Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3899840 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.05.2013. u 23:33 - pre 133 meseci
Citat:
Blue NS: Evo nakon skoro 7 meseci cekanja lepa vest! Putem e-maila danas sam dobila poziv na zakletvu :)!

Haaaapy :)))

Cestitam... :)
Kolko su vam ranije javili da trebate ici na zakletvu...?
Nadam se da ne javljaju bas danas za sutra....
Bas se oduzilo 7 meseci za predaju u madjarskoj....

Citat:
jovancemitic: cestitam.:)) samo cuvaj se. mnogi popadose pre neki dan u madjarskoj...

Citat:
mmix: Popadase u cemu?

I mene bas zanima...?
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.05.2013. u 07:14 - pre 133 meseci
1. A honosítási eljárás során születési helyem megnevezését kérem a hivatalos magyar elnevezés mellett a hivatalos külföldi helységnév feltüntetésével. (Ha kéri, szíveskedjék aláhúzni!)

Jel to treba da se podvuce?

Ima i kod kerelmezo i kod hazastars

2. Na cetvrtoj strani (poslednjoj) zahteva za upis u mt knj rodjenih, da li se nesto popunjava

[Ovu poruku je menjao japanskaprepelica dana 18.05.2013. u 09:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mirko09
Novi Sad

Član broj: 307707
Poruke: 83



+133 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.05.2013. u 08:13 - pre 133 meseci
Citat:
romcek81:postavljana su mi sledeca pitanja: da li sam svojerucno napisao biografiju?, Tazio mi je da mu da licnu kartu?, Kad sam rodjen?, Kad sam zadnji put bio u madjarskoj?, Kojim razlogom sam bio?, Gde trenutno zivim?, Cime se bavim? Sta sam zavrsio?, Koje boje je ova olovka?, Pa koje boje je ova heftalica,pa neki papiric, pa moje patike? Sta radim u slobodno vreme?, Koji mi je omiljeni sport?, Za koji klub navijam?, onda mi je ispisao tri datuma na papiric da ih procitam, imao sam flaster na desnoj ruci jer sam se opekao dok sam kuvao kafu, a on to video, pa poceo: digni desnu ruku, sta ti je to na ruci?, sta si to radio?..., bilo je jos par pitanja samo sad ne mogu da se setim vezano za zivot. I naravno nisam prosao,zasto, na neka pitanja nisam znao da odgovorim, na neka sam previse razmisljao,bez obzira sto sam tacno odgovorio,cale mi je malo pomagao i jbg. Opet mi je rekao da dodjem u julu,jos treba da ucim i da pricam sa caletom. Eto toliko od mene. :(

Ovo je cist sadizam! Konzul je bas mentolcina i ocigledno da boluje od teskih kompleksa...
sigurno mnogo mrzi Srbe i sada je konacno docekao svojih 5 minuta.
a i ti... pratis forum, znas da je u Subotici ubedljivo najteze proci razgovor (koliko sam ja skapirao, cak je i u BG u ambasadi lakse) i opet ides tamo?! ja iz principa ne bih vise isao u konzulat... kao sto to je neko rekao, nije ta Madjarska tako daleko :)
 
Odgovor na temu

romcek81
Nenad Kovacevic

Član broj: 311603
Poruke: 35



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.05.2013. u 08:40 - pre 133 meseci
Da li je sve to sto si rekao tacno za konzula videcemo u julu opet. prvi put kad sam isao bio sam iz radoznalosti da vidim kako je to,pa prodjem prodjem,ako ne idem negde drugde, al jbg zezno me, i cap "zarobi" me u SU. Fala bogu da ako me odbije da vise tu necu nikad dolaziti.
 
Odgovor na temu

Blue NS
Novi Sad

Član broj: 308604
Poruke: 48
37.19.108.*



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.05.2013. u 08:46 - pre 133 meseci
Citat:
madmax-wifi:
Citat:
Blue NS: Evo nakon skoro 7 meseci cekanja lepa vest! Putem e-maila danas sam dobila poziv na zakletvu :)!

Haaaapy :)))

Cestitam... :)
Kolko su vam ranije javili da trebate ici na zakletvu...?
Nadam se da ne javljaju bas danas za sutra....
Bas se oduzilo 7 meseci za predaju u madjarskoj....



Nije bas danas za sutra :). Otprilike 3 nedelje pre zakletve
 
Odgovor na temu

dr1lucic

Član broj: 55542
Poruke: 1
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.05.2013. u 12:25 - pre 133 meseci
BlueNS, jesi bila na Rakoci ter 1, ili na onom drugom mestu ? I ja cekam evo vec skoro 5 meseci i nista.
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
37.19.107.*



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.05.2013. u 16:34 - pre 133 meseci
Evo jednog meni zanimljivog pitanja za one koji su uzeli vec pasos i u procesu su trazenja posla. Pretpostavljam da je 90% ljudi imalo znanje madjarskog jezika potrebnog da prodju intervju i dobiju drzavljanstvo i to je to. E sad,da li u vasem CV-u stavljate znanje madjarskog jezika ili ne? Sa jedne strane verujem da tesko ko od nas ce moci da kaze da ZNA jezik jer je ucen za prolaz na intervjuu a sa druge strane poslodavcu moze biti cudno da nisi naveo znanje jezika drzave cije drzavljanstvo imas :D
 
Odgovor na temu

parodija82
nezaposlena

Član broj: 312874
Poruke: 40
*.mbb.telenor.rs.



+62 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.05.2013. u 16:41 - pre 133 meseci
Interesantno pitanje... Ti bas volis da ides u detalje...

Vidi ovako, u CV-u se ne sme lagati, a ako te pitaju kako to da imas drzavljanstvo neke zemlje a ne znas jezik, samo kazes da si ga dobio po babine linije :))))
 
Odgovor na temu

C B

Član broj: 38274
Poruke: 134



+94 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.05.2013. u 18:38 - pre 133 meseci
Da si ti ziv i zdrav, sto se CV-ja i laganja tice. :)

To je danas mala nauka postala, pisanje CV-ja.

Kad pocnes da citas neki, mislis da imas novog Nikolu Teslu ispred sebe, a kad pocne da radi, provalis da veze sa zivotom nema, glup ko ona stvar, neobrazovan i lenj. A uz to i bezobrazan. Al' mu zato CV savrsen.

Ja prvo pitanje koje postavim nosiocima takvih CV-ja je, sta uopste ti trazis kod mene? Po ovome, ti trebas pravo u Holivud, najmanje ili da ides da budes profesor na nekom zapadnom univerzitetu :) :)

Uglavnom, danas se u ozbiljnijim zemljama u hi-tech firmama uglavnom sluze engleskim, zbog velikog priliva stranaca sa svih meridijana.

Cak i da stavite znanje madjarskog, da li ce iko da vas proverava????

Koncentrisite se na usavrsavanje svog znanja koje nameravate da prodate, a sve ostalo su sporedne stvari! Ako posao znate, pre ili kasnije ce vam se otvoriti sansa!
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
178-221-161-145.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.05.2013. u 18:51 - pre 133 meseci
Interesuje me da li je neko od 1.marta predao po osnovu supriznika ako jeste gde i da li je bilo tesko(uyevsi u obzir da Vam supruznik vec ima drzavljanstvo.)
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

dragan12345678
srbija

Član broj: 314702
Poruke: 15
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.05.2013. u 19:02 - pre 133 meseci
i ja cekam da se takvi jave...ali ih nema
 
Odgovor na temu

PiroskaS
Nincs
Sincs
Sumadija

Član broj: 312510
Poruke: 47
*.opera-mini.net.



+91 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.05.2013. u 21:56 - pre 133 meseci
Citat:
delija_sever031:
Evo jednog meni zanimljivog pitanja za one koji su uzeli vec pasos i u procesu su trazenja posla. Pretpostavljam da je 90% ljudi imalo znanje madjarskog jezika potrebnog da prodju intervju i dobiju drzavljanstvo i to je to. E sad,da li u vasem CV-u stavljate znanje madjarskog jezika ili ne? Sa jedne strane verujem da tesko ko od nas ce moci da kaze da ZNA jezik jer je ucen za prolaz na intervjuu a sa druge strane poslodavcu moze biti cudno da nisi naveo znanje jezika drzave cije drzavljanstvo imas :D


Sad se mislim,ja u svom CVu nikada nisam navodila da znam srpski jezik...
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.05.2013. u 06:10 - pre 133 meseci
Ovde u Srbiji naravno da ne ali sam par puta po CV-evima ljudi koji su aplicirali napolju video da je sistem pisanja drugaciji pa se uvek pise i maternji jezik pa onda svi ostali,zato i pitam
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.05.2013. u 08:29 - pre 133 meseci
Da li neko mozda zna gde je madjarsko slovo I sa kosom crticom na tastaturi?Prebacim tastaturi na HU,sva slova nadjem,jedino to nikako.Gledao sam i na Google,raspored njihovih slova na tastaturi,gde kaze da bi trebalo da bude skroz levo,pored tastera 1 ili ti znaka uzvika ali nije ni tu.Kad njega pritisnim izlazi mi znak za paragraf.Ako neko zna neka objavi!
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.05.2013. u 08:31 - pre 133 meseci
Citat:
Blue NS:
Evo nakon skoro 7 meseci cekanja lepa vest! Putem e-maila danas sam dobila poziv na zakletvu :)!

Haaaapy :)))

Cestitam,sve najbolje!
 
Odgovor na temu

mirko09
Novi Sad

Član broj: 307707
Poruke: 83



+133 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.05.2013. u 08:46 - pre 133 meseci
Citat:
joksla: Da li neko mozda zna gde je madjarsko slovo I sa kosom crticom na tastaturi?Prebacim tastaturi na HU,sva slova nadjem,jedino to nikako.Gledao sam i na Google,raspored njihovih slova na tastaturi,gde kaze da bi trebalo da bude skroz levo,pored tastera 1 ili ti znaka uzvika ali nije ni tu.Kad njega pritisnim izlazi mi znak za paragraf.Ako neko zna neka objavi!


Probaj ovako... AltGr+9 (AltGr i taster 9 u isto vreme) pa onda posle toga stisnes taster sa slovom i
í í í í í íííí íí íí í í :)
pritom, uključena je SR tastatura.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.05.2013. u 08:58 - pre 133 meseci
Citat:
joksla: Da li neko mozda zna gde je madjarsko slovo I sa kosom crticom na tastaturi?Prebacim tastaturi na HU,sva slova nadjem,jedino to nikako.Gledao sam i na Google,raspored njihovih slova na tastaturi,gde kaze da bi trebalo da bude skroz levo,pored tastera 1 ili ti znaka uzvika ali nije ni tu.Kad njega pritisnim izlazi mi znak za paragraf.Ako neko zna neka objavi!


Da bi imao í na ~ tasteru moras da instaliras "Hungarian 101-key" tastaturu, ne "Hungarian"


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.05.2013. u 09:14 - pre 133 meseci
Osim rešenja koje je mmix opisao, u standardnoj "Hungarian" tastaturi, slovo í se dobija kombinacijom AltGr (desni alt) + J = malo í, AltGr + I = veliko Í
Alternativa je da se nabavi mađarska tastatura koja u donjem redu abecede počinje sa Í. Dobro, verujem da ovo većini verovatno nije praktično :)
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.05.2013. u 10:26 - pre 133 meseci
Ljudi hvala na pomoci.Najednostavnije mi je desni alt+j íííí :) :) :)
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.05.2013. u 10:27 - pre 133 meseci
Citat:
mirko09:
Citat:
joksla: Da li neko mozda zna gde je madjarsko slovo I sa kosom crticom na tastaturi?Prebacim tastaturi na HU,sva slova nadjem,jedino to nikako.Gledao sam i na Google,raspored njihovih slova na tastaturi,gde kaze da bi trebalo da bude skroz levo,pored tastera 1 ili ti znaka uzvika ali nije ni tu.Kad njega pritisnim izlazi mi znak za paragraf.Ako neko zna neka objavi!


Probaj ovako... AltGr+9 (AltGr i taster 9 u isto vreme) pa onda posle toga stisnes taster sa slovom i
í í í í í íííí íí íí í í :)
pritom, uključena je SR tastatura.

Hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3899840 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.