Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

psi lutalice u beogradu

elitemadzone.org :: MadZone :: psi lutalice u beogradu

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 79056 | Odgovora: 280 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu05.11.2013. u 22:47 - pre 127 meseci
Pa ono, takva je tema.
Kada god se postavi neka vest da su lutalice izujedale neku nasu decicu, Vasa postavi link o nekom belosvetskom psu heroju.
Pa reko da se ne mucim da postavljam pojedinacno vesti, nego na gomili nekoliko stotina smrtnih slucajeva.
Sreca pa samo nekoliko miliona Amerikanaca bude ujedeno svake godine. Divna stvorenja. Jos veca je sreca da samo par desetina od njih bude rastrgnuto svake godine.
Citat:
While at least 4.5 – 4.7 million Americans (2%) are bitten by dogs every year, only about 0.0002% of these (less than 0.00001% of the U.S. population) result in death
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu05.11.2013. u 23:15 - pre 127 meseci
Citat:
jablan: Kao i u nekim civilizovanim zemljama, držanje nekih rasa treba zabraniti i to je to.


Koje bi ti to rase zabranio? Ne kapiram to rezonovanje da zbog nekog izolovanog slucaja, gde jedan pas od mozda 10 000 iste rase napadne nekog, tu rasu treba zabraniti. Ima i ubica medju ljudima, tvojom logikom svi smo mi ubice, i trebalo bi nas zabraniti.

Citat:
Sreca pa samo nekoliko miliona Amerikanaca bude ujedeno svake godine. Divna stvorenja.


Ne lupetaj druze. Na to sto si rekao je cak i glupo odgovoriti nekim argumentom, jer onaj ko ti odgovara onda spusta sebe na mnogo nizak nivo, tako da jedino sto moze da ti se adekvatno kaze je ono sto sam ti na pocetku i rekao.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu05.11.2013. u 23:18 - pre 127 meseci
@mrkii
Pa pogledaj taj link sto si ostavio, vidi sta tamo pise, i vidi za koliko napada su odgovorne lutalice. Nadam se da ces taj svoj strah i mrznju prema lutalicama Da ostavis po strani, pa izvuces neki zakljucak...

Da ne pominjem to da na osnovu te statistike vidimo da postoje daleko opasnije i smrtonosnije stvari od pasa (i po decu i po odrasle), pa se ne dize tolika galama.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu06.11.2013. u 07:22 - pre 127 meseci
Citat:
Nabukodonosor:

Koje bi ti to rase zabranio? Ne kapiram to rezonovanje da zbog nekog izolovanog slucaja, gde jedan pas od mozda 10 000 iste rase napadne nekog, tu rasu treba zabraniti.

Zna se kako se to određuje, uzmeš broj incidenata, normalizuješ po broju jedinki te rase i vidiš koje su rase najkrvoločnije. S obzirom da u Srbiji nije moguće napraviti takvu statistiku zato smo smejurija od države, uzeti podatke od neke druge zemlje.

Da se razumemo, ne mislim da treba potamaniti postojeće pse, jednostavno zabraniš kupovinu i prodaju tih rasa. Ne vidim ništa nehumano u tome. A ako neko zaista voli pse, neće mu smetati da umesto rase X uzme rasu Y.

Bukvalno isto kao sa ličnim naoružanjem, jer neki psi to i jesu.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu06.11.2013. u 08:15 - pre 127 meseci
Citat:
jablan
Bukvalno isto kao sa ličnim naoružanjem, jer neki psi to i jesu.


Odavno se pokazalo da kontrola oruzja ne donosi zeljene rezultate i da odnos krivicnih dela i lakoce nabavljanja oruzja nije u relaciji. Dakle, problem je na drugom mestu, a ne u odredjenim rasama.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu06.11.2013. u 08:17 - pre 127 meseci
Citat:
mrkii:
Malopre bio u parku sa decom i jos pod utiskom clanka koji sam postavio gore naletim na grupicu vlasnika pasa (dve zene i cica) sa nekoliko pasa od kojih su dva sigurno pripadnici opasnih pasa (jedan cini mi se bas rotvajler, a drugi manji sa prugicama kao hijena).

To sa prugicama je sigurno bila mala zebra !

Rotvajler opasan pas? Tipičan komentar psetomrzca koji o njima baš ništa ne zna! Nažalost ovo je istina. Takođe je istina da će u rukama lošeg vlasnika gotovo svaki pas biti opasan, najblaže rečeno asocijalan!

Još nešto je tipično: "Malopre bio u parku sa decom..."! Samo ti imaš decu i samo tebe neko ugrožava! Osvrni se oko sebe, pogledaj pa ćeš videti da i drugi imaju decu. Moja unukica od 2,5 godine bez problema prilazi psima, mazi ih i voli. Majka joj je imala psa, ja imam pse celog života i to je ljubav koja se prenosi. Šta ćeš ti da preneseš svojoj deci!? Samo mržnju prema psima!

Citat:
mrkii:
Obratim im se sa "Izvinite, da li ste culi za povodac i korpu, da li znate da je juce jedan rotvajler na povocu izujedao dete", ljubazno koliko sam mogao da se uzdrzim.

Kada ih sledeci put vidim bez povoca i korpe pozvacu policiju! Ima li ko iskustva sa takvim pozivima?

A odakle tebi pravo da bilo koga opominješ za bilo šta? Ma ko si ti!? I trebalo je da te ispraše! Zvaćeš policiju!? Naravno, zovi ih, ko ti brani!? Umesto toga maltretiraš nas ovde sa svojim frustracijama! I ovde pokazuješ svoje neznanje - policija se time ne bavi i neće ti pomoći! Ajde i to da te naučim - obaveza policije je samo da obezbedi podatke vlasnika psa koji te je recimo ujeo kako bi ti mogao da podneseš privatnu tužbu i ništa drugo. Zove se komunalna policija ili inspekcija tamo gde ova ne postoji. A iznad svega toga je veterinarska inspekcija...

Najzad, za mene najvažnije - kao i obično do sada maksimalno omanjuješ temu i time vršiš destrukciju!
Da te podsetim tema je "psi lutalice u beogradu". Ti nam pišeš isključivo o vlasničkim psima i nekakvim po tebi nesavesnim vlasnicima u NIšu, Valjevu, Americi i ko zna gde još. Otvori posebnu temu o problemima sa vlasnicima pasa u Nišu pa tu piši koliko hoćeš!
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu06.11.2013. u 08:32 - pre 127 meseci
Citat:
3way:
Odavno se pokazalo da kontrola oruzja ne donosi zeljene rezultate i da odnos krivicnih dela i lakoce nabavljanja oruzja nije u relaciji.

? Gde se to pokazalo? Koliko znam u većini civilizovanog sveta oružje je izuzetno kontrolisano. Izuzetak su SAD odakle maltene svakog dana dolaze vesti o pucnjavama u tržnim centrima, sa potpuno legalno nabavljenim oružjem. A i tamo je to posledica stavke u ustavu iz doba divljeg zapada i jakog oružarskog lobija, i postoje ogromni pritisci da se jednom i tome stane na put (što predviđam da će uskoro i da se desi).
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu06.11.2013. u 08:45 - pre 127 meseci
^^^
U Kanadi se oruzje nabavlja podjednako lako kao i u USA, a broj takvih incidenata je skoro 5 puta manji nego u USA. Slicno vredi i za Svajcarsku.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu06.11.2013. u 08:56 - pre 127 meseci
@Nabukodonosor
Sta lupam? Imas link pa pogledaj da su u pitanju zvanicni podaci o tolikom broju ujeda.

@3way
Znam da su tema psi lutalice ali reagujem na postove gde se velicaju vlasnicki psi heroji, pa sam ukazao da su vlasnicki psi i velike ubice i nasilnici. Ne svi, naravno, ni blizu.

@Sava
Citiras sada nesto sto sam pisao jos letos :)
Ko sam ja da upozoravam majmune da krse zakon i ugrozavaju moju i ostalu decu? Ko li smo mi sto se usudjujemo da im ukazemo na krsenje zakona i zamolimo da nas ne ugrozavaju. Ti si izgleda tipican bahati vlasnik psa. Klasican.

Inace, policiju sam zvao, dosli su (jedva, kada sam upozorio policajca na telefonu da ce licno biti odgovoran ako se nesto desi i da sam snimio razgovor) i porazgovarali sa vlasnicima (odnosno porazgovarao, jedan policajac). Sta je bilo nemam pojma, ali par sledecih dana te grupe nije bilo a leto se zavrsilo i vise nisam isao u park.

Citat:
To sa prugicama je sigurno bila mala zebra

Mozda je bila zebra, ali mala sigurno nije bila.

Inace volim pse. Znam da neces da mi verujes, ali sam bas juce bio kod komsinice sa decom da se poigraju sa jednom divnom kucom, zlatnim retriverom. Obozavaju pse, ali i znaju da ne smeju da prilaze psima, da mogu da budu opasni, nego smeju samo u mom prisustvu.

Ja samo trazim sledece, a sto trazi i zakon i pristojno ponasanje:
- Povodac
- Korpa ako je potrebno
- Sakupiti kaku
Da li je to previse da se trazi?

Sto se konkretno lutalica tice trazim samo jedno:
- da ih nema
Da li je to previse?


Kako nece da ih bude ne interesuje me, za to postoje nadlezne sluzbe, ali samo da ih nema, da nas ne plase, ujedaju i ne daj boze nekog ubiju.

Citat:
Zna se kako se to određuje, uzmeš broj incidenata, normalizuješ po broju jedinki te rase i vidiš koje su rase najkrvoločnije. S obzirom da u Srbiji nije moguće napraviti takvu statistiku zato smo smejurija od države, uzeti podatke od neke druge zemlje.

Imas i o tome na linku koji sam postavio. Evo za tri poslednje godine. Cisto da se zna da su definitivno neke rase opasnije.

Dakle u pitanju su smrtni slucajevi samo u USA, gde dominiraju pit bulovi i rotvajleri:
2010 36 Pit bull (15) (42%) Mixed breed dog (9) (25%) Rottweiler (4) (11%)
2011 33 Pit bull (14) (42%) Mixed breed dog (8) (24%) Rottweiler (4) (12%)
2012 34 Pit bull (13) (38%) Mixed breed dog (9) (26%) Rottweiler (3) (9%)
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu06.11.2013. u 09:02 - pre 127 meseci
Citat:
mrkii: Znam da neces da mi verujes, ali sam bas juce bio kod komsinice sa decom da se poigraju sa jednom divnom kucom, zlatnim retriverom.


Na linku koji si ostavio ima bar 5 slucajeva killova koje su pocinili retriveri.

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu06.11.2013. u 09:12 - pre 127 meseci
Pa to je samo dokaz da sam svestan da kuce mogu (i velikom vecinom i jesu) divna stvorenja.
Decu pustam samo pored pasa za koje znam da su lepo dresirana i u mom prisustvu.
Svestan sam i da je ogromna vecina pasa koje ne poznajem (odnosno vlasnike) dobrocudna i bezopasna.
Ali kako da znam da moje dete ili ja necemo naleteti na taj promil pasa koji koji mogu napadnu i unakaze?
Ne zelim da rizikujem da sutra moje dete bude u novinama.
Zato samo i trazim da se pravila cuvanja pasa postuju i da svi budemo srecni, i vlasnici koje nece da gledaju kao bahate barabe koje maltretiraju okolinu (mada oni toga nisu svesni, vec svrsa.v.aju kad im neko pridje, i kaze kakva divna kuca, a kako se zove ....), i nevlasnici koji nece biti maltretirani i moci ce da se opuste u setnji parkom i gradom.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu06.11.2013. u 09:17 - pre 127 meseci
Niste se dohvatili mnogo ozbiljnijeg dela a tice se teme.Psihopate koje postavljaju otrov,opasno po sve.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu06.11.2013. u 09:52 - pre 127 meseci
Citat:
3way:
^^^
U Kanadi se oruzje nabavlja podjednako lako kao i u USA, a broj takvih incidenata je skoro 5 puta manji nego u USA. Slicno vredi i za Svajcarsku.

Ali ni Kanada ni Svajcarska nemaju kulturu posedovanja i nosenja oruzja i retko to koga tamo zanima. Osim toga USA je velika zemlja i broj incidenata mozda i nije toliko velik koliko su ti incidenti propraceni u medijima. Ali da im je oruzje na dohvat ruke, jeste.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu06.11.2013. u 10:03 - pre 127 meseci
Citat:
DaliborP: Ali ni Kanada ni Svajcarska nemaju kulturu posedovanja i nosenja oruzja....


Upravo tako. Nije problem u oruzju ili psima, problem je u glavama.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu06.11.2013. u 10:05 - pre 127 meseci
Citat:
Zna se kako se to određuje, uzmeš broj incidenata, normalizuješ po broju jedinki te rase i vidiš koje su rase najkrvoločnije.


Radi se o neznanju ljudi, i o tome da bi svi zabranili staforde,pitove,rotvajlere i slicne pse, jer su ubedjeni kao i vecina ovde da su to psi koji najvise napadaju ljude. A ako pogledas statistiku na netu (potrazi sam, nije tesko) videces da oni nisu ni medju prvih 30 ili 40 rasa po napadima na ljudi, vec je broj jedan npr. toliko voljeni i lep labrador, pa onda neki njemu slicni psi. Ali ti labradora nikad ne bi zabranio jel, jel da, izgleda bas lepo i ne izgleda opasno. Zasto kazu da pitbul ne moze da bude dobar cuvar kuce? Zato sto kazu da je veca sansa da ce da pocne da se igra sa lopovom nego da ga napadne. Iz prostog razloga sto je to rasa koja voli ljude. Ali eto desi se nekad neki incident, neki asocijalan i maltretiran pas napadne nekog coveka, i odmah u novine, a do tada se desilo 50 napada nekog labradora ili njemu slicnog psa, ali o tome niko ne prica, jer nije interesantan naslov u novinama "labrador izujedao coveka". Neznanje je cudo. Ljudi imaju tendenciju da se mesaju u sve, a najcesce o mnogo stvari vrlo malo znaju.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu06.11.2013. u 10:11 - pre 127 meseci
Citat:
3way:Upravo tako. Nije problem u oruzju ili psima, problem je u glavama.

Slazem se, ali cinjenica da u USA dodje oko 90 oruzja na 100 ljudi vrlo podize verovatnocu da ce doci do incidenta. Dok je recimo u Svajcarskoj to oko 40, u Kanadi 30.
Ako postoji oruzje u kuci, ne znaci da je samo vlasnik izlozen opasnosti od istog, vec i svi ostali kojima je na dohvat ruke.
Statistika je neumoljiva, ako imas oruzje u kuci, imas mnooogo vise sanse da pogines od istog.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu06.11.2013. u 10:22 - pre 127 meseci
Citat:
Nabukodonosor:Neznanje je cudo. Ljudi imaju tendenciju da se mesaju u sve, a najcesce o mnogo stvari vrlo malo znaju.

Problem je sto odredjeni profil ljudi ima tendenciju da odredjenu rasu pasa(pit-bul) odgaji u krvolocnom maniru, pa ti psi postaju takvi. Pit-bul je i dalje statusni simbol odredjene grupe ljudi, sigurno ga ne uzimaju ljudi sto je lep.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu06.11.2013. u 10:25 - pre 127 meseci
Citat:
Nabukodonosor:
A ako pogledas statistiku na netu (potrazi sam, nije tesko) videces da oni nisu ni medju prvih 30 ili 40 rasa po napadima na ljudi, vec je broj jedan npr. toliko voljeni i lep labrador, pa onda neki njemu slicni psi.

Ako je tačno to što pričaš (a čisto sumnjam i nemam nameru da trošim vreme da dokazujem nešto što tvrdiš TI a ne ja) onda zabraniti labradore, nemam ništa protiv.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu06.11.2013. u 10:35 - pre 127 meseci
Nije u pitanju samo broj napada, nego i naneta povreda, ili smrtni ishod. Mene su pekinezeri više puta na ulici, iz čista mira "napali". Mislm, smešno je, naravno. 'Oće da me napadne, i ugrize, ali cipelu, a ja ga samo olako odgurnem i blago šutnem. Ne znam da li bih tako lako odbio napad pitbula
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: psi lutalice u beogradu06.11.2013. u 10:55 - pre 127 meseci
Citat:
mrkii:
Ja samo trazim sledece, a sto trazi i zakon i pristojno ponasanje:
- Povodac
- Korpa ako je potrebno
- Sakupiti kaku
Da li je to previse da se trazi?

Sto se konkretno lutalica tice trazim samo jedno:
- da ih nema
Da li je to previse?



I ako živi u zgradi, da drži svog psa u stanu a ne na terasi.

BTW, može u zakonu da piše šta hoćeš, ja još nisam video da neko šeta pit bula sa povocem, korpu da ne pominjem.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: psi lutalice u beogradu

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 79056 | Odgovora: 280 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.