Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koje serije trenutno pratite - preporuke?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Koje serije trenutno pratite - preporuke?
(TOP topic, by Kovacevic Vladimir)
Strane: << < .. 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 564394 | Odgovora: 1253 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Koje serije trenutno pratite - preporuke?20.05.2015. u 07:45 - pre 108 meseci
Nije snimljena po istinitim dogadjajima. To je samo referenca na film koji ima slicnu poruku.
A serija je odicna, skoro kao film.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Koje serije trenutno pratite - preporuke?20.05.2015. u 10:22 - pre 108 meseci
Pretpostavljao sam. Nemoguće da se sve to u stvarnosti izdešava :)
Ne znam što smaraju onda pa na početku svake epizode napišu da je sniman po istinitim događajima
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Koje serije trenutno pratite - preporuke?20.05.2015. u 13:39 - pre 108 meseci
Pa to je referenca na film koji je imao slicnu poruku na pocetku. Ne znam da li si gledao film, serija je zasnovana po njemu, i cesto su neki dogadjaji povezani sa filmom, ili se nastavljaju na neki dogadjaj u filmu.

U svakom slucaju je odlicno napravljena. Ako nisi gledao film obavezno pogledaj, bice ti neke stvari jasnije.

Cak je i ovo nastalo na osnovu filma: http://www.imdb.com/title/tt3263614/
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Koje serije trenutno pratite - preporuke?20.05.2015. u 16:32 - pre 108 meseci
Druga sezona pocinje krajem septembra ove godine. Mali opis sa sajta za prevode koji objasnjava...:
Citat:
Opis:

FX-ova mini serija, adaptacija filmskog klasika braće Coen. Braća Coen su izvršni producenti, dok je prvu epizodu napisao Noah Hawley (The Unusuals, Bones), a režirao Adam Bernstein (Oz, 30 Rock, Breaking Bad).
Serija od 10 epizoda, inspirirana istoimenim filmom, prikazati će novu kriminalističku priču inspiriranu istinitim događajem, te će u seriji nastupiti novi likovi.
Radnja se vrti oko Lestera Nygaarda (Martin Freeman), prodavača osiguranja iz malog grada koji ima čangrizavu ženu i čiji se život promijeni kada u grad doputuje tajanstveni stranac Lorne Malvo (Billy Bob Thornton).


Ja sam sa zadovoljstvom odgledao prvu sezonu i jedva cekam drugu. Cudna desavanja, cudan a fenomenalan humor... Preporuka sa moje strane.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Koje serije trenutno pratite - preporuke?21.05.2015. u 20:11 - pre 108 meseci
dada.... baš ta "čudnost" je začinila seriju....

Nego počeo da gledam i Better Call Saul

Pogledao noćas dve epizode.
Dugo nisam ni hteo da pokušam da joj dam šansu, jer sam veliki fan Breaking Bad-a, koji mi je jedan od najomiljenijih serijala. Mislio sam da je BCS samo muženje krave, pokušaj nečega na osnovu stare slave.
Prilično sam se iznenadio posle prve dve epizode.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Koje serije trenutno pratite - preporuke?21.05.2015. u 20:55 - pre 108 meseci
Malo je cudno u pocetku ali ima dobru foru kasnije. Paznju drzi isto/slicno kao BB a Saul postaje simpatican nakon nekoliko epizoda, pa se 'nako kao stidljivo uvodi meni jedan od likova koji su mi bili najdrazi (a potpuno razlicitog "zivotnog puta" nego sto sam to "zamisljao") u BB! . Mislim, nije spojler jer nista nisam rekao sto bi otkrilo bilo sta u seriji. Odgledao sam celu sezonu i moja preporuka, vrlo!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Koje serije trenutno pratite - preporuke?21.05.2015. u 21:09 - pre 108 meseci
pa meni se svidela scena u pustinji u drugoj epizodi, suze su mi išle od smejanja. I sviđa mi se njegova životna priča za sada :)
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: Koje serije trenutno pratite - preporuke?22.05.2015. u 09:20 - pre 108 meseci
The Confession http://www.imdb.com/title/tt1809362/

Mini serija, 10 epizoda od 5-6min. Posto je tako kratka, necu mnogo od radnje pisati, ali pocinje kao ispovedanje placenog ubice u crkvi. Ali nije sve tako jednostavno.
 
Odgovor na temu

Panta_
Aleksandar Pantić
Kragujevac

Član broj: 214959
Poruke: 790



+162 Profil

icon Re: Koje serije trenutno pratite - preporuke?22.05.2015. u 18:12 - pre 108 meseci
Preporuka za Kingdom. Solidna serija. Radnja prati bivseg MMA borca (Alvey) i njegovu devojku (Lisa). Njih dvoje drze teretanu u kojoj treniraju MMA borce, izmedju ostalih i dvojicu Alvijevih sinova. Radnja se komplikuje kada Lisin bivsi decko (inace bivsi MMA borac i junky) izadje iz zatvora i pridruzi im se u teretani.

Serija se malo teze nalazi na (znate vec kojim ;)) sajtovima za preuzimanje i pored solidne ocene na IMDB-u. Prevod nisam uspeo da nadjem.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: Koje serije trenutno pratite - preporuke?24.05.2015. u 22:06 - pre 108 meseci
Citat:
CoyoteKG: Game of Thrones je OK, ali prave ogromne pauze izmedju serijala. Sledeci serijal tek 15. aprila sledece godine.

To je zato sto ima malo epizoda po serijalu a ide klasicno jedan serijal godisnje :)
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Koje serije trenutno pratite - preporuke?29.05.2015. u 11:40 - pre 108 meseci
Malo kuvanja.

Breaking Bad - The Evolution of Walter White

 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Koje serije trenutno pratite - preporuke?30.05.2015. u 19:03 - pre 108 meseci
Citat:
Shadowed:
Citat:
CoyoteKG: Game of Thrones je OK, ali prave ogromne pauze izmedju serijala. Sledeci serijal tek 15. aprila sledece godine.

To je zato sto ima malo epizoda po serijalu a ide klasicno jedan serijal godisnje :)

odgovorio si mi na post star skoro 4 godine :P
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: Koje serije trenutno pratite - preporuke?30.05.2015. u 22:32 - pre 108 meseci
Znam :)
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Koje serije trenutno pratite - preporuke?02.06.2015. u 13:12 - pre 108 meseci
Nova serija Aquarius (2015) o desavanjima iz 1960-tih godina i Mensonom... Prva epizoda obecava, odlicno je uradjeno sve, dinamicno, dobar izbor glumaca, kadrovi odlicni, montaza takodje. Iako nesto i ne volim te varijante docaravanja nekih davnih godina ipak moja preporuka za seriju a na osnovu odgledane prve epizode.





Opis sa sajta za prevode:
Citat:
Opis:

Krimi drama imaće 13 epizoda i smeštena je u LA tokom šezdesetih. Sem Hodijak, problematični policajac u potrazi za sitnim kriminalcem koji obmanjuje žene i pokušava da osnuje sektu. Ispostaviće se da je tip kojeg juri - zloglasni Čarls Menson, serijski ubica koji je orkestrirao ubistvo glumice Šeron Tejt, tadašnje supruge režisera Romana Polanskog. U osmom mesecu trudnoće, kalifornijski sektaši su je na smrt izboli, a u jezivom zločinu koji se dogodio avgusta 1969. ubijeno je još četvero ljudi.



Pozdrav!

EDIT
Zaboravih da napisem, izasle su sve epizode odjednom, istog dana. Kao sto to radi Netflix... :) Ali prevedena je za sada samo prva epizoda (a ja gledam sa prevodima).
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: Koje serije trenutno pratite - preporuke?02.06.2015. u 15:03 - pre 108 meseci
Citat:
Sceka: Zaboravih da napisem, izasle su sve epizode odjednom, istog dana. Kao sto to radi Netflix... :) Ali prevedena je za sada samo prva epizoda (a ja gledam sa prevodima).

Hahah, odlicno da si napisao ovo. Ja video seriju i odlucio da sacekam da izadju sve epizode pa da gledam. Taman ne moram da cekam. A za prevode ne marim.
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Koje serije trenutno pratite - preporuke?02.06.2015. u 16:53 - pre 108 meseci
Citat:
Sceka:
Nova serija Aquarius (2015) o desavanjima iz 1960-tih godina i Mensonom... Prva epizoda obecava, odlicno je uradjeno sve, dinamicno, dobar izbor glumaca, kadrovi odlicni, montaza takodje. Iako nesto i ne volim te varijante docaravanja nekih davnih godina ipak moja preporuka za seriju a na osnovu odgledane prve epizode.





Opis sa sajta za prevode:
Citat:
Opis:

Krimi drama imaće 13 epizoda i smeštena je u LA tokom šezdesetih. Sem Hodijak, problematični policajac u potrazi za sitnim kriminalcem koji obmanjuje žene i pokušava da osnuje sektu. Ispostaviće se da je tip kojeg juri - zloglasni Čarls Menson, serijski ubica koji je orkestrirao ubistvo glumice Šeron Tejt, tadašnje supruge režisera Romana Polanskog. U osmom mesecu trudnoće, kalifornijski sektaši su je na smrt izboli, a u jezivom zločinu koji se dogodio avgusta 1969. ubijeno je još četvero ljudi.



Pozdrav!

EDIT
Zaboravih da napisem, izasle su sve epizode odjednom, istog dana. Kao sto to radi Netflix... :) Ali prevedena je za sada samo prva epizoda (a ja gledam sa prevodima).


Gde ima sa prevodom ?
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Koje serije trenutno pratite - preporuke?02.06.2015. u 21:58 - pre 108 meseci
Nema nigde.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Koje serije trenutno pratite - preporuke?03.06.2015. u 20:19 - pre 108 meseci
Na temu Duchovny-ja

Citat:
Počelo snimanje nove sezone serije “Dosije X”

Nakon više godina šuškanja i nagađanja, u martu ove godine konačno je potvrđeno da će čuvena serija “Dosije X” dobiti nastavak u vidu sezone od šest epizoda. Nedavno je počelo i snimanje, a scenarista Glen Morgan tom prilikom odlučio je da obraduje poštovaoce dvema fotografijama sa mesta snimanja.

Zbog drugih obaveza, ekipa “Dosijea X” nije mogla da snima klasičnu sezonu od 25 epizoda, ali je Duhovni izjavio da mu ova “skraćena” verzija odgovara.

Čini se da i sam Morgan nakon trinaestogodišnje pauze nije mogao da veruje svojim očima, pa je ispod fotografija sa snimanja koje je postavio na svoj profil na Tviteru napisao: “Sve vreme sam se pitao da nije u pitanju jedna velika neslana šala”.

Prva epizoda trebalo bi da bude emitovana sledeće godine. b92

_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Koje serije trenutno pratite - preporuke?03.06.2015. u 21:06 - pre 108 meseci
Every Single Death in Breaking Bad

 
Odgovor na temu

lelorinel
gibanica.com

Član broj: 255698
Poruke: 70



+59 Profil

icon Re: Koje serije trenutno pratite - preporuke?05.06.2015. u 13:46 - pre 108 meseci
Pogledah sinoc prvu epizodu serije Mr. Robot
Serija je tek pocela, prva epizoda obecava. Glavna figura je security admin, takodje haker i dosta je realno uradjeno, nisu preterivali (lindza iz command line-a, dumpster diving, social engineering...)
Negativna strana - Christian Slater
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Koje serije trenutno pratite - preporuke?
(TOP topic, by Kovacevic Vladimir)
Strane: << < .. 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 564394 | Odgovora: 1253 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.