Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Evropski sud kaznio Rusiju novčanom kaznom zbog zabrane odžavanja gej parade! :)

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Evropski sud kaznio Rusiju novčanom kaznom zbog zabrane odžavanja gej parade! :)
(Zaključana tema (lock), by acaradio)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 31803 | Odgovora: 214 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Evropski sud kaznio Rusiju novčanom kaznom zbog zabrane odžavanja gej parade! :)24.10.2010. u 15:52 - pre 164 meseci
Citat:
Lakmus za sta? Koja prava nemaju, ajde reci nam, osim sto nisu prihvaceni agresivnim nametanjem sebe.

Pa za početak, ugroženo im je pravo na okupljanje.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Evropski sud kaznio Rusiju novčanom kaznom zbog zabrane odžavanja gej parade! :)24.10.2010. u 15:56 - pre 164 meseci
Citat:
milance_kg: @yolja624 Lakmus za sta? Koja prava nemaju, ajde reci nam, osim sto nisu prihvaceni agresivnim nametanjem sebe. Zatim oko placanja - bojim se da je ovaj skup u BG
preskupo placen vecim delom para nas 'ostalih'. Posto su koliko vidim civilizacijska dostignuca 21.-og veka ovo, a drustvo stremi jos vecim, bojim se da razmisljam
o sledecim vekovima, samo mojim potomcima mogu reci - srecno vam bilo u novim milenijumima.
Kazes '5-10% gej populacija', procenat od procenta kad bi bili 100% - razmisli.

I dalje kako ti kazes 'babe i zabe', rasa/religija/... nema veze sa tim ko ga voli stavljati u muski anus.
Mislim da nije kategorija za manjinu nego za darvina.


Opet prekidac...
Prava koja su bila (ili jesu uskracena):
1. Pravo na okupljanje! /edit / pretece me @Marko_L
2. Pravo da ne budu diskriminisani na poslu i u zivotu.
3. Pravo da slobodno i javno izraze svoje seksualno opredjeljenje.

To sto "placamo mi ostali" nisu polupali gejevi - vec huligani! A njima treba razlog za to - ako nista drugo, samo zato sto je petak 13-ti, oni ce razbiti izlog. Ako ti to nije jasno, onda stvarno nemamo sta da pricamo.
Ne kapiram ovu tvoju matematiku nikako "procenat od procenta kad bi bili 100% - razmisli.", nego ti malo idi na onaj link sto sam dao, pa procitaj tamo sto pise. Nije AIDS krenuo od gejeva pa da se tako racuna...

Ima veze, samo ti neces da vidis povezanost... Fora je u "prihvatanju razlicitosti" - kulturnih, religijskih, rasnih... pa tako i seksualnih...
 
0

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Evropski sud kaznio Rusiju novčanom kaznom zbog zabrane odžavanja gej parade! :)24.10.2010. u 15:59 - pre 164 meseci
Citat:
Marko_L: Pa za početak, ugroženo im je pravo na okupljanje.


Da, da... to za pocetak, kasnije kad se sve smiri moze i Amsterdam i San Francisko, sto da ne :)
Ljudi bre, napredak se ogleda u tehnologiji i standardu... Ovakvih pojava ima unazad nekoliko hiljada godina
u staroj Grckoj i Rimu, sto ih nikako ne svrastava u napredak nego retro pojavu i sto po meni nema nikakve
veze sa 21.-im vekom i sledecim koji dolaze.
 
0

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Evropski sud kaznio Rusiju novčanom kaznom zbog zabrane odžavanja gej parade! :)24.10.2010. u 16:01 - pre 164 meseci
Citat:
yolja624: Opet prekidac...

2. Pravo da ne budu diskriminisani na poslu i u zivotu.



Gde to? Cak su bolje situirani nego obicno 'pucanstvo'.
Ne pije vodu.
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Evropski sud kaznio Rusiju novčanom kaznom zbog zabrane odžavanja gej parade! :)24.10.2010. u 16:02 - pre 164 meseci
Citat:
milance_kg: Da, da... to za pocetak, kasnije kad se sve smiri moze i Amsterdam i San Francisko, sto da ne :)
Ljudi bre, napredak se ogleda u tehnologiji i standardu... Ovakvih pojava ima unazad nekoliko hiljada godina
u staroj Grckoj i Rimu, sto ih nikako ne svrastava u napredak nego retro pojavu i sto po meni nema nikakve
veze sa 21.-im vekom i sledecim koji dolaze.


******, pa ti stvarno ne kapiras!
Niko nije rekao da je "biti gej" neko dostignuce! Dostignuce je kad tebi ne smeta sto je to neko gej!

@milance_kg
Citat:
Gde to? Cak su bolje situirani nego obicno 'pucanstvo'.
Ne pije vodu.

Predrasude su takodje dio zatucanosti... Gdje to ti vidis da je gej bolje situiran? U filmovima ili u RL? Koliko gejeva poznajes pa tvrdis da su "situirani" zato sto su gejevi?
 
0

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Evropski sud kaznio Rusiju novčanom kaznom zbog zabrane odžavanja gej parade! :)24.10.2010. u 16:11 - pre 164 meseci
Citat:
yolja624: ******, pa ti stvarno ne kapiras!
Niko nije rekao da je "biti gej" neko dostignuce! Dostignuce je kad tebi ne smeta sto je to neko gej!


Pa ne smeta mi... ako nisi znao uvek u nekom selu je bilo takvih kod nas, malo pojava za zezanje,
ali ako je covek majstor za vulkaniziranje ili sta vec, a zna posao, niko ga nije izbegavao nego
je imao vise posla nego 'ostali' u bransi, pod uslovom da je najbolji u tom poslu.

Dostignuca su ti ljudi koji su svojim delima ti omogucili laksi zivot bili 'gej' ili ne, ali se nisu eksponirali sta su i samoproglasavali se manjinama,
nego radili.
Ovo danas sta se radi nije podrzano cak ni od prave gej populacije.

Citat:
yolja624: Predrasude su takodje dio zatucanosti... Gdje to ti vidis da je gej bolje situiran? U filmovima ili u RL?


Pa prica se... ja cuo :)
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Evropski sud kaznio Rusiju novčanom kaznom zbog zabrane odžavanja gej parade! :)24.10.2010. u 16:21 - pre 164 meseci
Citat:
milance_kg
Pa ne smeta mi... ako nisi znao uvek u nekom selu je bilo takvih kod nas, malo pojava za zezanje,
ali ako je covek majstor za vulkaniziranje ili sta vec, a zna posao, niko ga nije izbegavao nego
je imao vise posla nego 'ostali' u bransi, pod uslovom da je najbolji u tom poslu.

Dostignuca su ti ljudi koji su svojim delima ti omogucili laksi zivot bili 'gej' ili ne, ali se nisu eksponirali sta su i samoproglasavali se manjinama,nego radili.
Ovo danas sta se radi nije podrzano cak ni od prave gej populacije.

Eto vidis - "pojava za zezanje"? Jel to tako malo po selu, zezate i neke druge bolesti? Ili to sto ne voli Cecu pa ga tjerate iz kafane?
Naravno, vulkanizer moze biti, ali samo u svojoj radionici gdje je on gazda... ali da se zaposli, recimo, u opstini Kragujevac, ili da bude narodni poslanik? E to vec nece moci, jer je, zaboga - gej? hmmm
A jel, koja je to za tebe "prava gej populacija"? Poznajes ih ili? :)

Citat:
milance_kg: Pa prica se... ja cuo :)

Prica se svasta, ne znaci da je istina ;)
 
0

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Evropski sud kaznio Rusiju novčanom kaznom zbog zabrane odžavanja gej parade! :)24.10.2010. u 16:26 - pre 164 meseci
Citat:
yolja624: Eto vidis - "pojava za zezanje"? Jel to tako malo po selu, zezate i neke druge bolesti? Ili to sto ne voli Cecu pa ga tjerate iz kafane?
Naravno, vulkanizer moze biti, ali samo u svojoj radionici gdje je on gazda... ali da se zaposli, recimo, u opstini Kragujevac, ili da bude narodni poslanik? E to vec nece moci, jer je, zaboga - gej? hmmm
A jel, koja je to za tebe "prava gej populacija"? Poznajes ih ili? :)


Da ne poverujes na mnogo ozbiljnijim pozicijama su bili i ima ih. Samo ne vole da se eksponiraju.
Tu pricu o ugrozenosti nisu oni izmislili nego neki dokoni strejt tipovi (i poneki promasen gej).

Druzi se malo sa ljudima, svasta mozes cuti i upoznati :)

Umesto ovih kitsch & shund roze gejeva koji su obicni strejt (i poneki gej), ali zbog nekog interesa,
pogledaj ko su bili pravi gej u istoriji i da li su licili na ove.

I sumnjam da prava gej populacija koja vekovima obitava zeli da je ova 'novokomponovana' ekipa predstavlja
i da zeli uopste da ih neko predstavlja.
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Evropski sud kaznio Rusiju novčanom kaznom zbog zabrane odžavanja gej parade! :)24.10.2010. u 16:30 - pre 164 meseci
@milance_kg
Citat:
Da ne poverujes na mnogo ozbiljnijim pozicijama su bili i ima ih. Samo ne vole da se eksponiraju.
Tu pricu o ugrozenosti nisu oni izmislili nego neki dokoni strejt tipovi (i poneki promasen gej).

zavisi od izvora informacije... a opet cudne logike u tvojim stavovima...

Citat:
Druzi se malo sa ljudima, svasta mozes cuti i upoznati :)

Jel sa onim tetoviranim likovima sto valjaju drogu po skolama i lupaju po gradu? Ili onima iz Obraza i 1389?
Neka, hvala...
 
0

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Evropski sud kaznio Rusiju novčanom kaznom zbog zabrane odžavanja gej parade! :)24.10.2010. u 16:30 - pre 164 meseci
Citat:
milance_kg: Da ne poverujes na mnogo ozbiljnijim pozicijama su bili i ima ih. Samo ne vole da se eksponiraju.

Sto li? Ah da, jos bi da zadrze glavu na ramenima.

Citat:
milance_kg: Tu pricu o ugrozenosti nisu oni izmislili nego neki dokoni strejt tipovi (i poneki promasen gej).

Nego sta nego promaseni i dokoni, oni pravi gejevi vole da budu diskrimisani i da ih lemaju na ulici.

I kakve su to podjele na prave i neprave/promasene gejeve? Cisto informativno, posto vidim da se kreces u tim krugovima.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
0

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Evropski sud kaznio Rusiju novčanom kaznom zbog zabrane odžavanja gej parade! :)24.10.2010. u 16:31 - pre 164 meseci
Citat:
milance_kg: Koja prava nemaju

Vidim da ti je vec odgovoreno, ali da se zadrzim na onom najbitnijem.
Prvenstveno im je ugrozeno pravo da cak i svojim najblizima (roditelji, rodbina, prijatelji) saopste da su orijentisani ka istom polu, jer je drustvo vaspitavano da gayeve i lezbejke treba mrzeti, a ne da ih neko razume. Ono cuveno "a zasto bi uopste nekoga interesovalo da li je taj neko gay/lezbejka ili nije" pada u vodu, jer se zaboravlja da je okolina uvek gladna tudjih privatnih zivota. Svaki momak je bezbroj puta imao priliku da se susretne sa pitanjem "je l' imas devojku?". Onaj ko je heteroseksualan lako ce odgovoriti na pitanje ("imam/nemam trenutno")...onaj ko je gay ce morati da laze, da izmislja, da menja temu, umesto da jednostavno kaze: "nemam devojku, ja sam gay", a da druga strana kaze "ok" i da sve ostane kao i sto je bilo. Problem je u tome sto nikada ne ostane sve kako je bilo do tog momenta, bez obzira na dotadasnju bliskost. Prema onima za koje se sazna da su homoseksualni, istog momenta se menja stav i stvara bar minimalna distanca, a najcesce je to mnogo vise od te distance. U porodicama (kada dete prizna roditelju) dolazi do daleko traumaticnijih situacija, od izliva besa pa cak i do isterivanja iz kuce.
E, zbog takvog stava okoline, samo je mali procenat onih koji ce nekome iz svoje okoline da kazu istinu.

Citat:
milance_kgPa ne smeta mi.

Ma, joooook :):):)
Da ti ne smeta, ne bi bio tako uporan u ovoj temi.
 
0

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.mbb.telenor.rs.



+395 Profil

icon Re: Evropski sud kaznio Rusiju novčanom kaznom zbog zabrane odžavanja gej parade! :)24.10.2010. u 16:37 - pre 164 meseci
@milanche_kg
http://www.b92.net/video/video...category=961&nav_id=464373
Pretpostavljam da je tebi kao i njegovoj kevi bolje da je ratni zlocinac pljackas nego da je gej .
Ili i dalje nemas pojma zasto su diskriminisani ?


Viva lollapalooza
 
0

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Evropski sud kaznio Rusiju novčanom kaznom zbog zabrane odžavanja gej parade! :)24.10.2010. u 16:39 - pre 164 meseci
Citat:
acaradio: Ma, joooook :):):)
Vidim da ti je vec odgovoreno, ali da se zadrzim na onom najbitnijem.
Prvenstveno im je ugrozeno pravo da cak i svojim najblizima (roditelji, rodbina, prijatelji) saopste da su orijentisani ka istom polu, jer je drustvo vaspitavano da gayeve i lezbejke treba mrzeti, a ne da ih neko razume. Ono cuveno "a zasto bi uopste nekoga interesovalo da li je taj neko gay/lezbejka ili nije" pada u vodu, jer se zaboravlja da je okolina uvek gladna tudjih privatnih zivota. Svaki momak je bezbroj puta imao priliku da se susretne sa pitanjem "je l' imas devojku?". Onaj ko je heteroseksualan lako ce odgovoriti na pitanje ("imam/nemam trenutno")...onaj ko je gay ce morati da laze, da izmislja, da menja temu, umesto da jednostavno kaze: "nemam devojku, ja sam gay", a da druga strana kaze "ok" i da sve ostane kao i sto je bilo. Problem je u tome sto nikada ne ostane sve kako je bilo do tog momenta, bez obzira na bliskost. Prema onima za koje se sazna da su homoseksualni, istog momenta se menja stav i stvara bar minimalna distanca, a najcesce je to mnogo vise od te distance. U porodicama (kada dete prizna roditelju) dolazi do daleko traumaticnijih situacija, od izliva besa pa cak i do isterivanja iz kuce.
E, zbog takvog stava okoline, samo je mali procenat onih koji ce nekome iz svoje okoline da kazu istinu.


Sta je ovo... haha...

Malo mi licis na moderatorskim 'mocima' na kadiju :)
Ruzno je da sudija bude pristrasan, ti to jesi.
Joj strasno sto ne moze mami i tati reci da ima decka, lol.
 
0

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Evropski sud kaznio Rusiju novčanom kaznom zbog zabrane odžavanja gej parade! :)24.10.2010. u 16:42 - pre 164 meseci
Citat:
jericho1405: Nego sta nego promaseni i dokoni, oni pravi gejevi vole da budu diskrimisani i da ih lemaju na ulici.

I kakve su to podjele na prave i neprave/promasene gejeve? Cisto informativno, posto vidim da se kreces u tim krugovima.


Ko ih lema? Osim kad paradiraju a u paradi 90% NVO, daj...

Sto se tice mog kretanja, pa svasta mogu cuti i videti...
 
0

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..9-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Evropski sud kaznio Rusiju novčanom kaznom zbog zabrane odžavanja gej parade! :)24.10.2010. u 16:45 - pre 164 meseci
Citat:
jer je drustvo vaspitavano da gayeve i lezbejke treba mrzeti, a ne da ih neko razume.


ovo prvi put cujem, ovakvu namontiranu nebulozu.

mislim da ljudi danas imaju 600 puta prece probleme nego da se opterecuju necijom seksualnom orijentacijom.
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Evropski sud kaznio Rusiju novčanom kaznom zbog zabrane odžavanja gej parade! :)24.10.2010. u 16:45 - pre 164 meseci
@milance_kg
Citat:
Ko ih lema? Osim kad paradiraju a u paradi 90% NVO, daj...

dogovori se sam sa sobom, jel ti smetaju gejevi ili NVO?
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Evropski sud kaznio Rusiju novčanom kaznom zbog zabrane odžavanja gej parade! :)24.10.2010. u 16:45 - pre 164 meseci
A sta je Obraz i 1389 i Nasi i Nacionalni stroj, ako nisu NVO?

I kad neko seta onda je normalno da dobije batine?


 
0

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Evropski sud kaznio Rusiju novčanom kaznom zbog zabrane odžavanja gej parade! :)24.10.2010. u 16:45 - pre 164 meseci
Prosto je neverovatno koliko nekima promiče poenta. Uopšte nije bitno da li je homoseksualizam bolest ili ne, koji je cilj parade i da li uopšte ima cilj, da li većina gejeva podržava parade ili ne, da li ih većina naroda podržava ili ne, koliko je novca potrošeno za njihovu zaštitu, niti bilo šta od toga. Jedino što je bitno u celoj priči jeste da oni imaju ustavom zagarantovano pravo na okupljanje, isto kao i bilo koji drugi građanin ili grupa građana ove zemlje, dok je država dužna da pruži zaštitu svim svojim građanima, bez obzira na njihovu rasnu, versku, nacionalnu pripadnost ili seksualno opredeljenje. Tačka. A ako se neko ne slaže sa tim, onda jedino što može da uradi jeste da se zalaže za promenu ustava, što je svakako njegovo pravo, ali dok je ovakav ustav na snazi, niko nema prava da izlomi nekoga od batina zato što promoviše drugačije vrednosti od nekog drugog. To je ako hoćemo civilizovanu državu. Ako neko hoće anarhiju, gde će svakom biti dozvoljeno da upuca koga god želi jer mu se ne sviđa kako ovaj hoda, izgleda, koju boju očiju ima ili kakvu kapu nosi, onda je slobodan da se zalaže za to, ali čisto sumnjam da će svet ići u tom pravcu.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
0

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Evropski sud kaznio Rusiju novčanom kaznom zbog zabrane odžavanja gej parade! :)24.10.2010. u 16:47 - pre 164 meseci
Citat:
milance_kg
Malo mi licis na moderatorskim 'mocima' na kadiju :)

Sve prituzbe na moderatorske "moci" mozes slobodno da prosledis na OVU adresu ;)
 
0

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Evropski sud kaznio Rusiju novčanom kaznom zbog zabrane odžavanja gej parade! :)24.10.2010. u 16:53 - pre 164 meseci
Citat:
Marko_L:...bez obzira na njihovu rasnu, versku, nacionalnu pripadnost ili seksualno opredeljenje....


Pa poenta je u tome da se od nebitnih stvari pravi problem kao sto je boldovano, i samim time omalovazava ostale kategorije u koju je ova smestena.
Rekoh lepo da neko pravi problem od toga sto voli da stavlja ili mu stavljaju onu stvar u anus, sto zdravomislecem coveku je u najmanje ruku smesno.
Pa dobro... nije mu to dosta nego mora da galami oko toga.
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Evropski sud kaznio Rusiju novčanom kaznom zbog zabrane odžavanja gej parade! :)
(Zaključana tema (lock), by acaradio)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 31803 | Odgovora: 214 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.