Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dizu se braca arapi

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Dizu se braca arapi
(Zaključana tema (lock), by Shadowed)
Strane: << < .. 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 183167 | Odgovora: 1269 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi21.03.2011. u 16:07 - pre 159 meseci
@yolja
I ko ce zameniti despota u Libijskom slucaju?
Mislis da je ovo sve napravljeno zato sto nekom nije bilo po ukusu drzavno uredjenje?
Mani se "vase" i "nase" kvalifikacija.. neozbiljno je, nismo na utakmici.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi21.03.2011. u 16:14 - pre 159 meseci
Citat:
HeYoo: I ko ce zameniti despota u Libijskom slucaju?.

Iznogud.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi21.03.2011. u 16:31 - pre 159 meseci
Citat:
triac:...imam porodicu...
Evo najavljujem konferenciju za stampu za sutra ujutru.
Citat:
triac: ...a bas me zabole zbog koga su dosli i sta su radili ...
E pa ne moze da te zaboli zbog koga su dosli. To tako ne ide. BTW, sta je to cionizam? Vidim cesto pominjes tu rec, pa cisto da pitam. I zasto 99% njih iz tog vaseg pravdoljubackog tabora pisu "jel" umesto "jer" , "napredke" umesto "napretke" itd. Jel vam to od rodjenja? I jesi bio na parastosu pod lipom?
Citat:
Lazar-I: O kakvoj kozi pričaš?
Pa o onoj sto je nepravda kad je susedno selo ukrade Petkovom selu a pravda je kad Petkovo selo ukrade kozu susednom selu. Znaci, ko vam je ukr'o kozu pa ste tako ljuti?

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 21.03.2011. u 17:41 GMT+1]
 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi21.03.2011. u 17:47 - pre 159 meseci
Citat:
Lesli: Pa o onoj sto je nepravda kad je susedno selo ukrade Petkovom selu a pravda je kad Petkovo selo ukrade kozu susednom selu.


Je l' to nešto kao kad bombarduje USA, UK i FR onda je to pravda a kad bombarduje Gadafi onda je nepravda?

P.S.
Ja za razliku od tebe nemam sposobnost da čitam misli, kozu si bio upotrebio potpuno van ikakvog konteksta!

 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi21.03.2011. u 19:02 - pre 159 meseci
Ne, nego to vi tako gledate. Kad vas neko "presamiti" razumijes ti mene pa rokaj, to je onda nepravda, a kad vi to isto radite drugima, e onda je to pravda. Pa nece to moci tako. Nego je ili sve nepravda, i sto su vama radili, i sto ste vi radili, a i jedni i drugi ste radili isto, ili je sve pravda. Ako je ovo prvo, 'bi ga bato, sam pao sam se ubio, sta si kuvao kusaj i ne placi, a ako je ovo drugo, pa sam si trazio pravdu, i kad si je dobio, trpi kao covek i ne placi.

Sto se tice Libije isto ili slicno vazi. Da li ta vasa "Dzulijan Asanz" kukanja imaju neku svrhu ili su sama sebi cilj? Ja mislim da je ovo poslednje. Evo zasto se to desava kod vas, ti neki cudni misaoni procesi,, imam i za to citat. Za sve sto vi Drndam-Jedno-Isto-Kao-Moji-Ocevi-I-Dedovi-Iako-Je-Te-Zaumne-Ideje-Vreme-Odavno-Pregazilo smislite imam prigodan citat. Eeeeee, nije ni postojao web kad sam se ja ćerao sa vama po usenet newsgroups-ima pa se nakupilo toga. Evo.

Citat:
Slobotomija

Slobotomija je hirurška intervencija na mozgu kojom prilikom se centri zaduženi za poštovanje progresa, znanja, rada, reda i zakona ireverzibilno odstranjuju. Buduci da je ta hirurška intervencija na mozgu vrlo specificna, traje godinama i izvodi se kombinacijom TV programa, turbo folka, masom nerešenih ubistava, neprestanom konfrontacijom sa svetskim liderima, krotkim cekanjem u redovima, itd, vidljivih tragova na prvi pogled nema i pacijent nije ni svestan da je bio podvrgnut operaciji. Pacijent, tacnije subjekt, potom nastavlja normalno da živi i funkcioniše, savršeno nesvestan toga da je slobotomiran. Interesantno je da efekti ove intervencije jacaju sa protokom vremena, bez obzira na to što je originalni autor ove metode odavno na zasluženom odmoru, gde ce trajno i ostati. Svoj prezir za sve ono što je napredno u današnjoj civilizaciji pacijent, tacnije subjekt, smatra necim potpuno prirodnim, spontanim, autenticno svojim. Karakteristicno za subjekta je prisustvo beskrajnog prezira prema svim institucijama, vera da je opšta korumpiranost prirodno stanje, odricanje sopstvene odgovornosti, nesposobnost za toleranciju bilo cega razlicitog, izuzetna svadljivost i konstantna bezrazložna uvredenost. Za posebno uspele intervencije je karakteristicna vrlo specificna i dosad nedovoljno istražena pojava, koja se sastoji u divinaciji, iliti obožavanju kultova i mitova sopstvene etnicke grupacije, do kojih subjektu, istovremeno i potpuno paradoksalno, nije ni najmanje stalo! Osnovno što ih karakteriše može se sumirati kao - destruktivni prezir prema postojecoj civilizaciji. Ako postoji nešto što ih lako i brzo odaje, to je vecita sumnja u zvanicnu verziju.
 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi21.03.2011. u 19:46 - pre 159 meseci
@Lesli

Kome se obraćaš? Šta su "Džulijan Asanž kukanja"?

Ne mogu da čitam ceo članak o Slobotomiji, pročitao sam samo podebljani deo. Neko je ranije pomenuo da nisi primio vakcinu protiv svinjskog gripa. Da li se sumnja u zvaničnu verziju javila kod tebe usled Slobotomije?

Da li ikada pročitaš ono što napišeš?
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi21.03.2011. u 19:51 - pre 159 meseci
Citat:
Lazar-I: Je l' to nešto kao kad bombarduje USA, UK i FR onda je to pravda a kad bombarduje Gadafi onda je nepravda?

Jok brajko. Kad neko bombarduje onda se to zove, zamisli molim te - bombardovanje.
Svejedno ko koga bombarduje, tako se ta radnja naziva.

A to, ta pravda i nepravda, te nazive niko normalan ne upotrebljava za oznacavanje gore pomenutih aktivnosti.
Ima doduse nekih popova koji imaju obicaj raznoraznim drustvenim aktivnostima prisivati nekakva takva imena, ali oni nisu normalni, oni se ne racunaju.
 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi21.03.2011. u 20:06 - pre 159 meseci
Čudi me da ta reč i postoji! Trebalo bi napraviti novogovor bez reči pravda i njoj sličnih! Onda bi oni koji vrše bombardovanje mogli samo da kažu: bombardujemo, bez epiteta: pravedno, humanitarno, demokratsko, zaštita civila i sl. U pravu si, jedina greška je što se obraćaš na pogrešnu adresu.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi21.03.2011. u 20:21 - pre 159 meseci
Pa znacenje tih pojmova upravo zavisi od adrese. Ti se preseli u US i vidjeces kako "nepravda" postaje "pravda", a bombardovanje ostaje bombardovanje svejedno gdje se selio.

Zato je bolje da se drzis pojmova koji imaju univerzalno znacenje, jer ako koristis lokalizme poput "pravda" i "nepravda" moras onda uvijek dopisati odakle se javljas, da bi te neko razumio.

 
0

brko_

Član broj: 282021
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dizu se braca arapi21.03.2011. u 20:33 - pre 159 meseci
kad bi ste vi europejci napisali makar jedan post koji ima ikakve veze sa temom, ja bih vam sve oprostio.
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi21.03.2011. u 20:41 - pre 159 meseci
Arapi se dizu a satrapi padaju! Krajnje u vezi sa temom. Odose despoti u istoriju posto je srednji vijek davno zavrsen.
Jesi li mi oprostio?
 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi21.03.2011. u 20:46 - pre 159 meseci
Citat:
Odin D.: Pa znacenje tih pojmova upravo zavisi od adrese. Ti se preseli u US i vidjeces kako "nepravda" postaje "pravda", a bombardovanje ostaje bombardovanje svejedno gdje se selio.


Citat:
Lesli: Pa o onoj sto je nepravda kad je susedno selo ukrade Petkovom selu a pravda je kad Petkovo selo ukrade kozu susednom selu.


Nisam ni u Libiji ni u US, ni u Petkovom selu, u Srbiji sam i nemam nameru da se selim! Da li bi pravda trebalo ovde da bude nepravda ili pravda? Kako je kod tebe u Austriji?

Možda bi bilo najbolje da o svemu prodiskutuješ sa Leslijem.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi21.03.2011. u 20:58 - pre 159 meseci
Citat:
Lazar-I: Da li bi pravda trebalo ovde da bude nepravda ili pravda?

Isto ti se vata. Neku pojavu mozes nazivati kako god oces kad to tvoje nazivanje niko ne sljivi.
Citat:
Lazar-I: Kako je kod tebe u Austriji?

Kao sto ti rekoh, ja upotrebljavam pojam "bombardovanje" tako da nemam problema sa terminologijom cije znacenje zavisi od geografskih koordinata, te prema tome svejedno mi je gdje se nalazim.
 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi21.03.2011. u 21:11 - pre 159 meseci
@Odin
O raspravi na temu pravde i nepravde insistiraš ti, a ne ja, ali kad smo već kod toga, da li ti imaš te reči u svom rečniku? Ako ih imaš, u kojim situacijama ih koristiš?

Citat:
Isto ti se vata. Neku pojavu mozes nazivati kako god oces kad to tvoje nazivanje niko ne sljivi.


Ovo možeš da staviš ispod bilo koje poruke na Madzone. Možemo li da se dogovorimo da se to podrazumeva za svaku buduću poruku, ili možda misliš da tvoje poruke neko "šljivi"?
 
0

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi21.03.2011. u 21:16 - pre 159 meseci
Ljudi nikako da shvate da na svetu postoje tri tipa država: tip A, one koje zbog svoje ekonomske i vojne moći mogu da rade praktično šta hoće i kome hoće, dokle god to ne izazove sukob sa nekom drugom državom iz grupe A (jerbo sve one imaju nuklearno oružje i ode svet u tri lepe ako se međusobno zakače); tip B, države koje donekle imaju slobodu da se ponašaju kao ove iz grupe A jer imaju snažnu političku i vojnu podršku neke od država iz grupe A; tip C, države koje ne pripadaju niti jednoj od prethodne dve grupe: njih uglavnom niko ništa ne pita mnogo, i mogu samo da kažu 'amin!' kad im se nešto kaže, jer inače rizikuju da dobiju batine od nekoga iz grupa A i/ili B ako ne slušaju.

E sad, problemi uglavnom nastaju kad neko iz C uobrazi da je B ili A (ovi iz grupe B uglavnom nisu toliko glupi da zamišljaju da su A, pošto tačno znaju dokle mogu da se ispruže)...
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi21.03.2011. u 21:28 - pre 159 meseci
Citat:
Lazar-I:  Ovo možeš da staviš ispod bilo koje poruke na Madzone. Možemo li da se dogovorimo da se to podrazumeva za svaku buduću poruku, ili možda misliš da tvoje poruke neko "šljivi"?

Ja za razliku od tebe, nemam iluzija da moje poruke neko sljivi, niti imam potrebe za tim.
Mada se moze desiti i da ih neko sljivi, no kao sto rekoh, to ne mijenja nista bitno po pitanju mog stava o tome.
U svakom slucaju, ne vidim povoda da se sa tobom oko bilo cega dogovaram, ni zasto bi neki dogovor sa tobom o bilo cemu bio uopste zanimljiv za mene?
Sta neki dogovor sa tobom moze bilo kome korisnog donjeti? (Mislim, ovo nije komentar, ovo je zaista pitanje.)
Citat:
Lazar-I: @Odin
O raspravi na temu pravde i nepravde insistiraš ti, a ne ja, ali kad smo već kod toga, da li ti imaš te reči u svom rečniku? Ako ih imaš, u kojim situacijama ih koristiš?

Nece biti da ja prdim o pravdi i nepravdi, ja upravo nastojim da se iz rasprave izbace te (ne)odrednice.
Sto se drugog pitanja tice, da - imam te rijeci u svom rjecniku jer su mi ih usadili silom kad sam bio nezreo kao sto si ti sada, ali ih uopste ne upotrebljavam.


 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi21.03.2011. u 21:37 - pre 159 meseci
Citat:
Odin D.: Sta neki dogovor sa tobom moze bilo kome korisnog donjeti?


Za tebe bi bilo korisno jer bi manje pisao bez potrebe. Ostali bi čitali manje suvišnih stvari. Na kraju, možda bi neko i "šljivio" to što pišeš!

Citat:
kad sam bio nezreo kao sto si ti sada


Vidim baviš se i analizom moje ličnosti! Zašto se jednostavno ne držiš teme?
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi21.03.2011. u 21:53 - pre 159 meseci
^ E jbga, ja te pitam ozbiljno, a ti se zajebavas.
 
0

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi21.03.2011. u 22:20 - pre 159 meseci
Uci ce i kopnenim putem ako ne uspiju "sa distance" da organizuju i postave pro-zapadnu vladu. Nema veze sto trenutno iskljucuju tu mogucnost, takve stvari se mijenjaju preko noci. Zapadna alijansa ima prilicno ozbiljan interes u Libiji da bi tek-tako prihvatila nepovoljan razvoj dogadjaja u procesu uspostavljanja nove vlasti. Trenutno, najbezbolniji scenario bi bio odlazak Gadafija i postavljanje neke nove pro-zapadno orijentisane vlade, koja pored toga nece biti tezak pregovarac. Sve drugo vodi putevima novog Iraka il' Avganistana.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi21.03.2011. u 22:24 - pre 159 meseci
Elem, Evropa (Italija i Francuska) su ovde uleteli nevidjeno glupo, i tek ce videti u sta su se uvalili. Mislim da ce steta, dugorocno gledano, biti znatno veca od kratkotrajne koristi.

A evo slobodara koji podrzavaju libijske pobunjenike:

http://www.b92.net/info/vesti/...;dd=21&mm=03&yyyy=2011


@milanche, pocecu da ti verujem.

 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Dizu se braca arapi
(Zaključana tema (lock), by Shadowed)
Strane: << < .. 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 183167 | Odgovora: 1269 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.