Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3899681 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Blue NS
Novi Sad

Član broj: 308604
Poruke: 48
37.19.108.*



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.05.2013. u 21:02 - pre 133 meseci
Za one koje su predali u Segedinu pitanje:

Koliko dugo ste cekali poziv na zakletvu?

Evo kod mene je proslo vise od 6 meseci i jos uvek nisu nista javili...
 
Odgovor na temu

parodija82
nezaposlena

Član broj: 312874
Poruke: 40
*.mbb.telenor.rs.



+62 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.05.2013. u 21:27 - pre 133 meseci
Citat:
Blue NS: Za one koje su predali u Segedinu pitanje:

Koliko dugo ste cekali poziv na zakletvu?

Evo kod mene je proslo vise od 6 meseci i jos uvek nisu nista javili...


Ja sam predala pre 2 meseca... U narednih mesec dana mogu eventualno da ocekujem 'proveru' iz Budimpeste, a nakon toga mi predstoji jos cekanja...

Da li si ti imala telefonsku proveru iz Budimpeste?
 
Odgovor na temu

Blue NS
Novi Sad

Član broj: 308604
Poruke: 48
37.19.108.*



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.05.2013. u 21:32 - pre 133 meseci
Do sada nisam dobila nikakav poziv
 
Odgovor na temu

ilija73

Član broj: 312156
Poruke: 43
46.174.97.*



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.05.2013. u 22:18 - pre 133 meseci
Tako sam i ja prosao niko me nije zvao i samo posle 6 meseci mi stize pismo iz su da sam odbijen
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.05.2013. u 22:38 - pre 133 meseci
Citat:
ilija73: Tako sam i ja prosao niko me nije zvao i samo posle 6 meseci mi stize pismo iz su da sam odbijen


Ti si predao papire u Madjarskoj a šta si naveo kao mesto za polaganje zakletve? Ne razumem zašto si dobio odbijenicu iz Subotice a ne iz mesta gde si predao ili iz Budimpešte? Jel to tako treba?
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

ilija73

Član broj: 312156
Poruke: 43
46.174.97.*



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.05.2013. u 22:42 - pre 133 meseci
To ni meni nije jasno zasto iz subotice kad sam predao u Madjarskoj a jos gore sto sam zvao u Budimpestu i oni kazu da je sve uredu
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
252.248.178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.05.2013. u 23:00 - pre 133 meseci
Citat:
djdNS72:
Citat:
jedy023: Mislim da mozete da predate,ali necu da Vas plasim,ali ce te biti odbijeni.To sto su Vam primili dokumenta jeste sto ne poznaju dovoljno zakon,sto u principu i ne moraju da znaju.
Lepo pise uslov da je jedan od podnosilaca DRZAVLJANIN,a koliko Vidim Vi to jos niste,
U svakom slucaju Vam zelim srecu.

Naravno da sam pitao u Madjarskom konzulatu u Subotici i na jos par mesta, pa nisam isao tamo na slepo da predajem papire. Nema smilsla da oni prihvataju papire ako nema uslova, razmisli malo, oni tu i sluze da filtriraju ko moze ako ne. Drugo, ja sam predao u Segedinu a ne u nekom selu. Sto se tice predaje, mislim da se moze predati zajedno jer sam licno ja predao tako a sad cekam da vidim dal ce sve proci kako treba ...

Postovani,
Meni je drago da ste Vi predali,ja cu ipak sacekati da dobije supruga drzavljanstvo(ne zelim da reskiram).
Znam ja da ste se VI raspitali tako sam se i raspitao ali postohe oprecna misljenja,ono sto je jedan clan na forumu vec napisao jasno stoji da treba da ima drzavljanstvo pa na osnovu njega se predaje.
U svakom slucaju zelim vam uspex.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

djdNS72
aaas
Srbija

Član broj: 313619
Poruke: 19
*.dynamic.sbb.rs.



+28 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.05.2013. u 05:44 - pre 133 meseci
Citat:
jedy023: Postovani,
Meni je drago da ste Vi predali,ja cu ipak sacekati da dobije supruga drzavljanstvo(ne zelim da reskiram).
Znam ja da ste se VI raspitali tako sam se i raspitao ali postohe oprecna misljenja,ono sto je jedan clan na forumu vec napisao jasno stoji da treba da ima drzavljanstvo pa na osnovu njega se predaje.
U svakom slucaju zelim vam uspex.


Slazem se. Definitivno postoje oprecna misljenja jer ni ja do same predaje nisam bio siguran (poneo sam dve popunjene varijante formulara), ali su mi tamo na licu mesta rekli da mozemo predati zajedno. Nikog ne ubedjujem, samo prenosim moje iskustvo. Mozda jeste sigurnije predati prvo za onog ko ima pravo, ali sam ja imao problem da supruga jako lose prica madjarski pa sam zato to tako uradio. Po iskustivima drugih ljudi koji su isli sam shvatio da uvek ispituju nosioca t.j. onog ko je prvi na formularima a tek nesto malo onog ko je drugi (tako je bio i moj slucaj).
Ako znate madjarski ili planirate da ga naucite svakako Vam preporucujem da sacekate i predate posebno i naravno zelim Vam u uspeha u bilo kojoj varijanti predaje
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.05.2013. u 12:09 - pre 133 meseci
Rekao bih da ovi sto su naknadno odbijeni, a uspeli su da predaju papire, da to nema veze sa znanjem madjarskog, nego im mozda papiri nisu bili bas najjasnij, ili su mozda imali neke probleme sa vlastima... Nesto je drugo u pitanju. Jer ukoliko zadovoljavate sa znanjem jezika nema sanse da vas odbiju, a da niste bili u sukobu sa zakonom.

Moze da se desi da vam prime papire a da posle u Budimpesti utvrde da nisu dobri. Zbog nekih greska ili ko zna zasto. ALi bi pri odbijanju trebalo da navedu zasto su vas odbili.
 
Odgovor na temu

ilija73

Član broj: 312156
Poruke: 43
46.174.96.*



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.05.2013. u 19:17 - pre 133 meseci
Samo su mi napisali da me odbijaju i da mogu ponovo da predam papire
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.05.2013. u 19:19 - pre 133 meseci
Jel neko zna pouzdano da li papiri koje ste predali u nekom Madjarskom mestu budu prosledjeni elektronskim putem ili se šalju bukvalno u koferti/kurir za Budimpeštu?
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.05.2013. u 19:26 - pre 133 meseci
Citat:
ilija73: Samo su mi napisali da me odbijaju i da mogu ponovo da predam papire

Kakav vic. Odbijeni ste ali možete ponovo da predate... Da li su stavili smajli na kraju poruke?
Zar nebi trebali da traže naknadno podatke ako nisu potpuni?
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

ilija73

Član broj: 312156
Poruke: 43
46.174.96.*



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.05.2013. u 19:48 - pre 133 meseci
E ovako pise A magyar allampolgarsagrol szolo 1993. evi LV . torveny vegrehajtasara kiadott 125/1993. (IX.22.) KORM. r. 4. s alapjan ertesitem, hogy egyszerusitett honositasi kerelmet Magyarorszag Koztarsasagi elnoke 2013 januar 23 - an kelt hatarozataval elutasitotta, On a magyar allampolagarsagot nem szerezte meg . A dontes ellen jogorvoslatnak nincshelye. Tajekoztatom, hogy az egyszerusitett honositas torvenyi felteteleinek teljesitese utan kerelmet megismetelheti.
 
Odgovor na temu

parodija82
nezaposlena

Član broj: 312874
Poruke: 40
*.mbb.telenor.rs.



+62 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.05.2013. u 20:05 - pre 133 meseci
Citat:
deedee5:
Jel neko zna pouzdano da li papiri koje ste predali u nekom Madjarskom mestu budu prosledjeni elektronskim putem ili se šalju bukvalno u koferti/kurir za Budimpeštu?


Meni se cini, sudeci po tome koliko se ceka da putuje dilizansom :))

Salu na stranu, nemam pojma kako se posta prosledjuje, ali mislim da se duze ceka od dana njihovog odobrenja do zakletve, nego sto protekne od momenta predaje zahteva do odobrenja iz Budimpeste...
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
212.178.246.125



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.05.2013. u 20:28 - pre 133 meseci
Ta posta se nosi iz Srbije kao diplomatska posta i tako se i vraca iz Tog razloga je duzu vremenski period cekanja u Srbiji.
Sto se tice Madjarske posta ide kao sva sluzbena posta,ali uzmite u obzir da ne putuje svaki dan,sada se ukucavaju podaci direktno u PC ali je time samo ovima u Budipesti deo posla ubrzan.
Provera sama da li ste jrivicno gonjeni traje veoma kratko,ali se zato duze proveravaju Vasi papiri tj osnov za dobijanje i gledaju i najmanju sitnicu.
Period cekanja do zakletve je period na koji utice vise faktora,datum kao i broj kandidata.
E sada ne mojte me pitati kako sve ovo znam.....
Srecno Svima. Koliko nas god ima.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

salens73
električar
Novi Sad,Srbija

Član broj: 314613
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.05.2013. u 22:00 - pre 133 meseci
Citat:
zomi81:
poz..jesi dobio pp...jocaa

Molio bih da i meni pomognete, sličnom informacijom, koju verujem da je jocaa dobio. Zbog nemogucnost pp,jer sam nov korisnik, molio bih ljude dobre volje, koji su spremni da mi pomognu, da to učine na email [email protected]. Unapred hvala!
 
Odgovor na temu

mirko09
Novi Sad

Član broj: 307707
Poruke: 83



+133 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.05.2013. u 22:41 - pre 133 meseci
Citat:
deedee5:Jel neko zna pouzdano da li papiri koje ste predali u nekom Madjarskom mestu budu prosledjeni elektronskim putem ili se šalju bukvalno u koferti/kurir za Budimpeštu?

U papirnoj formi se šalju u Budimpeštu, jer znam za jedan slučaj kada su bili vraćeni neki dokumenti jer im je falio pečat sudskog tumača (propust koji je napravio tumač, a da to nisu primetili ni ljdui koji su predavali, a ni službenici u Mađarskoj prilikom apliciranja). Iz Budimpešte je bilo poslato u Srbiju u konzulat, pa onda odatle na kućnu adresu poštom da se prevede ponovo. Uglavnom, papiri su bili u Budimpešti, tako da se definitiovno šalju tamo.

Citat:
jedy023:Provera sama da li ste jrivicno gonjeni traje veoma kratko,ali se zato duze proveravaju Vasi papiri tj osnov za dobijanje i gledaju i najmanju sitnicu.

Na kakvu proveru krivičnog gonjenja misliš? Mađari iz Budimpešte proveravaju u Srbiji (i širom sveta) da li je aplikant bio gonjen?
ako na to misliš, 100 puta smo o tome diskutovali, i niko nije izneo činjenice kojima bi bilo kako dao razumno objašnejnje da su Mađari u mogućnosti da tako nešto urade...

p.s. Običaj je da se na internetu NE persira.
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.05.2013. u 07:33 - pre 133 meseci
Citat:
ilija73:
Samo su mi napisali da me odbijaju i da mogu ponovo da predam papire


Zaista mi je zao. Neverovatno je da ti je sve ok a da su te odbili.
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.05.2013. u 10:30 - pre 133 meseci
Prvo logicno bi bilo da se napise razlog odbijanja,a drugo ne razumem kako ti napisu da imas pravo ponovo da apliciras kad ne znas ni sta je prvi put bio razlog da te odbiju pa ne znas sta da eventualno ispravis i promenis,dakle ostaje ti da ponovis proceduru kao i prvi put i nadas se da ce te sad prihvatiti? jedino da pojacas znanje jezika i precesljas papire do najsitnijeg detalja da provalis da nije nesto bilo ok,ne znam sta drugo....samo napred bice to sve ok!
 
Odgovor na temu

zimzeleni

Član broj: 314148
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.05.2013. u 11:38 - pre 133 meseci
Citat:
deedee5:
Jel neko zna pouzdano da li papiri koje ste predali u nekom Madjarskom mestu budu prosledjeni elektronskim putem ili se šalju bukvalno u koferti/kurir za Budimpeštu?


Ne znaci da salju u Budimpestu, sesta je predala u Segedinu i u papiru koji je dobila pise da joj dokumenta salju u Pecs a i sluzbenica joj je tako objasnila, dok meni koji sam predao u Kiskunhalas-iju pise da ih salju u Budimpestu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3899681 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.