Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Konfuzija oko prvenstva prolaza

elitemadzone.org :: AutoZone :: Konfuzija oko prvenstva prolaza

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 88431 | Odgovora: 272 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza03.05.2013. u 10:03 - pre 133 meseci
Mene zgrazavaju dileme koje pojedini vozaci imaju kada vide znak STOP..

Kao da nikada nisu ucili propise, kao da su nakon dobijanja dozvole poludeli i odlucili da se SVAKA ulica, u kojoj se "njihovo velicanstvo" nalazi, naziva "moja" ulica ili bar "moja" traka..

Izuzimajuci cinjenicu da je nacrtana raskrsnica relativno preoznacena(ali ne da bi ugrozila saobracaj), osvtrnuo bih se posebno na znak STOP

E pa dragi "vozaci", kada vidite znak STOP, koji ste, ocigledno, ZABORAVILI, nakon polaganja voznje, da vas (malo) podsetim.

Nije bas kao da ste parkirani pored njega, ali shvatite da ste mali crvic, nevazan, i da MORATE da sacekate da se situacija na raskrsnici RASCISTI, da bi uopste imali "dozvolu" da nastavite dalje.

I to postupkom u DVE faze, stajanjem KOD ZNAKA, i DRUGIM STAJANJEM, na LINIJI PREGLEDNOSTI..pa stoga NIKAKVA prava nemate dokle god ima vozila u raskrsnici kojom zelite da idete, bilo da je "vasa" ulica ili traka...

Poz
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza03.05.2013. u 10:12 - pre 133 meseci
1-2-3 je naravno redosled.

Ovaj sa STOP mora da propusti sva vozila nema tu dileme.

Prvi ima prednost jer je na putu sa prvenstvom prolaza.

Zato se kod nas i desavaju udesi. Ne postuje se trougao, ne postuje se STOP znak...

Tako je kod mene na raskrsnici, tako sam i ja doziveo udes ulazeci u sopstvenu ulicu zato sto lik sa STOP nije postovao ulicu sa pravom prventsva prolaza.

Ne postuju ni dan danas - samo prolete iz sporedne/slepe ulice (moj deo) ili samo pravo iz druge ulice bez stajanja na znak STOP. Svaki dan se neko cukne. Jos iz mog dela ulice pored STOP znaka stoji i znak da se nailazi na put sa prventstvom prolaza - odslikao sam ga i stavio na mapu (lik je odatle izleteo u rikverc ulevo - ja sam dolazio s puta s prventstvom prolaza, nisam uspeo da ga izbegnem, zakacio me po zadnjem rubu, ja udarim u trotoar, odbijem se i cuknem malo komsiju - meni se ulubi krilo i njemu isto, a ovaj pobegne s mesta udesa). Evo kako su rasporedjeni znakovi - i niko ih ne postuje, niti znak STOP, niti iz moje ulice STOP plus znak koji oznacava nailazak puta sa prvenstvom prolaza. Svaki dan neki udes:







 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza03.05.2013. u 10:38 - pre 133 meseci
^Cemu dodatni znak pored stopa kada je Vladd objasnio znacenje tog znaka ?
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza03.05.2013. u 11:05 - pre 133 meseci
Zato sto ne kapiraju i izlecu, svaki dan je udes. Pa su postavili i to - medjutim i dalje ne postuju ni STOP ni taj znak ni nista. Znaci NIKO ne staje na STOP. Cak i NE USPORAVAJU.

Em imaju taj znak, em imaju STOP - i nista! Jos je ovo slepi deo ulice - ma jok - samo nastave pravo! Ajd ovi koji ne znaju, vec i pola komsiluka to ne postuje vec samo vozi misko. Skoro komsija se slupao tako - ide on, ne hebe zivu silu za ta dva znaka i naravno razvali ga lik iz ulice s prvenstvom prolaza.

Najsmesniji sudar je kad se skrece levo iz ulice koja ima prvenstvo a ovaj sto dolazi desno sa znakom STOP samo nastavi pravo i sudare se. I pazi rezon:

"Pa zar on mene ne treba da propusti a pravilo desne strane?" - a ONOLIKI znak STOP ima!!!

Pa to je da ga utepas!
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza03.05.2013. u 11:11 - pre 133 meseci
Ko prvi udje u raskrsnicu, njegova raskrsnica.

Da pojasnim...u raskrsnici vazi pravilo desne strane. Tako da, ukoliko posle prolaska br1. krenu 2. i 3. istovremeno, prednost ima br3. Za oba znaka vazi isto -

- "ustupi prvenstvo prolaza vozilima koja se kreću po putu na koji on nailazi"

- "ustupi prvenstvo prolaza vozilima koja se kreću putem na koji on nailazi"

Isto pravilo desne strane vazi i za -



Ali...ukoliko se oba vozila istovremeno priblizavaju raskrsnici, posto je vozac koji ima znak STOP obavezan da stane, za pretpostaviti je da ce onaj sa trouglom pre njega uci u raskrsnicu, a tada, ovaj sa STOPom je duzan da ustupi prvenstvo prolaza vozilima koja se kreću putem na koji on nailazi.

Zato je veoma vazno, ako dodje do nezgode, da policija dobro odradi svoj posao. Mada je obicno njima najlakse da se pozovu na pravilo desne strane.

[Ovu poruku je menjao vilil1 dana 03.05.2013. u 13:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza03.05.2013. u 11:12 - pre 133 meseci
@cozmo...predlog betonski lezeci.Jedino resenje,kao ograda da se ne bi petrcavalo.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.97.*



+257 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza03.05.2013. u 11:37 - pre 133 meseci
Citat:
cozmo_im:
1-2-3 je naravno redosled.
Jos iz mog dela ulice pored STOP znaka stoji i znak da se nailazi na put sa prventstvom prolaza



@cosmo_im, ako onaj koji ima stop a nije u tvojoj ulici, umesto stop ima obrnuti trougao, a ti dolazis iz svoje ulice koja ima stop, nadjete se u isto vreme na ulasku u raskrsnicu, nema nikoga da ide po putu sa prvenstvom prolaza, ko prvi prolazi? Ti ili on?

Nadam se da si shvatio sta sam napisao, koja je izmena, ne mogu da crtam.

greskom tagovah @vladd, mada moze i on da odgovori...
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza03.05.2013. u 11:40 - pre 133 meseci
@vilil1...nisam procitao slobodnije tumacenje zakona.Mislim na ovo,ko pre devojci,pardon,raskrsnici.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza03.05.2013. u 12:00 - pre 133 meseci
Citat:
Jbyn4e:

@cosmo_im, ako onaj koji ima stop a nije u tvojoj ulici, umesto stop ima obrnuti trougao, a ti dolazis iz svoje ulice koja ima stop, nadjete se u isto vreme na ulasku u raskrsnicu, nema nikoga da ide po putu sa prvenstvom prolaza, ko prvi prolazi? Ti ili on?


Moja ulica je slepa i ima znak stop i ovaj da nailazis na put sa prvenstvom prolaza. Kako god moras da stanes, a ako bi ovi drugi imali samo obrnuti trougao oni ne moraju da staju - samo usporavaju i propustaju samo ove sa prvenstvom prolaza. Kako ja imam znak STOP moram njega da propustim bez obzira sto mu dolazim s desne strane - jer svejedno moram da stanem na stop i liniji preglednosti i videcu da on dolazi.

A u ovoj sad situaciji kakva jeste posto i oni imaju znak STOP, onda moraju da propuste nas - pravilo desne strane, a to se ne desava uopste!

Medjutim da imaju trougao morali bi mi njih da pustimo posto jer je STOP obavezno zaustavljanje i propustanje svih drugih vozila, bez obzira na pravilo desne strane (naprimer):

"Učesnici u saobraćaju dužni su da postupaju po saobraćajnim znakovima i kada time odstupaju od propisa o pravilima saobraćaja."

Trougao:

Ukrštanje sa putem sa prvenstvom prolaza - označava blizinu raskrsnice na kojoj vozač mora da ustupi prvenstvo prolaza vozilima koja se kreću po putu na koji on nailazi.

STOP:

Obavezno zaustavljanje - označava mesto pred ulazom u raskrsnicu na kome je vozač dužan da zaustavi vozilo i ustupi prvenstvo prolaza vozilima koja se kreću putem na koji on nailazi.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza03.05.2013. u 12:02 - pre 133 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina: @vilil1...nisam procitao slobodnije tumacenje zakona.Mislim na ovo,ko pre devojci,pardon,raskrsnici.

Pa, evo stavicu smajli. Ako hoces odgovor za test, onda je 1. 3. 2. ili sa onoga linka - plavi, pa crveni.

Medjutim, razlicite su situacije u saobracaju. Najlakse bi bilo da se samo pozovu na clan zakona taj i taj, i gotovo. Ali nije, ne moze biti tako u saobracaju. Zato i postoji policija koja vrsi uvidjaj, da bi se koliko toliko doslo do realnog stanja.


 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.97.*



+257 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza03.05.2013. u 12:07 - pre 133 meseci
@cosmo_im:
Citat:
a ako bi ovi drugi imali samo obrnuti trougao oni ne moraju da staju - samo usporavaju i propustaju samo ove sa prvenstvom prolaza

Da li ti imaš prvenstvo prolaza pošto se njemu nalaziš s desna?
Kako ti tumačiš ono što je napisao instruktor (nadam se da jeste) na stranici
http://www.autoskolesrbije.org...opic,2164.msg3154.html#msg3154
?
P.S. Naročito deo "Znači, koristi se klasično pravilo desne strane, jer se oba vozila nalaze na sporednim krakovima."

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza03.05.2013. u 12:45 - pre 133 meseci
^^Ti mora da si advokat.Samo vrdas.Kako vozilo sa stopom moze da prodje pre nego ovaj sa trouglom.Sto je brzi!
Policija pre pocetka uvidjaja,prvo pregleda raskrsnicu i ko je odakle dosao,pa posle merenja i pravljenje zapisnika.
Ako je vozilo koje je imalo znak stop blize centru raskrsnice od vozila koje je imalo trougao i bilo sa leve strane,ne znaci
da stop boy je u prednosti,nego u prekoracenju brzine i njegovom nezaustavljanju na znak stop koji mora biti 2x.
Prvi put je da se potpuno zaustavi,pogleda,pa krene i propusti bilo koje vozilo.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza03.05.2013. u 12:48 - pre 133 meseci
Citat:
Jbyn4e:
Da li ti imaš prvenstvo prolaza pošto se njemu nalaziš s desna?


Da ponovim:

"Učesnici u saobraćaju dužni su da postupaju po saobraćajnim znakovima i kada time odstupaju od propisa o pravilima saobraćaja."
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza03.05.2013. u 13:04 - pre 133 meseci
To je Zemun Polje, prilaz centru pored NIS-ove pumpe. Pravac prvenstva je dodeljen zbog autobuske linije.

Tamo je inace stari Teksas, leti pogotovo, zurke na ulici, svako se igra sa svojim vozilom, "ostri" momci probavaju svoje masine(najcesci su jugici koji se vise deru nego sto idu, zatim razni otpad iz 80-ih...obavezna je "Pionear" muzika..), svako vozi kao po svojoj livadi.

Da milicija ima obraza, nakupila bi godisnji budzet samo na ovoj i sledecoj raskrsnici("centar" ZP-a)...

Tuda cesto prolazim, i najopasniji su balavci na skuterima koji cesto nemaju ni kocnicu(nakradu par litara iz creva pa se voze..), zatim, naravno domacini koji pralaze kroz "svoju" raskrsnicu i cavrljaju sa komsilukom, i naravno, konzumenti najpopularnijeg pica u Srbiji..a nije crno vino

Setace "na korzou" ne racunam kao "opasne", ali mogu da naprave opasne probleme..ekipe su po tri "snajkice" koje se razvuceno setaju, naravno uz telefone i porukice i kikotanje, zatim parne ekipe "smekera"(dva ili cetiri), koji zadobijaju snazne zelje da se u sekundi nadju na drugoj strani ulice...i "objasne" nesto doticnim setacicama..

SVI se nekako zajedno grupisu na raskrsnici, tesko je pronaci "normalnog" ucesnika u saobracaju..

Ta raskrsnica je sociopatoloski primer, nije saobracajni..

Poz
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza03.05.2013. u 13:05 - pre 133 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina: ^^Ti mora da si advokat.Samo vrdas.

Aa, jock. Ne vrdam ja, vec ti. Ja sam ranije napisao ko ima prednost. Da ponovim - "1. 3. 2. ili sa onoga linka - plavi, pa crveni."

A sada ti napisi ko ima prednost po propisu. I nemoj da vrdas, imas toliko poruka a nista konkretno. ;)
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza03.05.2013. u 13:17 - pre 133 meseci
!.2.3. Ja te ponovo pitam kako moze stop da bude u prednosti nad znakom trougao.A teras me da kopam po programima.
Mislis da znak sa putem sa prvenstvom prolaza mora da propusti vozilo sa znakom trougao.
Malo slikovito znacenja.





Koa sto vidis na slici,nijedno vozilo nije uslo u raskrsnicu,kako tvoj stop onda prolazi.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza03.05.2013. u 13:39 - pre 133 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina: !.2.3. Ja te ponovo pitam kako moze stop da bude u prednosti nad znakom trougao.

Ta dva znaka se razlikuju samo u nacinu prilaska raskrsnici. Jedan mora da stane, a drugi da uspori. A za oba vazi isto, da moraju da propuste vozila koja su na glavnom putu. Auto 2. i auto 3. dolaze sa puteva iste vaznosti, sporednih puteva i kada propuste vozilo sa glavnog puta, krecu, udju u raskrsnicu i tada vazi pravilo desne strane.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.97.*



+257 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza03.05.2013. u 14:09 - pre 133 meseci
Citat:
cozmo_im:
Citat:
Jbyn4e:
Da li ti imaš prvenstvo prolaza pošto se njemu nalaziš s desna?


Da ponovim:

"Učesnici u saobraćaju dužni su da postupaju po saobraćajnim znakovima i kada time odstupaju od propisa o pravilima saobraćaja."

Pa i postupaju. Taj sto je stao je postupio po znaku, ovaj sto ima obrnuti trougao je usporio jer nailazi na put sa prvenstvom prolaza. Oba dolaze sa sporednih puteva, sve su ispostovali znake, sad jos samo da udju u raskrsnicu po pravilima.

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza03.05.2013. u 14:16 - pre 133 meseci
Citat:
vladd:
Da milicija ima obraza, nakupila bi godisnji budzet samo na ovoj i sledecoj raskrsnici("centar" ZP-a)...
Tuda cesto prolazim, i najopasniji su balavci na skuterima koji cesto nemaju ni kocnicu(nakradu par litara iz creva pa se voze..), zatim, naravno domacini koji pralaze kroz "svoju" raskrsnicu i cavrljaju sa komsilukom, i naravno, konzumenti najpopularnijeg pica u Srbiji..a nije crno vino:)


Na ovoj raksrnici jos i stoje saobracajci, mozda 2 puta mesecno ceo dan vrse kontrolu, ali se vide iz aviona, pa akcija uglavnom propadne, dok na "centralnoj" raksrnici nikad ne stoje, a tu i pored obrnutih trouglova niko nikog ne ferma, a tek se pesacki ne postuje. Voze kako ko stigne i uleti u raskrnicu, najcesci sudar izazivaju vozila koja idu iz pravca pijace (evo preksinoc su se neki tako ulupali) jer uopste ne obracaju paznju na pravila i znakove vec samo sibaju pravo. Najbolji su i oni koji ka pijaci udju u suprotan smer i tako voze, ali to je krivica i putara jer nema znaka koji regulise smer kretanja vozila i nekulture vozaca (iako su trake odvojene ostrvom, mislim da mora da stoji neki znak).

Kad tuda prolazim, prolazim skoro u 1. stepenu prenosa ne bi li prosao raskrsnicu normalno.

Takodje ni pesaci ne postuju nista vec se lagodno seta i prelazi van pesackog po svim mogucim dijagonalama i pravcima.

U vecini zemunskih raskrsnica se ne postuju znakovi (osim tamo gde ima semafora), vec se vozi ko kako uleti, ne postuje se ni STOP znak u ulicicama koje okruzuju Bezanijsku i Glavnu, tu su cukanja ko dobar dan.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza03.05.2013. u 14:17 - pre 133 meseci
Citat:
Jbyn4e:
Pa i postupaju. Taj sto je stao je postupio po znaku, ovaj sto ima obrnuti trougao je usporio jer nailazi na put sa prvenstvom prolaza. Oba dolaze sa sporednih puteva, sve su ispostovali znake, sad jos samo da udju u raskrsnicu po pravilima.


Da ali ovaj sa trouglom ne mora da ispostuje pravilo desne strane zato sto taj sto mu dolazi s desne strane ima znak veceg znacenja - STOP. Na to sam mislio. Ne mora da postuje opsta pravila (kao pravilo desne strane).
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Konfuzija oko prvenstva prolaza

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 88431 | Odgovora: 272 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.