Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Patriotizam, obaveza ili sta?

elitemadzone.org :: MadZone :: Patriotizam, obaveza ili sta?

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15

[ Pregleda: 45999 | Odgovora: 298 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?06.06.2011. u 14:18 - pre 156 meseci
kada god se govori o patriotizmu ja imam neki utisak da Srbi kao da ne vole Srbiju, kao da im Srbija nesto smeta ili ih koci. To mi je jos cudnije sto se isti taj narod nekad busao patriotizmom kao Jugosloven, a sada ne zeli da bude Srbin.

Mnogi kazu YU je bila super zemlja, a recimo ja sam u toj YU kao dete morao postrojen da stojim pored zastave dok ne prodje na priredbi. Zamislite da bi sad to trazili od dece, pa oni bi zapalili i skolu i zastavu, a diglo bi se i NVO da je to nacizam. A opet svi oni kazu YU je bila super, a Srbija ne valja. U Srbiji nema zatvor tipa goli otok, a u YU je bio i da nije bilo intervencije francuskih pisaca bio bi ko zna kad ukinut.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?06.06.2011. u 14:41 - pre 156 meseci
Sad traze od dece da u skolama slusaju popove gde im ovi ispiraju mozak nekim ludostima koje nemaju veze sa mozgom. A goli otok treba opet da se otvori, pa svi mislioci i slobodari sda se nabiju tamo da ciste septicke jame kasicicom dok to ne zavole. Narocito oni koji pomenu rec "patriotizam". Sto reko Danilo Kis (valjda) , kad cujem rec patriotizam ja se odmah uhvatim za....
Citat:
vilil1: Nema 'leba bez motike. Dobro, za neke ima, ali za vecinu ne.

@milanche je opisao nekoliko situacija kada su se ljudi vracali nazad. Neko zbog finansijskog neuspeha, neko jer je pomislio da ovde moze da trosi puno a pritom da raducka, neko je nezadovoljan jer ne moze da ima xxx eura pa bi zato da se iseli, itd. Uglavnom, sve zavisi od zelja i sposobnosti coveka koji hoce da ode. Licno, najzanimljiviji su mi oni koji ovde sve rasprodaju, ono kao resili su nikad da se ne vrate, odu tamo negde, pare relativno brzo odu, i onda udri u plac.
Meni su najveci slucajevi za posmatranje oni koji vise ni o cemu u zivotu ne umeju da razgovaraju osim o tome kako njima ne valja ili kako je nesto drugo uvek bolje, ili je negde drugde bolje i o drugim nebeskim tamama i velikim planovima, ali zato im na pamet ne pada da se pozabave malim i ovozemaljskim stvarima koje su im do juce bile dovoljne da bi bili srecni. Na primer, da odu negde na izlet sa nekim i da tamo piju pivo i rade druge stvari koje se na izletu rade. Ja mislim da je to neka mentalna bolest u pitanju.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?06.06.2011. u 14:51 - pre 156 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Na primer, da odu negde na izlet sa nekim i da tamo piju pivo i rade druge stvari koje se na izletu rade. Ja mislim da je to neka mentalna bolest u pitanju.

Izmenilo se mnogo toga. Potrosacki mentalitet je preuzeo primat. Ali zanimljivo je, bar meni, kako svi ti koji se loze na sto vise, vece, skuplje...nikada nisu zadovoljni. Stalno jure nesto, vecu platu, bolji auto, veci stan...i ceo zivot im tako prodje. A onda ce pod stare dane, verovatno, na krstarenje da uzivaju u plodovima svoga rada. :)
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?06.06.2011. u 14:52 - pre 156 meseci
cuj, yu je zemlja kakva danas ne bi mogla da postoji. Klasicna diktatura, jednopartiska komunisticka zemlja, sa ne kompatibilnim ekonomskim sistemom. Da je drug Tito kojim slucajem bio ziv 1990 zavrsio bi u najboljem slucaju kao Mubarak i yu bi se opet raspala, a on bi umirao slogiran mesecima na Brionima ili Karadjordjevu bas kao i svaki diktator kad ostane bez vlasti.

Na zalost po nas on je po sebe umro u najbolje vreme pa ga ljudi i danas postuju iako je on postavio scenu za sve ovo sto nam se desilo.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?06.06.2011. u 15:24 - pre 156 meseci
Sa stanovista metafizike i smisla zivota potpuno je svejedno da'l ce neko provesti glup zivot u Somaliji ili u Svedskoj.
U tom smislu, najveci izazov je ne biti glup, a sve ostalo su nijanse.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?06.06.2011. u 16:00 - pre 156 meseci
Citat:
Emmy: ...klasicna diktatura, jednopartiska komunisticka zemlja, sa ne kompatibilnim ekonomskim sistemom.
I kad se probudis, ti ispao iz kreveta. Nije to vazno, nego je vazno da su u njoj oni koji pisu "jednopartiska" ili "ne kompatibilnim" bili u svojim prirodnim stanistima - u rupama, i tamo su mrzeli ove druge. Cak im nije ni padalo na pamet da izadju i da se mesaju sa pristojnim svetom, jer se znao neki red. Plus, diktature su bas zato dobre - sto u njima takve niko nikad nista nije pitao, niti je neku opstu atmosferu prilagodjavao takvima, a ja ne sumnjam da su oni uvek imali iste nagone i zelje kao i sad sto ih imaju. I na istoku i na zapadu i u tunguziji, sve je to ista zivina. Ama je caka u tome sto ih niko nije fermao ni za sta. Kako i treba da bude. A da je drug Tito doziveo devedesete, on bi pobio sve te Milosevice, Tudjmane i ostale koji su se u to vreme iskotoli da vam donose ovu slobodu sto je sad uzivate, i to bi bilo to. U stvari ne bi zato sto ni oni sami ne bi smeli da pisnu o tim nacionalizmima i patriotizmima, a da na mrtvoga lava i zec ptku šilji to se zna, ali nije to sve uopste tema.
Citat:
vilil1: Izmenilo se mnogo toga. Potrosacki mentalitet je preuzeo primat. Ali zanimljivo je, bar meni, kako svi ti koji se loze na sto vise, vece, skuplje...nikada nisu zadovoljni. Stalno jure nesto, vecu platu, bolji auto, veci stan...i ceo zivot im tako prodje.
Pa da, takvi su oni. Zato ja i mislim da je tu u pitanju neka mentalna bolest. To nije normalno niti je prirodno. Njima treba pomoci a ne raspirivati im tu ludost jos vise. Na primer, moze da se uvede stavljanje sedativa u vodu iz vodovoda. I naravno, cutati o tome jer nema sta fukara sve da zna o svemu, kad nisu te stvari za nju. Neka cita tamo ko je stavio kolike silikone i ko je koga uhvatio za doope, to je za nju. I mirna da bude, a ne da gleda u tudja dvorista, nego samo lopate i motike pa da rmba. I onda ima da bude zadovoljna. Zato sto je dokazano da samo rad fukaru oslobadja, a ne to da nabavlja neke stvari koje joj do juce nisu bile potrebne, niti je pa za njih znala. Od toga fukara samo jos vise ludi, kao sto se vidi.
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?06.06.2011. u 16:22 - pre 156 meseci
uvek me nasmeju branitelji raznih diktatatura. Jedan od glavnih argumenata koji oni potezu je kako je onda bio red i poredak. To je sindrom deteta koje ne zeli da odraste ili odraslog coveka koji ne zeli da se suoci sa realnoscu pa sve gura pod tepih ili kao noj zabada glavu. Takvome najvise odgovara slika nekog vecitog roditelja-policajca koji ce njegov mozgic odmoriti od preteranih briga.

Sta je resenje, da zauvek zivimo u diktaturi ? Da nikad ne sazremo kao narod kroz polemiku, suceljavanje misljenja pa i pravljenje gresaka. Da svakih otpirlike 50tak godina ispadamo iz kreveta na glavu i da se budimo kad nam odapne voljeni vodja ?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7176 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?06.06.2011. u 16:24 - pre 156 meseci
Molim sve ucesnike teme da se suzdrze od pretvaranja ove teme u milionitu cetnici vs. partizani vs. tito konza "raspravu".

Hvala.

2011-ta je godina, siguran sam da nista korisno vise necemo cuti na temu da li je za vreme Tita bilo dobro ili lose... Da ne pricamo o tome koliko je to beskorisno za samog postavljaca teme.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?06.06.2011. u 16:40 - pre 156 meseci
odlazak ili ne uopste nije stvar patriotizma vec prakticnih razloga. Kada bih znao da bi mi napolju bilo bolje, smesta bih otisao, ali meni je sasvim OK u Srbiji. Zivim u NS, imam svoj stan, auto, posao i razvijam i privatni biznis, imam prijatelje kumove poslovne i porodicne veze. Zahvaljujuci ukidanju viza mogu i da putujem, mada nemam neku zelju posto ne poslujem sa inostranstvom, a zbog obaveza nemam vremena za turizam.

Da bi sve to postigao na zapadu trebale bi mi godine i godine rada i vrlo neizvestan uspeh.

Necete verovati koliko u Srbiji ima uspesnih i sposobnih ljudi i u najvecim zabitima koji lepo zive i imaju i biznis. Ne treba se zamarati sto nam zemlja bas nije razvijena, treba biti optimistican i kad mi budemo takvi i sa vise vere u sebe onda ce i Srbija biti bolja.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7176 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?06.06.2011. u 16:47 - pre 156 meseci
Tesko da bi iko dovodio u pitanje da u Srbiji ima sposobnih i uspesnih ljudi, pa cak i u "zabitima". Zapravo, ima ih svuda u svetu :-)

Takvi ljudi, naravno, nece ni da razmisljaju o emigraciji.

E sad, poenta - oni koji pitaju vrlo verovatno nisu u takvom polozaju...

Mislim da je to vise nego ocigledno, je li ;-)

Citat:

Ne treba se zamarati sto nam zemlja bas nije razvijena, treba biti optimistican i kad mi budemo takvi i sa vise vere u sebe onda ce i Srbija biti bolja


Lepo to zvuci, ali od "vise vere u sebe" se ne zivi. Takvi "motivacioni programi" ti nista ne pomazu ako imas vise gladnih usta da hranis, a situacija je losa.

Nije lose "imati veru u sebe", ali nemojmo banalizovati zivot i svoditi ga na pitanje "verovanja u sebe". Da je tako jednostavno, ne bi bilo ratova :-))

Svako je drugaciji - razni ljudi imaju razne potrebe, i drugacije zivotne situacije.

Ti sto razmisljaju da emigriraju ocigledno imaju razlog koji ih tera na to razmisljanje. Sasvim je moguce da imaju jako puno "vere u sebe", samo sto isto tako veruju i da negde drugde imaju bolje izglede da zadovolje kakve vec god potrebe imaju.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?06.06.2011. u 16:49 - pre 156 meseci
da, to nije stvar patriotizma.
 
Odgovor na temu

brkchey
Pos'o, kuca, birtija
Banja Luka

brkchey
Član broj: 37610
Poruke: 387
*.teol.net.



+15 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?06.06.2011. u 17:09 - pre 156 meseci
Citat:
Odin D.: Sa stanovista metafizike i smisla zivota potpuno je svejedno da'l ce neko provesti glup zivot u Somaliji ili u Svedskoj.
U tom smislu, najveci izazov je ne biti glup, a sve ostalo su nijanse.


Hahah, ovo mi se jako dopada, stavise, ja imam obicaj reci : Nije vazno gdje si, nego s kim si - sto bi moglo da se primjeni u ovom slucaju da nije dobro ostati na ovim prostorima sa vecinski psihoticnim narodom, jer s kim si, takav si. Ovo se naravno odnosi na ljude koji pokusavaju da ostvare neki veci stepen socijalizacije.
Meni licno ne odgovara ovaj mentalitet i ne zelim da se socijalizujem sa vecinom ovdasnjih ljud. jednostavno ne uklapam se u ono cemu vecina tezi- dok ja tezim nekom balansu, vecina je opterecena kompleksom grandioznosti i to je postalo jako zamorno, to je jedan od razloga zasto zelim da odem..
Time Has Frozen Still What's Left to Be
Hear Nothing
Say Nothing
Cannot Face the Fact I Think for Me
No Guarantee, it's Life as Is
But Damn You for Not Giving Me My Chance
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?06.06.2011. u 17:44 - pre 156 meseci
Tacno, to je sustina. Ovde vlada bolestan mentalitet koji mora i treba da nestane. Samo sto covek treba da se ukloni od tog smrada dok ne bude kasno, a ako zakasni, onda mu je svejedno.
Citat:
Emmy: Sta je resenje, da zauvek zivimo u diktaturi ?
Ne "mi" . Vi. A diktatura ne mora da ima veze sa vodjama. Mozete na primer "vi" da budete na silu spreceni da prljate neku teritoriju, tako sto ce da se napravi sistem koji ce vas u tome silom sprecavati. I to bas taj sistem kao sto ej na mrskom zapadu. Da ne smete da pisnete. da ne smete da pusite gde stignete, da pijancite, da bacate, da se dertete, da parkirate gde stignete itd itd. I sta koga briga sto se neka tamo fukara koja je do juce bila u rupama zadovoljava da ima "u se na se i poda se" i to joj je sve, iako je svuda oko nje svinjac. To su sve bolesnici. Evo mene takvi uopste ne zanimaju, osim u smislu sto zelim da fizicki ne postoje. Ovde, tamo, nije vazno. Ne treba da postoje nigde. I tako je planeta prenaseljena.
Citat:
Emmy:  Da nikad ne sazremo kao narod kroz polemiku, suceljavanje misljenja pa i pravljenje gresaka.
Kasno Marko na Kosovo stize. Nece to nikad da bude zato sto cete "vi" da izumrete za stotinak godina, najvise dvesta. To je matematicka cinjenica. Sam pao, sam se ubio. To sve tako treba.
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?06.06.2011. u 17:50 - pre 156 meseci
ja uopste ne razumem sta ovaj Lesli prica. Da li si ti na nekim drogama ?
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?06.06.2011. u 17:52 - pre 156 meseci
Ti onda nemoj da se gnjuras dok ti doope viri. Jel ti kazem ja da nije ni trebalo da neki izlaze iz rupa. Sloboda je precenjena i nije za svakoga.
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?06.06.2011. u 17:54 - pre 156 meseci
da, ali da bi njih par živelo u rupama i svi ostali treba da ćute, neka hvala.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?06.06.2011. u 18:03 - pre 156 meseci
I tako nemaju nista pametno da kazu niti pa imaju bilo kakvu korisnu svrhu jer ne vide dalje od sopstvenog nosa, i dok je njima (licno) burag pun i boolja zapusena, nista im nigde ne smeta i nista ne vide. Kao i bilo kojoj zivini. Prema tome, nista njima ni u rupama nije falilo, niti ce da im fali, kad ponovo budu tamo vraceni. Ja jedino znam da je i ovde bilo vreme kad te dzukele nisu smele ni da pomisle recimo da "nose poklone" u bolnice. Ili da "kupuju sendvice" kao na onoj temi o parkiranju da im ne odnesu kola. I nista me drugo ne zanima. Posebno me ne zanima materijalni status tog olosa. Sto se mene tice, sad mogu svi takvi da crknu zbog gladi, prljavstine, pusenja, venericnih bolesti itd. To je dobra stvar. Takve nije ni trebalo oslobadjati.

 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?06.06.2011. u 18:20 - pre 156 meseci
Plus sto su takvi pre zavrsetka hladnog rata bili zarobljeni i "tamo". I "tamo" su oni isto bili u rupama i uopste nije bila drugacija situacija nego ovde, u to vreme. Onda su oslobodjeni da uzivamo u njihovom prisustvu svuda i stalno. Alal im ćufte. Ovim oslobodiocima. Doduse, njih nije ni briga. Oni i tako sede iza zidina kao sto su ih imali srednjevekovni zamkovi okruzeni psima, elektronskom zastitom i naoruzanim cuvarima, ako nekad i izadju odatle, onda se voze u prevoznim sredstvima kojima ni rucni bacac nista ne moze itd. Ali zato svi ostali god da mrdnu, ovde ili tamo svejedno je, uzivaju u slobodi i drustvu ovih koji su do juce bili u rupama. A narocito u njihovim "vrednostima" i "merilima" koje propagandna masina ovih oslobodilaca prosipa, isto svuda i stalno. Sloboda covece, sloboda. More, prava uzivancija.

Sve u svemu, da nisu takvi oslobodjeni, ovakve teme ne bi ni postojale niti bi se iko njima bavio. Kao sto se niko nije ni bavio tim glupostima, to nesto, patriotizam, nepatriotizam, emigriratil ili ne, ovo ono, dok nije dosla sloboda. Sto se mene tice, ne vredi ta njihova sloboda ni pisljiva boba, kad su svi (ili skoro svi) poludeli, pa i one koji ne moraju da brinu o golom opstanku vise ne zanimaju normalne stvari, kao sto je recimo to vec pomenuto, otici negde na izlet pa tamo peci rostilj i piti pivo itd, nego samo kako sto vise natrpati u boolju. Sto se mene tice, sve to ne treba ni da zivi, pa neka mi je otac, majka, brat, sestra ili pas, meni svejedno. A za njihovu slobodu me bas zabole. Sve to i treba da bude zarobljeno pa nikad "oslobodjeno". Zato sto je to ljudsko smece i sljam covecanstva.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?06.06.2011. u 18:47 - pre 156 meseci
Citat:
brkchey: Hahah, ovo mi se jako dopada, stavise, ja imam obicaj reci : Nije vazno gdje si, nego s kim si - sto bi moglo da se primjeni u ovom slucaju da nije dobro ostati na ovim prostorima sa vecinski psihoticnim narodom, jer s kim si, takav si. Ovo se naravno odnosi na ljude koji pokusavaju da ostvare neki veci stepen socijalizacije.
Meni licno ne odgovara ovaj mentalitet i ne zelim da se socijalizujem sa vecinom ovdasnjih ljud. jednostavno ne uklapam se u ono cemu vecina tezi- dok ja tezim nekom balansu, vecina je opterecena kompleksom grandioznosti i to je postalo jako zamorno, to je jedan od razloga zasto zelim da odem..

To kako ti sebe postavljas u odnosu na ostale, na tu "psihoticnu vecinu", govori pre svega o tebi. ;)

Tako i masa onih koji odu negde, ne mogu da se uklope, pa pocnu da pljuju kako je tamo sve njesra, kako ne valja ovo ili ono...A ne shvataju da je problem u njima.
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?06.06.2011. u 18:47 - pre 156 meseci
monolog ?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Patriotizam, obaveza ili sta?

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15

[ Pregleda: 45999 | Odgovora: 298 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.