Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dizu se braca arapi

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Dizu se braca arapi
(Zaključana tema (lock), by Shadowed)
Strane: << < .. 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 183371 | Odgovora: 1269 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi19.03.2011. u 20:16 - pre 159 meseci
Citat:
yolja624: I za tebe me bas briga :P Ako ti se ne svidja, ti ne citaj.


Naravno, kome se ne sviđa ne mora da čita! Pošto sam pročitao dosta tvojih poruka, imao sam potrebu da ti saopštim da pišeš veoma nekvalitetno! Voliš da pišeš ali ne jednostavno ne umeš i nemaš argumente. Ovo ti kažem kako neko ko se nije nikada raspravljao sa tobom, samo sam čitao tvoje rasprave sa drugima.
 
0

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi19.03.2011. u 20:17 - pre 159 meseci
Citat:
Osvajanje zemlje? Tesko da ce neko da se upusta u osvajanje Libije - osvajanje je najskuplja opcija koja se radi u najgorem slucaju. Sa osvajanjem ide gomila obaveza (citaj troskova).

U vecini slucajeva je sasvim dovoljno eliminisati "slobodara" i postaviti ekipu koja saradjuje i koja nece izigravati neko ludilo.

Kako i treba da bude.


Pa njima Libija kao teritorija i ne treba nesto preterano. Njima treba nafta. Mene samo iritiraju paljevinske izjave po medijima, tipa pomoc narodu, zastita i ostale baljezgarije, koje se plasiraju...
Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi19.03.2011. u 20:17 - pre 159 meseci
@Ivan: Teorija je daleko od prakse... Kad bi Pera Peric pokusao da radi nesto protiv prave vlasti, a na prvom koraku (recimo mesna zajednica) ne bi prihvatio pravila igre... odmah bi mu neka inspekcija, nasla nesto nedozvoljeno - biznis bi mu propao, finansiski partneri bi se ogradili od njega, smislila bi se neka afera, nametio neki proces itd. Jedno je teorija, a drugo stvarno stanje stvari. Vlast tezi da ostane vlast, i ucinice bukvalno sve da to ostvari. Pera Peric bi u tvojoj prici imao sansu jedino ako bi na primer imao podrsku USA, tj. nekog externog jakog izvora, koja bi onda pritiskala tu tamo ekipu da mu dlaka sa glave ne zafali.... pa ako ekipa ne bi poslusala, onda bi se islo na u mojim prethidnim postovima vec navedene opcije, sa poslednjom tackom "humanitarnom intervencijom". Mozda je i jednom kratkom momentu demokratija i postojala u pribliznom obliku kakav je naveden u teoriji, ali danas to sigurno nije slucaj.
 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi19.03.2011. u 20:20 - pre 159 meseci
Citat:
milance: Najveci gubitnik ove ratne avanture se vec zna.


Mislim da je Libija ipak veći gubitnik od Francuske u ovoj priči.
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi19.03.2011. u 20:21 - pre 159 meseci
Citat:
Lazar-I: Naravno, kome se ne sviđa ne mora da čita! Pošto sam pročitao dosta tvojih poruka, imao sam potrebu da ti saopštim da pišeš veoma nekvalitetno! Voliš da pišeš ali ne jednostavno ne umeš i nemaš argumente. Ovo ti kažem kako neko ko se nije nikada raspravljao sa tobom, samo sam čitao tvoje rasprave sa drugima.


Ti nemas misljenje o temi, ali imas misljenje o mom misljenju. Simpaticno.
Imas pravo na misljenje, tvoje je ali mene ne obavezuje ni na sta. I ja imam pravo na misljenje. Tako - mani me se, ako ces da pricas o meni a ne o temi.

 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi19.03.2011. u 20:26 - pre 159 meseci
Citat:
Ti nemas misljenje o temi, ali imas misljenje o mom misljenju. Simpaticno.


Ne čitaš pažljivo moje poruke, kao ni ja tvoje :) Mislim da je ovo scenario već viđen na Kosovu i u Iraku.

Sa ovom porukom se slažem u potpunosti:

Citat:
Pa njima Libija kao teritorija i ne treba nesto preterano. Njima treba nafta. Mene samo iritiraju paljevinske izjave po medijima, tipa pomoc narodu, zastita i ostale baljezgarije, koje se plasiraju...
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi19.03.2011. u 20:27 - pre 159 meseci
Citat:
Lazar-I:Ovde mi smeta što bi ja sad trebalo da verujem u neke priče o demokratiji, vladavini naroda..., kao ja nešto odlučujem na izborima...

A sto bi ti uopste o necemu odlucivao?
99% ljudi nije sposobno ni da upravlja svojim zivotom kako bi trebalo, a htjeli bi da upravljaju necim na nekom vecem nivou.
Sve to i treba da bude neka farsa kako bi ta njihova "htjenja" mogla nekud da se izduvaju.

Sve te tiranije i ostale djakonije - kako ih vi nazivate - su posljedica toga sto su oni nad kojima je tiranija uspostavljena na takvom stepenu licne i drustvene svijesti na kakvom samo tiranija i uspijeva. Oni demokratiju shvataju kao "svako ima pravo da radi sta god hoce", pri cemu to "sta god hoce" nije ograniceno nicim, pa u ta prava i slobode spada npr. i pravo da zavodis tiraniju, ako ti se zbog neceg tako hoce.

I ko je jos vidio da je igdje u svijetu neka "demokratija" dosla mirom, sama od sebe.
To bi znacilo da su Francuzi bili budale sa svojom giljotinom, da su Amerikanci bili budale sa svojim gradjanskim ratom, da su mnogi drugi bili budale sa svojim ustancima, kukama i motikama...
Nece da moze.
Posto je procenat zatucanaca, statisticki dokazano, skoro jednak procentu manje nerazumnih, za svaki korak napred prvo je potrebno silom ucutkati zatucance (jer da se mogu ucutkati milom, ne bi bili zatucanci), sto uvijek dovodi do nepopularnih, ali neophodnih, fizickih sukoba i obracuna.

Dakle, sve se desava u skladu sa prirodnim zakonima.
Nisu potrebne nikakve zavjere i sl. da bi se objasnilo ono sto se desava.
 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi19.03.2011. u 20:33 - pre 159 meseci
Citat:
Odin D: A sto bi ti uopste o necemu odlucivao?


Pitanje je zašto bi trebalo da verujem da odlučujem, a ne zašto ne odlučujem!
 
0

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.cust.dsl.vodafone.it.



+435 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi19.03.2011. u 21:15 - pre 159 meseci
-predavac: Elektromagnetni talas koji putuje brzinom svetlosti...
- ucenik: moze jedno pitanje
-predavac: moze,izvoli
- ucenik:a kako taj talas putuje kad je mrak?

-predavac:(izvodeci formulu na tabli) 2/4,sto znaci 1/2....dobija se iz ovoga....
-ucenik: e,pa to ne moze!
-predavac(sa osmehom na licu,znajuci sta sledi): a zasto ne moze?
-ucenik: pa 4 je vece od 2.ne moze!
-predavac:pa cekaj,zamisli da imas dve jabuke i hoces da podelis na vas cetvoricu....
ucenik: e,pa brojevi nisu jabuke!

Ovi istiniti dijalozi su se odvijali pre nekih 25 godina u srednjoj vojnoj skoli u Tripoliju. Predavac je bio moj brat,oficir rv i pvo jna,a ucenici su bili pitomci 3. i 4. godine,koji bi posle zavrsetka skolovanja trebalo da upravljaju sistemima pvo libijske vojske. Posle mesec dana pokusavanja da se postigne neki napredak u obuci,nasi predavaci bi odustajali i otaljavali posao brojeci dnevnice i dane do isteka ugovora i povratka kuci. U pocetku su se zalili upravi skole da je nemoguce postici bilo sta sa momcima koji nemaju bilo kakvo znanje o bilo cemu,jedva da citaju i pisu. Kako bi odmah posle toga sledilo fizicko kaznjavanje random ucenika od strane uprave(sa sve batinanjem i slicno),predavaci bi shvatali da nema smisla i upisivali na kraju neke prelazne ocene koga nisu nikog zanimale. Ionako su tim sistemima upravljali i onda kao i sada dobro placeni stranci(nasi,Rusi...)

Ovo je samo jedna slicica iz jednog drustva koje ni po cemu nije dostiglo potreban nivo da bi moglo da prihvati neku vrstu demokratskog uredjenja. Niko ne kaze da je demokratija losa sama po sebi,ali jednostavno nije nesto sto moze da se nalepi svuda. U vecini arapskih zemalja - ne moze. U Libiji,jednoj plemenski (ne)organizovanoj zajednici,gde se vecina populacije pridrzava nepisanih zakona plemena kojem pripada,nema smisla pricati o nekoj demokratiji,pogotovu donosenje iste spolja,silom.

Ovo sve sto se desava oko Libije,pogotovu idiotsko ponasanje Sarkozija i uvlacenje Francuske u nesto sto ce se samoj Francuskoj zestoko osvetiti tako je providno i lose odigrano da ne mogu da verujem da to ikom lici na neko "uvodjenje demokratije".

Ono sto ce se desiti je smenjivanje jednog diktatora koji je vrlo vesto upravljao svojim podanicima,usput im obezbedjujuci solidne prihode bez da ista rade - drugim diktatorom,tipa Mubaraka koji ce biti postavljen samo da bi transferisao prihode od nafte tamo-gde-vec-treba. Narodu ce biti samo gore. Kakva crna demokratija,ne zanima to njih,niti bi znali sta da rade sa njom.

Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
+2

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi19.03.2011. u 21:19 - pre 159 meseci
Citat:
Pitanje je zašto bi trebalo da verujem da odlučujem, a ne zašto ne odlučujem!

A zašto tebi treba neko drugi da kaže u šta bi ti trebalo da veruješ ? Veruj u šta hoćeš. Možeš da veruješ da je u celom kosmosu već sve odlučeno unapred i da su svačiji postupci, pa i tvoji već unapred zapisani i nepromenjivi. A možeš da veruješ i da sam krojiš svoju sudbinu i da se shodno tome ponašaš.

To je što se tiče verovanja, a ako ćemo da se bavimo činjenicama, činjenica je da svako od nas svakodnevno donosi određene odluke koje u manjoj ili većoj meri utiču na nas i sve oko nas. Jedina je razlika u tome da što je idividua ili grupa moćnija (finansijski, politički, kako god), to ima veći uticaj na društvo i uopšte svet oko sebe.

A razlika između demokratskih i autokratskih uređenja je u tome što u demokratskim uređenjima obično postoji više grupa i pojedinaca sa različitim interesima što održava balans, dok u autokratiji postoji samo jedna grupa ili još gore pojedinac kome je sve podređeno. Dakle, 100% slobodno društvo u kome svaki pojedinac može da radi šta hoće i u kome svaki pojedinac može podjednako da utiče na društvo ne postoji nigde, pa čak ni u bajkama. Ali je prednost demokratije u tome što svaki pojedinac može, ukoliko to želi, da postane dovoljno uticajan ili da se pridruži nekoj uticajnoj grupi čiji stavovi mu najviše odgovaraju i da na taj način utiče na društvo. U diktaturama toga nema, nego ili si u vladajućoj garnituri ili si niko i ništa i nema načina da proturiš svoje stavove osim ako oni nisu 100% u skladu sa diktatorovim.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
0

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
178.222.125.*



+629 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi19.03.2011. u 21:27 - pre 159 meseci
Citat:
milanche: Najveci gubitnik ove ratne avanture se vec zna.

Diktator, potlacene mase, nafta...sve su to sitne karte u ovoj velikoj podloj igri.

Kao poslednja naivna budala, Francuska je uletela u sukob koji joj na duge staze nece doneti
apsolutno nista dobro. Ovim su definitivno krenuli niz stazu bez povratka i sami naostrili nozeve
za svoja grla, nepovratno dobili protivnike koji - njima posebno - bas nista nisu trebali.

Jedina nepoznata u jednacini je tacno vreme koje ce proteci pre nego shvate kako im (za razliku
od ostalih ucesnika u pohodu) ovo apsolutno nista nije trebalo, i kako su propustili jedinstvenu
priliku da principijelnom neutralnoscu dobiju bilo kakvo postovanje i pozitivan image.

Kakve nevidjene budale...kakvi priglupi luzeri....
Apsolutno se slažem, od svih upetljanih, jedini kojima ovo nije trebalo i koji su mogli komotno da ostanu neutralni jesu oni.. Mada one priče da su Sarkoziju plaćali kampanju (http://www.vecernjenovosti.inf...-Islam-Sarkozi-vrati-nase-pare) sada polako dobijaju nekakav osnov.
A osnov/princip je vrlo jednostavan - poznato je da samo rat briše sve dugove
Save time... see it my way.
 
0

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi19.03.2011. u 21:57 - pre 159 meseci
Citat:
morihei ueshiba:
Ono sto ce se desiti je smenjivanje jednog diktatora koji je vrlo vesto upravljao svojim podanicima,usput im obezbedjujuci solidne prihode bez da ista rade - drugim diktatorom,tipa Mubaraka koji ce biti postavljen samo da bi transferisao prihode od nafte tamo-gde-vec-treba. Narodu ce biti samo gore. Kakva crna demokratija,ne zanima to njih,niti bi znali sta da rade sa njom.


Pa ima među tim pobunjenicima nekih i koje ne interesuje taj zapadnjački sistem i tako to. Nije njima cilj da ljudi žive bolje, čak im nije ni cilj da za sebe obezbede što više para. Njima je sasvim dovoljno to da se žene zaviju u burke i drže po kućama, da svi klanjaju minimum 5 puta dnevno, da se grade džamije, i da se uvede šerijatsko pravo. Ako skinu Gadafija, biće interesantno da li će prevladati ta famozna "prodemokratska" struja, ili će ekipa iz Darne da preuzme stvari u svoje ruke.
Na kraju krajeva, zapad je uglavnom favorizovao zatucane islamističke arapske zemlje u odnosu na sekularne. Primera radi:
Saudi Arabija ili Sirija
Jemen ili Libija
UAE ili Irak
Egipat pod vođstvom Muslimanske braće, ili Egipat pod vođstvom Hosnija Mubaraka
Princip je jasan, što je zemlja zatucanija u verskom fanatizmu, posebno islamskom, to je populacija extremno gluplja i lakša za manipulaciju.
 
0

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi19.03.2011. u 22:22 - pre 159 meseci
19. mart neki zayeban datum, izgleda:

Citat:
The 2003 invasion of Iraq (March 19–May 1, 2003), was the start of the conflict known as the Iraq War or Operation Iraqi Freedom in which a combined force of troops from the United States, the United Kingdom and smaller contingents from Australia and Poland invaded Iraq and toppled the regime of Saddam Hussein in 21 days of major combat operations.


http://en.wikipedia.org/wiki/Iraq_Invasion


...a i nas su omašili za 5 dana '99-te...opasan taj mesec mart!
 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi19.03.2011. u 22:33 - pre 159 meseci
Citat:
Marko_L: A zašto tebi treba neko drugi da kaže u šta bi ti trebalo da veruješ ?


Ne treba mi, čak mi je i dosadilo!

Kada uporedim demokratiju sa prethodnim uređenjima, vidim da je presudan kvalitet ljludi a ne uređenje. Ljudi će bilo koje uređenje prilagoditi svom nivou.

Citat:
Marko_L: Ali je prednost demokratije u tome što svaki pojedinac može, ukoliko to želi, da postane dovoljno uticajan ili da se pridruži nekoj uticajnoj grupi čiji stavovi mu najviše odgovaraju i da na taj način utiče na društvo.


Možeš da se priključiš grupi glumaca (političara) i da se izboriš za svoju dobro plaćenu ulogu. Prve korake neki prave na pokretnim stepenicama, neki na klizavom podu... (pogledati temu Leminzi I i II) treba biti samo dovoljno uporan. Priključiti se grupi onih koji stvarno nešto znače je već mnogo teže (ne kažem da je to loše).

Narod verovatno i ne treba da donosi odluke, ali zašto više ponavljati kao neku mantru reč demokratija, nedemokratske zemlje. Da li je nedemokratska zemlja ona zemlja u kojoj ne vlada narod? Ako je tako ni jedna zemlja nije demokratska, trebalo bi svi da bombarduju sve!
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi19.03.2011. u 22:59 - pre 159 meseci
Citat:
Lazar-I: trebalo bi svi da bombarduju sve!

Pa polako brate, bice i to.
Ne moze stalno biti rat, kao sto ne moze ni stalno biti mir.
Doci ce i to vreme kad ce svi prakljati sve. Takvi su ljudi.

Ti ne mozes razumjeti stvari u vremenskom okviru od plus-minus 20 godina, ako na te stvari uticu druge stvari ciji se uticaj i trajanje protezu na stotine, hiljade ili stotine hiljada godina (poput evolucije npr.).
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi19.03.2011. u 23:01 - pre 159 meseci
Demokratija ima u sebi ugrađen mehanizam koji omogućava da se vremenom menja prema potrebama građana. Kolika će ta promena biti i na koju stranu zavisi od samih građana.

Diktature to nemaju. One imaju zamrznuto stanje dok vladar ne umre ili dok ne stasaju njegovi bahati potomci. Tada dolazi do kraha sistema jer bahatost iritira narod.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi19.03.2011. u 23:18 - pre 159 meseci
^^ I ljudska vrsta ima u sebi mehanizam da s vremena na vreme "zastrani" u smislu popovsko-filozofskog vidjenja stvari, no sa stanovista prirode sve to ima svoju svrhu.
Nakon nekog vremena, ljudi se zasite svega, pa cak i demokratije.
 
0

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi19.03.2011. u 23:22 - pre 159 meseci


@Dimkovic
Citat:
Jasta, pobunjenici sigurno bombarduju gradove koji pripadaju Gadafijevom plemenu... ;-)


Jasta, iz pobunjenickih puca, tenkova i aviona se ispaljuju golubovi mira i cvece.

@Odin
Ti Leslijev brat blizanac? Ko ona dvojca iz balkanskog spijuna. Teras brcice? :D


Ako je cilj da se diktator zameni marionetom, ok.. samo ne vidim onda potrebe da se u diskusiji poturaju toboz plemeniti razlozi za to.
 
0

triac

Član broj: 280995
Poruke: 155
*.dynamic.sbb.rs.



+29 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi19.03.2011. u 23:22 - pre 159 meseci
Citat:
Odin D.:
Doci ce i to vreme kad ce svi prakljati sve.



A ta mi se svidja, svi na sve pa kom obojci kom opanci...bogami ja bi bio zadovoljan i samo sa glavom na ramenima moze i bos i gologuz

Svasta ste nesto raspevusili, i meni je drago zbog vas, ali mene interesuje Libiski PVO...grdne neke pare sprcase na rusku tehniku (istu onu koju mi nemasmo) pa da sacekamo rezultate...

 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi19.03.2011. u 23:26 - pre 159 meseci
120 tomahavka krenulo na 20 ciljeva, kakve li šanse imaju ?
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Dizu se braca arapi
(Zaključana tema (lock), by Shadowed)
Strane: << < .. 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 183371 | Odgovora: 1269 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.