Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Patriotizam, obaveza ili sta?

elitemadzone.org :: MadZone :: Patriotizam, obaveza ili sta?

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15

[ Pregleda: 45789 | Odgovora: 298 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?07.06.2011. u 12:01 - pre 156 meseci
@emmy

U kojoj drzavi osim Srbije si zivela? Pod zivela mislim na duze od 3 meseca na jednom mestu...
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?07.06.2011. u 12:04 - pre 156 meseci
A jel enny zensko? Dobro nije vazno. Ma nije nikad ni bio / la, eno ima pise negde gore. Ali je zato veliki duhovnik, isto kao i svi ovdasnji "patriojote"
Citat:
Emmy: zapad ti je inace strasno dobro mesto za socijalizaciju !
pa cekaj, ti rece da nikad nisi bio. Odakle onda to znas?
Citat:
Emmy: Duhovno su plicak, to je cena koju moraju da plate.
Kakvi ste bre vi duhovnici, pricate o bogu a ne verujete u njega, pricate o dusi a vazno vam je samo koliko nabijete u burag, duhovna nadgradnja nula, 99% "vas" su u zivotu procitali samo bukvar, a ostale umetnosti im sluze za podsmeh... Sto reko onaj Moja u knjizi "Gadjenje" ovo je "kultura" koja je direktno iz najgore nepismenosti uskocila u prostacku zaslepljenost televizijskim ekranom... "Vi" i duhovnost. Ili bre odrasti malo. Upoznaj svoju domovinu da bi je vise mrzeo ;-)
Citat:
Emmy: nije, zasto ? To ti je zapad i balkan, nasa dva mentaliteta. Kao sto imas Latinose i Azijate...
Koji ste to vi? Jel ovi proazijati ovde sto rade to o cemu pises?

To sto ti pises je isto kao jedan bolesnik (nije jedanm vise ih ima, pa se eto kako vidim i Smocilo Bajatic upisao na tu listu) sto je objasnjavao kako je razlika iznmedju "zapada" i "vas" u tome sto "zapad" ima uredjena pravila kako se ponasa van kuce a u kuci radi ko sta hoce, a "vama" je vaznije da uredite pravila u kuci, ono, koje "srpski domacin" itd, a van kuce vam nije toliko vazno, I zato zivite u svinjcu. E pa zao mi je, ali "vi" ste vrsta u izumiranju. Nestacete kao dinosauri. Ima da mi bude i ovde "zapad" makar samo da bi se vi nervirali. Sa vama ili bez vas. Po svemu sudeci, to ce biti bez vas
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?07.06.2011. u 12:28 - pre 156 meseci
O Emmy, nisu svi zapadnjaci duhovni plićak! Kako kad su mi neki od njih pomagali bez toga da imaju korist, a ne znam ni ko su, ni odakle su? Izvuci glavu iz peska. Duhovnog plićaka više ima ovde, meni se bar čini.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7173 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?07.06.2011. u 12:54 - pre 156 meseci
Nema veceg duhovnog plicaka nego davati misljenje o celom svetu bez da si taj svet i video. Kafanska filozofija.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.customer.m-online.net.



+768 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?07.06.2011. u 13:04 - pre 156 meseci
Citat:
Emmy:
ti Francuzi su van svoje zemlje pa se malo komotno ponasaju inace ni oni nisu drugaciji. Oni su manje vise svi isti. Zatvoreni, gledaju svoj posao i izvlace svoje interese. Duhovno su plicak, to je cena koju moraju da plate. Uostalom videces i sam...


E zbog ovoga svako ko ima bilo kakvu priliku da ode negde treba da ode. Da se sam uveri da li su francuzi/nemci/britanci... duhovni plicak ili ne. Da li samo gledaju svoj posao i svoje licne interese ili ne. Nista lepse nego kad covek sam dodje do nekih saznanja pa kaze u sebi:"Jbte, pa ovo uopste ne lici na ono sto sam cuo.". Ne prodje ni jedan jedini dan, a da ne pomislim kako sam u odsudnom trenutku mogao da kazem ne. Dodje mi da crknem od muke kad pomislim sta sam sve mogao da propustim, a onda se smirim i kazem: "Cuti, dobro je. Imao si srece".

Ja ovde kada sam dosao mesec i po dana nisam platu primio zato sto sam "malo" smotan pa nisam otvorio racun u banci onako kako je Bog rekao. Kada sam rekao kolegi svabi, on nije mogao da veruje i kaze:"Nemoguce ali tebi trebaju pare za zivot!". Odmah je otisao kod shefa da pita da li moze nesto da se uradi da bi dobio pare bez racuna. Naravno, nije moglo pa se vratio i ponudio mi je da mi pozajmi pare dok ne primim platu. E to je bio trenutak kad sam shvatio koliko je glupo etiketirati bilo koga, a ne upoznati ga stvarno.

 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?07.06.2011. u 13:06 - pre 156 meseci
Da, da.. srpska duhovna dubina i zapadni plicak...

Po svijetu se proucavaju dometi srpske filozofije, nauke i umjetnosti samo tako, kad otvoris neku enciklopediju sve sam Srbin do Srbina vaspostavlja ljudsku civilizaciju.

Jedini ozbiljniji promasaj koji su napravili u istoriji je postavljanje onih kljunova na opancima na prednju stranu za koje bi navodno Srbin trebao da se drzi kad cepe da se ne preturi na ledja.
Medjutim u praksi je pokazano da bi trebli da se nalaze na zadnjoj strani jer Srbin obicno toliko cepe da se zbog sila akcije-reakcije preturi napred na nos.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?07.06.2011. u 13:16 - pre 156 meseci
Ono, moja iskustva su krajnje pozitivna sa francuzima i nemcima, narocito sa uslovno mladjom obrazovanom ekipom.. Inace najbolji savet koji mogu dati je da u prici sa njima ne treba PLJUVATI PO SVOJOJ ZEMLJI i KOMSILUKU(sto je za njih sve isto), jer ce vas zaobilaziti u sirokom luku.. kao sto bi i ja zaobilazio u ostalom, posto je to prilicno nenormalno..
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?07.06.2011. u 13:29 - pre 156 meseci
Citat:
dejanet: Inace najbolji savet koji mogu dati je da u prici sa njima ne treba PLJUVATI PO SVOJOJ ZEMLJI i KOMSILUKU(sto je za njih sve isto), jer ce vas zaobilaziti u sirokom luku.. kao sto bi i ja zaobilazio u ostalom, posto je to prilicno nenormalno..

A izgleda da je na ESu to kod nekih dusevna hrana. Pa cu samo citirati jednu istorijsku licnost -

Citat:
Lesli Eldridz: Meni su najveci slucajevi za posmatranje oni koji vise ni o cemu u zivotu ne umeju da razgovaraju osim o tome kako njima ne valja ili kako je nesto drugo uvek bolje, ili je negde drugde bolje i o drugim nebeskim tamama i velikim planovima, ali zato im na pamet ne pada da se pozabave malim i ovozemaljskim stvarima koje su im do juce bile dovoljne da bi bili srecni.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?07.06.2011. u 13:40 - pre 156 meseci
Postoji velika razlika izmedju kritickog pljuvanja onoga sto nevalja i nekritickog velicanja sopstvenog gowneta samo zato sto je tvoje.
Kako u uzrocima, tako i u posljedicama takvih djelovanja.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?07.06.2011. u 13:54 - pre 156 meseci
Ma kakva svoja zemlja ili komsijska ili neka treca?!
U tim zemljama zive razliciti ljudi, razlicitih navika i shvatanja realnosti (evo i na ovoj temi).

Evo i ja cu citirati jednog kojeg se jedan deo gradjana i intelektualaca Srbije odrekao, a drugi se kunu u njega (i sta cemo sad tu sa tim monolitnim generalizacijama ovi su takvi, a ovi onakvi?):
Citat:
"Palančanin, međutim, verniji je palanci nego samom sebi, bar po osnovnom svom opredeljenju. On nije pojedinac na personalnom putu; on je sumum jednoga iskustva, jedan stav i jedan stil. Ono što on čuva, kad čuva palanku, to je taj stav i stil."


E - meni je blizi neki pojedinac iz Japana/Albanije/Urugvaja/pi3dematerine koji ima slicne poglede na svet i slicne teznje, manire i navike kao i ja, nego neki lik iz Srbije sa kojim nemam nista zajednicko, osim porekla.

Mogu se porediti neke opipljive stvari u razlicitim drustvima (odnos zarade i troska, uslovi rada, skolovanja i sl) i doneti neki zakljucci na osnovu toga i u skladu sa licnim teznjama i potrebama, sto je i pokusano na pocetku teme, ali onda je neko resio da to uporedi sa svojim vidjenjem koje je vernije palanci nego sebi i dodao bih - nego istini.

I nije to srpski, specijalitet, to je svuda tako.
Svuda ima jedan koji misli ili da su zapadnjaci materijalisti, istocnjaci lenjivci, Afrikanci prljavi, Skandinavci hladni, Japanci produhovljeni bla bla bla
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?07.06.2011. u 14:20 - pre 156 meseci
Ljudi koji sebi pripisuju "kvalitete" sredine u kojoj su se slucajno rodili, obicno to rade kao kompenzaciju za nedostatak licnih kvaliteta.
Ono: "Ja sam bolji od tebe, jer smo mi osvojili svjetski kup '91 i razbili Turke na Marici i jeli viljuskom dok si ti jeo prstima..."

Cim mi neko pocne recenicu sa "Mi....", znam koliko je sati...
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?07.06.2011. u 14:41 - pre 156 meseci
mislim da su moje reci pogresno protumacene, a razlike postoje i danas su izvesnije nego sto su juce bile.

I u staroj kineskoj filozofiji imate princip jing-jang kao i ovde medju nama i medju narodima.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7173 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?07.06.2011. u 14:51 - pre 156 meseci
Ti ces da imputiras nekakvu filozofiju devetocifrenom ili desetocifrenom broju ljudi?

Mislim, da li si ti svestan koliko je besmislena ta generalizacija?

Koliko ti to ljudi poznajes pa da mozes sa sigurnoscu da kazes da pola zemaljske kugle ima takvu i takvu "duhovnost" ?
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?07.06.2011. u 15:02 - pre 156 meseci
pa nisam to ja izmislio !
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?07.06.2011. u 15:03 - pre 156 meseci
Citat:
Naravno, da je to cudno jednom Amerikancu koji se zadnji put video sa bratom pre pet godina.


Ovde si ipak najvise promasio.

Ameri su u velikoj vecini slucajeva fanatici porodice. U tome prednjace Crnci i Meksikanci, ali ne zaostaju ni drugi
previse.

Nadprosecno cesce se vidjaju nego (rekao bih) masa drugih nacija, iako mogu biti rasuti po nekoliko udaljenih saveznih
drzava, cesto po 2-3 porodice zive blizu jedni drugima.

Imaju nesto sto se zove family reunion, gde se jednom godisnje okupi bas veliki broj ljudi povezanih krvnim srodstvom,
recimo http://www.carterreunion.com/ ili http://themckenziefamily.org/ ili http://family.webshots.com/album/555376470wntpYJ

Takodje, izuzetnu paznju posvecuju genealogiji - trude se da znaju sve detalje koje mogu da saznaju o svojoj porodici.

Jedna od stvari koja najvise upada u oci kad se dodje u Srbiju je cesta podeljenost sirih familija kojekakvim sitnim
ili krupnijim glupostima, zbog kojih se obicno ceka da neko dodje iz daleka pa da se okupe i vide.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?07.06.2011. u 15:13 - pre 156 meseci
Citat:
Emmy: pa nisam to ja izmislio !


Pa i nisi :D
Jer da si izmislio, znao bi da se to odnosi na nesto drugo :)
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?07.06.2011. u 16:05 - pre 156 meseci
Citat:
Jedna od stvari koja najvise upada u oci kad se dodje u Srbiju je cesta podeljenost
Citat:
sirih familija
kojekakvim sitnim ili krupnijim glupostima, zbog kojih se obicno ceka da neko dodje iz daleka pa da se okupe i vide.


LOL

 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.cust.dsl.vodafone.it.



+435 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?07.06.2011. u 16:30 - pre 156 meseci
Citat:
Jedna od stvari koja najvise upada u oci kad se dodje u Srbiju je cesta podeljenost sirih familija kojekakvim sitnim
ili krupnijim glupostima, zbog kojih se obicno ceka da neko dodje iz daleka pa da se okupe i vide.


.....napiju i posvadjaju.Pa su sledecih X godina mirni
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?07.06.2011. u 17:32 - pre 156 meseci
Pa jeste. Jesmo onomad sve sto smo imali lepo podelili bratski (a ne po pola, ta nismo mi mraski materijalisti pa cemo da merimo, nego smo duhovnici) , tom prilikom smo se dovoljno videli za 20 zivota, i sta ima vise da se vidjamo.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Patriotizam, obaveza ili sta?

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15

[ Pregleda: 45789 | Odgovora: 298 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.