Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Beograd ove godine dobija policiju za životinje

elitemadzone.org :: MadZone :: Beograd ove godine dobija policiju za životinje

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 51781 | Odgovora: 320 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Beograd ove godine dobija policiju za životinje10.01.2011. u 14:34 - pre 161 meseci
Citat:
DaliborP: Zbog ljudi kao sto si ti Srbija je puna lutalica.


Pa gresis shinko, gresis...

Ja sam samo imao vodju lutalica, koga nisam zbog demokratskih nacela mogao obuzdati... sprican, ogrlica...
Ali mlado-ludo voli zivot, provod, zenske :)

Kad god sam mogao hvatao sam ga i nosio kuci, al' djavola kad taj nocu iskopa rupu i kidne (jos imao i pomagace sa druge strane) :)
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Beograd ove godine dobija policiju za životinje10.01.2011. u 14:38 - pre 161 meseci
Citat:
milance_kg: Kad god sam mogao hvatao sam ga i nosio kuci, al' djavola kad taj nocu iskopa rupu i kidne :)

Ako si nesposoban da imas psa onda nemoj ni da ga imas, a ne da ga pustis na ulicu da napada ljude u coporu ili automobile na putu. Gresis ti. Kamo srece da ova nova policija pocne kaznjavati ljude poput tebe, mozda ostalima onda ne bi padalo na pamet da puste pse na ulicu vec da se brinu o njima.
Lutalice treba sve uspavati a ljude poput tebe nauciti pameti sa debelom novcanom kaznom i svi problemi reseni.
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Beograd ove godine dobija policiju za životinje10.01.2011. u 14:48 - pre 161 meseci
Citat:
DaliborP: Ako si nesposoban da imas psa onda nemoj ni da ga imas, a ne da ga pustis na ulicu da napada ljude u coporu ili automobile na putu. Gresis ti. Kamo srece da ova nova policija pocne kaznjavati ljude poput tebe, mozda ostalima onda ne bi padalo na pamet da puste pse na ulicu vec da se brinu o njima.
Lutalice treba sve uspavati a ljude poput tebe nauciti pameti sa debelom novcanom kaznom i svi problemi reseni.


A jesli ti neki bot? Koji ti je?
Jel' ti dosadno pa si naprasno resio da budes puritanac?

A to nauciti pameti, bas cekam nekog popute tebe :)

p.s.

Ja sam o svom keru vodio racuna za razliku od onih sto bacaju stenad kad odrastu, i drugo postao je legenda u kraju :)
Imao sam isto prekolane i svraku, neko bacio je u kontejer kao pile, odgajio, al' sta ces, voli ptica slobodu i posle 4 meseca
nesto je udarilo na putu kad je preletala isti, jer videla druge svrake tamo.... :(

[Ovu poruku je menjao milance_kg dana 10.01.2011. u 15:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Alexxandar
Aleksandar Jovanović
Freelancer/Part time developer
127.0.0.1

Član broj: 16375
Poruke: 84
91.185.102.*



+59 Profil

icon Re: Beograd ove godine dobija policiju za životinje10.01.2011. u 15:08 - pre 161 meseci
Citat:
Policija za životinje obuhvataće slučajeve i napuštenih i vlasničkih životinja. Sa životinjskim lešom na ulici postupaće se kao i sa lešom čoveka, sprovodiće se kompletan uviđaj, istraga, obdukcija, prikupljanje dokaza i traganje za napadačem - objašnjava Terzin.

Aman ljudi ovo je ako bude nadjen iskasapljen, obešen ili nekom drugom NASILNOM smrću nastradao pas. Za leš psa koji ima otiske gume preko tela ne treba uviđaj ali za ovo prvo itekako treba. Onaj koji je ubio/mučio životinju bi MOŽDA(ne kažem da bi sigurno) to isto i radio čoveku samo da ima istu sigurnost da će proći nekažnjeno.
Idealno bi bilo izlečiti ljude takvih poriva ali i sama pretnja kaznom je dosta da ih makar drži pod kontrolom.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Beograd ove godine dobija policiju za životinje10.01.2011. u 15:12 - pre 161 meseci
Citat:
A to nauciti pameti, bas cekam nekog popute tebe :)

Ne boj se, takvi u Srbiji su i dalje jako popularni, daleko od toga da ces biti kaznjen ili naucen pameti. Dakako da je normalno pustiti psa na ulicu da napada automobile i prolaznike, cak mislim da je pozeljno.
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Beograd ove godine dobija policiju za životinje10.01.2011. u 15:18 - pre 161 meseci
Citat:
DaliborP: Ne boj se, takvi u Srbiji su i dalje jako popularni, daleko od toga da ces biti kaznjen ili naucen pameti. Dakako da je normalno pustiti psa na ulicu da napada automobile i prolaznike, cak mislim da je pozeljno.


Prvo nije napadao nikog, nego je imao ime 'Usi' (ne 'sh'), to ime mu dao komsinkin sin, mali od 3 god. :)
Bio blentavo stene ali sa autoritetom :)

I ponavljam nije visio na ulici non-stop, nego koristio priliku da zbrise, a i deca ga komsijska pustala, samo pridju do kapije, puste ga,
on se satro poigra i zbrise, bio bi dobar politicar, ne?


Ne generazlizuj, jesi ti ista u zivotu odgajio?

Edit:

A i ja sam blesav kad pisem dogodovstine svojih kucnih ljubimaca,
kad ima ovde operisanih od zdravog razmisljanja :)
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Beograd ove godine dobija policiju za životinje10.01.2011. u 16:19 - pre 161 meseci
Nesto mi se vrzma po glavi... a vec sam se oprobao kao pisac komedija i satira, ali u pokusaju :)
Branislav Nusic, Radoje Domanovic i sl. su odavno mrtvi, kamo srece da su zivi pa da napisu neko delo
po ugledu na nase savremeno doba.... novi velikani niotkud da izniknu, a trebace deca ubuduce da imaju
neku lektiru :)

Koliko budem u mogucnosti pored svog posla, da se bavim i spisateljstvom, planiram prvo svoje delo - Kako je Sharov postao car!

Materijala na izvolte, sto po forumima, novinama, pa komentarima istih.... ima!

Samo vas molim nastavite da pisete, za neka buduca pokolenja da prenesem deo te atmosfere,
ovo su retka vremena, steta da propadne :)
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Beograd ove godine dobija policiju za životinje10.01.2011. u 17:27 - pre 161 meseci
Citat:
Alexxandar: Aman ljudi ovo je ako bude nadjen iskasapljen, obešen ili nekom drugom NASILNOM smrću nastradao pas. Za leš psa koji ima otiske gume preko tela ne treba uviđaj ali za ovo prvo itekako treba. Onaj koji je ubio/mučio životinju bi MOŽDA(ne kažem da bi sigurno) to isto i radio čoveku samo da ima istu sigurnost da će proći nekažnjeno.
Idealno bi bilo izlečiti ljude takvih poriva ali i sama pretnja kaznom je dosta da ih makar drži pod kontrolom.


Pa tu je upravo greška. Ako kasapljenje životinja bude kažnjavano istom merom kao kasapljenje ljudi, gde će čovek koji ima takve bolesne porive da ih prazni? I misliš li da će to imalo da smanji kasapljenje životinja, da će išta da se promeni? Pa neće, samo će postojati besmislena policija koja umesto da troši pare tamo gde treba da ih troši, između ostalog i na čišćenje Beograda od pasa lutalica koji kasape i ubijaju ljude, ona ide u Ameriku na kurseve obuke kako da brinu o tim lutalicama da im ne fali dlaka sa glave.

Na koji način će ta policija da spreči zločine prema životinjama? Onaj koji je isekao noge onoj keruši, će sledeći put jednostavno celog psa da dezintegriše i eliminiše sa ovog sveta, neće samo noge da mu iseče. I, šta, da neće možda čopor (porodica) da prijavi nestanak, pa će policija za pse da traga za njim? Nemojte da ste smešni, neće ništa da se promeni, sem što će oni što muče da skrivaju tragove bolje, i to tako što će cela životinja nestati sa lica zemlje. I niko o tome neće imati pojma, i svi će biti srećni (što je u stvari poenta: društvo koje živi u iluzijama).

I sem toga, da vidimo kakve rezultate imaju te mere u americi? Jel to ona zemlja koja ima najveći procenat zatvorenika u odnosu na broj stanovnika. Najveći procenat nepopravljivih nasilnika u zatvorima koji nemaju nikakve empatije prema bilo kome (ni ljudima ni životinjama)? Kako to kada imaju tako lepe zakone i divno ih sprovode do najsitnijih detalja (među kojima je i ono oduzimanje dece zbog slika u kadi)? Nešto je tu bolesno, jel tako? Zakoni (i sprovođenje istih) ne da im ne pomažu, nego imaju apsurdan rezultat da stanovništvo postaje sve frustriranije i nasilnije i sve je više u zatvorima.

Tako će biti i ovde, samo nastavite da prepisujete američke gluposti.

Rekao sam 100 puta: problem se neće rešiti time što će se popiti sredstvo protiv bolova, nego time što će se naći i eliminisati žarište bolesti. A žarište bolesti je sama postavka društva u kome je novac (i korupcija) i karijera (i ekonomija) važnija i od čoveka i od porodice. To generiše frustracije u ljudima. Frustracije se prazne na razne načine, jedan je i mučenje životinja.

Ovo u ovom trenutku u Srbiji je potpuna besmislica. To je nešto što je apsolutno nepotrebno narodu. Ima mnogo potrebnijih stvari koje se mogu uraditi sa tim parama, i to stvari koje će doprineti zaštiti ljudi a ne životinja. Ali nekome nije stalo uopšte da štiti ljude, već da sluša instrukcije iz amerike.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Beograd ove godine dobija policiju za životinje10.01.2011. u 17:38 - pre 161 meseci
Citat:
pisac: Pa tu je upravo greška. Ako kasapljenje životinja bude kažnjavano istom merom kao kasapljenje ljudi, gde će čovek koji ima takve bolesne porive da ih prazni?


Ti stvarno mislis da je taj razlog zbog kojeg covek kasapi zivotinje nesto sto se isprazni i ode, pa mu bolje?
Gde si ti covece odrastao kad kontas da su zivotinje nesto gde se bolesnici prazne?

Citat:
Frustracije se prazne na razne načine, jedan je i mučenje životinj


Covece...
To je kao kad bi vodoinstalater predlagao da se stalno stavlja serpa gde kaplje, a ne da se popravi ventil.
Covece, ti pricas o posledicama.
I to toliko uvrnuto da kontas da je sasvim normalno da se frustracije prazne na keru ili macki.
To je patologija, to se ne prazni. Kontas?
Frustracija jer ti sef ne da prostora da samostalno radis ili deca ti ne daju mira - to se prazni kroz neku aktivnost. Ali ne opet na mackama i keroviima.


Kontam da je ovo tehnicki forum, pa ljudi slabije se bave psihologijom, ali ova prica je za UMZ.

[Ovu poruku je menjao Isak666 dana 10.01.2011. u 18:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Beograd ove godine dobija policiju za životinje10.01.2011. u 17:42 - pre 161 meseci
Citat:
Isak666: Ti stvarno mislis da je taj razlog zbog kojeg covek kasapi zivotinje nesto sto se isprazni i ode, pa mu bolje?
Gde si ti covece odrastao kad kontas da su zivotinje nesto gde se bolesnici prazne?

Kontam da je ovo tehnicki forum, pa ljudi slabije se bave psihologijom, ali ova prica je za UMZ.


Ja kapiram coveka ovako - doslo mu bre da kasapi lutalice, jer ovi zabrinuti mu daju povoda...
Cista kontra sistemu, i ne verujem da bi to uradio (svi smo jaki na recina, ne?) :)

 
Odgovor na temu

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Beograd ove godine dobija policiju za životinje10.01.2011. u 17:44 - pre 161 meseci
Citat:
pisac Mučenje životinja smanjuje šansu da neko muči ljude!


Slažem se. Štaviše, mislim da je OK dozvoliti i mučenje i ubijanje ljudi, ali ne mnogo, samo par žrtava, da se bolesnici lepo ižive i 'isprazne', pa mukice možda neće posle da muče ljude kad im prođe želja...
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Beograd ove godine dobija policiju za životinje10.01.2011. u 18:07 - pre 161 meseci
Evo sa onog istog foruma, sto rece onaj sa slusalicama na glavi - da nije 'Stormfront' , ja kazem nije :)

citat :

"Tatjana Babić, šef odseka Republičke inspekcije za zaštitu životne sredine, na pitanje da li je kažnjivo ubijanje bubamare, miša ili mrava koji su svojevoljno ušli u našu kuću i šta u tom slučaju učiniti, kaže:
-Trebalo bi da obavestite Ministarstvo životne sredine i Zavod za zaštitu prirode Srbije! Ove životinje su svrstane u strogo zaštićene divlje vrste na osnovu terenskih istraživanja, posle kojih donosimo procene o stanju populacije neke vrste

a kazne

Prema njenim rečima, po cenovniku koji je donet u aprilu ove godine, kazne za hvatanje, držanje, ubijanje strogo zaštićenih divljih vrsta životinja, kao i za trgovinu njima, za pravna lica kreću se od 500.000 do 1.000.000 dinara, dok za fizička iznose od 5.000 do 50.000.dinara.
- Krivičnim zakonikom predviđena je i kazna zatvora od tri meseca do tri godine - saopštila je Babićeva.

dakle sve to već imamo i zakon i kazne, a zašto nam treba policija i za to?

nadam se da kad zagusti negde u Raškoj oblasti da se neće više tražiti rezervisti kad imamo toliko policajaca

p.s kad vidite miša u svojoj kući pazite šta radite, može lako ćorka da se zaglavi. "

Ja sam bio dalekovid letos, pa kad mi se uselio u sobu mis koji je iskoristio priliku otvorenih vrata, pomirim se sa komsijskim
macorom Markom (koji krade sta stigne, ali njegovi vlasnici tvrde da je opasan lovac), donesem ga kuci i bez ikakvog nagovora
pustim ga da sedi, malo mu bilo dosadno pa hteo napolje, dok nije osetio svoju lovinu... tada nastade lomljavina,
od onakvog finog 'lopova' nastade krvozedna zver :)

Uhvati on tog nesretnog misa i stade kod vrata, ja da mu otvorim on poce da rezi (nesto kroz zube dok drzi onog misa - vrnajumjau!) :), ja rekoh : "Marko ne treba mi to",
i pustih ga napolje. Tako da ovi zastitari ako imaju neki problem, neka se obrate Marku, moze da ga navataju samo sa sunkom, nece na slabiji kvaliet da pridje :)
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Beograd ove godine dobija policiju za životinje10.01.2011. u 18:07 - pre 161 meseci
Citat:
milance_kg: Ja kapiram coveka ovako - doslo mu bre da kasapi lutalice, jer ovi zabrinuti mu daju povoda...
Cista kontra sistemu, i ne verujem da bi to uradio (svi smo jaki na recina, ne?) :)


Ja kapiram, da eto dodje nekad covek u situaciju da mu realnost postane jedna zbrka.
Svoja logika se sledi do te mere, da se i realnost mora njoj prilagodjavati, umesto obrnuto.



 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Beograd ove godine dobija policiju za životinje10.01.2011. u 18:12 - pre 161 meseci
Ma da, sve je to super, izvučete rečenicu iz konteksta, zanemarite sve ostale rečenice, i onda prosipate mudrosti kako ja lupam gluposti :D

Jedino što nikako da uočite rezultate te Američke kontrole svakakvih gluposti. Kakvi su rezultati? Jel to društvo sada manje ili više nasilno nakon svih tih silnih kontrola i hapšenja i trpanja ljudi u zatvore?

'Ajde da vas čujem?
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Beograd ove godine dobija policiju za životinje10.01.2011. u 18:43 - pre 161 meseci
Citat:
pisac: Ma da, sve je to super, izvučete rečenicu iz konteksta, zanemarite sve ostale rečenice, i onda prosipate mudrosti kako ja lupam gluposti :D

Jedino što nikako da uočite rezultate te Američke kontrole svakakvih gluposti. Kakvi su rezultati? Jel to društvo sada manje ili više nasilno nakon svih tih silnih kontrola i hapšenja i trpanja ljudi u zatvore?

'Ajde da vas čujem?


Ja verujem da ne bi to uradio! U pravu si, ono sto nismo sanjali ni iz sna postade relanost - drustvo krvozednih ubica!
Odmah tu ima gomila dokonih dusebriznika, koji daju ocene, procene, ...
Nekom logikom koju sam posmatrao, a da se zbog zeza nakacim na komsiju kog mrzim mogu uraditi sve ovo :
Da je pedofil, ratni huskac i zlocinac (rat nije video i u*rao bi se u najbojem slucaju), da muci zivotinje,
da zagadjuje zivotnu sredinu, da zaostao, da je nepismen, da.... svasta mogu po datom obrzacu!

Dragi sugradjani eto vam koska pa je glodjite :)
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-75-248.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Beograd ove godine dobija policiju za životinje10.01.2011. u 18:46 - pre 161 meseci
Citat:
pisac:I sem toga, da vidimo kakve rezultate imaju te mere u americi? Jel to ona zemlja koja ima najveći procenat zatvorenika u odnosu na broj stanovnika.


[edit}da, ali [/edit]br. zatvorenika u odnosu na stanovnistvo bas nista ne pokazuje, sem da ima ljudi koji popunjavaju te zatvore
s druge strane koliko godina dobijaju silovatelji,ubice i slicni vec pokazuje nesto

Citat:
Frustracije se prazne na razne načine, jedan je i mučenje životinja.


vaaaziiii...
a neko leci frustracije tako sto mlati zenu i decu, i to je za ljude,tako?

Citat:
Ima mnogo potrebnijih stvari koje se mogu uraditi sa tim parama

tu se slazemo

Citat:
Američke kontrole


ti si opsednut tom amerikom

edit: ja se izvinjavam, usa je na 1. mestu,a rusija na 2., moja greska oko toga, britanija je daleko, sad sam se setio

[Ovu poruku je menjao Horvat dana 10.01.2011. u 20:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Beograd ove godine dobija policiju za životinje10.01.2011. u 18:48 - pre 161 meseci
Citat:
Horvat: ti si opsednut tom amerikom


Horvat, Horvat, ... :)

A bas smo se slozili da USA ima najveci broj zatvorenika po procentu ....

Spomenuli i Rusiju, za koju sam rekao da je drzava u rasulu... popravljaju se :)

Edit:

Vidim da si Horvat menjao poruku pa da kazem i ja nesto za TV dnevnik :)
Rusija je od Ivana Groznog zbog opstanka bila surova prema sama sebi,
zahvaljujuci njima (nekima zao) imamo jos Evropu u nekom svom izvornom
obliku, bez NWO :) .

Znam da ih ne volis :), ali treba uvek da silnik ima kontru, ja bi se zabrinuo kad
bi oni ostali sami kao supersila, neki drugi mali ima da nastradaju....

[Ovu poruku je menjao milance_kg dana 10.01.2011. u 20:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-75-248.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Beograd ove godine dobija policiju za životinje10.01.2011. u 19:03 - pre 161 meseci
u pravu si, ja sam pogresio ovaj put, usa jeste na 1. mestu sto se toga tice, a rusija druga (ne vidim kakve veze "uredjenost" ima, bas u neuredjenim drzavama su krimosi ponajvise napolju,al ajd), britanija je bila u pitanju
jos jednom, moja greska
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Beograd ove godine dobija policiju za životinje10.01.2011. u 19:09 - pre 161 meseci
Editovao sam Horvat, pa ako hoces procitaj moj prethodni post :)
Sve najbolje u novoj 2011-oj :)
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-75-248.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Beograd ove godine dobija policiju za životinje10.01.2011. u 19:13 - pre 161 meseci
samo da ti odgovorim, nisam razumeo sta je pisac (ti) hteo da kaze, pogotovo sto su rusija i amerika sada "prijateljske" zemlje i sto i jedna i druga otvoreno trguju medjusobno (izmedju ostalih stvari koje medjusobno jedna drugoj rade, u prijateljskim manirima)
ali necemo o tome vise, jer odosmo u off preveliki
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Beograd ove godine dobija policiju za životinje

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 51781 | Odgovora: 320 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.