Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bio jednom jedan princ ...

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bio jednom jedan princ ...
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44698 | Odgovora: 307 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shomi Li Jones
Student

Član broj: 278521
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+199 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...26.07.2011. u 13:43 - pre 155 meseci
@Count Zero

Kontao sam to samo sam malo trolovao....
Ipak ostaje pitanje šta određuje tu početnu verovatnoću?
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...26.07.2011. u 13:46 - pre 155 meseci
Citat:
Shomi Li Jones: Koliko se meni čine mnogo ljudi ovde tvrdi da je u naučnom radu tačno i logično nešto što u tom naučnom radu ne piše, u redu je da to pomenete kao mogućnost ali ne i da tvrdite da je to činjenica koja je apsolutno tačna i opovrgava onu drugu tezu. Siguran sam da je bi tim ljudima najmanji problem bio da priznaju da su bili gej i pre toga da jesu.

Dok se ne utvrdi da kako tačno homoseksualizam biološki nastaje (Mislim na biohemiju i molekularnu biologiju, ne statistiku međ životinjama,) a opet to ne isključuje i društveni, odnosno iskustveni nastanak. Što se mene tiče to je i društvene prirode:
Ja verujem u izvesni uticaj podsvesnog na biološki deo bića, što je i delimično potvrđeno postajanjem psihosomatskih poremećaja, to je već moje lično uverenje i neko ko ga ne deli će možda misliti drugačije.

Ja kad sam bio mali strašo sam se primao na manga crtaće (kojih baš nije bilo tad kod nas) i izvesne stereotipe koje sam mislio da su kul iz čudnih razloga (sladoled od limuna, drveće, voleo sam više mačke nego pse itd.)
Ali generalno sam se jako primao na te crteže koji su mi tad bili kul.
E sad zamislite takvo dete koje čita tu bajku i eto baš mu je kul taj crtež tog princa, a i drugog princa, jer liče na koncept koji on obožava (u smislu crtanja).
Oni se vole, on obožava taj crtež a njegova vaspitičica izašla iz Seksa i Grada i jedva dočekala da ima šansu da se poveže sa homoseksualcima jer je bože moj to kul, i pomgogne mu da ispolji svoje skrivene nagone jer je ona gej-ekspert i zna da je on zapravo gej.

Ne kažem da je homoseksualizam društveno loša stvar za jedinku, niti za društvo. Ljudi treba da drže svoj nos van tuđe spavaće sobe. Gejevi treba da imaju svoje bareve, svoje parkove, svoja mesta u gradu (ne zakonski-policijsko-granično odvojena, nego jednostavno kao što svi imamo svoja mesta na koja izlazimo koja teraju određeno temu bilo muzičku bilo stilističku)... Ali parada i usvajanje dece je van nekih granica koje su meni ''moralne'' Jednostavno bilo kakvo propagiranje homoseksualizma, ili posebna zakonska zaštita u odnosu na druge je nešto što nijednoj vrsti manjina ne treba i može samo da stvori probleme koje će sebični i zlonamerni (sa obe strane) koristiti za svoje ciljeve.

Svi zakoni u državi bi trebalo da elegantno izbegnu pominjanje seksualnosti:
Brak je zajednica dvoje ljudi a ne zajednica muškarca i žene (recimo)
Ali zakoni ne bi trebalo posebno da se bave bilo čim takvim, ovo obespoljavanje ljudi i zabranjivanje reči sa polnom odrednicom je kretenizam neviđenih razmera


+1 Potpuno se slazem, osim u onome sto sam 'boldovao'. Za mene je brak zajednica miskarca i zene. Kazem za mene! Kazem po mom misljenju! Kazem ja tako razmisljam. Kazem ja nisam za to da postoji mogucnost da se zvanicno bude u braku sa osobom istog pola. Ja nisam za to, ja tako mislim! Ja nisam za to da se uvode bajke za decu koje imaju naslov "Bila dva princa..." ili "Bio jedan princ... pa se zaljubio u osobu istog pola... pa se uzeli... pa ziveli crecno i bericetno..." (bericetno i ne mogu nikako obzirom da se u narodu to kaze kad im zele puno dece koje ce da rode...)! Ja nisam za to jer je moje misljenje da to nije dobro nizakoga.

Znaci, ja samo iznosim moje misljenje, nikoga ne nagovaram ninasta, nikoga ne mrzim, nikome ne zelim zlo, nikoga nista ne ubedjujem, nikoga nista ne savetujem, nista ne predlazem... Ja samo iznosim moje (svoje) misljenje!

Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...26.07.2011. u 13:51 - pre 155 meseci
100% u redu da to želiš sebi, jer si hetero, ali projektovati to na one koji nisu je .. pa problematično.

Uviđaš li genezu tog stava?
1. Ja sam hetero.
2. Hoću da budem u braku sa ženom.
3. Nisam za to da bilo ko bude u braku sa osobom istog pola.

Upravo između 2 i 3 se lična percepcija i lične preferencije generalizuju i postaju stav ka drugima, ka licima koja nisu odgovorna za svoj "status" i čiji "status" ne narušava ni 1 ni 2.
 
0

Shomi Li Jones
Student

Član broj: 278521
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+199 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...26.07.2011. u 13:56 - pre 155 meseci
@Sceka
Ja nisam pravnik ali mislim da je jako veliki deo prava koji nema veze sa reprodukcijom zasnovan na porodičnom pravu odnosno instituciji braka, pa je malo problematino da oduzmeš ljudima mogućnost nasleđivanja, poseta i stvari na koje imaju pravu samo supružnici a nemaju veze sa seksualnošću, reprodukcijom itd...
Možda sve to treba preraditi, i brak ne treba da bude stvar prava, ali to je već druga priča za koju nisam kompetentan. Ova poslednja rečenica je samo bila brainstorm i verovatno je notorna glupost
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...26.07.2011. u 14:00 - pre 155 meseci
Citat:
Count Zero: 100% u redu da to želiš sebi, jer si hetero, ali projektovati to na one koji nisu je .. pa problematično.


Pa nisam napisao sta ja zelim, nisam napisao sta ja sebi zelim, evo sad cu :Ja sebi zelim sve najbolje! Ja nisam projektovao nikome nista, cak sam se ubio od kucanja po tastaturi da se ne shvati pogresno ali eto, uvek se nadje neko ko iskoristi trenutak nepaznje i odmah ide ono "nije se setio projektovanja, nije nista rekao o tome, sad cu ja da mu to..." :))) Neverovatno! Cak ni ne trazim nikakav odgovor, samo kazem sta mislim! Kako bi bilo lepo da svako kaze svoje misljenje a da se pri tom ne nakaci masa ljudi koja ima vecu potrebu da negira to misljenje nego da da svoje!

Pozdrav!

EDIT

Dok sam ovo pisao vec si izmenio poruku, razradio......... :)))
Ne uvidjam genezu jer ne zelim da uvidjam nista niti me interesuje... Samo sam izneo svoje misljenje! :))))))
Tesko, a?! Necu da polemisem, jos teze... !:))

"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...26.07.2011. u 14:07 - pre 155 meseci
Citat:
Kazem ja tako razmisljam. Kazem ja nisam za to da postoji mogucnost da se zvanicno bude u braku sa osobom istog pola. Ja nisam za to, ja tako mislim!

Vidi, uopšte ne želim da ti imputiram ideje i svrstavam te u ove ili one. Upravo sam na jednoj od prethodnih strana ilustrovao veštački hype za koji smatram da se već neko vreme deogađa.
Međutim, sa druge strane, potrebno je razgraničiti sopstvene potrebe od tuđih. Mišljenje je mišljenje, ali je logično da za isto postoji neki argument koji ga podržava.
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...26.07.2011. u 14:08 - pre 155 meseci
Citat:
Shomi Li Jones: @Sceka
Ja nisam pravnik ali mislim da je jako veliki deo prava koji nema veze sa reprodukcijom zasnovan na porodičnom pravu odnosno instituciji braka, pa je malo problematino da oduzmeš ljudima mogućnost nasleđivanja, poseta i stvari na koje imaju pravu samo supružnici a nemaju veze sa seksualnošću, reprodukcijom itd...
Možda sve to treba preraditi, i brak ne treba da bude stvar prava, ali to je već druga priča za koju nisam kompetentan. Ova poslednja rečenica je samo bila brainstorm i verovatno je notorna glupost


Da bila je 'brainstorm', ali nije notorna glupost nikako samo sto to nije ova prica. Rekao si nesto sto je vrlo znacajno i cemu se puno paznje posvecuje u svetu zadnjih par decenija ali nije za ovde. Mislim, toliko je mala vezanost za ovu temu da ako se sad u'vate desetine da raspravljaju o tome....... :))

Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...26.07.2011. u 14:15 - pre 155 meseci
Citat:
Count ZeroVidi, uopšte ne želim da ti imputiram ideje i svrstavam te u ove ili one. Upravo sam na jednoj od prethodnih strana ilustrovao veštački hype za koji smatram da se već neko vreme deogađa.
Međutim, sa druge strane, potrebno je razgraničiti sopstvene potrebe od tuđih. Mišljenje je mišljenje, ali je logično da za isto postoji neki argument koji ga podržava.




Pa vec si to uradio!


Citat:
Count Zero: 100% u redu da to želiš sebi, jer si hetero, ali projektovati to na one koji nisu je .. pa problematično.

Uviđaš li genezu tog stava?
1. Ja sam hetero.
2. Hoću da budem u braku sa ženom.
3. Nisam za to da bilo ko bude u braku sa osobom istog pola.

Upravo između 2 i 3 se lična percepcija i lične preferencije generalizuju i postaju stav ka drugima, ka licima koja nisu odgovorna za svoj "status" i čiji "status" ne narušava ni 1 ni 2.


I razradio... A ja samo iznosim misljenje! Ti mene analiziras, sto je inace uzasno pogresno jer me ne poznajes (osim sto si procitao nesto sto sam iz nekog razloga napisao)! To inace vecina 'diskutanata' vrlo rado radi! :)) Cak je mnogima vaznije da nekoga omalovaze, uvrede, ismeju... nego 'leba da jedu' - kako se kaze u narodu! Ne mislim na tebe, samo mi pada napamet dok kuckam... A sta ti mislis, koje je tvoje licno misljenje?

Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...26.07.2011. u 14:26 - pre 155 meseci
Citat:
Ti mene analiziras, sto je inace uzasno pogresno jer me ne poznajes (osim sto si procitao nesto sto sam iz nekog razloga napisao)!

"Analiziram" ono što si napisao. Jako je teško odvojiti nešto što si napisao (sa naglaskom da je to tvoj stav) od tebe, zar ne?

Citat:
koje je tvoje licno misljenje?

Meni se ne sviđa ideja da se ljudi edukuju kroz neke ekstreme, tipa forsiranje gay kulture i sl. po medijima. Ili sad da se krene sa gay paradama svakih mesec dana. Iako ovde ima, čini se, takvih koji smatraju da je naš nivo takav da se mora "popravljati" upravo ekstremima.
Ali, da treba da se edukuju, to stoji.
Sa mnogima to neće ići lako, možda i nikako. Jer će biti izgovora širokog spektra, od "naučnici koji su to pisali su u stvari gay" do famoznih masona, iluminata, planova za smanjenja populacije i sl.
Evo, dok nisam uložio malo više truda da pročitam nekoliko radova, smatrao sam da ne postoji konsenzus u vezi uticaja sredine na seksualnu orijentaciju. Taj konsenzus zbilja i nije 100-procentan, ali to se ne može ni očekivati.
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...26.07.2011. u 14:42 - pre 155 meseci
Citat:
Count Zero: Meni se ne sviđa ideja da se ljudi edukuju kroz neke ekstreme, tipa forsiranje gay kulture i sl. po medijima. Ili sad da se krene sa gay paradama svakih mesec dana. Iako ovde ima, čini se, takvih koji smatraju da je naš nivo takav da se mora "popravljati" upravo ekstremima.
Ali, da treba da se edukuju, to stoji.
Sa mnogima to neće ići lako, možda i nikako. Jer će biti izgovora širokog spektra, od "naučnici koji su to pisali su u stvari gay" do famoznih masona, iluminata, planova za smanjenja populacije i sl.
Evo, dok nisam uložio malo više truda da pročitam nekoliko radova, smatrao sam da ne postoji konsenzus u vezi uticaja sredine na seksualnu orijentaciju. Taj konsenzus zbilja i nije 100-procentan, ali to se ne može ni očekivati.




"Jako je teško odvojiti nešto što si napisao (sa naglaskom da je to tvoj stav) od tebe, zar ne?"

Pa moze da se odvoji! Ja sam u prilici da se druzim sa desetak ljudi koje sam upoznao putem Internet-a i kod vecine sam konstatovao veliku razliku u odnosu na ono sto sam mislio o njima samo citajuci ono sto su napisali! A najsmesnije je kad uporedis Nick sa likom uzivo! :)) Tu masta radi nenormalno...


Pa nije rec o edukaciji, koliko sam ja razumeo (ako nisam razumeo ispravi me). To je potpuno druga stvar, ja sam za to da se svi sto vise edukuju nevezano na nacin, skola, ulica, mediji, drustvo, TV, Internet.... Sto vise to bolje. Ali, valjda je rec o tome da li si za to da se klincima uvode bajke kao iz naslova teme ali kao obaveza, ne lao 'pozeljna literatura', pa cak ni kao lektira (ako to jos postoji, ja sam malo stariji...). Znaci bez obrazlaganja id xxx reci, samo misljenje o tome. Previse se razvodnjava i ndmece oko raznih stvari a niko ne kaze "ja mislim o tome to i to i tacka". Valjda se ljudi boje da se ne misli da nisu inteligentni dovoljno ako to ne potkrepe sa hiljadu necega, mnogo linkova....

Pozdrav!


EDIT

Uf, zvala me zena, kaze guzva neka nenormalna u gradu, idem po nju, sta ces, jos nisam kupio kola zeni, uskoro cu... :)
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...26.07.2011. u 16:48 - pre 155 meseci
@vilil1

http://www.elitemadzone.org/p2915288

Citat iz istog članka, koji nisi ni čitao...

Citat:
A variety of theories about the influences on sexual orientation have been proposed.5 Sexual orientation probably is not determined by any one factor but by a combination of genetic, hormonal, and environmental influences.2 In recent decades, biologically based theories have been favored by experts. The high concordance of homosexuality among monozygotic twins and the clustering of homosexuality in family pedigrees support biological models. There is some evidence that prenatal androgen exposure influences development of sexual orientation, but postnatal sex steroid concentrations do not vary with sexual orientation. The reported association in males between homosexual orientation and loci on the X chromosome remains to be replicated. Some research has shown neuroanatomic differences between homosexual and heterosexual persons in sexually dimorphic regions of the brain.5 Although there continues to be controversy and uncertainty as to the genesis of the variety of human sexual orientations, there is no scientific evidence that abnormal parenting, sexual abuse, or other adverse life events influence sexual orientation.4,5 Current knowledge suggests that sexual orientation is usually established during early childhood.1,2,4,5



To je odgovor, ali ako opet zaboraviš na sledećoj strani da sam ga dao, ko te šljivi, jer je očigledno da želiš da veruješ samo u ono što odgovara tvojim predrasudama. Ako neko ne želi da sluša, diskusija je gubljenje vremena.
 
0

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...26.07.2011. u 18:50 - pre 155 meseci
@bojan_bozovic

To jeste odgovor, al' za Malog Pericu. ;) Nisam JA tvrdio da se homoseksualci radjaju kao takvi i da je to njihovo prirodno stanje, nego ti. Ja sam samo dao primer kako je moguce da neko POSTAJE homoseksualac, iako to nije bio ranije, a to je napisao i Sagarin u svom istrazivanju. Ti tvrdis da je to nemoguce, a nemas nikakve naucne podatke, nilkakva istrazivanja... Mislim, meni ti podaci ni ne trebaju, nego se stalno poziva na nauku, medicinu...pa k'o rekoh, sigurno ti imas takve podatke.

Ovo sto citiras apsolutno ne opovrgava ono sto sam napisao. Ti nisi izneo nikakav dokaz za svoju tvrdnju da je nemoguce da neko postane homoseksualac. Cak u tom crvenom citatu pise - "Current knowledge suggests that sexual orientation is usually established during early childhood.1,2,4,5" sto znaci da im nije urodjena homoseksualnost. Pre bi se moglo reci da postaju homoseksualci pod nekim spoljasnjim uticajem. Mozda citajuci price o "Princu i princu". Ko zna...

Nijedan clanak koji je ovde citiran i na koji se pozivate ne tvrdi sa sigurnoscu da je homoseksualizam prirodno stanje, da se ljudi radjaju kao homoseksualci. Uostalom, da postoji 100% sigurnosti u nesto, ne bi se ni raspravljalo o tome u naucnim krugovima.


 
+2

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...26.07.2011. u 19:02 - pre 155 meseci
sve i da se homoseksualcem postaje kroz život, šta ćeš ti da uradiš po tom pitanju?
da to sprečavaš silom, dekretom? živo me zanima.

sprečiš priču o dva princa, dete sazna u osnovnoj, srednjoj, na faksu, kad se odvoji od tvog gnezda...
 
+1

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...26.07.2011. u 19:03 - pre 155 meseci
@vilil1

Za malog Pericu? Dosta je više, i ja dalje da učestvujem u diskusiji sa tobom neću, kad si pametniji od tih lekara koji su pisali članak u naučnom žurnalu. Čovek treba budala da bude da raspravlja sa tobom.
Daje ti se dokaz koji je napisan u naučnom žurnalu iz 2004. da se homoseksualnost ne stiče, koji pokušavaš da oboriš naučnim člankom iz 1976. čiji autor sam ima drugačije mišljenje bar od 1990.

Ne želiš da veruješ u ono što se kosi sa tvojim predrasudama i diskusija je izlišna, tebe treba ignorisati.
 
0

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...26.07.2011. u 19:18 - pre 155 meseci
Citat:
Pirossi: sve i da se homoseksualcem postaje kroz život, šta ćeš ti da uradiš po tom pitanju?
da to sprečavaš silom, dekretom? živo me zanima.

sprečiš priču o dva princa, dete sazna u osnovnoj, srednjoj, na faksu, kad se odvoji od tvog gnezda...

Samo sam se ukljucio u temu sa jednim primerom kako je moguce da se postane homoseksualac. A sta cu da uradim? Pa nista, bas nista. Niti mi smetaju, niti ih ne podnosim...sve dok gledaju svoja posla i ne prisiljavaju druge da ih gledaju na neki cudan nacin, tipa parada i sl.
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...26.07.2011. u 19:26 - pre 155 meseci
Citat:
sve i da se homoseksualcem postaje kroz život, šta ćeš ti da uradiš po tom pitanju?
da to sprečavaš silom, dekretom? živo me zanima.

Pa sigurno nece da skace od srece sto ce isfrustrirana shashica likova, upravo dekretom, da nabija na nos njegovom detetu u 4 godini tu pricu... pokusava da promeni jezik i izbaci upotrebu "uvredljivih" reci - tj. potezom gumice obrishe postojanje prirodnih razlika, koje postoje upravo usled postojanja razlicitih polova kod coveka, i generanlo cele vrste sisara, kao neceg normalnog i prirodnog. Kad dete dovoljno odraste znace samo sta zeli i oseca.

Da li takve pricice, koje neka grupa smatra normalnim i naprednim, a druga poremecenim nebulozama za lecenje frustracija/poremecaja indentiteta osoba koje nisu sigurne sta su u stvari, treba da se uvedu ili ne kao deo osnovnog i predskolskog obrazovanja - e pa to treba da odluci celo drustvo u kome planiraju da se uvode. A ne da se uvode iza ledja upravo dekretima.




[Ovu poruku je menjao a1200 dana 26.07.2011. u 22:38 GMT+1]
 
+1

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...26.07.2011. u 19:29 - pre 155 meseci
@vilil1:
to što ti se nije požalio ne znači da nije diskriminisan.
a to što imaš protiv prava na slobodno okupljanje građana to vidi oko promene ustava jer je u njemu to pravo garantovano.

tebi idu na nerve gej parade, meni idu krezube nacionalističke parade. vala smo ih se nagledali više od gejeva.
ti imaš problema da objasniš detetu kad vidi dva homoseksualca zajedno, ja imam problema da objasnim prizor čoveka sa nedostajućim kečevima koji nosi bedž "ja neću u evropu".
samo meni ni na kraj pameti nije da im zabranjujem okupljanje i prosipanje svoje palanačke filosofije.
 
+1

Shomi Li Jones
Student

Član broj: 278521
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+199 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...26.07.2011. u 19:34 - pre 155 meseci
Citat:
Pirossi: sve i da se homoseksualcem postaje kroz život, šta ćeš ti da uradiš po tom pitanju?
da to sprečavaš silom, dekretom? živo me zanima.

sprečiš priču o dva princa, dete sazna u osnovnoj, srednjoj, na faksu, kad se odvoji od tvog gnezda...


Ne možeš porediti posledicu saznavanja nečega u obdanišu i recimo za 5 godina posle toga.

Mislim da niko ovde ne poziva u lov na veštice, ali ljudi jednostavno žele da zaštite decu od razmišljanja da je skroz kul ako oni postanu gej. To ne treba da se radi direktno (učenje dece da ne valja biti gej) nego jednostavno izostavljanjem takvih stvari kao što je bajka sa prinčevima odnosno izostavljanje direktnog podržavanja homoseksualnosti.
Jedinu ''borbu'' ''protiv'' homoseksualnosti koju bi podržao jeste učenje dece kako se ophodi (društveno) sa suprotnim polom, odnosno uterivanjem u njihov mozak da postoji razlog zašto postoji dva pola.

Takođe imamo problem što borba za gej prava (kao i borba za ljudska prava uopšte) dolazi sa zapada sa kog je došlo pre toga (a i dalje dolazi) mnogo neprijatnih stvari, uključujući i izrabljivanje dotičnih prava od strane istih za sopstvene interese.
Samo ću naglasiti da su svi ljudi u Srbiji lepo vaspitani i obrazovani, i da nema nekih ekonomskih i spoljno-unutrašnjo političkih problema u državi, pogled prosečnog na geja bi bio kao pogled na čoveka koji je slep a ne kao na neprijatelja. Bio bi pogled žaljenja a ne pogled mržnje ili straha.
 
+1

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...26.07.2011. u 19:45 - pre 155 meseci
^ i internet dolazi sa zapada pa nemaš moralne nedoumice rabeći ga.
ili se zlopatiš ali sve u pravednom cilju "sprečavanja da se pomisli da je biti gej cool".

a i koja ti je ta politika "don't ask, don't tell", crni Shomi?
pa to ni amerima nije upalilo tamo u nji'ovoj vojski. [info]

čuj, nećemo da pričamo o tome, to je tabu-tema, no-no, ima kad ćemo da raspravljamo o tome, neki gej će da popije šljagu ili otkaz ili oboje samo zbog toga što je gej ama i to ćemo da zabašurimo?
e to je dečje razmišljanje.

edit:
a to što bi žalio geja ili misliš da je to ispravno, to je posebna glupost.
 
+1

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...26.07.2011. u 19:45 - pre 155 meseci
Citat:
Shomi Li Jones: Ne možeš porediti posledicu saznavanja nečega u obdanišu i recimo za 5 godina posle toga.

Mislim da niko ovde ne poziva u lov na veštice, ali ljudi jednostavno žele da zaštite decu od razmišljanja da je skroz kul ako oni postanu gej. To ne treba da se radi direktno (učenje dece da ne valja biti gej) nego jednostavno izostavljanjem takvih stvari kao što je bajka sa prinčevima odnosno izostavljanje direktnog podržavanja homoseksualnosti.
Jedinu ''borbu'' ''protiv'' homoseksualnosti koju bi podržao jeste učenje dece kako se ophodi (društveno) sa suprotnim polom, odnosno uterivanjem u njihov mozak da postoji razlog zašto postoji dva pola.

Takođe imamo problem što borba za gej prava (kao i borba za ljudska prava uopšte) dolazi sa zapada sa kog je došlo pre toga (a i dalje dolazi) mnogo neprijatnih stvari, uključujući i izrabljivanje dotičnih prava od strane istih za sopstvene interese.
Samo ću naglasiti da su svi ljudi u Srbiji lepo vaspitani i obrazovani, i da nema nekih ekonomskih i spoljno-unutrašnjo političkih problema u državi, pogled prosečnog na geja bi bio kao pogled na čoveka koji je slep a ne kao na neprijatelja. Bio bi pogled žaljenja a ne pogled mržnje ili straha.



Potpuno se slazem. +1


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bio jednom jedan princ ...
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44698 | Odgovora: 307 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.