Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dizu se braca arapi

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Dizu se braca arapi
(Zaključana tema (lock), by Shadowed)
Strane: << < .. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 183291 | Odgovora: 1269 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 22:03 - pre 159 meseci
Kitovi nisu skloni samoubistvu, nego si ti krajnje neupucen i pun predrasuda, reklo bi se "prepametan". Da te prosvetlim, kitovi imaju izuzetno osetljiv "sluh" na frekfrencijama na kojima rade vojni sonari na podmornicama i brodovima. Tako da kad mornarica u blizini jata aktivira sonar, njima bukvalno prokrvari mozak - kao kad bi tebi neko stavio shok bombu pored glave i onda ocekivao od tebe da vozis normalno kola ili avion, a i ako se zakucas i pogines - to tretirao kao "prirodnu pojavu", samoubistvo. Informisi se malo pre nego sto krenes da bulaznis.

http://www.sciencedaily.com/releases/2011/03/110316153133.htm
http://www.treehugger.com/file...ry-sonar-is-killing-whales.php
...
Nego uzivajmo u novim dometima "civilizacije", i njihovom altruisticki motivisanom i "herojskom" uplivu u procese "reshavanja problema" sirom sveta. Mafijasi i trgovci robljem su uvazena gospoda za njih, oni se barem ne foliraju da su nesto drugo, i nemaju potrebu da pricaju bajke o sebi - lazu o svojim motivima, moralishu drugima...


Motiv iz "zivotinjskog carstva":






[Ovu poruku je menjao a1200 dana 20.03.2011. u 23:27 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 22:28 - pre 159 meseci
Citat:
a1200: Kitovi nisu skloni samoubistvu, nego si ti krajnje neupucen i pun predrasuda, reklo bi se "prepametan". Da te prosvetlim, kitovi imaju izuzetno osetljiv "sluh" na frekfrencijama na kojima rade vojni sonari na podmornicama i brodovima. Tako da kad mornarica u blizini jata aktivira sonar, njima bukvalno prokrvari mozak - kao kad bi tebi neko stavio shok bombu pored glave i onda ocekivao od tebe da vozis normalno kola ili avion, a i ako se zakucas i pogines - to tretirao kao "prirodnu pojavu", samoubistvo. Informisi se malo pre nego sto krenes da bulaznis.

Nisam znao da mornarica ima sonare na podmornicama i brodovima od pamtivjeka. Ja sam mislio da je to noviji izum. Mozda bi mogao da nas prosvjetlis malo o tome?
Citat:
Mass whale beachings occur in many species, mostly beaked whales that use echolocation for deep diving. The frequency and size of beachings around the world, recorded over the last 1,000 years in religious tracts and more recently in scientific surveys, have been used to estimate the population of various whale species...

http://en.wikipedia.org/wiki/Whale
Tako da, mani se laprdanja i koncentrisi se malo.

 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 22:30 - pre 159 meseci
Citat:
Odin D.: Da se pravim lud, pretvaram se da je budalastina koju si napisao tacna - pa da onda na nju repliciram!?
Nece da moze.


To je ono što uglavnom radiš na drugim temama! Možda je problem što ovde nemaš argumente pa i sam pišeš budalaštine? Ili sam ja samo stekao pogrešan utisak da su tvoje poruke na drugim temama obojene cinizmom, a u stvari bi ih trebalo tumačiti bukvalno?

P.S.
Link o kitovima je zanimljiv, ali mogao bi i ti da pročitaš! Ni jedna od teorija se ne uklapa u samoubistvo kakvo vrše ljudi! link
 
+1

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 22:37 - pre 159 meseci
Eh kad bi jos procitao ceo tekst... gde bi ti kraj bio. Ono o sudjenju, naucnim dokazima... i povezanoscu sa testiranjem odredjene vrste sonara.

To sto se neka zivotinja nasuce na obalu, samo budala moze da poveze sa "samoubistvom", normalnom coveku bi bilo logicnije da pomisli da se usled nekog prirodnog ili vestackog fenomena to dogodilo. Ali dobro, sta god tebi odgovara...

Btw. cuo sam i da ptice vole da se samoubiju, na primer polete bas pre pocetka nevremena, pa se recimo smrznu zimi i padnu na zemlju... prave samoubice - namerno su to uradile, isto kao i ovi kitovi.
 
0

p3j4
Lokacija: Mordor

Član broj: 52949
Poruke: 122
*.static.kdsinter.net.



+78 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 22:39 - pre 159 meseci
Dobro de, da batalimo tu priču, jer to i nije bilo pitanje. Poenta je bila da je čovek svesno biće, koje za razliku od životinja ima mogućnost da razmišlja, i samim tim svesno donosi odluke korišćenjem intelekta. Pitanje je bilo:

Citat:
Pošto se pozivaš na Hermesa i „prirodan tok stvari“, i "kako je sve kako i treba da bude", razumem šta ovde pokušavaš da kažeš.
Ono što mene zanima, i čega se nisi dotakao, je kako ti vidiš ulogu svesnog pojedinca u tom "prirodnom toku stvari", koji oduvek postoji (i postojaće)?



Internet forumi su kao javni toalet... udje ko želi, ispiša se gde poželi, i ode...
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 22:42 - pre 159 meseci
Pa ne vidi, on je opredeljen za jednu "stranu" - i samim tim, sta god ta strana uradila - to mora biti opravdano.
Vrlo prosto, bilo kakva analiza se tu zavrsava.
 
0

p3j4
Lokacija: Mordor

Član broj: 52949
Poruke: 122
*.static.kdsinter.net.



+78 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 22:56 - pre 159 meseci
Meni se čini da on misli kako dok "jači tlači" svi tome trebamo da aplaudiramo i podržavamo, inače smo kalimero
Internet forumi su kao javni toalet... udje ko želi, ispiša se gde poželi, i ode...
 
+1

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 23:14 - pre 159 meseci
Citat:
Horvat: ^^ovo neka fotomontaza ili sta?:D
ko su ovi ...?


Ništa čudno...

Za one koji imaju face:

https://www.facebook.com/pages...Serbia/143360419060495?sk=info

Grupa podrške iz Srbije sa opisom: Ova grupa je napravljena kako bi se pruzila podrska Libijskom narodu i njihovom vodji Muammar al Gaddafi-ju u borbi protiv Amerike i zapadnih sila

Inače, ima blizu 28.000 članova
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 23:36 - pre 159 meseci
Citat:
p3j4: Meni se čini da on misli kako dok "jači tlači" svi tome trebamo da aplaudiramo i podržavamo, inače smo kalimero :D
Ne morate da aplaudirate i podrzavate ali ne morate ni da placete i na 100 strana svake teme gde je to moguce da se uradi da tapsete jedni druge po ramenima zbog najveceg otkrica u istoriji covecanstva - veci manjeg trti. E bas vam hvala sto otvoriste oci svima. Vi i Dzulijan Asanz, vi ste carevi. Sta bi svet bez vas. Svi bi bre u mraku bili.
 
0

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 23:53 - pre 159 meseci
Citat:
Meni se čini da on misli kako dok "jači tlači" svi tome trebamo da aplaudiramo i podržavamo, inače smo kalimero

Ne moraš ti ništa da podržavaš, mada tvoja podrška ili nedostatak iste neće baš mnogo promeniti stanje stvari. Ono što iritira normalnog čoveka su termini koje vi koristite, tipa "nepravda". Šta je tačno nepravda ? Ne postoji univerzalna nepravda, već je ona subjektivna i zavisi od ugla gledanja. Ono što je za nekoga nepravedno, za drugoga može biti pravedno i obratno.

Gledaj to ovako. Imaš Peru i Miku i obojica su se zapalili za istu devojku. Ona izabere Peru, uda se za njega i žive srećno do kraja života. Da li je to pravedno ? Pa, za Peru, njegovu porodicu, njegove prijatelje, verovatno jeste, dok za Miku i njegove prijatelje i porodicu, verovatno nije. I šta sad ?

Isto tako, možda je ovima što tlače nepravedno to što Libija ni kriva ni dužna ima nalazišta nafte, pa pokušavaju da isprave tu nepravdu, šta ga znaš.

No, prava istina je da u međunarodnim odnosima nema pravde i nepravde. Svaka međunarodna akcija, bez obzira da li se radi o pritiscima, pretnjama, ucenama, vojnoj intervenciji... za nekoga je pravedna, a za nekoga ne. Upravo zato u međunarodnim odnosima ne postoji pravda, već samo goli interesi, a interese po pravilu ostvaruje onaj ko je jači. Tako je od pamtiveka i tako će biti uvek. Pa sad, ko je pametan, on sluša jačeg i sarađuje sa njim, a ko nije, dobije po nosu, pa nek posle viče "nepravda, nepravda !".

Uostalom, ovakve stvari će prestati kada proces globalizacije odradi svoje. Zašto nema sličnih sukoba unutar EU ili između EU i Norveške recimo ? Pa zato što imaju usklađene zakone, vladavinu prava, političku i ekonomsku saradnju, otvorene granice, razvijenu demokratiju... i svaki sukob u takvom stanju stvari bi doneo štetu obema stranama. Tako da, kad ovi samostani, ili tačnije autokrate koje stvaraju samostane, shvate da svet danas malko drugačije funkcioniše, ni njih niko više neće dirati.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi21.03.2011. u 00:16 - pre 159 meseci
@p3j4
@a1200
@Lazar-I
@ i ostali prosvjetitelji:

Amerikanci, Francuzi, Englezi i ostali dobrocudni narodi su mnogo dobrocudni.
Oni po citav dan rintaju i pare zaradjuju ne poradi sebe, no zbog razno-raznih domorodaca po kojekakvim zabitima koje je potrebno spasavati.
Milosrdni Amerikanac , npr., umjesto da ode na ljetovanje ili kuglanje, on to ne moze, jer se ziv pojede zbog toga kako je tamo nekom Libijcu.
I zbog toga on napusta sve i uzima pusku da ide da pomogne tom Libijcu. I ne samo to, nego svoje skupe rakete koje kostaju milione mucno zaradjenih dolara, on sve nesebicno unistava u eksplozijama samo da bi pomogao svojoj braci Libijcima, zbog koji ne moze da spava jer se svu noc prevrce u krevetu i brine za njih.
Koliko to njih muci i tisti, da to ne mogu da drze u sebi, nego svu tu zabrinutost moraju iz sebe nekako da izbace pa onda to objavljuju svima na sav glas, preko televizije, novina i ostalih glasila.
A oni u svemu tome uopste ne misle na sebe, samo misle kako da pomognu Libijcima, i dace zivot nesebicno za Libijca bez ikakvog premisljanja.
Mogu samo da im se divim koliko to njih sve pogadja i koliki bol oni zbog Libijaca osjecaju!

Tako su npr. i Englezi isli da kolonizuju Indiju jer im bilo zao Indijaca pa isli da se zrtvuju za njih.
A to nije nista novo: tako su i Krstasi u nekoliko navrata, rukovodjeni najplemenitijim ciljevima isli da oslobadjaju svete zemlje, te da donesu boziju ljubav napacenom narodu tamo.
Ama cudo jedno sta sve ovi zapadnjaci rade ne bi li pomogli svoju bracu u drugim krajevima svijeta!
A pomagali su i ovi istocnjaci njima, kad god su mogli, nije da nisu.

Svijet je pun ljubavi i brige jednih za druge, a ovi sto tvrde drugacije su neprijatelji ljudskog roda.
Uostalom u to se svako moze uvjeriti gledanjem televizije i odlaskom u crkvu i tu nema sta dalje da se prica.

A vi ste placenici nekih Masona, Tupsona i Iluminata, finansirani od Rokfelera, odatle diplomatskim kanalima u Pariz, a iz Pariza u Vasington kod onog kauboja.
Evo ja sam se prijavio da idem sutra da pomazem Libijcima posto me njihove patnje, jednako kao i Amerikance, toliko pogadjaju da ne znam vise sta cu sa sobom. Rasprodao sam i svu svoju imovinu i poslao jedan dio Japancima, a drugi Libijcima. A vi ako necete nemorate. Nisam ni ocekivao tako nesto od vas.
 
0

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi21.03.2011. u 00:16 - pre 159 meseci
Kakvih moralnih gromada ima na ovoj temi...
Libijcima nocas lete avioni iznad glava
Secate se kako je to lepo...
Doduse "demokratski" avioni pa im je, verujem, lakse...kao i nama sto je bilo...opusteno...daj jos jedno pivo...
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
+1

triac

Član broj: 280995
Poruke: 155
*.dynamic.sbb.rs.



+29 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi21.03.2011. u 00:23 - pre 159 meseci
Ma ubijamo malo vremena, tome i sluzi forum
 
0

triac

Član broj: 280995
Poruke: 155
*.dynamic.sbb.rs.



+29 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi21.03.2011. u 00:24 - pre 159 meseci
20.03.2011 | 21:55
Dim iznad Gadafijeve rezidencije

http://www.b92.net/info/vesti/..._category=78&nav_id=500575
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi21.03.2011. u 00:26 - pre 159 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Vi i Dzulijan Asanz, vi ste carevi.

Da jbt, prije par nedelja je ista ova ekipa arlaukala na sav glas kako je odzvonilo svijetu kakvog poznajemo, a evo sad kukaju kako je u svijetu vazda jedno te isto!?
Dodje mi da vaskrsnem tu temu pa da ih malo otresem...
 
0

triac

Član broj: 280995
Poruke: 155
*.dynamic.sbb.rs.



+29 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi21.03.2011. u 00:32 - pre 159 meseci
Tolike pare Gadafi uzeo na nafti a ima rakete iz Sovjetske ere, a da se fino odbrani trebalo bi mu svega desetak milijardi sto nije nista...

Elem sta se ima a da se zvanicno zna...

Prikačeni fajlovi
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi21.03.2011. u 00:33 - pre 159 meseci
Citat:
Da jbt, prije par nedelja je ista ova ekipa arlaukala na sav glas kako je odzvonilo svijetu kakvog poznajemo, a evo sad kukaju kako je u svijetu vazda jedno te isto!?
Dodje mi da vaskrsnem tu temu pa da ih malo otresem...

Ma treb'o bi, sve sam "demagog" i neprijatelj "civilizacije"... jasta. Nego odo' sad da gledam slobodne i nezavisne vesti na CNN-u... tamo je sve uvek jasno, kako treba, i zna se ko je good guy.
 
0

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi21.03.2011. u 01:23 - pre 159 meseci
Citat:
tamo je sve uvek jasno, kako treba, i zna se ko je good guy.

Eto, to je upravo ono u čemu najviše grešite. Ne postoji nikakav good guy. Postoje samo uglovi gledanja na to. A pod pravim okolnostima, svako može biti i good guy i bad guy,
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi21.03.2011. u 01:44 - pre 159 meseci
Itekako postoji... mislim, postoji samo jedan ugao koji se servira u "civilizovanim" zemljama na mainstream medijima - projektovan za tamosnje glasacko telo. Ovi ostali uglovi su za "kalimere" koji su spremni da rondaju po alternativnim izvorima vesti, i ostale zaludjenike "demagoge", "anarhiste" i tako to... sto bi Lesli rekao bubuljicare™

Nego, posto sam ja za "civilizaciju" i zapadne vrednosti, odoh da gledam CNN i herojsko-altruisticko spasavanje Libijskog naroda. Tj. oslobadjanje od nafte, pardon, diktatora.
Cuveni humanitarni program blood for oil...





[Ovu poruku je menjao a1200 dana 21.03.2011. u 03:09 GMT+1]
 
0

triac

Član broj: 280995
Poruke: 155
*.dynamic.sbb.rs.



+29 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi21.03.2011. u 01:44 - pre 159 meseci
Citat:
Marko_L: Eto, to je upravo ono u čemu najviše grešite. Ne postoji nikakav good guy. Postoje samo uglovi gledanja na to. A pod pravim okolnostima, svako može biti i good guy i bad guy,


Ubica je ubica pa ti gledaj kako hoces...

A posto su ubice i jedni i drugi, onda nema dobrih
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Dizu se braca arapi
(Zaključana tema (lock), by Shadowed)
Strane: << < .. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 183291 | Odgovora: 1269 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.