Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dizu se braca arapi

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Dizu se braca arapi
(Zaključana tema (lock), by Shadowed)
Strane: << < .. 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 183007 | Odgovora: 1269 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi22.03.2011. u 05:46 - pre 159 meseci
Skupio se orkestar sviraca pa gude li gude.
Ajmo slobodari, vi koji se saginjati necete, pustite malo paru u okolis, eksplodiracete od tolikog duvanja. Da vam nema Leslija, tacno bi se skripta otopila od zracenja gluposti.

Evo vam istina.
Nema humanitarne pomoci, nema zastite civila - NAFTA je razlog. Sretni? Divno.
Ali sta god bio razlog, despot ce da leti! Caoooo despotovine idete u istoriju i ni malo mi nije zao.
Zao mi je ovih koji vole despote. Isti ce da se skupljaju po budzacima i da uz gusle guslaju o velikom despotu i o narodu koji je odbio da se saginje.
A istina je da nekim likovima treba osoba kojoj ce da se dive, oni moraju da imaju autoritet jer sami ne mogu da misle. Tesko im. Ovako za njih misli despot a oni samo izadju na miting da cuju ljubljenog despota. A on sa visine kaze "ma volim i ja vas" (samo se pravim)...

A sa srpskih pasnjaka se cuje blejanje "Bolje grob nego rob - bolje rat nego (NATO) pakt". I "necemo demokratiju, ocemo despotovinu".
Ko nije naucio iz istorije on ce uciti na sopstvenoj kozi. Pametni narodi se nauce pameti citajuci knjige a oni drugi se nauce uz batinu. Kakva pamet takva i lekcija. Ali skola ce da se izuci. Ne zato sto nas neko voli, nego zato sto nece da trpi guslace kraj sebe.
A bolje je za, promjenu, biti uz velike. Mozda nije bas lijepo na izgled ali kad si mis, ne vrijedi duvati se, jer ne mozes biti velicine slona. Al mozes da puknes od pritiska.
 
0

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
86.96.227.*



+702 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi22.03.2011. u 06:23 - pre 159 meseci
Citat:
yolja624:Ko nije naucio iz istorije on ce uciti na sopstvenoj kozi. Pametni narodi se nauce pameti citajuci knjige a oni drugi se nauce uz batinu. Kakva pamet takva i lekcija. Ali skola ce da se izuci.

Ispričano je to već milion puta, ovde je problem repeticija. Šta reći kada neko nije sposoban da nauči, stalno ponavlja jedno te isto (hint/google: Einstein on insanity) i još se ponosi time što nije sposoban da se adaptira izmenjenoj sredini?

Kako mi je rekao jedan Škot: Englez će se naučiti na Oksfordu, budala na svojim greškama, a mi treba da potražimo neko mesto između. Nisam imao srca, živaca, niti umeća da mu predstavim pojavu koja ne samo da nije u stanju da uči iz sopstvenih grešaka nego se još diči time.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi22.03.2011. u 07:36 - pre 159 meseci
Citat:
Marko83: Eh Ivice Ivice dospeo si na njegov nivo...prepucavas se ad-hominem...


Šta znam, mislim da je vredelo. Bar sam sada pun sebe :)

Citat:
Lesli: Kakav si mi ti to mesija kad ti je svrha mesijanstva postala da meni postavljas glupa pitanja i onda si pun sebe, ala si mi ga rek'o ?


Ako hoćete da iznervirate Leslija samo mu vraćajte nazad u formi pitanja besmislice koje piše! Očigledno deluje.
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi22.03.2011. u 08:39 - pre 159 meseci
Citat:
Caoooo despotovine idete u istoriju i ni malo mi nije zao.


Da, Libija ima sjajan demokratski potencijal...

Nije ni cudo sto pobunjenike podrzavaju takvi velikani slobodne misli, kao sto su ovi:

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/...ida-poziva-na-rusenje-Gadafija

ili pak ovi:

http://www.b92.net/info/vesti/..._category=78&nav_id=500841

Sad kad, nakon pobede, krenu sa fanaticnim upraznjavanjem demokratskih principa, ima Libija da procveta.
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi22.03.2011. u 08:51 - pre 159 meseci
Pa odakle toliki nezadovolni građani u Libiji kad je sve tako bajno tamo. Zbog čega je Gadafi dozvolio da se skupi kritična masa nezadovoljnih ljudi koja će da krene u osvajanje gradova. To je pravo pitanje. Spoljni faktori ne bi mogli da deluju da to nije krenulo iznutra od nezadovoljnih građana. Ja ne opravdavam strano mešanje ali ono ne bi bilo moguće da nije postojalo unutrašnje nezadovoljstvo postojećim stanjem u državi.
 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi22.03.2011. u 08:58 - pre 159 meseci
Nigde nije bajno i svuda ima nezadovoljnih ljudi. U Libiji ih je verovatno bilo više nego u nekim drugim delovima sveta. Problem je što će posle svega ovoga broj nezadovoljnih u Libiji biti veći. Odgovornost za to imaju svi učesnici, zapadne sile, pobunjenici/islamisti i Gadafi!
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi22.03.2011. u 09:18 - pre 159 meseci
Kako ti relativizuješ stvari. Ako želiš mir u državi (ako si diktator) potrudi se da ti što više građana bude zadovoljno svojim životom. Da što ravnomernije rasporediš bogatstvo. Ukoliko to ne učiniš budi siguran da te čeka neizvesna budućnost. Po tebi je svako ko želi da bolje živi po pravilu islamista. Svašta.
 
0

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi22.03.2011. u 09:26 - pre 159 meseci
Ja bih se usudio da pitam jos nesto...pa ako ovi "proevropski" imaju vremena...
Napravicu i kratak uvod:
Posto prica napreduje(iako je evo vec 42. strana) i sve vas vise prihvata da ovi "demokratski" avioni ne oslobadjaju narod Libije vec je nafta No1 mene sad zanima druga stvar - pitanje morala kad opravdavate takve postupke?
Secate se sta bi moral? Jos od malena bi trebalo da razlikujete dobro i lose
Mene zanima kako se vi licno osecate, vase licno misljenje (molio bi bez komentara sa CNN ili iz "proevropskih" kuhinja)
Kakav vam je osecaj u stomaku kad gledate "demokratske" avione dok oslobadjaju naftu?

I jos nesto
Cemu vise te podele? Ako nisi sa nama onda si za "despote"? Cemu takvo etiketiranje?
Zasto sam ja za "despote" ako mi se ne dopada "humanitarno" bombardovanje?
Prevashodno mislim na Yolju posto je za Leslija vec kasno(sad ce ionako da zatrpa sa bubuljicarima..mesijama...zaumno... i jos kakvih random reci...)

Citat:
Lazar-I: Ako hoćete da iznervirate Leslija samo mu vraćajte nazad u formi pitanja besmislice koje piše! Očigledno deluje.

Mislim da si u pravu. Poruke su sve krace i sazetije. Sve je vise srdzbe u njima
Mozda za par strana i procitamo sta on stvarno misli (bez skripte)




Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi22.03.2011. u 09:33 - pre 159 meseci
Čekaj malo sa tim nafta. Kakav je to argument. Nikakav. Evo zašto. Zemlje koje nemaju naftu, među kojima smo i mi su do sada kupovale naftu iz Libije tj. od Gadafija. Da li sam u pravu ? E pa istu tu naftu će i dalje kupovati iz Libije samo što neće od Gadafija već od nekog drugog. Nije ta nafta Gadafijeva dedovina već pripada svim građanima Libije podjednako. I šta je problem, problem je u zameni teza.

Da podsetim da je isti taj Gadafi oružjem došao na vlast. Očigledno nije ništa naučio čim je sebi dozvolio da sada on bude taj koga će da svrgnu sa vlasti oružjem.

[Ovu poruku je menjao stil dana 22.03.2011. u 11:13 GMT+1]
 
0

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi22.03.2011. u 09:46 - pre 159 meseci
Citat:
stil: Čekaj malo sa tim nafta. Kakav je to argument. Nikakav. Evo zašto. Zemlje koje nemaju naftu, među kojima smo i mi su do sada kupovali naftu iz Libije tj. od Gadafija. Da li sam u pravu ? E pa istu tu naftu će i dalje kupovati iz Libije samo što neće od Gadafija već od nekog drugog. Nije ta nafta Gadafijeva dedovina već pripada svim građanima Libije podjednako. I šta je problem, problem je u zameni teza.


Nista ja tebe nisam razumeo
Ti kazes da je moj argument nikakav a nakon toga tvrdis bas isto sto i ja????
Osnova "humanitarne" intervencije je kome ce ici $ od prodaje nafte koja se nalazi na teritoriji Libije

Ovo za pripadanje gradjanima Libije...pa mozda ta nafta finansira besplatno zdravstvo, skolstvo...

Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi22.03.2011. u 09:52 - pre 159 meseci
Citat:
Lazar-I: Ako hoćete da iznervirate Leslija samo mu vraćajte nazad u formi pitanja besmislice koje piše! Očigledno deluje.
Takvi kao ti mene ne mogu da iznerviraju. U stvari ne moze niko, a takvi nesrecnici posebno. Nego mi je neko vreme delovalo kao da imas potencijal da malo izazoves neku kvalitetnu reakciju, a ono nema tu nista, samo dzibersko - dundjersko - bubuljicarsko kliberenje kad se naidje na nesto sto zagrebe malogradjansku ljusturu u koju se takvi ucaure pa ne smeju da mrdnu iz nje. Znaci, putuj igumane... I uci od majstora. Evo ovako, evo ga majstor.
Citat:
a1200: Brani "civilizaciju"... koja, kako cujemo putem njihovih objektivih i slobodnih medija, prosto puca od altruisticke zelje da "uskoci" i pomogne nezasticenima (ako naravno imaju ne$to sto u tom procesu pomaganja moze da im se oduzme, pardon, oslobodi)...

Ono, ne zna se ko je bolji, ovi sto zlocin brane idejom "pa on ima najvecu batinu u kraju i moze mu se, a ja uvek slusam jaceg", ili ekipa ovih zapadnih politicara, moralnih gromada i dobitnika nobelove nagrade za mir, koja laze "bez da trepne" da je to zbog "Libijskog naroda"... i naravno "moralnih vredno$ti" koje "oni" brane (tj. plasira bajke za leminge, koji sutra treba da idu na neke izbore, a od cijih para se finansira ovo izivljavanje). Mislim da u to vishe ni budale ne veruju. Mozda bi im pre 20 godina i poverovali... jedno je sigurno, danas treba popiti dosta piva da bi se to svarilo.
Odakle da krenemo... Evo prvo, ovo, "civilizacija". Sta mozemo ovde da vidimo iz terminologije? Pa gospodinu se ne svidja postojeca civilizacija. Hteo bi covek bolju i stariju. Ili je eventualno od onih koji mudro zakljucuju "ma ti to pricas o za-padnoj civilzaciji, a postoji vise civlizacija, ne postoji samo za-padna". Onda ide divljenje sopstvenoj mudrosti u vidu blago napucenih usana, glava je blago zabacena unazad, pogled uprt u daljinu, ostar, mozes lubenice seci njime. Istovremeno, takvi zive u toj za-padnoj civilizaciji i na pamet im ne pada da je fizicki napuste. Dobro, mozda imaju neke tripove kako su se svojim mudrovanjem izmestili nebeski i umesali se medju cara Lazu i ostale vitezove.

Onda sledeca teza iz kloake, da neko ovde "slusa jaceg" ili "skute ljubi" itd pa zato "brani za-pad". Nesrecnicima ne ide u glavu kako to moze da ovde postoji "ko je Srbin i srpskoga roda" a da se stvarno slaze sa "za-padom" tj evropskom civilizacijom tj kod koga je razum nadjacao emocije, kad je kod njih in da im mehkana dusica bude vodilja kroz zivot, jel tako, a bez da bude nekakav strani placenik, domaci izdajnik, peta kolona, izmanipulisana omladina, poslusnik, narkoman, poturica, alkoholicar i slicno, i da iako je izdajnik, ipak mu je rodila psenica bjela i vino rujno a nije ga izjela rdja do petog koljena. Ima tih epiteta jos, i svi su potroseni od drugar'ce Mire, posadjenog joj supruga, vojvode od zardjale kasike i nebrojenih guslara.

I poslednja velika misao, treba se kaze napit' da bi se "svarilo"...nesto tamo sto prica zli za-pad. Nesrecnicima nije jasno da ne mora niko nista da vari. Zasto bi? Sta mene briga za to sto zli zapad, zli istok, zli sever i zli jug pricaju jedno a motivi su im mozda drugi? Jel' lepo kazu u pesmi, ja ne gutam pilule da bi mi bilo bolje, ja ne trebam zene da me zadovolje, ja volim samo sebe, jedino sebe...

Da zavrsavamo polako, u stvari, sve velike i male misli ovih mislilaca se svode na jednu - oni imaju mehkanu slouensku dus'cu i zato su bolji ljudi od svih ostalih na planeti. OK drugovi, za 25 godina ponavljanja te bedastoce je valjda trebalo da ste ubedili i sami sebe u to. Nema vam ravnih, vi ste oni zlatni ljudi iz grcke mitologije, a sad kad ste pobedili mozete da kulirate i da prestanete da papagajisete. Evo na primer, veceras izadjite malo na ulicu ili negde, pogledate u mesec, ovih dana je otprilike pun pa je bas lep, kazite "tata vidi Sunce" a onda "da se vratimo mi u podrum, nista ne valja ovaj stvarni svet" i onda tamo lepo nastavite da punite akumulator pedalajuci i vise nece da vas boli tiba zbog nepravdi ovoga sveta. Sta ce vama ta rabota, to bre, da mislite, kad vas od toga samo bolu buša. Punite lepo akumulator pedalajuci i gotovo.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi22.03.2011. u 09:54 - pre 159 meseci
Citat:
Marko83: Ja bih se usudio da pitam jos nesto...pa ako ovi "proevropski" imaju vremena...
Napravicu i kratak uvod:
Posto prica napreduje(iako je evo vec 42. strana) i sve vas vise prihvata da ovi "demokratski" avioni ne oslobadjaju narod Libije vec je nafta No1 mene sad zanima druga stvar - pitanje morala kad opravdavate takve postupke?
Secate se sta bi moral?
Evo ga ovaj opet. Kome je do morala neka ide u crkvu, rek'o Djindjic. Moral je za bubuljicare i devojcice. Kad porastes kasce ti se samo.

 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi22.03.2011. u 10:02 - pre 159 meseci
Citat:
Marko83: Kakav vam je osecaj u stomaku kad gledate "demokratske" avione dok oslobadjaju naftu?
Nikakav. Stoli me bojko. Vazno je da se ne narusi stabilnost sveta i nista drugo. I dokle cete vise samo da pricate? Kad cete nesto i da uradite? Ja da sam na vasem mestu ja bih u znak protesta prestao da koristim sve mrske imperijaliticke izume i civilizacijska dostignuca. Ili je to ona prica, ono sto kaze Del Boj za Rodnija, kad Rodni nesto tupi o moralu, a posle ipak uzme pare, kaze Del Boj, pazi ove mislioce, puna su im usta prica o moralu i pravdi, a kad se dodje do borbe za petak, Dzindgis Kan je za njih pacifista. Takvi su oni.
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi22.03.2011. u 10:04 - pre 159 meseci
My 2¢ - nije nafta jedini razlog napada, mada je prilicno bitan - ne samo za americke i britanske firme, nego i za ruske i arapske.
NATO ima svoje strateske interese na severu Afrike, a kontam da su oni mozda i vazniji razlog svega ovog -pa i napada na Libiju- zbog lancane reakcije bas na tom podrucju, a da cemo rezultat toga mozda videti relativno uskoro kad se bude resavao Iran.

Sve u svemu, Gadafi se kanda svima tako naguzio da ce u svim kombinacijama izvisiti.
O pravdi mogu brinuti oni koji nemaju cime da trguju, jbg.

 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi22.03.2011. u 10:09 - pre 159 meseci
Pa da to je to. Seo gologuz na vr' kule od slonovace, i sav vazan drzi moralne pridike. Ma batali. Pitao bih ih kad bi imali sta da izgube u slucaju kad se narusava stabilnost sveta.
 
0

brko_

Član broj: 282021
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dizu se braca arapi22.03.2011. u 10:13 - pre 159 meseci
Citat:
stil: Nije ta nafta Gadafijeva dedovina već pripada svim građanima Libije podjednako.


konacno si napisao nesto sto ima smisla, jos samo da shvatis da je to tako bilo do sada, a da posle ove humanitarne demokratske intervencije tako vise biti nece.

... ili ti mozda verujes civilizovanim sredstvima javnog dezinformisanja da je gadafi pokrao 140 milijardi?
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi22.03.2011. u 10:17 - pre 159 meseci
OK, vraticete socijalisticko samoupravljanje, drustvenu svojinu, raspodelu svega svakome prema potrebama i svetsku pravdu, shvatili smo.

Kad je ovde bilo bombardovanje i kad je zavrseno, istog tog dana, pita mene jedan sta se desava jer zna da pratim na internetu i na radiju i druge medije, a ne samo RTS i ove ovde. Rekoh, nista evo malo cepase Irak. Istog dana. Tako da drugovi, voda je mokra i uvek mora negde da se bombarduje. Tako ti je to.
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi22.03.2011. u 10:18 - pre 159 meseci
^^
Za one koji zele pravedniji svet i koji su protiv okupacija drugih drzava zarad nekog resursa ili pozicije, predlazem da krenu od svog dvorista i da gnev tamo usmere, ne bi li doprineli prestanku okupacije npr Iraka i funkcionisanju marionetske vlasti zbog koje se raznose ljudi svake nedelje po malo.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke...a-230-miliona-dolara,4950.html
http://www.blic.rs/Vesti/Tema-...oruzja-u-Irak-uz-pomoc-Amerike
 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi22.03.2011. u 10:35 - pre 159 meseci
Citat:
nista, samo dzibersko - dundjersko - bubuljicarsko kliberenje kad se naidje na nesto sto zagrebe malogradjansku ljusturu u koju se takvi ucaure pa ne smeju da mrdnu iz nje


Osnovna je kultura da bi trebalo da napadaš stavove koje neko iznosi a ne da vređaš! Kao što sam već rekao sa tobom je nemoguće normalno razgovarati, ti jednostavno samo prosipaš besmislice i uvrede bez ikakvih argumenata.

@a1200 je pametan i obrazovan čovek i njegove poruke rado čitam! Tvoja analiza njegove poruke je besmislena!
 
0

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi22.03.2011. u 10:38 - pre 159 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Evo ga ovaj opet. Kome je do morala neka ide u crkvu, rek'o Djindjic. Moral je za bubuljicare i devojcice. Kad porastes kasce ti se samo.

Dug si put presao od crvenog do Djindjica...
Imas li ti kakvu svoju misao ili ces stalno citirati druge?
Ovo bubuljicare ne racunam to ionako skripta ubacuje svako malo....
Citat:
Lesli Eldridz: ...Pitao bih ih kad bi imali sta da izgube u slucaju kad se narusava stabilnost sveta.

Ha ha ha e ovo ti je bas dobro
E hvala Lesli za malo smeha jutros
Stvarno je svaka humanitarna intervencija nacinila i stabilnijim i boljim mestom za zivot...primera ima sasvim dovoljno, civilizacija cveta na svakom mestu
Ne boli Lesli ako priznas da i tebi nije drago za ovo "humanitarno" uterivanje pravde(u interesu Libijskog naroda), ali da moramo dovesti "civilizaciju" i u ovaj kraj sveta (iskljucivo zbog stabilnosti sveta....)

Citat:
Isak666: My 2¢ - nije nafta jedini razlog napada, mada je prilicno bitan ...

Verujem da je tako, ja sam samo pomenuo najocigledniju stvar
Nisam naivan znam kako funkcionisu stvari i da se stvari rade iz interesa ali mi smeta kad se stvari nazivaju drugim imenima
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Dizu se braca arapi
(Zaključana tema (lock), by Shadowed)
Strane: << < .. 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 183007 | Odgovora: 1269 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.