Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3899515 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
54.228.106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.05.2013. u 17:39 - pre 133 meseci
Ljudi Urazumite se,jedini centar prover dokumenata je Budipesta,pogledajte ko Vam potpoisuje Drzavljanstvo kada ga dobijete ima ovde postavljene blanko dokumenta.

Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.05.2013. u 21:15 - pre 133 meseci
Obracam se svim forumasima,jos jednom za pomoc.Naime danas sam izvadio pradedin izvod iz knjige umrlih,da bi pojacao dokaz,u njemu se sve slaze u slovo i pradedino ime je pisano na srpskom,dok je u maticnoj knjizi rodjenih njegovo ime i prezime upisano u madjarskoj verziji.E sad,ja sam formulare vec popunio i uneo sam pod predak na koga se pozivam madjarsku verziju njegovog imena.Moje pitanje je:Da li da prilozim i jedan i drugi dokument kao dokaz i koje ime da unesem u formulare,srpsko ili madjarsko?I jedan i drugi izvod se u potpunosti slazu,datum rodjenja,datum smrti,imena pradedinih roditelja,JMBG,jedino su imena razlicita.

[Ovu poruku je menjao joksla dana 10.05.2013. u 20:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.05.2013. u 08:18 - pre 133 meseci
To sto se Madjari prezivaju Jokits to govori da su srpskog porekla. Da sam na tvom mestu ponovo bih popunio zahtev, a prilozio samo Umrlicu. Smanjio bih troskove prevoda, a i tako ti je stvar cista.
 
Odgovor na temu

mirko09
Novi Sad

Član broj: 307707
Poruke: 83



+133 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.05.2013. u 19:43 - pre 133 meseci


:)
 
Odgovor na temu

ignja.86
Zoran Ignjovski

Član broj: 311435
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+50 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.05.2013. u 09:36 - pre 133 meseci
Drugari pozdrav. Imam ovde jedan zanimljiv clanak na koji sam naleteo slucajno a moze biti od koristi onima koji imaju pasos i vec traze posao, pogotovo preko agencija za posredovanje.

http://www.magyarszo.com/hu/19...al%C3%A1s-%C3%A1rnyoldalai.htm

Ne znam, malo sam tragao, meni se cini da je ovo program agencije Joker iz Subotice, ali ne bih da gresim dusu, mozda i nije, mada mi jako lici na njihov jer sam citao, ako neko zna bolje nek se javi, zbog onih kojima to moze biti zanimljivo pa da se ne opeku bez potrebe....

Ako neko ima nekih pozitivnih iskustava sa radom odredjenih agencija valjalo bi da se cuje sto vise iskustava, jer racunam da ce jos nas dobiti drzavljanstvo kad-tad, pa su iskustva dragocena, kao npr SunnyBoy sto je ostavio onaj kontakt....

Ja cu krajem maja na predaju, zakazao sam pa javljam sta sam uradio! Ziveli!
 
Odgovor na temu

dragan12345678
srbija

Član broj: 314702
Poruke: 15
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.05.2013. u 05:16 - pre 133 meseci
Molim vas za odgovor....Ja sam dobila madjarsko drzavljanstvo i troje dece takodje,ali muz sada zeli da pokusa na osnovu novog zakona ,ali slabo zna madjarski...Jel ima neko da je cuo da li supruznike ispituju...nesto naj najonovnije ga ucim...
 
Odgovor na temu

tina1

Član broj: 303358
Poruke: 99
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.05.2013. u 09:26 - pre 133 meseci
Citat:
ignja.86:
Drugari pozdrav. Imam ovde jedan zanimljiv clanak na koji sam naleteo slucajno a moze biti od koristi onima koji imaju pasos i vec traze posao, pogotovo preko agencija za posredovanje.

http://www.magyarszo.com/hu/19...al%C3%A1s-%C3%A1rnyoldalai.htm

Ne znam, malo sam tragao, meni se cini da je ovo program agencije Joker iz Subotice, ali ne bih da gresim dusu, mozda i nije, mada mi jako lici na njihov jer sam citao, ako neko zna bolje nek se javi, zbog onih kojima to moze biti zanimljivo pa da se ne opeku bez potrebe....

Ako neko ima nekih pozitivnih iskustava sa radom odredjenih agencija valjalo bi da se cuje sto vise iskustava, jer racunam da ce jos nas dobiti drzavljanstvo kad-tad, pa su iskustva dragocena, kao npr SunnyBoy sto je ostavio onaj kontakt....

Ja cu krajem maja na predaju, zakazao sam pa javljam sta sam uradio! Ziveli!



Pozdrav svisma ,jeste svaka rec je tacna koja je napisana ,moj muz je isao u prvoj grupi ljudi (prvom cetvoricom) on je ostao da radi i dan danas ali radi sad direktno za nemca jer taj nas covek koji se spminje kao poslodavac je subotican koji je pokusao sve da prevari i na jedan prljav nacin da dodje do zarade preko nevinih ljudi , zasad mu necu spominjati ime ,ne znam da li ima neke veze sama agencija ali sve je istina pazite se nasih ljudi u inostranstvu ono sto je ovaj covek uradio nezelim nikom i moj savet vec ako zelite izaci napolje naucite neke osnovne stvari da nebi se iskoristilo neznanje jezika i da nepotpisujete nista sto neproverite ...pozdrav
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.05.2013. u 14:22 - pre 133 meseci
http://www.magyarszo.com/hu/19...%ADt%C3%A1si-k%C3%A9relmet.htm
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.05.2013. u 16:49 - pre 133 meseci
Hmm, ako sam dobro razumeo izmedju redova ima jos 80,000 prijava koje su u procesu, s tim sto ocekuju da ce jos 60 hiljada biti predato do leta? Nisam siguran koliko mi se to svidja, to samo moze da znaci duze vreme cekanja...
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.05.2013. u 17:41 - pre 133 meseci
Cek a vi ste nabubali madjarski toliko da razumete ove tekstove ili mu ga dajete po google translate? :-D
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.05.2013. u 21:26 - pre 133 meseci
Evo neceg zanimljivijeg od statistike, http://www.magyarszo.com/hu/19...-a-magyar-nyelvtud%C3%A1st.htm Generalni konzul iz Beograda najavljuje neke naknadne mere protiv lica koja imaju drzavljanstvo ali valjda prilikom podnosenja zahteva za pasos se pokaze da nisu u stanju da vode ikakvu komunikaciju. Ako Tina bude videla ovo mozda prevede preciznije.
 
Odgovor na temu

mirko09
Novi Sad

Član broj: 307707
Poruke: 83



+133 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.05.2013. u 22:55 - pre 133 meseci
na izjave konzula ne treba ne treba obraćati pažnju jer se pokazalo da su to samo prazne priče i da nemaju nikakvu vrednost. iz ambasade i konzulata o zlouoptrebama pričaju od kada je krenula ova priča sa državljanstvom... i šta je povodom toga urađeno?! NIŠTA! očigledno je da u Budimpešti ne žele da slušaju o tome. cilj je da se napravi što više "novih Mađara" u Vojvodini, Slovačkoj, Rumuniji tj. na ex-mađarskim teritorijama, zarad nekih njihovih ciljeva... bez razloga sigurno nije. ili nek mi neko kaže da veruje u onu priču da oni sada ispravljaju istorijsku nepravdu i vraćaju državljanstrvo svima koji su ga izgubili posle I sv. rata.
i onda sada baš tog nekog tamo u Budimpešti, ko smišlja takve strateške planove, zabole dal će neki Perá Perity znati da se sporazume sa službenicom kada dođe da preda za pasoš!? *ebe im se za to!
 
Odgovor na temu

romcek81
Nenad Kovacevic

Član broj: 311603
Poruke: 35



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.05.2013. u 09:24 - pre 133 meseci
u pravu je mirko. mislim da nas konzul malo zastrasuje da bi mi vise ucili jezik. Nema smisla da ti daju drzavljanstvo da bi ti ga posle oduzeli, uzimala-davala. Kao sto rece mirko ipak je cilj sto vise madjara.
 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.05.2013. u 11:53 - pre 133 meseci
Citat:
agora11: Evo neceg zanimljivijeg od statistike, http://www.magyarszo.com/hu/1968/kozelet/96439/Útlevéligényléskor-is-ellenőrzik-a-magyar-nyelvtudást.htm Generalni konzul iz Beograda najavljuje neke naknadne mere protiv lica koja imaju drzavljanstvo ali valjda prilikom podnosenja zahteva za pasos se pokaze da nisu u stanju da vode ikakvu komunikaciju. Ako Tina bude videla ovo mozda prevede preciznije.

Kolko sam ja skontao, prilikom podnosenja zahteva za pasos ako stranka nezna (nerazume) jezik imaju pravo da oduzmu/poniste drzavljanstvo.
Nije bas tolko beznacajna informacija, mislim da ce vecini ljudi ovde sa foruma to bitno zakomplikovati stvari.

P.S. Nemojte prevoditi sa google translate jel to sto google prevede nema veze sa vezom.
 
Odgovor na temu

mirko09
Novi Sad

Član broj: 307707
Poruke: 83



+133 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.05.2013. u 13:28 - pre 133 meseci
Citat:
madmax-wifi: Kolko sam ja skontao, prilikom podnosenja zahteva za pasos ako stranka nezna (nerazume) jezik imaju pravo da oduzmu/poniste drzavljanstvo.

kao što sam i rekao... prazne priče!
voleo bih da taj konzul koji dao izjavu, kaže i po kom članu kog zakona ima pravo tako nešto da uradi.

 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.05.2013. u 13:36 - pre 133 meseci
Citat:
mirko09: kao što sam i rekao... prazne priče!
voleo bih da taj konzul koji dao izjavu, kaže i po kom članu kog zakona ima pravo tako nešto da uradi.


Klasika, prvo su plašili ljude sa predajom papira, pa sa odlaskom na zakletvu, sada sledi panika oko izrade pasoša a uskoro se očekuje da svaki put kada negde putujete morate sa sobom da povedete nekoga ko zna Madjarski...
Možda da polako tražite i veći stan u inostranstvu...
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.05.2013. u 13:46 - pre 133 meseci
A kada odete napolje ocekujte nenajavljene upade madjarskih jezicko-kontrolnih ekipa na gajbu gde ukoliko ne zadovoljite na proveri odmah vam cepaju pasos i deportuju za Srbiju:-)

Salu na stranu jezik treba uciti zbog vas samih ali cisto sumnjam da kad vec dobijete pasos da neko moze da vas koci zbog jezika ili slicno,moze al mozda zato sto je ustao na levu nogu doticni sluzbenik pa mu se moze al prosto da vam uzmu drzavljanstvo ne kapiram po kom osnovu jer bi onda i prilikom predaje trazili obavezan test jezika da se prilozi ili tako nesto,a ne kad dobijate drzavljanstvo nema veze al posle cemo obavezno da vas torturisemo oko toga. Ne bih ulazio u to koliko ljudi ima srpski pasos u Srbiji a ne govori srpski kao ni koliko dece iseljenika ima koji su drzavljani a nisu srpski naucili i nikom nista
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.05.2013. u 13:58 - pre 133 meseci
Citat:
mirko09:voleo bih da taj konzul koji dao izjavu, kaže i po kom članu kog zakona ima pravo tako nešto da uradi.


Oduzimanje zaista postoji u zakonu. E sad da li su pretnje prazne ili ne to ne znam. Videli smo da je suboticki konzul bio ostar otprilike morate savrseno znati jezik ali su sve te izjave bile za madjarske medije, a kada je govorio za srpske medije uslov jezika je sveo na eto nesto bi trebalo da znate.

Citat:
delija_sever031:ne kapiram po kom osnovu jer bi onda i prilikom predaje trazili obavezan test jezika da se prilozi ili tako nesto,a ne kad dobijate drzavljanstvo nema veze al posle cemo obavezno da vas torturisemo oko toga.


Ovo se odnosi na to da neko podmicivanjem prodje, a onda dodje kod drugog nekorumpiranog sluzbenika koji se kao zgrozi. Mislim da konzul ne aludira na to da bi bilo ko od onih koji su kod njega predali mogao da zavrsi u toj situaciji nego da se to odnosi na ljude koji su predali preko nekih sema a onda dodju kod njega po pasos. Makar ja tako gledam na ovu izjavu.

Citat:
delija_sever031:Ne bih ulazio u to koliko ljudi ima srpski pasos u Srbiji a ne govori srpski kao ni koliko dece iseljenika ima koji su drzavljani a nisu srpski naucili i nikom nista


Jeste licemerno od strane odredjenih desno nastrojenih madjarskih krugova u Srbiji da navijaju za ovakve mere ako se zna da po manjim mestima vecina ljudi ne zna srpski bolje nego sto sada Srbi znaju madjarski ali u srpskom zakonu se ne trazi poznavanje jezika.
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.05.2013. u 14:01 - pre 133 meseci
Stavka oduzimanja drzavljanstva postoji u vecini zemalja i definise je svaka drzava za sebe a cesto se odnosi na neke kriminalne radnje,opasnost po zemlju,uzimanje drugih drzavljanstava a da nije dozvoljeno dvojno,lazna dokumentacija itd. e sad ako u Madjarskoj postoji stavka oduzimanja drzavljanstva zbog loseg znanja jezika onda nema problema,al ja za tako nesto nigde cuo nisam....
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.05.2013. u 14:03 - pre 133 meseci
Ljudi moji,ortak i ja smo jutros bili u Segedinu,u Rakoci Ter1 i prosli kao bosi po trnju!Kao prvo zamolio bih sve ljude koji su predavali tamo,najsveziji primer je Zimzeleni,da li su mozda i u kom svojstvu,videli jednog onizeg,ćelavog čilca sa brkovim tamo?Ne mislim na ove portire odmah sa leve strane kad se udje,nego bas u kancelariji gde se podnose zahtevi.Desilo se sledece.Mi smo tamo bili vec oko pola osam.Naravno,nikog ispred nas.I kolega i ja smo isli da predamo,znanje pocetno,iskljucivo vezano za formulare.Izvukli smo broj na automatu,kad se pojavio covek iz te kancelarije.Sam njegov izraz lica,govorio je vise od hiljadu reci.Rekao je nesto radimo od osam,ali toliko negativno napaljen i sa hiljadu predrasuda,bez jos uvek ne progovorene reci sa nama.Zatim se posle jedno minut vratio i pozvao mene unutra.Napominjem,bilo je negde oko 7:35,7:40.Znaci jos nisu poceli da rade.Sluzbenice su tek pocele da dolaze na posao i stajale ispred u hodniku i pile kafu.Poceo je da me preskace,govorio je jako brzo i nista ga nisam razumeo.O njegovoj,arogantnosti i neljubaznosti ne bih trosio reci.Ja sam totalno zablokirao.Govorio sam mu da razumem i da malo slabije govorim,kad je on na tecnom srpskom ispalio,"Nemaš ti pojma,ti ne znaš ni da bekneš".Ja nisam imao zivaca da se vise ubedjujem sa njim i tako sam zavrsio.Kolega je dosao posle mene i isto tako zavrsio,ispitivao ga je kao da je krivicno optuzen,cak je spominjao i policiju,nevidjena bahatost i bezobrazluk.Dok smo stajali u holu zgrade i nemo se gledali,covek izlazi iz te kancelarije i na srpskom nam se obraca,probajte u konzulat u Suboticu da odete,pa cete videti kako cete proci.Sve vreme ove sluzbenice koje jos nisu ni pocele da rade su se smeskale.Krivo mi je samo ,posto je on bio tako bezobrazan,sto ga nisam pitao koji je njegov posao i odakle njemu pravo da nas ispituje pre pocetka radnog vremena.Po onome kako je bio obucen:imao je one kartice oko vrata,tamno plave pantalone i svetlu kosulju,sve isto kao ovi radnici iz obezbedjenja po bankama kod nas.Pa kontam,rekoh,ne mogu da verujem da nas je jedan iskompleksirani dripac tako ispreskakao.Ili im je mozda sef,to nismo uspeli da provalimo,ili je cak mozda neko ko je njima poslat u kontrolu.Dalje nismo hteli da idemo jer nismo poveli nikog ko bas dobro zna madjarski.Meni je ovo drugi,neuspesan pokusaj,tako da valjda ce biti treca sreca:).Najvise od svega mi je krivo,sto je sve to proteklo na jedan neuobicajen nacin i nisam ni dobio pravu sansu da ih ubedim sta i koliko znam.Kad je drugar poceo da prica o sebi,ovaj mu je isto na srpskom rekao"Ne znači,znati madjarski,da tu dodjes i ko papagaj pricas nesto sto si naucio napamet"!Uzas.Svi znate da vecina nas ovde,imamo bas upravo takvo znanje,neko manje neko vise.Jako je mali procenat onih ljudi koji stvarno mogu da vode razgovor na madjarskom.Za sada toliko od mene.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3899515 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.