Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 90828 | Odgovora: 644 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
77.243.16.*



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?29.04.2010. u 16:23 - pre 170 meseci
pa koji to zakon ja krsim posto vidim da na to ciljas?
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?29.04.2010. u 16:25 - pre 170 meseci
osim lose, ali bas lose radne snage i blesave drzave,

80% menadzera, direktora i vlasnika po firmama u Srbiji nije sposobno da upravlja sa vise od 3 coveka i sa vise od 1 posla/taska istovremeno..

zato se desavaju ovakve i druge gluposti, pa se one sire kao pozar..

 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
77.243.16.*



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?29.04.2010. u 16:27 - pre 170 meseci
Citat:
dejanet: osim lose, ali bas lose radne snage i blesave drzave,

80% menadzera, direktora i vlasnika po firmama u Srbiji nije sposobno da upravlja sa vise od 3 coveka i sa vise od 1 posla/taska istovremeno..

zato se desavaju ovakve i druge gluposti, pa se one sire kao pozar..


i to je istina, al jbg ovde ljudi navikli da im drzava garantuje sve pa i menadzerima fotelju... u USA se menadzerska fotelja gubi u delovima sekunde a bankrotira se za pola dana, zato treba da se i radi i misli da bi ostao u "igri"
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?29.04.2010. u 16:33 - pre 170 meseci
Ni na šta ja ne ciljam. Ivan je rekao kako ljudi trebaju da se postave kada imaju problem o kojem diskutujemo. Ja sam naveo da ljudi koji traže da se poštuje taj zakon ne čine to iz besa već zbog toga što su ljudska bića - imaju organizam kojem je između ostalog potreban i odmor za normalno funkcionisanje i to je to.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?29.04.2010. u 16:38 - pre 170 meseci
Druze slobodno trziste ne znaci dzungla. Naveo sam onaj primer da ti bude jasnije. Nije pomoglo izgleda.

Ocigledno je da te ova prica licno uzdrmala. Sindrom malog privrednika sa velikim egom.

Pazi sad..
Ako imas dovoljno profita a ne zelis da regularno prijavis radnike ti si kriminalac kao i svaki drugi. Zasluzujes prezir.. zao mi je
Ako nisi dovoljno profitabilan da bi sve bilo po slovu zakona ti se fino malo vise potrudi da sredis poslovanje i bar tretiraj radnike kao ljudska bica, a ne ko u ovoj temi kao potrosnu robu.
Ako nisi sposoban za to ti lepo izgasi firmu.. postenije je tako. Bar ce ti savest biti cista, a ne da se ovako brukas po forumima.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?29.04.2010. u 16:51 - pre 170 meseci
Opet teoretisete...

Sam postavljac ove teme je DAO OTKAZ, i rekao kako nece da se zamajava sa prijavama.

Dakle, cela prica o tome kako "radnik eto ne sme" pada u vodu. Ako je vec planirao da da otkaz, trebao je da ga prijavi i da to istera do kraja - kako je vec planirao da ode, najgore sto bi mu se desilo je da ga gazda otpusti, dakle nikakva dodatna steta.

Sustina je u tome da nece neki "Tata Drzava" da resi probleme, niti ti poslodavci (sto bi? Imaju radnike koji cute kao mule dok ih izrabljuju... sto bi neko to menjao?)... vec to moze da se desi iskljucivo ako radnici prestanu da tolerisu te stvari i krenu da prijavljuju te stvari na adekvatnu adresu. I ne samo to, oglasiti kakav je poslodavac pa ces da vidis kako ce mu biti lako da nadje radnu snagu.

A ne konstantno guranje glave u dupe i ucestvovanje u prikrivanju privrednog kriminala i brecanje kada neko pomene odgovornost.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
77.243.16.*



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?29.04.2010. u 16:52 - pre 170 meseci
ljudi sta vam je bre??? ne govorimo o MENI nego o radnicima kojima je po vama NEOPHODAN POSAO, a nece da rade jer nije po ZAKONU?

ja da mi je leba neophodan radio bi sta stignem.

Znaci ja aludiram da su svi NERADNICI , nista drugo.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?29.04.2010. u 17:04 - pre 170 meseci
Citat:
anakin14: ljudi sta vam je bre??? ne govorimo o MENI nego o radnicima kojima je po vama NEOPHODAN POSAO, a nece da rade jer nije po ZAKONU?

ja da mi je leba neophodan radio bi sta stignem.

Znaci ja aludiram da su svi NERADNICI , nista drugo.

Pa ne znam... posto si sam rekao da si Gazda, a posto ovde iznosis ovakve stavove sumnjam da si bolji prema svojim radnicima
Videh malo pre da si na drugoj temi insistirao na tacnim podatcima u predstavljanju na internetu.. neko bi rekao EPIC FAIL XD
Mada mislim da nemas razloga za brigu..

Citat:
Ivan Dimkovic:  Opet teoretisete...

Sam postavljac ove teme je DAO OTKAZ, i rekao kako nece da se zamajava sa prijavama.

Dakle, cela prica o tome kako "radnik eto ne sme" pada u vodu. Ako je vec planirao da da otkaz, trebao je da ga prijavi i da to istera do kraja - kako je vec planirao da ode, najgore sto bi mu se desilo je da ga gazda otpusti, dakle nikakva dodatna steta.

Sustina je u tome da nece neki "Tata Drzava" da resi probleme, niti ti poslodavci (sto bi? Imaju radnike koji cute kao mule dok ih izrabljuju... sto bi neko to menjao?)... vec to moze da se desi iskljucivo ako radnici prestanu da tolerisu te stvari i krenu da prijavljuju te stvari na adekvatnu adresu. I ne samo to, oglasiti kakav je poslodavac pa ces da vidis kako ce mu biti lako da nadje radnu snagu.

A ne konstantno guranje glave u dupe i ucestvovanje u prikrivanju privrednog kriminala i brecanje kada neko pomene odgovornost.


Ivane cisto sumnjam da niko nije pokusao da prijavi. Samo da podsetim da to rade i "velike" firme kao da je i jedan od ministara na pocetku krize "savetovao" sudove u jednoj izjavi kako da se ophode prema radnickim sporovima.
Ljudi odlucuju na osnovu iskustva da li da se upustaju u neke stvari. Da se to prijavljivanje inspekciji isplati sigurno bi ga bilo cesce jer nepostovanje radnickih prava nije bas sporadicna pojava.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?29.04.2010. u 17:14 - pre 170 meseci
A odakle ti to znas?

Ja vidim samo sta kaze jedna jedina osoba - i odgovor je negativan.

Mozda bas svi razmisljaju tako i kazu "ma mora da je neko drugi pokusao, pa to ne radi" - to je recept za uspeh :(

Inace, da, masovna zavera pa drzava ne bi potrcala da opali nekog bakalina od kazne - suvise je mocan, dalji mu je rodjak Mihalj Kertes Braca :-)))))

Ne pricamo ovde o Delta City-ju vec o nekoj bakalnici... a cisto sumnjam da Deltas ne postuje pravila igre.

Citat:

Da se to prijavljivanje inspekciji isplati sigurno bi ga bilo cesce jer nepostovanje radnickih prava nije bas sporadicna pojava.


Prijavljivanje inspekcije se UVEK isplati. Ako ni zbog cega drugog, a ono zato sto ne ucestvujes u prikrivanju privrednog kriminala. Rad na crno ili rad 7 dana u nedelji su kaznjivi zakonom - i ako neko to precutkuje, i on je saucesnik.

Ne kosta nista, a moze da koristi i te kako.

Ako neko nije to uradio, nema apsolutno nikakva prava da se zali na bilo sta u vezi radnickog prava.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
77.243.16.*



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?29.04.2010. u 17:23 - pre 170 meseci
Citat:
Pa ne znam... posto si sam rekao da si Gazda, a posto ovde iznosis ovakve stavove sumnjam da si bolji prema svojim radnicima
Videh malo pre da si na drugoj temi insistirao na tacnim podatcima u predstavljanju na internetu.. neko bi rekao EPIC FAIL XD
Mada mislim da nemas razloga za brigu..


Pa procitaj pazljivije malo kakve ja to STAVOVE iznosim... ovde se radi o standardnoj predrasudi GAZDA je FEUDALAC, a slobodno pitaj moje radnike da li su zadovoljni ili nisu...

ne razumem opet zasto EPIC FAIL??? opet te pitam koji ja to zakon krsim?

edit: MOJ STAV je DOSTA LAJANJA... aKO TI SE NE SVIDJA : ILI NEMOJ DA RADIS, ILI PRIJAVI. DOSTA MI JE VISE MAZANJA PREDUZETNIKA U OVOJ SMRDLJIVOJ DRZAVI. opet naglasavam dve solucije: ILI NEMOJ DA RADIS (niko te ne tera) ili ISTERUJ PRAVDU... a ne, radnici bi i to da neko radi umesto njih.

P.S Nisam ja gazda, ja sam preduzetnik.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?29.04.2010. u 17:30 - pre 170 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: A odakle ti to znas?
Ja vidim samo sta kaze jedna jedina osoba - i odgovor je negativan.

Mozda bas svi razmisljaju tako i kazu "ma mora da je neko drugi pokusao, pa to ne radi" - to je recept za uspeh :(

Inace, da, masovna zavera pa drzava ne bi potrcala da opali nekog bakalina od kazne - suvise je mocan, dalji mu je rodjak Mihalj Kertes Braca :-)))))

Ne pricamo ovde o Delta City-ju vec o nekoj bakalnici... a cisto sumnjam da Deltas ne postuje pravila igre.



Prijavljivanje inspekcije se UVEK isplati. Ako ni zbog cega drugog, a ono zato sto ne ucestvujes u prikrivanju privrednog kriminala.

Ne kosta nista, a moze da koristi i te kako.

Ako neko nije to uradio, nema apsolutno nikakva prava da se zali na bilo sta u vezi radnickog prava.





Zaista nemam licnog iskustva ali po pricama drugih i po novinskim clancima imam utisak da ti sporovi znaju da traju n godina.

Znam za pricu drugarice koja je radila kao konobarica. Posvadjala se s Gazdom sto nije hteo da joj da godisnji. Posto joj je to bio usputni posao odlucila je da ga prijavi inspekciji. Sve sto je postigla je da joj je taj Gazda dosao na kucnu adresu da se izdire na nju iako je prijava bila "anonimna". Dobila je i taj godisnji ali i sut kartu ubrzo. Btw bila je jedina prijavljena konobarica od njih 4. Naravno gospodinu Gazdi nije nista falilo i one ostale radnice su nastavile neprijavljene da rade.

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?29.04.2010. u 17:36 - pre 170 meseci
E vidis, a ja cuo i te kako odvaljene od kazni - sta mislis da drzavu bole ona stvar za nekog bakalina?

Pa ta ista drzava cepa 100K din ako zakasnis da platis porez jedan dan.

Sad ce oni da vlasniku SUR prodavnice da otkrivaju ko ga je prijavio... kada mogu da ga odvale od par stotina hiljada din kazne iz odma'. To mozda u nekom selu gde se svi znaju... u gradu ce to tesko da prodje.

Inace, nema nikakvih sporova oko neprijavljenog radnika ili neplacanja poreza... ovima ne trebaju nikakvi sudovi, vec rezu kazne odmah, pa se ti zali posle kao poslodavac.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?29.04.2010. u 17:46 - pre 170 meseci
Citat:
anakin14: Pa procitaj pazljivije malo kakve ja to STAVOVE iznosim... ovde se radi o standardnoj predrasudi GAZDA je FEUDALAC, a slobodno pitaj moje radnike da li su zadovoljni ili nisu...

ne razumem opet zasto EPIC FAIL??? opet te pitam koji ja to zakon krsim?

edit: MOJ STAV je DOSTA LAJANJA... aKO TI SE NE SVIDJA : ILI NEMOJ DA RADIS, ILI PRIJAVI. DOSTA MI JE VISE MAZANJA PREDUZETNIKA U OVOJ SMRDLJIVOJ DRZAVI. opet naglasavam dve solucije: ILI NEMOJ DA RADIS (niko te ne tera) ili ISTERUJ PRAVDU... a ne, radnici bi i to da neko radi umesto njih.

P.S Nisam ja gazda, ja sam preduzetnik.


Ma ti si pravi Gazda vidi se iz daleka.
Imaju i preduzetnici solucije: Ako mislis da poslujes postuj zakon ili ugasi firmu ako nisi sposoban. Nemoj samo da trazis tapsanje po ramenu na forumima.

Ako si toliki mudoje ostavi koji podatak o tvojoj firmi javno (kako to vec volis) Mozda se neko vicniji nadje pa i proveri. Ja stvarno ne bi znao kako da se raspitujem za zdravlje tvojih radnika.
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
77.243.16.*



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?29.04.2010. u 17:52 - pre 170 meseci
Citat:
Imaju i preduzetnici solucije: Ako mislis da poslujes postuj zakon ili ugasi firmu ako nisi sposoban.


naravno - kao i radnici - ili radi ili nemoj da radis.

ko trazi tapsanje po ramenu?

Shvati vise ovde pricamo o ideologiji a ne o mojoj firmi.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?29.04.2010. u 18:01 - pre 170 meseci
Čekaj, o kakvoj ideologiji govorš ?
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
77.243.16.*



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?29.04.2010. u 18:03 - pre 170 meseci
o slobodnom trzisu gde nepostoji drzavni intervecionizam u ekonomiju.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?29.04.2010. u 18:04 - pre 170 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: E vidis, a ja cuo i te kako odvaljene od kazni - sta mislis da drzavu bole ona stvar za nekog bakalina?

Pa ta ista drzava cepa 100K din ako zakasnis da platis porez jedan dan.

Sad ce oni da vlasniku SUR prodavnice da otkrivaju ko ga je prijavio... kada mogu da ga odvale od par stotina hiljada din kazne iz odma'. To mozda u nekom selu gde se svi znaju... u gradu ce to tesko da prodje.

Inace, nema nikakvih sporova oko neprijavljenog radnika ili neplacanja poreza... ovima ne trebaju nikakvi sudovi, vec rezu kazne odmah, pa se ti zali posle kao poslodavac.



Drzava cepa za porez to je istina kao sto je istina da se drzavi ebe za radnike. Ocigledno da se te dve stvari drukcje tretiraju. Da su tako strogi i po pitanju radnika verovatno bi nepostovanje prava radnika bilo retko kao i neizdavanje fiskalnog racuna.

Kada dodje inspektor u neku pekaru ne dodje "drzava" nego covek od krvi i mesa.

Inace navedeni slucaj se desio u manjoj sredini tako da te predpostavke verovatno i stoje. Bar sto se tice naknadnog maltretiranja.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?29.04.2010. u 18:14 - pre 170 meseci
Citat:
anakin14: o slobodnom trzisu gde nepostoji drzavni intervecionizam u ekonomiju.


U smislu da te neko ne kazni ako kršiš zakon.
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
77.243.16.*



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?29.04.2010. u 18:18 - pre 170 meseci
u smislu da se zakon ne mesa u ekonomiju.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?29.04.2010. u 18:19 - pre 170 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic
...Prijavljivanje inspekcije se UVEK isplati...


Moja drugarica tako radila u jednom butiku uz slicne uslove kao i pokretac teme pa kad je prijavila gazdu on je morao da plati kaznu ali zato ona vise nikada u tom gradu nije radila zato sto niko nije hteo da je zaposli jer se proculo da "druka", a svi ostali su isti. Isto tako, niko vise nije lud da prijavi gazdu jer zna da ce da prodje kao ona tako da je sve ostalo isto samo sto je ona ostala bez posla.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 90828 | Odgovora: 644 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.