Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 90829 | Odgovora: 644 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
77.243.16.*



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?29.04.2010. u 14:39 - pre 170 meseci
Citat:
Od ponedeljka treba da pocnem da radim u jednom diskontu pića.Radno vreme je od 8 -16h radnim danima,naravno i subotom,dok je nedeljom radno vreme od 8-12.Takodje kada vreme bude bolje i radno vreme se produzava za jedno 2 sata.Plata je na procenat,znaci nista specijalno.Zanima me da li poslodavac ima pravo da mu radnik radi 7 dana u nedelji i kako je to zakonom regulisano?


ti ako ti se ne svidja zasto si prihvatio da radis? stvarno mi nije jasna ova omladina, zali se kako nema posla, a evo ima posla al uvek mora nesto da smeta.
po 1000ti ti put - NIKO TE NE TERA DA RADIS 7 DANA u NEDELJI - TVOJA VOLJA. ako neces, nemoj posle da se zalis da nema posla.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?29.04.2010. u 14:53 - pre 170 meseci
A da li ti radiš 7 dana u nedelji 8 sati dnevno? Mislim nije to bezveze neko stavio u zakon. Poenta je u tome da se ljudi odmore, da napune baterije i tako to. Umoran radnik je sklon povredama, raznoraznim previdima i greškama. Usled toga upada u stanje povećanog stresa itd. Odlično je što si privatnik ali to radno vreme od 24h nije isto što i ono koje tvoj radnik ima jer taj radnik tebi zarađuje novac radeći posao koji ti nisi u stanju da radiš.
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
77.243.16.*



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?29.04.2010. u 14:56 - pre 170 meseci
da, ja sam privatnik i tu ti je radno vreme 24 sata dnevno. a da nemam posao ILI BI PRIHVATIO ILI NE. znaci ako moram radio bi i po ceo dan ako ne moram ne bi. a ovde se desava d ljudi nemaju posao a nece da rade I PLUS SE ZALE POSLE. NEMOJ POSLE DRZAVI DA SE ZALIS SAM SI KRIV.
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?29.04.2010. u 15:02 - pre 170 meseci
Po zakonu ne mozes da radis 7 dana u nedelji. Ne bi trebao da radis ni vise od 40 sati sedmicno. Takodje, trebao bi da imas odmor od minimum 24h sedmicno "u cugu". Pravila su nesto drugacija za sezonske poslove, posto radis samo jedan dio godine.

Citat:
anakin14: po 1000ti ti put - NIKO TE NE TERA DA RADIS 7 DANA u NEDELJI - TVOJA VOLJA. ako neces, nemoj posle da se zalis da nema posla.

Regulacija(zakon) mora da postoji i da se postuje. Degradirati odnos radnik-poslodavac na nivo "niko te ne tjera" nece da "prodje" tek tako.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?29.04.2010. u 15:05 - pre 170 meseci
Na stranu zakon. Neki poslodavci jednostavno ne shvataju da je produktivnost radnika veća kada je odmoran i kada nije pod stresom. Kvalitet i kvantitet provedenog vremena na radnom mestu treba pravilno izvagati.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?29.04.2010. u 15:17 - pre 170 meseci
A i neki radnici ne shvataju da je jedini nacin da im se pomogne ako prijave privredni kriminal.

Tata drzava nema kamere kod svakog posodavca, pa da zna kako se radi.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
77.243.16.*



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?29.04.2010. u 15:29 - pre 170 meseci
Citat:
Po zakonu ne mozes da radis 7 dana u nedelji.


A sta ako neko hoce?
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?29.04.2010. u 15:32 - pre 170 meseci
Citat:
stil: Na stranu zakon. Neki poslodavci jednostavno ne shvataju da je produktivnost radnika veća kada je odmoran i kada nije pod stresom. Kvalitet i kvantitet provedenog vremena na radnom mestu treba pravilno izvagati.

U ovom slučaju nije bitna produktivnost već vremenska pokrivenost. Poslodavcu je bitno da prodavnica radi 7 dana nedeljno a neće da zaposli još jednog radnika. Prodavac je produktivan onoliko koliko mu mušterija uđe za to vreme u radnju, ni više ni manje, i to ne zavisi od njega niti od toga da li je odmoran ili ne.

Citat:
anakin14: ti ako ti se ne svidja zasto si prihvatio da radis? stvarno mi nije jasna ova omladina, zali se kako nema posla, a evo ima posla al uvek mora nesto da smeta.
po 1000ti ti put - NIKO TE NE TERA DA RADIS 7 DANA u NEDELJI - TVOJA VOLJA. ako neces, nemoj posle da se zalis da nema posla.

Nije problem u radnicima koji ne žele da rade već u onima koji žele, a uz to su očajni da rade bilo koji posao jer im treba para. Takav radnik nema mogućnost da bira posao, već će pristati na sve uslove. Zato je neophodan zakon da ga štiti.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
77.243.16.*



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?29.04.2010. u 15:36 - pre 170 meseci
Citat:
očajni da rade bilo koji posao jer im treba para


u tom grmu lezi zec. Da je ocajan radio bi i 8 dana u nedelji i ne bi se zalio.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?29.04.2010. u 15:43 - pre 170 meseci
Citat:
anakin14: u tom grmu lezi zec. Da je ocajan radio bi i 8 dana u nedelji i ne bi se zalio.


I ti zaista ne vidis problem u svom razmisljanju?
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?29.04.2010. u 15:43 - pre 170 meseci
Prvo je neko shvatio kolike su optimalne mogućnosti ljudskog bića po pitanju rada i odmora pa je onda nastao zakon. Može neko da želi da radi bez prekida i 30 dana ali ne može jer organizam ne može to da izdrži. Nismo roboti, a i robote treba održavati :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?29.04.2010. u 15:44 - pre 170 meseci
Citat:
BluesRocker
Nije problem u radnicima koji ne žele da rade već u onima koji žele, a uz to su očajni da rade bilo koji posao jer im treba para. Takav radnik nema mogućnost da bira posao, već će pristati na sve uslove. Zato je neophodan zakon da ga štiti.


Nego... upadne ti lopov u kucu, sta ti radis?

ZOVES POLICIJU

Sta ce da se desi ako ne zoves nikoga? Pogodi? Nece se desiti nista - lopov nece nikad biti kaznjen. Zamisli sad da krenes da kukas na drzavu, kako ne reseava probleme kriminala a kada te neko pita "pa jesi zvao policiju?" ti kazes da nemas vremena da se sa tim cimas.

Ako ima neki problem, radnik treba da prijavi poslodavca INSPEKCIJI.

To je jedan jedini nacin da neko nesto uradi - jer nisu svi kleopatre i vidovite zorke pa da znaju koliko sati radi neko za nekom kasom.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?29.04.2010. u 15:52 - pre 170 meseci
Citat:
anakin14: u tom grmu lezi zec. Da je ocajan radio bi i 8 dana u nedelji i ne bi se zalio.

Ti baš ne vidiš razliku između želje radnika za dodatnom zaradom i ucenjivanjem radnika od strane poslodavca da radi više od zakonom dozvoljenog radnog vremena. Ako radniku treba više para, može da nađe dodatni posao, ali ti nemaš pravo da kršiš zakon o radu i da nekoga primoravaš da radi duže od 40 sati nedeljno (plus 8 sati maksimalni prekovremeni rad koji se plaća najmanje 26% više od redovnog ), i da nema bar 24 sata odmora bez pauze.

Edit:
Citat:
Sta ce da se desi ako ne zoves nikoga? Pogodi? Nece se desiti nista - lopov nece nikad biti kaznjen. Zamisli sad da krenes da kukas na drzavu, kako ne reseava probleme kriminala a kada te neko pita "pa jesi zvao policiju?" ti kazes da nemas vremena da se sa tim cimas.

Ako ima neki problem, radnik treba da prijavi poslodavca INSPEKCIJI.

Pa ko kuka na državu. Država je ok, da nije nje šta bi tek bilo. Problem je u poslodavcima ("Gazdama") koji misle da su iznad svih. Mada, nije lako radniku da prijavi poslodavca inspekciji jer se plaši da će ostati bez posla. Pogotovo se odnosi na manje firme.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
77.243.16.*



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?29.04.2010. u 15:57 - pre 170 meseci
Citat:
BluesRocker: Ti baš ne vidiš razliku između želje radnika za dodatnom zaradom i ucenjivanjem radnika od strane poslodavca da radi više od zakonom dozvoljenog radnog vremena. Ako radniku treba više para, može da nađe dodatni posao, ali ti nemaš pravo da kršiš zakon o radu i da nekoga primoravaš da radi duže od 40 sati nedeljno (plus 8 sati maksimalni prekovremeni rad koji se plaća najmanje 26% više od redovnog ), i da nema bar 24 sata odmora bez pauze.


ljudi shvatite da niko nikog ne RPIMORAVA. Poslodavac daje ponudu, ti ako hoces oces ako neces neces. znaci nema PRIMORAVANJA i UCENJIVANJA. nerviram se zbog toga samo,sve ostalo je uredu, i ja podrzavam da radnik radi 6 sati dnevno da ima prava, ali PIZDIM kada se za sve okrivljuju poslodavci jer mislim da nije UCENJIVANJE I PRIMORAVANJE ako ja dam oglas trazim radnika da radi 8 dana nedeljno dok ne crkne, i ako neko prihvati ja sam onda KRVI sto on nema zivot??? a ovo moje nerviranje je produkt NERADNIKA koji jvise svog mozga upotrebljavaju u istrazivanju svojih kvazi PRAVA koje im je dodelila baba drzava nego za posao koji treba da obavljaju.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?29.04.2010. u 15:58 - pre 170 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Nego... upadne ti lopov u kucu, sta ti radis?

ZOVES POLICIJU

Sta ce da se desi ako ne zoves nikoga? Pogodi? Nece se desiti nista - lopov nece nikad biti kaznjen. Zamisli sad da krenes da kukas na drzavu, kako ne reseava probleme kriminala a kada te neko pita "pa jesi zvao policiju?" ti kazes da nemas vremena da se sa tim cimas.

Ako ima neki problem, radnik treba da prijavi poslodavca INSPEKCIJI.

To je jedan jedini nacin da neko nesto uradi - jer nisu svi kleopatre i vidovite zorke pa da znaju koliko sati radi neko za nekom kasom.


Pa recimo da se pola ljudi plasi otkaza jer ako treba prehraniti porodicu i ciscenje ulice cetkicom za zube postaje prihvatljivo, a pola zna kako razne inspekcije i sudovi funkcionisu pa ne trosi vreme na gluposti.
Pre nekog vremena je cak neko od ministara dao "predlog" sudovima da olabave malo sto se tice radnickih sporova.
Prvi korak treba da potekne od drzave. Pa kad raja vidi da se neko od velikih stvarno opekao mozda i bude prijava. Kada su mogli relativno efikasno da uvedu naplatu pdv-a ne vidim zasto i u ovom slucaju ne bi mogli bar inicijalno da se angazuju. Svi se secaju akcije "drukaj lokalni str za 500din"
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
77.243.16.*



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?29.04.2010. u 16:03 - pre 170 meseci
znaci imamo sledeci slucaj:

(jadan) radnik radi prekovremeno za mininmalac JER MORA a ne preduzima nista (daje otkaz/prijavljuje inspekciji) jel se plasi da ne IZGUBI (taj njemu dragocen posao) >@>?#$#@>?$>@#?$@>#$?@#>$

Jel shvatate bre vi o kom paradoksu mi pricamo???? kao mali sam igrao lemmingse a sada zivim u svetu istih.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?29.04.2010. u 16:08 - pre 170 meseci
Citat:
anakin14: ljudi shvatite da niko nikog ne RPIMORAVA. Poslodavac daje ponudu, ti ako hoces oces ako neces neces. znaci nema PRIMORAVANJA i UCENJIVANJA. nerviram se zbog toga samo,sve ostalo je uredu, i ja podrzavam da radnik radi 6 sati dnevno da ima prava, ali PIZDIM kada se za sve okrivljuju poslodavci jer mislim da nije UCENJIVANJE I PRIMORAVANJE ako ja dam oglas trazim radnika da radi 8 dana nedeljno dok ne crkne, i ako neko prihvati ja sam onda KRVI sto on nema zivot??? a ovo moje nerviranje je produkt NERADNIKA koji jvise svog mozga upotrebljavaju u istrazivanju svojih kvazi PRAVA koje im je dodelila baba drzava nego za posao koji treba da obavljaju.


Da uprostim malo... Kidnapuje te nigerijska hunta. Ponude ti oces da te njih deset obdarenih siluju 8 dana u nedelji 24h ili da primis metak u celo. Predpostavljam sta bi izabrao. Ali nije poenta u tome nego sto po tebi postoji izbor. Nadam se da sad shvatas da postoje izbor koji to u stvari nije. Mozda ti nikog ne primoravas ali ga stomak primorava, a ti to svesno iskoriscavas.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?29.04.2010. u 16:08 - pre 170 meseci
Citat:
anakin14: ljudi shvatite da niko nikog ne RPIMORAVA. Poslodavac daje ponudu, ti ako hoces oces ako neces neces. znaci nema PRIMORAVANJA i UCENJIVANJA. nerviram se zbog toga samo,sve ostalo je uredu, i ja podrzavam da radnik radi 6 sati dnevno da ima prava, ali PIZDIM kada se za sve okrivljuju poslodavci jer mislim da nije UCENJIVANJE I PRIMORAVANJE ako ja dam oglas trazim radnika da radi 8 dana nedeljno dok ne crkne, i ako neko prihvati ja sam onda KRVI sto on nema zivot??? a ovo moje nerviranje je produkt NERADNIKA koji jvise svog mozga upotrebljavaju u istrazivanju svojih kvazi PRAVA koje im je dodelila baba drzava nego za posao koji treba da obavljaju.

Da li ti shvataš da ti kao preduzetnik imaš jednu funkciju maksimizacije profita, i ne samo ti nego svi. U toj funkciji, ako nema ograničenja, radno vreme radnika će biti 10-12 sati dnevno. Onda će običan radnik jako teško doći do posla od 8 sati dnevno. Onaj koji na razgovoru za posao postavlja uslove ti i ne treba. Treba ti radnik koji će da uradi sve što mu kažeš da bi dobio platu 1. u mesecu i preživeo taj mesec finansijski. Ako i ne izdrži tim tempom više od 10 godina, zaposlićeš nekog mlađeg a taj neka krepa. Zato postoji Zakon o radu kao ograničenje do koje mere možeš da koristiš radnika, a gde počinje njegovo slobodno vreme i za neke druge stvari osim posla.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
77.243.16.*



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?29.04.2010. u 16:14 - pre 170 meseci
Citat:
Da uprostim malo... Kidnapuje te nigerijska hunta. Ponude ti oces da te njih deset obdarenih siluju 8 dana u nedelji 24h ili da primis metak u celo. Predpostavljam sta bi izabrao. Ali nije poenta u tome nego sto po tebi postoji izbor. Nadam se da sad shvatas da postoje izbor koji to u stvari nije. Mozda ti nikog ne primoravas ali ga stomak primorava, a ti to svesno iskoriscavas.


nije dobar primer bre. Ovde niko nikoga ne kidnapuje i ne preti smrcu. Haha izbor koji to ustvari nije!!! A KO MU JE KRIV ZA TO???? ja MOZDA???Hebe mi se bre za njegov stomak to je vec njegov problem.

Citat:
BluesRocker: Da li ti shvataš da ti kao preduzetnik imaš jednu funkciju maksimizacije profita, i ne samo ti nego svi. U toj funkciji, ako nema ograničenja, radno vreme radnika će biti 10-12 sati dnevno. Onda će običan radnik jako teško doći do posla od 8 sati dnevno. Onaj koji na razgovoru za posao postavlja uslove ti i ne treba. Treba ti radnik koji će da uradi sve što mu kažeš da bi dobio platu 1. u mesecu i preživeo taj mesec finansijski. Ako i ne izdrži tim tempom više od 10 godina, zaposlićeš nekog mlađeg a taj neka krepa. Zato postoji Zakon o radu kao ograničenje do koje mere možeš da koristiš radnika, a gde počinje njegovo slobodno vreme i za neke druge stvari osim posla.


nisi u pravu. Jeste moj cilj MAKSIMIZIRANJE PROFITA, ali svako pametan zna da ga nece dobiti kroz maksimalnu eksploataciju radnog vremena jer se tako gubi produktivnost. Evo ja sam skoro SKRATIO RADNO VREME mojih radnika zarad VECE PRODUKTIVNOSTI i to sam dobio.

Ljudi ne shvatate bre da raspravljamo ne oko RADNIKA vec oko NERADNIKA. Oko proletera koji od drzave ocekuju da im obezbedi sve, kojima je drzava kriva ako popiju corak kod nekog poslodavca i ne prime platu... sve je to SLOBODNO TRZISTE i ono samo dovodi do najboljeg i za radnike i za poslodavce.
E sad ima i ono - niko nikog ne primorava ali ga PRIMORAVA njegovo siromasvo da radi prekovremeno a onda se on zali da mu se krse radnicka prava zato sto radi prekovremeno?!?!? PA ON SE USTVARI ZALI DRZAVI NA SVOJU NESPOSOBNOST I NESNALAZLJIVOST/

Shvatite- mora biti i BOGATIH i SIROMASNIH i GLUPIH i PAMETNIH...
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?29.04.2010. u 16:21 - pre 170 meseci
Nadam se da znaš da je ovo što pišeš dostupno svima pa i ljudima koji su zaduženi da kažnjavaju one koji krše zakon.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 90829 | Odgovora: 644 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.