Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nerealni racuni za struju

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Nerealni racuni za struju

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 59124 | Odgovora: 208 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju19.01.2014. u 13:10 - pre 125 meseci
Cek... da li ti shvatas da ti ovime nisi ostecen uopste onda?:)
Ti si i novembra sigurno bio u plavoj zoni! Ti si i decembra i januara sigurno bio u plavoj zoni - ni u jednom slucaju nisi presao u crvenu!
Sta vise, oni su ti efektivno smanjili racun za novembar, pa su ti povecali toliko racun za decembar. Ti si u stvari kasnije platio nesto sto si potrosio novembra :)
Koliko je tesko da shvatis da tebi novembar+decembar+januar racun nece biti ukupno veci ni za jedan dinar?
Ja imam taj slucaj - meni je racun za novembar toliko smanjen da je pola mog tipicnog racuna :) Ali sam opet ostao u plavoj zoni. Samo sam kasnije platio te iste kWh, po istoj ceni po kojoj bi ih platio, jer sam uvek bio u plavoj zoni! Ni manje, ni vise.

Kakav crni veci PDV i veca snaga???? PDV ti je 20%, bilo na 1 RSD ili na 10RSD, a kao sto sam vec 10x rekao, ti si te kWh platio po ISTOJ ceni, po kojoj bi ih platio da su uredno upisali!
A snaga je veca ako si vise stvari ukljucio u isto vreme, to je prosto ko pasulj, nema to veze sa potrosnjom!

Shvati razliku izmedju dve stvari:
- ti jesi u pravu da je ovo pokusaj prevare!
- TI, licno, nisi ostecen!

Citat:
cozmo_im:
Pa dzaba mi to kad je stanje 04.12 upisano proizvoljno - nije citano brojilo. Sta imam od toga sto je stanje 02.01 ocitano kako treba?

Naravno da se slaze kad oduzmes ali stanje je proizvoljno upisano.

Dakle, upisano je ko zna sta. Mogao je da smanji za 200kwh i da mi stanje na kraju decembra bude za 200kwh vise nakon ocitavanja 02.01.

Dakle ocigledna prevara.

Dakle, mozda je moje stanje realno bilo tipa 6450KWH pocetno a ne 6257 KWH naprimer kao sto pise?

Jer meni je novembar manji nego prosle god a decembar veci (kao i svima). Znaci oni su na osnovu procene malo smanjili novembar (mozda za 300 dinara) jer je manja potrosnja svejedno ali su zato napisali takvo stanje da u decembru bude povecana potrosnja kad se to izracuna. Upravo to mi je lik iz EMS-a rekao, da tako rade namerno. Jer na vecu potrosnju vise placas plavu zonu (ili udjes u crvenu)... plus veci PDV, obracunska snaga i eto ti mnogo veceg racuna.

 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju19.01.2014. u 13:24 - pre 125 meseci
Citat:
tdusko:
Popust bi valjda trebalo da se daje za placanje unapred, da do 25. recimo bude rok za placanje racuna za prethodni mesec, a ako se ne plati do tada da za sledeci mesec racun dodje uvecan za x dinara i tako sve dok ne prodje definisan period dokle se tolerise nakon cega se krene postupak prinudne naplate.

Vrati se ovde prvo, da vidis kako funkcionisu stvari pre nego sto popujes :)
Stvari i funkcionisu tako kao sto si upisao, tj. funkcionisale su tacno tako do ovog meseca. Ovog meseca su uveli da ti 26. vec salju opomenu ako ne vide uplatu.

Znaci, sistem jeste funkcionisao kako si ti opisao, pa su odlucili da ga zeznu :)

Naravno, kod nas prinudna naplata = LOL, pa pa se to svede na odlaganje u nedogled.

cozmo, u pravu je tdusko za rok - pise da je rok 25. u mesecu za placanje racuna za prethodni mesec. Znaci da posle toga imaju pravo da salju opomenu - koliko je to korisno ili logicno (pogotovu kako sada rade) je drugo.

I stvarno je u pravu za gomilu njih koji mogu da plate a ne placaju - ali to nema veze sa time sto dete prvo treba da dobije 5S ili S5 telefon ili sto zaborave na rok ili im se ne salje opomena, vec prosto NECE da placaju. Misle da se Djilas i Vucko i Djoka i Kurta i Murta tu uvlace, i to im daje (moralno) pravo da ne placaju - jos gore od svercera i BusPlusa.
Ili prosto im se nista ne moze (koliko bese duguju za vile za struju?)
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju19.01.2014. u 16:02 - pre 125 meseci
Dexic, to je Kozmo, a šta je sa ljudima koji su na granici između plave i crvene i ovim putem u ušli u crvenu zonu, a crvena zona je čista krađa para?

Ne mogu da razumem koji to sklop od mozga može da pravda i brani ovako nešto? Kada sam u jednom periodu života zapao u finansijsku bulu i dugovao tim smrdama, nabili su mi toliko zatezne kamate da su na kraju bile duplo veće od osnovnog duga i to sam morao da platim.

Sa druge strane, ako oni meni izbiju novac iz džepa ispostavljajući enormnu fakturu i to na slepo, najmanje što mogu da učine jeste da priznaju grešku, isprave je i izvine se potrošačima, onim ljudima bez kojih EPS ne bi ni postojao.

A da ne govorim o tome kako je zanimljiv podatak da tokom zimskih meseci plaćam struju ~4000 dinara mesečno, a letnjim ~2000 dinara, a pritom se zimi grejem na drva, a leti naravno više frižider radi i češće se kupam.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju19.01.2014. u 17:12 - pre 125 meseci
Citat:
bachi: Dexic, to je Kozmo, a šta je sa ljudima koji su na granici između plave i crvene i ovim putem u ušli u crvenu zonu, a crvena zona je čista krađa para?

Oni jesu osteceni, i rekoh, to jeste nacin kradje. Ali konkretno cozmo nije ostecen u ovom slucaju, i nema na STA da se zali. Pa i ja sam u istoj situaciji za taj racun, ali nista meni to ne smeta - evro porastao dok je stigao decembarski racun, ja sam kasnije platio neke kWh iz novembra.
Treba da se napravi razlika izmedju onih koji:
- jesu stvarno osteceni finansijski, jer su presli u visu zonu
- onih koji se samo zale da nesto nije uradjeno kako treba, a nista nisu osteceni!

Citat:
Ne mogu da razumem koji to sklop od mozga može da pravda i brani ovako nešto?

Kakvo crno branjenje, ako si usao u visu zonu, idi pobij gamad :)
Ali cozmo nije :)
Ne branim ja njih, ja pokusavam da izbacim cozmov primer iz cele price, jer on pomaze njima, jer ispada da su mu oni dali beskamatni kredit :)


A ovo za zimski racun tvoj - nemam pojma. Jesi ti usao u plavu zonu, sad decembra? Ili mislis da je nizi napon i da se time krade?
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju19.01.2014. u 21:23 - pre 125 meseci
nikako da se dogovrimo da li treba ili ne treba placati racune.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju19.01.2014. u 21:43 - pre 125 meseci
U normalnoj zemlji ne bi trebalo, kad je ovako ocigledna razlika - a ne naknadno utvrdjivanje istine :)
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju19.01.2014. u 23:14 - pre 125 meseci
aha,znaci treba da utvrdimo da li je Srbija nomalna ili ne.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju19.01.2014. u 23:46 - pre 125 meseci
Mislim da ne vredi pricati sa onima koje misle da treba o tome diskutovati.
 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju21.01.2014. u 07:36 - pre 124 meseci
http://www.kurir-info.rs/za-gi...-miliona-dinara-clanak-1186451
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
89.216.37.*



+896 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju21.01.2014. u 10:12 - pre 124 meseci
Evo da se javim na tdusko nije u pravu povodom slanja opomena i placanja racuna. Ni dexic nije u pravu zato sto sam ostecen.

Cekao sam rasplet situacije pa da se javim.

Komsija je dokazao da smo osteceni (nije bio tu dosad, otisao je 03.01 i sad se vratio). Nisam se video s njim i konacno sednemo u kucnom savetu da vidimo sta i kako - on je ocitavao brojila u novembru i decembru - srecom - i ne slaze nam se tacno za onih 160 i kusur KWH koje su nam visak u odnosu na prosli decembar! Od kada su ga ostetili za dva racuna po 15.000 pre 3 godine on non stop prati sva brojila, nisam to ni znao.

Dakle - PROIZVOLJNO upisano pocetno stanje brojila!

Znaci ostecen sam za 160KWH plave zone, to ispadne nesto vise od 1000 dinara. Ok, to u mom slucaju nije puno, kao ni kod komsija ali komsija iznad je zbog toga usao u crvenu zonu i dobio mnogo veci racun... indikativno je da je svima ocitano 160kwh vise ali tacno toliko svima (rasporedjeno tacno identicno na skupu i nizu tarifu). Tj ne ocitano nego proizvoljno upisano kao pocetno stanje.

On je vec isao u EDB i trebalo bi da nam umanje sledece racune za tih 160KWH. Ali sta je problem. Ta preplata ide u RTS pretplatu ako neko duguje. Pa hit.

Zvao sam EPS da pitam za placanje racuna.

Do 25. u mesecu se placa ako hoces popust. Inace uplata vazi za TEKUCI racun dok se NE IZDA sledeci bez OPOMENE. Tek izdavanjem sledeceg racuna oni vrse obracunski period i onda se radi presek. Tada se upisuje i kamata ako ne platis do izdavanja racuna. To je informacija iz call centra. Zato ja nemam nikakvu kamatu iako platim zadnji dan u mesecu (placam tako jer nam tako legne plata i poplacam odmah sve racune).

Ovaj novi sistem je sad radila neka privatna firma a ne ETF kao sto je bilo dosad.

Takodje, sad FTO neki (koji god da su) citaju brojila.

Eto cisto da znate da pripazite od januara na stanja vasih brojila i da zakljucavate ormane.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
89.216.37.*



+896 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju21.01.2014. u 10:43 - pre 124 meseci
Evo kolege novinari (nezavisni, dakle ne iz novina), su procackali da je otprilike ukradeno preko 1,5 milijarde dinara!

I bice pojeo vuk magarca, ima da vrate mozda 100-200 miliona ovima sto imaju totalno nerealne racune a ostalo sebi u dzep.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju21.01.2014. u 10:49 - pre 124 meseci
Neće predizborna kampanja sama da se plati.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju21.01.2014. u 11:42 - pre 124 meseci
Citat:
cozmo_im:
Ni dexic nije u pravu zato sto sam ostecen.

Komsija je dokazao da smo osteceni (nije bio tu dosad, otisao je 03.01 i sad se vratio). Nisam se video s njim i konacno sednemo u kucnom savetu da vidimo sta i kako - on je ocitavao brojila u novembru i decembru - srecom - i ne slaze nam se tacno za onih 160 i kusur KWH koje su nam visak u odnosu na prosli decembar! Od kada su ga ostetili za dva racuna po 15.000 pre 3 godine on non stop prati sva brojila, nisam to ni znao.

Dakle - PROIZVOLJNO upisano pocetno stanje brojila!

Znaci ostecen sam za 160KWH plave zone, to ispadne nesto vise od 1000 dinara.

Ajde mi konkretno objasni kako si ti ostecen, jbt, 10x sam ti vec napisao da ti tih 160kWh (ili koliko vec) si VEC potrosio u novembru, a NISI ih platio (jer je upisano manje krajnje stanje).
U novembru si isto bio u plavoj zoni!
U decembru nisi potrosio tih 160kWh, ali jesi ih platio - platio si po istoj, plavoj tarifi, po kojoj ih JESI vec potrosio u novembru, samo nisi bili upisani.

Znaci, sve u plavoj tarifi, nista ti nije dodato sto nisi potrosio, samo si kasnije platio nesto sto jesi - kako si ti ostecen, molim te?

Ili ti uopste ne shvatas ovo, jer su racuni "konfuzni"?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju21.01.2014. u 11:55 - pre 124 meseci
Ja kada sam im, svojevremeno govorio, da ne mogu na takav nacin da se bave socijalom..razoruzase me sa gluposcu "nama trebaju reforme"!

Kakve reforme, kada necete nista da menjate?

Sam tarifni sistem je idiotska varijanta, crvene i blentave zone, roba koja se prodaje, treba da bude stimulisana da se prodaje.
A socijala se resava socijalnom pomoci, pa ko nema previse para, neka stedi troskove. A ne da su svi u problemu, zato sto neko zloupotrebljava ionako nakaradan sistem.

MAda, ova epizoda je sutinski pljacka, nema "sistemske greske", kako su politicki pilici naucili da pijucu, vec prosta pljacka.

Ko nije kratkog secanja, imali smo racune za infostan, sa retroaktivnim placanjem od 1999-e godine..pa APP, skoro da je "proslo"..

Sada se dosetili lisicici, kako da "prepisuju" mehanizam pljackice, pa probali..., ministarka ih podrzala, "plati pa se zali"(u prevodu, dajte nam parice odmah, da ih obracunamo i obrnemo, a mozda ih i vratimo, u nekoj virtuelnoj formi, nagrizene poskupljenjem), a ovcice(one u vecini, sto vole da "glasaju pobednike") se primile, pa jos misle da je to "normalno"...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
89.216.37.*



+896 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju21.01.2014. u 11:58 - pre 124 meseci
Kako nisam ostecen? Pa vise mi je plave tarife u decembru jer je prikazano stanje vece, veci porez odmah, veca naknada za OIE.

Da je srazmeran racun bio kako treba, platio bih mozda 300-400 din veci novembar ali zato 1000 i vise manje u decembru i realno bi platio manje sveukupno. Izracunali smo oko 1000 dinara manje ukupno na oba racuna da su citali kako treba.

Da ne govorim o komsiji koji je zato usao u crvenu zonu, da mu je bilo rasporedjeno, odnosno ocitano kako jeste stvarno stanje ne bi usao u tu zonu.

Eto, tako smo osteceni.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju21.01.2014. u 12:10 - pre 124 meseci
Citat:
Evo kolege novinari (nezavisni, dakle ne iz novina), su procackali da je otprilike ukradeno preko 1,5 milijarde dinara!


Kojom metodom su izracunali?
Tvoje price se cesto oslanjaju na rekla-kazala komsije, dobrog prijatelja, nezavisne novinare, tajne izvore... itd.
Ovde nema potrebe za tim. lepo izracunaj koliko si platio i koliko bi platio za ta dva meseca po citanju tvog komsije.

Takodje, ne izlazi milion citaca na ulice da bi sva brojila bila manuelno ocitana tacno 31. u 23:59.
Ako se svi vec grjete na struju, razlika od 5-6 dana izmedju vaseg proveravanja i citanja moze biti znacajna ali ne predstavlja gresku.

Citat:
Kako nisam ostecen? Pa vise mi je plave tarife u decembru jer je prikazano stanje vece, veci porez odmah, veca naknada za OIE.


Trolujes ili ... ?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju21.01.2014. u 13:08 - pre 124 meseci
Citat:
vladd:Sam tarifni sistem je idiotska varijanta, crvene i blentave zone, roba koja se prodaje, treba da bude stimulisana da se prodaje.
Nije sva roba ista. Ako su resursi ograničeni, onda su tarifne zone logične. Slično kao i potrošnja vode u Australiji.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
89.216.37.*



+896 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju21.01.2014. u 13:11 - pre 124 meseci
Citat:

Kojom metodom su izracunali?
Tvoje price se cesto oslanjaju na rekla-kazala komsije, dobrog prijatelja, nezavisne novinare, tajne izvore... itd.
Ovde nema potrebe za tim. lepo izracunaj koliko si platio i koliko bi platio za ta dva meseca po citanju tvog komsije.


Informacija je iz EPS-a. Kako dodju do informacije? Lepo. Tako sto su dosli do informacija ko je ubio Curuviju jos odmah naprimer. Svugde ima "tastera".

Izracunali smo i platili bi sveukupno manje za 1000 dinara, dok komsija koji je u crvenu zonu oko 3000 manje da je ocitano kako treba, odnosno po brojilima.

Znaju oni dobro sta rade i na koji nacin da namaknu lovu. Kad saberes kilovate ti kao dobijes da je kao stanje ok, ali KAKO RASPOREDE te kilovate po mesecima u obracunskom periodu to je vec druga stvar.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
217.9.102.*



+768 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju21.01.2014. u 14:30 - pre 124 meseci
Citat:
cozmo_im: Evo da se javim na tdusko nije u pravu povodom slanja opomena i placanja racuna. Ni dexic nije u pravu zato sto sam ostecen.
Da bi ja bio u pravu/krivu moram valjda prvo nesto da tvrdim, a ja sam samo izneo svoje misljenje kako bi trebalo da bude. Zabunu je uveo Dexic kada je rekao da sam ja u pravu sto sam odmah i video, ali nisam hteo da ga diram jer je to valjda jedini put gde cemo Ventura i ja videti da je on napisao da smo mi za nesto u pravu

Citat:
Java Beograd: Nije sva roba ista. Ako su resursi ograničeni, onda su tarifne zone logične. Slično kao i potrošnja vode u Australiji.
Kako onda svi drugi nisu uveli tarifne zone, valjda je struja svuda ograniceni resurs? Bice da je ovde na snazi jeftini populizam i cuvanje socijalnog mira gde se struja daje svima ispod cene kostanja da masa ne talasa
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju21.01.2014. u 14:37 - pre 124 meseci
Cozmo, daj racunicu tacnu sa svim brojkama koje znas i koje pretpostavljas. Da ne tupimo vise, ti ili nisi novi ar i ne unes da kazes sve cinjenice ili si rekao nesto sto nije tacno, a u svojoj racunici si suprotno koristio.
Daj novembar decembar i januar kako oni ka u i kako ti mislis, pa da vidimo.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Nerealni racuni za struju

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 59124 | Odgovora: 208 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.