Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zeitgeist - Moving Forward

elitemadzone.org :: MadZone :: Zeitgeist - Moving Forward

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 24395 | Odgovora: 184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Zeitgeist - Moving Forward28.01.2011. u 17:51 - pre 161 meseci
U ovakve gluposti mogu da veruju samo oni do 10 godina starosti ili oni koji su ostali na tom nivou. Ne da je neozbiljno, scifi i smesno, nego je jos gore od prica o bogovima, prorocima i sl. bajki

@ Horvat: Proizvode vise razlicitih po kvalitetu? Znaci postoji izbor. Pa sto onda nisi kupio onu kvalitetniju?
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-75-248.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Zeitgeist - Moving Forward28.01.2011. u 17:54 - pre 161 meseci
procitaj do kraja
razlicite kvalitete za razlicita podrucja - sto znaci veci kvalitet za "zapadno" podrucje,nizi za istocno evropsko
i ti ovde neces naci pumpu tog proizvodjaca koja nije za istocno podrucje
 
Odgovor na temu

Sale_123
C++ Developer
Wien

Član broj: 23293
Poruke: 219
*.cust.tele2.at.



+120 Profil

icon Re: Zeitgeist - Moving Forward28.01.2011. u 17:55 - pre 161 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Dakle, ukratko taj Venus projekat zeli je da napravi tehno-socijalizam koga ce da vode kompjuteri:

Ivane, nisam ocekivao takvu povrsnost od tebe ;)

Citat:

Is The Venus Project a Utopian society?

The Venus Project is not a Utopian concept. We do not believe in the erroneous notion of a utopian society. There is no such thing. Societies are always in a state of transition. We propose an alternative direction, which addresses the causes of many of our problems. There are no final frontiers for human and technological achievement - it will always undergo change. Even if we can design a society having all of the modifications to improve the lives of people and protect the environment we will still be at the beginning of the next phase. We are always in transition and learning new things.

The survival of any social system ultimately depends upon its ability to allow for appropriate change to improve society as a whole. The patterns we choose determine whether or not there is intelligent life on earth. In closing, to achieve this new social design, it will require much voluntary, unselfish participation for its realization. The future does not depend solely on The Venus Project. We only propose a direction. Our future depends on the decisions we make today


Btw. mislim da bi Jaque Fresco vrlo rado odogovorio na tvoja "kriticka" pitanja i komentare ;)
...
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Zeitgeist - Moving Forward28.01.2011. u 18:00 - pre 161 meseci
Citat:
By "mentally unstable" or "aberrant people" do you mean those of GE who are some of the biggest polluters of the environment and knowingly exposed their workers to carcinogens that caused their deaths, or those that manipulate money for profit without contributing to the well being of people's lives, or those who lend money for an automobile for example and if the person cannot pay off the last payment they do not take a tire and the steering wheel equivalent to the payment, they take the whole car? Or perhaps you may mean judges who put people in jail for life for killing over resources, yet the leaders of nations bomb and kill entire cities and countries for resources and to secure markets and then put statues in parks to honor the ones who carry out this procedure?

Hehe, jeste, lopovi, uzmes auto na leasing, ne isplatis, a oni ti uzmu.
Ne i nisu komunisti...
Ranije sam citao osnovne principe tog zeitgeist pokreta i umirao od smeha, ali ovo je jos bolje.

@ Horvat: Idi na zapad, kupi i donesi. Ili se preseli na zapad i eto, resen problem.
 
Odgovor na temu

Sale_123
C++ Developer
Wien

Član broj: 23293
Poruke: 219
*.cust.tele2.at.



+120 Profil

icon Re: Zeitgeist - Moving Forward28.01.2011. u 18:01 - pre 161 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Sto je lepo sanjarenje... ali nazvati to "projektom" :-)

Sta ako kompjuteri imaju bagove i u jednom momentu krene rusenje sistema - ko ce to da spreci, neki tehno-komitet?

Sta ako kompjuteri hoce nesto sto nije zelja ljudi? Ah da, oni znaju sta je najbolje... sve ostalo je "rasipanje".


Nije finalno i nikad nije optimalno, zato sto od boljeg uvijek postoji bolje. Mislim da bi Jacque Fresco vrlo rado cuo tvoj predlog kako da se ovo poboljsa, a da naravno ne bude povratak na monetatni sistem ;).

Izgleda da je jedino fiksno zabetonirano i nepromjenljivo je vase misljene da je kapitalizam idealan sistem u kome se svi problemi rjesavanju ponudom i potraznom. Ili?
...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Zeitgeist - Moving Forward28.01.2011. u 18:06 - pre 161 meseci
Da da, zato sto su oni napisali da njihov "projekat" nije utopija, to nije tako.

Ej bre, eno ti deo citirani gde se prica o kompjuterima koji donose odluke za nas.

Sta dalje imam da pricam? Ako zvuci kao guska (utopija), gace kao guska (utpija)... heeej, onda to i jeste guska.

Evo ja nisam banka ili svetski vladar pa ne zelim da mi nekakvi kompjuteri, komiteti, "mudre glave" odredjuju sta smem a sta ne smem da proizvodim i koliko treba da vredi moj rad i ono sto proizvedem. A siguran sam da moje misljenje deli jos mnogo ljudi.

Citat:

Fatalna je greska u stalnom krpljenju sistema koji nevelja by design. Da zivomo u drustvu u kome se proizvodnja ne zasniva na spaljivanju fosilnih goriva i da se vodi racuna o okolini, ne bi bilo potrebe da zagadjujemo pa recekliramo vodu i da proizvodimo ovoliko smeca. Efikasnija prevozna sredstva od auta i aviona postoje, ali u danasnjem drustvu ona nisu isplativa iako imamo dovoljno resursa za njihovu proizvodnju. Kapitalisticki sistem jeste bio dobar odredjeno vrijeme, ali vise nije. Po vama je kapitalisticki sistem najbolji, idealan i ne torise nikakve velike promjene koji bi ga ugrozile. Na koga li me to samo podsjeca pitam se ja? ;)


Pa tu gresis - upravo sistem slobodne ekonomije moze da se menja, nije upisan u "steni". Mogucnost promene je osnovna osobina slobodne ekonomije, jedino se vama ne svidja sto te promene nemaju veze sa necijim fantazijama.

Sistem slobodne ekonomije upravo omogucava da se tehnologije menjaju i napreduju - onog momenta kada postanu neisplative / zamenjene boljim. To je totalna mimikrija prirode - jel vidis ti negde u prirodi "centralni komitet" ili "ekspertski sistem" koji nesto odredjuje? Ne vidis - vec priroda evoluira, bas kao sto slobodna ekonomija evoluira.

Tako smo i dosli do ovoga sto imamo danas, a ne zato sto je to neka "prosvetljena grupica" isplanirala.

To nije krpljenje, vec evolucija.

Avioni koriste fosilna goriva zato sto je to NAJJEFTINIJI nacin za brz prevoz od tacke A do tacke B preko okeana. Kada alternativne tehnologije postanu isplativije, avioni na fosilna goriva ce nestati.

Ista prica i za energiju i sve ostalo.



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Zeitgeist - Moving Forward28.01.2011. u 18:06 - pre 161 meseci
^^Trenutno da. S obzirom da je izuzetno fleksibilan kao sistem, sve dok se ne pojavi nesto bolje (a pri tom razumno).
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Zeitgeist - Moving Forward28.01.2011. u 18:08 - pre 161 meseci
Inace, imate sada i prevod na nasem najboljem sajtu za titlove........

Nastavite diskusiju kad odgledate s prevodom, mozda ce vam prevod olaksati shvatanje kojecega..... iskreno se nadam da nece biti losiji od prvog. (tek treba da odgledam pa nece sada komentarisati niti se ukljucivati u ovu diskusiju koja nicemu ne vodi.

Pozdrav


PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-75-248.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Zeitgeist - Moving Forward28.01.2011. u 18:13 - pre 161 meseci
Citat:
Wi-Fi: @ Horvat: Idi na zapad, kupi i donesi. Ili se preseli na zapad i eto, resen problem.

aha, to ce spreciti da "nas" gledaju kao gradjane drugog reda?

znaci nije da oni taj proizvod ne prodaju ovde, pa da moras svercovati
nego ne prodaju isti kvalitet kao za "gradjane prvog reda"

to je u redu? u bilo kom pogledu?
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Zeitgeist - Moving Forward28.01.2011. u 18:15 - pre 161 meseci
Pa sto ne bi bilo u redu? Jel' stetan po zdravlje? Nije. Pa sto ne bi prodavali i potpuno neispravan proizvod, ako postoji trziste?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Zeitgeist - Moving Forward28.01.2011. u 18:15 - pre 161 meseci
Citat:
Wi-Fi
^^Trenutno da. S obzirom da je izuzetno fleksibilan kao sistem, sve dok se ne pojavi nesto bolje (a pri tom razumno).


Pa to bolje ce btii samo jos fleksibilniji sistem. Eksperimentisalo se sa rigidnim i centralnim sistemima, i svi su uvek padali na testu vremena, jer centralno planiranje nije kompatibilno sa cinjenicom da se vremena menjaju - uvek. Kad krenu nepredvidjene stvari, rigidni sistemi ili propadaju ili postaju - slobodni :)

I ovaj sistem koji postoji sada nije nastao tek stako, vec je rezultat silnih promena.

Svakog dana se izmisli nesto novo i stvari se menjaju - i naravno da se menjaju evolutivno a ne razarajuce, te smo stadijume valjda vec prerasli.

Citat:
Horvat
aha, to ce spreciti da "nas" gledaju kao gradjane drugog reda?


Niko te ne gleda kao gradjanina drugog reda, vec uvoznici uvoze stvari koje ce se najvise prodavati.

Tvoj uvoznik ode u Hong Kong, i moze da kupi proizvod sa kvaliteta 10, 9, 8, 5... cena varira. Niko mu ne brani da kupi kvalitet 10...

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Sale_123
C++ Developer
Wien

Član broj: 23293
Poruke: 219
*.cust.tele2.at.



+120 Profil

icon Re: Zeitgeist - Moving Forward28.01.2011. u 18:16 - pre 161 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Da da, zato sto su oni napisali da njihov "projekat" nije utopija, to nije tako.

Ej bre, eno ti deo citirani gde se prica o kompjuterima koji donose odluke za nas.


A ti kao danas utices na izbor? Utices na politiku? Glasas o zakonima koji odredjuju tvoju sudbinu ili za vlast bira manje zlo od nekoliko vecih, pa ti ljudi onda donose zakone koji se ticu tebe? Ili ipak na zakone uticu korporacije kojima ovakav sistem odgovara? I kako ce opstati taj vas koncept kad dodjemo do tacke da je 80% ljudi nezaposleno?

Kao sto rekoh, Venus Projekt nije kompletno rjesenje, nego predlog kome je kritika i poboljsanje uvijek dobro doslo.
...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-75-248.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Zeitgeist - Moving Forward28.01.2011. u 18:20 - pre 161 meseci
Citat:

Svakog dana se izmisli nesto novo i stvari se menjaju - i naravno da se menjaju evolutivno a ne razarajuce

kako je novo oruzje evolutivno a ne razarajuce?


evo,dao sam primer grundfos pumpe (da ne lupam bezveze), uvoznik verovatno ne ode u hk i kaze daj mi one pumpe sa nalepnicom g.
nego od proizvodjaca naruci pumpe, uvoznik kaze odakle je - ovaj mu posalje "MADE FOR EASTERN EUROPE"

a ta pumpa je iste cene i tu i tamo, tako da nije do cene stvar
edit:grundfos, greska u imenu


[Ovu poruku je menjao Horvat dana 28.01.2011. u 19:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Zeitgeist - Moving Forward28.01.2011. u 18:21 - pre 161 meseci
^^Evo kritika: ne valja nista, apsurdan je
Predlog: bataliti i zaboraviti ili poceti od 0

@ Ivan Dimkovic: Jasno, ali dzabe, vidis da se ceka na neke propise, standarde, komitete (samo nisu jos resili da li sastavljene od ljudi ili kompjutera - ono komitet i7, sastavljen od 6 clanova)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Zeitgeist - Moving Forward28.01.2011. u 18:22 - pre 161 meseci
Ne, nego su ekonomski zakoni takvi da najmanje uticu na moj zivot - to je poenta slobodne ekonomije, da se zakoni sto manje mesaju u moju privrednu aktivnost. Sto manje - to bolje, ne samo za mene nego za drustvo uopste.

"Korporacije" mogu da ga p00she ako ja napravim nesto bolje i jeftinije od neke njihove tehnologije/proizvoda - naci ce se neko ko ce to da kupi i omasovi (ili ja mogu da uzmem pare i to uradim) jer je automatski moguce napraviti isplativiji proizvod.

Bukvalno svaki dan neku tehnologiju smeni neka druga - sto samo pokazuje koliko je moguce menjati stvari. Svako malo se desi totalna smena u nacinima na koji se neke stvari rade (personalni racunari, mobilni telefoni, solarna energija) i to upravo zahvaljujuci slobodnoj ekonomiji koja omogucava ulaganje u ideje koje imaju smisla.

Ne mozes zameniti sve, ali istorija pokazuje da apsolutno nista nije uklesano u steni - propast nekih USA auto kompanija je najbolji primer za to... cak i u auto industriji koja slovi za jednu od najtezih za ulazak je moguce uci (naravno to ne moze svako i potrebno je ulaganje) ali jedan Hyundai, recimo, koji je bio niko i nista pre 20 godina sa dobrim proizvodima (cena/kvalitet) danas uzima opasan kolac.

Citat:

I kako ce opstati taj vas koncept kad dodjemo do tacke da je 80% ljudi nezaposleno?


Zasto bi 80% ljudi bilo nezaposleno? Smesno.

I to nije "nas koncept" vec nacin na koji drustvo funkcionise - zahvaljujuci tom nacinu imate broadband od kuce i PC sa kome kucate te poruke - nikakvi komiteti i mudre glave nisu bili potrebni, vec slobodna ekonomija koja je pospesivala razvoj.

Citat:

Kao sto rekoh, Venus Projekt nije kompletno rjesenje, nego predlog kome je kritika i poboljsanje uvijek dobro doslo.


To nije nikakvo "resenje" niti "projekat" - vec necije sanjarenje i naivno zamisljanje kako bi "bolji svet" trebao da izgleda. Bukvalno svaki paragraf u onom FAQ-u je pun nedorecenosti, prakticno neizvodljivih ideja pa i totalnih apsurda (kao taj sa ekspertima koji bi bili "privremena vlada", ali u stvari ne diktiraju... pa kako bi sprovodili svoje odluke u praksi? :-)

Mislim, takvih ideja imas u Sci-fi literaturi koliko hoces, samo njihovi autori nisu toliko uobrazeni i umisljeni pa da svoju fikciju nazivaju "projektima".
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Zeitgeist - Moving Forward28.01.2011. u 18:33 - pre 161 meseci
Citat:
Mi ne trosimo resurse vec ih pretvaramo iz jednog oblika u drugi - Ako potrosnja resursa skoci do te mere da se reciklaza isplati u 100% slucajeva, hej, to ce se desiti jer ce postati dobar biznis reciklirati sve - to je samo pitanje isplativosti.



Nije bas tako. Ono sto ne moze da se reciklira jesu ljudi koji su i koji ce umreti od gladi jer se hrana baca jer nije isplativo obarati cenu na trzistu. Ili koji umiru od trovanja nastalih izbacivanjem industrijskog otpada koji nije isplativo odlagati prema propisima.

Ne moze takodje da se reciklira sav biljni i zivotinjski svet koji smo unistili nasim zagadjenjem a koji su veoma deo ekosistema koji i nas odrzava u zivotu. Veoma tesko ce biti recilirati reke koje su upropascene otpadom a od cije vode zavise sva naselja uz nju.

Ne moze da se reciklira vazduh koji se decenijama zagadjuje, ozonske rupe koje se tako stvaraju i brojne bolesti koje su nastale kao posledica istih. Koje naravno potpomazu ekonomiju jer stvaraju posao za doktore, farmaceute i sl.

Ne moze da se reciklira steta nastala ispumpavanjem nafte iz zemlje i dolazi do cescih i razornijih zemljotresa usled istih. Veoma tesko je reciklirati tzv. mrtve zone, zone bez kiseonika koje nastaju u morima a koje su takodje produkt ljudskog delovanja.

Veoma sporo ce biti reciklirane sume koje su siromasne drzave posekle kako bi mogle da plate svoja dugovanja i time napravila ogromnu ekolosku stetu.


Nije samo pitanje isplativosti. Pitanje je i toga sta znaci biti covek. Na koliku patnju smo spremni da zazmurimo dok je nama samima dobro? A kad i nama zakuca vuk na vrata, onda ce uveliko biti kasno. I pitanje toga da li imamo instikt za samoodrzanjem kao vrsta?
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Zeitgeist - Moving Forward28.01.2011. u 18:35 - pre 161 meseci
Citat:
tacno, nemas izbora, to pokusavam reci u 10 poruka, da tu NEMAS izbora


Nemas izbora ovde, u ovoj crnoj rupi.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Zeitgeist - Moving Forward28.01.2011. u 18:36 - pre 161 meseci
Citat:
Ankalagon the Black
Ne moze da se reciklira steta nastala ispumpavanjem nafte iz zemlje i dolazi do cescih i razornijih zemljotresa usled istih.

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Zeitgeist - Moving Forward28.01.2011. u 18:39 - pre 161 meseci
Ne preteruj.

Eto ozon - kada su ljudi skockali da imamo problem, doneseni su zakoni i redukovana je proizvodnja takvih stvari.

Dakle, mi kao ljudi smo u stanju da reagujemo na stvari, samo sto ta reakcija predstavlja evolutivnu korekciju a ne preokretanje sveta naglavacke.

I postoje dobri razlozi zasto je to tako:

a) Prvo, bilo bi apsolutno nemoguce preokrenuti svet naglavacke... jer je ovaj svet slobodan, ne postoji neki centralni komitet za svet koji bi naredio svima na zemlji da rade nesto - sam UN funkcionise samo dok se clanice slazu oko toga... cak i neke mnogo trivijalnije stvari od korenite promene sveta nisu u stanju da prodju glasanje u UN-u ;-)

b) Radikalne promene bi bile nezamislivo skupe i sa gomilom rizika koji bi potencijalno napravili jos vecu stetu... Zamislte te projekte koji bi zahtevali totalne promene u zivotima ljudi, raseljavanja, ... piece of cake :)

Dakle, ne samo tesko izvodljivo (nemoguce, zapravo) vec sa ogromnim rizicima.

Zasto bi to neko radio (cak i kada bi bilo moguce, a nije) kada je moguce vristi korekcije po potrebi i na evolutivni nacin?

A da ne pricamo da zapravo vecina tih "radikalnih ideja" uopste nisu ni u stanju da se nose sa posledicama i neplaniranim scenarijima. Ali sto bi to bio problem - zamislimo mi tu nasu malu utopijicu, a ti operativni problemi... ma to su sitnice. To sto smo naskrabali je 50% posla...

Citat:

Ne moze da se reciklira vazduh koji se decenijama zagadjuje, ozonske rupe koje se tako stvaraju i brojne bolesti koje su nastale kao posledica istih. Koje naravno potpomazu ekonomiju jer stvaraju posao za doktore, farmaceute i sl.


LOL - pa vi ste u stanju da okrecete stvari toliko naglavacke da ispada da mi zagadjujemo zemlju zato sto je "to dobro za ekonomiju" (doktore).

Mislim...

Zagadjivanje zemlje je posledica nase industrijske aktivnosti - a industrijska aktivnost postoji zato sto nas ima 6 milijardi i sto bi bez industrije 4/5 tih ljudi moralo da crkne. Ne znam da li je moguce plasticnije to nacrtati.

Ni vise ni manje. A naravno lepo je mastati o tome... da te neko pita da se ubijes i napravis mesta za ne-industrijsku zdravu zemljicu, pretpostavljam da ne bi bio tako odusevljen.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-75-248.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Zeitgeist - Moving Forward28.01.2011. u 18:40 - pre 161 meseci
Citat:
3way: Nemas izbora ovde, u ovoj crnoj rupi.


malo vise je tih crnih rupa :(

Citat:
Sto manje - to bolje, ne samo za mene nego za drustvo uopste.

sto manje da, ali ne u svemu
drzava i treba da se mesa kada se testira sadrzaj nekog proizvoda, da ne bi imali otrovne bebi bocice ili ddt sredstvo za zastitu
da znas sta kupujes da je to to, a ne da za svaku kesicu cipsa moras da vrsis analizu da li je tamo stvarno krompir i so,ili ima jos malo i ovoga i onoga

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zeitgeist - Moving Forward

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 24395 | Odgovora: 184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.