Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dizu se braca arapi

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Dizu se braca arapi
(Zaključana tema (lock), by Shadowed)
Strane: << < .. 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 183215 | Odgovora: 1269 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 10:33 - pre 159 meseci
Ne, nego je poenta u tome da i ti, ja, on, neko, nauci kako da i on bude "sracunat i racionalan kriminalni um" i da kapira stvarni svet pa se u njemu snalazi tako da za sebe dobije najvecu mogucu korist, jer je jedino to prirodni nacin, a ne da do kraja vremena kuka o nepravdama i zlim ovima i onima koji ga onemogucavaju inace bi on bre do sad doktor nauke bio. Ali valjda je u tome i razlika izmedju vinera i luzera, sto ovaj drugi samo zna da kuka umesto da uradi nesto da poboljsa sebe.
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 10:36 - pre 159 meseci
Citat:
stil: Ili ću pre da poverujem tebi koji se predstavljaš kao 12.12 ma šta to značilo. :)


Pretpostavljam da znaci ovo!
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 10:41 - pre 159 meseci
Citat:
Lazar-I: Ti trebalo bi da shvatiš da postoji puno ljudi kojima smeta zvanično objašnjenje zašto se nešto dešava, bez obzira što znaju da na to ne mogu da utiču. To je nešto na šta ti ne možeš da utičeš!

Ta objasnjenja su namjenjena odredjenim ljudima i to je to. Ja mogu da uticem na misljenja nekih ljudi, a uticaj na te o kojima ti pricas me i ne zanima.
Ako ta objasnjenja kod tebe ne piju vodu, onda i nisu za tebe i trebalo bi da si svjestan toga, te nema razloga da te to nervira.
Objasnjenje djeci odakle dolaze djeca su neke price o rodama, ali to su price za djecu i sto bi se ja ili ti oko toga nervirali.
Druga stvar, a vrlo bitna, je ta da kad bi se kroz mas-medije plasirala neka druga prica, koja bi npr. mogla biti znatno pribliznija istini i objektivnim desavanjima, bila bi nesvarljiva za veci dio stanovnistva ove planete i vjerovatno bi dovelo do nekog jos veceg kurslusa.
Vi nikako da shvatite da veci dio stanovnistva ove planete hoce da znaju sto manje, tj. hoce da zive zivotom ovaca sto vise.
To je evolutivna prirodna konstanta koja je nepromjenjiva u vremenskim okvirima jednog ljudskog zivota.
Otkud bi bilo toliko ratova i stradanja i sredstava za finansiranje svega toga da nema toliko topovskog mesa, ovaca za klanje i sisanje? Mislite malo o tome.

Sve najvece civilizacije su u svom najvecem zenitu, kad su svi mogli da zive ko carevi, umjesto da u tom standardu uzivaju i duhovno se produbljuju, odlazili da se kolju po nekim vukojebinama ko zna gdje ko zna s kim. Skandinavci su zamisljali raj kao mjesto dje se makljaju povazdan, a onda uvece svi poginuli ozive, sve rane zacijele, najedu se i napiju, pa sutra opet ispocetka i tako citavu vjecnost. Welcome to Walhalla...

A ovi kojima nesto smeta, a znaju da na to ne mogu da uticu, su za mene neinteresantni sve dok imaju te "smetnje" ili sve dok misle da ne mogu nista da ucine.
Oni su jos uvijek ovce, a to sto ponekad zableje ih ne cini manje ovcama, posto je i povremeno blejanje sasvim u skladu sa opisom radnog mjesta jedne ovce.
Sve ovo blejanje po forumima nema nikakvog efekta na stvarni zivot, posto ce i danasnji i sutrasnji vas dan izgledati potpuno isto kao i da nista niste napisali ovdje na forumu.
Djelanje i akcija je ono sto se racuna i sto ostavlja trag. A blejanje ko blejanje. Koga briga za to. To vama stvara samo iluziju da ste nesto drugaciji i jos vise vas drzi u tom stanju "nesto mi smeta, a ne mogu nista da ucinim".

Citat:
kelja: Pa - jaci tlaci, zar to nije prirodni princip? Ne bi se trebalo mesati u prirodan tok stvari...

Licno mijesanje i kolektivno mijesanje u neke stvari su dva razlicita pojma.
Sve sto neko moze da uradi, ako mu je svijest na dovoljno visokom nivou, je da odluci o svom licnom mijesanju ili ne mijesanju u te stvari.
Na kolektivno mijesanje ne moze niko licno da ucestvuje, posto je ono odredjeno evulutivnim stepenom vrste i kolektivnom svijescu koja se ne rukovodi logickim i emocionalnim principima koji vaze kod izdvojenog pojedinca.

Drugo, sta je to prirodan tok stvari?
Vi stalno mijesate prirodu sa nekim filozofsko-popovskim kategorijama koje nemaju veze sa prirodom.
Jel' zna Priroda za konvenciju ujedinjenih nacija o suverenitetu, ljudskim pravima, pravima zivotinja i slicnim stvarima?
Ako jedan lav zakolje gazelu, je li protiv prirode da dodje copor hijena i otme mu tu lovinu? Da li to Priroda smatra nekom "nepravdom"?
Ako jedan copor vukova zivi na "blagorodnom" terenu, je li protov prirode da dodje neki drugi jaci copor i najuri ih odatle? Je li i to neka "nepravda"?

Ja ne mogu vama da odgovaram na pitanja kad vi ne razmisljate sta pitate.
 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 10:45 - pre 159 meseci
@Lesli
Valjda nisam kriminalni um, takodje vecina nas "ovaca" nije, kako na zapadu tako i ovde, zato je vecina protiv ovog kriminalnog, fabrikovanog bombardovanja, budale(gadafija) i naroda tamo, samo zato sto budala(gadafi) nije bila dovoljno kriminalni um...
 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 10:52 - pre 159 meseci
Citat:
Odin D.: Vi nikako da shvatite da veci dio stanovnistva ove planete hoce da znaju sto manje, tj. hoce da zive zivotom ovaca sto vise.


Ja sam stekao utisak da manji deo stanovništva želi da veći deo zna što manje, mada ko zna, možda si i u pravu. Priznajem da malo znam, ali želeo bih da znam više.

Citat:
Odin D.: Djelanje i akcija je ono sto se racuna i sto ostavlja trag. A blejanje ko blejanje. Koga briga za to. To vama stvara samo iluziju da ste nesto drugaciji i jos vise vas drzi u tom stanju "nesto mi smeta, a ne mogu nista da ucinim".


Čini mi se da bi ispravnije bilo da si rekao nama, a ne vama!
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 11:05 - pre 159 meseci
Citat:
Lazar-I: Ja sam stekao utisak da manji deo stanovništva želi da veći deo zna što manje, mada ko zna, možda si i u pravu.

Za tvoje znanje relevantno je jedino ono sto ti hoces, a sve drugo su opravdanja za nesposobne i one koji sami ne zele da znaju, ali nemaju mooda da to sebi priznaju, pa izmisljaju kojekakva opravdanja.

Osim toga, neki uvijek zele da drugi znaju manje od njih i sta sad sa tim?
I gepard zeli da su gazele sporije, pa sta sad?
Je l' ti to sad kukas na zelje u necijim glavama!?
Zanimljivo, vrlo zanimljivo.... mada kranje djetinjasto.

Citat:
Lazar-I: Čini mi se da bi ispravnije bilo da si rekao nama, a ne vama!

Upravo tako, samo ti se cini.
 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 11:13 - pre 159 meseci
Citat:
Odin D.: Upravo tako, samo ti se cini.


Izvini, nisam znao da ti u stvari preduzimaš konkretne akcije, mislio sam da samo pišeš veoma duge poruke koje "ovce" i onako ne mogu da razumeju. Možda bi mogao da nam kažeš nešto o tim konkretnim akcijama?
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 11:19 - pre 159 meseci
Citat:
dejanet: @Lesli
Valjda nisam kriminalni um, takodje vecina nas "ovaca" nije, kako na zapadu tako i ovde, zato je vecina protiv ovog kriminalnog, fabrikovanog bombardovanja, budale(gadafija) i naroda tamo, samo zato sto budala(gadafi) nije bila dovoljno kriminalni um...
Tja, sto se mene tice, te kategorije me uglavnom ne zanimaju,. Nisu me zanimale ni kad je ovde bila ista situacija. Ono sto se jedino vazi je da tu vecinu koja voli cvece i leptirove niko nikad nije pitao ni za sta pa nece ni sad.
 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 11:35 - pre 159 meseci
Citat:
Odin D.: I gepard zeli da su gazele sporije, pa sta sad?


Za gazelu bi bilo dobro da zna da gepard želi da je ubije, bez obzira što gepard trvdi da hoće da joj pomogne da stigne do pojila. Gazela koja veruje gepardovim pričama je budući plen geparda, čak iako bi bila dovoljno brza. Gazela koja priča drugim gazelama da je sve kako bi i trebalo da bude i da nema potrebe o tome pričati sa drugim gazelama nije baš previše pametna ili radi za geparda.
 
0

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 11:45 - pre 159 meseci
Citat:
Simeonović je naveo da su postojali objektivni parametri koji su ukazivali na to da je moguća ovakva situacija i bunt, kao što je velika razlika u standardu, neravnomerna raspodela nacionalnog blaga, nezaposlenost od 40 odsto, dok trećina stanovištva živi ispod linije siromaštva.
Buahhahahaaha
Pod hitno uhapsiti g. ex-ambasadora zbog potpirivanja nemira u Srbiji (ako je sve ovo što je naveo objektivni parametar/razlog za početak nemira u nekoj zemlji) :-)
Save time... see it my way.
 
0

triac

Član broj: 280995
Poruke: 155
*.dynamic.sbb.rs.



+29 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 11:50 - pre 159 meseci
Ohoho lepo se zakuvala pricica, koja bas ide uz dobro meze
Jedino sto kad mi je bilo najsladje ono nema vise (teksta...).

Elem nisam trenutno pratio akciju na frontu ima li sto god novo...
Da dok mi demagogisemo i prekrajamo mlade umove i postavimo neki link ;)
 
0

p3j4
Lokacija: Mordor

Član broj: 52949
Poruke: 122
*.static.kdsinter.net.



+78 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 11:51 - pre 159 meseci
Citat:
Odin D.: Drugo, sta je to prirodan tok stvari?
Vi stalno mijesate prirodu sa nekim filozofsko-popovskim kategorijama koje nemaju veze sa prirodom.
Jel' zna Priroda za konvenciju ujedinjenih nacija o suverenitetu, ljudskim pravima, pravima zivotinja i slicnim stvarima?
Ako jedan lav zakolje gazelu, je li protiv prirode da dodje copor hijena i otme mu tu lovinu? Da li to Priroda smatra nekom "nepravdom"?
Ako jedan copor vukova zivi na "blagorodnom" terenu, je li protov prirode da dodje neki drugi jaci copor i najuri ih odatle? Je li i to neka "nepravda"?

Ja ne mogu vama da odgovaram na pitanja kad vi ne razmisljate sta pitate.


Poređenje čoveka sa životinjama nije baš najbolje, jer je čovek jedina svesna "životinja", i kao takva, jedina u prirodi može npr. da se odluči na samoubistvo. To ni jedna druga životinja u prirodi ne može.
Pošto se pozivaš na Hermesa i „prirodan tok stvari“, i "kako je sve kako i treba da bude", razumem šta ovde pokušavaš da kažeš.
Ono što mene zanima, i čega se nisi dotakao, je kako ti vidiš ulogu svesnog pojedinca u tom "prirodnom toku stvari", koji oduvek postoji (i postojaće)?

Internet forumi su kao javni toalet... udje ko želi, ispiša se gde poželi, i ode...
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 11:54 - pre 159 meseci
Citat:
Jel' zna Priroda za konvenciju ujedinjenih nacija o suverenitetu, ljudskim pravima, pravima zivotinja i slicnim stvarima?


Odine, (kvazi)filozofe iz Bosne (?), na privremenom (ili stalnom?) radu u Austriji, pravna drzava (u kojoj trenutno zivis) je protivprirodna tvorevina par excellence. Nadam se da se slazes sa mnom?
Moglo bi se to reci i za ovih pet drzava koje usrecuju narod Libije trenutno i oslobadjaju ga od mrskog diktatora.

Citat:
Ja ne mogu vama da odgovaram na pitanja kad vi ne razmisljate sta pitate.


Znao sam sta ce biti tvoj odgovor, uzgred, nisi tako pronicljiv kao sto zamisljas.
Zanimljivo je da drzave koje su organizovane tako da je ''prirodno pravo jaceg'', unutar njihovih granica, maksimalno obuzdano, a to se moze postici samo autoritetom zakona (koji je/su ultraprotivprirodna tvorevina, i to bubuljicara ™, verovatno), u medjunarodnim odnosima i ne haju bas previse za legalnost i legitimnost. Ali, to tako ide... Treba finansirati lagodan i (makar prividno) slobodan zivot sopstvenih gradjana nekako, kad nije dovoljno ''oslanjanje na sopstvene snage'' i resurse.

Svaka slicnost sa razmisljanjima Kostunice dr Vojislava, slucajna je, ahahahahah.

Bez zezanja i nad i pod jebavanja, ovo ne sluti na dobro.


 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.koelnet.com.



+105 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 11:55 - pre 159 meseci
Meni je jedno bezveze sto Obama i kompanija okupljena oko njega koriste izgovore za napad. Mislim da reakcije "javnosti" u tim drzavama ne bi bila bitno drugacija da su rekli samo: "Znate kako, da bi odrzali sadasnji standard i stopu razvoja moramo napadati s'vremena na vreme drzave sa dobrim rezervama nafte i strateskih resursa". Posle ovoga siguran sam da bi jako malo ljudi imalo sta da kaze protiv koalicije koja sada bombarduje Libiju.

Ja se vise "nerviram" sto se koriste fraze i uvija sustina nego sto tamo nekoga bombarduju, big deal...

[Ovu poruku je menjao Slobodan Miskovic dana 20.03.2011. u 13:19 GMT+1]
 
0

triac

Član broj: 280995
Poruke: 155
*.dynamic.sbb.rs.



+29 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 12:07 - pre 159 meseci
Sta veli gospodin Obama:

"I want the American people to know that the use of force is not our first choice and it's not a choice I make lightly," Obama said. "But we cannot stand idly by when a tyrant tells his people that there will be no mercy."

Kanda me intereseuje da li su tako cevekoljubivi bili kada su i Indijanci bili u pitanju...

izvor:

http://abcnews.go.com/Internat...dhafi-forces/story?id=13174246

To sto pricas Slobodane ziva istina, nemojte vise prdjati o demokratiji i diktatorima (mislim na izjave Pentagona i sli) nego da vam trebaju resursi, i ja konkretno nikad ne bi zucno (sta cu sve se zna).
Ovako zavrsavas fakultete po USA da bi mogao da krijes istinu koju svi znaju, bez veze...tj smaranje bez potrebe.

Sutra dodju Ameri da mi svajsuju zenu (npr), samo neka kazu za sta su dosli i ja odo, mojne price o tome da je njihova demokratija "veca" od moje...eto ti je pa je banguj...
 
0

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.cust.dsl.vodafone.it.



+435 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 12:30 - pre 159 meseci
Pa ne moze to tako jednostavno,valjda i spinovanje spada u predigru
Evo,trude se bas da pronadju jos neki razlog,jbt nije lako biti spin majstor kad nemas mnogo materijala. Sad su nasli neku kucicu sa nekom hemijom zaostalom ko zna od kada:
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/...st-o-hemijskom-oruzju-u-Libiji
Mislim,stvarno...

Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 12:33 - pre 159 meseci
Citat:
p3j4: Poređenje čoveka sa životinjama nije baš najbolje, jer je čovek jedina svesna "životinja", i kao takva, jedina u prirodi može npr. da se odluči na samoubistvo. To ni jedna druga životinja u prirodi ne može.
Mogu leminzi. Idi begaj, svesna zivotinja. Citav jedan posto od cele populacije planete. Svest, zahebalo sve. Smesni ste.
Citat:
triac: Sutra dodju Ameri da mi svajsuju zenu (npr), samo neka kazu za sta su dosli i ja odo, mojne price o tome da je njihova demokratija "veca" od moje...eto ti je pa je banguj...
I to je u stvari razlog zasto pricate te price. Takva vam priroda. Brzo odustajete, niste istrajni, nemate snagu volje... I onda je normalno sto svoje nekakvo nezadovoljstvo samim sobom projektujete na one koji sve to imaju i zato vas uvek izrade, pa pricate to sto pricate. Kako ces to da dajes zenu tek tako da je neko banguje? Ako bas ne mozes nikako da sprecis tu aktivnost, treba valjda da se dobije neka kompenzacija. Ako nista drugo konzerva pasulja.
Citat:
Lazar-I: Gazela koja priča drugim gazelama da je sve kako bi i trebalo da bude i da nema potrebe o tome pričati sa drugim gazelama nije baš previše pametna ili radi za geparda.
Nije tacno, radi za sebe. Kad ubedi druge gazele da im je svejedno bezale ili ne, onda ce njih da pojede gepard a nju nece. I to je potpuno prirodno. I drvo u sumi se trudi da poraste sto vise i da pusti koren sto dalje da bi tako sebi obezbedilo vise sunca i hrane od drugog drveca, iako zivi u zajednici sa tim drugim drvecem, samo ga vi nesto tupite. A tupite ga zato sto su vas sve popovi, hodze, rabini, samani i razni drugi vracevi 5,000 godina dojili tim pricama koje su skroz u suprotnosti sa prirodom i koje su sluzile samo tome da se opseni prostota da bi popovi, hodze, rabini, samani i razni drugi vracevi mogli da vladaju njome, a vi ste u njih poverovali. Sta ce vam to u zivotu.

Samo kulirajte. Sve je onako kako treba da bude, postoji red u univerzumu.
 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 12:43 - pre 159 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Samo kulirajte. Sve je onako kako treba da bude, postoji red u univerzumu.


Da, i sva vlast je od boga! Koga li su ovde dojili popovi?

Citat:
Lesli Eldridz: Nije tacno, radi za sebe. Kad ubedi druge gazele da im je svejedno bezale ili ne, onda ce njih da pojede gepard a nju nece.


Gepardu su sve gazele iste, verovatno će pojesti nju prvu, uostalom nema potrebe za basnama, pogledajte stvarni svet!
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 12:46 - pre 159 meseci
Lazare pa nekako ispada da su tebe popovi ucili... ti pomenu Boga a Lesli red u univerzumu sto nikakve veze sa religijom nema
 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi20.03.2011. u 13:02 - pre 159 meseci
[offtopic]
@yolja

Budite mirni, sva vlast je od boga
i
Samo kulirajte. Sve je onako kako treba da bude, postoji red u univerzumu.

U čemu je razlika između ova dva dogmatska iskaza? Možda bi mogli samo da pripadaju različitim verskim organizacijama, suština je ista. Na ovo se uvek može odgovoriti

Nisam miran ali i to je od boga.
ili
Neću da kuliram, ali i to je deo reda u univerzumu.

Ako sam pomenuo reč bog u poruci ne znači da su me popovi učili! Ako pogledaš svoju poruku videćeš da si napisao istu reč, bitan je smisao!
[/offtopic]
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Dizu se braca arapi
(Zaključana tema (lock), by Shadowed)
Strane: << < .. 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 183215 | Odgovora: 1269 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.