Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dizu se braca arapi

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Dizu se braca arapi
(Zaključana tema (lock), by Shadowed)
Strane: << < .. 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 183449 | Odgovora: 1269 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi19.03.2011. u 23:28 - pre 159 meseci
Počele su i junačke pesme podrške



p.s. obratiti pažnju na komentare...kojih će verovatno biti sve više i više, pošto je klip postavljen tek danas.

 
0

triac

Član broj: 280995
Poruke: 155
*.dynamic.sbb.rs.



+29 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi19.03.2011. u 23:37 - pre 159 meseci
@stil


Za pocetak, sredinu i kraj bilo bi dosta...



...stim sto bi sacekao da malo ispucaju Tomahavke i onda bi tukao po avijaciji.


p.s

Mislim vec kada se gubi neka se gubi sa stilom

 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi19.03.2011. u 23:37 - pre 159 meseci
Citat:
HeYoo:
@Odin
Ti Leslijev brat blizanac?

Mozda i jesam, ali kakve bi to uopste moglo imati veze sa onim sto kazem, ako jesam?

Ono sto vi ne shvatate je da na odredjenom stepenu licne i kolektivne svijesti ljudima mogu upravljati samo samani, vracevi, poglavice, kralj, car, efendija, serif, tiranin, partija, vlada, skupstina, parlament itd. u zavisnosti od toga o kojem se stepenu pomenutih svijesti radi.

Drugo sto ne shvatate, je to da je jos prije jedno 200-300 godina svijet postao jedno selo i da nema vise nikakvih zasebnih drzava i zasebnih naroda, koji imaju neko "pravo" da sami kroje svoju sudbinu, osim u glavama zatucanih, kojih je nazalost brojcano vecina, ali srecom mentalno ne predstavljaju bogznakakvu velicinu.

Stoga, nema vise odlucivanja "sami za sebe" jer kao sto ni moj komsija ne moze sam za sebe da odluci da u svom dvoristu drzi prasad uprkos protivljenju komsiluka, tako ne mogu ni Libijci sami za sebe da odluce kako ce se u "svom dvoristu" ponasati jer im je komsiluk ostatak svijeta. Ako im se ne svidja, mogu da se odsele u neki drugi komsiluk, npr. zagrobni, pa da vide jeli mozda tamo sta drugacije.
Sve je to u skaliranju. "Kako gore - tako dolje", reko' Hermes Trismegistos. Kako u atomu - tako i u svemiru. Skalirajte ljudi malo, osnovna skola - teorema o slicnosti trouglova npr. Sve je to isto.
 
0

triac

Član broj: 280995
Poruke: 155
*.dynamic.sbb.rs.



+29 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi19.03.2011. u 23:44 - pre 159 meseci
Tako je sto kazes dokle god 50 drzava napada 1, ali kada bi se udarilo na pravu silu recimo Kinu onda bi bilo lepo videti koliko teorija drzi vodu da je sve logicno sto Zapad radi...za sada jeste jel nema kontra argumenata.
I meni je bilo sve logicno '41 kada sam gledao emisije (ovi su za sve imali argumente) ali su ti argumenti nestali '45 pa mi vise nista nije bilo logicno

Elem moze se u zivotu jako lepo proci kao podguzna muva, jest da smrad ne prija ali ko te pita glava na ramenima je glava na ramenima...
 
0

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+987 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 00:06 - pre 159 meseci
Citat:

120 tomahavka krenulo na 20 ciljeva, kakve li šanse imaju ?


Pod pretnjom da me Ivan optuzi za FUD....
Kakve li sanse postoje da se ovo prosiri ? Jako dugo se suska da je potreban veliki rat da bi se ekonomija dovela u normalu.


Takodje me cudi da je Francuska krenula u rat protiv Libije kada se time ugrozava ekonomska pozicija Italije (jedna od onih PIIGS zemalja) a samim tim i pozicija evra kao Evropske monete. Niko drugi u Evropi se nije zalagao za napad(UK ne racunam u punopravnog clana EU, oduvek su vodili pro-US politiku, svim silama). I ovo samo dokazuje koliko je EU monolitna kao drzava.


Citat:

ali kada bi se udarilo na pravu silu recimo Kinu onda bi bilo


Kina i jeste cilj, ali posredno. Zadnjih 20-ak godina Kina jako puno ulaze u Afriku i daje pare sakom i kapom i zauzvrat dobijaju rude, i simpatije Afrikanaca(pare ne dolaze sa politickim uslovljavanjem). Tako da je razbijanje Libije kaopolitickog vodje Africke Unije(kakva god da je) je samo prvi korak ka istiskivanju Kineza. Zatim sledi destabilizacija Africkog kontinenta i instaliranje podobnih, poslusnih, rezima(Ivan bi rekao normalnih demokratskih). Nije slucajno Pentagon osnovao AFRICOM pre samo par godina ( 2008 ).
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 00:08 - pre 159 meseci
Citat:
triac:ali kada bi se udarilo na pravu silu recimo Kinu onda bi bilo

Kad bi baba imala onu stvar bila bi djed.

Sta bi bilo kad bi bilo nema veze sa onim sta jeste kada jeste.
Libijcima niodkakve pomoci nece pomoci to sto bi im bilo drugacije da su Kinezi.
Mozda bi sve bilo drugacije da je Zemlja kockasta, ali ne vidim od kakvog bi prakticnog znacaja bilo uvoditi takav argument u diskusiju.
 
0

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.dynamic.sbb.rs.



+62 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 00:15 - pre 159 meseci
Da ne shvatite pogresno da branim Gadafija, posto se ovde sve cesto bukvalino shvata.

Ja bih samo da pitam sto se ne uteruje demokratija malo u Saudi Arabiji? Nego im se cak pomaze da intervenisu u Bahreinu, gde ONI (ironije li) uvode demokratiju. A koliko videh, tamo neki ljudi zaista mirno demonstriraju. Nije bilo oruzja, nicega. :)
 
0

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+987 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 00:16 - pre 159 meseci
@EmilijaV

Kad im vise ne budu odgovarali, pobice ih. Simple as that. Zasad su 'jako dobri' prijatelji. Vec vidjeno XYZ puta.
 
0

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.dynamic.sbb.rs.



+62 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 00:20 - pre 159 meseci
@Igor Gajic

Pa ja o tome i pricam. Kapiram ja da je Gadafi ekscentricni diktator, ali ovi kao nisu. Gadafi je jos je jos i demokrata u poredjenju sa onim tamo Ibn Saudom (ili kako se vec zove). Onom gledaju kroz prste kad odseca prste i spaljuje ljude na lomaci.
 
0

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 00:31 - pre 159 meseci
Citat:
Odin D.: Mozda i jesam, ali kakve bi to uopste moglo imati veze sa onim sto kazem, ako jesam?


Pa ima.. vasi postovi vise govore o vama samima nego o temi kakva god da je. Nebitno da li se raspravlja o izvozu malina ili masovnim grobnicam uvek nekako ispliva i bode oci cinizam (obicno bez pokrica)



 
0

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 00:44 - pre 159 meseci
@triac

Koliko mi je poznato, taj S-300 sistem PVO je prevazidijen pre 10 godina. Rusi vec imaju vec imaju PV sisteme S-400, S-500 i S-1000 (koji je u sustini isti kao S-500).
Use Your Mind. Or someone else will.
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 01:10 - pre 159 meseci
@fanfon

S-300 je neka vrsta mitoloskog bica koje je u stanju da unisti sve sto leti, a sto se ne svidja korisniku istog...

U svakom slucaju Libiji se smeska mnogo vece sranije nego ono u kom su bili ( da li su bili? )....Jos ako krenu sa kopna, eto njima demokratije :):)
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

triac

Član broj: 280995
Poruke: 155
*.dynamic.sbb.rs.



+29 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 01:50 - pre 159 meseci
S-300 (pa sad varijacije na temu) je prevazidjen od strane Rusa ali ne i od strane Zapada (no nevazno).

A sto se tice uvodjenja faktora koji se zove Kina vrlo je prosto.

Sve sto danas radi Zapad je vise nego korektno jel je jaci i nije pametno mu se suprotstavljati,jel tako...tako je.
S obzirom da napada slabije (Srbe, Avganistance,Iracane,Libice...petorazredne zemlje) on uvek pobedjuje i uvek je upravu...jel tako tako je.

Medjutim kada bi udario na jaceg kao recimo Kina,Rusija, Indija sta bi bilo kada bi izgubio...onda bi bilo onako kako kaze jaci (npr Kina,Indija,Rusija) ...jel tako tako je.


Ovde neko rece cinizam...nema ga.To je pogresan zakljucak.
Nego prosto povladjivanje jacem i podrzavanje argumenata koji jaci zastupa ne bi li se se dobilo malo vazduha za disanje.


Pa mislim ja se u potpunosti slazem (rekli bi neki) da nama Kosovo ne treba, da je oduvek bilo siptarsko...jel tako kaze Amerika.
I Gadafi je diktator (mislim trenutno sada jel ne odgovara Americi), kao sto su u Iraku smenili diktatora i napravili od istog raj na Zemlji, jel je Zapadna demokratija bolja od domacih diktatora.

Zapad je najbolje resenje jel je najjaci, i tu nema polemike.

Kao sto su neki '39 pa do '45 takodje mislili da ce njihovo resenje trajati barem 1000 godina, pa su kada je puklo svi se prali od toga.

Docice vreme kada ce se svi prati od Zapada i naprasno uciti o velikom narodu (npr Kini), i tvrditi da je Zapad oduvek bio truo, ali dok to nedodje podrzavacemo vladavinu jaceg jel je to normalno.

Ko sto je normalno posto sam Ja jaci (s pistoljem) u ruci da ubijem komsisko dete, jel mi se moze, moral tu nije bitan jel Ja sam jaci.
Takoce mogu ubiti i komsiju i njegovu zenu i dedu i babu koje je sahranio da opet upucam i da ih opet sahranim.I ako ja imam ledja da to sve uradim i niko mi nista ne moze to znaci da moji postupci su u potpunosti ispravni jel sam najjac.
Nema ko da mi se suprostavi i samim tim Ja sam onaj koji se slusa.

Spram toga drzimo Americi palceve da uzmu naftu i da je trose kako njima odgovara jel njima to treba, i mi to trebamo da podrzimo.


Evo jedan od primera, kada se nafta "zaradi" kako se trosi.

http://www.youtube.com/watch?v=31RWj-h4kHM&feature=channel

I to je dobar nacin jel tako rade Amerikanci.

 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 02:02 - pre 159 meseci
Da bog blagoslovi Ameriku i mekdonalds.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

triac

Član broj: 280995
Poruke: 155
*.dynamic.sbb.rs.



+29 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 02:06 - pre 159 meseci
Citat:
3way: Da bog blagoslovi Ameriku i mekdonalds.


I mog omiljenog predsednika Dzordza Busha



p.s

Idem da nakokam kokice, Koka Kolu sam uzeo u Tempu i da na miru se zanimam americkim hobijem (gledam kako vrcaju tudje glave na ratistu u medju predahu kecera ;)

p.s.2

Kada si najjaci moze ti se da se ponasas kako hoces, i da uvek budes u pravu :)
Prikačeni fajlovi
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 02:16 - pre 159 meseci
A zasto uopste raspravljati o tome sta je bolje, ili sta je ispravno, a sta nije ispravno, kad su to ionako subjektivni pojmovi?
Zasto ne bi, kao sto prilici odraslim ljudima, raspravljali o realnosti i stvarnosti, umjesto o pojmovima na koje se loze tinejdzeri?

Jaci rade ono sto je za njih bolje, a sto je za njih bolje ne mora nuzno biti i za one druge bolje, to je valjda i vrapcima jasno.
Sta je bolje za Amerikance od npr. otimanja nafte od nekih tamo plemena koji bi istu svakako utrosili na neke gluposti?
Ja zaista ne vidim sta bi ti Amerikanci mogli bolje za sebe uraditi od onog sto vec rade?

E sad, sto ovdje neki smatraju da bi Amerikanci trebalo da budu dobri za nekog drugog prije nego za sebe same, to vec spada u domen djecije psihologije za koju nisam strucan.


 
0

triac

Član broj: 280995
Poruke: 155
*.dynamic.sbb.rs.



+29 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 02:25 - pre 159 meseci
Citat:
Odin D.
Jaci rade ono sto je za njih bolje, a sto je za njih bolje ne mora nuzno biti i za one druge bolje, to je valjda i vrapcima jasno.
Sta je bolje za Amerikance od npr. otimanja nafte od nekih tamo plemena koji bi istu svakako utrosili na neke gluposti?
Ja zaista ne vidim sta bi ti Amerikanci mogli bolje za sebe uraditi od onog sto vec rade?


Slazem se to niko nespori

Nek satru sve, i neka uzmu sta je za njih dobro.

p.s

Po pitanju subjektivnosti, moze da se napravi test.
Uzmes jednu drzavu i kazes da ces pobiti ceo narod (zarad recimo neke rude metala), sto je sasvim legitimno ako to mozes.Ko ti to moze poreci.

Voleo bih da vidim razlicitosti oko subjektivnog poimanja situacije da ce dati narod biti pobijen zbog recimo metala.
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 02:42 - pre 159 meseci
Citat:
Odin D.: A zasto uopste raspravljati o tome sta je bolje, ili sta je ispravno, a sta nije ispravno, kad su to ionako subjektivni pojmovi?


Zato sto je zabavno, a pored toga ti neke stvari idu na rac :)
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.dynamic.sbb.rs.



+62 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 03:04 - pre 159 meseci
Uterivanje demokratije u Avganistanu:

Nato shoots dead Hamid Karzai's relative 'by mistake

Pa kaze:
Citat:
Nato troops have mistakenly shot dead an elderly relative of Hamid Karzai officials said, in the same week the Afghan president has complained bitterly of civilian casualties.

Haji Yar Mohammad Karzai was killed during a night raid in the early hours of Thursday, south of the city of Kandahar.
The presidential palace said Mr Karzai was "extremely sad" at the news and once again called on Nato forces "to avoid killing civilians".
Afghan officials said troops had raided a compound in Karz village of Dand district which is the home of the Karzai clan.
During the raid at around 2am, Yar Mohammad, a cousin of the president's late father, had apparently tried to leave his home and had been mistakenly shot.
Ahmad Wali Karzai, the president's brother and Kandahar's main powerbroker, said: "It was a mistake. The forces conducted an operation, he was at his home, he came out and was shot."


Ima jos:
Afghans protest child deaths in air raid
Citat:
Hundreds of people poured onto the streets of Afghanistan's capital to protest against the deaths of nine children in a NATO air raid on a remote rebel stronghold.
--------------------------------------------------------
Civilian casualties are a sensitive issue in Afghanistan where US-led forces, currently numbering about 140,000 troops, are deployed against the Taliban, which is waging an increasingly deadly insurgency.



 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 03:30 - pre 159 meseci
@EmilijaV:

Ali... ne, ne... nemojmo skretati temu na decu i civile koje su pobili Ameri. Mislim, to je kolateralna steta, neophodna zrtva na putu do nafte, resursa i globalne dominacije - pardon, na putu uvodjenja slobode i demokratije u ostatak sveta. :)

Sad je vazno da se skine diktator koji ubija (mahom dobro naoruzane) civile, i uzme nafta koju ta zemlja poseduje, pardon, uvede sloboda i demokratija. I naravno, mora specijalna paznja da se povede, jer u Gadafijevom slucaju - civili nisu kolateralna steta kad ih on ubija (cak i kad su naoruzani i pucaju), ali su zato isti ti civili kolateralna steta kad USA Tomahawk pogodi neki grad... pa boze moj, sta cemo sad, ko radi taj i gresi - to je ok, posto je to tomahawk iz dobre namere, gotovo altruisticke, a namera je najvaznija :).

Opet bombardovan Tripoli, 48 mrtvih
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Dizu se braca arapi
(Zaključana tema (lock), by Shadowed)
Strane: << < .. 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 183449 | Odgovora: 1269 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.