Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Poljoprivrednici blokirali puteve

elitemadzone.org :: Poljoprivreda :: Poljoprivrednici blokirali puteve

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 56065 | Odgovora: 250 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve02.06.2011. u 11:50 - pre 156 meseci
A ko ce da otkupi po toj ceni? :-) Marsovci? Ko ce da odradi transport, da plati radnike koji ce da rade na njivi cele godine? Koliko je potrebno radnika za obradu 300HA godisnje i koliko oni kostaju? Ostatak koji ostane podeli na 12 meseci pa ces dobiti jednu srednju zaradu. Cena psenice 2010. godine je bila 15 dinara mislim. Samo da te potsetim da se materijal kupuje u dinarima, rod placa u dinarima a krediti su u evrima. Eto jos gubitka (prosle godine ~20%) na kursnoj razlici. A o skladistenju da ne pricamo i o ceni istog ako nemas svoj silos koji kosta u sestocifrenim iznosima.

Ali dobro ja mislim da ti podjebavas posto sigurno znas sve to ;)
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve02.06.2011. u 12:03 - pre 156 meseci
Koliko se sećam, rod pšenice 2010 se otkupljivao po 12 dinara, ali neka se neko javi da kaze tačno koja je cena bila.
Po toj ceni nema smisla proizvoditi.
Po ceni od 30 dinara svakako da ima dobre računice samo takvu cenu proizvođač nikada ne može da dobije.
Tržišna cena kao takva (trenutno) ne može da bude deo matematike profita proizvođača.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
80.149.220.*



+6455 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve02.06.2011. u 12:06 - pre 156 meseci
@Slobodan Miskovic:
Kome da prodaju? Pa kupcima na berzi, neće tebi sigurno.

Kad kažem 1000 evra po hektaru to uključuje SVE. I zemlju, i seme i prihranu i hemiju i mehanizaciju i amortizaciju i kredite i radnike i pivo i transport i sve.

Mi posadismo 500 hektara silažnog kukuruza, pa na jesen mogu konkretno da kažem koliki smo prinos imali ako nekoga zanima... Pa to onda uporedite sa nekim koji je treća generacija poljoprivrednika, i videćemo šta je tu u pitanju...

@stil:
Ako hoće da špekulišu, to onda košta... Isto tako onaj koji kupuje kod njih ako hoće da šekuliše mora da ima silos... A i tih milion evra nije neka para (inače silos košta mnogo više) ako se seljaci udruže pa to zajedno naprave...
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve02.06.2011. u 12:13 - pre 156 meseci
Hahahahahahaha, kupcima na berzi, hahahahaaha. Da da, to tako mali perica zamislja poljoprivredu u Srbiji. Evo ja cu da ti dam kontakt osobu koja ima 200 hektara i ako joj prodas po ceni koja je na berzi tebi ide 10%. Moze? :) Dobar fazon. Kad budes prodao nesto po ceni koja je na berzi javi se...
 
Odgovor na temu

gigamg1
Novi Sad

Član broj: 221683
Poruke: 635
*.mynsn.net.



+270 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve02.06.2011. u 12:23 - pre 156 meseci
Otkupne cene nisu iste sada i kada bude sezona vrsidbe ili berbe. Sada su naravno vece jer nema velike ponude a kada bude onda ce cene drasticno da se smanje sto znaci da samo veci igraci imaju profit u tom poslu dok ovi mali bez silosa i odgovarajuceg skladista moraju da prodaju svoj prinos u vreme kada je cena mala. Jedina sansa je kredit za izgradnju silosa.
A stvarno su izasli u susret sa tim kreditima. Divota! Uzmes kredit kome su rate vezane za euro a dobijas dinare. Inflacija pa jos lepo i hipoteka na zemlju i sta dobijamo? Dobijamo to da im se zbog kredita oduzme zemlja koja se kasnije prodaje za blago receno saku dinarcica veleposednika koji su igrom slucaja ranije imali ulogu u vlasti a njima su prihodi malko veci pa im ne trebaju subvencije. I da se ne lazemo, STA je 100hektara za vojvodjanjske poljoprivrednike? To mozda jeste u juznoj srbiji nesto jer ima malo obradive povrsine ali u Vojvodini je malo.

Silazni kukuruz i klasicni merkantilni kukuruz nisu toliko isti.
Silazni ima kraci rok prispeca i zahteva manje agrotehnickih mera u odnosu na klasicni.

A da ne govorimo o bolesti crvenila kukuruza koje evo vec 2god hara po Vojvodini a nigde ni reci o tome.

@Ventura
dosta je kada se cuje od tebe da se kukuruz sadi
Razglasi svima gde se to kupuju sadnice kukuruza. Mislim, ustedece ljudi gorivo i muku na sejanju i valjanju
Samo polako i bez ikakve zurbe...
Resenje zavisi samo od perspektive gledanja na situaciju
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve02.06.2011. u 12:33 - pre 156 meseci
Citat:
vilil1
Pa hajde malo da cujemo seljake iz ostatka Srbije...sta oni kazu na ovo, da li se slazu sa protestima veleposednika...


Neces cuti jer nije isto hektar pod malinjakom i hektar pod zitom. Jasno valjda?
btw i malinari ce se buniti samo nije jos vreme ;)
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve02.06.2011. u 12:57 - pre 156 meseci
@ ventura Nije to špekulacija, to je zdrav razum. Inače ti nisi uračunao troškove za silos a uzeo si cene koje vaše danas kada su zalihe pri kraju i kada su cene skoro na maksimumu.
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve02.06.2011. u 12:59 - pre 156 meseci
Tuđ posao je uvek lepši, lakši i veća zarada.
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

jandrino jato

Član broj: 282774
Poruke: 72
*.fbx.proxad.net.



+103 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve02.06.2011. u 13:08 - pre 156 meseci
jokeru lepo si rekao!!! hehe

tu pricate mnoge ne realne stvari sto se poljoprivrede tice jer dok mi ovde iz nasih kuca tipkamo oni vec treci dan protestuju i koliko sam cuo nece odustati! a bok bg ne bude u blokagi vlast nece biti razumna! danas je opet u blokadi i moje selo futog pa opet im svu podrsku pruzam tj odneo im je moj cale gajbu piva i vode jer to je nas familijarni doprinos jer traktor nemamo!
POGLEDAJTE KOLIKI JE GODISNJI BUDZET ZA POLICIJU A KOLIKI JE ZA POLJOPRIVREDU I SVE CE VAM BITI JASNO !!!
mi smo drzava u kandzama politicara i policije koja cuva pojedince a nas obicne ko je.e !!! posten covek koji radi svima smeta al nikom ne smeta kad dolaze amerikanci i eu mafija i ceo grad se zbog njih blokira tad svi cute a danas bezveze galamite jer ne poznajete kako je onom malom coveku koji pravi velike stvari a to je hrana!!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve02.06.2011. u 13:13 - pre 156 meseci
Citat:

POGLEDAJTE KOLIKI JE GODISNJI BUDZET ZA POLICIJU A KOLIKI JE ZA POLJOPRIVREDU I SVE CE VAM BITI JASNO !!!


Err... mozda je to tako zato sto je policija organ drzave, a poljoprivreda bi trebalo da bude privatna aktivnost?

Citat:
Slobodan Miskovic
Kad budes prodao nesto po ceni koja je na berzi javi se...


Pa sta se onda prodaje na toj berzi?
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve02.06.2011. u 13:31 - pre 156 meseci
Kao sto rekose gore, ta cena je pred zetvu kada nema ko da proda. Po toj ceni koja je sada nije moguce prodati zito posle zetve tako da je njegova kalkulacija besmislena. Niti ima toliko silosa niti je moguce skladistiti sav rod i cekati veliku cenu (koja je gle cuda bas velika jer nema ko da proda). :)

http://www.proberza.co.rs

Pa vidi koliko se prodaje. Smesne sume i kolicine.
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve02.06.2011. u 13:53 - pre 156 meseci

^^ To me podseti na dogadjaj iz poste pre neki dan, dosao neki cica s papirima akcija nis-a, aerodroma ili cega vec,

i radnica mu preda potvrdu a on kaze "pa sta je ovo, dajte mi pare sad odma!"


E tako bi i ovde neki da prodaju psenicu na berzi.
 
Odgovor na temu

gigamg1
Novi Sad

Član broj: 221683
Poruke: 635
*.mynsn.net.



+270 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve02.06.2011. u 14:01 - pre 156 meseci
Ako, ako. Takvih ce uvek biti.
Sit gladnome ne veruje
Samo polako i bez ikakve zurbe...
Resenje zavisi samo od perspektive gledanja na situaciju
 
Odgovor na temu

dlalic
Novi Sad

Član broj: 24116
Poruke: 375



+118 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve02.06.2011. u 14:32 - pre 156 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:Err... mozda je to tako zato sto je policija organ drzave, a poljoprivreda bi trebalo da bude privatna aktivnost?


Kakve to veze ima?
Sta mislis koja je najveca pojedinacna stavka u budzetu EU? Prosveta? Zdravstvo? Policija? Vojska?... Pogadjaj dalje...
Nemoj samo opet ono od malo pre "ali EU ima para, moze im se". Pa bas zato sto mi NEMAMO moramo da ulazemo bas u poljoprivredu. Na kraju krajeva deklarativno i svakih par meseci podvuceno od strane odgovornih "poljoprivreda je nasa strateska delatnost"

Osim toga da se kladimo da ce im se ispuniti zahtevi? Samo ako istraju jos 2-3 dana. Pa ova drzava ispuni zahtev iz protest taksista da ne placaju PDV kad blokiraju Beograd.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve02.06.2011. u 14:58 - pre 156 meseci
Citat:
dlalic
Nemoj samo opet ono od malo pre "ali EU ima para, moze im se". Pa bas zato sto mi NEMAMO moramo da ulazemo bas u poljoprivredu.


Kao prvo, totalno je besmisleno porediti EU budzet sa budzetom Srbije.

Ne zbog "EU standarda" vec zato sto je EU budzet DODATNI tj. sekundarni budzet, i kao takav je daleko manji od nacionalnih budzeta sabranih zajedno. Cisto da bude jasnije - maksimalne kontribucije individualne clanice su nesto iznad 1.2% u odnosu na GNI. To je smesno u poredjenju sa "pravim" budzetom.

Ne mozes porediti sekundarni budzet sa nacionalnim budzetom zato sto je sama svrha sekundarnog budzeta drugacija, a zbog prirode istog kao 'dodatnog' budzeta ne mozes praviti direktna poredjenja sa procentualnom alokacijom resursa u tom budzetu sa alokacijama primarnih budzeta - nekada kada je postojala SRJ to bi mozda moglo da se poredi sa "federalnim" budzetom SRJ - sa budzetom Srbije se ne moze porediti uopste jer je svrha drugacija kao sto rekoh.

Drugo, teza da zato sto "NEMAMO" moramo da "ulazemo bas u poljoprivredu" zvuci dobro, samo ne znam na cemu baziras ideju da de-facto zaduzena drzava treba jos vise da se pruzi za subvencije, umesto da se pronadje neki drugi model koji bi bio daleko vise stimulativan.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve02.06.2011. u 15:16 - pre 156 meseci
Citat:
jandrino jato: ...posten covek koji radi svima smeta al nikom ne smeta kad dolaze amerikanci i eu mafija i ceo grad se zbog njih blokira tad svi cute a danas bezveze galamite jer ne poznajete kako je onom malom coveku koji pravi velike stvari a to je hrana!!!

Pa dobro, da li ti posteni ljudi rade za pare ili za klikere? Da li tu hranu sto proizvedu poklanjaju ili prodaju? Da li neko ko radi za platu, i nema veze sa poljoprivredom, mora da kupi tu hranu ili ce je dobiti gratis? I jos da se daju pare na poklon veleposednicima!?
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve02.06.2011. u 15:18 - pre 156 meseci
Ivane


Reče mmx u http://www.elitemadzone.org/p2879820


Citat:
Prica sa subvencijama je aktuelna imho zato sto ti paori ne umeju da objasne u cemu je problem i time nalvace gnev gradske raje.

Kao sto vam je poznato privrednici generalno imaju povracaj PDVa za poslovne troskove. Zemljoradnici zbog zastrelog zakona o poljoprivredi to nemaju. Kad su se pobunili jesenas receno im je da plate regularno sve racune sa PDVom a da ce sada (kontajuci da ce prodati lelekom) da im povracaj PDVa isplate kao subvenciju jer je to pravno-formalni okvir kroz koji su mogli da dobiju te pare. Dakle nije u pitanju nikakava subvencija vec vracanje seljacima para koje im jje drzava vec uzela jesenas kroz PDV. Kako lelekom nije prodat drzava je resila da svoje obaveze jednostavno izbrise.

Ja ovo do danas nisam uopste znao i ne bih ni znao da mi nije receno u direktnom razgovoru i bio sam zestoki protivnik njihovog senlucenja traktorima jer sam isto mislio da oni traze leba bez motike, situacija je medjutim drugacija, oni su pokradeni od strane drzave.



Dakle poljoprivrednici traže ono što ostali koji se žale da su na gubitku zbog štrajka već imaju. Postite ih da se za to izbore.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve02.06.2011. u 15:22 - pre 156 meseci
@stil,

Da, povracaj PDV-a koji iz nekih razloga nije u zakonu za njihovu delatnost.

Nema frke, nek se bore za to - niko ih ne moze spreciti u tome. Medjutim, ako ta njihova "borba" ukljucuje i sprecavanje drugih, apsolutno neduznih, ljudi da normalno zive i rade onda to svakako prestaje da biva tako jednostavno i idilicno.

Ako ih je murija sprecila da idu traktorima za Beograd, sto nisu otisli bez traktora i kampovali ispred Vlade? Mogli su isto tako da naprave opstrukciju rada Vlade... Ali nee, oni su ocigledno planirali veliko njesra i kolaps saobracaja...

Citat:

Postite ih da se za to izbore.


Kakva demagogija - koliko vidim, jedino u cemu oni uspevaju je da naprave haos... Zasto bi ih neko trebao pustiti da mu naprave haos u svom mestu?

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve02.06.2011. u 15:27 - pre 156 meseci
Ivane ajde da ne izmišljamo toplu vodu, videli su kako se to radi po svetu.



 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve02.06.2011. u 15:29 - pre 156 meseci
Pa da, odu pešaka a ovi pošalju interventnu da nalupa šamare i nikom ništa.
Ne bi stigli ni Pančevački most da pređu.
Pa nisu valjda toliki "Seljaci"?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Poljoprivreda :: Poljoprivrednici blokirali puteve

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 56065 | Odgovora: 250 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.