Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

How-To: Napraviti 5 miliona evra i dobiti godinu dana nagradnog odmora

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: How-To: Napraviti 5 miliona evra i dobiti godinu dana nagradnog odmora

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 22384 | Odgovora: 104 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: How-To: Napraviti 5 miliona evra i dobiti godinu dana nagradnog odmora12.04.2011. u 10:55 - pre 158 meseci
Citat:
boccio: @Java, ma kakva utaja poreza :)
Nisam pravnik, ali mislim da za "pribavljanje protiv-pravne imovinske koristi", u narodnu popularnije pod nazivom "lopovluk" uz zacin "zloupotrebe sluzbenog polozaja" sleduju jako ozbiljne kazne.
Evo da citiram drugog:
Citat:
dejanet: ... lose(amaterski) odradila posao sa prodajom fudbalera pa umesto na racun NJENOG kluba, pare su legle na NJEN privatni racun te je ostetila NJEN klub i zato je OSUDJENA.

Ona je protivpravno prisvojila pare kluba. Klub jeste njen, ali zna se kako dobit iz kompanije ide u "džep" (privatan račun) vlasniku kompanije - prvo se plati porez.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.proxyboost.nl.



+443 Profil

icon Re: How-To: Napraviti 5 miliona evra i dobiti godinu dana nagradnog odmora12.04.2011. u 11:06 - pre 158 meseci
Citat:
^boccio

ozbiljnije kaznjen sa 11 godina kad mi je palo na pamet da se pravim vazan pred devojcicama i maznem cokoladnu bananicu


Xa Xa Xa

Pogeršno vaspitanje. Da su te nagradili zbog "inventivnosti" sad bi bio multimilijarder, i redom predsednik kućnog saveta, direktor, predsednik opštine, narodni poslanik, ministar, premijer i predsednik države. A pošto si iz Beograda možda bi onako usput pokupio i titulu gradonačelnika. Ovako sam si kriv što si kako neki kažu "luzer".

E da, bio bi i funkcioner bar lokalnog fudbalskog kluba koji bi zajedno sa tvojim napretkom ušao u premijer ligu. Naravno to nema veze sa korupcijom. Jednostavno moci bi zaigrali od sreće.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: How-To: Napraviti 5 miliona evra i dobiti godinu dana nagradnog odmora12.04.2011. u 11:33 - pre 158 meseci
Citat:
Tyler Durden: A jel se kućni pritvor ne važi ako bude trebalo da pjeva pred skupštinom?

Pazite kad nije mogao njen ZEMO(koferche) da je izbavi, koliki je to greh..
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: How-To: Napraviti 5 miliona evra i dobiti godinu dana nagradnog odmora12.04.2011. u 11:41 - pre 158 meseci
@Step 1: Deknuti 6 miliona evra
Ne može to svako.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: How-To: Napraviti 5 miliona evra i dobiti godinu dana nagradnog odmora12.04.2011. u 12:02 - pre 158 meseci
Citat:
Step 2: Kada vas uhapse, pozvati se na presedan

Pravo u Srbiji nije precedentno, pa ni od ove tacke nema nista...

Potrebna je modifikacija:
Step 2: Kad vas uhapse, pozvati rodjaka, prijatelja, kuma, ortaka (na nekoj funkciji,razumije se)...
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: How-To: Napraviti 5 miliona evra i dobiti godinu dana nagradnog odmora12.04.2011. u 13:21 - pre 158 meseci
Citat:
Dakle, godinu dana za utaju poreza - malo li je ?


Bas me zanima koliko bi dobila za to npr. u Nemackoj...verovatno kao za ubistvo. Pa svako ce da pristane da ode godinu dana u kucni pritvor ako je u zamenu za tih godinu dana sedenja kuci zaradio 1,5 milion eura. To ti je 125 000 e po mesecu sedenja kuci. Malo li je.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
*.static.isp.telekom.rs.



+67 Profil

icon Re: How-To: Napraviti 5 miliona evra i dobiti godinu dana nagradnog odmora12.04.2011. u 13:30 - pre 158 meseci
Komentar sa b92 :-D

Da sam krala, krala sam....
(Ko na grani jabuka, 12. april 2011 08:12)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: How-To: Napraviti 5 miliona evra i dobiti godinu dana nagradnog odmora12.04.2011. u 14:03 - pre 158 meseci
Citat:
Nabukodonosor: Bas me zanima koliko bi dobila za to npr. u Nemackoj... Malo li je.
U Nemačkoj verovatno kažnjavaju i pedofile. U Nemačkoj nije 99% siledžija osuđeno na kazne ispod zakonskog minimuma, u Nemačkoj razbojnici ne hodaju slobodno sa desetak krivičnih prijava. U Nemačkoj se pravosnažnost kazne za ubistvo od 8 godina zatvora ne čeka na slobodi.

Kazna je svakako preblaga za svetske norme, ali sasvim OK za Srbiju koja je raj za pedofile, siledžije, razbojnike i ubice. Pa jel' pošteno da se za utaju poreza dobije više nego za ubistvo ? (Prosek u Srbiji: svega - par godina)
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: How-To: Napraviti 5 miliona evra i dobiti godinu dana nagradnog odmora12.04.2011. u 14:11 - pre 158 meseci
zar se zli cika Dinkic nije izborio za zakon po kome se oduzima sva imovina stecena nelegalnim radnjama?! hebao sam im mater svima, a sad mi dodje da odem i zapalim svecu i Milosevicu...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: How-To: Napraviti 5 miliona evra i dobiti godinu dana nagradnog odmora12.04.2011. u 14:14 - pre 158 meseci
Citat:
superbaka: zar se zli cika Dinkic nije izborio za zakon po kome se oduzima sva imovina stecena nelegalnim radnjama?! hebao sam im mater svima, a sad mi dodje da odem i zapalim svecu i Milosevicu...
Ne. To važi samo ako je optužnica za organizovani kriminal. Inače, mislim da Dinkić nema veze sa tim.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.proxyboost.nl.



+443 Profil

icon Re: How-To: Napraviti 5 miliona evra i dobiti godinu dana nagradnog odmora12.04.2011. u 14:40 - pre 158 meseci
^superbaka

Treba obezbediti da se svim besnim psima zapali sveća.
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-3.sezampro.rs.



+198 Profil

icon Re: How-To: Napraviti 5 miliona evra i dobiti godinu dana nagradnog odmora12.04.2011. u 16:47 - pre 158 meseci
Kako je lako rasprodata Sariceva(ako taj covek uopste postoji) imovina bez sudjenja, dupli arsintm
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: How-To: Napraviti 5 miliona evra i dobiti godinu dana nagradnog odmora12.04.2011. u 17:04 - pre 158 meseci
Privrednici generalno u Srbiji, narocito novokomponovani sa sumnjivim parama od "onomad", imaju problem da razluce izmedju licne i firmine svojine. Ja iskreno mislim da ona nije to namerno uradila, ja mislim da jednostavno nije znala i nije je brigalo. Iz nekog iskustva sa takvim ljudima stekao sam utisak da oni sebe ne zamaraju tim "smrtnim" stvarima kao sto je korporatvno organizovanje i ogranicena odgovornost i prava i obaveze koje iz toga proisticu. Meni ova kazna nije preterano mala, ipak se radi o priznanju uz nagodbu, iznos kazne je veci nego sto bi bio porez na kapitalnu dobit da je stvar uradjena legit i ne postoje manjinski suvlasnici koji su osteceni i koji potrazuju svoj deo. Da li je ili nije trebalo omoguciti kucni pritvor je druga prica.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: How-To: Napraviti 5 miliona evra i dobiti godinu dana nagradnog odmora12.04.2011. u 19:00 - pre 158 meseci
Posto ce joj uracunati u kaznu onih 4 meseca koja je provela u pritvoru 2003. za vreme akcije "Sablja", da li to znaci da ce i bilo kome od ostalih koji su zadrzani u pritvoru par meseci kao i ona smanjiti kaznu za toliko ako budu ucinili neko krivicno delo u buducnosti?
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

brainbuger

Član broj: 9647
Poruke: 440
92.244.144.*



+52 Profil

icon Re: How-To: Napraviti 5 miliona evra i dobiti godinu dana nagradnog odmora12.04.2011. u 19:38 - pre 158 meseci
Citat:
Java Beograd: ....ali budimo realni: ona nije UKRALA ničije pare, nego je utajila porez.


Citat:
mmix: Ja iskreno mislim da ona nije to namerno uradila, ja mislim da jednostavno nije znala i nije je brigalo.


Ma da, knjigovodja pogresio.

Vidi, ova kazna moze da prodje za utaju poreza, ali je sramna cinjenica to da osoba koja je bila simbol jednog mracnog doba, i ciji je bracni drug bio jedan od najvecih kriminalaca u istoriji ove zemlje, i ciji su licni prijatelji i clanovi porodice bivali upleteni u skoro sve prljave "poslove" u proteklih par decenija, da jedna takva osoba danas odgovara samo za yebenu utajicu poreza.

To nam jasno govori da pravni sistem ove nase Banana Republike nije odmakao od vremena kada je Marko Milosevic (posle decenije "poslovanja") bio terecen za pisljivi fizicki napad lica u Pozerevcu. Wow! Al smo ga raskrinkali! Kako je jedan tadasnji advokat rekao, ako je to za sta on treba da odgovara, onda povucite sve i batalite pricu, da se ne brukamo bez veze. E upravo tako se zavsila i ova prica, ako mi danas ovde treba da pricamo o yebenoj utaji za prodaju fudbalera, ako je samo to, cool, dajte tu nagodbu i da dodamo + godinu dana na Karibima o trosku drzave, ja sam prvi za. Sasluzila je.

I da, samo da dodam, najveci kriminalci u ovoj zemlji danas sede u pravosudju i policiji. Kljuc nase idiokratije lezi u tome sto ocekujemo da ti ljudi (koji su sustinski deo problema) resavaju isti.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: How-To: Napraviti 5 miliona evra i dobiti godinu dana nagradnog odmora12.04.2011. u 20:32 - pre 158 meseci
Pa ne vidim da je iko od nas opravdao to o cemu ti pricas, ali sem zajednicke iznerviranosti nista bas ne postizemo. Svi mi "znamo" sta se desavalo 90ih i niko za to nije odgovarao, ovo je prvi put da neko odgovara bar za nesto. 90e su gotove, ko se nakrao nakrao, taj je mogao i da plati da se sakriju dokazi, danas od toga nema nista. Sta vise, vrlo moguce je da je skoro sve sem krvnih delikata i zastarelo.Sto vise razmisljas o tome blizi si slogu, pa sam ja iz tih razloga odustao od razmisljanja o tome. Red je pobedniku cestitati.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

brainbuger

Član broj: 9647
Poruke: 440
92.244.144.*



+52 Profil

icon Re: How-To: Napraviti 5 miliona evra i dobiti godinu dana nagradnog odmora12.04.2011. u 22:18 - pre 158 meseci
Citat:
mmix: 90e su gotove, ko se nakrao nakrao, taj je mogao i da plati da se sakriju dokazi, danas od toga nema nista.


Iskreno, pre bih rekao da se samo datum na kalendaru promenio tj. vecina igraca je ostala na terenu, presvukla dreseve i fino presla u drugo poluvreme. Brojne traljave i sumnjive istrage unazad, lazni svedoci i stepen korupcije (od vrha drzave do tetkice u skoli) samo su neki od simptoma te stvarnosti.

I ne, nema to veze sa iznerviranoscu, otupeli su nervi, to je sad obicno konstatovanje stvarnosti - valjalo bi ga raditi sa vremena na vreme. U suprotnom, stalnim i namernim okretanjem glave, pojedinac sebi nanosi jos vecu stetu. Bas te yebene 90te su to lepo dokazale.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: How-To: Napraviti 5 miliona evra i dobiti godinu dana nagradnog odmora12.04.2011. u 22:30 - pre 158 meseci
Citat:
mmix: Privrednici generalno u Srbiji, narocito novokomponovani sa sumnjivim parama od "onomad", imaju problem da razluce izmedju licne i firmine svojine. Ja iskreno mislim da ona nije to namerno uradila, ja mislim da jednostavno nije znala i nije je brigalo.

Od te "fudbalske mafije" niko nije zaista nahebao. Dzajic je isto popio neku kaznu, Terzic je valjda u bekstvu (whatever), niko drugi cak ni dodirljiv... tuga.

Citat:
mmix:Meni ova kazna nije preterano mala

Jel? Batice, meni da nadju jednu taksu neplacenu, ili neprijavljenu deviznu fakturu ili bilo kakav privredni prekrsaj bednog nivoa, spucali bi me do milion dinara. Ona je deknula 6 faken miliona, i to ih nije deknula u stilu Kevina Mitnicka, nego je riba rutinski spustila kesh na svoj racun, trepnula nije.
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
86.96.227.*



+702 Profil

icon Re: How-To: Napraviti 5 miliona evra i dobiti godinu dana nagradnog odmora13.04.2011. u 05:51 - pre 158 meseci
Citat:
boccio:Ali ovo je prilican presedan, glumljenje pravne drzave u izbornoj godini na nacin koji verovatno ni paji patku ne bi pao na pamet...

Molim te da ukažeš dužno poštovanje Paji Patku i da mu ime pišeš velikim slovima. Ništa što sam video da je Paja Patak radio nije ni izbliza debilno kao ovo što rade ljudi na vlasti…
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: How-To: Napraviti 5 miliona evra i dobiti godinu dana nagradnog odmora13.04.2011. u 07:03 - pre 158 meseci
Da li moze neko da mi razjasni jednu veoma bitnu stvar. Prica se da ce platiti 1 500 000e. Po priznanju tuzilastva to ce biti u keshu. Da li je potrebno pokazati poreklo tih 1 500 000 e ili ne? :-)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: How-To: Napraviti 5 miliona evra i dobiti godinu dana nagradnog odmora

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 22384 | Odgovora: 104 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.