Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Malo da zalimo krimose...

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Malo da zalimo krimose...

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 26661 | Odgovora: 154 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Malo da zalimo krimose...20.09.2010. u 22:29 - pre 165 meseci
Principi su takvi da ce sud utvrditi da li je doslo do prekoracenja samoodbrane ili ne.

Za sada, sve sto se moze zakljuciti je da je naoruzan pljackas ubijen u pokusaju oruzane pljacke banke.

Sprecavanje pljacke banke je dobro delo. Ubistvo oruzanog pljackasa moze biti lose delo ako i samo ako sud utvrdi da je obezbedjenje prekoracilo svoja ovlascenja i protivzakonito lisilo zivota napadaca.

A dok se to ne utvrdi... sve sto treba misliti je: jedna baraba manje.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-234-43.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Malo da zalimo krimose...20.09.2010. u 22:31 - pre 165 meseci
koliko sad imaju godina? na jednim drugim vestima je bilo da je ovaj iz obezbedjenja 58 god, a napadac oko 30 (za ovo nisam siguran)

edit: sto se tice razlika, pa jeste, u prvoj ima vremena da reaguje, a u drugoj (sa 2/3 pov...) bi vec krvario iz nekog dela tela ;)
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Malo da zalimo krimose...20.09.2010. u 22:31 - pre 165 meseci
Dimkovicu recimo da se nalazis poslom u banci i da je u toku pljacka. Pljackasi uz pretnju oruzjem zele da otmu novac. Da li bi voleo da se obezbedjenje krene u raspucavanje sa razbojnicima ili da ovi "kukavicki" da predaju svoje oruzje?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Malo da zalimo krimose...20.09.2010. u 22:33 - pre 165 meseci
Tvoje pitanje je apsolutno besmisleno.

Nije moje da biram - svakako ne bih uopste voleo da neko puca, ali vidis nije na meni da procenjujem sta je u datoj situaciji bolje / bezbednije, vec na profesionalnom radniku obezbedjenja koji je treniran za te situacije, posto je lopov vec odlucio sta zeli i na sta je spreman.

DA MOGU DA BIRAM - birao bih situaciju gde NEMA PLJACKE BANKE bas kao i svaka druga normalna osoba. Ali, vidis, ja to ne mogu da biram bas kao ni bilo ko drugi u datoj situaciji - pa ni svako dalje "biranje" nema apsolutnog smisla, zbog cega sam i na pocetku ove poruke rekao da je tvoje pitanje besmisleno.

Nemojmo izigravati psihijatre i psihoanaliticare i praviti se da znamo kako treba reagovati u ovakvoj situaciji - ne znamo, za to postoji obuka koju pretpostavljam niko od nas nije zavrsio ali koju bi trebalo da imaju radnici obezbedjenja.

Ali jedno je sigurno - oruzani razbojnici su sociopate i samim cinom oruzane pljacke su doveli u opasnost zivote svih koji se tu nalaze. Sta se dalje desava - to treba ostaviti profesionalcima da procene i sudovima da potvrde (ili kazne ukoliko je doslo do krsenja zakona).

I u takvoj situaciji bih daleko vise voleo da o tome odluci trenirani profesionalac nego ja.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Malo da zalimo krimose...20.09.2010. u 22:35 - pre 165 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Sprecavanje pljacke banke je dobro delo. Ubistvo oruzanog pljackasa moze biti lose delo ako i samo ako sud utvrdi da je obezbedjenje prekoracilo svoja ovlascenja i protivzakonito lisilo zivota napadaca.

A dok se to ne utvrdi... sve sto treba misliti je: jedna baraba manje.

Apsolutno se slazem. Uz malu izmenu "Sprecavanje pljacke banke je dobro delo" ukoliko prilikom toga nisu ugrozeni (vise nego samom pljackom) civili - klijenti i sluzbenici.

Citat:
Horvat:sto se tice razlika, pa jeste, u prvoj ima vremena da reaguje, a u drugoj (sa 2/3 pov...) bi vec krvario iz nekog dela tela ;)

Ne bi niko krvario posto pistolji ne funkcionisu tako, ali nebitno...
 
Odgovor na temu

BokasaTzar
kurir,
Centar

Član broj: 179470
Poruke: 136



+162 Profil

icon Re: Malo da zalimo krimose...21.09.2010. u 01:36 - pre 165 meseci
Možete da pišete šta hoćete - vlas koja se boji naoružanog naroda je komunistička tvorevina.

Što vlas ne dozvoli nam NOŠENJE oružja - da se suprotstavimo otmičarima !!! (oružijem protivu otmičara)

Evo vam svetli primer u amerikama - šta bre njima fali ?
Pa ako ondi nije kolevka demokratije i pravičnosti, ne znam gde je ?

Taj nesrećno preminuli mladi čovek je uz vaspitni rad u kazneno korektivnoj ustanovi mogao da se popravi, da se edukuje i da se usavrši !
Bitno da napreduje !!!

Nešto slično se dogodilo prošle godine - onaj lik iz trafike ubio je isto tako nekog nesrećnog mladog čoveka iz male grupice od 5-6 njih i to zbog jedne flaše piva. Doduše, oni su mu još par puta tako otimali, ali bre opet, šta je par pivdžana za jedan mladi život ? Nije to bio način !

Još se sećam natpisa ubio za pivo, pivo ili sve živo i sl.
Htedoše novinari da odmah presude trafikantu - ubici.

Grehota živa za ta dva mlada izgubljena života. Nekako mi deluju oba slučaja isto.


Još krik slobode detinji je plač
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Malo da zalimo krimose...21.09.2010. u 04:13 - pre 165 meseci
Citat:
HeYoo:NE! Samo kazem da moras opravdati svaku silu koju upotrebis prema nekom. Sta mislis.. imas gosta i on se uhvati za kuhinjski noz da bi npr odsekao parce hleba, a ti ga probusis i cist si pred zakonom. Kazes ti njima: "Svega mi kreno je da me zakolje". Mrtav covek ne prica... pa nece da moze
Jbg lose stvari se nekada desavaju i nekad bi svako normalan postupio suprotno od propisanog zakona ali nijedan zakon ne moze zadovoljiti svaciju pravdu. Samo je procena da se ovako cini manja steta.



I koji je tvoj odgovor sa ovakvim stavom na ovu vest:

Citat:
Zuce: Svirepo ubijen bračni par
14. septembar 2010. | 11:00 -> 15:13 | Izvor: B92
Beograd -- Momčilo Karaklajić (81) i njegova supruga Dušanka (75), svirepo su ubijeni jutros oko devet časova u prigradskom beogradskom naselju Zuce.

Bračni par ubijen je na porodičnom imanju, a na njihovim telima konstatovane su višestruke povrede, nanete najverovatnije oštrim predmetom.

Bračni par Karaklajić svirepo je ubijen u pomoćnom objektu u dvorištu njihove kuće, a pronašao ih je oko pola 8 ujutru komšija koji redovno dolazi da im pomogne u radovima na imanju.

Dušanka Karaklajić imala je ubodnu ranu na vratu, a na telu njenog supruga Momčila vidljivi su tragovi nasilja.

Kako B92 saznaje, policija je prilikom uviđaja na mestu zločina u pomoćnom objektu gde su Karaklajići ubijeni pronašla ispreturane stvari. Samim tim, pretpostavlja se da su Karaklajići najpre opljačkani, a potom svirepo ubijeni.

link




Poenta je u tome da se spreče ovakva dešavanja. Kako ?
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Malo da zalimo krimose...21.09.2010. u 05:57 - pre 165 meseci
Drzava se obavezuje da stiti svoje gradjane. Ako me drzava ne stiti, stiticu cu JA SAM svoju imovinu i sebe.

Pa nismo svi sisali veslo... treba da me pr*a i keca svaki kome se cefne.
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Malo da zalimo krimose...21.09.2010. u 07:58 - pre 165 meseci
Aha Ivane, znači voleo bi da se puca na lopove, ali samo kada tvoji goozovi nisu tu, pa da.
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

w3bl0rd
Varaždin, Hrvatska

Član broj: 82659
Poruke: 380
213.147.114.*



+26 Profil

icon Re: Malo da zalimo krimose...21.09.2010. u 08:27 - pre 165 meseci
Pa što je vama? Izgubljen mladi život? Poboljšano na stotine života zbog ovog kriminalca. I da nije išao pljačku taj tip je gadno smeće. Mislite da osoba zdrave pameti može ići u oružanu pljačku banke? Osoba koja je spremna na tako nešto spremna je na mnogo toga više. Zaboravite vi filmove... Takav bi radio sranja čitav život, i nikakav zatvor ga ne bi popravio.
there's no place like 127.0.0.1
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9490
*.teletrader.com.



+10253 Profil

icon Re: Malo da zalimo krimose...21.09.2010. u 09:10 - pre 165 meseci
Ko se mača lati, od mača će poginuti.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.adsl-1.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: Malo da zalimo krimose...21.09.2010. u 09:33 - pre 165 meseci
Primer iz mog okruženja:
Pre 90tih je bukvalno u svakoj kući u kraju bio bar jedan pištolj (čuveni TT, Zastavin 7,65mm ili neki 9mm, čak je i Magnuma bilo) i gomile lovačkih pišaka . I svi bili zadovoljni. Pucalo se na svadbama :)
Posle je "malo" promenjen zakon, pa su ljudima ili oduzeli oružje, ili su ga sami odjavili (zalivanje cevi ili šta se već radi) jer je i porez bio uveden i pride je bilo previše restrikcija. I onda su krenule vesti "Žiki iz garaže ukrali nov kombi, zvali ga i tražili X hiljada maraka", "Peri iz dvorišta ukrali nov auto", "Lazi iz kuće pokrali svo zlato i keš".

Nekada je by default svaki "domaćin" bio naoružan pa se nije ni pokušavalo. Danas je default situacija da barabe s one strane zakona znaju da građani nemaju oružje, a i da ga imaju nemaju pravo da ga upotrebe. Plodno tle za kriminal.

Znam da je moj stric u prodavnici imao pištolj ispod tezge, niko se nije drznuo da žvaku ukrade ili ne daj bože da obije noću frižider s pićem koji je ispred. U poslednjoj deceniji su mu obijali radnju nekoliko puta, baš su mu nedavno očistili frižider s pivom ispred. I klasika, policija neće da se meša jer je šteta mala. :)


 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Malo da zalimo krimose...21.09.2010. u 10:55 - pre 165 meseci
Citat:

Miroslav Cvejić: Primer iz mog okruženja:
...
Znam da je moj stric u prodavnici imao pištolj ispod tezge, niko se nije drznuo da žvaku ukrade ili ne daj bože da obije noću frižider s pićem koji je ispred. U poslednjoj deceniji su mu obijali radnju nekoliko puta, baš su mu nedavno očistili frižider s pivom ispred. I klasika, policija neće da se meša jer je šteta mala. :)

trebalo bi da stric napravi čeku negde u blizini pa kad prokleti lopov krene na pivo a on ga zvekne prangijom.
ipak je privatna imovina svetinja.
život nije.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Malo da zalimo krimose...21.09.2010. u 11:40 - pre 165 meseci
Poenta je u tome što se lopov neće libiti da te ubije ukoliko se njegov identitet otkrije tokom pljačke . Mrtva usta ne govore.

Ja bih najradije zabranio oružje svima. Lično nisam ljubitelj ali znam da ga koristim. Međutim to je očigledna utopija. Ukoliko te napadne, dok ti pozoveš policiju (ako uopšte imaš prilike), pa dok dobiješ vezu, objasniš situaciju, pa dok oni stignu - obično bude kasno.

Neki način mora da se smisli da se ljudi, normalni građani (oni koji plaćaju porez od kojeg država sudije i policija žive) zaštite od takvih neželjenih pojava. Kako, nemam pojma ali se nešto mora učiniti.

[Ovu poruku je menjao stil dana 21.09.2010. u 12:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-163-3.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Malo da zalimo krimose...21.09.2010. u 14:24 - pre 165 meseci
@wifi, ako je on krenuo da povlaci oroz, sledece sto bi se desilo je da metak izlazi iz njegove cevke i kako tu nema krvi!?
ono, svi trebaju biti specijalci koji mogu da budu u ledenoj vodi 10 sati, da u roku od nekoliko stotinki razoruzaju protivnika (od pistolja) u bliskom susretu i slicno?
a sta ako taj protivnih "nije hteo" da upotrebi oruzje,nego, eto, malo da ga pokaze, a ovaj mu je "uskratio ustavno pravo"...
ma daj

@miroslav, sad ga pretera sa tim da je svako imao u domu pistolj...a da 90ih nije bilo kradja, malo teze ;)
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.adsl-1.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: Malo da zalimo krimose...21.09.2010. u 16:45 - pre 165 meseci
Zato sam napisao pre 90tih. Posle kada je krenuo priliv oružja sa raznih ratišta je krenulo rasulo.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-163-3.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Malo da zalimo krimose...21.09.2010. u 17:06 - pre 165 meseci
pardon, tim jos gore, tek pre 90ih ne verujem da je u svakoj kuci bilo oruzje
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.adsl-1.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: Malo da zalimo krimose...21.09.2010. u 17:14 - pre 165 meseci
Ako se ne sećaš, pitaj matore kako je izgledala svadba na selu. :)
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Malo da zalimo krimose...21.09.2010. u 18:43 - pre 165 meseci
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-163-3.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Malo da zalimo krimose...21.09.2010. u 19:31 - pre 165 meseci
@m.c. kako gde ;)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Malo da zalimo krimose...

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 26661 | Odgovora: 154 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.