Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 51350 | Odgovora: 178 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena12.05.2010. u 20:24 - pre 169 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Drzava je antisocijalna jer je kriticna masa gradjana antisocijalna.

Po mom gledistu, ta antisocijalnost se ogleda u apatiji i letargicnosti da se ucini neki licni napor koji bi doveo do bolje situacije.
Ne vjerujem da postoji neki znacajan broj ljudi koji bi izbjegavao placanje uobicajenih obaveza i dazbina, kad bi zivio u normalnoj drzavi.
Ali isto tako ne vjerujem da postoji neki znacajan broj ljudi spreman da se investira u stvaranje normalne drzave.

Uostalom, nigdje nije zapisano da nesto mora da uspije. Tako da, svaki brod plovi prema svom kompasu, a ko je svjestan da se nalazi na pogresnom brodu - ne treba ga ni zasta kriviti... Niko se nije svojom zaslugum tu rodio i ne treba ga kriviti ako se ne slaze sa ostatkom posade.

Citat:
Ivan Dimkovic:Drzava nije nista drugo nego skup gradjana.

... i posljedica njihovog proslog i sadasnjeg djelovanja.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena12.05.2010. u 20:31 - pre 169 meseci
Elem...

Ovo je moj komentar na sve to:


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena12.05.2010. u 20:40 - pre 169 meseci
Man'te se tog kasnjenja plate.

Da je po vasem, kad covjeku kasni plata, on bi po zakonu trebao da umre, jer po zakonu, ne moze bez para da dodje do osnovnih sredstava za zivot. Ne moze da podnese ni tuzbu sudu, jer se za to mora platiti taksa. A ne moze ni da stigne do suda, jer nema para za prevoz. A i da mu nekako prime tuzbu, vjerovatno bi crkao od gladi dok dobije poziv na rociste. Ako nekako i prezivi do tada, npr. pomocu sungazing-a, crkao bi do rjesavanja spora. Prema tome, vas zakon predvidja da covjek postovanjem zakona jednostavno "sve uredno i po zakonu" crkne.
Medjutim, u stvarnosti to se nece nikad desiti zato sto ce covjek na ivici gladi da se posere na zakon i u Srbiji i u Kanadi i u Svedskoj i na Novom Zelandu.

Utopija je da ce se neko postovati zakone kad se nadje u nezahvalnoj situaciju u koju je dospio zbog bezakonja. I nikad drzava Srbija, i niti jedna druga, nece moci ubijediti narod da postuje zakone, ako narod svakodnevno gleda drzavne organe kako to ne cine.
To je ono: "Do as I say, not as I do".
Oce to, samo prekosutra.


 
Odgovor na temu

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena12.05.2010. u 20:55 - pre 169 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:Dok sud ne presudi da je naplata doplatnih GSP karata protivzakonita, one su vazece.

Citat:
Sve lepse od lepseg... naplata doplatnih karata protivzakonita svi imaju po bar 2 doktorata iz prava i znaju da su u pravu,

Ovo neću ni da komentarišem, jer si sam sebe prokomentarisao, baš kao da si sebe u drugom citatu naveo.

Konačno, nema više svrhe...SAPIENTI SAAT .

 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena12.05.2010. u 21:10 - pre 169 meseci
Vrlo je tesko vecini ljudi objasniti da jedno te isto socijalno ponasanje moze u razlicitim okolnostima dovesti do razlicitih rezultata i posljedica.
Ako neko smatra da je jednako korisno i civilizovano postovati zakone u Svjevernoj Koreji kao i u Kanadi, onda ne vredi gubiti vreme.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena12.05.2010. u 22:24 - pre 169 meseci
Citat:
Odin D.: Ako neko smatra da je jednako korisno i civilizovano postovati zakone u Svjevernoj Koreji kao i u Kanadi, onda ne vredi gubiti vreme.

Znaš kako, probaj da ne poštuješ zakone u Severnoj Koreji. :)

Tema uopšte nije poštovanje zakona već što se GSP ponaša kao Robin Hud i na taj način šalje poruku da samo budale plaćaju kartu. Ti sad počinješ temu o socijali, ali to nikakve veze nema sa GSP-om. Ko nema para, umreće od gladi. Ne pomaže mu šverc u autobusu. Postoji socijalna pomoć, crveni krst, postoje kramp poslovi za one kojima treba para. Ti sad prosipaš priču da u gradu od 2 miliona ljujdi gde je prosečna plata 500€ (za razliku od južne Srbije gde je 150€) ljudi umiru od gladi i u isto vreme putuju svaki dan na imaginarni posao na kome ne primaju platu i švercaju se u prevozu. Samo kreni kroz Beograd i videćeš gomilu oglasa da neko traži radnike u pekari, prodavnici, trafici, brzoj hrani, kafićima ...
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena12.05.2010. u 23:17 - pre 169 meseci
Citat:
BluesRocker
Ti sad prosipaš priču da u gradu od 2 miliona ljujdi gde je prosečna plata 500€ (za razliku od južne Srbije gde je 150€) ...


Uz duzno postovanje verovatno Ti imas 500 evra odnosno 50.000din ili vise i sa takvima se druzis pa mislis da je toliki gradski prosek.
Ne znam mozda ne zivimo u istom gradu, ali gradski prosek je 35-40.000 dinara.
Ili da bolje definisem najveci deo ljudi se vrti sa toliko para ili mozda i manje.Pojedinci koji mesecno zaradjuju 1000 proseka sigurno nisu referentni da se dele u prosek.
Znas ono neko kupus neko meso i u proseku sarma.
Ili jos bolje noge u pec a glavu u friz (tecni freon), a mud*ma bas kako treba, tesko to ide.
Takav nacin statistike odavno i u svetu postoji i on je cista prevara.
Ali mi volimo da zivimo u lazi, valjda nam je tako lakse ;)

Da li postoji sledeca statistika;
Koliko ljudi u Beogradu (egzaktno procentualno) ima do 40.000 platu a koliko preko toga ?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena12.05.2010. u 23:23 - pre 169 meseci
Citat:
ArtCool
Takav nacin statistike odavno i u svetu postoji i on je cista prevara.


Jbt... Znaci, koliko se na ovom forumu puta moze cuti rec "prevara"..

Prevara je izuzetno teska rec. Ono, u vecini slucajeva tzv. "prevara" koje se pominju na srpskom govornom podrucju, nema apsolutno nikakve prevare.

Statistika prosecnih primanja je statistika i nista drugo - nije to prevara zato sto neki mali Perica ne zna sta je prosecna vrednost ili nesto drugo sto se vec koristi. Taj mali Perica treba da uzme knjigu u sake, da ne ispada da ga svi "varaju".

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena12.05.2010. u 23:27 - pre 169 meseci
@BluesRocker
To sve nista ne mijenja ono sto ja mislim, a to je da ne treba pristajati na polu-pravdu, polu-drzavu, polu-rjesenja i sva ostale kvazi-drzavna kvazi-dostignuca.
Vec sam rekao: da imam 10 miliona evra odnekud, ne bih placao neke stvari iz principa. Nije uopste potrebno da budem gladan da ne bih placao TV-pretplatu.
Necu da budem poslusni i primjerni gradjanin u drzavi za koju smtram da to ne zasluzuje. I necu da se solidarisem sa ljudima koji nisu moga misljenja i kojima odgovara stanje koje se meni ne svidja i kojima odgovara tempo promjena koji se meni ne svidja i kojima odgovara smjer u kome se drzava krece a koji se meni ne svidja i koji mogu da trpe ono sto ja ne mogu.
Cemu onda uopste imati drugacije misljenje ako radis onako kao i oni koji imaju "isto" misljenje? Eto, ja mislim da bi svima bilo bolje da se bace na opstu gradjansku neposlusnost, a ako to ne upali onda na revoluciju, ustanak, linc itd. Evidentno je da je sa svakim novim danom sve gore i gore i sta onda ide u prilog toj tezi da ce daljnjim trpljenjem i "postivanjem" ove drzave to dovesti do neceg boljeg?
Pa ne popravlja se drzava "odzada" - uvodjenjem sitnica kojima se dokoni politicari bave kad su sve sustinske stvari odavno sredjene. Nego obratno - prvo pravna drzava, pa poslije laprdaj o bacanju papirica, skupljanju kerecih govana sa trotoara i krivim krastavcima.

Svaki dan se neki pametnjakovic dosjeti nekog novog nacina za izbijanje i poslednjeg dinara iz naroda: od suludih cijena svega i svacega, do poreza na macke i dzukele, nepostojecu ekologiju, suludih cijena legalizacije (ko da je narod kriv sto se za 90% terena nije ni mogla dobiti dozvola jer ne postoje ni GUP-ovi ni DUP-ovi; sta je trebalo - da zive ljudi 50 godina u satorima dok se neko sjeti da ucrta nesto u katastar!?), taksi za rasvjetu, za vazduh, za vodu....

Samo vi opravdavajte sve to, i mastajte kako imate "drzavu", mozda bolje niste ni zasluzili, ali izostavite mene iz tih vasih "drzava" i "kolektiva".... Mozete mi oteti moje ovce i koze, ali me necete ubijediti da ih dobrovoljno predam u tu vasu "zadrugu".
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena12.05.2010. u 23:32 - pre 169 meseci
Citat:
Odin D.
Svaki dan se neki pametnjakovic dosjeti nekog novog nacina za izbijanje i poslednjeg dinara iz naroda
Samo vi opravdavajte sve to,


Ono... de-stimulisuca cena svercovanja je apsolutno normalna stvar svuda na zemaljskoj kugli.

Nisu je izmslili Srbi - doduse, kao sto se vidi, izmislili su "legalizaciju" svercovanja sto vrlo verovanto jeste unikat.

Ako je tebi tu normalnu tekovinu civilizacije tebi neki "pametnjakovic" smislio i da to ne treba "opravdavati" onda nemoj stati tu... sto bi placali struju, vodu, ... sve su to tamo neki pametnjakovici smislili i posto, je li, "nema drzave" kakvu ti zamisljas (Isus V2.0 jos nije stigao da od Srbije napravi Singapur magicnom batinom) onda ne treba nista od toga placati.

U inat!

Citat:

Mozete mi oteti moje ovce i koze, ali me necete ubijediti da ih dobrovoljno predam u tu vasu "zadrugu".


I ne treba, nisi ti jedini. Zato i treba da postoje kaznene mere.

Ali, eto, u Srbiji je moderno da se solidarise sa onima koji hvataju krivine. Pa tako mozes da isterujes svoje pravde bez bojazni da ces to morati da platis.

Uzivaj.

Citat:

Necu da budem poslusni i primjerni gradjanin u drzavi za koju smtram da to ne zasluzuje. I necu da se solidarisem sa ljudima koji nisu moga misljenja i kojima odgovara stanje koje se meni ne svidja i kojima odgovara tempo promjena koji se meni ne svidja i kojima odgovara smjer u kome se drzava krece a koji se meni ne svidja i koji mogu da trpe ono sto ja ne mogu.


Zasto ne promenis drzavu?

A ne, ti bi da ti Isus v2.0 da neku bolju drzavu pa ces ti da se udostojis da postujes njene zakone.

Ono... tu ima jedan sitan problem - a znas koji je? Sto bar 50% ljudi razmislja isto kao ti. Svi bi oni da im sve bude po taman, pa tek onda ce da razmisle o tome da se ponasaju kako dolikuje uredjenom drustvu.

Imam lose vesti - Isus v2.0 ne postoji, bas ni kao deda mraz... i drzava nece postati onakva kakvu zamisljas sve dok se ljudi ne krenu ponasati kako dolikuje gradjanima takve drzave.

A do tad... budi hajduk, sto da ne...

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 13.05.2010. u 00:44 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena12.05.2010. u 23:42 - pre 169 meseci
Zasto uopste rasprava o tom placanju/neplacanju?

Neka uvedu odgovarajucu kontrolu/tabacinu/izbacivace/utjerivace - cijene prevoza nek povecaju u skladu sa porastom troskova zbog dodatnih kontrola i mjera naplacivanja i gotovo.
Cemu filozofiranje o dobrovoljnom placanju neplacanju?

Ja ne tvrdim da ne treba placati, nego da to placanje ne treba zasnivati na dobrovoljnosti duznika i patetisati o "opstem dobru i odgovornosti svakog pojedinca", te njegovoj "drustvenoj svjesnosti" i ostalim glupostima.

ALI, ako drzava obezbedi GSP-u prisilnu naplatu od duznika koji duguje za kartu, treba istovremeno da obezbedi i prisilnu naplatu duga koji neko duguje tom duzniku.
To je sve. Nek mi neko konacno objasni jasno i nedvosmisleno sta je tu pogresno!?

Citat:
I ne treba, nisi ti jedini. Zato i treba da postoje kaznene mere.

Sasvim se slazem o potrebi postojanja tih mjera. A kad budu postojale te mjere, ali za sve, onda cu i ja misliti kao ti. Problem je sto si ti umislio da te mjere vec postoje. A sa umisljenim kaznenim mjerama covjek ne moze racunati na pravdu, isto kao i sto ne moze napuniti stomak sa umisljenim platama.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena12.05.2010. u 23:46 - pre 169 meseci
Citat:
Odin D.
ALI, ako drzava obezbedi GSP-u prisilnu naplatu od duznika koji duguje za kartu, treba istovremeno da obezbedi i prisilnu naplatu duga koji neko duguje tom duzniku.


Treba - ali to sto nesto drugo ne funkcionise tebe ne cini ovlascenim da isterujes to kako se tebi cefne.

Vidis, i to sto tebi neko duguje, mozda taj neko isto tako "isteruje" nesto svoje.

Rekurzivna hajducija bato, product of Serbia(TM) :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena12.05.2010. u 23:57 - pre 169 meseci
Citat:
Odin D.:ALI, ako drzava obezbedi GSP-u prisilnu naplatu od duznika koji duguje za kartu, treba istovremeno da obezbedi i prisilnu naplatu duga koji neko duguje tom duzniku.
To je sve. Nek mi neko konacno objasni jasno i nedvosmisleno sta je tu pogresno!?.

Kakva crna prinudna naplata? Cela priča je o tome da neko ko je 10 puta uhvaćen bez karte može za kaznu da plati cenu jedne mesečne markice i da se izvuče. A ostali koji redovno kupuju markicu su leminzi?
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena13.05.2010. u 00:01 - pre 169 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Treba - ali to sto nesto drugo ne funkcionise tebe ne cini ovlascenim da isterujes to kako se tebi cefne.

Vidis, i to sto tebi neko duguje, mozda taj neko isto tako "isteruje" nesto svoje.

Rekurzivna hajducija bato, product of Serbia(TM) :)

Mozda, mozda... Ali nazalost, ja mogu da zivim samo u svojoj kozi i o svoj racun, a taj neko drugi, kao sto i sam kazes, "istjeruje" nesto svoje, a ne moje.
Tako da ja ne znam nikog drugog sem mene samog ko bi istjerivao to moje i ko je ovlasceniji od mene da se bavi tim istjerivanjem. Cak i da je neko ovlascen, sumnjam da bi bio raspolozen.

Mozda ti imas da mi das neki savjet ili znas nekoga ko bi se bavio mojim problemima dok ja zivim o njegovom trosku?
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena13.05.2010. u 00:07 - pre 169 meseci
Citat:
BluesRocker: Kakva crna prinudna naplata? Cela priča je o tome da neko ko je 10 puta uhvaćen bez karte može za kaznu da plati cenu jedne mesečne markice i da se izvuče. A ostali koji redovno kupuju markicu su leminzi?

Upravo tako.
Ali ti tu stvar dozivljavas pogresno. Za Srbiju nije problem sto ce neko da se izvuce od placanja kazni.
Problem je sto ima suvise leminga zbog kojih je to moguce.
Leminzi su problem. Leminzi, leminzi...
Covjek koji ne placa kartu moze biti bezobrazan, moze biti djubre, moze biti sta god - ali nije leming.
Mozes napraviti funkcionalnu drzavu od lopova, stoke, bandita, smutljivaca i ostale bagre - ali ne mozes od leminga.

Skupi 100 lopova na gomilu i oni ce vrlo brzo ustanoviti stroga pravila medjusobnih odnosa i mehanizme kojim ce ih sprovoditi, i koja ce biti jednako postena kao i da si skupio 100 narodnih heroja iz NOB-a.
Skupi 100 leminga i dobices 95 leminga koji ce "vjerovati" da ce onih 5, koji su se nekako izlaktali da se popnu gore, svojom dobrotom uspostaviti pravdu medju svima, i nastavice beskonacno da vjeruju u to bez obzira sta se stvarno desavalo. @Dimkovic bi rekao da ce cekati nekog Leminga v2.0 da donese pravdu i red.

Ne pravi se drzava tako sto se dostizanje pravde bazira na necijoj dobroj volji da se sam prijavi u policiju ili zatvori u zatvor.
Moraju da se uspostave mehanizmi sile koji ce obezbediti izvrsenje pravde bez obzira da li neko ima ili nema savjest/svijest/zelju za pravdom.

A dok je stanje takvo da je postovanje zakona bazirano na dobrovoljnoj osnovi, ja ne zelim biti u onoj grupi "postovalaca" koji ce time biti ovce za sisanje onoj bezobraznijoj grupi.
Eto, ako moram da biram, vise volim biti bezobrazan nego ovca. Mada ne sporim nikome pravo drugacijeg izbora.


[Ovu poruku je menjao Odin D. dana 13.05.2010. u 01:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena13.05.2010. u 00:51 - pre 169 meseci
Postovani Dimkovicu, nisi valjda sebe prepoznao u liku i delu malog Perice pa ti treba naknadno stivo za obrazovanje.
Odlicno znas na sta sam mislio, a i pored svega ako mislis da se svet zasniva na vladavini prava i postenja,
bojim se da ti cca 12k poruka nije puno pomoglo u edukaciji.
Prosek plata se racuna tako da prikaze bolju socijalnu priliku u drzavi a ne realnost.Moja bliza okolina (komsiska, vrti se sa oko 25.000 din) Maksi, trafike,pijaca..
Moja (profesionalna) okolina izmedju 80-150.000 din i koliki je prosek "mog" drustva i mene sa njima, 50-80k din ????
Verujem da bi to ovi u trafikama i Maksiju voleli ;)
Ne moze se pricati pausalno jel jako puno ljudi radi na crno, ispomoc dijaspore itd.
Ako pricamo o postenju lep je bio primer Mercedesove korupcije, Simensovog lobiranja za monopol na trzistu ....
Hahahaha, citajte deco knjige u njima sve pise, ali samo onako kako nekome odgovara
Valjda ti je poznat izraz oblikovanje javnog mnjenja i svestan si koju vrstu podobnosti znaci.
Odlicno mi je poznat izraz suma para / broj zaposlenih, ali samo u istoj socijalnoj kategoriji, sto bi rekli za kola u istoj klasi.
Tako me briga za Miskovicev i Bekov profit i njihovo jednacenje i deljenje samnom.
 
Odgovor na temu

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena13.05.2010. u 07:37 - pre 169 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Jbt... Znaci, koliko se na ovom forumu puta moze cuti rec "prevara"..

Razumem u potpunosti zašto se tome čudiš, ali mislim da bi bolje bilo da si pre no što si to rekao, lepo legao da spavaš...

...jutro je pametnije od večeri!

A evo zašto(iako vidim da te je @ArtCool već podsetio na to):
Citat:
Statistika prosecnih primanja je statistika i nista drugo - nije to prevara zato sto neki mali Perica ne zna sta je prosecna vrednost ili nesto drugo sto se vec koristi. Taj mali Perica treba da uzme knjigu u sake, da ne ispada da ga svi "varaju".

Ajde, 'leba ti, prosvetli nas i objasni nam koja je to opšta korist od statistike?

Jeste mnogo toga u knjigama, ali malji Perica nema kud, nego da uči iz života.

Međitim, jako je teško, pa reći ću nemoguće, učiti iz života ispod elitističkog staklenog zvona, zato ti i ne razumeš znanje maljog Perice.(ili još jednostavnije, ne odgovara ti da ga razumeš).

Međutim, ono što tebi odgovara u ovoj diskusiji je da zaobilaziš suštinu,kao mačka vruću kašu, a to je zakonitost, apsolutno pravo ( ne pravda, jer to je već sasvim nešto drugo, nešto što će zafunkcionisati tek kad na scenu stupi apsolutno pravo).

A, ako se složimo ti i ja da je apsolutno pravo čista utopija, onda slobodno možeš zaključati temu.
 
Odgovor na temu

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena13.05.2010. u 08:59 - pre 169 meseci
Izvinjavam se što fabrikujem poruke, ali lakše mi je ovako dovršiti misao iz prethodne...
Citat:
Ivan Dimkovic
(Isus V2.0 jos nije stigao da od Srbije napravi Singapur magicnom batinom)
.........................................................................................................
A ne, ti bi da ti Isus v2.0 da neku bolju drzavu pa ces ti da se udostojis da postujes njene zakone.
.............................................................................................................
Imam lose vesti - Isus v2.0 ne postoji, bas ni kao deda mraz...

Pa, dobro, takav kakvim ga ti predstavljaš nije nikada ni postojao, a i apsolutno je nebitno kako se zove, bitno je ono što je ostalo i do dan danas, a to je ko ima uši neka čuje, ko ima oči neka vidi.

Šta ?

Pa, tada se to zvalo vest i širio ju je Isus, danas je za to prikladniji izraz informacija, i gle čuda, širi je neko kome ime isto počinje na "I", INTERNET !

Istovetno kao kod besede na gori, mnogo je onih danas, koji vest primaju putem novog mesije, INTERNETA.
Samo iz razloga što ovaj savremeni mesija mnogo efikasnije i masovnije razvaljuje vest, neko je morao da pribegne masovnom kloniranju Kajafe!
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena13.05.2010. u 09:23 - pre 169 meseci
Citat:
Odin D.: Eto, ako moram da biram, vise volim biti bezobrazan nego ovca. Mada ne sporim nikome pravo drugacijeg izbora.

Interesantan stav i definitivno ima neke logike. Ali barem što se (ne)švercovanja u prevozu tiče, mislim da grešiš. Ne kupujemo mi "leminzi" karte zato što mislimo da će se time izmeniti nečija svest. Ja kupujem zato što sam vaspitan da platim nešto što uzmem ili iskoristim i mislim da se od tih para barem delom finansiraju isti ti busevi i šoferi. I naravno nervira me selektivna pravda o kojoj pričaš.

Ali imam jedno pitanje za tebe kao buntovnika opšte prakse. Do kog stupnja (ne)uređenosti države misliš da iskazuješ svoj protest na taj način? Jeste da je Srbija danas užas živi, ali mislim da ni u jednoj državi nećeš da nađeš apsolutnu pravdu. I šta onda?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena13.05.2010. u 09:34 - pre 169 meseci
Pa dok on ne preuzme uzde Onda je to pravedna vlast
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: GSP Beograd -Akcija storniranja doplatnih karata i opomena

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 51350 | Odgovora: 178 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.