Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Proslava Titovog imaginarnog 90-tog rodjendana (2 godine posle smrti)

elitemadzone.org :: MadZone :: Proslava Titovog imaginarnog 90-tog rodjendana (2 godine posle smrti)

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

[ Pregleda: 58304 | Odgovora: 366 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Proslava Titovog imaginarnog 90-tog rodjendana (2 godine posle smrti)26.06.2011. u 21:35 - pre 156 meseci
Citat:
Devanagari: Naravno, slažem se, samo postoje laži i laži. U SAD možeš da slažeš recimo za stopu poreza, pa odvališ 16% umesto 14% koliko si obećao. Ali nešto ne verujem da tek tako možeš da umesto 14% raspališ 50% i da se na sledećim izborima ponovo pojaviš kao kandidat i to ni više ni manje nego onaj koji će da smanji poreze.


A ko će da ti zabrani da se pojaviš?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Proslava Titovog imaginarnog 90-tog rodjendana (2 godine posle smrti)26.06.2011. u 21:39 - pre 156 meseci
Citat:
pisac: Ta imovina je uglavnom i trebala biti oduzeta, i ne treba nikada biti ni vraćena jer nije stečena radom nego manipulacijom, prevarama, iskorišćavanjem, krađom.

A na osnovu cega ti sve ovo tvrdis? Prosipas vrlo neozbiljnu i neodgovornu generalizaciju koja nema previse smisla u zdravorazumskoj diskusiji. Licno smatram taj period prilicno "uspjesnim" obzirom na prostor i mentalitet plemena koja ga nastanjuju(al' konkretni potezi nacionalizacije, recimo, to nisu).

@Devanagari, nije problem u demokratiji, vec u gradjanskoj svijesti stanovnistva koji zbog svog neznanja, neupucenosti i neinteresovanja nije u stanju da iskoristi demokratska sredstva koja predstavljaju prilicno mocnu "politicku palicu". Dakle, potrebno je gradjansku svijest podici na jedan visi nivo, kako bi ljudi razumjeli da je zapravo moc(ne potpuna) politicke odluke u njihovim rukama.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Proslava Titovog imaginarnog 90-tog rodjendana (2 godine posle smrti)26.06.2011. u 21:43 - pre 156 meseci
Citat:
Nedeljko: A ko će da ti zabrani da se pojaviš?

Kako to misliš da ”zabrani"? Zapitaj se zašto razmišljaš u tim kategorijama.

Ko će tamo da glasa za takvog čoveka? Ko će da stane iza njega u kampanji i da ga finansira? Znaš ti koje se tamo pare vrte po kampanjama i kakvi su im mediji? Pa to bi bilo pravo samoubistvo da uradiš nešto tako nakon što si izabran i nema šanse da bi sledeći put bio kandidovan od bilo koga, a i ako bi se sam kandidovao mogao bi da računaš na svih $14.99 za svoju kampanju. O tome kako bi te dočekali u intervjuima i na sučeljavanjima da ni ne pričam.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Proslava Titovog imaginarnog 90-tog rodjendana (2 godine posle smrti)26.06.2011. u 22:15 - pre 156 meseci
Pa i nije logicno da se pojavljuju takvi likovi( utajivaci poreza npr.) kao politicari. Ali mogu, recimo njihovi "cisti" ljudi, finansirani preko trece ruke. Sto mu dodje jos bolje.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Proslava Titovog imaginarnog 90-tog rodjendana (2 godine posle smrti)26.06.2011. u 22:40 - pre 156 meseci
@Devangari

Znači, takav čovek može da se pojavi ponovo na izborima, a razmišljam u onim terminima koje ti forsiraš (šta može, a šta ne).

E, sad, kad smo se oko toga sporazumeli, vidiš, George W. Bush je 2000. pokrao izbore, da bi 2004. bio ponovo izabran za predsednika, pobedivši vrlo ubedljivo.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.yourproxyhost.com.



+443 Profil

icon Re: Proslava Titovog imaginarnog 90-tog rodjendana (2 godine posle smrti)26.06.2011. u 22:54 - pre 156 meseci
Citat:
Devanagari:

Ti ljudi su glasove dobili na proevropskoj priči

Ma kakvi "proevropski".
Potpuno je jasno da EU nema volje za dalje širenje i pranje tudjih prljavih stražnjica. Zato je pod velikim znakom pitanja da li će Srbija ikad biti primljena u EU. U svakom slućaju neće u neko dogledno vreme.

Da bi Srbija napravila neki napredak moraće prvo da sidje iz oblaka na Zemlju.

U Srbiji i Hrvatskoj je na delu jaka struja nacionalizma i to im je zajedničko. Različit je intenzitet i opseg izražavanja nacional-šovinizma. Dok je nacizam u Hrvatskoj relativno lokalno ograničen (na teritoriju Hrvatske i delom BiH) u Srbiji se nacional-šovinizam emituje ekstrateritorijalno. Od država nastalih od bivše SFRJ jednino Srbija ima megalomanske aspiracije prema svim svojim susedima osim prema Madjarskoj i Rumuniji. Sve druge susedne države Bugarska, Makedonija, Kosovo, BiH, Hrvatska i Crna Gora su pod stalnom prismotrom srbijanskog nacional-šovinizma pod pretnjom vojnog napada u slučaju da NATO pakt napusti Balkan.

Ta ekstra-teritorijalna karakteristika srbijanskog nacional-šovinizma čini razliku izmedju Hrvatske i Srbije koja će još dugo sprečavati normalizaciju odnosa izmedju država nastalih iz bivše SFRJ.


Citat:
maliradojca:

Verujem da su to mislili i Nemci '38.

Smešno je porediti SFRJ i Nemačku, kao onaj vic kad idu miš i slon preko mosta pa miš kaže: "Uh ala tutnjimo!".

Citat:
maliradojca:

SFRJ, je dobijala pare od zapada

Ko ti brani da i ti uzmeš lovu od Zapada. Xa Xa Xa


Citat:
Nedeljko:

Da li to znači da nema demokratskih uređenja?

Ne, nema! Demokratija je obična sprdnja da bi kriminalci što lagodnije aterirali u slučaju da im nešto podje nizbrdo. Uzmi slučaj ratnih zločinaca osudjenih u Hagu. Svi oni žive udobno, glume odbranu, gledaju TV, njakaju facebuk a reč je o najgorim krvnicima za koje je samo dobar malj.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Proslava Titovog imaginarnog 90-tog rodjendana (2 godine posle smrti)26.06.2011. u 23:03 - pre 156 meseci
Citat:
Sve druge susedne države Bugarska, Makedonija, Kosovo, BiH, Hrvatska i Crna Gora su pod stalnom prismotrom srbijanskog nacional-šovinizma


lol

Nadam se da je ljudi na celom Balkanu koji ovako kontaju o onima pored kojih zive poput tebe sve manje.
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Proslava Titovog imaginarnog 90-tog rodjendana (2 godine posle smrti)26.06.2011. u 23:23 - pre 156 meseci
Citat:
Devanagari: I pojave se ljudi koji počinju da se bune protiv ”privatizacije” umesto da se bune protiv pljačke i da se raspitaju šta je to privatizacija i da li to što se dešava ima ikakve veze s njom.
Ovo si stvarno lepo rekao.
Citat:
kandorus: Ko ti brani da i ti uzmeš lovu od Zapada. Xa Xa Xa
Pa nisam ja drzava, XAXAXAXA.
SFRJ je bila okvir u kome su postavljene, tada granice republika-clanica, sa ciljem da to postanu potpuno trajne granice. Makedocima je namenjena danasnja teritorija i proterani su iz Grcke u svoj geto od '45-'50. Crnogorci, muslimani, Vojvodjani su dobili nacije, Srbima je namenjen geto zvani Srbija, itd.
Za ove poduhvate i pripadnost zapadu(ono sto sam vec pomenuo prethodno) sledi lova. Danas nema takvih potreba, pa ni besplatnih para.
Citat:
kandorus:Ta ekstra-teritorijalna karakteristika srbijanskog nacional-šovinizma čini razliku izmedju Hrvatske i Srbije koja će još dugo sprečavati normalizaciju odnosa izmedju država nastalih iz bivše SFRJ.
Hrvati su dobili prvu drzavu '45, ozvanicili je 1991.(a bili su na strani osovine u WW2), ta drzava okvirno odgovara narodu koji se smatra Hrvatima. A mnogo naroda koji se smatra Srbima su u razlicitim drzavama. Austrougarska propaganda je ziva i dan danas, samo sto je to sad zvanicna verzija istorije.
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.yourproxyhost.com.



+443 Profil

icon Re: Proslava Titovog imaginarnog 90-tog rodjendana (2 godine posle smrti)27.06.2011. u 00:12 - pre 156 meseci
Citat:
maliradojca:

Srbima je namenjen geto zvani Srbija

A šta im je trebalo da bude namenjeno? Možda Srbija do Tokija? Sumnjam da i to može da zadovolji nacional-šoviniste.



Citat:
maliradojca:

Austrougarska propaganda je ziva i dan danas

Kad već pominješ, niko nije terao Srbiju da štiti atentatore na tudje prestolonaslednike. Još kad su od dedovine tih prestolonaslednika na poklon dobili Vojvodinu... To je ko ono "rani kera pa nek ga ujede".
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
46.217.32.*



+228 Profil

icon Re: Proslava Titovog imaginarnog 90-tog rodjendana (2 godine posle smrti)27.06.2011. u 02:06 - pre 156 meseci
Posebno interesantno na ovoj temi su diskutanti koji nisu ni bili rodjeni u vremenu o kojem diskutuju zustro. Nemaju pojma o cemu pricaju, neko im nesto pricao i prepricavao i sad su oni diskutanti sa stavom i "licnim" iskustvom. To je isto kao kad bi ja sad vodio polemiku da li je bili dobro u Kraljevini Jugoslaviji.
Onda imamo grupu diskutanata koji su negde na Zapadu, na koji su otisli mnogo posle raspada Jugoslavije. Za vreme SFRJ na Zapad su odlazili 5% intelektualaca i 95% nepismene raje. Ovaj procenat intelektualaca treba podeliti u dve grupe. Jedna grupa su politicki proganjani i druga grupa su ne proganjani, ali koji su malo drugacije razmisljali. Za ostale pismene i skolovane ljude bilo je ovde sasvim pristojnih mogucnosti i nije im trebala Nemacka. Na Zapad je odlazila vecinom seoska populacija i nesto gradskih avanturista i nesto sljama. Kad je Tito otisao onda su i pismeni morali da beze odavde. Jedan inzinjer u SFRJ je imao maltene identican standard sa bilo kojim kolegom na Zapadu, ako ne i bolji po nekim pitanjima.
Nama se '90- desila LANCNA REAKCIJA SELJACKIH BUNA. Jednostavno mnogo je tesko kad se vas najede, a upravo to se desilo. Mali misevi su pomislili da su veliki i mocni i da im niko nista ne moze, odnosno pomislili su da su mnogo mocniji, pametniji i sta ja znam sta od komsija i da ce sad da ih satru. Samo to ne ide bas tako i pocela je velika tuca, kao na vasaru. Tu je Tito bio dobar, on je lepo znao sa kim ima posla i da su na ovim prostorima pomalo mazohisticki nastrojeni i da je mnogo bolje da ih on bije, a da nikako ne dozvoli da lokalne poglavize svoje nastrane sklonosti zadovoljavaju medjusobno. Dok su bili Turci ovde, oni su tikli koga treba i lokalno stanovnistvo se nije tuklo medjusobno. Dok su Austrijanci drzali Bosnu i Hrvatsku, tamo se nisu tukli Srbi i Hrvati. To se uvek desi kad odje sloboda i kad se narodi "zagrle". Iz tih razloga su odmah posle Titove smrti pocele pripreme za "mec stoleca", nagon je to, nemozes protiv sebe. Neka se sklone Amerikanci i Evropljani odavde, ja sam siguran da ce mo se u roku od 6 meseci opet pobiti medju sobom. Tako da za rat na prostorima Ex-Yu nikako ne mozemo kriviti Tita.
Grafikoni sa kojima ovde mase Dimkovic, a posle ga slede i drugi koji mozda i neznaju sta ti grafikoni pokazuju i kako je doslo do istih, jednostavno ne vrede nicemu. Statistika se na ovim prostorima nikad nije vodila kako treba, tako je isto bilo i kod ostalih Istocnih drzava. To jednostavno nicemu ne vredi, isto je i danas. Ako se pogledaju zvanicni podaci onda bi kod nas situacija trebala biti gora nego u Indiji, ali jednostavno nije tako. Manje vise se isto zivi zadnjih 20 godina. Pogledaj broj prodatih stanova za vreme '90 i danas, nema drasticnih razlika. Pogledaj broj prodatih automobila i jos mnogo toga. Medjutim zasto danasnja vlast vise krade od nekadasnjih politicara?? Ja mislim zato sto je svesna da su "kurtoni za jednokratnu upotrebu", sami znaju da nista ne znaju, nemaju nikakvu viziju za buducnost i tome slicno i moraju brzo i sto je moguce vise da akumuliraju sredstva. Toga ranije nije bilo, vlast je tad mislila da ce trajati vecno, pa nije zurla sa trpanjem bogatstva, zato je mnogo vise ostajalo narodu. Pravile se fabrike, delili se stanovi. Bilo je vizije o boducnosti. Sad nema buducnosti. Moramo da sacekamo da Turcin ponovo dodje na Balkan i onda ce se uspostaviti red i poredak. Postupak rasturanja Srbije, Makedonije, Bosne i Albanije jos nije zavrsen i ne moze se dozvoliti jacanje tih drzava, jer jos uvek nije definiran titular svojine. Jos se ne zna ciji smo. Trebamo sacekati i za desetak godina pocice napredak i na ovim prostorima.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Proslava Titovog imaginarnog 90-tog rodjendana (2 godine posle smrti)27.06.2011. u 02:08 - pre 156 meseci
Citat:
Dok je nacizam u Hrvatskoj relativno lokalno ograničen

Ako je lokalno ogranicen onda je sasvim ok? :) Pleme resilo "nase pitanje" pa sad ne postoji vise opasnost da se neko ponovo pocisti. Ako tako gledas onda je ok mada moras priznati da je malo cudno sto se taj nacional-sovinisticki sustav nije demontiran vec do sad.

Citat:
Sve druge susedne države Bugarska, Makedonija, Kosovo, BiH, Hrvatska i Crna Gora su pod stalnom prismotrom srbijanskog nacional-šovinizma pod pretnjom vojnog napada u slučaju da NATO pakt napusti Balkan.

Da li te je bar malo blam kad ovako nesto lupis? Kakav crni vojni napad? Srbija ima jedino otvoreno pitanje sa Kosovom, a sa ostalim drzavama je u domenu interesa koje manje vise svaka zemlja ima sa susedima.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Proslava Titovog imaginarnog 90-tog rodjendana (2 godine posle smrti)27.06.2011. u 05:03 - pre 156 meseci
Citat:
kandorus: Sve druge susedne države Bugarska, Makedonija, Kosovo, BiH, Hrvatska i Crna Gora su pod stalnom prismotrom srbijanskog nacional-šovinizma pod pretnjom vojnog napada u slučaju da NATO pakt napusti Balkan.


Aha, to li je uloga NATO pakta. Je li, a koga je to Srbija napala u poslednjih npr. 50 godina? "Susedno Kosovo" i njegovu OVK, koju je američki diplomata Ričard Gelbard, stručnjak za terorizam ocenio kao terorističku, a koju su SAD podržale bez obzira na to? Bosnu koja je to bezuspešno pokušala da dokaže na Međunarodnom sudu pravde u Hagu? Hrvatsku koja isto to pokušava da dokaže? Makedoniju, koja se mirno otcepila, a u kojoj su ti divni Albanci naknadno izazvali rat? Bugarsku? Crnu Goru?

Ovo može da napiše samo neko zlonameran.

Citat:
kandorus: Kad već pominješ, niko nije terao Srbiju da štiti atentatore na tudje prestolonaslednike. Još kad su od dedovine tih prestolonaslednika na poklon dobili Vojvodinu... To je ko ono "rani kera pa nek ga ujede".


Atentatori su bili pohvatani istog dana u Sarajevu, gde su im sudile austrougarske vlasti, tako da Srbija definitivno nije mogla da ih brani, a taj "poklon" je koštao pobijene trećine stanovništva i uništenih kulturnih dragocenosti koliko se stiglo za četiri godine. Tako su nas lepo "ranili", a mi smo ih "ujeli" tako što su nas oni napali i sve pomenuto nam uradili.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Proslava Titovog imaginarnog 90-tog rodjendana (2 godine posle smrti)27.06.2011. u 08:07 - pre 156 meseci
Citat:
kandorus: Ma kakvi "proevropski".
Potpuno je jasno da EU nema volje za dalje širenje i pranje tudjih prljavih stražnjica. Zato je pod velikim znakom pitanja da li će Srbija ikad biti primljena u EU. U svakom slućaju neće u neko dogledno vreme.

Sta ima veze ako nece uci u sastav EU u dogledno vrijeme? Poenta proevropskih il' prozapadnih teznji jeste dovodjenje vlastite drzave na nivo jednog uredjenog i efikasnog drustva kakva danas postoje u dijelovima Evrope, USA, Australije i sl. Najtuzniji su mi ljudi koji u biti ne vide smisao i razloge zasto tezimo zapadu, vec prosto cijeli taj proces vide kao jednu od dvije binarne mogucnosti(il' jesmo u EU, il' nismo), odnosno il' imamo sanse da udjemo il nemamo, bez da dublje sagledaju sve prednosti koje predstavljaju sam smisao ovog "putovanja".
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.yourproxyhost.com.



+443 Profil

icon Re: Proslava Titovog imaginarnog 90-tog rodjendana (2 godine posle smrti)27.06.2011. u 08:52 - pre 156 meseci
@Nedeljko

Raspitaj se malo gde su se skrivali članovi "Mlade Bosne" nakon atentata. Videćeš potpuno iste obrasce skrivanja zločinaca kao i onih iz Srebrenice. Ti atentatori su nakovanj stradanja Srbije u I svetskom ratu.


@HeYoo

De reci nam šta bi se desilo da NATO pakt ode sa Bonstila i iz BiH.

Citat:
Ako je lokalno ogranicen onda je sasvim ok?

To si ti napisao ne ja.


Najgore od svega je to što Srbija ništa ne uči iz istorije već je samo ponavlja. Izgleda da je tako najlakše prodavati "patriotizam".

I dok se ne pojavi novi "Tito" koji će udarati brnjicu "patriotama", "demokratama" kojekavim "proljećima" i sl. prosečan Srbijanac će biti čerupan ko petao za supu i umesto za Srbiju radiće na "preporodu Kipra".
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Proslava Titovog imaginarnog 90-tog rodjendana (2 godine posle smrti)27.06.2011. u 08:57 - pre 156 meseci
Citat:
Nedeljko: @Devangari

Znači, takav čovek može da se pojavi ponovo na izborima, a razmišljam u onim terminima koje ti forsiraš (šta može, a šta ne).

E, sad, kad smo se oko toga sporazumeli, vidiš, George W. Bush je 2000. pokrao izbore, da bi 2004. bio ponovo izabran za predsednika, pobedivši vrlo ubedljivo.

Nismo se sporazumeli, očigledno. Još jednom, ne znam zašto ”može/ne može” izjednačavaš sa ”sme/ne sme” ili ”dozvoljeno/nije dozvoljeno”? Kada kažem ne može mislim na to da ne može, ono, fizički da uradi šta je naumio i to sam već objasnio zašto - treba da napraviš tim, sakupiš sredstva, kreneš u kampanju, izađeš na TV duel protivkandidatu, itd. Ako nekoga zjbš za glas sve ovo, redom, je do te mere teško uraditi da niko pri zdravoj pameti neće ni pokušavati, te otuda zaključak da jednostavno ne može da se obavi taj posao. Znači taj ne može ponovo da postane odbornik ili zastupnik, i to ne zato što mu je neko formalno zabranio. Ja tebe pokušavam da razumem, ti si koliko vidim matematičar i jasno mi je da polažeš na formalnosti ali da ovaj svet funkcioniše tako onda bi bio mnogo lepše mesto i mi uopšte ne bi vodili ove razgovore.

OK, potegao si primer glavnog čoveka najmoćnije države na svetu i te interese koji se kod njih prepliću navodiš kao kontra-primer ovome što sam ja naveo da se desilo sa kokošarima u zemlji trećeg sveta. Ali red je da odgovorim. Prvo, Buš je pokrao tamo gde je bila neverovatno mala razlika između njega i Gora i nije krao kao veseli Slobodan da od 20% napravi 80%. Uz svo dužno poštovanje prema nesavršenoj realnosti, te dve demokratije nisu iste i od ta dva mesta na jednom si ipak imao slobodne izbore, a na drugom pozorištance ”Puž”. Drugo, Buš je sledeće izbore dobio na ratnohuškačkim obećanjima (koje je ispunio!) i pravi pandan onome što sam ja rekao bi bio primer da je recimo pre izbora obećao mir i cveće, a da je onda posle izbora poveo zemlju u rat. Za šta su glasali to su od Buša i dobili. Isto i sa Obamom - hoćete Medicare? Eto vam ga Medicare. A kod nas? Ne znam koliko se ko seća tri godine unazad, ovde je DS isto krenuo iz minusa kao i sada, pa su naglo počeli da forsiraju EU i strane investicije i kad su na tome dobili izbore - prc, idemo Jeremić i Kosovo i taljenje sa socijalistima. To su ipak dijametralno suprotne stvari.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2790 Profil

icon Re: Proslava Titovog imaginarnog 90-tog rodjendana (2 godine posle smrti)27.06.2011. u 09:18 - pre 156 meseci
U SAD svaka država ima guvernera koji saopštava rezultat glasanja elektora po svojoj slobodnoj sudijskoj proceni, dodajućin da je u pitanju "volja naroda".

Prvo se narod izjasni o tome šta misli, pa se elektori izjasne o tome šta oni misle da narod misli, pa se guverner države izjasni o tome šta on misli da elektori misle da narod misli, onda se saberu poeni država i dobije predsednik. Dakle, za dobijanje poena jedne države dovoljno je napraviti dil sa jednim čovekom.

Koliko god da je glasova Buš pokrao, mnogo ili malo, on je sledeće izbore dobio i to vrlo ubedljivo. Znači, mogao je i da se pojavi na izborima 2004. i da pobedi na njima.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Proslava Titovog imaginarnog 90-tog rodjendana (2 godine posle smrti)27.06.2011. u 09:45 - pre 156 meseci
Citat:
jericho1405Poenta proevropskih il' prozapadnih teznji jeste dovodjenje vlastite drzave na nivo jednog uredjenog i efikasnog drustva kakva danas postoje u dijelovima Evrope, USA, Australije i sl. Najtuzniji su mi ljudi koji u biti ne vide smisao i razloge zasto tezimo zapadu, vec prosto cijeli taj proces vide kao jednu od dvije binarne mogucnosti(il' jesmo u EU, il' nismo), odnosno il' imamo sanse da udjemo il nemamo, bez da dublje sagledaju sve prednosti koje predstavljaju sam smisao ovog "putovanja".


Ja vidim Norvešku ili još bolje Švajcarsku kao zemlju čijoj organizaciji treba da težimo, a ne kojekakve EU šarene laže. Zna se šta je nezavisna država, a ulaskom u EU ili NATO to više nećemo biti. A naročito nećemo biti s obzirom da smo sitni i nerazvijeni, a bićemo u "savezu" sa zemljamja koje mogu da nas oduvaju u bilo kom pogledu (ekonomskom, vojnom) sa jednim procentom svoje snage. Dakle, bićemo poslušni robovi, vrlo prosto.

Citat:
kandorus:Najgore od svega je to što Srbija ništa ne uči iz istorije već je samo ponavlja. Izgleda da je tako najlakše prodavati patriotizam".


Nije samo Srbija, ceo balkan ne uči iz istorije. Evo Hrvati, tek su se (najzad) osamostalili a već su uleteli u neki drugih "brak" iz koga će za neku deceniju silno želeti da pobegnu. Hrvati i Srbi su u stvari jako slični po mentalitetu. Srbi stalno greše time što hoće da budu član veće globalnije ekipe pa na kraju popuše sa svojim teritorijama koje su dali za ulazak u tu ekipu. Eto, tako će na kraju i sa Kosovom i Bosnom da bude: Odustaćemo od njih samo da bi ušli u EU, a kada se EU raspadne onda ćemo ostati bez toga

Citat:
kandorus: Raspitaj se malo gde su se skrivali članovi "Mlade Bosne" nakon atentata. Videćeš potpuno iste obrasce skrivanja zločinaca kao i onih iz Srebrenice. Ti atentatori su nakovanj stradanja Srbije u I svetskom ratu.


Ja potpuno podržavam cepanje Bosne na 3 dela i borbu za spajanje RS i Srbije (isto kao i podelu Kosova). Ako već ne postoji Jugoslavija i bratstvo-jedinstvo, onda ne postoje ni razlozi zašto Srbi u Bosni sa svojom ogromnom veličinom i snagom moraju živeti u državi koja je pod patronatom "sila" koje održavaju stanje iscepkanih srba. Nema Jugoslavije, nema Kosova, onda nema ni Bosne i Hercegovine. Kakva šarena laža EU kakvi bakrači...

Dakle, ili imamo SFRJ u kojoj je sve lepo funkcionisalo dok je "diktator" bio živ, ili ćemo da se resetujemo i počnemo da se združujemo sa novim saveznicima na zdravim osnovama. Ova osnova koju sada imamo za ulazak u EU, sa nedovršenim Kosovskim i RS pitanjem, to nije zdrava osnova.
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Proslava Titovog imaginarnog 90-tog rodjendana (2 godine posle smrti)27.06.2011. u 09:52 - pre 156 meseci
Citat:
kandorus: @Nedeljko

Raspitaj se malo gde su se skrivali članovi "Mlade Bosne" nakon atentata. Videćeš potpuno iste obrasce skrivanja zločinaca kao i onih iz Srebrenice. Ti atentatori su nakovanj stradanja Srbije u I svetskom ratu.
Ne moze se reci da su Clanovi Mlade Bosne bili zlocinci, vec borci za slobodnu Bosnu. Jeste ubistvo zlocin, ali to je bilo vreme kada se u Srbija i Crna Gora oslobodile od Turaka, to su zeleli i Bosanci koje su pritiskali Austrougari(pravoslavni i muslimani, a katolicima su bili privilegovani). Tako se tada sticala nezavisnost. A ubistvo Ferdinanda je rezultiralo masovnim ubistvima Srba u Bosni u danima posle atentata, ali Austrougari nisu zlocinci, da da.

Pod pretpostavkom da ode NATO iz baza, i sa Balkana, i da nema ni jedne druge velike sile, Hrvatska bi verovatno okupirala svoj deo BiH, deo Vojvodine, Crnogorsko primorje....tra la la. Ovo zvuci isto verovatno koliko i ono tvoje -> Srbija, odnosno Srbi bi tra la la la . . .

Nego kandorus, jel su tebe maltretirala deca dok si bio u nizim razredima osnovne skole?
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2790 Profil

icon Re: Proslava Titovog imaginarnog 90-tog rodjendana (2 godine posle smrti)27.06.2011. u 09:59 - pre 156 meseci
Citat:
kandorus: De reci nam šta bi se desilo da NATO pakt ode sa Bonstila i iz BiH.


Bonstil je još uvek u Srbiji, bar po UN. Pravo je pitanje kako se u politici pojavio pojam "susednog Kosova". Zašto Englezi drže vojsku i sve ostalo u susednoj Škotskoj, delu susedne Irske, otkud im nesusedna Foklandska Ostrva (a držali su pola sveta) itd?

Nego, ne reče mi koga je to Srbija napala uposlednjih recimo pola veka.

Citat:
kandorus: Raspitaj se malo gde su se skrivali članovi "Mlade Bosne" nakon atentata. Videćeš potpuno iste obrasce skrivanja zločinaca kao i onih iz Srebrenice. Ti atentatori su nakovanj stradanja Srbije u I svetskom ratu.


Raspitaj se malo oko suđenja istima i ostalim istorijskim činjenicama.

1. Posle oslobođenja od Turske, u Bosnu je uletela Austrougarska u prazan prostor, čime je postala okupator.
2. Obzirom na tačku 1. Gavrilo Princip je isto toliko zločinac, koliko i bilo ko ko je tomom II Svetskog rata ubio nekog Nemca u zemlji koja je Nemačkoj potpisala kapitulaciju. Tu spada i tvoj ljubljeni JBT.
3. Atentat se desio na austrougarskoj vojnoj paradi održanoj na Vidovdan 1914. u prestonici Bosne u kojoj su tada najveći deo stanovništva činili pravoslavni Srbi.
4. Nakon atentata je iz Austrougarske stugao ultimatum, čiji sadržaj možeš pročitati ovde.

Koji su bili motivi za paradu iz tačke 3? Habzbutzi su odlično znali ko živi u Sarajevu, kada je Vidovdan i šta taj dan njima znači. Očigledno se radilo o provokaciji. Parada je napravljena sa ciljem da se izazove incident, koji je i postignut, mada se izmakao kontroli. Otkud takve provokacije od jedne "miroljubive" zemlje koja je na sve načine pokazivala da želi samo da okupira Srbiju i ništa više od toga? Koja li je bila poenta ultimatuma?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Proslava Titovog imaginarnog 90-tog rodjendana (2 godine posle smrti)27.06.2011. u 10:13 - pre 156 meseci
Baj'd vej:
Mustafa Golubovic, Ivo Andric, Gavrilo Princip i ostali clanovi Mlade Bosne imaju jedan STRAVICAN GREH, svi su se izjasnjavali kao Srbi, do kraja zivota.. cccc
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Proslava Titovog imaginarnog 90-tog rodjendana (2 godine posle smrti)

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

[ Pregleda: 58304 | Odgovora: 366 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.