Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Patriotizam, obaveza ili sta?

elitemadzone.org :: MadZone :: Patriotizam, obaveza ili sta?

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 46033 | Odgovora: 298 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?03.06.2011. u 16:19 - pre 157 meseci
Najgore je sto ljudi u Srbiji sami podsticu korupciju u zdravstvu i tu je @pisac u pravu .
U nekim teskim slucajevima kad ti doktor trazi x Eura za operaciju od koje ti zavisi zivot covek i nece da se kocka i isteruje pravdu,
ali i vecini banalnih slucajeva spremaju se koverte i pokloni .

Neretko se desi da odes na pregled i da to bude dzabe ,ali ako doktor koristi samo stetoskop
a kad treba nesto vise salju tj. preporucuju na privatnu kliniku.

Razlozi su visestruki. Moze biti da hoce da zaradi poene kod privatnika pod izgovorom da aparat neki ne radi ili nije u funkciji ,
moguce je takodje da aparati stvarno nisu raspolozivi (nema ih dovoljno) ili da se na njih ceka nekoliko meseci (pa ako imas da platis platices ako nemas cekaces ).
a ima i dosta slucajeva pouzdano znam jer mi je strina lekar da im ministarstvo dalo preporuku svim lekarima da recimo penzionerima daju upute samo kad bas moraju .
Svako slanje kod specijaliste na pregled ih stvarno kosta , a fala bogu starijim ljudima stalno nesto fali pa neki cak i iz dosade idu kod lekara i piju kojekakve lekove .

Da ne pominjem sto sam dosta puta odustajao kad vidim redove u domovima zdravlja da mi se smuci zivot gde mogu samo jos vise da se razbolim
i onda odem kod privatnog i platim . A zdravstveno placas pa placas ..

Mislim da je sad idealna prilika da se neke privatne klinike integrisu u zdravstveno osiguranje posto ih za sada dosta ima .






Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?03.06.2011. u 16:36 - pre 157 meseci
Citat:
Isak666: Koliki im je odbitak za zdravstveno, kad ovoliko placaju?

Zdravstvo se finansira najvecim delom iz kojekakvih lokalnih taksi, i valjda drzava daje neki deo. Ko, sta, kako, koliko, to ne znam. Socijala im je ok. Nece niko biti na ulici, nece gladovati...Ali zdravstvene usluge su katastrofa. Usluge, ne objekti, med. aparati...Jedan drugar je slomio nogu i cekao od ranog popodneva do 10. sati uvece. Kod nas je totalno drugacije. I ja sam imao dosta sitnih problema u DZ, ali odem odmah kod direktora, i resi se brzo. Samo se treba "boriti" za svoje, ne treba dozvoliti da te zahebavaju kojekakvi. Primer, dosao u DZ da podignem rendgen snimak, jedno 5-6 ljudi ceka, a ona sestra pije kafu...
Dobar dan, mogu li snimak da dobijem?
Sacekajte malo vidite da i ostali cekaju.
Dobro...ja caskom dva sprata iznad, kod direktora, primi me pomocnica, objasnim sta i kako, ona odmah okrene telefon, i kaze "idite dole, bice spreman snimak".
Kad sam dosao dole, svi oni ljudi sto su cekali i cutali, kao "Bravo, svaka cast"...A svi sedeli i niko nije smeo da pisne. Bruka, nije ni cudo sto se zdravstveni radnici tako bahato ponasaju. Gledao sam po bonicama kako ljudi bukvalno guraju u ruke lekara kojekakva pecenja, viskije...I iako ih ovi odbijaju, nema sanse da na kraju ne prime. To ne znaci da su svi imuni na poklone, naravno, velika vecina nije, ali da i narod ima svog udela, ima i te kako.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?03.06.2011. u 16:45 - pre 157 meseci
Puno ljudi ni ne zna kad je ubacen od strane lekara u navlaku za mito.

Npr moja majka je imala tezu operaciju i morala je dugo da lezi u bolnici.
Na stranu sto se cela soba sa njih milion bojala sestara kao da su deca u nekom popravnom domu, spomene ona meni tokom jedne posete da treba da idem da vijam neku zenu iz neke laboratorije, neka njena prijateljica, ne bi li ona protumacila njene rezultate.

?!
Ja je pitao sto to ne radi doktor tokom vizite, kaze ona da on samo dodje, procita sta je okaceno na krevetu i ode, a da ne smeju nista da pitaju jer je sa njim uvek neka sestra .
Ludilo.
Posle sam sam se raspravljao sa sestrom, gde je ona rekla da nemaju oni uslove da lece svakog pojedinacno.


A sto se tice cekanja u redu, kad sam prvi put pokusao da zakazem pregled za sebe u Klinici u NS (kod Jodne Banje, ne znam tacan naziv), dosao kao i svaka druga budala kad je radno vreme, da bih zatekao neverovatnu gomilu sveta koja ceka jos od sitnih jutarnjih sati.
Obezbedjenje u crnim uniformama urlice (medju kojim sam kasnije video nekog ortaka, koji mi je rekao da je pre toga odvaljen stakleni portal pod naletom pacijenata) i usmerava stoku, a ja se guram sa babama i dedama sa onim "dzepnim" kateterima.

Nije problem ni sama korupcija, nego potpuno nedostojanstvo.

@vilil
to je istina za narod u vecini.
Moja majka kad je izlazila iz bolnice nakon one operacije je opet htela da preda kafu i cugu tom doktoru koji je tako profesionalno lecio uz reci da ce mozda drugi put biti bolji.


 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
95.180.84.*



+726 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?03.06.2011. u 20:02 - pre 157 meseci
Sve ste u pravu, ali i niste. Ja sam radio u sekundarnoj zdravstvenoj zastiti. Sve sam gledao iz prve ruke.
Najveci problem ove nase zemlje nece biti taj mito ili ekonomski pad, vec devalvacija znanja i pravih strucnjaka.

Najbolji lekari odavno napustaju drzavno zdravstvo, a bez najboljih da uce one koji dolaze, jaoj nam ga.
Dzaba placas, kad nista ne znaju.

Taj mito seljacki mentalitet je obostrana pojava. Ima doktora koji se brane, pa vremenom malo pokleknu.
Doktor kaze ma jok, sestra skoci, uzecemo mi doktore to je super bombonjera...
Viski, kafa, cokalade, prsut, jaja zavisi da li je selo, grad. To je neka konstanta. Ima i lekara koji se uvrede
kada dobiju jeftin viski, seljacine. Secam se jednog koji je bacao poklone nekog dede pre nego sto ih otvori.

O parama ne znam, ali ima toga, guraju se koverte. Ima nasih ljudi koji imaju para, pa je sramota da ne caste,
moraju da se pohvale kako kesiraju docu.

Nemacka je strasna ekonomska sila. Amerika i Kina su velike sile, pa su nam dolazili ljudi da se lece kod nas
jer nisu imali pristojne mogucnosti da se lece u Americi i Kini iako su tamo radili i bili osigurani.
Mi smo prema njima puka sirotinja.

Obrnuto mnogo pacijenata nema znanje, kulturu, obrazovanje, a bezobrazluk na niovu. Svi traze neka
detaljna objasnjenja, neke pravde, svi su medicinski strucanjci. Gutaju sami lekove, idu kod vracara, lazu.
Onda lekari postanu odbojniji. Onda se pojavi neko kome je ceo svet kriv i j<be majku normalnom doktoru.
Taj normalan ode u privatnike.
Plate relativno male, oprema stara. A mala bara puna krokodila, jedu jedni drugima noge, jer ih je 3x vise od radnih
mesta.

Bez mita svako ce biti lecen u Srbiji, problem je pad znanja i strucnosti, ne mito.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?03.06.2011. u 21:08 - pre 157 meseci
Citat:
vilil1: Generalno u Srbiji su najveci problem ljudi, odnosno "pacijenti" koji non stop vise po lekarima, koji podmicuju lekara iako ovi i ne traze, koji se prave bolesni, leze po bolnicama da bi dobili neku banju mufte...

Eto ti sad... a svako malo neko na TV prica kako mi kao narod nemamo zdravstvenu kulturu ili kako se to vec zove u smislu da ne idemo na redovne preglede svakih 6/12/24/36 meseci, pa nam je zato smrtnost tolika jer kad ljudi dodju kod lekara onda je kasno i medicina je nemocna... Evo, ja prvi sam godinama unazad kad se prehladim pio cajeve ili sam sebi prepisivao i nabavljao terapiju u obliznjoj apoteci. Jedino sam ove godine bio kod lekara i to mozda ne bih da nije moralo zbog bolovanja. Bas me zanima kako je na zapadu, da li se tamo ide na te preventivne preglede ili samo kad bas moras?


Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?03.06.2011. u 21:18 - pre 157 meseci
Meni sad malo neprijatno da prekidam ovu zivu konverzaciju, ali... patriotizam je za (wannabe) pdre.

P.S. pctel, za onu poruku na prvoj strani, ono bre, mali traktat o patrotizmu, svaka ti je ka u Njegosa ;-)

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 03.06.2011. u 22:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
46.217.57.*



+228 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?03.06.2011. u 23:26 - pre 157 meseci
Citat:
DaliborP:

Cela tvoja prica nema smisla zbog ove pogresne postavke. Ti si nekako stekao ideju da bogati ili uspesni imaju tu prednost pa mogu da izlaze preko nedelje. Covece ti i dalje pricas o izlascima kao reperu za uspeh! Kakvi izlasci, sta ljudi koji imaju dosta para jedva cekaju da odu u nocni zivot?? Mozda u Podgorici ili Tirani postoje takvi standardi.

A goluguzija je svuda ista, samo za razliku od zapada gde ljudi izlaze da se napiju i zaje*avaju bez opterecenja na Balkanu kolicinu i vrstu izlazaka mere kao nekakav uspeh, evo bas ovako kao ti. Blago tebi, izlazis 4 puta nedeljno, uspeo si u zivotu. Pa dovoljno ti je da izadjes recimo u Beogradu pa uporedis sa nekim vecim evropskim gradom. Svi sede, poziraju i gledaju jedan drugog ko sta radi dok se ovamo ljudi stvarno zabavljaju ne razmisljajuci o "uspehu" o kom ti pricas. E to ti je prava odlika gologuzije, nema veze sa parama. Stanje uma.


Ne pricam o reperu za uspeh, pricam o nemogucnosi vodjenja jednog opustenog zivota zbog postavljenosti samog sistema. Zbog toga sto moras da radis i samo da radis i zbog toga sto ti je plata odmerena taman toliko da ti podmiri egzistencijalne potrebe i da malo zafali, ne mozes sebi dozvoliti jedan intenzivniji drustven zivot. O tom reperu pricam.
Nisi nigde odgovorio zasto mora da se ceka petak ili subota da bi se izaslo i napilo, a tako je skoro svuda po Evropi i Americi. Zasto ne bi izasli u sredu ili cetvrtak. O tome pricam, o samom sistemu.
Mozes ti sedeti kuci i onanisati, mozda si za tu kucu uzeo kredit od 500.000 eura. Ti si time postao rob, duznik i vise ne mozes da se zajebavas, o tome pricam. O sistemu koji jede samog coveka. Nije bitno da li ces izaci tri puta, bitno je da li se druzis, da li se zabavljas.

Odes na odmor, negde na more recimo (mozda je i to odlika gologuzije, mozda je uspeh sedeti kuci) pa se za*ebavas, pa izlazis uvece (mozda ti ne), zasto ne bih sebi omogucio da mi cela godina bude kao godisanj odmor. Malo cu raditi, malo se za*bavati. To je moglo ranije kod nas. Moze i sad, ali samo ako si dovoljno bogat, imas neki "high position" ili neki slobodan posao.
 
Odgovor na temu

triac

Član broj: 280995
Poruke: 155
*.dynamic.sbb.rs.



+29 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?04.06.2011. u 05:50 - pre 157 meseci
Citat:
konislav:  Malo cu raditi, malo se za*bavati.


To moze uvek samo ne moze da se vozi Audi uvek...

Neko se za njega dobro ozojio da ga napravi, a ti bi na foricu da ga vozas i da budes baja ispred kafica koji ce nonsalantno da drkelise alarm i da skrece paznju da je on bas tvoj, jelte...e pa ne ide.

Mislim ide to, ali ta pozicija koja ti ga je donela, na brdovitom Balkanu ne traje vise od 3-5 godina...a cesto zavrsava i bajbokanom....
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?04.06.2011. u 07:46 - pre 157 meseci
Citat:
konislav: ...pricam o nemogucnosi vodjenja jednog opustenog zivota zbog postavljenosti samog sistema ... ne mozes sebi dozvoliti jedan intenzivniji drustven zivot.... zasto mora da se ceka petak ili subota da bi se izaslo i napilo... Zasto ne bi izasli u sredu ili cetvrtak ...Ti si time postao rob, duznik i vise ne mozes da se zajebavas... bitno je da li se druzis, da li se zabavljas...
Problem sa tvojim shvatanjem je sto polazis od pretpostavke da svi ljudi imaju iste sklonosti kao ti, a radi se o mozda 10% takvih, dok ostale zanima nesto deseto. Evo, ja recimo ne vidim u tome neko zadovoljstvo pa ne bih izlazio svako vece ni da mi platis. Eto, to ti je najiskrenije - da mi iskesiras svako vece po 50 EUR i kazes "ajd sad u grad da to potrosis", ja ne bih pristao, mrzelo bi me. Verovatno i takvih kao ja ima 10%, ostalih 80% su tu negde izmedju. Odgovara im drustveni zivot 1-2-3 puta nedeljno. Kada bi izlazili i napijali se svakog dana, posle 100 dana bi se smorili i upitali "koja je svrha svega ovoga". Ja sam ekstrem koji izadje 3x godisnje. I to gledam da bude cetvrtak, vise mi odgovara 5 ljudi oko mene nego 1000. Sa tvoje tacke gledista, to je tako jer nemam vremena. Ali, pogledaj samo moj profil ovde, koliko sam poruka napisao, kako sam onda za to imao vremena? Ako pretpostavis koliko sam hiljada sati proveo ovde videces da sam za to vreme mogao barem 500 puta da izadjem i napijem se (nije mi falilo ni novca za to). Naravno, ES mi nije jedina aktivnost tokom slobodnog vremena, to je zanemarljivo mali deo vremena.
Ali, ne moramo ni mene uzeti kao ekstrema, evo, imas ovde temu o Kinezu koji je prodao bubreg da bi kupio ajped. A imao vremena koliko hoces, mogao pare od bubrega da trosi na izlaske mesecima. Jednostavno, razlicitim ljudima razlicite stvari pricinjavaju zadovoljstvo. Kad klazem "stvari" mislim na od 100% materijalnih do 100% duhovnih sa svim medjuvarijantama. Nema se o tome sta diskutovati.

E, sad, pokusavam da nadjem onaj deo populacije za koji tvoji stavovi u potpunosti vaze - to su oni kojima izlasci i drustveni zivot jesu najvece zivotno zadovoljstvo, ali da bi to mogli sebi da priuste 2-3 puta nedeljno, ostalih 5-6 dana moraju da budu zauzeti drugim obavezama. Mozemo pricati o tim ljudima i o drzavama koje su za njih najbolje, ali svaki put naglasiti da se radi o malom procentu ukupne populacije, narocito zbog toga sto pokretac teme nigde nije pokazao takve sklonosti.

Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?04.06.2011. u 11:39 - pre 157 meseci
Citat:
konislav: Nisi nigde odgovorio zasto mora da se ceka petak ili subota da bi se izaslo i napilo, a tako je skoro svuda po Evropi i Americi. Zasto ne bi izasli u sredu ili cetvrtak. O tome pricam, o samom sistemu.

Jel to retoricko pitanje? Ne vidim svrhu odgovora, niti je to poenta. Poenta je da ti mislis da je izlazak uvece nesto "vazno" i projekcija nekog opustenog zivota. Bas kako gologuzija razmislja, nevezano za finansije. Ljudi provode svoje slobodno vreme na razne nacine, nisi svi odusevljeni sedenjem u kaficima po ceo dan.
Citat:
Odes na odmor, negde na more recimo (mozda je i to odlika gologuzije, mozda je uspeh sedeti kuci)

Gde me nadje. Pa ti si pravi prototip o cemu ja pricam :)
Odlazak na more je vrhunac uspeha gologuzije. Uzimaju se krediti, placa se na rate, pozajmljuju se pare, stedi se cele godine - ali na more se mora otici! I kad se onda dodje na plazu, pa sednes u kafic onako bos, sunce, pa pivo... tih 10-15 dana projektujes suvi uspeh i uzivanje. Naravno da je to odlika gologuzije, druga vrsta odmora za njih ne postoji.
Citat:
Malo cu raditi, malo se za*bavati. To je moglo ranije kod nas. Moze i sad, ali samo ako si dovoljno bogat, imas neki "high position" ili neki slobodan posao.

Mozda cu te razocarati ali vecina bogatih ljudi na svetu radi mnogo vise od ostalih, apsolutno svi koje sam upoznao. Po pravilu su to ranoranioci i workoholici. Ne sumnjam da bi ako bi hteli mogli da "izlaze" cesto preko nedelje i da bleje na plazi koliko god hoce ali gle niko od njih to ne radi. Vecina tih ljudi se ostvaruje kroz druge stvari u zivotu, prvenstveno posao, neki hobi, sport i slicno.

Ali upravo u tome i jeste razlika izmedju gologuzije i njih.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?04.06.2011. u 11:40 - pre 157 meseci
Meni je interesantan rezon kafana=socijalni zivot ;)

Konislave,
ako ti plata pokriva egzistencijalne potreba i tek malo prelije, onda si ti za dzabe odvalio toliko km za Irak.

Restorani nisu nesto podrazumevajuce, ali ni luksuz.
Za 20€ covek moze dobro jesti bez problema.

Inace, prvo sto me je iznenadilo kad sam dosao (a kasnije sam slicne stvari video i u Francuskoj, Holandiji, Svajcarskoj, a posebno u Italiji) je kolicina starijih ljudi u nekim tavernama, gde se jede i pije bez neke glasne muzike.
Naravno, rade do 22h, ali valjda je normalno da se radnim danima vodi neki normalan zivot, bez zderanja do sitnih sati.

Mozda je to normalnije gde preko 30% ljudi ne radi, medju kojima je vecina mladih.

 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?04.06.2011. u 12:35 - pre 157 meseci
Citat:
Isak666: Meni je interesantan rezon kafana=socijalni zivot ;)

To je ono zasto sam rekao da i konislav ide u ekstrem. Ali je uglavnom u pravu. Covek je drustveno bice. Fakat. Ima izuzetaka naravno. Da ne ponavljam ono sto je rekao o zivotu na zapadu, tamo je sve projektovano da se sto vise radi, a slobodno vreme da se koristi za vikend. Nazalost u tom pravcu se i mi krecemo. Setimo se samo radnih vremena kod nas, 06-14; 07-15; to je ostavljalo preko dana dovoljno vremena za nekakav drustveni zivot. Sada ne znam da li neko radi od 08-16; vecinom je sve od 09-17; koliko znam kod nas ti je pauza za rucak uracunata u tu satnicu. Da li je na zapadu? Ranije jeste, ali sada ti racunaju 8+1 sat radnog vremena. Znaci bukvalno ceo dan se gubi vezan za posao, i zato se izlazi petkom, eventualno subotom.

Kazes da je normalno da kafane rade do 22h. Pa nije. Kakvi normalno. Kod nas su radile tako pa je bilo uzasno, pogotovo za mlade. Nego ne dozvoljavaju da se duze zadrzavas napolju da bi sutra mogao da radis.

Istina, dosta toga se promenilo na zapadu, doslo je puno stranaca, juznjaka, afrikanaca, koje ni motkom ne mozes naterati u taj njihov tor gde se samo radi, a zaradjeni novac se trosi vikendom ili na skupe stvari.

Neko bi otisao u inostranstvio zbog para, neko cisto radi nekakve promene, vecina bi otisla a ne znaju zasto, samo da odu. Svako treba da ima neki prioritet u zivotu, pa kad bude nacisto neka odluci. Sva ova "prepucavanja" o kvalitetu zivota ovde i tamo ne vode nicemu, samo zbunjuju potencijalne iseljenike.
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?04.06.2011. u 12:40 - pre 157 meseci
@DaliborP to vrlo dobro razlikuje i razvrstava, samo malo "razvlači...umekšava".

Gologuzija često ima neku pogodnost, pa ima novca i onda umišlja da više nije gologuzija.
Nikogovići, kada im oduzmeš novac i simbole novopojmljivog sistema (u kome se hedonizam i zabava 24/7 izjednačuje sa uspehom) ostaju nemoćni, naročito pred samim sobom, jer moraju priznati sebi - da u suštini ne predstavljaju nikoga i ništa.

Svet je uspostavio izvesne standarde i vrednosne lestvice, pa nije loše pogledati šta na toj lestvici predstavlja intelekt, sposobnost, zanat, veština ili nešto što je evidentirano kao vrednost.

Blejanje po kaffe-ima, zujanje po "važnim" mestima i puka zabava, kao smisao života, je odlika primitivnog, besmislenog shvatanja života (pa i rada, koji služi ev. za podmirenje tih primitivnih zahteva) i može biti tumačeno kao "uspeh" u odnosu na onu najnižu kategoriju ljudi, koji ne mogu sebi priuštiti čak ni to.
Smisao života - da se sve propusti kroz debelo crevo i nije neki uspeh, a ni biti gologuzan nije neko zvanje, pa imao novca "na džakove". Ono je samo privid "sreće i uspeha".

Pozdrav



Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?04.06.2011. u 12:42 - pre 157 meseci
Citat:
vilil1: Da ne ponavljam ono sto je rekao o zivotu na zapadu, tamo je sve projektovano da se sto vise radi, a slobodno vreme da se koristi za vikend.

Citajuci ovu poruku rekao bi da ti mislis da postoji neko mesto gde tako zivot ne funkcionise, medjutim mislim da i sam znas da to nije tacno. Ceo svet funkcionise na istom principu, i istok i zapad, tu razlike nema. Rekao bi da ti zbunjujes potencijalne iseljenike sa tom pricom kako tamo negde ce vise da rade dok ovde u Srbiji nije tako. To nije istina, radi se isto ako ne i vise.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?04.06.2011. u 12:52 - pre 157 meseci
Kuca - pos'o jos uvek ne funkcionise ovde. Kao sto sam i rekao, ide se u tom pravcu. Nazalost.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?04.06.2011. u 13:03 - pre 157 meseci
Ne funkcionise nigde. To je stereotip i laz. Svuda se radi isto.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?04.06.2011. u 14:06 - pre 157 meseci
Ako ti tako kazes.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?04.06.2011. u 14:47 - pre 157 meseci
Citat:
DaliborP: Ne funkcionise nigde. To je stereotip i laz. Svuda se radi isto.


Ili nemaš pojma il' si zlonameran. Ako se svuda radi isto, objasni mi zašto se onda neki vraćaju iz inostranstva zato što ne mogu da podnesu ondašnji život u kome je sticanje para jedini smisao života? Nije samo količina rada u pitanju, u pitanju je cela atmosfera u društvu koje više ceni novac od nekih drugih stvari.

Razlika je ogromna, bila nekada, a sada se sve više smanjuje na štetu ovog ovde opuštenog života. Razlog je prost: ljude pretvaraju u robove novca, a pošto su tamo na zapadu već sve pretvorili koje su mogli, sada se šire svetom polako ali sigurno. Interesantno je da se u isto vreme sve više povećava razlika između ekstremno bogatih i ovih drugih koji su u masi To mora da je sasvim slučajno, jel da?

Koliko god vi radili za sebe i sticali bogatstvo i materijalne stvari, još više donosite profit onima koji su na vrhu piramide. Zato se kapital ekstremno gomila na vrhu piramide, a vi dole dobijate mrvice koje vam podižu ego i predstavljaju vaš lični "uspeh" u životu. To je i cela filozofija takvog društva: ubediti stoku na dnu da je rad i sticanje materijalnih stvari najveći smisao života, samo zato da bi svojim znojem sebi steklo relativno malo a onome na vrhu piramide mnogo. To očigledno odlično funkcioniše, a koliko dobro funkcioniše može se videti i po onom slučaju da je neko prodao bubreg da bi kupio ipod i laptop, što pokazuje koliko je u njegovom mozgu (i mozgovima njegovog okruženja) usađeno da je posedovanje nečega u stvari smisao života.

Daleko od toga da se na zapadu i ovde radi isto. Ni blizu nije isto. Čak i ako je isto po pitanju sati, daleko od toga da je isto po pitanju atmosfere i opuštenosti i druženja.

Za sada, još uvek.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?04.06.2011. u 14:55 - pre 157 meseci
Radno vreme je toliko rastegljivo -ne od firme do firme- nego od pojedinca do pojedinca u istoj firmi.

Iskreno, ovde je 90% diskusije sledece: neko krene sa onim sto misli da je negde, a onda neko treba da detaljise da je to ustvari toliko slozeno i razlicito, da se gubi nit.

Ja imam potpisan ugovor za toliko i toliko sati.
Moje je da ih odradim tokom meseca, a kako cu, na meni je, uz obavezu da dostavim plan svake nedelje unapred i da neke stvari moraju biti gotove odrdjenog dana, a neke ne.
Sam upisujem kad dodjem, niko me ne pita nista i onda taj excel saljem na kraju meseca po kojem mi se obracunava plata.

Ono sto se razlikuje jeste sam proces proizvodnje, organizacija zaposlenih, ali i produktivnost.

I nisam rekao da kafane rade do 22h nego taverne - mesta gde se kuva standardno tri obroka dnevno, pije vino uz neku opustenu atmosferu bez duvanskog dima i koje privlace mahom starije musterije. I to ne sve.
I to radnim danom obicno.
Lakse je kad se citaju postovi.


Mislim da kod Balkanaca ima malo megalomanije, pa misle kako samo oni umeju da zive, budu opusteni, uzivaju u zivotu, sede na suncu i pricaju o neobaveznim temama.
I ovde na temi je ima dovoljno.


To se leci putovanjima i duzim boravcima sa narodom, a manje na mestima za turiste.
Moze da se desi i da vidite kako par desetina Italijana spontano pocinje da igra na maloj pjaci u po bela dana ;)
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?04.06.2011. u 15:03 - pre 157 meseci
U kafanama se ne kuva, ne pije, nema starijih? Hvala. Nisam to znao. ;)

Citat:
Isak666:To se leci putovanjima i duzim boravcima sa narodom, a manje na mestima za turiste.
Moze da se desi i da vidite kako par desetina Italijana spontano pocinje da igra na maloj pjaci u po bela dana ;)

Ima tu i drugih stvari. Npr. neko je tek nedavno otisao u inostranstvo pa misli da se jede sve sto leti.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Patriotizam, obaveza ili sta?

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 46033 | Odgovora: 298 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.