Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Patriotizam, obaveza ili sta?

elitemadzone.org :: MadZone :: Patriotizam, obaveza ili sta?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 46031 | Odgovora: 298 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?01.06.2011. u 23:11 - pre 157 meseci
Citat:
konislav:Evo jedno pitanje za tebe. Koliko puta u toku nedelje izlazis uvece i ostajes bar do 01.00, ako ne duze?

Ovo je odlicno :) Vrhunac lagodnog zivota i provoda gologuzije na Balkanu.
Sto cesce blejanje u kaficima do sitnih sati je znak da si uspeo u zivotu. Ovo je vec za odabrane :)
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?01.06.2011. u 23:13 - pre 157 meseci
Citat:
žutokljunac

Isače, ne pada mi na pamet da pravim blog. Jednom sam stavio sliku sa Marincima i komentari nisu bili prijatni.


Off
Pa dobro, ako vec mislis da bi ti publika bila takva da kune fotke sa marincima - nije Avganistan samo americka vojska.
http://www.scribd.com/doc/55719316/2/Pisma-iz-Avganistana
 
Odgovor na temu

triac

Član broj: 280995
Poruke: 155
*.dynamic.sbb.rs.



+29 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?01.06.2011. u 23:25 - pre 157 meseci
Patriotizam

Politicki izraz da se munu pare

Sta smo mi vukovi da branimo teritoriju....granice izmisljenje takodje da se munu pare...

Sve budalastina
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?01.06.2011. u 23:55 - pre 157 meseci
Citat:
žutokljunac: Veća za neku nijansu?
Ej pisac, ti si mi delovao baš kao ozbiljan lik.


Imam kuma, on je sasvim regularan tip: poštuje sve, plaća sve, redovno zaposlen za 500€ (prosečna Beogradska plata), ima porodicu/decu, žena radi takođe, uzimaju kredite... i sada me zanima sledeće (što ja ne mogu baš da shvatim): on ima sve isto što imaju i moji poznanici u Francuskoj. Dakle, slična kola, slične stanove, slična letovanja, slično oblačenje... pa ja sada ne mogu nikako da ukapiram kako to oni tamo na zapadu (u ovom konkretnom slučaju Francuska) nemaju nešto više, bolje, ekskluzivnije... nego je sve nekako: isto, ili za neku jedva primetnu nijansu bolje! Pri tome, u Francuskoj rade više. Nije to baš mnogo više, ali definitivno nije 8h dnevno (kao što radi moj kum) nego recimo 9-10h kako kad.

I pogodite ko je napetiji i nervozniji.

To mi ne ide u glavu. Eto, ja slušam ovde: zapad ovo-ono, ali moje iskustvo na osnovu mojih poznanika se sa time ne poklapa, definitivno.

Citat:
Ivan Dimkovic: Primera radi, sw. developer ce poceti sa ~1800-2000 EUR neto platom u Nemackoj, dok u Srbiji pocinje sa 400-500 EUR. Kad se odbiju osnovni zivotni troskovi (hrana, stan, struja, komunalije, telefon, ...), u Nemackoj ce mu ostati ~800-1000 EUR dok ce u Srbiji biti na nuli ili u blagom minusu osim ako ne zeli da zivi zivot koji se u zapadnoj EU smatra zivotom ispod nivoa socijalne pomoci.


Ne znam za Nemačku, ali ovo za Srbiju ti nije tačno. Meni za celu porodicu je knap dovoljno 350-400€ mesečno, sve zajedno sa strujom, plinom, komunalijama, kablovskom, internetom, telefonom (i fiksnim i 2 mobilna), hranom, odećom, i uostalom svime od čega se sastoji redovan mesečni život. Sve preko toga mi je čista ušteda, koju trošim za: gorivo, auto, more, provod, itd... Naravno, imam svoju kuću, pa to ne plaćam. Ako bih i stan plaćao (u Beogradu), dodao bih 250€ na gore naveden iznos. Pazi: za celu porodicu!

Citat:
Ivan Dimkovic:Drugim recima: covek treba da napravi zivotnu odluku - krivljenje cinjenica nece pomoci tom coveku da donese bolju odluku i mozda jednog dana bude zazalio zato sto je odluku doneo na osnovu rdjavih "informacija"


Ja sam čoveku rekao moje mišljenje za njegov konkretan slučaj.

Citat:
Isak666:Troskovi lecenja, poradjanja i ostalo takodje jeftiniji.


Jeftiniji? Pa ovde ti troškovi ne postoje uopšte. Koji troškovi lečenja? Koji troškovi porađanja? Ja se lečim apsolutno besplatno. Doduše, moram da se svađam sa administracijom da bih ostvario svoja prava, ali to je cena života u raspadnutoj državi, koju sam za sada spreman da plaćam. Deca se leče apsolutno besplatno, i efikasno, i za to ne moram ni da se svađam. Meni se žena 2 puta porađala bez da sam ikome išta platio, a imala je potpuno isti tretman kao i druge porodilje. To što ovde plaćaju koješta lekarima, to je zato što su im mozgovi previše otrovani medijima, pa smatraju da to tako treba inače će im se ko zna šta ružno desiti. Lekar ionako "očekuje" plaćanje nakon "usluge", pa kad to očekivano plaćanje ne dobije, može slobodno da me tuži sudu

Citat:
Isak666:Struju placamo pausal za 120 km 35€ mesecno, hladnu vodu isto toliko.
Za toplu vodu, grejanje, smece, hausmajstora i kojakakva osiguranja -sve to za 4oclanu porodicu- platimo oko 150€.

60-70€ za sve to navedeno, tokom leta (bez osiguranja, i bez hauzmajstora jer sam ja hauzmajstor kada zatreba)


Citat:
Isak666:Ne znam odkud ti 1300€ za neku platu, to nije ni minimalac neki
U Francuskoj je to (pre par godina bila) prosečna očekivana plata za one koji traže prvi posao. Ili beše 1200€, ne sećam se tačno.

[Ovu poruku je menjao pisac dana 02.06.2011. u 02:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?02.06.2011. u 00:07 - pre 157 meseci
Sto se tice porodjaja, ako si spreman da ti zenu tretiraju kao kravu, onda je besplatno.
Sto se tice lecenja, ako ti deca nisu imala -hvala bogu- vecih problema sa zdravljem (analize, snimanja, cekanja i lekovi) i ne znas, onda imas srece.

Ti platis za troskove stanovanja 60-70€ za 120 km za 4oclanu porodicu na 300€ prosecne srpske plate.
Ja 200-250€ na 1700€ prosecne nemacke plate.

Hajde da racunamo po bracnom paru:
- 60-70€ na 600€ u Srbiji
- 200-250€ na 3400€
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
80.80.41.*



+471 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?02.06.2011. u 00:09 - pre 157 meseci
Citat:
pisac:a nisam baš lik koji plaća sve račune/kazne i druge dažbine, niti poštuje sve propise i trenutni poredak lopova na vlasti. Nemam (više) račun u banci (u Srbiji) i ne uzimam nikakve kredite. Tako da ja ne mogu da budem primer za poređenje sa zapadom. Međutim, imam kuma, on je sasvim regularan tip: poštuje sve, plaća sve, redovno zaposlen za 500€ (prosečna Beogradska plata), ima porodicu/decu, žena radi takođe, uzimaju kredite... i sada me zanima sledeće (što ja ne mogu baš da shvatim): on ima sve isto što imaju i moji poznanici u Francuskoj. Dakle, slična kola, slične stanove, slična letovanja, slično oblačenje... pa ja sada ne mogu nikako da ukapiram kako to oni tamo na zapadu (u ovom konkretnom slučaju Francuska) nemaju nešto više, bolje, ekskluzivnije... nego je sve nekako: isto, ili za neku jedva primetnu nijansu bolje! Pri tome, u Francuskoj rade više. Nije to baš mnogo više, ali definitivno nije 8h dnevno (kao što radi moj kum) nego recimo 9-10h kako kad.
 


Možemo li da krenemo od stana? Možda ima sličan stan, ali si zaboravio da je tvoj kum taj stan nasledio, neću da kažem dobio, iz vremena socijalizma. Da bi imao prosečan dvosoban stan potrebno je da uzme kredit i da narednih x godina plaća mesečnu ratu od blizu 400€. Jbg, već na prvom stepeniku sva ti priča pade u vodu. Ostade mu samo da plati ratu i da plati komunalije od te njegove plate.

Da idemo dalje?

Nema potrebe.

Ali da se vratimo na lečenje.Ti se lečiš apsolutno besplatno, ali sreća tvoja pa se lečiš samo od kijavice i prehlade, Ne daj Bože da dobiješ neku ozbiljnu bolest. Onda ćeš da vidiš to besplatno.


Uglavnom, živi se još uvek kako-tako pristojno zahvaljujući akumuliranom kapitalu iz prošlih vremena. Kad sve ove zgrade odrtave i kad dođu neke nove generacije koje će morati da kupuju stanove, zidaju kuće, ima da nas proklinju.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?02.06.2011. u 00:19 - pre 157 meseci
^^ nece.. zivecemo kao Kubanci :D

@Isak Interesantan dnevnik
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?02.06.2011. u 00:20 - pre 157 meseci
Citat:
Isak666: Sto se tice porodjaja, ako si spreman da ti zenu tretiraju kao kravu, onda je besplatno.
Sto se tice lecenja, ako ti deca nisu imala -hvala bogu- vecih problema sa zdravljem (analize, snimanja, cekanja i lekovi) i ne znas, onda imas srece.


Ne znam o čemu pričaš. Sve je apsolutno besplatno. Uključujući i sva snimanja i analize za decu. Ženu tretiraju isto kao i sve druge žene, uključujući i one koje "plaćaju" - ne odlikuju se preteranom ljubaznošću, ali nema govora o nekim kravama koje pominješ. Tamo na zapadu verovatno i ne prisustvuje doktor tokom porođaja, već samo babica. Ovde je prisustvovao i doktor, pošto je jadan hteo da zaradi neki honorarac od 250€, ali mu se eto izjalovilo očekivanje

Ako je sistem pokvaren, budi i ti pokvaren i eto rešenja.

Mnogo gledaš TV iz Srbije

Naravno da može bolje, ali to bolje treba da bude kao nekada u SFRJ, ili kao sada na Kubi.


Citat:
žutokljunac: Možemo li da krenemo od stana? Možda ima sličan stan, ali si zaboravio da je tvoj kum taj stan nasledio, neću da kažem dobio, iz vremena socijalizma. Da bi imao prosečan dvosoban stan potrebno je da uzme kredit i da narednih x godina plaća mesečnu ratu od blizu 400€. Jbg, već na prvom stepeniku sva ti priča pade u vodu. Ostade mu samo da plati ratu i da plati komunalije od te njegove plate.


Stan nasledio, ali kupio garsonjeru u koju je eksportovao roditelje. Naravno da je na kredit, a na zapadu nije na kredit nego od plate možda?

Citat:
žutokljunac: Ali da se vratimo na lečenje.Ti se lečiš apsolutno besplatno, ali sreća tvoja pa se lečiš samo od kijavice i prehlade, Ne daj Bože da dobiješ neku ozbiljnu bolest. Onda ćeš da vidiš to besplatno.


Ne poznaješ me dovoljno. Ako u zakonu piše besplatno, i ako piše da je maksimalno čekanje na pregled mesec dana, onda će tako i da bude ili će nekome da leti glava.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?02.06.2011. u 00:26 - pre 157 meseci
Je l?
Vidis, moram reci bratu da gresi, jer je cekao za cerku na magnetnu rezonancu 6 meseci, pa na kraju uradio kod privatnika za 10k dinara.
Kad mu se zena poradjala, sestra joj rekla da kad je mogla da se *ebe, moze sad i da cuti.

Mada, znas sta - u pravu si.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?02.06.2011. u 00:30 - pre 157 meseci
Citat:
Isak666: Je l?
Vidis, moram reci bratu da gresi, jer je cekao za cerku na magnetnu rezonancu 6 meseci, pa na kraju uradio kod privatnika za 10k dinara.
Kad mu se zena poradjala, sestra joj rekla da kad je mogla da se *ebe, moze sad i da cuti.


Ne znam, ja sam magnetnu rezonancu uradio preko veze bez čekanja i bez plaćanja, tako da nisam bio u situaciji da moram da se svađam sa nekim.

A što se tiče bezobrazne sestre, ako bih se u momentu suzdržao da je ne tresnem i time natovarim sebi probleme, onda bih se dobro potrudio da izgubi posao.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?02.06.2011. u 00:32 - pre 157 meseci
E vidis, povraca mi se od onih sto rade preglede preko veze, a ken*aju o besplatnom lecenju.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?02.06.2011. u 00:37 - pre 157 meseci
I meni se povraća od takvih što rade preglede preko veze, moram da priznam. Ali ako nemam baš alternativu, onda ću da uradim preko veze.

Alternativa je bila čekanje od "nekoliko" meseci, ili dizanje opšte frke. Nekako mi se ta besplatna veza (koja se sama ponudila) učinila kao najbolje rešenje u tom trenutku. Naravno da sam protiv tih sranja, ali jbg, ne možeš baš sve što želiš u životu, jel da?

Inače, sve liste čekanja su totalno prenaduvane. Pauze koje se ostavljaju izmešu pacijenata na tim listama čekanja su dovoljne da se odradi još 2-3 "privatna" pacijenta između. To je naravno stvar raspadnute kontrole u raspadnutoj državi. Ja tu malo mogu da učinim sam, kada svi oni koji se sa time ne slažu beže u Nemačku i onda viču drugima da takođe pobegnu kod njih tamo jer tamo "sistem funkcioniše" - za pare doduše. A onda uglas odande viču kako je ovde sr*nje. E baš ste pametni.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?02.06.2011. u 00:44 - pre 157 meseci
Pa sto ken*as onda o besplatnom lecenju?
Nemaju svi besplatne veze.

Da, ja sam ti kriv sto sam otisao, pa ti moras jadan da koristis veze.
Sistem uopste ne postoji zbog vas koji koristite te veze.
Koji si ti covek.


 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?02.06.2011. u 00:55 - pre 157 meseci
E nemam odgovor na to pitanje. Treba da se boriš za svoja prava. Ako ti ne odgovara čekanje od 6 meseci, skupi nezadovoljnike i podignite javnost, demonstracije, novinare... ima načina za borbu. Nema samo ljudi koji žele da se bore.

Skinuo narod Miloševića (uz pomoć finansija iz amerike), a ovi što su došli bolji ali samo za nijansu, i sada više nema niti kritične mase nezadovoljnika niti finansija iz amerike radi finansiranja otpora. Svi nešto apatični.

A nema ni ko da dođe umesto ovih lopova: oni drugi su isto lopovi, možda još gori.

Rešenje? Pobeći u Nemačku i brinuti svoju brigu? Aha...
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?02.06.2011. u 01:01 - pre 157 meseci
Borio se ti ili ne za svoja prava - zasto ke*jas o besplatnom lecenju kad je jedini nacin kod velikog broja analiza i pregleda da ih dobijes blagovremeno
- ili da platis
- ili da cimas vezu?

Kontas da ti koji si ostao i koji koristis taj sistem veza za svoju korist imas moralnu jacu poziciju od nekog ko je otisao jer ne zeli da koristi te veze, izmedju ostalog?
Za razliku od tebe, ja ne tvrdim da je tamo bolje niti da je nesto besplatno, nego kazem kako jeste, a ti krivis sliku onako kako tebi godi.
A kad dobijes pravo stanje, onda su ti krivi oni koji su otisli.

Pa kako sam ti ja kriv, kad je sve besplatno?
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+679 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?02.06.2011. u 01:08 - pre 157 meseci
Citat:
pisac: Ne znam, ja sam magnetnu rezonancu uradio preko veze bez čekanja i bez plaćanja, tako da nisam bio u situaciji da moram da se svađam sa nekim.

*&$^*(#&$^(@*#$
Ne, nije mi se tastatura zaglavila, nego sam se samo setio kako se leči moja rodbina i moji roditelji koji "nemaju vezu". Vezaroši, crknite svi kolektivno.

Citat:
pisac: A što se tiče bezobrazne sestre, ako bih se u momentu suzdržao da je ne tresnem i time natovarim sebi probleme, onda bih se dobro potrudio da izgubi posao.

Ukoliko ne natovariš B92 da radi insajder o njima, nema šanse da išta uradiš po pitanju njenog gubitka posla. Koliko ti imaš godina pa da ovako lebdiš u oblacima?
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?02.06.2011. u 01:13 - pre 157 meseci
Eto, sada si ti heroj što si otišao tamo gde sistem funkcioniše, a ja sam baraba što sam ovde ostao pa sam jednom morao da upotrebim vezu koja mi se ponudila jer nisam imao entuzijazma za dizanje frke. Srećan?


Citat:
burex:
*&$^*(#&$^(@*#$
Ne, nije mi se tastatura zaglavila, nego sam se samo setio kako se leči moja rodbina i moji roditelji koji "nemaju vezu". Vezaroši, crknite svi kolektivno.


Čekaj, zbog čega se ti istresaš na forumu a ne tamo gde treba da se istresaš? Znaš li ti da, čak i da si ti bio na listi, ja nisam tebe ni na koji način oštetio jer je lista pravljena sa velikim pauzama, tako da ukoliko se niko ne pojavi preko veze, doktori lade jaja i ne rade ništa do sledećeg zakazanog termina.

Protiv toga treba da se boriš, naravno, ali na pravom mestu. Istresanje na forumima ti je nesvrsishodno.

Citat:
burex: Ukoliko ne natovariš B92 da radi insajder o njima, nema šanse da išta uradiš po pitanju njenog gubitka posla. Koliko ti imaš godina pa da ovako lebdiš u oblacima?


Jesi li probao? Može mnogo toga da se uradi ako se potrudiš. Uspeh nije garantovan, ali bogami daleko od toga da je nemoguć.



Citat:
DaliborP: Ovo je odlicno :) Vrhunac lagodnog zivota i provoda gologuzije na Balkanu.
Sto cesce blejanje u kaficima do sitnih sati je znak da si uspeo u zivotu. Ovo je vec za odabrane :)


Cilj je provesti život opušteno i srećno. Onaj koji bleji po kafićima ima više šansi da bude srećan od onog koji juri za novcem i egzistencijom. Naravno, izuzetaka ima, ali prosek je da su opušteni ljudi srećniji.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
80.80.41.*



+471 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?02.06.2011. u 01:18 - pre 157 meseci
Jeste, ti si samo malo išao preko veze, što nije ništa strašno jer kad Rusi mogu da kupuju trešnje po 300 dinara za kilo, i da tako proizvedu čitav niz poremećaja na srpskom finansijskom tržištu džemova, marmelada i sokova na mućenje, što ti patriotski ne bi progledao kroz pste i iskoristio vezu koja ti se sama nudi. Bolje i to nego da rešiš stvar kako ti obično rešavaš i ostaviš je bez glave. Slažem se. U životi ponekad treba ići linijom manjeg otpora i ne praviti komplikacije. Diplomatski si to odradio i tu ti skidam kapu. Samo mi nije jasno što je onaj tvoj kum kupio garsonjeru i dao tolike pare kad je babu mogao da baci kroz prozor i time uštedi značajan deo finansijskih sredstava. Možeš li mi na to odgvoriti pa da idem da spavam.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?02.06.2011. u 01:21 - pre 157 meseci
Ne, nisam ja heroj, niti si ti baraba.
Nego si ti lik koji troluje o besplatnom lecenju u Srbiji, o odgovornosti ljudi koji ne zive vise u Srbiji za situaciju u Srbiji, o cedjenju radnika od 12-14 sati jer si stranac u DE koji tek treba da se dokaze, o istoj kupovnoj moci prosecne srpske i nemacke plate, o ljudima koji na zapadu jure novac nemajuci privatni zivot.

I inace, ja tebi dugujem jedno hvala.
Hvala ti jer mi pomazes u saznanju da radim dobru stvar za porodicu i sebe.

 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?02.06.2011. u 01:39 - pre 157 meseci
Ma da, samo svoje dupe, to je glavno. Sebičnost je pretežna osobina ljudi na zapadu, i to je činjenica.

(Meni je inače ta "veza" bila u stvari vraćanje lične usluge koju sam nekome uradio bez ikakve namere da mu išta tražim kasnije, pa je eto hteo da se oduži na taj način na koji je mogao)

Ja ovde redovno štancijem prijave tržišnoj inspekciji za kršenje zakona o oglašavanju i raznih drugih zakona, sve u želji da poboljšam društvo ne zbog sebe (jer ja nisam naivan da nasedam na te gluposti) nego zbog društva, a ovi ostali mud(r)onje samo čekaju da neko reši njihove probleme ili odu tamo gde ti problemi ne postoje jer se neko pre njih za to borio i izborio.

Na forumu recimo posavetujem da ko nije zadovoljan sa laganjem VIP-a napiše prijavu tržišnoj inspekciji jer sam ja to radio sa relativnim uspehom, a onda dobijem komentar "pa hajde neko da napiše tu prijavu već jednom, mnogo su preterali".

Neko?

Ne da je to teško uraditi, nego je ubitačno teško.

I onda neko dođe na gotovo tamo gde je neko pre njega prosipao znoj, pa prosipa priče kako radi dobro za sebe i svoju porodicu dok ja trolujem i lažem da je besplatno. Pa jeste, besplatno je, ko nema ili ne želi vezu ima mogućnost da se izbori za ono što piše u zakonu, ili za bolje društvo.

Ali lakše je pobeći i brinuti svoju brigu, to svakako, oduvek bilo.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Patriotizam, obaveza ili sta?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 46031 | Odgovora: 298 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.