Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7655826 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.12.2015. u 18:38 - pre 100 meseci
Laddomat je trokraki termostatski ventil sa pumpom. Dakle isto što i obaška termostatski ventil i pumpa, jedino što mu je gabarit nešto manji.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
*.eblcom.ch.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.12.2015. u 18:38 - pre 100 meseci
JA stvarno ne znam kako ko racuna snagu kotla.Neko 25 -20-15 cak do 10 kw.Prica o izolaciji opravdava promasaj.A i potrosnju peleta.
 
0

bsinzar
Bela Crkva

Član broj: 331182
Poruke: 37



Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.12.2015. u 18:40 - pre 100 meseci
Citat:
tihi2: Ja sam pre dve godine kupio u Segedinu, platio pošteno carinu i doneo taj isti Sunsystem od 1000l.
http://www.szatmari.hu/termekek/fo_futes/keszulekek/puffertarolok
100evra=30100 forinti a porez im je 27% i vraćaju do poslednje forinte.
Za 300evra nema nigde da se kupi sem tamo. za te pare ne može niko u Srbiji da ga napravi, čak i ako je materijal džabe (da ga ne uhvate) jer danca moraju da se naruče i plate.
Samo pitati ima li na stanju, a ako nema onda će biti za 3 dana dok donesu iz Budimpešte.

[Ovu poruku je menjao tihi2 dana 18.12.2015. u 18:06 GMT+1]

To je dosta jeftinije nego sto je u Srbiji,mislim od 1000l nema ispod 600,700 evra...
Centrometal pelet set 25 kw,zamenjena kotlovska
regulacija,esbe 4-kraki mesni ventil + TrmRglt
pumpe u kotlovskom i radijatorskom krugu
grejna povrsina 100 m2,stiropor 5 cm,tavanska
ploca 10 cm staklene vune
 
0

bsinzar
Bela Crkva

Član broj: 331182
Poruke: 37



Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.12.2015. u 18:46 - pre 100 meseci
Citat:
zmajdin: Laddomat je trokraki termostatski ventil sa pumpom. Dakle isto što i obaška termostatski ventil i pumpa, jedino što mu je gabarit nešto manji.

Ali je dosta skuplji nego kad se kupi zasebno?
Centrometal pelet set 25 kw,zamenjena kotlovska
regulacija,esbe 4-kraki mesni ventil + TrmRglt
pumpe u kotlovskom i radijatorskom krugu
grejna povrsina 100 m2,stiropor 5 cm,tavanska
ploca 10 cm staklene vune
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.12.2015. u 18:55 - pre 100 meseci
da , to je jeftinija verzija , trokraki termostatski je oko 55e i pumpa oko 50-60e a sam ladomat je mislim preko 200
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

bsinzar
Bela Crkva

Član broj: 331182
Poruke: 37



Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.12.2015. u 19:24 - pre 100 meseci
Citat:
boree: da , to je jeftinija verzija , trokraki termostatski je oko 55e i pumpa oko 50-60e a sam ladomat je mislim preko 200

Pa da,evo sad video,Esbe ladomat oko 350 evra! Mnogo...
Centrometal pelet set 25 kw,zamenjena kotlovska
regulacija,esbe 4-kraki mesni ventil + TrmRglt
pumpe u kotlovskom i radijatorskom krugu
grejna povrsina 100 m2,stiropor 5 cm,tavanska
ploca 10 cm staklene vune
 
0

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.12.2015. u 19:49 - pre 100 meseci
Citat:
bsinzar:
Citat:
malden mb: Ja sam zagovornik spremnika topline samo u slučaju stabilizacije topline,ostalo se mora štelati snagom plamenika i regulaciom temperature polaznog voda,oni koji zagovaraju jaču snagu rada plamenika uz objašnjenje da je onda manja potrošnja peleta vjerujem im isto kao i onima koji kažu da motor u radu sa 150 konjskih snaga troši isto kao motor od 50 konjskih snaga kad rade u istim uvjetima,spremnik topline samo u slučaju predimenzioniranog kotla/plamenika naravno uz obvezatnu regulaciju polaznog voda iz spremnika,ako plamenik po zadanim parametrima mora isporučiti 10 kW on če za to potrošiti 2 kg peleta sa spremnikom ili bez njega, dakle ne smanjuje potošnju peleta nego povečava efikasnost rada plamenika i komociju grijanja u slučaju predimenzioniranog kotla/plamenika

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 18.12.2015. u 18:44 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 18.12.2015. u 18:46 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 18.12.2015. u 18:47 GMT+1]

U mom slucaju i jeste razlog predimenzionisan kotao,25kw/100m2. Ali pretpostavljam da bi gorionik radio samo dok ne napuni akumulator toplom vodom i onda mirovao nekoliko sati,tako da sam mislio da je tu usteda u potrosnji...



on (plamenik) mora pretvoriti energiju peleta u toplinsku energiju (vruču vodu u spremniku),ne može plamenik uzeti peleta sagorijevanjem u protuvrijednosti 10kW a isporučiti u vručoj vodi u spremnik 20kW,nečemo se praviti pametni i diskutirati o proizvodnji i/ili prijenosu energije ali ne može se energije više isporučiti prilikom proizvodnje nego što se uložilo u proizvodnju-perpetummobile-,dakle ako plamenik radi određeno vrijeme potroši određenu količinu peleta i taj rad u potrošnji peleta manifestira se isporučenom toplinom a u vašem slučaju grijača tijela tu toplinu ne uspijevaju apsorbirati u toj jedinici vremena u kojoj je isporučena pa bi je spremnik spremio i naknadno po potrebi isporučio grijačim tijelima,znači plamenik bi radio optimalno dugo sa minimalnim gubitcima (gubitci nastali prilikom potpale) ali ako bi radio u snazi 25kW kao i sada kad radi u 25kW opet bi trošio isto samo bi vi uz spomenutu regulaciju polaznog voda dobili komociju konstantne temperature grijačih tijela tj,prostora koji grijete,naravno da je izolacija objekta najbolja ušteda kod potrošnje peleta ali ne uz rad plamenika u velikoj snazi u nekom kratkom vremenu za malu kvadraturu/kubikažu prostora,dakle proporcionalno smanjenje snage plamenika naspram povečanja kvalitete izolacije objekta a ne nikako smanjenjem vremena rada te povečavanjem snage plamenika

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 18.12.2015. u 21:03 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 18.12.2015. u 21:03 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 18.12.2015. u 21:06 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 18.12.2015. u 21:07 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 18.12.2015. u 21:07 GMT+1]
 
0

s26mar
Marko Stankovic
student
Žitorađa

Član broj: 276508
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.12.2015. u 20:07 - pre 100 meseci
Zanimaju me podaci ako ima neko. npr 1000l akumulator toplote, greje 100kvm, temperatura radijatora 45, koliko kotlu treba da zagreje 1000l vode na kojoj snazi i koliko vremenski ta zagrejana voda moze da se akumulira? Ili neko uporedno koliko je trosio peleta bez akumulator i sa akumulatorom. Kontam ja da je tu usteda u samomm paljenju kotla
 
0

k.i.z.a

Član broj: 121376
Poruke: 370
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.12.2015. u 20:59 - pre 100 meseci
Ja nesto imam utisak da nema ustede sa akumulatorom toplote. Gorionik svakako mora da zagreje ohladjenu kolicinu vode bila ona u radijatorima ili u akumulatoru. Samo ce da smanji broj paljenja gorionika ali ce i gorionik da radi duze dok opet ne postigne zadatu temperaturu vode u akumulatoru.
Po meni akumulator ima smisla kada se kombinuje sa el. grejacima koji ga dogrevaju preko noci po jeftinoj struji. Onda dobijamo da se gorionik nece paliti do neko doba dana dok ne opadne temperatura u akumulatoru koju su proizveli el. greaci. Onda se moze ustedeti pelet. Mozda gresim, neka se javi neko ko ima i jedno i drugo.
 
0

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
*.adsl-2.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.12.2015. u 21:54 - pre 100 meseci
Ja nemam iskustva sa akumulatorom, ali je moje misljenje ovakvo: Akumulator jeste usteda jer je u 90% slucajeva i 90% vremena zimi dok grejanje radi, svaki kotao predimenzionisan ukoliko napolju nije -20*C, tj T po kojoj je projektovan sistem. Njegovo iskoriscenje nije maksimalno jer svaki kotao voli da radi na visokim temperaturama i to da prima energiju svojim punim kapacitetom. E sada, toplotni gubici kotla su sigurno veci nego toplotni gubici akumulatora zato sto se kotao hladi kroz dimnjak dok ne radi ili dok radi na malim snagama. Zatim su gubici u sistemu mnogo manji ako se sistem zagreva sa sto manjom T u radijatorima nego sa vecom. Treca stvar je da je sagorevanje peleta mnogo bolje na najvecoj snazi i to ako gorionik ne menja cesto snagu i nije u modulaciji sto je slucaj kod sistema sa akumulatorom. Po meni kotao treba da radi maksimalnom snagom i maksimalnim kapacitetom da ugreje akumulator na sto vecu T. Zatim da se sistem podesi da u radijatore ide najmanja moguca T koja ce da zadovolji potrebe objekta. Pumpa da radi konstantno na najmanjoj snazi i da sistem radi bez termostata, tj da termoglave regulisu T u sobama. Na takav nacin se jedino sigurno sav visak energije distribuira u sistem uz najmanje gubitke. Uslov je da bude sto visa T u akumulatoru, a sto niza u radijatorima i prava automatika koja to regulise. To je sistem bez oscilacija T u kuci koji je najbolji. Kotao ce da se gasi kada se u akumulatoru postigne maksimalna zadata T, a ponovo da se pali kada u akumulatoru T padne do malo iznad one maksimalne koja je po krivi grejanja odredjena da ide u radijatore. Recimo da je maksimalna 80, a minimalna 50. Ovo je samo moje razmisljanje kako bih ja uradio, a sada verovatno ima pametnijih ljudi i onih sa iskustvom pa da nam svima objasne svoje stavove u vezi ovoga. Voleo bih da cujem jos neka razmisljanja.
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
 
0

bsinzar
Bela Crkva

Član broj: 331182
Poruke: 37



Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.12.2015. u 22:22 - pre 100 meseci
Citat:
mladen.jovic: Ja nemam iskustva sa akumulatorom, ali je moje misljenje ovakvo: Akumulator jeste usteda jer je u 90% slucajeva i 90% vremena zimi dok grejanje radi, svaki kotao predimenzionisan ukoliko napolju nije -20*C, tj T po kojoj je projektovan sistem. Njegovo iskoriscenje nije maksimalno jer svaki kotao voli da radi na visokim temperaturama i to da prima energiju svojim punim kapacitetom. E sada, toplotni gubici kotla su sigurno veci nego toplotni gubici akumulatora zato sto se kotao hladi kroz dimnjak dok ne radi ili dok radi na malim snagama. Zatim su gubici u sistemu mnogo manji ako se sistem zagreva sa sto manjom T u radijatorima nego sa vecom. Treca stvar je da je sagorevanje peleta mnogo bolje na najvecoj snazi i to ako gorionik ne menja cesto snagu i nije u modulaciji sto je slucaj kod sistema sa akumulatorom. Po meni kotao treba da radi maksimalnom snagom i maksimalnim kapacitetom da ugreje akumulator na sto vecu T. Zatim da se sistem podesi da u radijatore ide najmanja moguca T koja ce da zadovolji potrebe objekta. Pumpa da radi konstantno na najmanjoj snazi i da sistem radi bez termostata, tj da termoglave regulisu T u sobama. Na takav nacin se jedino sigurno sav visak energije distribuira u sistem uz najmanje gubitke. Uslov je da bude sto visa T u akumulatoru, a sto niza u radijatorima i prava automatika koja to regulise. To je sistem bez oscilacija T u kuci koji je najbolji. Kotao ce da se gasi kada se u akumulatoru postigne maksimalna zadata T, a ponovo da se pali kada u akumulatoru T padne do malo iznad one maksimalne koja je po krivi grejanja odredjena da ide u radijatore. Recimo da je maksimalna 80, a minimalna 50. Ovo je samo moje razmisljanje kako bih ja uradio, a sada verovatno ima pametnijih ljudi i onih sa iskustvom pa da nam svima objasne svoje stavove u vezi ovoga. Voleo bih da cujem jos neka razmisljanja.

Ovo sve zvuci idealno,ali se opet postavlja pitanje koliko bi se trosilo peleta za samo zagrevanje i dogrevanje vode u akumulatoru. Svi mi koji razmatramo ovu mogucnost verujemo da bi nam sa akumulatorom bilo dosta ekonomicnije,ali nam treba primer nekog ko vec koristi ovakav nacin grejanja.
Centrometal pelet set 25 kw,zamenjena kotlovska
regulacija,esbe 4-kraki mesni ventil + TrmRglt
pumpe u kotlovskom i radijatorskom krugu
grejna povrsina 100 m2,stiropor 5 cm,tavanska
ploca 10 cm staklene vune
 
0

bsinzar
Bela Crkva

Član broj: 331182
Poruke: 37



Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.12.2015. u 22:29 - pre 100 meseci
Citat:
malden mb: on (plamenik) mora pretvoriti energiju peleta u toplinsku energiju (vruču vodu u spremniku),ne može plamenik uzeti peleta sagorijevanjem u protuvrijednosti 10kW a isporučiti u vručoj vodi u spremnik 20kW,nečemo se praviti pametni i diskutirati o proizvodnji i/ili prijenosu energije ali ne može se energije više isporučiti prilikom proizvodnje nego što se uložilo u proizvodnju-perpetummobile-,dakle ako plamenik radi određeno vrijeme potroši određenu količinu peleta i taj rad u potrošnji peleta manifestira se isporučenom toplinom a u vašem slučaju grijača tijela tu toplinu ne uspijevaju apsorbirati u toj jedinici vremena u kojoj je isporučena pa bi je spremnik spremio i naknadno po potrebi isporučio grijačim tijelima,znači plamenik bi radio optimalno dugo sa minimalnim gubitcima (gubitci nastali prilikom potpale) ali ako bi radio u snazi 25kW kao i sada kad radi u 25kW opet bi trošio isto samo bi vi uz spomenutu regulaciju polaznog voda dobili komociju konstantne temperature grijačih tijela tj,prostora koji grijete,naravno da je izolacija objekta najbolja ušteda kod potrošnje peleta ali ne uz rad plamenika u velikoj snazi u nekom kratkom vremenu za malu kvadraturu/kubikažu prostora,dakle proporcionalno smanjenje snage plamenika naspram povečanja kvalitete izolacije objekta a ne nikako smanjenjem vremena rada te povečavanjem snage plamenika

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 18.12.2015. u 21:03 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 18.12.2015. u 21:03 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 18.12.2015. u 21:06 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 18.12.2015. u 21:07 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 18.12.2015. u 21:07 GMT+1]

Ali ako ni smanjenjem snage gorionika uz solidnu izolaciju objekta nismo zadovoljni potrosnjom,a akumulator toplote ne donosi pozitivne rezultate u potrosnji,sta nam preostaje? Verovatno da zamenimo kotao i gorionik...
Centrometal pelet set 25 kw,zamenjena kotlovska
regulacija,esbe 4-kraki mesni ventil + TrmRglt
pumpe u kotlovskom i radijatorskom krugu
grejna povrsina 100 m2,stiropor 5 cm,tavanska
ploca 10 cm staklene vune
 
0

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.12.2015. u 22:33 - pre 100 meseci
Treba uračunati i oko 4% gubitaka na hlađenje akomulatora (npr za onaj Sunsystem od 1000l sa 10cm izolacije).
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
0

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
*.adsl-2.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.12.2015. u 22:40 - pre 100 meseci
Ja samo znam da svugde u inostranstvu mora da se ugradi akumulator u sistem koji ima kotao na cvrsto gorivo, pa cak i na pelet. Ne znam da li mora na integrisane kotlove, ali na kombinovane mora! Zato sto tada jedino nema rasipanja energije, sto znaci da postoji usteda. Kolika je, ne znam, ali mi je zaista logicno da postoji.
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
 
0

bsinzar
Bela Crkva

Član broj: 331182
Poruke: 37



Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.12.2015. u 22:57 - pre 100 meseci
Ja sam ubedjen da postoji,ali je ipak najbolje da nam to kaze neko ko ima iskustva.
Centrometal pelet set 25 kw,zamenjena kotlovska
regulacija,esbe 4-kraki mesni ventil + TrmRglt
pumpe u kotlovskom i radijatorskom krugu
grejna povrsina 100 m2,stiropor 5 cm,tavanska
ploca 10 cm staklene vune
 
0

s26mar
Marko Stankovic
student
Žitorađa

Član broj: 276508
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.12.2015. u 23:10 - pre 100 meseci
Citat:
mladen.jovic:
Ja samo znam da svugde u inostranstvu mora da se ugradi akumulator u sistem koji ima kotao na cvrsto gorivo, pa cak i na pelet. Ne znam da li mora na integrisane kotlove, ali na kombinovane mora! Zato sto tada jedino nema rasipanja energije, sto znaci da postoji usteda. Kolika je, ne znam, ali mi je zaista logicno da postoji.

To im je verovatno uslov za subvenciju od drzave koju dobijaju prilikom kupovnie kotla na pelet
 
0

s26mar
Marko Stankovic
student
Žitorađa

Član broj: 276508
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.12.2015. u 23:11 - pre 100 meseci
Samo da se javi neko ko ga ugradio, a mislim da ima takvih i da prenese utiske
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.i02-6.onvol.net.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.12.2015. u 23:16 - pre 100 meseci
Uštede ima...al neverujem da opravdava investiciju ako se gleda samo ušteda
Ecopell 35
 
0

lavbanjalucki
bogoljub ivanic
Rad na određeno vreme u svojoj firmi
"Šumadija"
Banjaluka

Član broj: 298647
Poruke: 229



+21 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.12.2015. u 23:39 - pre 100 meseci
[quote]k.i.z.a:
Ja nesto imam utisak ...

Tvoj utisak te vara. I to grdno te vara.
 
0

lavbanjalucki
bogoljub ivanic
Rad na određeno vreme u svojoj firmi
"Šumadija"
Banjaluka

Član broj: 298647
Poruke: 229



+21 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.12.2015. u 23:48 - pre 100 meseci
Citat:
mladen.jovic:
Ja nemam iskustva sa akumulatorom, ali je moje misljenje ovakvo: Akumulator jeste usteda jer je u 90% slucajeva i 90% vremena zimi dok grejanje radi, svaki kotao predimenzionisan ukoliko napolju nije -20*C, tj T po kojoj je projektovan sistem. Njegovo iskoriscenje nije maksimalno jer svaki kotao voli da radi na visokim temperaturama i to da prima energiju svojim punim kapacitetom. E sada, toplotni gubici kotla su sigurno veci nego toplotni gubici akumulatora zato sto se kotao hladi kroz dimnjak dok ne radi ili dok radi na malim snagama. Zatim su gubici u sistemu mnogo manji ako se sistem zagreva sa sto manjom T u radijatorima nego sa vecom. Treca stvar je da je sagorevanje peleta mnogo bolje na najvecoj snazi i to ako gorionik ne menja cesto snagu i nije u modulaciji sto je slucaj kod sistema sa akumulatorom. Po meni kotao treba da radi maksimalnom snagom i maksimalnim kapacitetom da ugreje akumulator na sto vecu T. Zatim da se sistem podesi da u radijatore ide najmanja moguca T koja ce da zadovolji potrebe objekta. Pumpa da radi konstantno na najmanjoj snazi i da sistem radi bez termostata, tj da termoglave regulisu T u sobama. Na takav nacin se jedino sigurno sav visak energije distribuira u sistem uz najmanje gubitke. Uslov je da bude sto visa T u akumulatoru, a sto niza u radijatorima i prava automatika koja to regulise. To je sistem bez oscilacija T u kuci koji je najbolji. Kotao ce da se gasi kada se u akumulatoru postigne maksimalna zadata T, a ponovo da se pali kada u akumulatoru T padne do malo iznad one maksimalne koja je po krivi grejanja odredjena da ide u radijatore. Recimo da je maksimalna 80, a minimalna 50. Ovo je samo moje razmisljanje kako bih ja uradio, a sada verovatno ima pametnijih ljudi i onih sa iskustvom pa da nam svima objasne svoje stavove u vezi ovoga. Voleo bih da cujem jos neka razmisljanja.

Iako nemaš iskustva sa akumulatorom(kako sam kažeš)potpisujem sve što si napisao.Moj kotao od 50kw,pre ugradnje akumulatora je imao iskorištenje kao kad mog Audija A6 koji ima 6 brzina a vozim stalno-prva-druga-treća-druga-i sl.
Ugradnjom akumulatora sam potrošnju od(cca) 6 tona smanjio na (opet cca) 4 tone.(Vozim stalno 6-om).
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7655826 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.