Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nerealni racuni za struju

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Nerealni racuni za struju

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 58976 | Odgovora: 208 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju18.01.2014. u 09:47 - pre 124 meseci
Citat:
3way:
I meni je isto stigao racun za oko 2000 veci nego inace.

Citat:

Ti ne shvatas da time nisi ostecen osim sto si unapred platio struju.


Watafak? Pa kad je tako, sto onda ne naplate struju za narednih 50 godina....

Ovo nije problem kao sto bi bio mnogo veci racun gde placas ceo mesec unapred. Da je meni dosao 8000 veci racun, to bi bilo 3-5 meseci placanja unapred, cak i da ignorisemo da bi time sigurno presao zone koje inace ne bi.
Nije to nimalo lepo, i moze da se zali ako ima dokaza (treba da gleda strujomer :D), ali nije to problem na nivou drugih, ciji racuni, koje je naveo, su stvarno pokazatelj vecih problema.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju18.01.2014. u 09:51 - pre 124 meseci
Citat:
mozdasamjaamozdainisam:
A sad malo i ontopic, nije samo EPS zavrnuo nesto:

Infostan:
http://www.blic.rs/Vesti/Beogr...ima-Pazljivo-procitajte-racune

SrbijaGas:
http://www.b92.net/biz/vesti/s...01&dd=17&nav_id=801272

Sad si me podsetio... Infostan kod nas nije radio naplatu zajednicke struje jula, vec je objedinio jul i avgust i isti racun (sto je stiglo tek oktobra, jer naplata zajednicke struje ide 2 meseca unazad, ne jedan).
Elem, od nekih 200 avgusta, preko 0 septembra, odjednom je skocilo na 550 oktobra zajednicka struja ;) (kad se pomnozi sa preko 30 stanara, ocigledno je koliko je to)
Doduse sve je bilo na mestu sto se potrosnje tice, samo su nekima stizali duplo racuni :) :) :) (doslo im je 1100 po clanu oktobra, umesto 550 :))
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju18.01.2014. u 10:18 - pre 124 meseci
Citat:
Dexic:
Ti ne shvatas da time nisi ostecen osim sto si unapred platio struju.


Nisam platio nista unapred, treba da platim utrosenu struju za decembar do 25.01.

Ne mogu da platim nesto sto nisam utrosio, odnosno sto je izracunato odokativno.

Kad mi stigne januarski racun ja cu da reklamiram decembarski i trazim da mi ga svedu na januarski nivo, odnosno da mi umanje racun. Ili neka uzmu decembar od prosle godine koji je 160kwh manje nego ovaj a bio je hladniji mesec.

Ako oni mogu odokativno da racunaju mogu i ja.

I da, vise su mi racunali PLAVE tarife, znaci ostecen sam, to je visa zona.

Struja se ne placa unapred, vec unazad.
 
Odgovor na temu

jhgfdsa

Član broj: 320450
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+59 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju18.01.2014. u 11:58 - pre 124 meseci
Citat:
mozdasamjaamozdainisam: A sad malo i ontopic, nije samo EPS zavrnuo nesto:

Infostan:
http://www.blic.rs/Vesti/Beogr...ima-Pazljivo-procitajte-racune


Au hebote, sad pogledah i infostan račune ... i oni su me uradili za skoro 1.000 dinara.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju18.01.2014. u 13:10 - pre 124 meseci
Citat:
cozmo_im:
Nisam platio nista unapred, treba da platim utrosenu struju za decembar do 25.01.

Da, ali bi trebao deo toga da platis tek posle januara.

Citat:
Kad mi stigne januarski racun ja cu da reklamiram decembarski i trazim da mi ga svedu na januarski nivo, odnosno da mi umanje racun. Ili neka uzmu decembar od prosle godine koji je 160kwh manje nego ovaj a bio je hladniji mesec.

Cek... da li ti tvrdis da je odokativno stanje, ili da je tebi neispravan strujomer i da je vec otkucao vise nego sto treba?
Ako je ovo prvo, ti mene ocigledno ne shvatas. Ako je ovo drugo, onda ja nemam po cemu da mislim da si sve vreme samo na to ciljao, i da to nema veze sa decembrom samo.

Citat:
I da, vise su mi racunali PLAVE tarife, znaci ostecen sam, to je visa zona.

Kako su ti vise racunali plave tarife? Ti bi sigurno bio u plavoj tarifi decembra. Ti si sigurno vec u plavoj tarifi januara. U oba meseca sigurno neces preci u crvenu tarifu.
Znaci, platio ti tu plavu tarifu u januara ili decembru, placas je po istoj ceni! Razlika je jedino datum dospeca racuna.

Primer:
Realna potrosnja
Decembar 500, Januar 500
Obracunata potrosnja
Decembar 400, januar 600
U oba slucaja placas 1000 kWh, od toga 2x350 u zelenoj i u oba slucaja 300 u plavoj (u prvom 150+150, u drugom 50+250)
Ili u tvom slucaju otprilike:
Realna: Decembar 900, Januar 800
Obracunata: Decembar 1200, Januar 500
U oba slucaja ti placas 2x350 u zelenoj, i 1000 u plavoj. Samo sto ranije platis ovih 300 kWh u plavoj a ne platis ih uz januarski racun.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju18.01.2014. u 13:10 - pre 124 meseci
Citat:
jhgfdsa:
Au hebote, sad pogledah i infostan račune ... i oni su me uradili za skoro 1.000 dinara.

Koliki ti racun imas, jbt, kad te za popust od 5% cak 1000 okacili??;)
 
Odgovor na temu

jhgfdsa

Član broj: 320450
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+59 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju18.01.2014. u 13:28 - pre 124 meseci
^

Dva stana sa centralnim grejanjem i kirija za garažu.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju18.01.2014. u 13:31 - pre 124 meseci
Citat:
Dexic:
Ovo nije problem kao sto bi bio mnogo veci racun gde placas ceo mesec unapred.


Sigurno.
To takodje ne bi bio problem da mi isporucuju struju koju proizvode hrcci koji okrecu tockic.

Uostalom, neka....samo neka se definise granica do koje neko moze da jede vnago, a preko koje je to puno. Cisto da znam da li i kada treba da izigravam policiju i sam ocitavam strujomer zato sto idiote mrzi da rade svoj posao.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju18.01.2014. u 13:48 - pre 124 meseci
To def. :(
Mada ne kapiram kako moze brojilo da vara ako se isporucuje nizi napon? Ispada da ono meri amperazu :)

Treba napraviti razliku izmedju cozmo-vog racuna i problema drugih gradjana. U cozmo-vom slucaju je bezborazno samo sto je platio pre nego sto je trebao - nije nigde ostecen visom cenom, ili slicno.
A drugi su vec osteceni, jer su sigurno presli u crvenu zonu, sto vec reeeetko ko predje, pa i da kuce greje na struju jednim brojilom.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju18.01.2014. u 14:25 - pre 124 meseci
Nisam nista platio :)

Platio sam novembarski racun 30.12 i poslali su mi opomenu jer ga nisam platio na vreme (!?) - rece mi lik iz EDB da su sad namestili da svako preko 5000 dinara ako zakasni jedan dan posle 25. u mesecu da plati dobija opomenu a ko ima vise od 10.000 dobija opomenu pred iskljucenje BEZ OBZIRA sto im nije izdat naredni racun, odnosno ovo se odnosi na tekuce racune. Hit meseca.

Drugo, ja reklamiram racun za decembar jer je sad vec utvrdjeno da 04.12 NIKO NIJE ocitivao brojila u nasoj ulici a na pocetnom stanju za decembar stoji da je ocitano 04.12.

Dakle uneli su stanje na osnovu neprocitanog brojila. Odnosno:

http://www.kurir-info.rs/potvr...greskom-uvecani-clanak-1184293


Nepotrebne stavke

- Sumnjao sam da građani nisu u pravu dok mi nije došla gospođa iz Niša i pokazala uvećane račune za stan u kome niko ne živi. Zaključili smo da distribucije zbog praznika nisu očitale sva brojila, pa su stavili procenjenu potrošnju. Očigledno je da je na računima očitan period duži od mesec dana, pa su neki ljudi ušli i u crvenu zonu - kaže Jovanović i dodaje da građani treba da provere stanje na svojim brojilima i uporede ga sa onim na računu.

Prvo ne mogu da uporedim s brojilom jer znam samo stanje 02.01. Ne znam stanje od pocetka novembra do pocetka decembra - NISAM proveravao. Mogli su da upisu sta hoce.

Odnosno - oktobar mi se slaze a ovo dalje ne sa mojom potrosnjom.

Ovo boldovano je ono sto mi je rekao ovaj iz EMS. Sad sam pricao s njim i evo pretpostavke:

- Brojila NISU ocitavana pocetkom decembra - vec je upisan proizvoljni broj KWH - procenjeni. Sto znaci da su mogli da upisu manji broj nego na brojilu da bi onda ocitali pocetkom januara i dobili vecu cifru potrosnje.

Rekao je doslovce: OVO SE RADI CESTO I PLANSKI - pogotovo zimi kad se ljudi greju jer je lakse ih prevariti. Dakle kad je udarni mesec, ne ocitaju pocetkom tog meseca nego unesu MANJU cifru i na kraju ti fakticki imas POVECANU potrosnju a na racunu se "kao" sve slaze. Perfidno. Dovoljno je i 100kwh da manje upisu na pocetnom stanju i da neko zbog toga predje u crvenu ili potrosi vise kwh u plavoj tarifi.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju18.01.2014. u 16:23 - pre 124 meseci
Citat:
cozmo_im:Prvo ne mogu da uporedim s brojilom jer znam samo stanje 02.01. Ne znam stanje od pocetka novembra do pocetka decembra - NISAM proveravao. Mogli su da upisu sta hoce.

UPOREDI TO STANJE UPISANO 02.01 SA IZNOSOM KOJI STOJI NA RACUNU ZA NOVO VT/NT!
Jbt, da li treba da ti crtam?:)
Uopste i nisam pricao da poredis stanje od pocetka decembra, vec od pocetka januara. Nisam ni znao da imas sta ti je bilo 02.01.

Citat:
- Brojila NISU ocitavana pocetkom decembra - vec je upisan proizvoljni broj KWH - procenjeni. Sto znaci da su mogli da upisu manji broj nego na brojilu da bi onda ocitali pocetkom januara i dobili vecu cifru potrosnje.

Pa to sam i pricao od pocetka, i znam da se nama to desilo; jer znam da je upisano stanje koje je 7-10 dana pre onog na racunu (imam upisano sta je bilo na strujomeru negde krajem novembra, oni su za "04.12" upisali cifur ISPOD te). Mene to licno ne pogadja, jer ja sam time novembarski racun manje platio, ali sam razliku platio u decembru - u oba slucaja sam u plavoj zoni, u oba slucaja nisam u crvenoj. I ja nisam nigde na gubitku.
 
Odgovor na temu

deedee6

Član broj: 174801
Poruke: 232
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2509 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju18.01.2014. u 17:03 - pre 124 meseci
Apatin, decembarski račun veći za 100 din. Valjda je sve u redu :)
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju19.01.2014. u 09:35 - pre 124 meseci
Citat:
Platio sam novembarski racun 30.12 i poslali su mi opomenu jer ga nisam platio na vreme (!?) - rece mi lik iz EDB da su sad namestili da svako preko 5000 dinara ako zakasni jedan dan posle 25. u mesecu da plati dobija opomenu a ko ima vise od 10.000 dobija opomenu pred iskljucenje BEZ OBZIRA sto im nije izdat naredni racun, odnosno ovo se odnosi na tekuce racune. Hit meseca.
A zasto bi trebalo da ti izdaju racun za sledeci mesec da bi mogli da te opomenu za prethodni? Ti platis racun za novembar 30. decembra i bunis se sto si dobio opomenu? Meni je to hit meseca.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju19.01.2014. u 10:35 - pre 124 meseci
Pa ne moze da ti izda opomenu za TEKUCI racun. Tekci racun vazi dok se ne ispostavi naredni racun. Rok placanja 25. u mesecu je zbog popusta od 5% (ranije je bilo 19. cini mi se). Dakle ako platis 25. dobijas popust, ako ne platis - ne dobijas. Isto kao za infostan. Ako platite do 5. mesecu imate popust, ako ne platite nemate (za tekuci racun).

Dakle ja placam tekuci racun i nikom nista ne dugujem i lik iz EPSa je rekao DA SAM JA U PRAVU - dakle platio sam racun NA VREME. Rekao mi je nesto u stilu "Nisu normalni svima su nam napravili problem sa tim softverom". On je rekao ovo sto ja kazem - ne moze da izda opomenu za TEKUCI racun dok ne dobijes naredni da se vidi stanje ukupno. Dakle - zvanicno i zvanicnog call centra EPS za potrosace. Jel moram da crtam? Tekuci racun vazi do izdavanja novog racuna za sledeci obracunski period kada, ako imas dugovanje, salje se opomena. Ni on sam ne zna sta su to namestili, kaze automatski je. Ako si citao, pisalo je da je 220.000 domacinstava dobilo te opomene (svi koje znam su dobili) iako ljudi uredno placaju.

Na pitanje kako to da imam stanje duga 0 dinara a da sam dobio opomenu gde pise da sam neredovan platisa, covek je pogledao moj racun i rekao da sam u pravu i da im je stvarno napravljen problem i da su sve moje uplate redovne i tacne u paru.

Ja kamate nemam, dakle uredno placam jer se kamata obracunava tek kad vam napisu sledeci racun - ako imate dug. Tekuci racun pre izdavanja sledeceg nije dugovanje. Tek kad se izda naredni racun to postaje dug i obracunavaju kamatu.

Na narednom racunu tek moze da ispise da je dug toliki i toliki i da salje opomenu i to je sasvim ok.

Pogledaj infostan-telekom i ostale racune JP. Salju opomenu na SLEDECEM racunu na kome pise: Imate neizmirene obaveze te i te i ukoliko ih ne izmirite u tom i tom roku iskljucicemo vam telefonski saobracaj, a u slucaju infostana to je opomena o dugovanju.

Dakle do sledeceg obracunskog perioda ti placas racun.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju19.01.2014. u 10:52 - pre 124 meseci
Citat:
Dexic:
Citat:
cozmo_im:Prvo ne mogu da uporedim s brojilom jer znam samo stanje 02.01. Ne znam stanje od pocetka novembra do pocetka decembra - NISAM proveravao. Mogli su da upisu sta hoce.

UPOREDI TO STANJE UPISANO 02.01 SA IZNOSOM KOJI STOJI NA RACUNU ZA NOVO VT/NT!
Jbt, da li treba da ti crtam?:)


Pa dzaba mi to kad je stanje 04.12 upisano proizvoljno - nije citano brojilo. Sta imam od toga sto je stanje 02.01 ocitano kako treba?

Naravno da se slaze kad oduzmes ali stanje je proizvoljno upisano.

Dakle, upisano je ko zna sta. Mogao je da smanji za 200kwh i da mi stanje na kraju decembra bude za 200kwh vise nakon ocitavanja 02.01.

Dakle ocigledna prevara.

Dakle, mozda je moje stanje realno bilo tipa 6450KWH pocetno a ne 6257 KWH naprimer kao sto pise?

Jer meni je novembar manji nego prosle god a decembar veci (kao i svima). Znaci oni su na osnovu procene malo smanjili novembar (mozda za 300 dinara) jer je manja potrosnja svejedno ali su zato napisali takvo stanje da u decembru bude povecana potrosnja kad se to izracuna. Upravo to mi je lik iz EMS-a rekao, da tako rade namerno. Jer na vecu potrosnju vise placas plavu zonu (ili udjes u crvenu)... plus veci PDV, obracunska snaga i eto ti mnogo veceg racuna.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju19.01.2014. u 11:23 - pre 124 meseci
Citat:
cozmo_im: Pa ne moze da ti izda opomenu za TEKUCI racun. Tekci racun vazi dok se ne ispostavi naredni racun. Rok placanja 25. u mesecu je zbog popusta od 5% (ranije je bilo 19. cini mi se). Dakle ako platis 25. dobijas popust, ako ne platis - ne dobijas. Isto kao za infostan. Ako platite do 5. mesecu imate popust, ako ne platite nemate (za tekuci racun).


Pa to je tako funkcionisalo, ali je izgleda neko poceo da kapira da to mozda i nije dobro i da je takav sistem mozda i odgovoran za to sto ogroman broj ne placa racune redovno. Ako ja tebi za novembarski racun dam fore do 25. decembra da platis da bi dobio popust, a opomenu ti pisem tek tamo negde 5-10. januara kada stigne obracun za sledeci mesec, to prakticno znaci da ti (misli se na veliki broj onih koji ne placaju redovno, a realno imaju para) kao rok za placanje vidis tek 5-10. januar. U medjuvremenu je dete trazilo pare za nove nike, galaxy Sx, letovanje itd i tebi bas u tom trenutku nije preteklo za racune.

Popust bi valjda trebalo da se daje za placanje unapred, da do 25. recimo bude rok za placanje racuna za prethodni mesec, a ako se ne plati do tada da za sledeci mesec racun dodje uvecan za x dinara i tako sve dok ne prodje definisan period dokle se tolerise nakon cega se krene postupak prinudne naplate. Time bi se stvorila svest da je placanje racuna nesto sto je najbitnije i nesto za sta se pare odvajaju odmah cim legne plata, a ne ako pretekne pa se to otrgne kontroli i rezultira da EPS danas ne moze da izbroji koliko mu duguju.

Sto se nacina na koji se vrsi obracun tice, mislim da proizvodi bespotrebne troskove jer treba platiti gomilu ljudi da svakog meseca peske ocitavaju stanje na brojilima, da se to posle unese u sistem, odstampa i posalje postom. Cenim da bi placanje fiksnog mesecnog iznosa i ocitavanje i sravnjivanje stanja jednom godisnje bilo mnogo jeftinije i jednostavnijie za EPS i potrosace.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju19.01.2014. u 11:37 - pre 124 meseci
Citat:
Time bi se stvorila svest da je placanje racuna nesto sto je najbitnije i nesto za sta se pare odvajaju odmah cim legne plata, a ne ako pretekne pa se to otrgne kontroli i rezultira da EPS danas ne moze da izbroji koliko mu duguju.

Bože, koji podanički način razmišljanja!
Treba da mi je važnije da li će EPS naplatiti svoja dugovanja nego da li će mi dete biti sito, žena zdrava?
Šta su vam uradili sa mozgovima, pitam se...
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju19.01.2014. u 11:45 - pre 124 meseci
Hahah, los pokusaj. Postedi nas tih izliva patetike jer se ovde radi o tome da ogroman broj ne placa redovno struju, a ima para za to bez da se odrice lekova za zenu ili hrane za decu jer jednostavno placanje struje EPS-u nije dovoljno visoko na lestvici prioriteta.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju19.01.2014. u 12:22 - pre 124 meseci
Nema to veze sa ispranim mozgovima, ni sa bolesnom ženom. Ne plaćaju, zato što su tako u mogućnosti. Kad je u pitanju račun za mobilni ili fiksni telefon, taj se plaća, ne pitajući za bolesnu ženu. Jer posle oko 10 dana kašnjenja, mob više ne funkcioniše.

Redovnost plaćanja:

Prioritet "Ultimativni A"
- Mobilni
- Internet

Prioritet "A"
- Kablovska
- Fiskni

Prioritet "B"
- Struja

Prioritet "C"
- Infostan

Prioritet "L" (Lanjski sneg)
- Tv pretplata

Neupućeni posmatrač odmah može da skapira kakve sankcije prete kad se nešto ne plati.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Nerealni racuni za struju19.01.2014. u 12:25 - pre 124 meseci
Bolje i da patetišem nego da sa bezbedne udaljenosti od ove situacije popujem kako treba da živi neko drugi.
I ne, ovde nije reč o onima koji iz bahatosti ne plaćaju struju, već upravo o onima koji su redovne platiše i koje EPS pokušava da zahebe. Toliko o prioritetima: EPS-u je prioritet da napuni svoje debelo dupe na račun onih zbog kojih i od kojih postoji. Treba li potrošač da ih podrži u tome? Da svoje prioritete podredi EPS-ovim?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Nerealni racuni za struju

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 58976 | Odgovora: 208 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.