Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nerealni racuni za struju

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Nerealni racuni za struju

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 58599 | Odgovora: 208 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju16.01.2014. u 14:40 - pre 124 meseci
Citat:
cozmo_im:
Suludo je da je toliko ljudi doslo da ulozi reklamacije a da racuni prelaze po 10.000 (otud onih par stotina hiljada opomena, salju crvenu opomenu kad predjes 10.000 bez obzira da li si to utrosio za tekuci mesec ili za 5 meseci).

Uuuu, kad smo poceli novu rundu o nerealnim racunima, ja sam mislio da su "nesto veci", ili malo losi datumi... ne nesto kao sto je kod tvoje poznanice od 10 na 37 hiljada - meni su oba racuna nezamisliva.
Ali razlike od 500 na 600kW jos ako se neko greje?? To je nesto sto jedino bih proverio da nije preslo stanje na brojilu i miran sam!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
89.216.37.*



+896 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju17.01.2014. u 08:52 - pre 124 meseci
Evo i tasta je dobila ogroman racun.

Novembar - 4300 din
Decembar - 12500 din!!!

Ono sto je izvesno je da u decembru nedelju dana nije bila kuci (samim tim nije imala mogucnost da proverava brojilo).

Dakle za 23 dana koliko je bila kuci NEMOGUCE je da potrosi 8000 dinara vise nego u novembru.

Njeni racuni, najveci, dosada su bili na -15 oko 1200-1300Kwh kad je kuci svih 30 dana. Nikada veci racun nije ostvarila kad je bila kuci a kamoli kad nedelju dana nije bila kuci. I pogotovo ne na ovim temperaturama kad ukljucuje samo jedan norveski a druge prostorije ne greje (kad ima 1300kw to je kad greje sve prostorije).

U pitanju je Stara Pazova, dakle nije samo Beograd prevaren.

Dakle izgleda da je ono sto je rekao ovaj moj poznanik iz EMS - pocetkom decembra nisu ni ocitavali brojila, nego su uneli neko stanje "ocekivane potrosnje", odnosno stavili su raspon KWh koji je ocekivan za debelu zimu a ne ove blage temperature. Pri tom je novembar delom bio hladniji od decembra.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju17.01.2014. u 09:00 - pre 124 meseci
Kao što rekoh, kod mene je sve u redu - redovno kontrolišem brojilo, zimi čak i nekoliko puta mesečno, i tačno znam kolki me račun čeka.

Ali fascinantno je ovo istorijsko - nasleđeno - srpskim mentalitetom urođeno pravilo da država po pravilu #ebe građane u zdrav mozak. Dakle, stotine i stotine hiljada primedbi, nepravilnosti, nelogičnosti i - ništa. Niti se premijer oglasio, niti PPV, samo ministarka energetike šturo rekla, "Sve je OK, samo vi plaćajte račlune !" Kaže, bio Sveti Nikola i Nova Godina ! Ajde !?

Dakle, koja god vlast da dođe, još od Kralja Aleksandra i Nikole Pašića, preko Broza i Stambolića, zatim preko Miloševića i Mirkovića, pa Đinđića, Koštunice i Tadića, evo sad Dačić:Vučić -> nema istorijsog pomaka -> narod se tretira kao ovca i stoka. Narod dakle, lud i glup, i šta ima ko iz vlasti narodu da objašnjava zašto je račun toliko uvećan.

Pa ja bih bre ono #ovno direktorsko iz EPSa i EPS snabdevanja na sred Terazija obesio, i to bez upozorenja, čisto kao opemena sledećim, budućim Uskokovićima i sličnima.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju17.01.2014. u 09:27 - pre 124 meseci
Prevaranti i "snalazljivci" bave se dosetkama, takvog intelektualnog nivoa, da vredjaju inteligenciju.

Naucili su da prave svinjac, i da sve to "politicki" edukovano negiraju i demantuju, da proglasavaju kradju za "normalno", neuspehe za velike uspehe..itd, da ne spominjem izdaje..

Jeftin politicki olos, koji se dograbio pozicija, koji "ne dize cene" ali obracunava nakazno i otima novac, koji "zamrzava plate" ,ali prosek skace sa 22k na 42K dinara, olos koji "ne zaposlajva" a zaposljava svoje "vojnike", decu, svalerke...

I stoga su i ovakvi racuni..boze moj, potrosnja se povecala 20%, ocitavalo se nakon 35-36 dana, ali zelena zona nije pomerena za tih 10%, vec je na mesecnom nivou..
Pa je uvecanje racuna 30%..... ili 300%..ko ce sada da se bakce sa jednom NULOM..kod tolikih spremljenih reformi.

Sta zna dete sta je deset hiljada milijardi, nule su nule...ne znace nista..
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
89.216.37.*



+896 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju17.01.2014. u 09:46 - pre 124 meseci
Auh - evo i moj prvi kolega iz redakcije dobio racun.

Pa ovo je hit.

Novembar - 6700. Decembar 29900!!!!!!

A bio u selu 10 dana!

Definitivno nisu normalni i neverovatno je da ce i ovo da prodje i nikom nista.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju17.01.2014. u 09:51 - pre 124 meseci
Meni je fascinantno da neko kontroliše brojilo.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju17.01.2014. u 09:56 - pre 124 meseci
Citat:
jnk: Meni je fascinantno da neko kontroliše brojilo.
Ne razumem čemu fascinacija aktivnošću observacije u dužini trajanja od 1 minute, iza koje sledi još dve matematičke operacije naučenih u 1. osnovne (ko je naučio-naučio). Rocket sience !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
89.216.37.*



+896 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju17.01.2014. u 10:26 - pre 124 meseci
Ja sam kontrolisao 3-4 meseca otkako je EPS preuzeo citanje brojila... i prekinem krajem oktobra, kao ajd, video sam da su tacni... kad ono sio mi ga Djura.

Odmah sam krenuo u kontrolu i zasad mi je januarska potrosnja 27kwh dnevno, sto znaci da ako ovako nastavim imacu 810Kwh za januar a u decembru sam imao preko 250kwh vise. Nigde logike.

Zato - svakodnevno, ili barem jednom nedeljno, kontrolisanje potrosnje i zakljucavanje ormana sa brojilima pa nek citac trazi kljuc. Tako sam radio do oktobra i eto sta se desi kad im "poverujemo".

Da li sam rekao da je cela ulica dobila povece racune i da se niko ne seca da je neko citao struju uopste pocetkom decembra?
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
89.216.37.*



+896 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju17.01.2014. u 11:27 - pre 124 meseci
BTW, racun za struju iz 1938:



Jasno da jasnije ne moze biti.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju17.01.2014. u 11:33 - pre 124 meseci
Citat:
cozmo_im
Odmah sam krenuo u kontrolu i zasad mi je januarska potrosnja 27kwh dnevno, sto znaci da ako ovako nastavim imacu 810Kwh za januar a u decembru sam imao preko 250kwh vise. Nigde logike.

Kako nema logike, kad je pocetak decembra bio u debelom minusu naspram prilicno toplog januara?? Za ove druge racune te razumem, ali tvoj primer bas nema logike za primedbu. Nize temperature - treba ti vise grejanja.

Jesu svi za koje znas da su dobili prilicno vece racune medju onima koji se greju na struju?
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
89.216.37.*



+896 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju17.01.2014. u 11:44 - pre 124 meseci
Ne, decembar nije bio u minusu uopste. Dnevna temperatura je bila uvek u plusu, odnosno novembar je bio hladniji (u proseku).

Ja nisam video da je kod mene bilo ispod -2 ili -3 ujutru a preko dana je uvek bilo u plusu. Pri tom, klinac je u decembru isao u skolu te njegova soba nije grejana ceo dan kao sad u januaru. Kazem - nema logike.

Osim toga, prosli decembar je bio poprilicno hladniji pa sam imao 100 i kusur KW nizu potrosnju a i bio sam tu za NG a sad nisam. Cak sam palio grejanje nocu prosle godine. Ove godine nisam a jeftinija struja mi duplo veca nego u novembru ili decembru prosle godine? Kako, kad sam prosle godine grejao i nocu a sad nisam? I evo sad u januaru jeftina struje se vratila na normalu po potrosnji (60kw mesecno). Dakle ne mogu kucni aparati da "podivljaju" samo u decembru a da onda nakon preseka stanja u januaru se vrate na staro :)

Dakle, obracun i ocitavanje su namesteni ocigledno da bi se uzela lova.

Racuni su uvecani 50% cak i onima koji se greju na cvrsta goriva. Kum zivi u kuci u naselju, greje se na drva, struju ne pali uopste (ima centralno na cvrsta goriva) i dobio je racun skoro duplo veci.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju17.01.2014. u 11:57 - pre 124 meseci
Ako ti je niza tarifa duplo veca, mogao si lepo da pogledas brojilo u najzad uporedis da li je vece stanje na racunu nego na brojilu! Da je 10% veca, ne bi to mogao da primetis - da je duplo veca, garant mozes jos uvek!

Mislim da je tvoj racun jako pogresan primer da navodis, jer prosto da nesto ne valja, gornjom proverom bi lako utvrdio (isto vazi i za visu tarifu).
Posto niti si presao u crvenu, niti ne-bi-presao u plavu da ovoga nije bilo, mislim da ti nisi nicime ostecen, sem ranijim placanjem 250kW kilovata :)

Novembar hladniji od decembra? Kako da ne!
Novembar:
http://www.accuweather.com/sr/.../month/298198?monyr=11/01/2013
Decembar:
http://www.accuweather.com/sr/.../month/298198?monyr=12/01/2013
Novembar, najniza nikad ispod nule, 5->2.5*C je isla. Najvisa 15->10*C
Decembar, najniza nikad iznad 2*C , 2->-5*C je isla. Najvisa 7->5*C.
Tebi je ovo hladniji novembar od decembra???
Tek 27. novembra je minimalna pala ispod 0, decembra je bila ispod nule minimalna sve do 25.!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
89.216.37.*



+896 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju17.01.2014. u 12:22 - pre 124 meseci
Citat:
Dexic: Ako ti je niza tarifa duplo veca, mogao si lepo da pogledas brojilo u najzad uporedis da li je vece stanje na racunu nego na brojilu! Da je 10% veca, ne bi to mogao da primetis - da je duplo veca, garant mozes jos uvek!


Ne mogu jer nisam pratio brojilo u novembru. Samo znam ono sto pise na racunu. Brojilo se slaze samo sa ocitavanjem 02.01 kada sam bio prisutan. Ali NE ZNAM kako je ocitano 04.12 niti kako je ocitano u novembru. Dakle POCETNO stanje ne znam, osim onoga sto pise na racunu za decembar dok krajnje stanje znam. E tu je problem - ne znam da li je ocitano pocetkom decembra ili nije jer 04.12 niko u zgradu nije ulazio (kod mene se zatvaraju vrata plus orman od brojila se cuje itekako kad se otvori jer je do moje sobe), a supruga je taj dan bila svo vreme u sobi. Dakle izgleda da NISU ni citali vec ono sto mi prijatelj kaze - uzeli obracunski prosek po njihovoj tabeli nekoj tzv. "ocekivana potrosnja".

Sto se tice hladnoce, klime su istovetno radile u novembru i decembru, a u decembru je, iz vise razloga, stan bio vise puta prazan tokom celog dana kada je radila samo jedna klima na 22 stepena.

Pa nisam lud da ne znam sta sam i kad palio, kad nisam bio kuci i kako sam se grejao. Barem mi koji se grejemo na struju znamo da pazimo na to.

Zato sam bio i iznenadjen da mi je procentualno mnogo veca potrosnja u odnosu na broj dana i prosli decembar a pogotovo jeftina tarifa.

Edit: Evo sad mi javio komsa preko puta da njima pocetkom decembra nije niko trazio kljuc za strujomere. Dakle - nisu ocitavali vec su kalkulisali na osnovu te ocekivane potrosnje.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju17.01.2014. u 15:13 - pre 124 meseci
OK, znaci tebi brojilo trenutno ne prelazi stanje sa racuna - kako si ti ostecen, osim sto si unapred platio struju, koju si vec potrosio januara?

Ovo za grejanje je pricam ti price, mislim, bio ti u pravu ili ne, nije to dovoljno da kazes da tvoj racun ne moze biti tacan, jer ne mozes znati tacno koliko se greje, kad nisi upisivao. Zato, za dalju diskusiju, bolje se fokusiraj na ostale primere koje si naveo, jer je sa njima ocigledno nesto WTF.
(znam da je kod mene pocetkom decembra bilo potrebno da se otvori ponekad radijator - sto ja prosle zime sam uradio samo preventivno kad je bilo -20*C - cele zime su zatvoreni)

20.000 razlike je 1500kWh vise barem, to uopste nije realno npr.
 
Odgovor na temu

abitbp6_

Član broj: 282358
Poruke: 137
*.ptt.rs.



+81 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju17.01.2014. u 17:28 - pre 124 meseci
Kod mene je ovako:

Novembar, 2101, VT 62639 - 62477 = 162, NT 50580 - 50444 = 136
Decembar, 3145, VT 62869 - 62639 = 230, NT 50797 - 50580 = 217

Današnje stanje na brojilu je VT 62967, NT 50880, tj u ovih 17 dana sam potrošio VT 98 i NT 83. Nisam bio u stanu samo nekoliko dana.

Što se mene tiče, cifre su niske, pa nisam ni zainteresovan da isterujem neku pravdu. Ipak, ono u šta mi je teško da poverujem je sledeće - piše da je datum očitavanja brojila 1.1.2014. Dajem 20 evra da niko nije išao prvog januara da popisuje brojila.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju17.01.2014. u 20:56 - pre 124 meseci
Citat:
Dexic:
OK, znaci tebi brojilo trenutno ne prelazi stanje sa racuna - kako si ti ostecen, osim sto si unapred platio struju, koju si vec potrosio januara?


Pa sporan mi je racun. Potrosnja jeftine struje je duplirana. Zadnjih godina je prosek 60kwh za 30 mernih dana a sad 120kwh. I evo u januaru ce opet biti 60kwh. Pri tom par dana me uopste nije bilo u stanu :)

Neces da skapiras sta pricam :) NISU citali brojila 04.12, citali su ih tek 02.01.

Dakle izracunali su neku potrosnju odokativnu (ocekivana potrosnja). Dakle 04.12 su upisali nepostojece stanje brojila, odnosno - izracunato na osnovu te ocekivane potrosnje. Otud visak jeftine struje i visak kilovata preko dana.

Ajd da i prihvatim da sam nekim cudom i potrosio toliko skupe struje (nemoguce al ajd) ali jeftine - nisam :)

Decembarski racun mi je za vise od 3000 veci nego novembarski, odnosno 50% veci.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju17.01.2014. u 22:21 - pre 124 meseci
Ti ne shvatas da time nisi ostecen osim sto si unapred platio struju.

Ako je on upisao random stanje, nekom formulom ili s' neba pale brojke, a to stanje nije preslo trenutno u januara, ti znaci si unapred platio ono sto trosis u januaru.
Jedini nacin da si stvarno ostecen jeste da si presao u visu zonu decembra, samo zbog toga - sto nisi, u crvenu nisi usao, u plavu bi SIGURNO usao.
Naravno, ako ne lupe opet brojke januara :) Ovako, nisi ti nista vise potrosio - samo si unapred platio struju.

Kapiras razliku izmedju tvog racuna i nekog ko je 20.000 veci? Taj kome je 20.000 veci je garantovano usao u crvenu zonu, a verovatno ne bi. I on vec jeste ostecen time, sto ne samo da je unapred platio, vec je platio po visoj zoni. Ti nisi placao nista u visoj zoni, ti si sigurno u plavoj bio decembra.


Da ponovim samo, ili kazem ako vec nisam rekao, kod nas jeste citano bas 2. januara - video je komsija kad su otvarali ormarice i citali. Ali 4-5 decembra niko ih nije primetio, a to nama stoji kao datum.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju18.01.2014. u 07:53 - pre 124 meseci
I meni je isto stigao racun za oko 2000 veci nego inace.

Citat:

Ti ne shvatas da time nisi ostecen osim sto si unapred platio struju.


Watafak? Pa kad je tako, sto onda ne naplate struju za narednih 50 godina....
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

mozdasamjaamozdainisam

Član broj: 274672
Poruke: 341
*.upc-i.chello.nl.



+191 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju18.01.2014. u 08:02 - pre 124 meseci
Moram samo da prokomentarisem i izvinjavam se sto nije ontopic, ali na slici racuna iz 1938 mi je zapao broj telefona za oko: 22-16 :)

A sad malo i ontopic, nije samo EPS zavrnuo nesto:

Infostan:
http://www.blic.rs/Vesti/Beogr...ima-Pazljivo-procitajte-racune

SrbijaGas:
http://www.b92.net/biz/vesti/s...01&dd=17&nav_id=801272

Nesto se gadno mulja :S
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju18.01.2014. u 09:47 - pre 124 meseci
Malo pičkousnom i koferčetu para, pa bi da drmnu još...
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Nerealni racuni za struju

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 58599 | Odgovora: 208 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.