Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3900177 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dragan12345678
srbija

Član broj: 314702
Poruke: 15
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.05.2013. u 13:43 - pre 133 meseci
Opet ja...Niko da se javi ko je u situaciji kao mi....Nema veze,izgleda da cemo mi biti prvi pa cemo javiti kako je bilo...E sada me jos zanima ako je neko raspolozen da napise nacesca pitanja koja se pitaju kada provale da se ne zna bas najbolje madjarski..Ja sam znala,pa me nisu ninpitali,,,e sada muza,ko zna...I koje mesto se preporucuje za najlaksu predaju papira?Iako sam ja predala u Subotici,muz ce pokusati u Madjarskoj....
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
109-92-237-50.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.05.2013. u 15:10 - pre 133 meseci
Citat:
joksla:
Citat:
mirko09:
Citat:
joksla: Da li neko mozda zna gde je madjarsko slovo I sa kosom crticom na tastaturi?Prebacim tastaturi na HU,sva slova nadjem,jedino to nikako.Gledao sam i na Google,raspored njihovih slova na tastaturi,gde kaze da bi trebalo da bude skroz levo,pored tastera 1 ili ti znaka uzvika ali nije ni tu.Kad njega pritisnim izlazi mi znak za paragraf.Ako neko zna neka objavi!


Probaj ovako... AltGr+9 (AltGr i taster 9 u isto vreme) pa onda posle toga stisnes taster sa slovom i
í í í í í íííí íí íí í í :)
pritom, uključena je SR tastatura.

Hvala

Najlaksi nacin da nista ne instaliras je sledece odes na google tamo odes na google prevodilac,kada se on otvori postavis madjarski jezik i tastaturu dobijes dole ,tada kucas sta hoces i to posle copy paste i goptovo.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.05.2013. u 21:23 - pre 133 meseci
U slučaju da budete odbijeni, odakle stiže obaveštenje/mail? Iz Budimpešte ili mesta u kome ste predali papire? Ili nešto treće?
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

jocaa

Član broj: 314355
Poruke: 8
46.174.99.*



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.05.2013. u 21:26 - pre 133 meseci
Pismeno iz konzulata
 
Odgovor na temu

kikinda2409

Član broj: 314868
Poruke: 11
*.3.11.vie.surfer.at.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.05.2013. u 21:48 - pre 133 meseci
Na osnovu cega bi neko bio odbijen ako je predao dokumentaciju i detaljno su mu pregledani svi prilozeni papiri, na sta konkretno mislite ?
Ja sam imao zakazano pre mesec dana u mestu Mako, predao sam papirologiju i sat vremena sam se zadrzao u kancelariji, od toga sam 10ak minuta pricao a ostalo vreme je detaljno citala moje papire do u zarez i tacku.
 
Odgovor na temu

Alfa Romeo 166
Hr menadzer

Član broj: 307276
Poruke: 49
109.92.83.*



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.05.2013. u 09:11 - pre 133 meseci
Da li neko od vas mozda ima vec madjarsku licnu kartu. Da li na njoj pise adresa ili su sa cipom?
 
Odgovor na temu

sinisa3007
sinisa preradovic
trgovac
beograd

Član broj: 303853
Poruke: 53

Sajt: google


+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.05.2013. u 09:26 - pre 133 meseci
imam pitanje,da li je neko sa podrucja bosne dobio madjarski pasos,jer i bosna je bila pod austrougarskom,i oprostite ako se pitanje ponavlja jer forum je jako velik ako su pradeda i prabaka rodjeni na podrucju bosne pre 1921 god,hvala
 
Odgovor na temu

Petar Kralj
svastar
svet

Član broj: 311622
Poruke: 48
94.247.200.*



+98 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.05.2013. u 14:51 - pre 133 meseci
Citat:
sinisa3007:
imam pitanje,da li je neko sa podrucja bosne dobio madjarski pasos,jer i bosna je bila pod austrougarskom,i oprostite ako se pitanje ponavlja jer forum je jako velik ako su pradeda i prabaka rodjeni na podrucju bosne pre 1921 god,hvala


Bosna i Hercegovina su bile u sastavu Austrougarske, ali nisu pripadale ni jednoj od dve polovine carstva (austrijskoj i ugarskoj), vec je zajednicko ministarstvo finansija upravljalo zemljom. Prema tome stanovnici Bosne nemaju pravo na madjarski pasos, barem sam cuo da Madjari nece ni da cuju za takve slucajeve.
 
Odgovor na temu

vlado978
vredan
none

Član broj: 312734
Poruke: 105



+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.05.2013. u 16:11 - pre 133 meseci
Citat:
tuturututu:
Zdravoc svima.
Pazljivo iscitah sve postove,medjutim niko ne spominje predavanje dokumenata van SU,BG i nekolicine pogranicnih mesta.
Da li je neko mozda predao u Budimpesti ili nekom "severnijem" mestu?
...planiram da odem ovih dana direkt u Pestu i probam da predam.

Madjari iz Vojvodine neretko imaju nesporazume u komunikaciji sa Madjarima iz juzne Madjarske zbog razlike u govoru, dok sa onim Madjarima sa severa komuniciraju jos teze ili prilicno tesko.Ovo sto sam napisao svakodnevno slusam od Madjara koje znam ceo zivot i koji idu tamo u nekim intervalima.Madjari na severu toliko pricaju drugacije da ako ne znas jezik vrhunski NE TREBA ni da pomisljas na takvo nesto. Tamo ce ocekivati da pricas perfekt a ako nije tako bolje ne idi!!!!
To bi bilo kao da dete od tri godine ide na kviz "zelite li da postanete milioner".
By the way, vidite i sami da kako vreme ide sve vise treba znati jezik prilikom podnosenja zahteva.Pozdrav.
 
Odgovor na temu

jovancemitic

Član broj: 307720
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+36 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.05.2013. u 16:34 - pre 133 meseci
Citat:
vlado978: Madjari iz Vojvodine neretko imaju nesporazume u komunikaciji sa Madjarima iz juzne Madjarske zbog razlike u govoru, dok sa onim Madjarima sa severa komuniciraju jos teze ili prilicno tesko.Ovo sto sam napisao svakodnevno slusam od Madjara koje znam ceo zivot i koji idu tamo u nekim intervalima.Madjari na severu toliko pricaju drugacije da ako ne znas jezik vrhunski NE TREBA ni da pomisljas na takvo nesto. Tamo ce ocekivati da pricas perfekt a ako nije tako bolje ne idi!!!!
To bi bilo kao da dete od tri godine ide na kviz "zelite li da postanete milioner".
By the way, vidite i sami da kako vreme ide sve vise treba znati jezik prilikom podnosenja zahteva.Pozdrav.


ne lupaj molim te kad nemas pojam
 
Odgovor na temu

vlado978
vredan
none

Član broj: 312734
Poruke: 105



+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.05.2013. u 18:04 - pre 133 meseci
Citat:
vlado978: Madjari iz Vojvodine neretko imaju nesporazume u komunikaciji sa Madjarima iz juzne Madjarske zbog razlike u govoru, dok sa onim Madjarima sa severa komuniciraju jos teze ili prilicno tesko.Ovo sto sam napisao svakodnevno slusam od Madjara koje znam ceo zivot i koji idu tamo u nekim intervalima.Madjari na severu toliko pricaju drugacije da ako ne znas jezik vrhunski NE TREBA ni da pomisljas na takvo nesto. Tamo ce ocekivati da pricas perfekt a ako nije tako bolje ne idi!!!!
To bi bilo kao da dete od tri godine ide na kviz "zelite li da postanete milioner".
By the way, vidite i sami da kako vreme ide sve vise treba znati jezik prilikom podnosenja zahteva.Pozdrav.


@jovancemitic:ne lupaj molim te kad nemas pojam
Ha ha ha, ono sto sam napisao je izaslo iz usta komsija koji su isli da predaju od Subotice pa do Peste i dalje.Neki su cak i popadali a neki su prosli, a kazu da nije da nije bilo cupavo. To su ljudi koji ceo zivot pricaju madjarski i zive u Vojvodini.Ima reci koje izgovaraju drugacije u odnosu na Madjare u Madjarskoj ali ipak mogu da traze da im se objasni pitanje i nekako odgovore.Ako znas da je drugacije onda napisi i objasni.Mislim da ljudi nemaju razloga da lazu.Pojam imam i ne lupetam.Ako si tako spreman, izvoli lepo pravo u zvezdu i predaj papire pa nam se pohvali i masi pasosem.Da je tako ne bi svi isli uz granicu, na kraju krajeva ja bih pristao da idem i u Budempestu ili na Island da daljinom resavam to pitanje.Mislim da treba da nastupas manje agresivno i svoje ne znanje ne treba da pretvaras u mrznju prema drugima koji znaju sta pricaju za razliku od tebe koji mislis.Misliti i s..ti nije isto, niti ce ikad biti.Pozdrav.
 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.05.2013. u 18:37 - pre 133 meseci
Citat:
vlado978: Island da daljinom resavam to pitanje...

Mislim da ni to bas nije tako pametno prolaziti proceduru u nekoj dalekoj zemlji za nekog ko nezna dovoljno dobro jezik.
Posto neverujem da bi tamo bilo 20-30ljudi za polaganje zakletve.
Evo kakva je scena kad covek sam polaze zakletvu.

 
Odgovor na temu

Ogo-Pogo

Član broj: 314908
Poruke: 24
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.05.2013. u 21:22 - pre 133 meseci
Pozdrav svima,

Da li je možda neko od Vas predao dokumenta u Mohaču i ako jeste kakva su vam iskustva?
Možda sam propustio negde pročitati u temi.
 
Odgovor na temu

grimizno

Član broj: 314940
Poruke: 1
*.adsl-3.sezampro.rs.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.05.2013. u 09:59 - pre 133 meseci
Pozdrav svima,

Iako nisam ranije pisala na forumu, dosta sam citala kako bi saznala sto vise o predaji dokumenata. Elem, juce sam bila i Segedinu i prosla razgovor, pa reko' da podelim iskustvo i sa vama, jer mozda nekom pomogne.

Isla sam u Segedin sa porodicnim prijateljem mojih roditelja, koji je, by the way, Madjar iz Vojvodine i naravno govori madjarski. On je isto predavao dokumenta i hteli smo da idemo zajedno tj da zajedno sednemo i predamo. Medjutim, cika na ulazu (koji daje brojeve) nam je rekao da ne moze tj koliko brojeva , toliko i ljudi i da svako ide zasebno (nema, kao pre: usput da spomnem da smo isli dva meseca ranije i da su nam dozvolili da sednemo zajedno, ja onda pojma nisam imala madjarski. Isla sam cisto da vidim kako izgleda i da probam ono... maltene na nevidjeno. Onda nam je sluzbenica dozvolila da sednemo zajedno, on nije predavao dokumenta i cak mi je dozvolila da mi poomaze. moje znanje je bilo skoro nikakvo, tako da je rekla da ne moze. bila je izuzteno ljubazna, ali ja jednostavno nisam imala pojma.) Usli smo unutra, samo su na jednom salteru neki aplicirali, a na drugom je bio onaj cika brka (o kom je Zimzeleni pisao). Moj prijatelj je seo kod njega, a ja sam ostala da cekam. Posle par minuta pojavila se treca sluzbenica i ja sedoh kod nje. Mlada, sa tamno crvenom kosom! Dobar dan- dobar dan, zasto ste dosli - zbog drzavljanstva. Dadoh joj papire, onda je pocela da me pita nesto oko skole. Tu sam odmah pocela da se gubim jer sam mislala da me pita gde ucim madjarski, ali sam se nekako izvukla na kraju i ukapirala sta je. Bila je jako ljubazna i bas se trudila da mi pomogne. posle toga me je pitala da li sam udata, da li imam dece, gde sam zavrsla faks, cime mi se bave roditelju, da li ja radim. Jedno pitanje me je zacudilo malo: pitala me je da li u kuci govorimo madjarski (jasno se vidi da su sve imena i prezimena srpska), zatim na koga se pozivam i da li je neko bio madjar u porodici. Moja neka cukun baba je bila madjarica, pa sam joj to rekla. Onda se tamo setkala, kopirala moj pasos I na kraju slag na tortu je imala neki monolog od jedno dva minuta gde je brbljala nesto na madjarskom, a ja poooooojma nisam imala sta mi prica, samo sam klimala glavom i vikala igen. Posle sam ukapirala da mi je pricala kako ce me pozvati telefonom, pokazala mi broj predmeta i pricala mi kako jedan primerak ide ne znam gde, drugi bla, bla.... I tako se sve uspesno zavrsilo. :) problem je bio sto je uzasno brzo pricala i sto sam se ja bukvalno snalazila na licu mesta. Osim toga oko skole, ovo ostalo sam sve razumela i odgovorila odmah sto mislim da je jako vazno, jer je izgledalo kao da razumem sve (ja sam razumela samo neke reci i pretpostavila sta je pitanje). Ja sama nisam puno pricala, samo sam kratko odgovarala na pitanja.

Kao sto rekoh bila je strasno ljubazna i cak je sama klimala glavom da mi pomogne. Ukoliko idete da aplicirate, a imate neku mogucnost da birate, ja bih vam nju najtoplije preporucila. poenta je, po meni, da i ako ne razumete bas tacno sta vas pita, da odgovarate odmah, kao da razumete. Ja onaj deo kad je pocela da prica nista zivo nisam razumela, ali mi je gluma bila za oskara. :)

Moj prijatelj je naravno prosao kod cika brke bez problema.

I da, jos jedna vazna stvar: sluzbenica me je pitala gde hocu da polazem zakletvu. Kad sam joj rekla segedin,onda mi je rekla kako se u Segedinu jako dugo ceka, i da ce me u tom slucaju pozvati tek negde u januaru da polazem. Rekla je da je bolje u Subotici ili negde drugde , jer misli da ce me tamo pozvati na zakletvu u septembru oktobru.
Naravno, izabrala sam Suboticu.

Eto, to je bilo moje iskustvo :)

Nadam se da ce nekom pomoci

Pozz
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.05.2013. u 10:28 - pre 133 meseci
Svaka cast za izvestaj:-)

Valjda nece biti nekih problema u Subotici sa nekim opet ispitivanjima ili tako nesto ali septembar-oktobar zvuci prilicno brzo,znaci ni 4-5 meseci do zakletve,super.Gde si i koliko ucila jezik?

[Ovu poruku je menjao delija_sever031 dana 22.05.2013. u 16:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vlado978
vredan
none

Član broj: 312734
Poruke: 105



+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.05.2013. u 15:30 - pre 133 meseci
Citat:
tuturututu:
Citat:
vlado978:
Citat:
tuturututu:
Zdravoc svima.
Pazljivo iscitah sve postove,medjutim niko ne spominje predavanje dokumenata van SU,BG i nekolicine pogranicnih mesta.
Da li je neko mozda predao u Budimpesti ili nekom "severnijem" mestu?
...planiram da odem ovih dana direkt u Pestu i probam da predam.

Madjari iz Vojvodine neretko imaju nesporazume u komunikaciji sa Madjarima iz juzne Madjarske zbog razlike u govoru, dok sa onim Madjarima sa severa komuniciraju jos teze ili prilicno tesko.Ovo sto sam napisao svakodnevno slusam od Madjara koje znam ceo zivot i koji idu tamo u nekim intervalima.Madjari na severu toliko pricaju drugacije da ako ne znas jezik vrhunski NE TREBA ni da pomisljas na takvo nesto. Tamo ce ocekivati da pricas perfekt a ako nije tako bolje ne idi!!!!
To bi bilo kao da dete od tri godine ide na kviz "zelite li da postanete milioner".
By the way, vidite i sami da kako vreme ide sve vise treba znati jezik prilikom podnosenja zahteva.Pozdrav.



Vlado,

postovanje i hvala na odgovoru.
Da li je odgovor porizisao iz licnog iskustva prilikom predaje papira ili nasumicnog nagadjanja "rekla-kazala"?
Dokle ste stigli u proceduri,da li ste uopste predali papire ili jos ucite jezik?


Pricam ono sto su proziveli ljudi koje svakodnevno gledam, sa kojima pijem kafu i od kojih ucim jezik.Oni i njihova deca su prolazili i prolaze proceduru predavanja papira pa sam u toku sta se dogadja.To su moje komsije koje znam ceo zivot i nema razloga da me lazu!
 
Odgovor na temu

jovancemitic

Član broj: 307720
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+36 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.05.2013. u 16:20 - pre 133 meseci
Citat:
tuturututu:
Citat:
vlado978:
Citat:
tuturututu:
Zdravoc svima.
Pazljivo iscitah sve postove,medjutim niko ne spominje predavanje dokumenata van SU,BG i nekolicine pogranicnih mesta.
Da li je neko mozda predao u Budimpesti ili nekom "severnijem" mestu?
...planiram da odem ovih dana direkt u Pestu i probam da predam.

Madjari iz Vojvodine neretko imaju nesporazume u komunikaciji sa Madjarima iz juzne Madjarske zbog razlike u govoru, dok sa onim Madjarima sa severa komuniciraju jos teze ili prilicno tesko.Ovo sto sam napisao svakodnevno slusam od Madjara koje znam ceo zivot i koji idu tamo u nekim intervalima.Madjari na severu toliko pricaju drugacije da ako ne znas jezik vrhunski NE TREBA ni da pomisljas na takvo nesto. Tamo ce ocekivati da pricas perfekt a ako nije tako bolje ne idi!!!!
To bi bilo kao da dete od tri godine ide na kviz "zelite li da postanete milioner".
By the way, vidite i sami da kako vreme ide sve vise treba znati jezik prilikom podnosenja zahteva.Pozdrav.



Vlado,

postovanje i hvala na odgovoru.
Da li je odgovor porizisao iz licnog iskustva prilikom predaje papira ili nasumicnog nagadjanja "rekla-kazala"?
Dokle ste stigli u proceduri,da li ste uopste predali papire ili jos ucite jezik?


rekla kazala definitivno...
 
Odgovor na temu

st_jimmy
Ernest Jimmy Kovac
Kula / NS

Član broj: 88907
Poruke: 43
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.05.2013. u 18:38 - pre 133 meseci
Možete li mi reći u kom mestu na jugu Mađarske može najbrže da se preda zahtev, tj. u kom ne treba da se zakazuje? U Morahalomu se zakazuje za mesec dana unapred. Jel u nekim drugim mestima to malo lakše?

PS Ja ga već imam, pitam za roditelje, Mađari smo, tako da nema veze gde su strogi, gde nisu i te fore :P
 
Odgovor na temu

Miks87

Član broj: 314999
Poruke: 9



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.05.2013. u 11:28 - pre 133 meseci
Pozdrav svima. Isčitao sam skoro sve postove i rešio da se registrujem i zajedno sa ostalima stupim u temu mađarskog pasoša.

Neko je pitao da li se sa lakcim karticom može raditi u EU, odgovor je ne može, pasoš je merodavni dokument za zasnivanje radnog odnosa.

Ono što mene interesuje je sledeće. Naime, ja sam pre 2 meseca predao papire za dobijanje državljanstva i kao kontakt ostavio svoj e-mail. Nikakav broj telefona mi nisu tražili preko kog bi me zvali.
E sad, to su inače bili novi formulari koji su se popunjavali, a ja sam čuo da se samo traži mail adresa, kao način obaveštavanja, te da više telefonom ne zovu. Pa onda ovde pročitah da su neke zvali na telefon u vezi termina oko polaganja zakletve. Molio bih druge da se oglase po ovom pitanju.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

dragan12345678
srbija

Član broj: 314702
Poruke: 15
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.05.2013. u 12:25 - pre 133 meseci
Citat:
dowla:
Moja supruga poseduje madjarsko državljanstvo. Živimo u Srbiji. Po novom zakonu, od skoro i supružnici imaju pravo zatražiti državljanstvo po osnovu braka. Čini mi se da u ambasadi u Subotici rekoše da ako imamo decu uslov je 5god braka a ako nemamo 10 ili tako nešto. Jedini dodatni uslov je naravno - poznavanje jezika.

Jel neko predao papire bilo gde za drzavljanstvo,da jedan od supruznika vec ima papire?da li ispituju madjarski puno> moj muz ne zna bas,pa...jel moze da se provuce?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3900177 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.