i na osnovu kotlovske T pali pumpu i otvara mesni ventil. E sada, ja tvrdim i dajem glavu na sto da svi oni koji imaju pumpu i u kotlovskom krugu pored one obavezne u radijatorskom, treba taj senzor koji inace ide u kotlovsku cauru da stave na povratnu cev u kotao i da nameste da se pumpa i mesni aktiviraju na 60*C, dok zadata kotlovska T treba da bude izmedju 75 i 80*C. Ako je na povratu u kotao obezbedjeno 60, onda ce na potisu da bude minimum 67-68 i onda radijatori vec pocinju da greju uveliko...
Mladene,sve sam pažljivo pročitao i slažem se sa svim ali???
Šta ćemo ako nam je potrebna polazna temp. 50*C (samim tim povratna je oko 40,recimo)? Da li ova situacija nešto menja u tvom pristupu ovoj problematici?
Inače,nemamTrmrglt niti bilo šta slično,imam pumpu u kotlovskom i pumpu(dve) u radijatorskom krugu,trokraki mešajući.


Polazna iz kotla 50*C? Pa to ne moze tako. Mora bar 75-80
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
 
0

sajkatava
zvezdara

Član broj: 326009
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Grejanje na pelet17.12.2015. u 23:09 - pre 100 meseci
Kotao Toby 12b,4kraki-mesni,pumpa,nepovratni ventil...bas tim redom...i nista vise.Zadata kotlovska 76,u radijatorskom krugu ide 48-52 C.Pumpa se pali na 69,a gasi na 68'Temperatura u kuci 23 stepeni,termoglave{uglavnom}uz sobni {vremensko-temperaturni}.Nije mi tesko da jednom mesecno korigujem mesni.Sve radi perfektno...problem su mi dimni koji i posle ciscenja idu do170C.Kotao posle izbalans.temp.radi uglavnom u H2O=1 ili u snazi 2,retko ode u snagu 3 i tu ostane kratko 4,5 min.ne vise.Ja od ovoga ne trazim ni vise ni bolje.Mozda bi jos nekom odgovarala ova prosta kombinacija.Grejem 1oom2,bez ikakvih dodatnih ulaganja,,,ovo mi je treca sezona. Pozdrav
KEPO MC -20,..210m2,...4-kraki ručni+trokraki zaštitni
mešni ventil,stiropor 15cm
na zadnjoj ploči,5cm stiropor na zidovima(fasada),alu
i pvc stolarija..
 
0

lavbanjalucki
bogoljub ivanic
Rad na određeno vreme u svojoj firmi
"Šumadija"
Banjaluka

Član broj: 298647
Poruke: 229



+21 Profil

icon Re: Grejanje na pelet17.12.2015. u 23:11 - pre 100 meseci
Citat:
k.i.z.a:
Sve sam probao ali ne funkcionise. Izigravao sam pogon mesnog ventila i to je u redu, vrlo lako ja nastelujem 40*C ka radijatorima ali onda gorionik brzo dostigne njegovu zadatu temperaturi i ugasi se. Pumpa nastavlja da da vrti vodu i opet i rashladi u kotlu. Onda gorionik opet pali i radi dok ponovo ne stigne do zadate temperature pa ugasi. A to stalno paljenje i gasenje gorionika povecava potrosnju i smanjuje vreme rada na max snazi koja jedino daje ucinak.
Morao bi biti gorionik koji smanji snagu na min i odrzava plamem a to centrometalov gorionik ne moze.

jedan dobar akumulator toplote bi ti rešio problem.Kod tebe je tipičan slučaj predimenzionisanosti sistema.Ja sam imao isti problem i rešio sam ga sa akumulacijom.Inače,tri i po vreće peleta za taj prostor???ne da je mnogo kume. U Zemunu smo postavili jednog "Toplinga" 25KW,greje oko 360 kvm,danas je potrošio malo manje od 4 džaka.

 
0

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
*.adsl-2.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet17.12.2015. u 23:11 - pre 100 meseci
Citat:
pexi77:
@mladen.jovic Imam pumpu u kotlovskom krugu, i ona je sastavni deo kotla. Programirana je da se uključuje kad kotao postigne 50C. Ispod toga ne može, a ne znam i da li bi i valjalo. Probao sam sa prvim parametrom gde sam podesio temperaturu uključenja pumpe na 60C u radijatorskom. Kotao je dostigao 73C zadanih, prešao +2C i krenuo u hladjenje. Pumpa se nije uključila:-\ . Smanjio sam zatim na 55C, kotao ponovo krenuo sa radom, došao do 70C i pumpa se uključila. E, onda kreće igranka bez prestanka. Krenuo je da se otvara mešni, u kotlu 72C, sonda posle pumpe počela da diže temperaturu sa 19 do 31C, i pumpa se ugasi. Ja u čudu, temperatura u kotlu počela da opada, i pumpa se ponovo uključila!!! Vidim ja da ovo mora neko pametniji da dokuči, a ja da se batalim nečeg što neće da radi kako sam se nadao. Vratio sam sondu na potis, i sve je po starom. Tako da nedostatak početničke sreće i strpljenja, ostavio je pokušaj za neki drugi put.

Uh to je malo nezgodno. Kotlovska pumpa se kasno pali i onda ne stigne da promesa vodu u kotlu, a na potisu iz kotla vec preko 70*C dok na povratu nema jos 60. Kotlovska pumpa bi morala da se pali na 30-35*C da sto ranije krene da mesa vodu u kotlu, kako bi se ravnomerno zagrevala. E onda ono sto sam napisao ima smisla. Ovako tesko. Probao sam i ja to da mi se kotlovska pumpa pali kasnije, ali nije bilo dobro. To su mi sugerisali Bore i Grejac i kada sam ih poslusao i stavio da se sto pre pali kotlovska pumpa, na 35*C, dobio sam ono sto sam zeleo. Kotlovsku T zadajte barem 75-80*C. Kod mene je 80
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
 
0

lavbanjalucki
bogoljub ivanic
Rad na određeno vreme u svojoj firmi
"Šumadija"
Banjaluka

Član broj: 298647
Poruke: 229



+21 Profil

icon Re: Grejanje na pelet17.12.2015. u 23:24 - pre 100 meseci


[/quote]
Polazna iz kotla 50*C? Pa to ne moze tako. Mora bar 75-80[/quote]

A šta da radim sa 75-80*C? Otvorim prozore ili???
 
0

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
*.adsl-2.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet17.12.2015. u 23:27 - pre 100 meseci
Pa da li imate mesni ventil? Ako nemate mesni, dzaba sve.

Izvinjavam se, nismo se dobro razumeli... Polazna ka radijatorima je 50? Imate akumulator?

[Ovu poruku je menjao mladen.jovic dana 18.12.2015. u 00:57 GMT+1]
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
 
0

s26mar
Marko Stankovic
student
Žitorađa

Član broj: 276508
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet17.12.2015. u 23:46 - pre 100 meseci
@sajkatava

I meni visoka temperatura izlaznih gasova. Kontam da moze da nabije tu temperaturu ako dimnjak pravi veliku promaju.
 
0

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
*.adsl-2.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet17.12.2015. u 23:58 - pre 100 meseci
Citat:
lavbanjalucki:



Polazna iz kotla 50*C? Pa to ne moze tako. Mora bar 75-80[/quote]

A šta da radim sa 75-80*C? Otvorim prozore ili???
[/quote]


Izvinjavam se, nismo se dobro razumeli... Polazna ka radijatorima je 50? Imate akumulator?
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
 
0

sajkatava
zvezdara

Član broj: 326009
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Grejanje na pelet17.12.2015. u 23:59 - pre 100 meseci
Citat:
s26mar: @sajkatava

I meni visoka temperatura izlaznih gasova. Kontam da moze da nabije tu temperaturu ako dimnjak pravi veliku promaju.
Dimnjak je fi 200 i"proteze"se kroz 3 etaze+tavan
KEPO MC -20,..210m2,...4-kraki ručni+trokraki zaštitni
mešni ventil,stiropor 15cm
na zadnjoj ploči,5cm stiropor na zidovima(fasada),alu
i pvc stolarija..
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
*.eblcom.ch.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.12.2015. u 04:00 - pre 100 meseci
Citat:
lavbanjalucki:
Citat:
k.i.z.a:
Sve sam probao ali ne funkcionise. Izigravao sam pogon mesnog ventila i to je u redu, vrlo lako ja nastelujem 40*C ka radijatorima ali onda gorionik brzo dostigne njegovu zadatu temperaturi i ugasi se. Pumpa nastavlja da da vrti vodu i opet i rashladi u kotlu. Onda gorionik opet pali i radi dok ponovo ne stigne do zadate temperature pa ugasi. A to stalno paljenje i gasenje gorionika povecava potrosnju i smanjuje vreme rada na max snazi koja jedino daje ucinak.
Morao bi biti gorionik koji smanji snagu na min i odrzava plamem a to centrometalov gorionik ne moze.

jedan dobar akumulator toplote bi ti rešio problem.Kod tebe je tipičan slučaj predimenzionisanosti sistema.Ja sam imao isti problem i rešio sam ga sa akumulacijom.Inače,tri i po vreće peleta za taj prostor???ne da je mnogo kume. U Zemunu smo postavili jednog "Toplinga" 25KW,greje oko 360 kvm,danas je potrošio malo manje od 4 džaka.



Lave

Za 360 kvadrata sa 4 dzaka a da temperatura bude 24 .Svaka cast .Jedino da angazujem tvoju ekipu.Ja nisam taj sretnik.Prvo sto nebi mogao ni odrzavati akumulacioni sa 4 dzaka.
Aj da te zamoliim da jos jednom napises koliko prostora grejes koliko sati i na kojoj tem sa toplingom.
 
0

zibel32

zibel32
Član broj: 322519
Poruke: 110



+18 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.12.2015. u 08:57 - pre 100 meseci
Citat:
Staznaja:
Ono sto jos treba razumeti u radu centrometalovog gorionika je da ga sobni termostat ne gasi i da on sam ne dozvoljava podhladjivanje kotla. Sobni termostat gasi pumpu i samo pumpu, gorionik gasi temperatura vode u kotlu. Elektronika gorionika gasi pumpu na 59°C tako da temperatura vode u kotlu ne padne previse, a u mom slucaju nikada ispod 50°C.


Za vlasnike Centrometal plamenika koji ne znaju da je moguće, a htjeli bi uključivati plamenik na zahtjev...

Tvornički je podešeno da sobni termostat upravlja radom pumpe, dok se plamenik isključuje na podešenoj temperaturi, a uključuje na (podešenoj - 5). Međutim, moguće je postaviti da sobni termostat umjesto pumpe upravlja radom plamenika. Potrebno je ući u program Pr09 (lozinka: minus, zima, puž, plus, ljeto) i opciju OP07 postaviti na "ON". Da bi se ova opcija uključila, opcije OP01 i OP02 moraju biti na "OFF".

Iako paljenje plamenika na zahtjev (pogotovo preko sobnog termostata) nikome ne bih preporučio, postoje slučajevi kada se ova opcija može dobro iskoristiti. Npr. tko u sistemu ima spremnik (puffer), pomoću 2 kapilarna termostata na vrhu i na dnu spremnika može automatski uključivati plamenik kada temperatura u spremniku padne na neku podešenu vrijednost, odnosno isključivati ga kada se potpuno napuni. Na ovaj način plamenik radi samo kada je to stvarno potrebno.
 
0

bsinzar
Bela Crkva

Član broj: 331182
Poruke: 37



Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.12.2015. u 09:36 - pre 100 meseci
Kod Centrometala mozete povecati histerezu do 15 stepeni,fabricki je namesteno na 5. U servisnom meniju Pr09-OP05.
Centrometal pelet set 25 kw,zamenjena kotlovska
regulacija,esbe 4-kraki mesni ventil + TrmRglt
pumpe u kotlovskom i radijatorskom krugu
grejna povrsina 100 m2,stiropor 5 cm,tavanska
ploca 10 cm staklene vune
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
*.eblcom.ch.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.12.2015. u 10:38 - pre 100 meseci
Sasvim dovoljno 15 stepeni.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7655416 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.