Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1445686 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema05.06.2011. u 20:35 - pre 156 meseci
Citat:
zarsilic

ne vole ljudi da im automobil trosi ulje, a jos manje da se to sazna.



Tu negde lezi problem, ali to je vec "direktan napad" na korisnike

Ne samo potrosnja ulja, vec se "cuju ventili", moze da se desi da nema dovoljan pritisak u nekim momentima zahvaljujuci raubovanoj uljnoj pumpi...

Problem je u stereotipima i "uhodanim" ponasanjima, nevazno da li su pogresni, pruzaju odredjen nivo sigurnosti(neko kao iskustvo). Kliktanje ventila je nauceni signal za neispravnost, iako postoji paleta zvukova ventila, a tek ekstremni pokazuju ili losu nastelovanost ili pohabane kontakte.

Prigusen, pridavljen ventil je prihvatljiva opcija, ne pusta uznemirujuce zvuke...kao sto je tesko pustati glas dok neko stiska vrat...

Elem, podaci iz proslosti se selektivno koriste(kao da korisnici vezbaju politicke vestine), ne spominje se da je i u "starim vremenima" bilo kvalitetnog ulja, ali ih fabrika nije preporucivala..razloga je vise, i sa manje kvalitetnim izdrzace 10 godina, ili garantni rok(a mora i servis da uzme deo kolaca), cena takvog ulja bi bila 3 ili 5 ili vise puta veca, sto moze da odbije potencijalnog korisnika vozila(veci troskovi od konkurencije), i na kraju, proizvodjac vozila nije nikakav savetodavac, edukator, prijatelj ili pajtas sa korisnikom vozila, vec je odnos trgovacki...prost...
Proizvodjacu, prodavcu, odgovara kupac koji slepo slusa, ne misli i prihvata bezuslovno marketing.

Tehnika je u tom slucaju na margini.

Gusto ulje je pogresno ocenjeno. Mineralno 15-40 je DOKAZANO redje od 5W-40, uz momentalni pocetak degradacije kada se sipa, uz nedefinisano ponasanje pri temperaturama vecim od 130C. Nakon odredjenog perioda perioda(vrlo uslovljenog voznjom), mineralno ulje realno postaje 18W-36, ako se dovoljno katrana nakupi...i 20W-35...

Ne moze se, ni vise ni samo, kupovati ulje po "gradaciji", bez da se definise jos stosta. A gotovo sve je poznato, potrebno za odabir.

Tecljivost ulja je vaznija nego "gustina" na 100C, stabilnost postignutog sloja je vaznija od nestabilnog cak i debljeg sloja, hladan start haba 90% motora...ima neko nesto ili neki argument protiv...

Sposobnost disperzije opranih necistoca, stabilnost ulja je nesto o cemu vise treba brinuti nego o zvuku ventila ili potrosnji ulja.

Potrosnja ulja se resava pregledom i popravkom, uljna pumpa ima proceduru za proveru...zazora, lufta i pohabanosti...

15W-40 korisnici (a posebno entuzijasti) treba da zaborave, polusintetika 10W-40 je bacanje para, ako se ne odrede i ostali zahtevi.
Ocito je da je fabricka preporuka minimum, koji vise nema referencu, a ulja su kvalitetnija ali su i SPECIJALNO predodredjena, da bi se prosto i samo gledao sertifikat ili (ne daj boze) gradacija(narocito papagajska15W-40)

Sintetika sa duplom cenom i duplim intervalom zamene, tecljiva stabilna..kosta (u eksploataciji) identicno kao mineralno djubre 15W-40...da ne spominjem filter...

Prosto sam sebi ne verujem o cemu pricam...objasnjavam da je 2+2=4!!!

Poz
 
Odgovor na temu

buda01
Beograd

Član broj: 24949
Poruke: 293
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema05.06.2011. u 22:04 - pre 156 meseci
Da skratimo, jel ti to preporucujes da se sipa sintetika 5w40 u ovaj motor i zimi i leti, i da se menja na 10.000 ?

I ako moze neki konkretan model ulja...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema06.06.2011. u 09:11 - pre 156 meseci
Odabir ulja, da ponovim zavisi i od stanja motora, konkretnog, da bi se definisala tacna preporuka, a vazna je i mogucnost nabavke, da ne bi filozofirali o recimo Amsoil-u, a nema ga nigde u blizini.

Nije cak ni nuzno da gradacija bude 40, za taj motor je bolja 30, naravno pod uslovom da je gradacija stabilna odnosno sintetika.
Gradacija 40 se preporucuje za mineralna ulja, jer se "uracunava" slabija konzistentnost mineralnog, losije zadrzavanje na povrsinama i nestabilnost uljnog filma, odnosno brza degradacija na povisenim temperaturama.

I naravno, cena, i plan novog rezima zamene ulja...preskupo ulje nije ekonomski opravdano..a svi zele da ih auto nista ne kosta, iako imaju 20 i vise evra (obaveznih) mesecnih troskova...pa jos se treba navici na prividno veci trosak..

http://www.mobiloil.com/usa-en...which_oil/WhichOilOption1.aspx
http://www.mobiloil.com/USA-En...bil_1_High_Mileage_10W-30.aspx
http://www.mobiloil.com/USA-En...tended_Performance_10W-30.aspx

ili

http://www.motul.com.au/product_line_up/4stroke/4stroke11.html

Ili modricina sintetika, odnosno neka od postojecih na trzistu, koja nema neke posebne specificnosti ili namene, i od brenda koji ne "vara" sa nazivom "sintetika"...Fuchs, Liqui Moly...sa intervalom zamene od bar 10000km...

Poz
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema06.06.2011. u 20:03 - pre 156 meseci
Sto ste partybreakers....taman sam hteo da saznam dal mi auto trosi ulje ali ja toga nisam svestan.

Hocu da menjam prednje uloske na amortizeru......sta mi je sve potrebno sem novog uloska za amortizer?
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema07.06.2011. u 06:50 - pre 156 meseci
Ceo amortizer:) Pozadi moze ulosci, napred mislim ne.
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema07.06.2011. u 17:34 - pre 156 meseci
Obrnuo si pozadi ceo napred ulosci....
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema07.06.2011. u 17:51 - pre 156 meseci
Ne. Pozadi sam menjao uloske a napred ceo stub. To je bilo 2003, uskoro moram opet da menjam.

Znam vec kako je islo:) A imam i u servisnoj knjizici. Ulosci pozadi su mi Bilstein.
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema07.06.2011. u 20:53 - pre 156 meseci
2011 je malo bliza nego li 2003 a po tome pamtim jer sam pre par meseci menjao zadnje amortizere cak sam postavio slike ako prelistas malo zadnje strane. Danas su mi u prodavnici rekli da prednje ima i amortizer i ulozak. Mislim da tvoja knjizica i dalje gresi. Ali i to nema veze jer ja cu najverovatnije kupiti ulozak za prednje amortizere koji su jeftiniji nego ceo amortizer, dok jedino ostaje dilema dal da se bakcem sa noname ili KYB i sta mi treba jos uz to
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema07.06.2011. u 20:57 - pre 156 meseci
Ne gresi knjizica:)

Prednji i zadnji su bili gasni. Prednji su, originalni, bez uloska. Zadnji originalni sa uloskom.

Dakle, mozda imas zamenske napred koji su sa uloskom. Original su bili upravo kako sam napisao. A servisnu knjizicu (elektronsku) uredno vodim i tu nema greske sta je menjano.

Ja uvek govorim o originalnoj postavci, ako je u medjuvremenu stavljen stub sa uloscima, druga prica. U originalu nije tako:)

Samo ti lepo proveri sta je kod tebe napred da ne kupujes za dz.
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema07.06.2011. u 21:46 - pre 156 meseci
Dobro rekao sam ti da gresis stom knjizicom kako god da je pisana i sta mi nude u prodavnici. Mislim, raspravljam se sa tobom vec 5 postova zbog cega imas nesto pogresno zabelezeno i sta je realnost. Rekao sam ti sta mi nude, a za zadnje kada sam menjao niko mi nikada nije ponudio uloske bilo koje marke zato batali dal jeste ili nije original i napred il nazad....nema niko zadnje uloske u prodavnici niti negde pise da postoje, a mogu se naci samo za prednje ulosci ili ceo amotizer koji je duplo skuplji.

Uopste nije poenta dal je ovo po JUS-u il ne kada original vise nema na trzistu
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema07.06.2011. u 22:30 - pre 156 meseci
Ne razumes me.

Kad je auto kupljen NOV u Agroopremi napred je imao gasne amortizere (ceo stub, bez ulozaka). Pozadi su bili gasni amortizeri kod kojih je moglo da se menjaju ulosci.

To je stanje kakvo je bilo kad je auto kupljen nov - izasao iz fabrike.

E sad kad riknu ORIGINALNI amortizeri menjaju se drugima. Ti drugi mogu biti ceo stub bez ulozaka i stub sa uloscima.

Ako imas model kome su promenjeni originalni amortizeri i stavljeni, lupam, monroe stub sa uloscima ti mozes menjati ulozak.

Ako nemas - nemas. Obicno podizanje auta na dizalicu moze resiti problem.

I meni su rekli obrnuto (u ovlascenom servisu). Napred se menja ceo stub, pozadi mogu ulosci.

Ulozaka za zadnji imas di oces:) Potrazi Monroe, Bilstein...
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema08.06.2011. u 09:27 - pre 156 meseci
poz

Evo ja nesto da pitam...........

Naime pominjao sam vam da mi se po nekad pri prvom paljenju auto startuje kao da radi na 3 klipa. (sve ovo je pri plinu)

Upalim ga i radi tako reci normalno ali cim mu malo das gas odma pocinje da se trese oce motor da sikoci napolje cini mi se...........
I to traje nekih 5 do 10 s max..........
I desava se recimo 2 u mesec dana........

Kablovi ispravni razvodna ruka i kapa ispravni doduse nisam menjao nove ali ispravne su........
Svecice presao sam 10 kkm........
Skidao u dobrom su stanju........

Plin ugradjen pre nekih 15 do 16 kkm .........od tada je samo zamenjen filter plina i nista vise oko toga..........
Naravno kontrolisan kad sam to radio i sve ok.............

Nervira me to sto se to desava............
Kazem vam posle tih 5,6,7,8,9,10 s sve normalno radi..............
Ispustao sam ulje iz plinskog uredjaja vec 2 puta i ukupno je imalo oba puta recimo mozda 2, do 3 supene kesike...........

Sta tu moze da bude.............?????
Ovo se nikad ne desava na benzinu............


POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema08.06.2011. u 09:55 - pre 156 meseci
CodeNO:

http://www.europerformance.co....uct_info.mhtml?product=3965565

Ovo su gasni imas i uljne (zadnji Bilstein).
 
Odgovor na temu

Jaric_T_Zivadin

Član broj: 156870
Poruke: 100
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema08.06.2011. u 10:20 - pre 156 meseci
@Zarko ja mislim da te zeza rasprsivac. Po tim simptomima mi izgleda kao da ti zaledi membrana na kratko. Meni se na nekom drugom autu desavalo tako nesto obicno kada mi opadne nivo rashladne tecnost. Mozda tebe nesto zeza oko toga... Mada takodje proveri sve ventile da li zatvaraju kako treba, jer obavezno zatrokira motor kada mu se pomesa gorivo. Hoce nekad da zeza ona kuglica u ventilu za benzin i da ne zatvara dobro. Dovoljno je malo benzina da udje u karburator dok je auto na plinu i da zatrokira dok to ne prodje kroz karburator.

A reci mi samo da li ti se to desava kada upalis na benzin, i prebacis na gas dok je auto parkiran? -Znaci upalis auto, iskljucis benzin, sacekas da potrosi benzin iz karb, kad pocnu da opadaju obrtaju ukljucis plin.
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.static.isp.telekom.rs.



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema08.06.2011. u 11:22 - pre 156 meseci
Ako si ti ove stavio svaka ti cast....

"TOYOTA COROLLA (_E9_) 1.3 i (EE90) 08/87 > 12/92 75 BHP with off-road suspension"

".....high standards often far and above what the car was originally supplied with......"

nemoj me zezas za ovu budzevinu....
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema08.06.2011. u 11:53 - pre 156 meseci
To su gasni bilstein. Imas i uljne. Off-road se odnosi na karakteristiku gasnih Bilstein amortizera (ako pogledas bolje videces da se radi o malo tvrdjoj postavci za auto).

Samo sam ti pokazao da su to ulosci pozadi a ne ceo stub, nije bitno da li su ovi ili oni.

Inace, ulosci se zovu "SHOCK ABSORBERS".
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema08.06.2011. u 16:33 - pre 156 meseci
Sta znam nisam primetio da se to desava ................

kazem ti ni ovo se ne desava stalno 2 puta u mesec dana. Ili se uopste ne desi..............

Da li je vreme za zamenu membrana????? 15 do 16 kkm
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

Jaric_T_Zivadin

Član broj: 156870
Poruke: 100
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema08.06.2011. u 18:03 - pre 156 meseci
Pa ne znam onda sta da ti kazem. Ovako samo mozemo da nagadjamo. S obzirom na tu kilometrazu, sigurno ti je sistem jos pod garancijom. Zasto ne oteras to u servis gde si ugradjivao pa neka se oni zezaju sa tim? Pa ako je mozda neka skart membrana u rasprsivacu, ili nesto drugo neka se oni zezaju s tim.
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema08.06.2011. u 21:24 - pre 156 meseci
Ma kakva crna garancija ..............ko jos daje garanciju za nesto..................odavno je prosla 1 godina.........

Sad sam nesto gledao ja sam presao sa plinom preko 20 kkm..........mozda treba zamena membrana jer je povecao potrosnju za oko 1 l.
Zadnje merenje je 8.8 l

Hm..........videcemo sta ce biti............koliko je zamena membrana u nekom servisu da znam kad odem sta da ocekujem okvirno............
I ako neko zna koliko su samo membrane pa da ja to ugradim............

Poz
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

laci86

laci86
Član broj: 232749
Poruke: 449
...158.87.wifi.dynamic.cat.rs.



+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema08.06.2011. u 21:48 - pre 156 meseci
Pre mesec-dva sam kupio Memtex membrane za 1000 din + postarina.
Dve-tri hiljade su originalne membrane.
Sto se tice zamene moze svako da odradi sam, nije nikakva mudrost.
Cini mi se da sam na nekoj od prethodnih strana opisao tacno sta se, po redu, radi.
Naravno, to se odnosi na Lovato RG80 koji je kod mene ugradjen, ali je princip isti kod svakog rasprsivaca.

Pitanje za sve koji imaju plin:
Da li se nekome desilo da je auto slabije, nemirnije, radio posle stelovanja u servisu?
Mislim na merenje izduvnih gasova i sve sto uz to ide.
Meni su nastelovali, auto je radio na manje obrtaja nego sto bi trebalo, a posle par dana
poceo da se gasi u leru.
Cackao sam levo-desno ler gas na rasprsivacu i nisam nista pametno postigao.
Nije se gasio, ali se desavalo da u voznji sa ukljucenim svetlima obrtaji padnu na oko 700 o/min.
Na kraju sam zavrnuo sraf na racvu dok auto nije poceo da se trese, vrteo ler gas dok nisam nasao najmirniji
rezim i od oka odvrnuo smesu, sta li je vec ono na racvi.
Bez svetala radi na oko 900 o/min, mozda malo vise nekada, sa svetlima na 800 o/min.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1445686 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.