Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Patriotizam, obaveza ili sta?

elitemadzone.org :: MadZone :: Patriotizam, obaveza ili sta?

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 45214 | Odgovora: 298 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?04.06.2011. u 15:09 - pre 156 meseci
Pa ako imas problema da razlikujes kafanu i tavernu, konsultuj google.
Jbg.

A ja mislim da neko ko prica kako na "zapadu" (gde postoji toliko razlicitih drzava i obicaja rada, zivljenja, hrane, druzenja) postoji neko radno vreme, kafane rade do 10 uvece, cenama lecenja u DE, a kako se zaradjeni novac trosi vikendom na skupe stvari - ustvari nema nikakvog pojma, ali se ne uzdrzava da i daje zakljucke na osnovu krivih cinjenica koje je pokupio iz druge ruke jer iz prve nije mogao.

Ako mislis da je duzina boravka bitno iskrivila moje cinjenice o radnom vremenu, zdravstvenom osiguranju, uslovima za obrazovanje i zaposljavanje i slobodnom vremenu -ne na "zapadu"- nego u zemlji gde zivim, mozes slobodno izneti gde sam pogresio i kontracinjenicu.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?04.06.2011. u 15:20 - pre 156 meseci
Citat:
Isak666:
A ja mislim da neko ko prica kako na "zapadu" (gde postoji toliko razlicitih drzava i obicaja rada, zivljenja, hrane, druzenja) postoji neko radno vreme, kafane rade do 10 uvece, cenama lecenja u DE, a kako se zaradjeni novac trosi vikendom na skupe stvari - ustvari nema nikakvog pojma, ali se ne uzdrzava da i daje zakljucke na osnovu krivih cinjenica koje je pokupio iz druge ruke jer iz prve nije mogao.

Hajde ovako, da skratimo ovo nase palamudjenje. Ti i @Dalibor postavite fotografiju nekog vaseg dokumenta iz koga ce se videti duzina vaseg boravka u inostranstvu a i ja cu.

Samo nemojte da odgovorate da to nije bitno, i slicna vadjenja da prosipate. Nego da bude crno na belo, pa da vidimo ko prica na osnovu iskustva, a ko radi imidza na ESu.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?04.06.2011. u 15:36 - pre 156 meseci
A da ti mozda umesto ad hominem argumenata upotrebis nesto konkretno na moje pisanje o zdravstvenom osiguranju, radnom vremenu, cenama i sl?

Inace, ja sam tamo od 2008.
Da trazis neki dokument, mozes probati kod svoje zene i slicno, kod mene takvi zahtevi su ravni nekom prdezu.

A da li je nekom neobicno to sto ove teme posle toliko vremena poznajem - nisam iznenadjen.
Jer je usvajanje novih informacije stvar ucenja, a ucenja najvise se bazira na inteligenciji uz volju.
Tako da je i tvoje cudjenje prirodno, jer treba ti malo vise vremena.

I to je ok.
Razlike su ok.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?04.06.2011. u 15:44 - pre 156 meseci
Ustvari vi svi pricate nesto sto nije bitno - covek vas je samo pitao da li bi trebalo da oseca neku moralnu obavezu da do kraja zivota ostane u zemlji u kojoj je rodjen ili moze menjati drzavu boravka tokom zivota bez ikakve grize savesti. To da li je u ovoj ili nekoj drugoj drzavi bolje, to je subjektivno, kao sto se meni Rim uopste nije dopao a neko drugi je odusevljen njime, a putovali istog dana, znaci o ukusima ne vredi raspravljati. Takodje i o poenti zivota, nekom je poenta zivota da stekne sto vise materijalnih stvari, drugom da sto vise vremena provede u kafani, pojede i popije, trecem da ima sex sa sto vise razlicitih osoba a nekom cetvrtom da do kraja zivota mirno sedi u manastiru i uziva u molitvi...

Tako, ako ikako mozete vratite se na temu moralne dileme promene mesta boravka i ogranicavanja pojedinca drzavnim granicama.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?04.06.2011. u 15:56 - pre 156 meseci
Citat:
Isak666:Inace, ja sam tamo od 2008.

Eto vidis, juce si se odselio i dajes sebi za pravo da mene prozivas -

Citat:
Isak666: - ustvari nema nikakvog pojma, ali se ne uzdrzava da i daje zakljucke na osnovu krivih cinjenica koje je pokupio iz druge ruke jer iz prve nije mogao.


To samo potvrdjuje moje reci od ranije -

Citat:
vilil1:  Npr. neko je tek nedavno otisao u inostranstvo pa misli da se jede sve sto leti.


Ma gde li je @Dalibor... :D


Citat:
pctel:
Tako, ako ikako mozete vratite se na temu moralne dileme promene mesta boravka i ogranicavanja pojedinca drzavnim granicama.

Nema tu mnogo da se prica. Ako ovde nema nekih pravih prijatelja, ako je spreman da vecinu svog vremena posveti radu, napredovanju u poslu, ako zeli da zivi kvalitetnije, bolji auto, bolji stan, kuca...Samo napred. Treba da ode i to sto pre.

Neka odredi prioritete u svom zivotu, stavi na jednu stranu pozitivne stvari, na drugu negativne, lako ce da odluci bez da ga iko ubedjuje.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?04.06.2011. u 16:00 - pre 156 meseci
Pa vidis, kako sam rekao - ako je tebi potrebno vise od 3 godine da saznas kako da obezbedis zdravstvenu zastitu, koji je zakon o radu, koji su ti uslovi u firmi, sta rade ljudi u tvom okruzenju, koje su cene u prodavnici, koje su kirije i sta ulazi u kiriju - to je sasvim prirodno, ne treba da ti bude neprijatno.

A sad slobodno iznesi svoje argumente na ove stvari.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?04.06.2011. u 16:06 - pre 156 meseci
Znas kako, mene je bolelo a i dan danas boli uvo kako neka drzava funkcionise. Meni je uvek bilo bitno kako ja i oni oko mene funkcionisu.

Dok ja tebe razumem. Tebi su to prioriteti, kako da izmuvas sto vise. Pa nije ni cudo, jer si ovde imao neku NVO, grebao se od drzave koliko si mogao, a sada to isto tamo pokusavas.

Ma samo napred, kad bi svi koji se grebu od drzave otisli, pesma... ;)
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?04.06.2011. u 16:16 - pre 156 meseci
Interesantno.
Ali zasto onda iznosis sudove o zdravstvenoj zastiti u dve razlicite zemlje na ovoj temi?

Da, radio sam na razsrbljivanju Srba.
Moj posao je bio da dajem pare, a pare ministarstava nisu bile dovoljne za moj rad, nego su strane sile zla i bezumlja placale ;)
Ovde radim za Daimlerovu stoprocentnu cerku firmu.
Uglavnom, nesto sto je daleko od tebe i fizicki i mentalno.

I?
Imas li neki argument na ono sto sam pisao, ako si zavrsio sa bednim licnim prozivkama?
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
80.80.41.*



+471 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?04.06.2011. u 16:22 - pre 156 meseci
Citat:
pctel: Ustvari vi svi pricate nesto sto nije bitno - covek vas je samo pitao da li bi trebalo da oseca neku moralnu obavezu da do kraja zivota ostane u zemlji u kojoj je rodjen ili moze menjati drzavu boravka tokom zivota bez ikakve grize savesti. To da li je u ovoj ili nekoj drugoj drzavi bolje, to je subjektivno, kao sto se meni Rim uopste nije dopao a neko drugi je odusevljen njime, a putovali istog dana, znaci o ukusima ne vredi raspravljati. Takodje i o poenti zivota, nekom je poenta zivota da stekne sto vise materijalnih stvari, drugom da sto vise vremena provede u kafani, pojede i popije, trecem da ima sex sa sto vise razlicitih osoba a nekom cetvrtom da do kraja zivota mirno sedi u manastiru i uziva u molitvi...

Tako, ako ikako mozete vratite se na temu moralne dileme promene mesta boravka i ogranicavanja pojedinca drzavnim granicama.


Dečko koji je postavio temu je jedan od retkih srećnika koji ima priliku da ode u jednu bogatu i uređenu zemlju i da tamo započne život. Ja sam takvu priliku imao pre nekih 20 godina i nisam je iskoristio. Nisam želeo. Vrlo brzo sam se pokajao, da bih pre 6 godina rešio da vidim " sveta " i otišao.

Međutim, ovde je bitno jedno sasvim drugo pitanje. A to je, kada odeš i kada prođe određeno vreme, jako je teško vratiti se u stari život. Gledam po sebi. Dođem kući, ali više ništa nije isto. Drugari se svi davno poženili, imaju decu porodice, probleme, nemaju vremena. Grad se promenio. Ne u smislu građevina, već sada imam drugačiji doživaljaj Beograda. Nisam nikako želeo da mi se to desi jer sam otišao ne da živim u "inostranstvu " već isključivo da zaradim pare i da se vratim, ali vreme me je pojelo. Nekako, bar što se mene tiče, izgubio sam se skroz u životu. Izgubio sam orijentire, društvo. Nemam čak ni devojku, a život mi se svodi na rad, kofere i aerodrom.



 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?04.06.2011. u 16:32 - pre 156 meseci
Citat:
Isak666: ...ako si zavrsio sa bednim licnim prozivkama?

Jock bwe. To je samo istinit odgovor na onu tvoju prozivku (proseravanje) kada je ko otisao u inostranstvo.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?04.06.2011. u 16:42 - pre 156 meseci
Problem u ovakvim diskusijama je što se uvek sa objektivnih činjenica (ako ih uopšte i bude) vrlo brzo pređe na nekakve lične projekcije nečega, u ovom slučaju "zapada", a sve to začinjeno ličnim shvatanjima o dobrom životu, zabavi, ispunjenosti. To dalje neminovno dovodi do toga da deo diskutanata udara o klin, a drugi o ploču.

Kao prvo, "zapad" nije nekakav klub ili sekta, gde svi misle i ponašaju se isto. Ne, "zapad" čine različite države i različiti pojedinci, a i u tim država postoje ogromne razlike između različitih delova države. Uzmimo za primer USA. Imaš jedan Las Vegas gde imaš na hiljade kazina koji rade 00-24h i gde se celu noć pijanči, kocka, šmekaju ribe... imaš jedan Los Anđeles gde je sasvim normalno da se šetaš gradom u bikiniju, gde imaš mali milion noćnih klubova, gde se često pijanči do ranih jutarnjih časova, itd... a onda imaš neku vukojebinu u Ohaju ili Teksasu gde je sasvim normalno da 99% ljudi redovno ide nedeljom u crkvu, gadi se na pomisao o sexu pre braka, kocku smatraju đavoljom rabotom, a da pokušaš da se prošetaš ulicom u bikiniju, verovatno bi te neko skinuo puškom sa prozora. A takvih razlika ima u svakoj državi.

I onda dođe jedan pisac ili villi ili ne znam ni ja ko, da kaže da je sve to isto i da se "na zapadu samo radi, nema druženja, nema zabave", i to kao da svaki pojedinac ima isti posao, iste uslove, iste ambicije, isti način zabave, iste preferencije... a nema. Samim tim, ne može se reći da se u Srbiji živi opuštenije nego na zapadu, jer i na tom zapadu postoje ljudi koji žive opuštenije nego što bilo koji Srbin može da zamisli, a isto tako imaš workoholičara u Srbiji koji 24h dnevno misle na posao. I čemu onda generalizacije ?

Uostalom, nekome je uspeh u životu da svako veče izlazi do ranih jutarnjih sati, nekome je to besmisleno, nekome je uspeh da ima kuću od 500 kvadrata, neko smatra da je 100 kvadrata puna kapa i da normalnoj porodici ne treba više, neko više voli plaže, nekome je draža planina, nekome je cilj da poznaje i da se druži sa što više, da često izlazi, skače po diskotekama, a neko više voli da ima uži krug ljudi, više voli da sedi sa njima kod kuće ili na nekom mirnom mestu gde mogu da se ispričaju uz kafu, neko voli da se kocka, dok neko ne podnosi kocku, neko više voli da ode na Adu ili Olimp i igra tenis ili fudbal, dok neko više voli da skupi društvo, uzmu par flaša piva i piče PES celu noć, neko voli da bude poznat i da ga svi znaju i pričaju o njemu, a neko više ceni privatnost i da što manje ljudi zna za njega. I ko je sad tu u pravu ? Pa niko i nikako ne može biti merilo uspeha i opuštenosti u životu to što je neko uspeo da sedi do 5 ujutru u kafani, a nije vikend. To može biti merilo samo za one koji imaju iste preferencije.

Samim tim, naravno da nije svaka zemlja (ili pojedini delovi te zemlje) za svakoga. Hebi ga, ako više voliš planine, nego mora, nije baš da trebaš otići da živiš u Solunu na primer, ili ako ne podnosiš kocku, nije baš da ćeš se lepo osećati ako odeš da živiš u Las Vegasu, ili ako ti smeta golotinja, a naseliš se u Los Anđelesu. Isto tako, ako ti je cilj da radiš manje, nemoj ići u firme u kojima je prekovremeni rad uobičajen (obično startup firme koje moraju da "grizu" na početku) i koja obično zapošljava kadar koji nema problem sa tim, nego traži neku veću firmu sa ogromnim brojem zaposlenih, gde uvek ima onih koji će ostati duže da odrade posao, zahvaljujući kojima oni drugi mogu da odrade svoje radno vreme i zapale kući. Ili radi kao freelancer pa sam sebi organizuj radno vreme. A opet, zavisno od vrste posla, neki radnici i ne moraju da dolaze na posao, nego imaju privilegiju da rade od kuće, a to danas može u gotovo svakom poslu, osim ako si fizički radnik (manjina). Sve zavisi kakve su tvoje želje i koliko si spreman da se izboriš za to.

Skontajte već jednom da su ljudi različiti i da se ne mogu naše subjektivne preferencije u vezi bilo čega projektovati na sve ostale ljude na svetu. Zar ne mislite da možda ima ljudi koji zaista vole da rade i koje posao ispunjava ? I kako onda možete reći da je čovek koji samo radi nesrećan i nezadovoljan ? Možda je mnogo srećniji i zadovoljniji od onog što svako jutro zaglavi do 5 ujutru u kafani i pita se koji je smisao života. A istina je najverovatnije negde između. Ja recimo najviše volim raznolikost. Kada bih svaki dan bančio do 5 ujutru, to bi mi vrlo brzo postalo monotono. Kada bih svaki dan radio po 20h, i to bi mi postalo monotono. E zato ja lepo raspodelim, pa u toku nedelje dosta radim, a ako i izađem, to je na sat-dva da se popije neko pićence ili kafica u nekom kafiću, eventualno bioskop ili pogledam neki film ili seriju kod kuće, ili se vidim sa društvom... a ako treba da bančim do zore i ako osetim da mi je to potrebno onda imam za to petak i subotu, a može da se ode i na neko vikend putovanje. I iskreno, to mi savršeno odgovara. I sad neko treba da dođe i da mi kaže da sam ja nesrećan, jer nisam svako veče u kafani do 5 ujutru. Pa tek tada bih bio nesrećan, jer nisam neko koga to ispunjava.

U svakom slučaju, niko ne može nekome da kaže gde će mu biti bolje, dok on sam ne ode i ne proba. Može eventualno da mu predloži, ako zna, gde su jeftiniji stanovi, gde je jeftinija hrana, koliko ima kafića, koliko noćnih klubova, koji kvartovi su generalno bezbedniji za život, gde je veća ili manja gužva u saobraćaju, gde je bolje zdravstvo, itd., mada se sve te informacije mogu naći na internetu, ali ajde, ovako je lakše dobiti sve sažvakano. Ali da li će on biti zadovoljan time, znaće kad ode i provede neko vreme tamo gde je namerio. A da mu neko kaže da li će biti srećan i zadovoljan ili obrnuto, ne može. To što sam ja zadovoljan tamo gde živim, nikako nije garancija da će i neko drugi biti zadovoljan na istom mestu, a iz razloga o kojima sam već naširoko pisao. Eto, meni je trenutno ok i u Beogradu, ali isto tako ima ljudi, ne u Beogradu, nego u mojoj ulici koji nisu zadovoljni životom uopšte. I šta sad neko treba da zaključi na osnovu toga ? Jel živeti u mojoj ulici dobro ili loše ? A vi to pokušavate da projektujete na čitave gradove, države, pa i neodređene geografske pojmove kao što je "zapad". Ne ide.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?04.06.2011. u 16:44 - pre 156 meseci
Pa istina boli, zato skacis.
Pricas o necemu gde nisi bio, cudis se sto neko moze znati kako mu je na poslu posle tri godine, sve je to ok.

Ali imas nesto konkretno?
Kako je tebi bilo tamo na poslu?
Koje osiguranje je bolje?
Koliko si radio dugo?
Gde si provodio slobodno vreme?
Kako ti je iskustvo sa vrticima? Komsijama?
Policijom? Salterima?

Posto se slazes sa piscem vise manje, interesuje me na cemu baziras tu ocenu.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?04.06.2011. u 16:52 - pre 156 meseci
Pisac u najužoj familiji ima osobe koje su rođene na "zapadu", tamo odrasle, sa komplet državljanstvom, i onda se vratile ovde jer je ovde život opušteniji, i čak ostavile tamo i kuću u vlasništvu.

Pisac svoje stavove bazira na njihovim iskustvima.

Prema tome, pisac misli da više nema smisla gubiti vreme u ovoj temi o stvarima koje su takve kakve jesu, a jesu da je život ovde opušteniji i da se može živeti sa mnogo manje rada i maltretiranja od strane nezasite birokratije.

Za sada.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?04.06.2011. u 16:56 - pre 156 meseci
^^
Tvoje iskustvo je takodje nepoljuljano kao i Vililovo, sto se moglo videti iz poznavanja cena, lecenja, radnog vremena (i to sa posebnim osvrtom na radno vreme mladih emigranata) i jos par stvari, da ne citam sad unazad taj pregrst utemeljenih odgovora.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?04.06.2011. u 17:04 - pre 156 meseci
Jesi smešan. Više verujem 2-3 decenijskom iskustvu najbliže familije, nego tebi koji si tamo nekoliko godina. Sem toga, Francuska i Nemačka su vrlo različite. Možda tamo kod tebe stvarno poslodavci masiraju leđa radnicima i nude im kaficu i sokove u brizi da se ne preforsiraju, ali na nekim drugim mestima (i u nekim drugim strukama) treba prvo da uopšte nađeš posao a onda i da ga zadržiš tako što ćeš da izgaraš na njemu da neko ne bi slučajno pomislio da više voliš svoju porodicu od posla , odnosno da ti posao nije najvažnija stvar na svetu.

Što se mene lično tiče, ja sam IT i lako bih našao tamo posao ako hoću, ali neću jer bih morao više da radim a lošije da živim. Neka hvala, ovde je bolje.

Za sada.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?04.06.2011. u 17:07 - pre 156 meseci
Pa kako si onda savetovao postavljaca teme da ce raditi 12-14 sati kao stranac koji se probija, kad sam ti rekao da je zakon 10 sati dnevno max.?
Ili da hrana, odeca i tehnika nije jeftinija?

Kako se to uklapa u iskustvo tvoje familije?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?04.06.2011. u 17:16 - pre 156 meseci
Zakon je i ovde takav. Misliš da ovde moraš da radiš koliko poslodavcu dune? Nije tačno, postoji zakon, postoji kolektivni ugovor, tamo tačno piše šta koliko i kada.

Drugo je pitanje da li će gazda toga da se pridržava, i da li će da te uzme na zub ukoliko počneš da se pozivaš na zakon. Ako te gazda uzme na zub, džaba ti zakoni, život će ti biti zagorčan.

Odeća, i tehnika nije jefitnija, nego ima iste cene. Bar je tako u Francuskoj. Tamo kupuješ u radnjama, ovde kupuješ kod Kineza. Isti proizvodi, iste cene. Hrana je tamo (u Parizu) malo skuplja ako kupuješ u najjeftinijim prodavnicama. Ali, kao što rekoh, nije sve u parama (i materijalnom) nego je mnogo toga (najviše) u samoj sredini i odnosu prema životu.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?04.06.2011. u 17:17 - pre 156 meseci
@pisac
Ako je neko ovde smešan, to si onda ti. Otkada ste ti i tvoja bliža familija nekakav etalon za sve druge ljude na ovom svetu ? Ok, tvoja familija je živela negde u Francuskoj, nije im se svidelo, bolje im je ovde... super za njih. Ali to ne možeš projektovati na sve ostale, jer nisu svi ljudi isti. A pored toga, nisu ni svi delovi Francuske isti. Možda bi im neki drugi deo Francuske više odgovarao. A pored toga, Francuska nije "zapad". Ni Nemačka nije "zapad". "Zapad" su i Engleska, Italija, Irska, Monako, Holandija, Švajcarska, USA, Kanada... tebi je sve to isto ? Ni u Srbiji nije svima isto. Ok, poznaješ ljude koji žive opušteno, super za njih. Ja, eto, poznajem mnogo više ljudi kojima je život u Srbiji daleko od opuštenog i koji su non stop napeti, nervozni, nemaju vremena za druženje i izlaske. I šta sad sa njima ? Statistička greška ? Nemojmo lupati.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?04.06.2011. u 17:19 - pre 156 meseci
Lepo.
Samo ja te nisam to pitao, niti si ti o tome pisao pre par strana, kao ni ja sada, te nema poente da odgovoras sam sebi.

Da ne trazim, rekao si da lazem decka i da ce raditi 12-14 sati u Nemackoj, a na moju opasku da su cene jeftinije u DE nego u Srbiji si se smejao, a nisi rekao da su iste (sto nije tacno - hrana, tehnika i odeca je jeftinija u DE, nego u Srbiji, sto se lako moze izguglati, te nema poente da navlacis cinjenice).
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?04.06.2011. u 17:36 - pre 156 meseci
Citat:
Isak666: (sto nije tacno - hrana, tehnika i odeca je jeftinija u DE, nego u Srbiji, sto se lako moze izguglati, te nema poente da navlacis cinjenice).


U kojim to rupama se kupuje ta jeftinija hrana i odeća i tehnika tamo? Ja nešto nisam primetio da je jeftinije kada sam bio tamo u prolazu. Jedino ako misliš na katalošku prodaju gde prodavnica nema nikakve zalihe već sve direktno prosleđuje iz centralnog magacina direktno do tvog poštanskog sandučeta... Evo baš pre neku nedelju sam gledao gume za auto, jeftinije za čitavih 20% nego ovde, ali upravo na tu foru.

I ne razumem kakav je argument u raspravi uopšte? čak i da je tako (a nije), jel to znači da ako volim da vozim auto onda treba da se preselim u Ameriku jer je tamo godrivo superjeftino?

Što se tiče patriotizma (iz naslova ove teme), najlakše je pobeći tamo gde je dobro, kao što rekoh.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Patriotizam, obaveza ili sta?

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 45214 | Odgovora: 298 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.