Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zeitgeist - Moving Forward

elitemadzone.org :: MadZone :: Zeitgeist - Moving Forward

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 24394 | Odgovora: 184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Zeitgeist - Moving Forward28.01.2011. u 14:57 - pre 161 meseci
Kaže mi jutros detetova vaspitačica - riknuo joj LCD TV juče po treći put, a skoro kupljen.
Samsung.
E, sad, možda je i to mit, ali nekad se otprilike znalo koja firma proizvodi kvalitetnije stvari.
A sad, spuštaju se u low-end, jer je tamo jeftinije i više se proda, pa otud i povećan % reklamacija.
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Zeitgeist - Moving Forward28.01.2011. u 14:57 - pre 161 meseci
@ Horvat: Pa koliko? 1, 2, 3%?
 
Odgovor na temu

Sale_123
C++ Developer
Wien

Član broj: 23293
Poruke: 219
*.cust.tele2.at.



+120 Profil

icon Re: Zeitgeist - Moving Forward28.01.2011. u 15:01 - pre 161 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ista prica - ja imam par dzempera koji vec 5-6 godina izgledaju >isto< kao novi.

Kostaju nekih 4-5 puta skuplje od konfekcije, ali sam prilicno siguran da mogu da traju 20 godina.

Dakle, imas dzemper od 20-40 EUR koji traje par godina, a imas i dzemper od 150-200 EUR koji traje mnogo vise.

Na tebi je da odlucis sta ti vise odgovara.

Samo nemoj kukati ako kupis dzemper na akciji za 29.99 EUR da ne traje 20 godina.


Vidi Ivane, bar sto se bar Bosne i tekstila tice, mnogo se mud* prodaju pod bubrege. Tesko je da bilo sta mozes naci da nije kinesko. A kinesku robu prodaju pod markiranu, i to po cijeni ohoho. A ja licno vise volim da kupujem kvalitetnu robu, nego nekvalitetnu, jer koliko god ta kineska roba bila jeftinija na kraju dodjes na isto ili cak gore prodjes. Medjutim, ako kupujes nesto kvalitetno sto traje opet imas problem. Industrija svake godine izbacuje drugaciji stil i modele i u roku 5-6 godina ako ne pratis modu izgledas staromodno, pa se postavlja pitanje onda zasto kupovati kvalitetnu robu koja traje.

Mislim da se takve stvari desavaju i u drugim granama. Sve bi to bilo super da mi ne stvaramo toliku kolicinu smeca kroz takav vid proizvodnje. Mislim, super je ta sloboda da pravimo sve zivo iznova i iznova, povoljno i jeftino i novo, ali pitanje je dokle cemo. Kad zagadimo pitku vodu i unistimo zemljiste sta nam onda znaci ta sloboda?
...
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Zeitgeist - Moving Forward28.01.2011. u 15:07 - pre 161 meseci
Citat:
Dakle, imas dzemper od 20-40 EUR koji traje par godina, a imas i dzemper od 150-200 EUR koji traje mnogo vise.

Ovo su cifre samo onako za primer, je l' da?
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-75-248.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Zeitgeist - Moving Forward28.01.2011. u 15:12 - pre 161 meseci
Citat:
Wi-Fi: @ Horvat: Pa koliko? 1, 2, 3%?

ja stvarno ne znam tacnu brojku,niti imam zelju da nagadjam
ali znam da malo malo pa bude "xy proizvodjac povukao wq proizvod zbog te i te mane",ili da je xy proizvodu potrebno ubaciti novi firmware jer ne zeli da radi redovno
kao da su u pitanju poluproizvodi,a ne gotov proizvod
ko programi za komp - poluproizvodi, malo malo pa neki "bug" nadju, pa ajde ucitavaj "update",umesto da ga ucitas i da redovno radi
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Zeitgeist - Moving Forward28.01.2011. u 15:27 - pre 161 meseci
Citat:
Count Zero: Kaže mi jutros detetova vaspitačica - riknuo joj LCD TV juče po treći put, a skoro kupljen.
Samsung.
E, sad, možda je i to mit, ali nekad se otprilike znalo koja firma proizvodi kvalitetnije stvari.
A sad, spuštaju se u low-end, jer je tamo jeftinije i više se proda, pa otud i povećan % reklamacija.


To je ono sto ja zovem anegdotama...

Da, ako se potrudis ima da nadjes zadovoljne kao i one druge. Nista se tu nije promenilo - kvarljive robe uvek bilo i bice. Ovde se prica o proslosti u takvim superlativima da ispada da se roba nije kvarila... jok i nije.

Danas su samo i tolerancije u proizvodnji manje, pa je krs mnogo vise predvidljivo krs - a dobra stvar je dobra u mnogo vecem % slucajeva.

Mi smo imali 2 GE televizora koja su slovila za vrlo kvalitetne i skupe - jedan od njih se pokvario jednom u 20 godina, dok se drugi kvario jednom u par godina u proseku... Go figure. Sta sad ja tu treba da kazem? Da su dobri ili da su krs?

Ne mogu nista da kazem, jer je jasno da je krajem 70-tih proizvodna tolerancija bila velika.

Ista stvar i sa ves masinama - 2 Candy, jedna se isto jednom pokvarila, a druga se druzila sa serviserom svako malo... i sad treba da opletem po novim masinama... svasta. Jedino sto danas mogu da kupim novu masinu za smesne pare tako da je servisiranje skuplje od nove - sto nije losa stvar vec naprotiv.

Citat:

Ovo su cifre samo onako za primer, je l' da?


To su cifre za jedno trziste - taj od 200 EUR se verovatno na nekom drugom trzistu prodaje za 100 EUR jer je mark-up na razvijeom trzistu veliki... to nije bitno, ono sto je bitno je da postoji izbor izmedju jeftinog i kvalitetnog. Nisu nigde nestali dobri dzemperi vec samo dobri i dalje kostaju koliko kostaju dobre stvari uvek, a imas dodatni izbor u jeftinim dzemperima koji ocigledno traju manje.

Ja ne vidim nikakav problem sa tim... Stavise, drago mi je sto neko ko ima tesan budzet ipak moze da kupi novi dzemper na akciji za vrlo male pare. Mislim zaliti se na kvalitet i imati mogucnost vrlo jeftine robe ne moze da se stavi u istu dimenziju.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Zeitgeist - Moving Forward28.01.2011. u 16:05 - pre 161 meseci
Bila bi opako nepotpuna indukcija da na osnovu jednog primerka donosim bilo kakav zaključak. "Anegdota" je bila sveža, pa sam je iskoristio kao ilustraciju.
Pokušavam da objasnim "nezadovoljstvo" određenim proizvodima poznatih marki, proizvođača koji su u stvari smanjili R&D, ubacili lošije materijale (tj. neki white-label to uradio zanjih), te izbacili robu za low-segment.
Ne tvrdim da je loše što ista postoji, već je reč o "shvatanju brenda" zdravo-za-gotovo.
Srećem često ljude koji traže šta-znam "Philips" ili "Samsung", a sama marka ne mora ništa da znači.
A verujem da je nekada značila više sama po sebi, pa je taj eho ostao.

Citat:
Jedino sto danas mogu da kupim novu masinu za smesne pare tako da je servisiranje skuplje od nove - sto nije losa stvar vec naprotiv.

Dobra za "korisnika", ali generalno.. hm. Da li se reciklira, gde će da završi taj silni otpad, nastao zbog -hajde da ne uzimamo nekvalitet - "mode"?
Ako već ne možemo naročito da utičemo da u šta-znam Kini ne izrabljuju decu, valjda bi trebalo da možemo na "environment management".

Il' da menjam državu
 
Odgovor na temu

Sale_123
C++ Developer
Wien

Član broj: 23293
Poruke: 219
*.cust.tele2.at.



+120 Profil

icon Re: Zeitgeist - Moving Forward28.01.2011. u 16:13 - pre 161 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Da, ako se potrudis ima da nadjes zadovoljne kao i one druge. Nista se tu nije promenilo - kvarljive robe uvek bilo i bice. Ovde se prica o proslosti u takvim superlativima da ispada da se roba nije kvarila... jok i nije.


Ja bas imam osjecaj da se zahvaljujuci seledbi proizvodnje u kinu danas proizvodi procentualno krsa vise nego ikada. Mozda je to samo moja predrasuda, ali ja mislim da se ne moze porediti ono sto naprave njemci i ono sto naprave kinezi.

Citat:
Ivan Dimkovic:
Ista stvar i sa ves masinama - 2 Candy, jedna se isto jednom pokvarila, a druga se druzila sa serviserom svako malo... i sad treba da opletem po novim masinama... svasta. Jedino sto danas mogu da kupim novu masinu za smesne pare tako da je servisiranje skuplje od nove - sto nije losa stvar vec naprotiv.


Sta je tu dobro? Bacas masinu u kojoj je 99% stvari ispravno da bi kupio novi krs za koji znas da ce se opet pokvariti za godinu-dvije dana ???. (Pogotovo ves masine tu prednjace ;)). I gdje je tu logika da popravka bude skuplja od nove masine? Mnogo manje resursa i energije je potrebno da se popravi masina nego da se napravi i doveze nova. Ja stvarno ne vidim smisao u takvom razmisljanju. Mozda ono, mozda treba lova da se vrti ili sta vec ;)




...
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Zeitgeist - Moving Forward28.01.2011. u 16:20 - pre 161 meseci
Istina da postoje i dalje kvalitetne stvari ali na kraju nije poenta u tome nego u forsiranju brze zamene proizvoda namerno izazvanim nekompatibilnostima ili namerno izostavljenim mogucnostima da bi se oni pojavili kroz par meseci u "naprednijoj" verziji. Sve je to praceno agresivnim marketingom koji udara na primitivne emocije.

Nije poenta da koristim isti proizvod 30god ali ponekad steknem utisak posle pocetnog odusevljenja nekom novokupljenom stvarcicom.. hmm da li mi je to uopste bilo potrebno?? U reklami sve neke nasmejane klinke...na sta li sam mislio... hehe

Koliko je napredovao mobilni telefon sa cisto funkcionalne strane gledista. Jeste, ovi novi imaju svasta nesto ali koliko tih mogucnosti ljudi zapravo koriste?? Isto vazi i za automobilsku industriju. Svake godine X novih modela, sa vecim maksimalnim brzinama, ubrzanjem, senzorima pod dupe... cenim da kod 99% ljudi nema nikakvu potrebu za tim.

Mozda bi odsustvo potrosacke kulture zaustavilo instant inovacije. Mozda bi one postale zaista revolucionalnije kada se ne bi trosilo toliko energije na mambo-dzambo sminku... tj kada bi kormilo preuzeli inovatori, ljudi s idejama, a ne pr menadjeraj i ostali prodavaci magle.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-75-248.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Zeitgeist - Moving Forward28.01.2011. u 16:33 - pre 161 meseci
u kontekstu kvaliteta robe treba dodati i da se isti proizvod ne proizvodi s istim kvalitetom za sva trzista, vec postoji posebno za "redovno trziste",posebno za istocnu evropu,posebno za druge krajeve... a proizvod teoretski isti ;)
na zalost trenutno nemam sliku da dokazem, ali jedan primer ovoga, kad sam ugradjivao grundfos cirkulacionu pumpu - na kutiji jasno stoji "made for eastern europe market" (sad da li je market ili neka druga rec bila,necu tvrtiti,al je bilo za istocnu evropu)

gradjani drugog reda

al na zalost, nije g. jedini koji to radi, kod njih sam primetio konkretno da ne kriju to

takodje sam cuo pricu o jednom zemljoposedniku sto je hteo kupiti traktor koji se proizvodi u severozapadnoj evropi (koji tacno proizvodjac je bio, zaboravio sam), i ode on lepo odavde tamo u prodavnicu kod fabrike, kaze taj i taj mi se svidja, posto je
pitaju ga odakle si,kaze on iz ovih krajeva, a ne ne, ti ne mozes tu kupiti,imas nase predstavnistvo u hrvatskoj tamo idi
ode on u hrvatsku i samo vizuelno poredjenje, na papiru istog modela, je nebo i zemlja, a cena nije manja
edit:grundfos, greska u imenu


[Ovu poruku je menjao Horvat dana 28.01.2011. u 19:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Zeitgeist - Moving Forward28.01.2011. u 17:12 - pre 161 meseci
Jbt, kako vas ne mrzi...

Sto se tice traktora - jeste, 100% su rekli da ide i kupi na drugom mestu, u (severo)zapadnoj Evropi prosto ne podnose €/$

@ HeYoo: Ako ti trebaju napredne mogucnosti telefona - kupis i koristis. Ako ti ne trebaju - kupis neki "obican" (ima ih za 20-30€) ili koristis onaj od pre 5-10 godina. Traju cak toliko, prosto neverovatno (u suprotnosti je sa teorijama zavere, ali tako je).
Kome nisu potrebne te dodatne mogucnosti, a ipak kupi takav telefon (auto) je:
a) seljak, kupuje jer je to statusni simbol i sl. (sto je opet opravdan razlog za postojanje takve robe, na neki nacin)
b) debil (nema opravdanja, samim tim i treba da kupuje tj. trosi)

"Agresivni marketing koji udara na primitivne emocije" je samo izgovor
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Zeitgeist - Moving Forward28.01.2011. u 17:23 - pre 161 meseci
Samo da napomenem da je osnovna pretpostavka Zeitgeist serijala i Venus project-a, ta da zivimo na planeti sa ogranicenim resursima i da je to osnovna cinjenica pomocu koje bi drustvo trebalo redizajnirati tako da je uzme u obzir. Svi dosadasnji modeli i vecini omiljeni kapitalizam ne uzimaju obzir da necega moze uopste da nestane. Kao na primer nafte za koju svi znaju da je vec najverovatnije presla svoj "peak" tj. da njeno iskopavanje i prerada postaju sve skuplji i skuplji. A da ne pricamo o drugim jos dragocenijim resursima kao sto su voda, sume i kvalitetno zemljiste za proizvodnju hrane.


Znaci, uprkos tome sto svi znaju da srljamo u propast kada nemilice trosimo naftu i ne razvijamo dovoljno alternativne izvore energije, masovna proizvodnja svega i svacega se nastavlja. Bez neke velike promene, trenutno postavljeni mehanizam nas vodi u situaciju da ce na Zemlji ziveti 8 milijardi ili vise ljudi a dolazi trenutak kada ce nafte biti samo za one koji mogu veoma skupo i da je plate. Obzirom na sveobuhvatnu primenu nafte to znaci jos mnogo puta vise ljudi koji umiru od gladi. A to znaci, mnogo ocajnih ljudi kojima ce jedina sansa za prezivljavanje biti da uzmu oruzije u ruke i potraze da otmu nesto za jelo.



I to nije SF vec neizbezna realnost. Osim ako se ne promeni nesto ili obe od sledece dve stvari. Ili moramo da promenimo sadasnji sistem tako da bude samoodrziv, sto bi znacilo mnoga odricanja onih koji sada mnogo imaju da bi oni koji nemaju nista imali sansu da prezive. Bar jedno prvih 50 godina dok se ne pronadju tehnoloska resenja koja ce omoguciti svima da imaju vise. Ili da pronadjemo novi vid veoma jeftine energije koja bi zamenila naftu.

Na oba ova problema Zeitgeist ekipa pokusava da ponudi idejno resenje. Znaci, ne moze se ocekivati od male grupe ljudi da daju step-by-step uputstvo kako da promenimo svet. U pitanju je vizija. Konkretna resenja ce morati da pronadju ostali, pre svega inzenjeri i naucnici. Ali da bi promena bila moguca, mora i kolektivna svest da spozna da sadasnja situacija nije odrziva jos mnogo dugo.

I to je jos jedan aspekt koji je Zeitgeist serijal veoma efikasno plasirao u opstu populaciju.


Probleme koji su realni i smrtno ozbiljni ne mozemo da vidimo na primeru cd/dvd rezaca u periodu od 10-ak godina tehnoloskog razvoja. Problem je siri i sistematski. Takodje je neodvojivo povezan sa postojecom monetarnom strukturom, frakcionim rezervnim sistemom i bankarskim sistemom generalno. I to je jos jedan aspekt problema koji Zeitgeist veoma dobro objasnjava.

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Zeitgeist - Moving Forward28.01.2011. u 17:32 - pre 161 meseci
Citat:
Sale_123
Ja bas imam osjecaj da se zahvaljujuci seledbi proizvodnje u kinu danas proizvodi procentualno krsa vise nego ikada. Mozda je to samo moja predrasuda, ali ja mislim da se ne moze porediti ono sto naprave njemci i ono sto naprave kinezi.


Oh kako gresis... ima nemackog krsa bas kao sto ima i kineskog.

Sve zavisi od ciljne grupe - to sto se nesto proizvodi u Kini ne menja nista, posto se ciljani kvalitet odredjuje pre masovne proizvodnje. Kinezi mogu da ti proizvedu robu u bilo kom kvalitetu - sve zavisi od specifikacije i love koju si to spreman da platis.

Nemoj biti u zabludi da je jeftina roba proizvedena u Nemackoj ista bolja... ona se proizvodi na isti nacin kao i u Kini, i zbog cene mora imati iste niske zahteve za kvalitetom.

Citat:

Sta je tu dobro? Bacas masinu u kojoj je 99% stvari ispravno da bi kupio novi krs za koji znas da ce se opet pokvariti za godinu-dvije dana ???. (Pogotovo ves masine tu prednjace ;)). I gdje je tu logika da popravka bude skuplja od nove masine? Mnogo manje resursa i energije je potrebno da se popravi masina nego da se napravi i doveze nova. Ja stvarno ne vidim smisao u takvom razmisljanju. Mozda ono, mozda treba lova da se vrti ili sta vec ;)


To da je nesto "krs" danas je samo tvoja pretpostavka i nista vise.

Kao sto rekoh, imali 2 tada jako skupe Candy masine, jedna se ponasa kao najgori krs a druga samo jednom crkla... A ovde imam najjeftiniju Gorenje masinu koja je kostala 250 EUR i evo vec 6 godina radi samo tako.

Sta da kazem na to? Nista - nove masine nisu nista veci krsh, vec samo kostaju manje.

Citat:
Ankalagon the Black
Samo da napomenem da je osnovna pretpostavka Zeitgeist serijala i Venus project-a, ta da zivimo na planeti sa ogranicenim resursima i da je to osnovna cinjenica pomocu koje bi drustvo trebalo redizajnirati tako da je uzme u obzir.


Resursi na zemlji jesu ograniceni, ali je to daleko od limitirajuceg faktora.

Mi ne trosimo resurse vec ih pretvaramo iz jednog oblika u drugi - Ako potrosnja resursa skoci do te mere da se reciklaza isplati u 100% slucajeva, hej, to ce se desiti jer ce postati dobar biznis reciklirati sve - to je samo pitanje isplativosti.

Danas se ne reciklira sve jer je i dalje jeftinije nesto proizvesti od nule - ali te stvari su iskljucivo odredjene ponudom i potraznjom. Ali to se menja.

Moderna ekonomija upravo jeste takva da moze da se menja u zavisnosti od eksternih faktora - eto ti automobili kao najbolji primer, pre 30 godina su se vozili ogromni automobili sa motorima mnogo vece zapremine, dok je danas cena goriva ucinila mnogo veci R&D u stedljive motore daleko isplativijim.

Tako danas za istu snagu imas motore koji trose drasticno manje.

Nije bilo potrebe da neki sveti komitet odredi da treba da se menjamo - samo je bilo potrebno da benzin poskupi zbog vece potraznje.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Zeitgeist - Moving Forward28.01.2011. u 17:35 - pre 161 meseci
^^Pre nego sto nestane nafte, bice pronadjena adekvatna zamena (ili vise njih).
Problemi sa monetarnim sistemom su iskljucivo ljudske prirode, tako da bi takvih ili slicnih problema bilo i u bilo kom drugom (neefikasnijem) sistemu.

A jednakost svih, planeta bez ratova i sl. je teska glupost
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Zeitgeist - Moving Forward28.01.2011. u 17:38 - pre 161 meseci
Citat:

Probleme koji su realni i smrtno ozbiljni ne mozemo da vidimo na primeru cd/dvd rezaca u periodu od 10-ak godina tehnoloskog razvoja. Problem je siri i sistematski. Takodje je neodvojivo povezan sa postojecom monetarnom strukturom, frakcionim rezervnim sistemom i bankarskim sistemom generalno. I to je jos jedan aspekt problema koji Zeitgeist veoma dobro objasnjava.


I tu se vidi fatalna greska cele te price.

Moderna ekonomija upravo ima najbolji moguci mehanizam koji regulise tehnoloski razvoj - jer se cena formira na osnovu ponude i potraznje. Slobodno trziste je zapravo najblize samom principu evolucije po tom pitanju - jer omogucava brzu adaptibilnost na eksterne promene.

Ako neki nacin proizvodnje ili gorivo postane skupo, automatski postaje isplativo naci alternativu - i automatski se nadje ohoho zainteresovanih kako ulagaca tako i razvojnih centara da se time pozabave.

Silna istrazivanja za efikasniji prevoz, recimo, se rade zato sto cena benzina koja skace priblizava momenat kada ce alternativna resenja postati bolja.

Nema boljeg pokretaca nekog razvoja od cinjenice da mozes napraviti nesto jeftinije.

Zato su svi projekti "zelenih vozila" redom propadali tokom 60-tih jer tada to nije imalo nikakvog prakticnog smisla, a danas kada cena goriva ide u nebesa to postaje smislena stavka.

Ista sudbina ceka i bilo sta drugo - ako dodjemo do situacije da je isplativo reciklirati i vodu, to ce se naravno desiti. To nije pitanje da li je to moguce ili ne, vec samo pitanje da li ima smisla.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Sale_123
C++ Developer
Wien

Član broj: 23293
Poruke: 219
*.cust.tele2.at.



+120 Profil

icon Re: Zeitgeist - Moving Forward28.01.2011. u 17:39 - pre 161 meseci
http://www.thevenusproject.com...venus-project-introduction/faq
...
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Zeitgeist - Moving Forward28.01.2011. u 17:43 - pre 161 meseci
Jao, evo krece propaganda...

Btw.

Jeste, uopste nije bilo prostitucije i alkoholizma/narkomanije dok se nije novac pojavio...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Zeitgeist - Moving Forward28.01.2011. u 17:45 - pre 161 meseci
Dakle, ukratko taj Venus projekat zeli je da napravi tehno-socijalizam koga ce da vode kompjuteri:

Citat:

Will there be a government?

As to the need for government, only during the transition from a monetary based society to a cybernated high-technological resource based economy of common heritage would it be necessary to utilize the services of systems analysts, engineers, computer programmers, etc. They will not dictate the policies or have any more advantage than other people. Their job will be to carry out the restoration of the environment to near natural conditions as possible on land and in the sea. They will also economically layout the most efficient way to manage transportation, agriculture, city planning, and production. This too is always in the process of modification and updating to fit the needs of an ever-changing civilization. There are no final frontiers.

What is the role of Cybernation as Decision Makers?

When computers eventually have sensors extended into all areas of the physical and social complex, we will be able to achieve centralization of decision-making. In a global resource-based economy, decisions would not be based on local politics but on a holistic problem solving approach.

This centralized system could be connected to research labs and universities, with all data monitored and updated constantly.


Sto je lepo sanjarenje... ali nazvati to "projektom" :-)

Sta ako kompjuteri imaju bagove i u jednom momentu krene rusenje sistema - ko ce to da spreci, neki tehno-komitet?

Sta ako kompjuteri hoce nesto sto nije zelja ljudi? Ah da, oni znaju sta je najbolje... sve ostalo je "rasipanje".

To je bre cista utopija - samo sa gomilom reci koje su odabrane da zvuci "naucno". Nebitno da li je u pitanju "vlada prosvecenih" ili "vlada kompjutera" - centralizovana ekonomija gde neko "telo" zna sta je najbolje je...

Ma nije potrebno ni trositi reci.

Ovo zvuci kao jeftini scenario za petparacki sci-fi. Mislim, tesko da neko moze shvatiti ozbiljno nekoga ko prica ovo gore.

Citat:

They will not dictate the policies or have any more advantage than other people.


Hahahaha, aha - znaci, svet treba da se promeni iz korena, ali nece biti diktata. Hej, svi ce imati jednak uticaj, ali ce se ipak stvari promeniti iz korena :-)

Pa ne moze to tako... morate se odluciti, ili diktat ili nema nista od takvih promena :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Sale_123
C++ Developer
Wien

Član broj: 23293
Poruke: 219
*.cust.tele2.at.



+120 Profil

icon Re: Zeitgeist - Moving Forward28.01.2011. u 17:49 - pre 161 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: I tu se vidi fatalna greska cele te price.

Moderna ekonomija upravo ima najbolji moguci mehanizam koji regulise tehnoloski razvoj - jer se cena formira na osnovu ponude i potraznje. Slobodno trziste je zapravo najblize samom principu evolucije po tom pitanju - jer omogucava brzu adaptibilnost na eksterne promene.

Ako neki nacin proizvodnje ili gorivo postane skupo, automatski postaje isplativo naci alternativu - i automatski se nadje ohoho zainteresovanih kako ulagaca tako i razvojnih centara da se time pozabave.

Silna istrazivanja za efikasniji prevoz, recimo, se rade zato sto cena benzina koja skace priblizava momenat kada ce alternativna resenja postati bolja.

Nema boljeg pokretaca nekog razvoja od cinjenice da mozes napraviti nesto jeftinije.

Zato su svi projekti "zelenih vozila" redom propadali tokom 60-tih jer tada to nije imalo nikakvog prakticnog smisla, a danas kada cena goriva ide u nebesa to postaje smislena stavka.

Ista sudbina ceka i bilo sta drugo - ako dodjemo do situacije da je isplativo reciklirati i vodu, to ce se naravno desiti. To nije pitanje da li je to moguce ili ne, vec samo pitanje da li ima smisla.


Fatalna je greska u stalnom krpljenju sistema koji nevelja by design. Da zivomo u drustvu u kome se proizvodnja ne zasniva na spaljivanju fosilnih goriva i da se vodi racuna o okolini, ne bi bilo potrebe da zagadjujemo pa recekliramo vodu i da proizvodimo ovoliko smeca. Efikasnija prevozna sredstva od auta i aviona postoje, ali u danasnjem drustvu ona nisu isplativa iako imamo dovoljno resursa za njihovu proizvodnju. Kapitalisticki sistem jeste bio dobar odredjeno vrijeme, ali vise nije. Po vama je kapitalisticki sistem najbolji, idealan i ne torise nikakve velike promjene koji bi ga ugrozile. Na koga li me to samo podsjeca pitam se ja? ;)
...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-75-248.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Zeitgeist - Moving Forward28.01.2011. u 17:49 - pre 161 meseci
Citat:
Wi-Fi
Sto se tice traktora - jeste, 100% su rekli da ide i kupi na drugom mestu, u (severo)zapadnoj Evropi prosto ne podnose €/$

zaboravi traktore, jer stvarno ne mogu vise detalja da se setim,pa to slobodno izbaci

al sta je sa grundfos pumpama? je l i to zavera?
da se odredjen kvalitet proizvodi za odredjeno trziste, a da se pri tome po otprilike istim cenama prodaje?

a sto se tice "jeftinije je kupiti novo nego popraviti" kako to moze biti dobro?
imas gomilu otpadnih masina/televizora/cega god, jer su neispravne,ili jos gore zbog mode
i sta je tu dobro?


a venus projekat ne moze da postoji zbog toga sto su ljudi takvi kakvi su, jer to jeste nedodjija, a ljudi nisu savrseni
edit:grundfos, greska u imenu


[Ovu poruku je menjao Horvat dana 28.01.2011. u 19:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zeitgeist - Moving Forward

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 24394 | Odgovora: 184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.