Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Plata Radomira Antica

elitemadzone.org :: MadZone :: Plata Radomira Antica

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 17608 | Odgovora: 100 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Plata Radomira Antica22.08.2010. u 18:38 - pre 166 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Biznis model FSS-a i klubova u Srbiji je prodaja tih fudbalera i u tome su uspesni.


Nije to biznis model FSS-a. To je biznis model klubova. FSS ne dobija nikakvo obeštećenje niti nadoknade ukoliko se proda neki igrač iz reprezentacije, niti može da ih prodaje, niti ima kome, jer to ne fukncioniše tako kao što ti pričaš. Tako funkcionišu privatni klubovi, a i ovi naši samoupravljački - Partizan, Zvezda...

 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Plata Radomira Antica22.08.2010. u 18:48 - pre 166 meseci
... i da, ta ti kažem još nešto. Meni ( a verujem i većini ) su Partizan i Zvezda mnogo draži ovakvi - "samoupravljački "... nego da mi dođe neka seljačina i kupi klub. Eno dinamo je kupio Mamić. Baš su se usrećili.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Plata Radomira Antica22.08.2010. u 18:55 - pre 166 meseci
FSS je deo te ekipe, i oni isto doprinose prodaji tih igraca, organizovanjem utakmica itd...

A to sta je tebi draze... nisam ni sumnjao da su ti "samoupravljacki" sistemi drazi, ni u jednom momentu ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..9-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Plata Radomira Antica22.08.2010. u 21:08 - pre 166 meseci
Citat:
Eno dinamo je kupio Mamić. Baš su se usrećili.


oni mozda nisu, ali recimo Milan jeste sa Berluskonijem. Ne treba generalizovati.

Uzgred meni je pomalo cudno da su treneri tako dobro placeni s obzirom da svaki drugi se razume u fudbal. Anticu bih dao otkaz jer nije uspeo. Ima dosta ribe u moru...
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Plata Radomira Antića22.08.2010. u 21:20 - pre 166 meseci
Pa sad - nekada je plasman na SP bio "puna kapa". Za drugog bi morali da dreše kesu samo tako: opet, možda se ipak ne bi mnogo žalili ako bi bio stranjski trener. ;) Ako je Švaba npr: u poređenju sa švapskom korpom, ne bi bila tako bode-oči-velika plata.
A samoupravljački klubovi neće još dugo ako budu ovako nastavili sa finansijama.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Plata Radomira Antica22.08.2010. u 21:21 - pre 166 meseci
Promenio sam naslov teme, prethodni je bio prilicno tendeciozan
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Plata Radomira Antica22.08.2010. u 22:34 - pre 166 meseci
Više mi se sviđao stari naslov, nekako bolje leži situaciji.

Ne razumem se baš mnogo u fudbal i celu situaciju oko njega i kojekakvih saveza (jer me fudbal zanima koliko i doživljaji Paris Hiltonke) ali da vas pitam ja nešto: Da li je Fudbalski Savez Srbije privatna ili državna "firma"? Ako je državna, onda neko donosi odluke u ime države? E, da li neko može da mi garantuje da se niko od tih aj' da ih nazovem "državnih službenika" nije ugradio u tu lepu astronomsku platu?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Plata Radomira Antica22.08.2010. u 22:57 - pre 166 meseci
Ne vidim zasto bi Antic pristao na takav dil da placa porez na iznos koji ne dobija u potpunosti. Dobija on te pare, nista ne brini.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Plata Radomira Antica22.08.2010. u 22:59 - pre 166 meseci
@ Savez komunističke omladine Jugoslavije

Država ne sme da se meša u rad fudbalskog saveza jer bi nas momentalno diskvalifikovali sa svih međunarodnih takmičenja. Na izbor rukovodstva fudbalskog saveza (i indirektno na njegovu buduću politiku) mogu da utiču samo regionalni fudbalski savezi i fudbalski klubovi koji ih čine. To nije ni privatna ni državna firma već sportski savez, asocijacija klubova koji ga čine.

Cilj FSS je da obezbedi razvoj fudbala i funkcionisanje reprezentacije, a ne profit. Zarada od svetskog i evropskog prvestva se u te namene i troši, u rad sa mladima, finansiranje sudijske organizacije, finansiranje rada reprezentacija svih uzrasta, školovanje mladih trenera, plaćanje priprema i slično.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Plata Radomira Antica22.08.2010. u 23:00 - pre 166 meseci
@pisac, ko si ti da tebi treba neko da garantuje i objasnjava je li se ugradio ili nije?
Mene fudbal takodje ne interesuje, cak mislim da su primanja fudbalera nerealno visoka u odnosu na mnoge druge vaznije profesije ili u osnosu na vecinu drugih sportista...
Nije trebalo mijenjati naslov teme naknadno jer dosta je nas komentarisalo taj naslov ranije i on je sam za sebe govorio dosta o cijeloj ovoj "polemici" i o mentalitetu i nacinu na koji se neko osudjuje bez same diskusije - vec u naslovu...

@BluesRocker je lijepo objasnio... moze se pogledati i struktura te veoma komplikovane organizacije na zvanicnom sajtu http://fss.rs/


 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Plata Radomira Antica22.08.2010. u 23:05 - pre 166 meseci
Citat:
Nocni:
Nije trebalo mijenjati naslov teme


Dobro je što je promenjen jer je ničim izazvano - blago rečeno uvredljiv.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Plata Radomira Antica22.08.2010. u 23:13 - pre 166 meseci
Slazem se sa tobom da je uvredljiv i najvise vrijedja onog ko ga je kucao... editovanje necijeg teksta je najgore rjesenje i nebi ga trebalo praktikovati nikada... cak mislim da bi trebalo biti zabranjeno moderatorima da to rade... brisanje je 1000 x bolje rjesenje
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Plata Radomira Antica22.08.2010. u 23:32 - pre 166 meseci
Citat:
pisac: Ne razumem se baš mnogo u fudbal i celu situaciju oko njega i kojekakvih saveza (jer me fudbal zanima koliko i doživljaji Paris Hiltonke) ali da vas pitam ja nešto: Da li je Fudbalski Savez Srbije privatna ili državna "firma"? Ako je državna, onda neko donosi odluke u ime države? E, da li neko može da mi garantuje da se niko od tih aj' da ih nazovem "državnih službenika" nije ugradio u tu lepu astronomsku platu?


Zapravo je bitnije da li je na budzetu ili ne. Ako nije na budzetu, nebitno je da li je drzavna firma ili ne, jer je ne finansira drzava tj. gradjani vec samu sebe. Koliko vidim iz postova ovde (ni ja se ne razumem u fudbalsku organizaciju) upravo je to slucaj.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Plata Radomira Antica23.08.2010. u 00:01 - pre 166 meseci
Ako je 'firma' drzavna ili drustvena (u interesu drustva) onda je jako bitno ko koliko uzima para. Ne moze neko da vodi drzavnu/drustvenu organizaciju a da ne polaze nikom racune i da se ponasa kao da je to njegova privatna svojina.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Plata Radomira Antica23.08.2010. u 00:18 - pre 166 meseci
Citat:
pisac: Ako je 'firma' drzavna ili drustvena (u interesu drustva) onda je jako bitno ko koliko uzima para. Ne moze neko da vodi drzavnu/drustvenu organizaciju a da ne polaze nikom racune i da se ponasa kao da je to njegova privatna svojina.


Još jednom, ne radi se o firmi državnoj ni "društvenoj" već o savezu fudbalskih klubova na teritoriji Srbije. Taj savez i te kako polaže račune predstavnicima fudbalskih klubova koji ga čine i biraju rukovodstvo. FIFA strogo zabranjuje da se države mešaju u rad fudbalskih saveza.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

93 Stefan
Stefan 93

Član broj: 208278
Poruke: 624
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Plata Radomira Antica23.08.2010. u 00:24 - pre 166 meseci
E nisam stigo da vidim, koji je bio prošli naslov?

Da li toliku platu primaju i Radomir i Antić ili samo jedan :) Najpametniji čovek u FSS-u je po meni Đorić, on je lepo reko...
Svi znamo za šta služi fudbal i tolike plate u njemu... za pranje novca, šta je čudno što on ima toliku platu? Da li zna možda neko koliku je imao u Španiji, baš bih voleo da znam, sigurno veću, barem za ono vreme.
Kakve veze ima da li on ovako zvanično zarađuje toliko ili tamo neki dileri što zarađuju još kolko više, ali ne piše ovako? Nego je zanimljivo da ne plaća porez na primanja, pa je ipak malo oštetio budžet, sad bi mogli ko Al Kapone-a da ga uhapse :)
Što se tiče toga da je nekada bio uspeh da se odvede reprezentacija na SP, nekada i jeste bio, kad nismo imali igrače! Sa ovom postavom nije smeo da uradi ovo što je uradio i tu je kraj. Pogledajte šta je tamo neki nebitni anonimus Rajevac uradio sa onakvim timom! I koliku on tamo platu prima? Sigurno mnogo manju od ovog ovde! Ali on je ANTIĆ, on je ko zna kad vodio tamo ko zna koga i zato je sad najbolji na svetu iako nije ništa uradio. Ipak on je sad sa toliko godina stekao iskustvo tamo! Ako je bio potpuno neiskusan što nisu uzeli nekog drugog boljeg i jeftinijeg?
Bolje bi prošli da su stavili onog Javorovog trenera! On je pobedio sa čime Japan, a ovaj ne može Australiju?!

I još nije priznao da je njegova greška što smo završili gde smo završili! Ma bitno da se onako smeje na treninzima i svugde, da ne kažem ko šta...
Izvinjavam se svima koje sam razgnevio svojim pisanjima. Trudiću se da se popravim.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Plata Radomira Antica23.08.2010. u 00:25 - pre 166 meseci
Sportski klubovi dobijaju nesto novca od resornog ministarstva i za te projekte im polaze racune.
Mada mislim da je to u slucaju FSSa bijedno naspram sopstvene zarade ili podrske FIFE i UEFE.

A i da drzava placa 100% FSS - pa valjda bi istresla kes za tipa koji vodi ekipu koja zaradi tom savezu par milijuna eura ili treba da ima narodnu platu, jer je radnik narodne institucije?

Valjda se placa po ucinku.

@stefan
ne gleda FSS uspeh kao ti, jer oni zaradjuju i od reklama i prenosa.
Tj nebitan je uspeh ili neuspeh - bitno je da ti to gledas.
Inace bi po tvojoj logici selektor tima u krocenju konja ako bi osvojio zlato na SP trebao dobiti neki grdni kes, iako to niko ne gleda, pa ni nema velikog dela profita.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.210.*



+471 Profil

icon Re: Plata Radomira Antica23.08.2010. u 00:50 - pre 166 meseci
Citat:
Shadowed: Zapravo je bitnije da li je na budzetu ili ne. Ako nije na budzetu, nebitno je da li je drzavna firma ili ne, jer je ne finansira drzava tj. gradjani vec samu sebe.


Koja ti je to logika, majke ti? Da li razumeš da " svačije " pare ne leže samo u budžetu već i na drugim mestima. Hoće tebi neko da pokloni kamenolom samo zato što nije na budžetu? Ili neki rudnik. Ne razumem.

Citat:
BluesRocker: Taj savez i te kako polaže račune predstavnicima fudbalskih klubova koji ga čine i biraju rukovodstvo.


Onda mora da je sve pošteno. Cvrc. Jesi pratio slučaj Zečević. Koliko su se Grobari borili da sklone tu lopinu ( i Bjeke oko njega ). Znaš li ko je sve po tim Upravnim odborima. Od Cece do onog pokojnog kriminalca iz Železnika. Pa nije Bulatović ubijen zbog kikirikija. Tu se vrte ogromne pare. Al´kao što kažete... važno da nisu iz budžeta.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Plata Radomira Antica23.08.2010. u 07:36 - pre 166 meseci
Citat:
93 Stefan: E nisam stigo da vidim, koji je bio prošli naslov?

Naslov je glasio: "plata lopurde, lazova, neprijatelja napacenog naroda Srbije, Vas i mene, Radomira Antica !"
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Plata Radomira Antica23.08.2010. u 08:32 - pre 166 meseci
Ne znam kakve ima veze plata selektora reprezentacije sa bilo čijim džepom. On čovek radi po ugovoru, za ugovorenu platu. On je mogao mirne duše da ne pristane na cenkanje sa FSS-om tj. Tomislavom Karadžićem (koji je inicijator cele te priče) i da primi celokupnu svoju ugovorenu platu, a da ne vodi reprezentaciju i da za isto vreme zarađuje (barem) isto toliko na drugom mestu.

Ljudi, u pitanju je ugovor o radu, i ovi koji poput pokretača "teme" šire demagogiju kako je eto selektor neskroman, narod gladuje a on prima ne-znam-kolko evra na sat.

To su priče za političke tribine komunista i radikala, to nema veze sa životom. Ugovor je ugovor, on je maltene iznad zakona, i ja sam siguran da su Antićevi advokati prilikom sastavljanja njegovog ugovora u radu dobro vodili računa šta se dešava u situaciji da nekome u FSS padne na pamet da se cenjka oko Antićeve plate. Znači on jeste ispao veliki patriota, jer se odrekao novca koji je mogao da zaradi ne radeći ništa, umesto što je pristao da za dvostruko manju platu da nastavi da vodi reprezentaciju. Voleo bih da vidim ko bi od dežurnih patriota umesto da ne radi ništa i zarađuje unapred ugovorenu platu, pristao da radi isti posao za duplo manje?

A šta mislite kolike su plate patriota poput Joakima Leva i sličnih koji vode svoje nacionalne timove? Pa jedno 10 puta veće od našeg selektora. Da li njih prozivaju po lokalnoj štampi zbog toga? Ja nisam čuo. A Radomir Antić je veći gospodin i bolji čovek od svih onih iz FSS zajedno. Nije da sam neki ekspert za prilike u domaćem fudbalu (ne znam ni ko su članovi FSS), al mi je dovoljno da vidim facu predsednika i da mi sve bude jasno. On je preko medija pokrenuo hajku na selektora, naslovi su bili kao da je već dobio otkaz uprkos snažnoj podršci javnog mnenja selektoru, a sve u cilju cenkanja oko plate. Znači sve te priče o smeni selektora i kojekakvim "kandidatima za naslednika" su bile mazanje očiju (ne znam samo čijih), zbog novca, a kakav su uticaj imale te priče i hajka na moral ekipe, selektora i odnos igrača prema reprezentaciji videvši kakav odnos prema njoj imaju čelnici FSS, to ćemo tek da vidimo. Nikako nisu mogle da imaju pozitivan uticaj.

Nadam se samo da će i igrači i selektor uskoro zaboraviti ovu bednu epizodu i vratiti se onome što su započeli, a to je izgradnja tima koji veruje u sebe, sa igračima koji žele da igraju za reprezentaciju najbolje što mogu (kakvi god da su), i sa narodom koji se ne stidi naše reprezentacije već jedva čeka njene utakmice i veruje u nju.

Ove pilićarske priče o selektorovoj plati su bedne i potpuno kontraproduktivne, jer ništa dobro ne mogu da donesu. Mogu samo kod neukih ljudi da stvore neku ogorčenost (kako se eto neko šatro bogati "na našoj grbači"), a da promene ne mogu ništa, a sigurno ne na bolje.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Plata Radomira Antica

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 17608 | Odgovora: 100 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.