Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dizu se braca arapi

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Dizu se braca arapi
(Zaključana tema (lock), by Shadowed)
Strane: << < .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 183225 | Odgovora: 1269 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 13:17 - pre 159 meseci
Citat:
Lazar-I: [offtopic]
@yolja

Budite mirni, sva vlast je od boga
i
Samo kulirajte. Sve je onako kako treba da bude, postoji red u univerzumu.

U čemu je razlika između ova dva dogmatska iskaza? Možda bi mogli samo da pripadaju različitim verskim organizacijama, suština je ista. Na ovo se uvek može odgovoriti

Nisam miran ali i to je od boga.
ili
Neću da kuliram, ali i to je deo reda u univerzumu.

Ako sam pomenuo reč bog u poruci ne znači da su me popovi učili! Ako pogledaš svoju poruku videćeš da si napisao istu reč, bitan je smisao!
[/offtopic]


Ni sam ne znas sta si napisao. Zamuti pa prospi... svakako nicemu ne sluzi
 
0

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
178.222.188.*



+363 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 13:17 - pre 159 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Meni je jedno bezveze sto Obama i kompanija okupljena oko njega koriste izgovore za napad. Mislim da reakcije "javnosti" u tim drzavama ne bi bila bitno drugacija da su rekli samo: "Znate kako, da bi odrzali sadasnji standard i stopu razvoja moramo napadati s'vremena na vreme drzave sa dobrim rezervama nafte i strateskih resursa". Posle ovoga siguran sam da bi jako malo ljudi imalo sta da kaze protiv koalicije koja sada bombarduje Libiju.

Ja se vise "nerviram" sto se koriste fraze i uvija sustina nego sto tamo nekoga bombarduju, big deal...


Meni je ovo sto rade bas logicno. To deluje na psihu ljudi bas kao npr. i one cene u prodavnicama od 99.90 din. Ljudi ce pre kupiti proizvod koji kosta toliko nego onaj od 100 din iako nema razlike. 99% gradjana tako razmislja.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-253-26.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 13:20 - pre 159 meseci
o cemu vi u poslednjih 20-ak str pisete :S
 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 13:21 - pre 159 meseci
Citat:
Ni sam ne znas sta si napisao. Zamuti pa prospi... svakako nicemu ne sluzi


U pravu si, da sam napisao u formi basne verovatno bi me razumeo, ali nije bitno, i onako nije ništa važno, ne sekiraj se!
 
0

payge

Član broj: 25165
Poruke: 26



+1012 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 13:31 - pre 159 meseci
Citat:
triac

Sutra dodju Ameri da mi svajsuju zenu (npr), samo neka kazu za sta su dosli i ja odo, mojne price o tome da je njihova demokratija "veca" od moje...eto ti je pa je banguj...


Aj okači Ženinu sliku, guše me neki ameri ovde, došli bi sutra...
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 14:15 - pre 159 meseci
Citat:
Lazar-I:Gepardu su sve gazele iste, verovatno će pojesti nju prvu, uostalom nema potrebe za basnama, pogledajte stvarni svet!
Nije tacno, gepard i svi drugi grabljivci su mudri, pa biraju najslabije i bolesne. Sto da dzabe trose snagu. To je isto kao kad ti krenes u akciju, neces valjda da pokusavas da smuvas Andjelinu Dzoli, valjda ces da ciljas u neke ocajnice koje mozes lako da obradis. To je sve prirodno, nemojte da se uzbudjujete toliko.
 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 14:25 - pre 159 meseci
Lesli, ne budi bukvalan. Kada sam rekao da pogledaš stvarni svet mislio sam na SFRJ, Avganistan, Irak, Kosovo pa sad i Libiju. Svi su u nekom trenutku bili prijatelji grabljivca.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 14:46 - pre 159 meseci
Sta SFRJ? Sad si me nasao, samo necu dugo. SFRJ je i sama bila "grabljivac", a nju su rasturili takvi kao vi, i u SFRJ su samo arapski studenti pricali o zlim "grabljivcima" to sam vec napisao, a normalni su bili normalni, sto su i sada, i identifikovali su se sa evropskom civilizacijom, a ne sa azijatskim despotijama.

More samo vi placite, to je dobro. Ja u stvari uzivam u vasem placu. Jedino ne znam zasto ne odete na neko drugo mesto ako vam se ne svidja evropska civilizacija i to sto ona radi? Sta cete u njoj? Da nije to malo sizofreno, sedeti u njoj a sve vreme se drati protiv nje? Ima li uopste na ovom svetu neki anticivilizacijski elemenAt, a da ga vi takvi niste velicali i podrzavali? A mozda ste samo mazohisti. Sta god da ste, da "grabljivac" ne postoji, trebalo bi ga izmisliti, samo da bi vi plakali. Bez obzira sto ja mislim da sa vama nesto nije u redu, ne zalim vas, zato sto vi i ne zelite da napredujete nego volite da kukate i placete o nekim pravdama i tim glupostima. Samo napred, ja sam za vama, i zelim da sa time isto ovako daleko dogurate kao sto ste i do sad.
 
0

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 15:05 - pre 159 meseci
Sta je civilzacijski elemenAt, a sta anticivizacijski? Verovatno imas neko kreativno tumacenje :)
 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 15:05 - pre 159 meseci
Nisam primetio da neko plače. Ja svakako ne. Samo pokušavam da stvari sagledam onakvim kakve jesu. Bobmardovanje nije zbog demokratije, ljudskih prava i sl. izmišljotina nego zbog otimanja resursa i učvršćivanja položaja koje neke zemlje trenutno zauzimaju. Možda to tako treba da bude, možda i oni koji to rade moraju da izmišljaju glupe priče o demokratiji, ali šta je ljudima sa ovog foruma? Zašto oni pokušavaju da prikriju nešto što je očigledno i što smo i mi sami doživeli?
 
0

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+24 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 15:22 - pre 159 meseci
Kakvu su ovi Rusi licimuri kikindski

Citat:
In that respect we call on countries involved to stop the non-selective use of force.

We believe a mandate given by the UN Security Council resolution-- a controversial move in itself - should not be used to achieve goals outside its provisions, which only see measures necessary to protect the civilian population.


Ameri i Francuzi rade tačno ono što se znalo da će da rade. I Rusi su kao nešto iznenađeni.

Arapska Liga isto:

Citat:
What is happening in Libya differs from the aim of imposing a no-fly zone, and what we want is the protection of civilians and not the bombardment of more civilians.

On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
 
0

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 15:22 - pre 159 meseci
Citat:
21. dec: e lesli, a kad su prosle zime ovi tvoji civilizovani hteli da ti uvale vakcinu za svinjski grip, nisi se dao?
cep'o si neke tinkture sto ih prave vracevi ili tako nesto, ne secam se.

Je li Mrle, nije te nesto bilo ovde, pa se Lesli malo izmakao. Skrajnuo sa "pravog" puta. Sad ti je k'o zabludeli sin. :D
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 15:33 - pre 159 meseci
Citat:
21. dec: e lesli, a kad su prosle zime ovi tvoji civilizovani hteli da ti uvale vakcinu za svinjski grip, nisi se dao? cep'o si neke tinkture sto ih prave vracevi ili tako nesto, ne secam se.
E pa za razliku od despotija, u civilizaciji mozes da biras da li ces da primas vakcine ili neces. Isto tako mozes da biras da li ces da podrzavas "grabljivce" ili "plen".
Citat:
Lazar-I: Zašto oni pokušavaju da prikriju nešto što je očigledno i što smo i mi sami doživeli?
Pa mozda zato sto oni nisu to doziveli isto kao vi, kao sto i sad ne dozivljavaju isto. Sta je ocigledno? Da je voda mokra? Ko ti je kriv sto si mislio da nije. A i nikoga ne zanima ta tvoja istina.
 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 15:42 - pre 159 meseci
Citat:
Pa mozda zato sto oni nisu to doziveli isto kao vi, kao sto i sad ne dozivljavaju isto.


Kako si ti Lesli doživeo "Milosrdnog anđela"? Da li ti je to proširilo demokratske vidike, dovelo civilizaciju do tebe?

Citat:
A i nikoga ne zanima ta tvoja istina.


Ne sećam se da je bilo neko glasanje gde je izabran Lesli da govori u ime svih!
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 15:43 - pre 159 meseci
Ja ne govorim u ime svih, dajem ti psiholosku analizu. A i ne znam sta je to milosrdni andjeo. Znam sta je operation noble anvil i operation allied force.
Citat:
HeYoo: Sta je civilzacijski elemenAt, a sta anticivizacijski? Verovatno imas neko kreativno tumacenje :)

Evo ti definicija:

Citat:
Kada se iz XXXXXXXXX tekstova odbace sve budalastine, likovanja, trijumfalizam i zluradost, ono sto ostaje je nesto sa cime se slazem. A to je da ovdasnji XXXXXXXXXXXXX (patriote, slobodari etc) et al. prestanu da se brinu za sudbinu demokratije u XXXXXXXXXXXX (slobodnom svetu etc) jer je njihova briga neiskrena. Demokratiju (slobodu etc) kao i sve ostale zapadne institucije, vrednosti i uticaje oni ne prihvataju. (Jedan ide dotle da cak ni u bioskop nece odlazi.) To vise nije pitanje politicke ideologije niti nacionalizma, vec (anti-?) civilizacijskog opredeljenja. Njima nije bitno kakvu ko ideologiju, naciju i veru zastupa dogod je anti-zapadno orijentisan. Milosevic, Sadam Husein, Ben Ladin, Seselj, Staljin, vladika Nikolaj, Ljotic, Hizbola, Kim Il Jong pa cak i smuseni Kostunica - svi su oni njima prihvatljiviji bez obzira na razlicitost njihovih gledista jer su anti-zapadnjaci. S druge strane, oni na primer ne vole Tita ne zato sto je sto je bio komunista i diktator, nego zato sto je, kako kazu, bio "zapadno mezimce". Da je Tito bio neko kao Todor Zivkov, Milosevic, Erih Honeker ili Enver Hodza, njihovo misljenje o njemu bi bilo sasvm drugacije. Ne vole oni pok. Djindjica ne zbog njegove svojeglavosti, navodnih mutnih dilova i krsenja parlamentarnih procedura, vec zato sto je Djindjic bio pro-zapadno orijentisan.

Prema tome, XXXXXXXXXXXXXXX pisanje iritira, nervira i provocira (sto je mu je ocigledno prevashodni cilj), ali smisao XXXXXXXXXXXXXXX poruke mi nije uvek neprihvatljiv. Za razliku od pisanja dobrog dela XXXXXXXXX (slobodara etc) koja su mi uglavnom neprihvatljiva.
 
0

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Nemanja Avramović
Član broj: 32202
Poruke: 4391
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 15:46 - pre 159 meseci
Nije "Milosrdni anđeo" nego "Plemeniti nakovanj" (Noble Anvil). Naučite više engleski i zaboravite šta su pričali (a i dalje ponekad pričaju) na RTS-u
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 15:47 - pre 159 meseci
Citat:
Lazar-I: Kako si ti Lesli doživeo "Milosrdnog anđela"?

Evo ovako:

Citat:
I. Prvog dana u 20.15 zove I., panicno kaze: avijoni polecu iz Avijana!
Idem u kuhinju i trpam u torbu desetak praznih pivskih flasa. U 20.30 prvi Tomahavkovi gruvaju.
Majka i otac: jesi lud, gde ces? Po pivo. Kakvo pivo?
Ljudi, kazem ja, kako to. - Rat pocinje, a ja bez piva?

Ulazim u lift i spustam se u prizemlje. Ispred lifta citava zgrada. Hoce u skloniste, a vrata na lancu.
Ljudi, kazem, pustite me da odem po pivo. Krici, psovke, - kakvo pivo kazu? Pa apatinsko.
Dva tri frajera se histericno smeju.
Ulazim u privatnu prodavnicu, gazdarica i gazda nacisto bledi, mucaju. Pitaju me sto sam dosao. Po pivo, kazem ja.
Ma kakvo pivo, - skoro se deru!? Pa, Apatinsko, kazem ja. 10 flasa.
Smiruju se, gazda kaze: zeno, daj i meni jedno. Ispijemo po jedno i odem kuci. Normalno liftom, jer ako se zaglavim - imam 'ladnog piva.

II. I tako: pre podne citanje filozofije (Koplston, Windelband, klasici), popodne - pivo.
Narednog dana pivo, normalno, poskupi. Kao, problemi sa dostavom. Svako hoce da profitira.

I tako sam tokom bombardovanja popio izmedju 20 i 30 gajbica (po 24 flase) piva.
Pa sam sam sebi rekao - ili ce me ubije pivo - ili bombardovanje. Bolje pivo.
Sedim nocu na krevetu, posle tusiranja hladnom vodom (zdravlje pre svega), ispijam 8-10. flasu piva i kazem sebi - i pijenje piva moze biti tezak posao.

Bombardovanje mi se pretvorilo u Be-ge-de oktoberfest piva, usred proleca-leta. Na 3-4 strateska mesta u gradu sam uvek mogao da se pozovem na 2-3 piva, tako da mi zamracenje nije padalo tesko. Posle sam primenio trik, napunim bocu od 1,5l i nosim sa sobom.

III. Jedne veceri se vracam sa Dushanovca, ima tamo neka ekonomska skola. U dvoristu, odmah do zida LPA baterija. Strazar se dere da prolazim. Popenjem se uzbrdo do parkica, sednem na klupu i masim se za pivo. Kad je zviznulo, - dve ulice nize! Dva dana sam lose cuo, ... a miris! Bacilo me preko klupe, a unaokolo samo padaju kamenice. U polumraku pipam, - trazim bocu s pivom, naslucujem - klokoce. Taman je zgrabim, kad dva ubledela pandura. Sta radis, deru se, jesi ziv? Pruzam bocu, - ocete pivo? Jedan me mal' nije streljao, repetira pistolj. Jadnik iz provincije. Ovaj drugi lokalni. Kaze, e koji si ti lik, - daj da gutnem, pa begaj odavde.
U pivu je spas.

IV. Gledam ljude po mostovima, i pitam se - kako mogu bez piva. Ja to ne bih mogao.

V. Stojim na balkonu sa pivom u ruci, gledam narandzaste plamicke Tomahawkova kako sestare nebom. Grmi Batajnica, al' grmi i Pancevo. (Na obali Dunava sam). Gore, mladjahni komsija bogoradi i urlice, skida sve sa neba, sto nekaznjeno proleti pored PVO. A ono samo seva. U sebi, kazem: I drink for that! Nisam hteo glasno, da ovaj odozgore ne skoci preko balkona, - ima malo dete ...

VI. Sedim u mraku, normalno, s pivom. Kad ono zviz, ode TV! Popnem se na krov zgrade, lepo se vidi. Pomislim: 92' (pre rata) sam 'ladno dao otkaz. I sad sam, hvala pivu, ziv.

Odem kod ortaka na Zvezdaru, ima tamo jedan soliter, a oni pri vrhu, pogled na Avalu i Bgd puca.
Boom! - ode TV toranj! Boom - ode Generalstab! Pred jutro, pocne da ljulja. Zemljotres!

Mislim se, s pivom u ruci, - hebi ga, niste me ubedili.

citat:
"Ali covek je izvrsio zlocin, on je ubio coveka!" Pa sta onda? Posto je sam ubijao, on zasluzuje istu sudbinu".
Lucius Annaeus Seneca / "Epistulae morales ad Lucillium"
........

VII. Trigliceride i pritisak sam posle oborio.


P.S.
"Sve je u redu dok ne "roknu" Apatin i Celarevo.


Siguran sam da i neki Libijski Lesli isto tako ima da dozivi.
 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 16:02 - pre 159 meseci
@Lesli

Jasno je, voliš pivo!

@Nemanja

Egleski već govorim prilično dobro, ako je savet bio upućen meni! Termin "Milosrdni anđeo", je mnogo poznatiji kod nas nego "Plemeniti nakovanj", ali drago mi je što sam ti omogućio da iskažeš svoje poznavanje engleskog jezika.
 
0

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.dynamic.sbb.rs.



+62 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 16:45 - pre 159 meseci
Citat:
21.12.:i jos jedna stvar - kada uzims za primer, radi nekakvog poredjenja, neku diktatorsku zemlju, onda je nepisano pravilo da to bude S. Koreja, a S. Arabiju ubuduce preskoci. sustina je u ideologiji.

mislim da si vec zasluzila banovanje sa foruma zbog ovakvih stvari, samo da nisi zensko.

Iskreno, ako bih trebalo da biram izmedju Severne Koreje i Saudi Arabije, ipak bih izabrala Severnu Koreju, bar bih tamo mogla da vozim kola (ako imaju benzina naravno ). Kako god, bar bih nosila suknju i mogla da setam sama ulicom.


Citat:
Odin D.:@EmilijaV
A jos vise ljudi pomre od npr. raka, ni krivi ni duzni.
Sta kazes na to?

Kazem da je grozno, ali ovde ne raspravljamo o medicinskim uzrocima smrti, nego o "demokratskim".
-----------------------------------------------

A sto se same teme tice, moje licno misljenje je da Srbija treba da se drzi po strani u svemu ovome, da ne bismo opet napravili neku glupost. A tome smo skloni!

 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 16:46 - pre 159 meseci
Da ne citam ovih predhodnih par strana, mozda se negde i provuklo odgovor na ovo pitanje - da li i Italijani ucestvuju u napadu ili daju samo baze na koristenje?
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Dizu se braca arapi
(Zaključana tema (lock), by Shadowed)
Strane: << < .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 183225 | Odgovora: 1269 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.