Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hrvatski pasoš - kakva je situacija danas?

elitemadzone.org :: MadZone :: Hrvatski pasoš - kakva je situacija danas?

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 142732 | Odgovora: 224 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cvetak77
Dijana Jankovic
ekonomski tehničar
Stoney Creek, ON, Canada

cvetak77
Član broj: 265631
Poruke: 5
*.wireless.telus.com.



+4 Profil

icon Re: Hrvatski pasoš - kakva je situacija danas?03.02.2015. u 09:56 - pre 112 meseci
Naravno da imas pravo ns hrv. pasos cim imas Domovnicu.
 
Odgovor na temu

brkchey
Pos'o, kuca, birtija
Banja Luka

brkchey
Član broj: 37610
Poruke: 387
89.111.250.*



+15 Profil

icon Re: Hrvatski pasoš - kakva je situacija danas?03.02.2015. u 10:15 - pre 112 meseci
Nikakve koristi od hr pasosa, necete imati apsolutno nikakvu prednost u odnosu na srpski.
U EU nikome ne trebaju preskupi hrvati, imaju milione bugara, rumuna i poljaka koji ce raditi za saku rize i spavati ispod stepenista.
Situacija je takva, ne nadajte se previse.
Bez deficitarne struke nema nade...
Time Has Frozen Still What's Left to Be
Hear Nothing
Say Nothing
Cannot Face the Fact I Think for Me
No Guarantee, it's Life as Is
But Damn You for Not Giving Me My Chance
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Hrvatski pasoš - kakva je situacija danas?03.02.2015. u 10:27 - pre 112 meseci
Citat:
brkchey: Nikakve koristi od hr pasosa, necete imati apsolutno nikakvu prednost u odnosu na srpski.
U EU nikome ne trebaju preskupi hrvati, imaju milione bugara, rumuna i poljaka koji ce raditi za saku rize i spavati ispod stepenista.
Situacija je takva, ne nadajte se previse.
Bez deficitarne struke nema nade...


Potpuno se slazem sa tobom. Bez deficitarne struke male su sanse za domace, a tek za nekoga ko tek dolazi nema velikih sansi. Drugi problem je sto vecina polazi nespremna i krivo/lose informisana. Trece, ponesite pare kada polazite, ponesitemalo vise para kada polazite.
 
Odgovor na temu

dejann75

Član broj: 228054
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Hrvatski pasoš - kakva je situacija danas?03.02.2015. u 23:15 - pre 112 meseci

Sa hrvatskim pasosem imas dozvolu boravka u bilo kojoj zemlji
Ne trebaju radne dozvole u Svedskoj,Norveskoj,Danskoj,Finskoj,Slovackoj,Italiji,mislim da ni u MAdjarskoj,ali necu da tvrdim.. Treba samo naci poslodavca i prica zavrsena.
Austrija ,Francuska,Holandija,Belgija ,Svajcarska,skoro pa nemoguca misija za zaposliti se kao neki obicni radnik,sa srednjom skolom .
I na kraju najinteresantnija Nemacka:
- za sve sa fakultetom ne treba radna dozvola, dovoljno je naći posao U STRUCI (pazite, ne bilo koji posao, nego SAMO U STRUCI ) i otići.
- sa srednjom skolom treba radna dozvola,ali se ne vrsi provera da li ima radne snage na trzistu ,bitno je samo da naziv radnog mesta nije neki pomocni radnik i da je navedena satnica koja odgovara minimalnoj ceni rada u toj pokrajini. Dozvola se dobija za max 2-3 nedelje i dobija se na godinu dana i vezana je za tog poslodavca koji je podneo zahtev. Ako se menja posao u tih godinu dana,mora ponovo da se vadi radna dozvola. Sa 11 platnih lista moze da se podnese zahtev za neogranicenu radnu dozvolu . Ovde spadaju svi majstori,elektricari,bravari,varioci,keramicari,zidari,med sestre,gerontosestre ili kako se vec zove cuvanje starih i nepokretnih ,kuvari,pekari itd.
-Ako se trazi dozvola za neko pomocno zanimanje,proverava se stanje radne snage na trzistu, mora se biti prijavljen 3 meseca u Nemackoj i poslodavac mora navesti jako dobre razloge zasto bas tebe hoce da zaposli. Uglavnom,za te pomocne poslove se tesko dobijaju dozvole.
- za sezonski posao ne treba radna dozvola i moze da se radi 6 meseci u toku jedne kalendarske godine. Kuvari,konobari,spremacice,sobarice,moze bez dozvole 6 meseci u godini dana da se radi.
Tako da,jos kako vredi hrvatski pasos ,ali vaznije od svega je uciti jezik,jer bez toga dzaba sve .
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Hrvatski pasoš - kakva je situacija danas?03.02.2015. u 23:38 - pre 112 meseci
e hvala puno na tom objašnjenju..jel to znači da ja ovaj papir što čekam..što je gazda rekao da je aplicirao za mene u nemačkoj..da je to taj papir tj dozvola što se čeka 2.3 nedelje? :D baš je takva situacija :D
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Hrvatski pasoš - kakva je situacija danas?03.02.2015. u 23:47 - pre 112 meseci
Eto Lacika, dosao si do resenja velike enigme "Sta ti ustvari cekas".
 
Odgovor na temu

dejann75

Član broj: 228054
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Hrvatski pasoš - kakva je situacija danas?04.02.2015. u 08:30 - pre 112 meseci
Pa ja stvarno ne znam sta ti cekas ni kakve papire imas. Ako imas hrvatski pasos i gazda je podneo zahtev za radnu dozvolu,onda je verovatno to :)
 
Odgovor na temu

brkchey
Pos'o, kuca, birtija
Banja Luka

brkchey
Član broj: 37610
Poruke: 387
89.111.250.*



+15 Profil

icon Re: Hrvatski pasoš - kakva je situacija danas?04.02.2015. u 09:05 - pre 112 meseci
Citat:
dejann75:

Sa hrvatskim pasosem imas dozvolu boravka u bilo kojoj zemlji
Ne trebaju radne dozvole u Svedskoj,Norveskoj,Danskoj,Finskoj,Slovackoj,Italiji,mislim da ni u MAdjarskoj,ali necu da tvrdim.. Treba samo naci poslodavca i prica zavrsena.
Austrija ,Francuska,Holandija,Belgija ,Svajcarska,skoro pa nemoguca misija za zaposliti se kao neki obicni radnik,sa srednjom skolom .
I na kraju najinteresantnija Nemacka:
- za sve sa fakultetom ne treba radna dozvola, dovoljno je naći posao U STRUCI (pazite, ne bilo koji posao, nego SAMO U STRUCI ) i otići.
- sa srednjom skolom treba radna dozvola,ali se ne vrsi provera da li ima radne snage na trzistu ,bitno je samo da naziv radnog mesta nije neki pomocni radnik i da je navedena satnica koja odgovara minimalnoj ceni rada u toj pokrajini. Dozvola se dobija za max 2-3 nedelje i dobija se na godinu dana i vezana je za tog poslodavca koji je podneo zahtev. Ako se menja posao u tih godinu dana,mora ponovo da se vadi radna dozvola. Sa 11 platnih lista moze da se podnese zahtev za neogranicenu radnu dozvolu . Ovde spadaju svi majstori,elektricari,bravari,varioci,keramicari,zidari,med sestre,gerontosestre ili kako se vec zove cuvanje starih i nepokretnih ,kuvari,pekari itd.
-Ako se trazi dozvola za neko pomocno zansli. Uglavnom,za te pomocnimanje,proverava se stanje radne snage na trzistu, mora se biti prijavljen 3 meseca u Nemackoj i poslodavac mora navesti jako dobre razloge zasto bas tebe hoce da zapoe poslove se tesko dobijaju dozvole.
- za sezonski posao ne treba radna dozvola i moze da se radi 6 meseci u toku jedne kalendarske godine. Kuvari,konobari,spremacice,sobarice,moze bez dozvole 6 meseci u godini dana da se radi.
Tako da,jos kako vredi hrvatski pasos ,ali vaznije od svega je uciti jezik,jer bez toga dzaba sve .


To sve sto si naveo vrijedi i za srpski i za bosanski pasos. Nije tacno da mozes sa hrvatskim pasosem neograniceno da ostanes, to te neko slagao. Mozes da ostanes tri mjeseca, isto kao i sa srpskim. Ako si zaposlen onda dobijas radnu vizu i ostajes koliko si zaposlen.

To da u Skandinaviji ne trebaju radne dozvole, to uopste nije ni bitno, jer ono sto je bitno je
Citat:
Treba samo naci poslodavca i prica zavrsena.
a to je ono sto je ustvari najteze.
Ti ako imas poslodavca koji ce za tebe da ganja papirologiju, uopste nije bitno koji pasos imas, mozes imati i talibanski pasos, jer poslodavac garantuje za tebe (naravno "talibanski" je ironija, pokusavam da objasnim koliko je ustvari bezvrijedan taj hrvatski pasos za zaposlenje).

Time Has Frozen Still What's Left to Be
Hear Nothing
Say Nothing
Cannot Face the Fact I Think for Me
No Guarantee, it's Life as Is
But Damn You for Not Giving Me My Chance
 
Odgovor na temu

trivo
Sigurnosni uredjaji
BG

Član broj: 89377
Poruke: 173
*.adsl-4.sezampro.rs.



+15 Profil

icon Re: Hrvatski pasoš - kakva je situacija danas?04.02.2015. u 09:52 - pre 112 meseci
Masa hrvata je otisla u irsku,dovoljno je da nadju smestaj,izvade na osnovu smestaja poreski ili OIB broj i traze posao kao da su u hrvatskoj,potpuno su ravnopravni na trzistu rada.
Sa nasim pasosom to bas i nije tako tako da situacija sigurno nije ista.
Za druge zemlje ne znam,interesovao sam se za irsku.
 
Odgovor na temu

brkchey
Pos'o, kuca, birtija
Banja Luka

brkchey
Član broj: 37610
Poruke: 387
89.111.250.*



+15 Profil

icon Re: Hrvatski pasoš - kakva je situacija danas?04.02.2015. u 10:10 - pre 112 meseci
To je tacno za Irsku, ali Irska nije bas pojam uspjesne ekonomije i cisto sumnjam da se vecina usrecila radeci tamo.
Sve drzave koje imaju jaku i uspjesnu ekonomiju obicno imaju slicna pravila za zaposljavanje i ona su bazirana na dovodjenju visokokvalifikovanog kadra, nezavisno od toga ciji pasos posjeduju. Ostale banana drzavice imaju malo labavija pravila, tako da moze doci ko hoce ali naravno zato te drzavice i jesu u banani, sto je i logicno.


Time Has Frozen Still What's Left to Be
Hear Nothing
Say Nothing
Cannot Face the Fact I Think for Me
No Guarantee, it's Life as Is
But Damn You for Not Giving Me My Chance
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Hrvatski pasoš - kakva je situacija danas?04.02.2015. u 10:42 - pre 112 meseci
Slovenacko ima daleko bolju prodju od Hrvatskog. Nama nikakvog ogranicenja niti u jednoj drzavi EU.
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Hrvatski pasoš - kakva je situacija danas?04.02.2015. u 11:55 - pre 112 meseci
Citat:
2012:
Eto Lacika, dosao si do resenja velike enigme "Sta ti ustvari cekas".


Greška!!! ja i dalje nemam pojma šta ja više čekam :DD
 
Odgovor na temu

dejann75

Član broj: 228054
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Hrvatski pasoš - kakva je situacija danas?04.02.2015. u 12:31 - pre 112 meseci
@brkchey
Ne znam odakle ti to da se moze biti samo 3 meseca. Hrvatska je punopravni clan EU i samim tim drzavljani imaju pravo na neograniceno kretanje i boravak bilo gde u EU. I to sve dok ne traze pare od drzave. Ako su na socijali,to je vec druga prica .
Ovo sa Irskom,sta je mene briga na kom mestu je ekonomija Irske u Evropi ili svetu,ako ja mogu da nadjem posao tamo i radim i zaradim 2000e mesecno? Znam par ljudi koji su otisli kao elektricari i imaju oko 2200e platu u Irskoj.

"Treba samo naci poslodavca i prica zavrsena." sta je tu cudno? tako je i u Bosni i u Srbiji ,ne? Nece poslodavac traziti tebe,osim ako nisi neki veliki i poznati strucnjak u necemu ..

Citat:
Ti ako imas poslodavca koji ce za tebe da ganja papirologiju, uopste nije bitno koji pasos imas, mozes imati i talibanski pasos, jer poslodavac garantuje za tebe (naravno "talibanski" je ironija, pokusavam da objasnim koliko je ustvari bezvrijedan taj hrvatski pasos za zaposlenje).


Nemoj vise nista da objasnjavas,jer veze s vezom nema to sto pises. Uostalom,ko ima hrvatski pasos ili koga interesuju informacije,ima na FB grupa IDEMO U SVIJET-NJEMACKA ,ima preko 30 000 clanova i izvolite se pridruziti i tu cete dobiti prave informacije o zaposlenju u Nemackoj sa hrvatskim papirima.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Hrvatski pasoš - kakva je situacija danas?04.02.2015. u 12:40 - pre 112 meseci
Nije tacno da mozes boraviti koliko hoces. Mozes boraviti do 90 dana bez da izvrsis prijavu boravka, ako mislis boraviti vise od 90 dana moras prijaviti boravak, moras prijaviti adresu i moras prijaviti izvore prihoda ili nacin na koji ces se izdrzavati.
 
Odgovor na temu

mikele.st
Beograd

Član broj: 139786
Poruke: 1
91.228.16.*



Profil

icon Re: Hrvatski pasoš - kakva je situacija danas?04.02.2015. u 12:46 - pre 112 meseci
Ljudi imate temu o radu u inostranstvu, ovo je tema o Hrvatskom pasosu i kako ga dobiti, ne spamujte temu.
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+679 Profil

icon Re: Hrvatski pasoš - kakva je situacija danas?04.02.2015. u 14:26 - pre 112 meseci
Citat:
brkchey:
Nikakve koristi od hr pasosa, necete imati apsolutno nikakvu prednost u odnosu na srpski.

Veću glupost nisam pročitao odavno. Ili imaš sindrom kiselog grožđa, ili nemaš pojma o čemu pričaš.

http://en.wikipedia.org/wiki/Freedom_of_movement_for_workers
Kao što se da videti po tabeli, Hrvati imaju jednak pristup tržištu u: Portugalu, Danskoj, Finskoj, Irskoj, Švedskoj, Estoniji, Letoniji, Litvaniji, Poljskoj, Mađarskoj, Češkoj, Slovačkoj, Bugarskoj, Rumuniji i Norveškoj.

U ovoj godini će se videti koje će još zemlje otvoriti svoje tržište, a kako vreme prolazi, eventualno će svaka zemlja otvoriti svoje tržište rada Hrvatima. U 2015. tj. ove godine se očekuje još država da otvori svoje tržište.

U međuvremenu, vađenje bilo kakve radne dozvole za EU državljane je višestruko lakše nego za državljane država van EU. Da ne spominjem mogućnosti Hrvatskih državljana da čavrljaju po EU koliko im je volja (dokle god im nije potrebna socijala), za razliku od Srpskih državljana koji imaju definitivno ograničenje po ovom pitanju i kojima se gleda pasoš uzduž i popreko.


A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

dejann75

Član broj: 228054
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Hrvatski pasoš - kakva je situacija danas?04.02.2015. u 14:37 - pre 112 meseci
Citat:
2012:
Nije tacno da mozes boraviti koliko hoces. Mozes boraviti do 90 dana bez da izvrsis prijavu boravka, ako mislis boraviti vise od 90 dana moras prijaviti boravak, moras prijaviti adresu i moras prijaviti izvore prihoda ili nacin na koji ces se izdrzavati.


U teoriji jeste tako,ali kako ce neko znati da li sam ja dosao juce ili pre pola godine ? Prelazio sam par puta HR-SLO granicu u proteklih pola godine,nijednom mi nije ni skeniran pasos,a kamoli pecat udaren. Bitno je samo da ne trazis pare od drzave i mozes da budes koliko hoces.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Hrvatski pasoš - kakva je situacija danas?04.02.2015. u 19:14 - pre 112 meseci
Citat:
dejann75: U teoriji jeste tako,ali kako ce neko znati da li sam ja dosao juce ili pre pola godine ? Prelazio sam par puta HR-SLO granicu u proteklih pola godine,nijednom mi nije ni skeniran pasos,a kamoli pecat udaren. Bitno je samo da ne trazis pare od drzave i mozes da budes koliko hoces.


I to sto kazes, niko ne moze znat.
Razmisli malo pa mi kazi kako ces kupiti auto, kako ces iznajmiti stan. Da bi trazio posao trebas otvoriti racun u banci, trebas izvaditi poreski broj, trebas se prijaviti u socijalno(ne radi cocijalne pomoci) vec radi zdravstvene zastite, dobro, postoji EU zdravstvena knjizica.,

Da ne bude zabune, u drzavama koje su nabrojane svakako da HR pasos ima prednosti u odnosu na Ne-EU pasose, to stoji. U tim drzavama se bez problema moze raditi do 90 dana bez prijave boravka po istim uslovima kao domaci.
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Hrvatski pasoš - kakva je situacija danas?04.02.2015. u 20:00 - pre 112 meseci
Zivim u BiH ali imam HR pasos (prednost dvojnog drzavljanstva), od kad je HR u EU isao do Kolna,nekoliko puta do predgradja Berlina i nikada niko nije udario pecat ni na BiH-HR granici nit dalje. Ulazio jednom u Srbiju i dobio pecat.
A pre nego je HR usla u EU jedan su mi istembiljali za 5 godina od do.
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

nino42

Član broj: 327972
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Hrvatski pasoš - kakva je situacija danas?17.02.2015. u 23:09 - pre 111 meseci
Citat:
brkchey:
Citat:
toxxic: Pošto sam ja punoletan, da li to znači da moram da imam neki dokument starijeg datuma na kome sam se već izjašnjavao kao Hrvat, ili mogu i sad da se izjasnim kao Hrvat, pošto mi majka ima i domovnicu i izjašnjavala se kao Hrvatica (kao dokaz posedujem više njenih dokumenata)?


Ja sam kao punoljetan dobio HR drzavljanstvo jos 2009. godine na osnovu toga sto mi je otac te narodnosti. Tacno je da moras da doneses dokument na kojem si se izjasnjavao kao hrvat ili da izvadis novi rodni list i da se izjasnis ako nisi do sada. U svakom slucaju meni je uspjelo, dakle probaj, nema razloga da ne prodje i tebi. Srecno!


Jeli mama je Hrvatski drzavljanin ima domovnicu, ja sam preko 18 god i nisam se nigde izjasnjavao kao hrvat , sto oni zahtevaju. Vidim napisao si da bi mozda uspelo da u srbiji izvadim novi rodni list gde cu da upisem da sam hrvat, jesam te dobro razumeo? Zar tamo u kopjuteru ne pise odma srpsko drzavljanstvo. A drugo pitanje imamo kucu na moru u stan u Zagrebu sta se dogadja kasnije , jer ja mogu to imati legalno kao srbin po testamentu-nasledstvu, nece biti frke oko placanja poreza i tako toga ???
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Hrvatski pasoš - kakva je situacija danas?

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 142732 | Odgovora: 224 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.